Sayfa 101 Toplam 723 Sayfadan BirinciBirinci ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 601 ... SonuncuSonuncu
Toplam 18068 adet sonuctan sayfa basi 2,501 ile 2,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sadri Şener | 10. Başkan

Nereden
    Aksaray

Alıntı CAFER KILIÇSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Trabzonspor düşünün; Anadoluda çığır açmış, Türk Futboluna ilham katmış, kartel düzenini alnının akıyla 6 kez yıkmış. Haksızlığa karşı isyan bayrağı taşıyan, bir duruş olan ve belkide sadece bu yüzden milyonların sevgilisi, yaşam kaynağı olan. Bir Trabzonspor düşünün; Kısıtlı dar bütcesine rağmen yüzlerce milyon dolarlık takımlara kafa tutan ve aynı safta yarışan.

Bir Trabzonspor düşünün; Son yıllarda kötü yönetilen, taşıdığı misyondan sorumluluktan haberi olmayan insanlar tarafından kişisel ihtiraslarına kurban edilen ve tarihinin en zor günlerini yaşamak zorunda bırakılan.

İşte tam da bu noktada İstanbul'daki mütevazi yaşantısından feragat ederek ''Bu Böyle Gitmez'' deyip tam manasıyla elini taşın altına sokan bir adam çıkıyor ortaya; SADRİ ŞENER.

Sadri Şener'in başkanlığa geldiği günü çok iyi hatırlarız. Ne zor günlerdi o günler. Kötü ve kişisel amaç uğruna yıllardır alet edilmiş, candamarı olan taraftarıyla küstürülmüştü Trabzonspor. Neredeyse her saniye futbolun konuşulduğu Trabzonda ağızları bıçak açmıyordu o zamanlar. Kulüp ekonomik anlamda çökmüş borç batağına sürüklenmişti. Borsadaki temerrü faizlerini bile ödeyemiyorduk. Tek rahatlama umudu olan Kartal'daki benzinliğin kira gelirinide eski yönetim alacaklarına karşılık zimmetine geçirmişti. Trabzonspor belkide tarihinin en zor ve sahipsiz günlerini yaşıyordu.

Başkanlığa geldiği ilk gün kollarını sıvadı Sadri Şener ve yönetimindeki insanlar. İlk olarak bu darboğazdan çıkmak için kulübün gelirlerinin artırılması gerekiyordu ve en önemlisi de para lazımdı. Hemen işe koyuldular. 'Transfer yapılamaz' dendi, ama en çok transferi yaptı Trabzonspor. Bu ışığı gören ve heyecanlanmaya başlayan taraftara güven geldi. Dile kolay, o şaşalı rakiplerimiz 10 bin sayısına ulaşamazken Trabzonspor 30 günde 18 bin kombine sattı. Telekom'la yeni bir sponsorluk anlaşması yapıldı. HES Projesinin ihalesi alındı. Trabzonspor her maçını artık 20 bin kişinin önünde oynamaya başladı. Kulübün gelirleri gözle görülür bir şekilde arttı. Ve en önemlisi, ''5 Senede düzelemez'' denilen bu takım şimdi zirvede. Hem de bütcesi Trabzonsporun 10 katı olan rakiplerinin önünde.

