Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: MSN'den Yaylan ok Byk Tehlike!!

Trabzonspor Kongre yesi
    Cafer KILISOY - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

Exclamation MSN'den Yaylan ok Byk Tehlike!!

MSN kaynakl yeni Truva at korkun bir hzla yaylyor. Says 500 iken, bir ka saat iinde binlerce bilgisayara bulaan virs eskilerinden farkl olarak yeni kurbanlar aryor

Truva at olarak adlandrlan ve kullanc bilgisayarlarna girdikten sonra kullancnn kontrol dnda kod, resim, link datarak hzla yaylan kt kodlarn son generasyonu MSN zerinden yaylyor.

Kiisel bilgisayarlarn dnda, sanal iletim sistemi olarak adlandrlan ve bir donanmn zerinde birden fazla iletim sisteminin alt makineleri de hedefleyen yeni nesil truva at, bu yntemle bir efekti yaratarak yaylyor.

nternet gvenlik irketi Aladdin'in ierik gvenliinden sorumlu blm eSafe 18 Kasm 2007 tarihinde saat 18.00'da yapt bir denetlemede 1 yerden ynetilen 500 truva atnn, 3 saatten az bir zaman sonra hzla bulaarak, binlerle ifade edilen saylarda PC ve sistemi etkilediini tespit etti.

Aladdin eSafe rn Mdr Roei Lichtman, robot yazlmlarla ynetilen IRC kanallarnn da (International Relay Chat- Uluslararas sohbet ortamlar) kullanc bilgisayarlarndan yaylan truva atnn tehdidi altnda kaldn syledi. Lichtman MSN'den bulaan IRC robot yazlm eklindeki Truva atnn, 2 trde kt kod gndererek baka bilgisayarlar da etkisi altna aldn aklad.

Truva atnn avantaj sistemler tarandan gvenli olarak tanmlanm kullanclar yolu ile bulayor olmas. MSN ya da bu tr programlar zerinden yaylan ilk truva at olmamasna ramen bu yeni ktkod'un yayl ekli oklu sayda robot yazlm kullanlarak ayn anda binlerce bilgisayar ve sistemi kontrol etmesi ve yeni kurbanlar aramas.

Yeni nesil Truva atnn da dier truva atlar ile benzerlikleri var. ok amal swiss aklar gibi oklu sreleri balatabiliyorlar. Bunlarn arasnda blgisayarnzda bulunan ifrelerin alnmas ya da istenmeyen spam gnderimleri yaplmas da yer alyor. Bunun iin uzmanlar tandklarnzdan da gelse dosya formatnda gelen hibir gnderi ve linkin almamas ynnde uyaryor.

Haber7.com
    ODT'l bir hocann Trabzonspor atksyla dolaan Trabzonsporlular hakkndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarn sevgisi, derdi bir baka. TRABZONSPOR onlar iin bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a ksemez, kzamaz ondan utanamazlar nk o zaman ehirlerine ksm, ehirlerinden utanm olurlar''

Trabzonspor Kongre yesi
    tigin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

Korkma Cafer bii olmaz

Erkut Ay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    Giresun
    Ya
    38

kar taraftan tam renmeden kesinlikle dosya kabul etmeyin o kadar dalyo bu illet bulat bilgisayardan datyor zm avira anti virs ama krnt brakr format atmak gerekli kalacak ilk zm dosya kabul etmemek.....

mer TOPAL - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2007
    Nereden
    Samsun
    Ya
    39

benm basma geldii hemde abimin msn sinden...bende kabul ettim....sonras muamma bende olan herkeze gonderd ayn sekilde...herkezi uyardm ama yetisemediklerim oldu....gelen dosya tandgnz brnden de olabilir red edin gitsin Format attm dun makna anca kendine geldi cok pis bir meret.....
    volkannn KOYDUK MU ?

pReN@_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

baa bela...

POYRAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.10.2004
    Nereden
    Avrupa Dier

Alnt CAFER KILISOY Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    MSN kaynakl yeni Truva at korkun bir hzla yaylyor. Says 500 iken, bir ka saat iinde binlerce bilgisayara bulaan virs eskilerinden farkl olarak yeni kurbanlar aryor

Truva at olarak adlandrlan ve kullanc bilgisayarlarna girdikten sonra kullancnn kontrol dnda kod, resim, link datarak hzla yaylan kt kodlarn son generasyonu MSN zerinden yaylyor.

