Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MSN'den Yayýlan Çok Büyük Tehlike!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Exclamation MSN'den Yayýlan Çok Büyük Tehlike!!

MSN kaynaklý yeni Truva atý korkunç bir hýzla yayýlýyor. Sayýsý 500 iken, bir kaç saat içinde binlerce bilgisayara bulaþan virüs eskilerinden farklý olarak yeni kurbanlar arýyor

Truva atý olarak adlandýrýlan ve kullanýcý bilgisayarlarýna girdikten sonra kullanýcýnýn kontrolü dýþýnda kod, resim, link daðýtarak hýzla yayýlan kötü kodlarýn son generasyonu MSN üzerinden yayýlýyor.

Kiþisel bilgisayarlarýn dýþýnda, sanal iþletim sistemi olarak adlandýrýlan ve bir donanýmýn üzerinde birden fazla iþletim sisteminin çalýþtýðý makineleri de hedefleyen yeni nesil truva atý, bu yöntemle bir çýð efekti yaratarak yayýlýyor.

Ýnternet güvenlik þirketi Aladdin'in içerik güvenliðinden sorumlu bölümü eSafe 18 Kasým 2007 tarihinde saat 18.00'da yaptýðý bir denetlemede 1 yerden yönetilen 500 truva atýnýn, 3 saatten az bir zaman sonra hýzla bulaþarak, binlerle ifade edilen sayýlarda PC ve sistemi etkilediðini tespit etti.

Aladdin eSafe Ürün Müdürü Roei Lichtman, robot yazýlýmlarla yönetilen IRC kanallarýnýn da (International Relay Chat- Uluslararasý sohbet ortamlarý) kullanýcý bilgisayarlarýndan yayýlan truva atýnýn tehdidi altýnda kaldýðýný söyledi. Lichtman MSN'den bulaþan IRC robot yazýlýmý þeklindeki Truva atýnýn, 2 türde kötü kod göndererek baþka bilgisayarlarý da etkisi altýna aldýðýný açýkladý.

Truva atýnýn avantajý sistemler taraýndan güvenli olarak tanýmlanmýþ kullanýcýlar yolu ile bulaþýyor olmasý. MSN ya da bu tür programlar üzerinden yayýlan ilk truva atý olmamasýna raðmen bu yeni kötükod'un yayýlýþ þekli çoklu sayýda robot yazýlým kullanýlarak ayný anda binlerce bilgisayarý ve sistemi kontrol etmesi ve yeni kurbanlar aramasý.

Yeni nesil Truva atýnýn da diðer truva atlarý ile benzerlikleri var. Çok amaçlý swiss çakýlarý gibi çoklu süreçleri baþlatabiliyorlar. Bunlarýn arasýnda blgisayarýnýzda bulunan þifrelerin çalýnmasý ya da istenmeyen spam gönderimleri yapýlmasý da yer alýyor. Bunun için uzmanlar tanýdýklarýnýzdan da gelse dosya formatýnda gelen hiçbir gönderi ve linkin açýlmamasý yönünde uyarýyor.

Haber7.com
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Korkma Cafer biþi olmaz

Erkut Ay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    41

karþý taraftan tam öðrenmeden kesinlikle dosya kabul etmeyin o kadar daðýlýyo bu illet bulaþtýðý bilgisayardan daðýtýyor çözümü avira anti virüs ama kýrýntý býrakýr format atmak gerekli kalacak ilk çözüm dosya kabul etmemek.....

Ömer TOPAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    42

beným basýma geldii hemde abimin msn sinden...bende kabul ettim....sonrasý muamma bende olan herkeze gonderdý ayný sekilde...herkezi uyardým ama yetisemediklerim oldu....gelen dosya tanýdýgýnýz býrýnden de olabilir red edin gitsin Format attým dun makýna anca kendine geldi cok pis bir meret.....
    volkannn KOYDUK MU ?

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

baþa bela...

