Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 149 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karaborsanýn Önüne Nasýl Geçilir? Karaborsacýlarý Allah'a Havale Ediyorum!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Standart Karaborsanýn Önüne Nasýl Geçilir? Karaborsacýlarý Allah'a Havale Ediyorum!

Yine bir derbi maçý yine bilet krizi!...

Karaborsacýlar bir yýlda 3 kere olan bu olayý dört gözle bekliyorlar. Bütün hazýrlýklarýný yapýp herhalde biletlerin satýlacaðý günün sabahý giþelere yýðýlýp biletleri ceplerindeki sermayeyi bitirene kadar alýyorlar.

Sonrada senin karþýna geçip piþmiþ kelle gibi "kalearkasi 80ytl ama maç günü 100e alirsin" diyorlar...

Ey ahlaksiz insanlar ve sizi koruyan kanunlari koyan kendini bilmezler...!

Ben "almam" merak etme! O kadar enayi deðilim!... Beni ve benim gibi bir cok insani bu hale dusuren sorumlularý Allah'im bildigi gibi yapsin.

Karaborsadan nasil kurtuluruz... Bu ise nasil bir son veririz. Bu isi yapanlara verilen ucuz cezalar ve kanun olmasýna raðmen herkesin elini kolunu sallayarak kanun koruyucu (!) polislerin onunde satýþlarýna devam etmesi BU SEREF SÝZLER YUZUNDEN MACA GÝREMEYEN TRABZONSPORLULARIN ENAYÝ YERÝNE KOYULMASINDAN BAÞKA NEDÝR?

ben bu maçta karaborsacilarin yine ortaliði bir böcek gibi istila edip bir cok insani yuzustu birakacaklarini biliyordum. bu adilik bu duzenbazlikla para kazaniyorlar.. bu firsatçilik reva mi onlara?

Yönetimin fiyatlari dusuk tutmasýnýn zararlarý mý diyelim bu ise?

Hem inaniyorum ki su stat 50.000 kisilikte olsa bu maçta dolardi. Bu ongoruden yoksun yoneticilerimiz hem de sehit ailelerine bagýslanacak hasilati yuksek tutmak icin ucretleri daha yukarýya cekebilirdi.

Ama kapasitesiz insanlardan bu kapasiteyi beklemek onlara yapilan bir hakarettir...

Emniyet güçlerinin bu konuda yapacaði olay sadece o karaborsacýlarý goz altina alip para cezasi vermek ve sonra serbest birakmak. bari bu yapin. hiç olmazsa bu haksiz kazançlarýndan edin onlari

Karaborsaciliði yapanlarda Trabzonlu ve Trabzonsporlu... Enayi yerine koyulan da Trabzonlu ve Trabzonsporlu...

Ne Mutlu Bize...
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

herþey yönetim ile ilgili daha doðrusu yönetememe ile ilgili.þu maçýn bilet fiyatlarý bu mudur allah aþkýna.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    38

Haklýsýn ama yapýlacak biþe Güvenlik Görevlileri bile biþe yapamadýktan sonra !!!!

Yaþ
    38

Alýntý hekimoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    herþey yönetim ile ilgili daha doðrusu yönetememe ile ilgili.þu maçýn bilet fiyatlarý bu mudur allah aþkýna.
    Vallahi ya maraton 10 ytl ayýp valla...Bide burdan gelecek para Þehit Ailelerine gidecek!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

þehit ailelerine saygýsýzlýk diye dusunuyorum bu fiyatlari...

bence olmasi gereken fiyatlar

kalearkasi : 10

maraton: 20 maraton özel diye bir yer : 30

kapalý : 40

....
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Emniyet Taraflarla uðraþmak yerine göstere göstere karaborsa yapanlarla uðraþsýn.

iþin ilginç yaný Dünyanýn heryerinde karaborsa gizli kuytu köþelerde yapýlýr Trabzonda ise eline desteyi alan stadýn önünde turlar
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Koray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bilet alýp karaborsacýlarla muhattap olmayan þanslý kiþilerdenim...ama her zman þans olmuyo tabiki...bu iþe biri artýk dur demesi lazým...

