Sayfa 11 Toplam 21 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 524 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonlu Olmayan Trabzonsporlular

Nereden
    İstanbul

TRABZON’lu olmayan TRABZONSPOR’lular başlığını görünce , bir deplasman anımı hatırladım, yıl 1988 veya 1989 , İSTANBUL ‘dan – İZMİR’E , ALTAY deplasmanına özel arabamızla gittik, maçın ALSANCAK stadında oynanacağını zannederek, ALSANCAK stadına gittik, in yok cin yok, neyse oradan ufak ufak HALKA PINAR stadına yönlendik, teyze oğlu yolu bilmiyor, yolda giden birine yolu soralım dedik ve benle yaşıt bir kişiye yolu sorduk, meğer adamda stadı arıyormuş , tipine baktık bizim oralıya hiç benzemiyor, nerelisin hemşerim dedik KAYSERİLİYİM ve KAYSERİ ‘den TRABZONSPOR için bu maça geldim dedi , tabi ben biraz hayret ettim. Çünkü adam KAYSERİ li , yıllar önce KAYSERİ-TRABZONSPOR 1.Lige çıkma mücadelesi yapmış ve KAYSERİ çıkmıştı. HİÇ KAYSERİ de TRABZONSPORLU OLURMU ? Hemde adam benimle yaşıt 30-32 yaşında yani gençlik zamanında TRABZONSPOR la tanışmış, Uzatmayalım hadi atla arabaya dedik ve adamı arabaya aldık , ne iş yapıyorsun dedik, adam ÖĞRETMENİM dedi ve KAYSERİLİ . Adamı bırakırmıyız maç bileti yemek v.s. hepsi bizden adama ikram , biz bulunmaz HİNT KUMAŞI gibi adama sarıldık.Maça girdik ve maçı maalesef 2-1 kaybettik .O arkadaş KAYSERİ’ye bizde İSTANBUL’a hüzünlü olarak geri döndük .
    1996 yılı FB maçı protokol tribününde yanımda bir adam var, adam benden hasta , şivesi bizden farklı , hemşerim nerelisin dedim.( adamı hemen hemşeri yaptık) CEVAP URFA . TABİİ YAŞI BİZİM GİBİ KEMALE ERMİŞ , İstanbul da mahallemizde SİİRT kökenli TRABZONSPOR hastası bir manav var. Senden benden daha hasta TRABZONSPORLU , kısacası TRABZONSPORLU olan birçok TRABZON şehri haricindeki Anadolu insanı var .
    TRABZONSPOR’UN fırtına gibi estiği dönem benim ÜNİVERSİTE yıllarım. Ben ÜNİVERSİTE bitirene kadar değil sınıfımda ,okulumda TRABZONSPORLU yoktu, hep tek kişi oldum, ŞAMPİYONLUKLARI okulda tek başıma doya doya kutladım,( Tabii şimdi Prof olan fb li asistanımızın her sene , her maçta iddiada parasını aldığım ve bizim şampiyonluklarımızı hazmedememesinden dolayı az kalsın 1 yıl kaybedecektim ). Şimdi oğlumda benim gibi hep tek TRABZONSPORLU ama ne yazık ki o henüz TEK BAŞINA ŞAMPİYONLUK KUTLAYAMADI.

Tabii ŞAMİL EKİNCİ unutulmaz, KIRŞEHİR’li olarak TRABZONSPOR’U tutan ilk diğer ANADOLU şehirlerinin insanı olduğu kanaatindeyim.

Şimdi TRABZON şehri ile bağı olmayan kişilerin TRABZONSPORU tutmasını bir yana bırakırsak , yeni yetişen kendi çocuklarımızı nasıl TRABZONSPORLU yapacağız ???.O bile zorladı !
    İSTANBUL’DA deplasman maçı var , al çocuğunu git bakalım o stada , kodese girermiş gibi deplasman takımı tribünü !! Çocuk nasıl aşılanacak, forma v.s giysiyle olmaz ,tribündeki heyecanı , atmosferi, yani o tozu yutacak , sahadaki mücadeleyi ve başarıyı canlı görecek .Nasıl göstereceğiz, elimizden bu imkanları aldılar, savaşa gider gibi maça giden gruplara, taraftar grubu deniyor, İSTANBUL daki fb,gs, bjk, TRABZONSPOR ‘un birbiriyle yaptıkları maçlarda , şimdi buna ANKARAGÜCÜ , BURSA da eklendi her önemli maçta hadise oluyor.Nasıl bir baba , anne, ağabey , abla v.s. küçük çocukları alıp maçlara getirecek ?? Tabi kısıtlı sayıda , hal böyle olunca taraftar yetiştirmede güçlük çekiyoruz. Diğer takımlar avantajlı , saha onların sahası adamlar bebeklerini bile getiriyor, Aynı bizim AVNİ AKER’E, dede, ninelerimizin geldiği gibi.Kısacası taşıma suyla değirmen çevirmeye çalışıyoruz , çağın gereği internet denen alet v.s çıktı , çocuklar evinde bu sitelere girerek taraftar olmaya başladılar, onun için BMN nin bu yönde etkileyici olduğu ve etkinin dahada arttırılması gerektiği kanaatindeyim.