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý CAFER KILIÇSOY Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    MSN kaynaklý yeni Truva atý korkunç bir hýzla yayýlýyor. Sayýsý 500 iken, bir kaç saat içinde binlerce bilgisayara bulaþan virüs eskilerinden farklý olarak yeni kurbanlar arýyor

Truva atý olarak adlandýrýlan ve kullanýcý bilgisayarlarýna girdikten sonra kullanýcýnýn kontrolü dýþýnda kod, resim, link daðýtarak hýzla yayýlan kötü kodlarýn son generasyonu MSN üzerinden yayýlýyor.

Kiþisel bilgisayarlarýn dýþýnda, sanal iþletim sistemi olarak adlandýrýlan ve bir donanýmýn üzerinde birden fazla iþletim sisteminin çalýþtýðý makineleri de hedefleyen yeni nesil truva atý, bu yöntemle bir çýð efekti yaratarak yayýlýyor.

Ýnternet güvenlik þirketi Aladdin'in içerik güvenliðinden sorumlu bölümü eSafe 18 Kasým 2007 tarihinde saat 18.00'da yaptýðý bir denetlemede 1 yerden yönetilen 500 truva atýnýn, 3 saatten az bir zaman sonra hýzla bulaþarak, binlerle ifade edilen sayýlarda PC ve sistemi etkilediðini tespit etti.

Aladdin eSafe Ürün Müdürü Roei Lichtman, robot yazýlýmlarla yönetilen IRC kanallarýnýn da (International Relay Chat- Uluslararasý sohbet ortamlarý) kullanýcý bilgisayarlarýndan yayýlan truva atýnýn tehdidi altýnda kaldýðýný söyledi. Lichtman MSN'den bulaþan IRC robot yazýlýmý þeklindeki Truva atýnýn, 2 türde kötü kod göndererek baþka bilgisayarlarý da etkisi altýna aldýðýný açýkladý.

Truva atýnýn avantajý sistemler taraýndan güvenli olarak tanýmlanmýþ kullanýcýlar yolu ile bulaþýyor olmasý. MSN ya da bu tür programlar üzerinden yayýlan ilk truva atý olmamasýna raðmen bu yeni kötükod'un yayýlýþ þekli çoklu sayýda robot yazýlým kullanýlarak ayný anda binlerce bilgisayarý ve sistemi kontrol etmesi ve yeni kurbanlar aramasý.

Yeni nesil Truva atýnýn da diðer truva atlarý ile benzerlikleri var. Çok amaçlý swiss çakýlarý gibi çoklu süreçleri baþlatabiliyorlar. Bunlarýn arasýnda blgisayarýnýzda bulunan þifrelerin çalýnmasý ya da istenmeyen spam gönderimleri yapýlmasý da yer alýyor. Bunun için uzmanlar tanýdýklarýnýzdan da gelse dosya formatýnda gelen hiçbir gönderi ve linkin açýlmamasý yönünde uyarýyor.

Haber7.com
    Bana bu virüs bundan iki ay kadar önce bulasti. Neyseki o gün internet kafeden girmistim.

Karsidan gelen dosyayi acmadan önce mutlaka dosyanin size geldigi kisiye bu dosyayi kendisinin yollayip yollamadigini sorun. Eger cevap alirsaniz acabilirsiniz.

Bu sistem su sekilde calisiyor. Size msn listenizdeki birisinden bir dosya geliyor. Tanidik kisiden geldigi icin güvenerek aciyorsunuz ve o sirada size virüs bulasiyor. Ayni sekilde otomatik olarak o gün msn de kimlerle konustuysaniz onlara da gidiyor. Yani o gün konustugunuz kisilere sizden dosya gidiyor. O gün konustugunuz kisiler de dosya sizden geldigi icin, yani sizi tanidiklari icin güvenerek aciyorlar ve onlarin da o gün konustuklari kisilere teklif gidiyor. Bu sekilde binlerce hatta yüzbinlerce bilgisayara virüs bulasiyor. Bundan korunmanin en basit yolu size bir dosya geldigi zaman gelen kisiye öncekile bu dosyayi kendisinin yollayip yollamadigini sorun.