Kiisel bilgisayarlarn dnda, sanal iletim sistemi olarak adlandrlan ve bir donanmn zerinde birden fazla iletim sisteminin alt makineleri de hedefleyen yeni nesil truva at, bu yntemle bir efekti yaratarak yaylyor.

nternet gvenlik irketi Aladdin'in ierik gvenliinden sorumlu blm eSafe 18 Kasm 2007 tarihinde saat 18.00'da yapt bir denetlemede 1 yerden ynetilen 500 truva atnn, 3 saatten az bir zaman sonra hzla bulaarak, binlerle ifade edilen saylarda PC ve sistemi etkilediini tespit etti.

Aladdin eSafe rn Mdr Roei Lichtman, robot yazlmlarla ynetilen IRC kanallarnn da (International Relay Chat- Uluslararas sohbet ortamlar) kullanc bilgisayarlarndan yaylan truva atnn tehdidi altnda kaldn syledi. Lichtman MSN'den bulaan IRC robot yazlm eklindeki Truva atnn, 2 trde kt kod gndererek baka bilgisayarlar da etkisi altna aldn aklad.

Truva atnn avantaj sistemler tarandan gvenli olarak tanmlanm kullanclar yolu ile bulayor olmas. MSN ya da bu tr programlar zerinden yaylan ilk truva at olmamasna ramen bu yeni ktkod'un yayl ekli oklu sayda robot yazlm kullanlarak ayn anda binlerce bilgisayar ve sistemi kontrol etmesi ve yeni kurbanlar aramas.

Yeni nesil Truva atnn da dier truva atlar ile benzerlikleri var. ok amal swiss aklar gibi oklu sreleri balatabiliyorlar. Bunlarn arasnda blgisayarnzda bulunan ifrelerin alnmas ya da istenmeyen spam gnderimleri yaplmas da yer alyor. Bunun iin uzmanlar tandklarnzdan da gelse dosya formatnda gelen hibir gnderi ve linkin almamas ynnde uyaryor.

Haber7.com
    Bana bu virs bundan iki ay kadar nce bulasti. Neyseki o gn internet kafeden girmistim.

Karsidan gelen dosyayi acmadan nce mutlaka dosyanin size geldigi kisiye bu dosyayi kendisinin yollayip yollamadigini sorun. Eger cevap alirsaniz acabilirsiniz.

Bu sistem su sekilde calisiyor. Size msn listenizdeki birisinden bir dosya geliyor. Tanidik kisiden geldigi icin gvenerek aciyorsunuz ve o sirada size virs bulasiyor. Ayni sekilde otomatik olarak o gn msn de kimlerle konustuysaniz onlara da gidiyor. Yani o gn konustugunuz kisilere sizden dosya gidiyor. O gn konustugunuz kisiler de dosya sizden geldigi icin, yani sizi tanidiklari icin gvenerek aciyorlar ve onlarin da o gn konustuklari kisilere teklif gidiyor. Bu sekilde binlerce hatta yzbinlerce bilgisayara virs bulasiyor. Bundan korunmanin en basit yolu size bir dosya geldigi zaman gelen kisiye ncekile bu dosyayi kendisinin yollayip yollamadigini sorun.

Ayrica Kaspersky virs engelleme sisteminin en son srmn satin alirsaniz bu ve bunun gibi gcl virslerden korkmaniza da gerek kalmaz. Bilgisayarin en cra yerlerine kadar hakim oluyor bu virs engelleme sistemi. En son yeni cikan tm virsleri, solucanlari vb. taniyor. Bir cok kisinin pc sinde en son cikan virsleri tanimayan virs engelleme sistemleri var. Kaspersky isimli sistemi satin almadan nce 90 gn kullanabiliyorsunuz. Yani 90 gn bu sistemden faydalanabiliyorsunuz. 90 gn sonunda isterseniz cretini deyip satin alabiliyorsunuz. Satin almasaniz bile en azindan 90 gnde pc nizde buldugu virslere siz bile sasiracaksiniz. Kaspersky'i ykledikten sonra alisilagelmis sekilde programi silip atamiyorsunuz. Bu sistemi silmeniz icin ayrica bir kck program daha indirmelisiniz.
    Bizim ektiimiz, adamln bedeli.