Kusura bakmayın uzattım daldan dala atladım .

Saygılarımla
    TRABZONSPOR ÜYE NO:12458

Oğuuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas

Alıntı ozcilingir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi TRABZON şehri ile bağı olmayan kişilerin TRABZONSPORU tutmasını bir yana bırakırsak , yeni yetişen kendi çocuklarımızı nasıl TRABZONSPORLU yapacağız ???.
    abi sen fazla kafanı yorma, mesela ben sivaslıyım hiç kimse bana Trabzonspor sevgisi aşılamadı küçükken, hatta ailem futbol düşmanı, çevrem üç istanbul aşığıydı yani Trabzonla hiç bi alakam olmamasına rağmen şu an bir çok Trabzonsporludan daha çok Trabzonsporluyum,, demek istediğim Trabzonspor sevdası başka bi şey, kimsenin bunu aşılamasına gerek yok o bi şekilde girmek istediği kalbi seçip içine işliyor istesende istemesende...
    birde bu konuda diğer takımlar daha şanslı demişsin eğer ona şans diyorsan bırak onlar şanslı olmaya devam etsinler, bırak herkes Trabzonsporlu olmasın, işin hoş olan yanıda belki burada,bırak o ayrıcalık bizde kalsın...
    yok bir sitemim hayatta hersey kısmet...

murat55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

samsun- çarşamba lıyım
    METOT KALIP CNC
    ISTANBUL-BAYRAMPASA

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

% 50 Trabzon_akÇaabat(baba Tarafi) % 50 Rİze_manisa
    Bİ Sen Varsin Aklimda

YaŞa Trabzonsporum
    Konu OYılmaz tarafından (22.10.2006 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.
    Kazimişi gzas vorert

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı Öztekin Bayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gumushaneli.Bosver abi rekoru sen gonul vermissin en buyuk rekoru kirmissin zaten.
    Dayıma Kurban olayım
    Gümüşhanelidir Aylarca KTÜ Fakültede bir yatakta kalkmadan yatmıştır
    ama Trabzon aşkı bir başkadır
    Onun Trabzon-Trabzonsor aşkı olmasa idi
    babamız gibi Kimliğinde Tarabzon yazan ama ruhunda ezik olan biri olurdum
    Dayıcığım Önünde Eğiliyorum bir kez daha
    Konu Naim tarafından (21.10.2006 Saat 18:16 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bu başlıktan devam...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Oğuuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas

Trabzonlu olmayan bi Trabzonsporlu olarak, Trabzonlulardan ricam diğer takımlar ve şehirler hakkında yazılar yazarken biraz dikkat etmeleri, unutulmamalıki Trabzonspora sadece Trabzonlular sevdalı diiller, her ilde bu sevdaya kapılmış en az bir renkdaşınız var..!
    yok bir sitemim hayatta hersey kısmet...

Tufan_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1984 sivas sarkisla dogumluyum kucuklugumden beri TRABZONSPORLUYUMDUR ne mutlu ki bana trabzonsporuma gönul vermisim kucuklugumden beri hep avni akerde mac seyretmek istemisimdi insaallah bunu yapacagim. arkadaslarimin hepsi trabzonludur cünku trabzonlu kardeslerimi cok seviyorum TRABZONSPOR bir sevdadir
    SAMPIYON TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizde OFLU yuz (Trabzon degil )ama genede TRABZONSPOR luyuz sonuna kadar...
    Teşekkürler ADMIN!!!

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Anne tarafım Tekirdağlı.Küçüklüğümde ezikleri tutmam için çok uğraşılmış ama babam izin vermemiş.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sakarya'dayız.. maç sonu yaşını almış bir büyüğümüzle BMN'deki arkadaşlarla arasında şöyle bir diyalog geçiyor. Biliyorsunuz hava da kar kış kıyamet.