Bütün bu olumlu gelişmeler yaşanırken kulübe kaynak yaratma telaşında olan yönetim şu an atıl durumda olan ve Adıgüzel fuarcılığa ait 1500 metrekarelik alanın Trabzonspora devredilmesini istedi. Ama ne acıdır ki İl Genel Meclisi 2. kez yeterli çoğunluğu saylayamayarak oturum açamadı ve bu seçim sonrasına bırakıldı. Ve yine ne acıdır ki boynuna bordo mavi atkı takmakla, ve cebinde belkide on senedir aidatını ödemediği Trabzonspor kimlik kartıyla dolaşmayı Trabzonsporluluk olarak görenler, herhangi bir çıkarları durumunda bu üst kimliği utanmadan kullandıkları kuruma ihanet ettiler!! Peki neden? Çıkın geçerli bir açıklama yapın' Yok, o da yok. Ak Parti İl meclis grup başkanını arıyor sayın Hacısalihoğlu. ''Katılacağız'' yanıtını alıyor ama verilen söze rağmen yok. Sonra da çık ve utanmadan ''Bizde sayın Başkan kadar Trabzonsporluyuz'' de. Bu arada ortada bir karambol varya hemen atlıyor bir başkan adayı ''Ben seçilirsem tapuyu kulübe vereceğim'' Nasılsa parola belli bu durumlarda ''Trabzonsporluyuz''!! Bir yere gelebilmek için utanmadan bu kurumu kullanıp, işini görünce de hatırlamayanlara yazıklar olsun!!. Çekin ellerinizi Trabzonsporumun üstünden!!

Lafa gelince Trabzonsporlu olanlar nedense iş icraata gelince ortada görünmüyorlar. ''Trabzonsporluyum'' Ee, ''E'si yok o kadar''!! Size bir şey söyleyeyim mi, siz Trabzonsporlu değilsiniz. Siz kişisel çıkarlarınıza, ihtiraslarınıza hizmet etmesini istediğiniz Trabzonsporluluk anlayışının taraftarısınız. Kendinizi kandırmayın. Siz Trabzonspor size hizmet ettiği sürece Trabzonsporlusunuz ne yazık ki. Bende Trabzonsporluyum. Çocuğumun boğazındaki ekmeği alıp kulübe olan görevimi yerine getiriyorum. Sadri Şener'de Trabzonsporlu. Bu adam İstanbuldaki mütevazi yaşamını sürdürmeyi bilmiyormuydu. Gece gündüz bu kulüp için ne yapabilirim diye düşünüyor. Ama siz bir İl Genel Meclisine bile gitmiyorsunuz. Hani Sadri Şener kadar Trabzonsporluydunuz! Bir fark olmalı arada. Eğer siz Trabzonsporluysanız ben bu kimliği kabul etmiyorum!!

''Trabzonsporluyum''

Yok yaa!!!!
    Arkada kalmasın , teşekkürler Cafer abi

Harikasın .

İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Biri Cafer durdursun ,yüreğine sağlık cafer
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,
    Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Olan olmuş...Sonuçta ben Trabzon belediye başkanlık seçimlerinin şimdiden bittiğini düşünüyorum. Mevcut başkanıda Trabzon a yakıştırıyorum. Eyvallah....Ama şimdi Cafer bana bu işin niçin seçimden 1 ay öncesine kaldığını anlatabilirmi mesela ?....Öyle hep bir tarafa vurmak yok
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Cafer kaleğini mürekkep yerine yüreğinde kana batırıp yazmış.
    Her satırı samimiyetle dolu bu yazının sahibi ancak tebrik edilir, alnından öpülür.

Muhammet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Cafer Abi'nin şu yazısını okusalar utanırlar mı acaba?
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Nereden
    Sakarya

Biri bana bu işin 1 ay sonra gerçekleşmesinin muhtemel "zararlarını" anlatabilirmi?...
    Trabzonspor taşralı olmaktan gelen ezikliğin, merkez karşısında ikinci derecede veya gölgede bırakılmış olmaktan sıyrılmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun değil, otantik inisiyatifin sembolüdür İsmet Özel

Nereden
    Trabzon

Alıntı Muhammet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cafer Abi'nin şu yazısını okusalar utanırlar mı acaba?
    Hiç sanmıyorum.

Nereden
    Sakarya

Cafer' e sordum ama sahiden bilmiyorum. Zaten kulübe verilmiş olan bir arazinin süre uzatılmasının bir ay sonra yeni meclis tarafından gerçekleşmesinin zararı nedir?

Bunu söylerken daha önce katılmayan arkadaşların kimliklerini ifşa edelim, mail atalım dediğimi hatırlatmam lazım sanırım. Ama sahiden objektif bakalım meseleye....