Samet Trkmen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.11.2006
    Nereden
    Bursa
    Ya
    33

Format atarz dzelir bularsa.En kral gelsin virsn Soruna olmaz bence. Antivirs firmalarnn yine kendileri karyor byle ou virsn. Gelir elde etmek iin.

yelik tarihi
    18.10.2004
    Nereden
    Avrupa Dier

Alnt Samet Trkmen Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Format atarz dzelir bularsa.En kral gelsin virsn Soruna olmaz bence. Antivirs firmalarnn yine kendileri karyor byle ou virsn. Gelir elde etmek iin.
    yle diyorsun ama gnn birinde destekli bir virs yersen sistemin cker.

pReN@_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Alnt Samet Trkmen Nickli yeden Alnt Mesaj gster

harddisk olay var, unutmamak lazm

Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

bana bi kez oldu.pc gerekten kafay yedi ve msn demdeki ou kiiye bulat link yoollad iin.zm zor deil.sistemi geri ykleyin veyada format...tabiki en kolay sistem geri ykleme.ok korkulacak bii diill...
    • Biz emperyalistlerin penesine den bir ku gibi yava yava aalk bir lme mahkum olmaktansa, babalarmzn oullar olarak vurua vurua lmeyi tercih ediyoruz.
      Mustafa Kemal Atatrk

Remzi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.09.2005
    Nereden
    Bursa
    Ya
    30

banada oldu hatta antivirs bile pasif duruma getirmiti bu virs ama Pc tools antivirsle hallettim bu truva atn

Yasin N. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.03.2007
    Nereden
    Samsun
    Ya
    41

Benimde bama geldi ayn olay yaptm tek ey vrs programn sildim balanty kestim yeniden vrs programn ykledim ve daha sonra nete balanarak ncelletirilmesini aldm tarama yaptrdm 1 gn iinde 60 a yakn oalma olmutu. hepsini sildi.
    mzam yok parmak bassam olurmu ?

Trabzonspor Kongre yesi
    Badalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Alnt POYRAZ.61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bana bu virs bundan iki ay kadar nce bulasti. Neyseki o gn internet kafeden girmistim.

Karsidan gelen dosyayi acmadan nce mutlaka dosyanin size geldigi kisiye bu dosyayi kendisinin yollayip yollamadigini sorun. Eger cevap alirsaniz acabilirsiniz.

Bu sistem su sekilde calisiyor. Size msn listenizdeki birisinden bir dosya geliyor. Tanidik kisiden geldigi icin gvenerek aciyorsunuz ve o sirada size virs bulasiyor. Ayni sekilde otomatik olarak o gn msn de kimlerle konustuysaniz onlara da gidiyor. Yani o gn konustugunuz kisilere sizden dosya gidiyor. O gn konustugunuz kisiler de dosya sizden geldigi icin, yani sizi tanidiklari icin gvenerek aciyorlar ve onlarin da o gn konustuklari kisilere teklif gidiyor. Bu sekilde binlerce hatta yzbinlerce bilgisayara virs bulasiyor. Bundan korunmanin en basit yolu size bir dosya geldigi zaman gelen kisiye ncekile bu dosyayi kendisinin yollayip yollamadigini sorun.

Ayrica Kaspersky virs engelleme sisteminin en son srmn satin alirsaniz bu ve bunun gibi gcl virslerden korkmaniza da gerek kalmaz. Bilgisayarin en cra yerlerine kadar hakim oluyor bu virs engelleme sistemi. En son yeni cikan tm virsleri, solucanlari vb. taniyor. Bir cok kisinin pc sinde en son cikan virsleri tanimayan virs engelleme sistemleri var. Kaspersky isimli sistemi satin almadan nce 90 gn kullanabiliyorsunuz. Yani 90 gn bu sistemden faydalanabiliyorsunuz. 90 gn sonunda isterseniz cretini deyip satin alabiliyorsunuz. Satin almasaniz bile en azindan 90 gnde pc nizde buldugu virslere siz bile sasiracaksiniz. Kaspersky'i ykledikten sonra alisilagelmis sekilde programi silip atamiyorsunuz. Bu sistemi silmeniz icin ayrica bir kck program daha indirmelisiniz.