- Amca nerden geliyorsun ?
    - Zonguldak'tan.
    - Zonguldaktan mı ? ne iş yapıyorsun
    - Ayakkabı boyacılığı yapıyorum.
    - Yenildik be amca değmedi yani
    - Olsun ne yapalım kısmet.

Kıt kanaat geçindiği besbelli idi. Buna rağmen belki de 15 günlük kazancını bu uğurda harcamıştı. O karda kışta bir nebze olsun "Trabzonspor'u görebileyim" diye gelmişti.

Daha detayını Vectra_29 Burhan kardeşimiz biliyor varsa eklenecek bir şey anlatırsa sevinirim.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Külünkoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakarya'dayız.. maç sonu yaşını almış bir büyüğümüzle BMN'deki arkadaşlarla arasında şöyle bir diyalog geçiyor. Biliyorsunuz hava da kar kış kıyamet.

- Zonguldak'tan.

Kıt kanaat geçindiği besbelli idi. Buna rağmen belki de 15 günlük kazancını bu uğurda harcamıştı. O karda kışta bir nebze olsun "Trabzonspor'u görebileyim" diye gelmişti.

Daha detayını Vectra_29 Burhan kardeşimiz biliyor varsa eklenecek bir şey anlatırsa sevinirim.
    metin yazmayın böyle şeyler bilet parasını bahane edip maça gitmeyenlerin dayanakları kalmayacak.

zaten o amcanında kesin sekiz tane dükkanı vardır.ayakkabı boyacılıgını zevk için yapıyordur.

Kobalas61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bende doğma büyüme ist liyim
    cocukluğumdan beri Ts liyim
    babamdan küçükken beynimi iyi yıkadı
    o değilde benim anlamadığım
    hergecen sene
    başarısızlığa rağmen
    Ts aşkım git gide artıyor
    özellikle bu sene
    bu işte bi terslik var ama anlamadım
    başarısızlığa rağmen
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burhan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Külünkoğlu'nun yazdığı olaya gözlerimle şahit oldum.

maç bittikten sonra rakip takım seyircisi olarak tribünde bekletilirken kafamda cevapsız sorular uçuştu. hayal kırıklığı, üzüntü. artık soğuğu hissetmiyordum. çok üzülmüştüm. ard arda üçüncü defa hem de gol atamadan yenilmiştik.

kapılar açıldı, çıkmaya başladık. ben bizimkileri aramaya başladım. Cafer abi'yi gördüm yanına gittim. yanında bahsedilen amca vardı. tanıştırdı beni. ben de O'na o kadar yol geldin ama mutlu olamadın mealinde birşeyler söyledim. Yüzünde hayatın her türlü acısını tatmış bir insan ifadesiyle ''canları sağolsun'' dedi. o anda kendi üzüntülerim, hayal kırıklıklarım anında silindi ve o amca için üzüldüm. geri dönüşü ile ilgili bir bilgisi olmadan sırf Trabzonspor'u görebilmek için zonguldak'tan kalkıp oraya gelmişti. ve onca sıkıntı sonucunda mutlu olamadığı halde ''canları sağolsun'' diyebiliyordu.

Trabzonspor futbolcularını düşündüm yılda trilyon civarında para kazanıyorlardı. acaba bu amcayı görseler ne düşünürlerdi?

o amcayı gördükten sonra Trabzonsporlu olduğum için bir kez daha mutlu oldum. ve asıl büyüklüğün bu olduğuna karar verdim.
    Şampiyonluk süreci devam ed(em)iyor..!

vectra29

https://twitter.com/caglarts

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Thumbs up

Alıntı Külünkoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

- Zonguldak'tan.

işte budur...
    "7 tepeli şehir... bekle... son tepene de dikeceğiz bayrağımızı..."

Özer Öztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli

Anne tarafından Kayseri'li, baba tarafından Kayseri'li, gönülden Trabzonsporluyum.

Trabzon'a telefon direkleri ve uydular kanalıyla, Trabzonspor'a gönülden bağlıyım.

Trabzon'u hiç görmedim, Trabzonspor'u bana çok görmeyin.