bu iþte yönetimin de büyük suçu var...bedava bilet veriyolar bazý tribün gruplarýna maçta baðýrmalarý için onlarda biletlerin çoðunu karaborsada satýyo ne yazýk ki...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

karaborsacýlarla turnikede çalýþan bazý zat'ý muhterem arkadaþlar birlikte hareket ediyo bizzat þahit oldum ama önüne geçemiyosun yöneticiler biþi demedikten sonra olacaðý bu
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Yahu arkadaþlar her þeyi sorun haline getirmenin de alemi yok... Þehit ailelerine saygýsýzlýktan karaborsaya kadar herþeyle uðraþacaksak geriye hangi enerji kalacakta maça konsantre olacaðýz. Girip biletix'ten biletinizi alýn. Sonra da paþa paþa gidip alýn biletinizi. Vereceðiniz 1-2 YTL hizmet ücreti. Kredi kartý olmayana ben alýrým, 5 bilet hakkým var, farklarýný da ben öderim. Ne edelim yani þimdi... Karaborsa diye birþey var. Çözmek de güvenlik güçlerinin iþi.

Sonra 3-5 neyse artýk, verdik gitti þehit ailelerine... Niye saygýsýzlýk olsun ki? Düþünene helal olsun. Þimdi baþkan çýkýp "kabahat baðýþlayanda" dese bence haklý... Herþeyde de þikayet edilmez ki. Topluca "huysuz þirin" olduk.

The Legend - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

"Bütün hazýrlýklarýný yapýp herhalde biletlerin satýlacaðý günün sabahý giþelere yýðýlýp biletleri ceplerindeki sermayeyi bitirene kadar alýyorlar."

ben böyle olduðunuda zannetmiyorum. bence kulüpten bazý kiþiler vasýtasýyla direk alýyorlar.
    elbet bir gün toprak olup gideceðiz...
    TRABZONLU DOÐDUK TRABZONSPORLU ÖLECEÐÝZ...
    legends never die ...

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Misina Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Emniyet Taraflarla uðraþmak yerine göstere göstere karaborsa yapanlarla uðraþsýn.

iþin ilginç yaný Dünyanýn heryerinde karaborsa gizli kuytu köþelerde yapýlýr Trabzonda ise eline desteyi alan stadýn önünde turlar
    Böyle birþey yok yanlýz.Ýstanbul'da da karaborsa stadlarýn önünde gayet açýk bir þekilde yapýlýr.En azýndan Ýnönü'de böyle olduðunu biliyorum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

bu konu hakkýnda az önce 1-2 kiþiyle konuþtum hatta içleirnden bazýlar 10-20 bilet alýp bugün satmýþlar (bunlarýn yaptýðýnýn adýný siz koyun)

klüp içindeki bazý iþbirlikçiler aracýlar kullanarak baþkan adaylarý adýna yüzlerce bilet almýþlar ve bunlarý daðýtmýþlar diye söyleniyor...

bu biletleri alanlarýn hepsi heralde maça gitmek için kullanmamýþ ve karaborsa için kullanmýþlar. Klüpteki zaafiyetmi? yoksa oradaki insanlar korkudanmý böyle birþey yaptýlar acaba ?..

biletixte sadece kapalý ve vip ' ye bilet kaldý. oy toplamak için ya da þirin görünmek için bu hareketlere girecek adamlar þuanda belli. adlarýný vermeye gerek yok. Burada konuþtuðum insan kuzeninin klüpten bir tanýdýðý aracýlýðýyla 20 nilet aldýpýný söyledi artýk bu adam 20 bilet alýyorsa daha büyük adamlar allah bilir kaç bilet almýþlardýr?

benim duyumlarim bunlar. bu tur olaylar daha oncede basimiza geldi. ancak bir onlem alinmazsa devam etmeye devam edecek...