Nereden
    Ankara

Ben de sanmıyorum utanacaklarını. Bir gün hesabı sorulur umarım.

Cafer Bulur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Erdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cafer' e sordum ama sahiden bilmiyorum. Zaten kulübe verilmiş olan bir arazinin süre uzatılmasının bir ay sonra yeni meclis tarafından gerçekleşmesinin zararı nedir?

Bunu söylerken daha önce katılmayan arkadaşların kimliklerini ifşa edelim, mail atalım dediğimi hatırlatmam lazım sanırım. Ama sahiden objektif bakalım meseleye....
    Sorun biraz da Trabzonspor üst kimligimizdir deyip,bunu zamani geldiginde ortaya koyamayan zihniyette degil mi?
    Bu isin 1 ay sonra gerceklesmesinin bize zarari olmayabilir ama simdi olsaydi daha sik olmazmiydi?
    "Yükseldi Karadeniz Herkes Omuz Omuza Bize Fırtına Denir Çıkmayın Yolumuza..."

Nereden
    Ankara

Sorun bu ayıptatır. Ayıbı yapanların iki yüzlülüğüdür.. Taki bi geç yapılacak icraat biraz zarar getirebilir ama geç olsun güç olmasın denir. Ama güç oluyor işte..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Erdal bir program dahilinde işliyordur mekanizma.
    Sanırım böyledir yani.
    Atıyorum elbet.
    Ama öyledir.

Banko bakıldı,Trabzonspor için vazifesini herkes yerine getirir sanıldı.

Trabzonun seçilmişleri yanılttı herkesi.
    En sevdikleri Trabzonsporu yanılttı.

1 ay sonraya atılması sanırım maddi anlamda zorluk yaratacak.
    Olay bu olmalı.
    Bunu da atıyorum..
    Migrosdan gelecek para,nefes almak demekti.
    Şimdi tüplü dalacaz
    Tüpsüz pardon.!

Atıyorum.!

Nereden
    Trabzon

Bir ay sonra olacağanı nereden biliyoruz? -İyimser düşünerek tersi de sorulabilir şüphesiz.
    Ya seçimden sonra da böyle bir belediye meclisi ile karşılaşırsak...
    Ya yine TSO'dan talimat alan ya da başka hesapları olan kişiler o mecliste olur da yine oturumlara katılmazsa...
    Seçimden önce Trabzonspor'a "madik atma" cüreti gösteren "en az Sadri Şener kadar Trabzonsporlu" meclis üyelerinin seçimden sonra hassaslaşacağını nereden biliyoruz?
    Bu hadisenin Trabzonspor'a bir aylık maliyeti nedir? Hiç mi?
    Başkan boşu boşuna arabesk şov mu yapıyor yoksa?

Bunlar karamsar sorular.
    İyimser cevapları var sa da ben bilmiyorum.

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu araziye tam olarak ne yapılacak bilen var mı?

Ben değişik şeyler duydum da.
    Herkese Merhaba

İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı magicyattara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araziye tam olarak ne yapılacak bilen var mı?

Ben değişik şeyler duydum da.
    X Bir firmaya devredilecek tabiiki
    Bende Olcay gibi atıyorum
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,
    Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Nereden
    Sakarya

Ben dahil hiç birimiz cevap veremiyoruz. O halde sorulara devam. Mesela Trabzon'da yaşayan arkadaşlar iktidar partisi Trabzon teşkilatında son 2 yıldır ne gibi değişiklikler olduğunu yazabilirmi? Mesela bakan olduktan sonra teşkilatın değiştiren eski başkandan birileri onu zor duruma düşürerek intikam almaya çalışıyor olabilirmi?....Tamamen tahmin benim söylediklerim. Orda olsam bulur öğrenir ve yazardım.