Poyraz, aynen anlattn gibi bende geen hafta biriyle msn zerinden konumutum, daha sonra bir baktm ayn kiiden bana bir link geldi.Bota bulunup tklaynca bireylerin yanl olduunu hissettiim anda cep telefonum ald.Ve bana link gnderen kii beni arayp ''sana msn zerinden benden bir link geldi mi?'' deyince evet dedim.Yapma ya, bu virs der demez hemen bilgisayarmdan daha kaydetmekte olan linki iptal ettirdim.ok kr ki; tam zamannda yakalamm...Sonrada bir yaz kt ekrana kaydetme ii iptal edildi diye
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERR!...

yelik tarihi
    18.10.2004
    Nereden
    Avrupa Dier

Alnt Badalolu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Poyraz, aynen anlattn gibi bende geen hafta biriyle msn zerinden konumutum, daha sonra bir baktm ayn kiiden bana bir link geldi.Bota bulunup tklaynca bireylerin yanl olduunu hissettiim anda cep telefonum ald.Ve bana link gnderen kii beni arayp ''sana msn zerinden benden bir link geldi mi?'' deyince evet dedim.Yapma ya, bu virs der demez hemen bilgisayarmdan daha kaydetmekte olan linki iptal ettirdim.ok kr ki; tam zamannda yakalamm...Sonrada bir yaz kt ekrana kaydetme ii iptal edildi diye
    Resmen korku filmi gibi ya. Bir ara dnyada bir virs geziyordu. PC Virs yedigi zaman karsina bir yazi cikip "Gercek hayata hosgeldin" yaziyormus.

SDanmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.06.2004
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    33

Bktm u MSN virslerinden...

imdilerde birde 250 kontr kazanmak ister misin diye mail geliyor..
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan lgn Hamsi

Trabzonspor Kongre yesi
    Can basten - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Ya
    37

Yahu ben gelen linke tklamamama ramen girdi virs. Hey Allahm ya..
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, ampiyonluk kupas TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

Alnt Can basten Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Can desene kapy almadan geldi. Senin bilgisayar tand iin gerek duymamtr herhalde
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarn sevgisi, derdi bir baka. TRABZONSPOR onlar iin bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a ksemez, kzamaz ondan utanamazlar nk o zaman ehirlerine ksm, ehirlerinden utanm olurlar''

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Ya
    37

yle oldu biraz.

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

evet Can bana 250 kontr gnderdi ama fatural kullandm iin kabul etmedim

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

Valla u anda MSN'yi atm. Bir arkadam bana ''250 Kontr kazanmak istiyorsan tkla'' diye bir ileti geti.

Yermiyim?

Ayrca MSN'ye de not dtm. ''Tarafmdan size gnderilebilecek hibir dosyay amayn, virs olabilir'' diye.

Korkuyorum abi, geen sene Harddisk gitti. Gitti biey deil 1.5 ay da Fillandiya dan harddisk bekledim
    Konu Cafer KILISOY tarafndan (22.11.2007 Saat 20:26 ) deitirilmitir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Ya
    37

Alnt tigin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    evet Can bana 250 kontr gnderdi ama fatural kullandm iin kabul etmedim
    Tigin biz de tklamadk ya.

Sen de imdi " be kontrn peine den BMN admini" diye admz karma.

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Trabzonspor Kongre yesi
    Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    42

Can bugun senden bana 250 bedava kontor lnk geld anladm ters bir durum oldugunu
    kabul etmedm.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

Alnt Grkan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Can bugun senden bana 250 bedava kontor lnk geld anladm ters bir durum oldugunu
    kabul etmedm.
    Yazklar olsun Can bende bi tek bana gnderdin sanmtm

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Ya
    37

Niye ya Grkan'n ba kel mi?

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

Bal Can 250 kontr datyor tkla olarak deitirelim mi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)