Ayrica Kaspersky virüs engelleme sisteminin en son sürümünü satin alirsaniz bu ve bunun gibi güclü virüslerden korkmaniza da gerek kalmaz. Bilgisayarin en ücra yerlerine kadar hakim oluyor bu virüs engelleme sistemi. En son yeni cikan tüm virüsleri, solucanlari vb. taniyor. Bir cok kisinin pc sinde en son cikan virüsleri tanimayan virüs engelleme sistemleri var. Kaspersky isimli sistemi satin almadan önce 90 gün kullanabiliyorsunuz. Yani 90 gün bu sistemden faydalanabiliyorsunuz. 90 gün sonunda isterseniz ücretini ödeyip satin alabiliyorsunuz. Satin almasaniz bile en azindan 90 günde pc nizde buldugu virüslere siz bile sasiracaksiniz. Kaspersky'i yükledikten sonra alisilagelmis sekilde programi silip atamiyorsunuz. Bu sistemi silmeniz icin ayrica bir kücük program daha indirmelisiniz.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli.

Samet Türkmen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    36

Format atarýz düzelir bulaþýrsa.En kralý gelsin virüsün Soruna olmaz bence. Antivirüs firmalarýnýn yine kendileri çýkarýyor böyle çoðu virüsün. Gelir elde etmek için.

Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý Samet Türkmen Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Format atarýz düzelir bulaþýrsa.En kralý gelsin virüsün Soruna olmaz bence. Antivirüs firmalarýnýn yine kendileri çýkarýyor böyle çoðu virüsün. Gelir elde etmek için.
    Öyle diyorsun ama günün birinde destekli bir virüs yersen sistemin cöker.

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Samet Türkmen Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

harddisk olayý var, unutmamak lazým

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bana bi kez oldu.pc gerçekten kafayý yedi ve msn demdeki çoðu kiþiye bulaþtý link yoolladýðý için.çözümü zor deðil.sistemi geri yükleyin veyada format...tabiki en kolayý sistem geri yükleme.çok korkulacak biþi diill...
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

banada oldu hatta antivirüsü bile pasif duruma getirmiþti bu virüs ama Pc tools antivirüsle hallettim bu truva atýný

Yasin N. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    44

Benimde baþýma geldi ayný olay yaptýðým tek þey vürüs programýný sildim baðlantýyý kestim yeniden vürüs programýný yükledim ve daha sonra nete baðlanarak üncelleþtirilmesini aldým tarama yaptýrdým 1 gün içinde 60 a yakýn çoðalma olmuþtu. hepsini sildi.
    Ýmzam yok parmak bassam olurmu ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý POYRAZ.61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bana bu virüs bundan iki ay kadar önce bulasti. Neyseki o gün internet kafeden girmistim.

Karsidan gelen dosyayi acmadan önce mutlaka dosyanin size geldigi kisiye bu dosyayi kendisinin yollayip yollamadigini sorun. Eger cevap alirsaniz acabilirsiniz.

Bu sistem su sekilde calisiyor. Size msn listenizdeki birisinden bir dosya geliyor. Tanidik kisiden geldigi icin güvenerek aciyorsunuz ve o sirada size virüs bulasiyor. Ayni sekilde otomatik olarak o gün msn de kimlerle konustuysaniz onlara da gidiyor. Yani o gün konustugunuz kisilere sizden dosya gidiyor. O gün konustugunuz kisiler de dosya sizden geldigi icin, yani sizi tanidiklari icin güvenerek aciyorlar ve onlarin da o gün konustuklari kisilere teklif gidiyor. Bu sekilde binlerce hatta yüzbinlerce bilgisayara virüs bulasiyor. Bundan korunmanin en basit yolu size bir dosya geldigi zaman gelen kisiye öncekile bu dosyayi kendisinin yollayip yollamadigini sorun.

Ayrica Kaspersky virüs engelleme sisteminin en son sürümünü satin alirsaniz bu ve bunun gibi güclü virüslerden korkmaniza da gerek kalmaz. Bilgisayarin en ücra yerlerine kadar hakim oluyor bu virüs engelleme sistemi. En son yeni cikan tüm virüsleri, solucanlari vb. taniyor. Bir cok kisinin pc sinde en son cikan virüsleri tanimayan virüs engelleme sistemleri var. Kaspersky isimli sistemi satin almadan önce 90 gün kullanabiliyorsunuz. Yani 90 gün bu sistemden faydalanabiliyorsunuz. 90 gün sonunda isterseniz ücretini ödeyip satin alabiliyorsunuz. Satin almasaniz bile en azindan 90 günde pc nizde buldugu virüslere siz bile sasiracaksiniz. Kaspersky'i yükledikten sonra alisilagelmis sekilde programi silip atamiyorsunuz. Bu sistemi silmeniz icin ayrica bir kücük program daha indirmelisiniz.