Yaþ
    38

duzenli olarak essek sudan gelinceye kadar dovulurse bir sekilde onune gecilir. sirf bu derbi maclari icin sehir sehir dolasip karaborsa yapanlar var. sanirim iki sene onceydi yenildigimiz bir fener maci oncesi stat cevresinde karaborsacilara temiz bir dayak cekmistik. ama biz adamlari bulana kadar biletlerin hepsini satmislardi. 3 karaborsacidan 20 bilet cikmisti.

hersey emniyetin goz yummasi yuzunden oluyor. hicbirsey yapilmiyorsa al adamlari vergi kacirmaktan tik iceri. haksiz kazanc bi sekilde.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

"""""""""... boþ adam deiller ...beným kuzen istediði an 50 tane bilet alýyor da..koskoca baskan 2 bin bilet alamyacakmý """"""""

bu lafi ben demiyorum...

ne kadar dusundurucu degil mi...

bu ekonomik sartlarin bu kadar kotu oldugu bir ilde derbi maci oncesi eline gecen biletlerle maca gitmek yerine satip para kazanmak isteyecek kac kisi olur sizce?

KUTADGU
    Ziyaretçi

Asacan bir kaç tanesini meydan parkýna. Bak ondan sonra yapýyorlar mý?
    Diye baþlayan bir sürü söz var..

Lakin
    Polisin, yönetimin, yetkililerin önünde bu kadar açýkca yapýlan bir olayýn önüne nasýl geçilir bilemiyorum.

Nasýl bir Çözüm?

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ýstenirse kulüp özel güvenliði bile bu iþi engeller. Neden engellemiyorlar?
    Kanunlar karaborsa için aðýrlaþtýrýldý biliyorum ama yine bir deðiþiklik yok
    Taraftar yanýmýzda olsun diyorlarsa taraftarý sýrtýndan býçaklatmasýnlar öyle deðil mi?
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Cafer Bulur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    44

bu kadar uzun aradan sonra bilet fiyatlarinin daha yüksek tutulmasi gerektigi görüsündeyim.ayrica karaborsacilara karsi ciddi önlemler alinmiyor.mesela toplu bilet satilmasinin önüne gecilmeli.biletler de cok gec satisa cikmaya basladi.buda yönetimin eksikligi.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

Kimse karaborsacýlardan bilet almasa bu sorun çözülür.Bunun bilet fiyatlarýyla alakasý yok.
    Yönetim maraton 20,maraton özel 30 diye bilet fiyatlarýný açýklasaydý yine karaborsa olucaký.
    En güzeli bu adamlardan her ne olursa olsun bilet almamak,aldýrmamak.
    Sen aðlat biz severiz seni...
    Aþkýn rengi:BORDO-MAVÝ
    ts_mania

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

adi herifler
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bir zamanlar bu tip çakallarla ugraþanlar vardý þimdi iþbirligi yapanlar...Trabzonda istenilsin bu çakallarý bir günde temizlerler..!! ama dedigim gibi istenilsin!!
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

bu iþler güvenlik güçlerinin gözleri önünde yapýlýyorsa buna daha ne denilebilir ki?

bu karaborsa heryerde...

CanÝlker - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzincan
    Yaþ
    40

ya polisin önünde yapýyorlar bu iþi gözlerimle gördüm. emniyet biþe yapmadýkça biz ne yapalým, adama demezlermi koskoca emniyet biþe demiyoda sen kim oluyosun. ayrýca küçük çocuklara para verip sokuyolar sýraya ufak olduklarý için aradan sýyrýlýp öne geçiyolar ve alýyolar 5 tane bilet getirip veriyolar adama. bunlar hep olan þeyler. kombinenin tek iyi özelliði bu zaten bilet derdi yok

DKaraduman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

ben de bilet alan þanslýlardaným arkadaþ sýradayken bikaçkiþi peþpeþe gelip her biri 50 bilet alýyor var mý böyle biþey bi kiþiye 50 bilet verilir mi ayýptýr en azýndan bi kiþiye en fazla 5 bilet verin bunu da beceremiyosanýz zaten helal size ne diyelim..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

bu haberi yenilemek istedim kaçýranlar için

Galatasaray PAF maçý YAVUZ SELÝM SAHASI !!!!!!!!!!!!!!!!!

PAF takýmýmýzýn Galatasaray ile oynayacaðý 13. hafta karþýlaþmasýnýn programý belli oldu. Buna göre ekibimiz rakibiyle 25 Kasým Pazar günü saat 16.00'da Yavuz Selim Sahasý'nda karþýlaþacak.

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Barcelona da bile yapiliyo siz ne diyosunuz ya ama yine de zafer abinin dedigi gibi

adi herifler
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)