Alışverişte Kayseri'liyim, Süperlig'de Trabzonsporlu.
    Konu Külünkoğlu tarafından (08.11.2006 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.
    Biri yükseğe çıkmaya görsün. Herkesde bir analık duygusu belirir.. Çok çıkma, düşersin dercesine bakarlar.
    Bunu acınma sanarak inmiş çok kimseler vardır.

galyanlim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

sen neymişsin be abi
    medicina humaniem veterineria humatitem

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonolog söylüyeceğin 4 kelimeyi bir mesajda da yazabilirsin. Biliyorum yapabilirsin..
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

işte bu TRABZONSPOR başka bir şey değil

Nereden
    Hakkari

Alıntı vectra29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Külünkoğlu'nun yazdığı olaya gözlerimle şahit oldum.

maç bittikten sonra rakip takım seyircisi olarak tribünde bekletilirken kafamda cevapsız sorular uçuştu. hayal kırıklığı, üzüntü. artık soğuğu hissetmiyordum. çok üzülmüştüm. ard arda üçüncü defa hem de gol atamadan yenilmiştik.

kapılar açıldı, çıkmaya başladık. ben bizimkileri aramaya başladım. Cafer abi'yi gördüm yanına gittim. yanında bahsedilen amca vardı. tanıştırdı beni. ben de O'na o kadar yol geldin ama mutlu olamadın mealinde birşeyler söyledim. Yüzünde hayatın her türlü acısını tatmış bir insan ifadesiyle ''canları sağolsun'' dedi. o anda kendi üzüntülerim, hayal kırıklıklarım anında silindi ve o amca için üzüldüm. geri dönüşü ile ilgili bir bilgisi olmadan sırf Trabzonspor'u görebilmek için zonguldak'tan kalkıp oraya gelmişti. ve onca sıkıntı sonucunda mutlu olamadığı halde ''canları sağolsun'' diyebiliyordu.

Trabzonspor futbolcularını düşündüm yılda trilyon civarında para kazanıyorlardı. acaba bu amcayı görseler ne düşünürlerdi?

o amcayı gördükten sonra Trabzonsporlu olduğum için bir kez daha mutlu oldum. ve asıl büyüklüğün bu olduğuna karar verdim.
    Büyüklüğe verilmiş değerler ve sahibi olduğumuz kazanımlar bu takımın asaletinin oyunculara ve yönetime değil renklere bağlı olduğunu gösterir. Yıllarca bu takımı desteklemekten bir an olsun vazgeçmeyen büyüklerimiz bu takımın büyüklüğünü ve onlara yaşattığı mutluluğu asla unutmayacaklardır. Onların bize öğretmek istediğide bu bence.. Onları anlayamadık malesef... her kaybı yeilgi saydık ve kazanımları sadece mutluluk.. analyamadık dostlar anlayamadık...

EMHOTEP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

doğma büyüme amasyalıyım.amasyada iken ne ailemde ne arkadaşlarım arasında benden başka TRABZONSPORlu yoktu.
    ist da çok maça gitsemde sevdalandığım takımın şehrini göremedim henüz.inşallah pazara febe maçında avni akerde,trabzonda 35 yıllık özlemimi dindireceğim...
    İYİKİ TRABZONSPORluyum..

Nereden
    İstanbul

Burda Trabzon'lu olmayıpta Trabzonspor'a bizler kadar sevdalı arkadaşlarımızı gördükçe, Trabzon'lu olupta başka takımları destekleyen sözde hemşerilerimize antipatim git gide nefrete dönüşüyor.

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı jakobieen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonlu olmayan bi Trabzonsporlu olarak, Trabzonlulardan ricam diğer takımlar ve şehirler hakkında yazılar yazarken biraz dikkat etmeleri, unutulmamalıki Trabzonspora sadece Trabzonlular sevdalı diiller, her ilde bu sevdaya kapılmış en az bir renkdaşınız var..!
    Ne zaman anadolunun Şehrinin Takımına Sırtını dönen sadece lige çıkıp indikce şehrinde takımı olduğunu fark eden futbolun dünyaya istanbuldan yayınlandığını zanneden Kalbimizi Kıranlara iki kelime Laf edecek olsam aklıma sivaslı bu arkadaş geliyor genelleme yapamıyorum onun yüzünden

senin Mücadeleni sonuna kadar destekliyorum ve sana sonsuz bir saygı duyuyorum

selami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart parola61 plaka 74

slm ben aslen bartın lıyım ama canakkale dogumluyum bursa da okuyorum trabzonda yasamak nasıp olmadı ama ben olumune trabzonsporluyum ne yapalım genlerımde var bu bela ha bide iyi gun taraftarı hıc degılım takımın arkasındayım

selami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart selami

butun bmn yı ıkı hafta sonrakı bursa trabzonspor macına beklıyorum kım var kım yok gelsın takım bızım bursa bızım uludagda bu kadar kardesınız var bızlerı yanlız bırak mayın.....................

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)