Poyraz, aynen anlattýðýn gibi bende geçen hafta biriyle msn üzerinden konuþmuþtum, daha sonra bir baktým ayný kiþiden bana bir link geldi.Boþta bulunup týklayýnca birþeylerin yanlýþ olduðunu hissettiðim anda cep telefonum çaldý.Ve bana link gönderen kiþi beni arayýp ''sana msn üzerinden benden bir link geldi mi?'' deyince evet dedim.Yapma ya, bu virüs der demez hemen bilgisayarýmdan daha kaydetmekte olan linki iptal ettirdim.Çok þükür ki; tam zamanýnda yakalamýþým...Sonrada bir yazý çýktý ekrana kaydetme iþi iptal edildi diye
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý Badaloðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Poyraz, aynen anlattýðýn gibi bende geçen hafta biriyle msn üzerinden konuþmuþtum, daha sonra bir baktým ayný kiþiden bana bir link geldi.Boþta bulunup týklayýnca birþeylerin yanlýþ olduðunu hissettiðim anda cep telefonum çaldý.Ve bana link gönderen kiþi beni arayýp ''sana msn üzerinden benden bir link geldi mi?'' deyince evet dedim.Yapma ya, bu virüs der demez hemen bilgisayarýmdan daha kaydetmekte olan linki iptal ettirdim.Çok þükür ki; tam zamanýnda yakalamýþým...Sonrada bir yazý çýktý ekrana kaydetme iþi iptal edildi diye
    Resmen korku filmi gibi ya. Bir ara dünyada bir virüs geziyordu. PC Virüsü yedigi zaman karsina bir yazi cikip "Gercek hayata hosgeldin" yaziyormus.

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Býktým þu MSN virüslerinden...

Þimdilerde birde 250 kontör kazanmak ister misin diye mail geliyor..
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çýlgýn Hamsi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Yahu ben gelen linke týklamamama raðmen girdi virüs. Hey Allahým ya..
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, þampiyonluk kupasý TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý Can basten Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Can desene kapýyý çalmadan geldi. Senin bilgisayarý tanýdýðý için gerek duymamýþtýr herhalde
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Yaþ
    41

Öyle oldu biraz.

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

evet Can bana 250 kontör gönderdi ama faturalý kullandýðým için kabul etmedim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Valla þu anda MSN'yi açtým. Bir arkadaþým bana ''250 Kontör kazanmak istiyorsan týkla'' diye bir ileti geçti.

Yermiyim?

Ayrýca MSN'ye de not düþtüm. ''Tarafýmdan size gönderilebilecek hiçbir dosyayý açmayýn, virüs olabilir'' diye.

Korkuyorum abi, geçen sene Harddisk gitti. Gitti biþey deðil 1.5 ay da Fillandiya dan harddisk bekledim
    Konu Cafer KILIÇSOY tarafýndan (22.11.2007 Saat 19:26 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Yaþ
    41

Alýntý tigin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    evet Can bana 250 kontör gönderdi ama faturalý kullandýðým için kabul etmedim
    Tigin biz de týklamadýk ya.

Sen de þimdi "üç beþ kontörün peþine düþen BMN admini" diye adýmýzý çýkarma.

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Can bugun senden bana 250 bedava kontor lýnký geldý anladým ters bir durum oldugunu
    kabul etmedým.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Alýntý Gürkan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Can bugun senden bana 250 bedava kontor lýnký geldý anladým ters bir durum oldugunu
    kabul etmedým.
    Yazýklar olsun Can bende bi tek bana gönderdin sanmýþtým

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Yaþ
    41

Niye ya Gürkan'ýn baþý kel mi?

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Baþlýðý Can 250 kontör daðýtýyor týkla olarak deðiþtirelim mi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)