Ama düşünüyorum düşünüyorum. Faruk bey'in Trabzonspor un zararına bir şeye müsade edebileceğine ihtimal vermiyorum. Vaktiyle bu forumda Nuri bey e destek vermemekle eleştirilmişti. O zaman demiştim bu desteğin Trabzonspor'un hayrına olmyacağı kanısında diye....İki ihtimal var ya bakan bey oylamanın mevcut belediye başkanına oya dönüşeceğini düşündü ve 1 ay sonra olsa da zararı yok dedi. Ya da parti içi hesaplaşma...Sorguluyorum sadece...

Nereden
    Sakarya

Alıntı selazurlu ismail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle imalı konuşmak yok abi ...Türkiye'de parti farkı olmaksızın bu işlerin nasıl yürüdüğünü hepimiz biliyoruz. Değişir mi ? Değişmeli.....

Nereden
    Trabzon

Sorulara iç açıcı cevaplar veremiyoruz hiç birimiz.
    Sadece yeni sorular ekleniyor.

Nuri Bey'i desteklemediği için yapılan eleştiriler aklımda.
    Ben de eleştiriyordum, ama destek olmadığı için değil pasif kaldığı için. Şu an aynı fikirde değilim.
    Faruk Bey o yönetime kendisinin değil, Trabzonspor'un hayrına olmayacağı için desetek olmadı.

Eğer parti içi hesaplaşma söz konusu ise oturup ağlayalım.

Nereden
    Sakarya

Olcay abi kulübün ağırlıklı ödemeleri Mayıs'ta diye biliyorum. Yetişir yani...

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı selazurlu ismail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gün bir yakınımla bu konuyu konuştuk.

Ben migrosa devredilip kiraya verileceğini duydum dedim.O ise ısrarla buraya Trabzonspor'un Sosyal tesisler yapacağını anlattı.Bizzat Belediye başkanıyla konuştum dedi.

Benim de kafam karıştı.
    Herkese Merhaba

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Ah Erdal.
    Canın sıkkın.
    Siyaset konuşasın var senin.

Diyimki;
    Bazıları kendini partili sanır.
    Ait sanır kendini.

En çokda onlar yanılır.

Diyimki.!

Nereden
    Sakarya

Olcay abi tam tersi. Ankara'dayım misafir olduğum ev politikanın nabzının attığı ev. Futbol konuşmak niyetim var vallahi ... Derdim şu; Ben Faruk Özak ı çok önemserim. Bu kulüpte futbolcu -yönetici- başkan geleneğinin sürmesi taraftarıyım. Bütün bunlardan yara almasını istemem...Bunu söylerken elimde sağlam verilerim var. Mesela Faruk bey'in referans kabulünde öncelik parti değil Trabzonsporluluktur....Üstelik hem partililerin hem de bürokratların bundan şikayetçi olduğunu biliyorum.....

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Şimdi bir telefon görüşmesi yaptım.
    (Bazen bu tip cümleler yazana esrarengiz hava katar bununda farkındayım ama olduğu gibi yazmam gerekiyordu)

Para.
    Para.
    Para.

Helede şu kriz döneminde..
    1-2 ay değil,bir gün bile önemli değilmi?
    Alıntı Erdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olcay abi kulübün ağırlıklı ödemeleri Mayıs'ta diye biliyorum. Yetişir yani...

Nereden
    Sakarya

Alıntı OLCAY ÇAKIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bir telefon görüşmesi yaptım.
    (Bazen bu tip cümleler yazana esrarengiz hava katar bununda farkındayım ama olduğu gibi yazmam gerekiyordu)

Para.
    Para.
    Para.

Helede şu kriz döneminde..
    1-2 ay değil,bir gün bile önemli değilmi?
    Abi, bari tüm detayları öğreniverseydiniz ya ??

Mustafa Ayazoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Konyaspor maçında Başkanın gönlü alınmalı, bilsin ki taraftar arkasında, yanında, sağında, solunda, önünde
    @tsmustafakemal
    "Trabzonspor’u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti." KAZIM KOYUNCU

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)