Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 97 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünlü Yönetmen Fatih Akýn: Türkiye'de Askerlik Yapmam!

Murat Hýzal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Fatih Akýn uzun zaman önce bu açýklamayý kendi aðzýyla yalanladý.

O kadar çok hevesliyiz ki birilerini ufacýk bir kývýlcýmda vatan haini ilan etmeye veya kahraman ilan etmeye.

Vatanýný kimliðini ne kadar çok sevdiðini Cannes'de ödül töreninde yaptýðý konuþmadan rahatlýkla anlayabiliriz.
    Konu Murat Hýzal tarafýndan (19.11.2007 Saat 17:44 ) deðiþtirilmiþtir.
    ''Üzgün olmaktansa öfkeli olmayý yeðlerim'' (Hodus)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

Alýntý hodus Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Fatih Akýn uzun zaman önce bu açýklamayý kendi aðzýyla yalanladý.

O kadar çok hevesliyiz ki birilerini ufacýk bir kývýlcýmda vatan haini ilan etmeye veya kahraman ilan etmeye.

Vatanýný kimliðini ne kadar çok sevdiðini Cannes'de ödül töreninde yaptýðý konuþmadan rahatlýkla anlayabiliriz.
    iyi oku yalanladýðýný yalanladý!!
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kafam karýþtý be.yalanladýmý yalanlamadýmý?
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

19.11.2007 12:14 - Bu haber 22.153 kiþi, Mynet Haber bugün 2.765.807 kiþi tarafýndan okundu.
    Fatih Akýn yine kýzdýracak!!!
    'Yaþamýn Kýyýsýnda'nýn galasýnda konuþan Fatih Akýn, Türkiye'de askerlik yapmayacaðý yönündeki sözlerinin arkasýnda durdu
    Son filmi Yaþamýn Kýyýsýnda'nýn Londra'daki galasýnda konuþan Fatih Akýn, daha önce söylediði Türkiye'de askerlik yapmayacaðý yönündeki sözlerinin arkasýnda durdu.

Duvara Karþý filmiyle Altýn Ayý ödülü kazanan, Ýstanbul Hatýrasý belgeseliyle dikkatleri bir kez daha üzerine çeken Fatih Akýn, son filmi Yaþamýn Kýyýsýnda'nýn Avrupa'daki tanýtýmlarýna devam ediyor. Akýn filmini son olarak Ýngiltere'nin baþkenti Londra'da tanýttý. Kalabalýk bir seyirci kitlesinin katýldýðý galanýn ardýndan Akýn, seyircilerin filmle ve kendisiyle ilgili sorularýný yanýtladý.

Fatih Akýn, bir seyircinin “Daha önce bir gazeteye askerlik yapmak istemediðinizi belirten bir açýklama yapmýþtýnýz ancak daha sonra bu açýklamayý yumuþattýnýz. Peki ama neden?” diye sormasý üzerine, Ýsviçre basýnýna yaptýðý söz konusu açýklamanýn arkasýnda durduðunu söyledi.

"BAZI SÝNEMALAR FÝLMÝ YAYINLAMAK ÝSTEMEDÝ"

Genç yönetmen, söz konusu ifadelerin Ýsviçre basýnýnda yayýnlanmasýnýn ve Türkiye'de de yanký bulmasýnýn üzerine Türkiye'deki yapýmcýsýndan bir telefon aldýðýný ve kendisine, sarfettiði sözlerin sorun çýkardýðýnýn aktarýldýðýný söyledi.

Akýn, bazý sinemalarýn filmini göstermeyi reddetmesi üzerine ikinci bir açýklamanýn yapýldýðýný ifade etti. Fatih Akýn “Ancak ikinci ifademde de aslýna bakarsanýz ayný þeyleri söyledim. Bu benim için sadece bir kaðýttýr. Yine sorsanýz yine söylerim” dedi.

NE DEMÝÞTÝ?
    Fatih Akýn, Ýsviçre'deki Basler Zeitung gazetesinin kültür ilavesine yaptýðý açýklamada “Ben Türkiye'de askerlik yapmak zorundayým. Ama bunu istemiyorum. Zorlama olursa vatandaþlýktan çýkarým. Ben elime silah almaktansa bir parça kaðýttan feragat etmeyi tercih ederim. Tabi bu benim kimliðim elimden alýnýyor anlamýna gelmez" demiþti.
    bu günkü haber @hekimoðlunun dediði gibi yalanladýðýný yalanlýyor.
    “Nerelerin aktýðýný tek tek bildiriniz...” “Efendim, musluklar hariç her yan akýyor!"Artýk sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

@Hekimoðlu iyi okudum anlamadýðým yerlerin altýný çizdim

Ne zaman hangi açýklamayý yaptýðýný çok iyi hatýrlýyorum cannes film festivalinin ertesinde veya öncesinde yaptýðý açýklamada(yabancý basýna) ''Ben hümanistim elime silah alýp savaþmak istemiyorum benim silam kalemim ve kameramdýr,benim nüfus cüzdanýmda Türkiye Cumhuriyeti yazmayacak olsa bile ben Türk'üm bunu kimse deðiþtiremez dedi''

Daha sonra hatýrlarsýnýz Türk basýnýna mesele ''Fatih Akýn askerlik yapmamak için Türk vatandaþlýðýndan çýkabileceðini söyledi'' þeklinde yansýdý.

Sonra çýkýp Fatih Akýn bu açýklamayý yalanladý ve benim ilk paragrafýmda yazdýðým þekliyle düzeltti.

Ve þu anda arkasýnda durduðu fikirlerin yine ayný fikirler olduðunu düþünüyorum.

Kaldý ki bir arkadaþ yazmýþ isterse gelir 28 gün bedelli yapar ve döner böyle bir þansýda var.

Adam hissettiklerini düþündüklerini hiç bir saldýrý olmadan gayet yalýn bir þekilde izah etmiþ .''Türk varandaþlýðýndan çýkarým ''gibi saçma sapan bir mantýk hatasýna düþmemiþ.

Biraz sakince bu açýklamalara bakarsanýz gösterdiðiniz tepkinin abartýlý olduðunu düþünüyorum.
    Konu Murat Hýzal tarafýndan (19.11.2007 Saat 18:15 ) deðiþtirilmiþtir.

Samet Türkmen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    36

Türkiye'de askerlik yapmak istemedikten sonra vatandaþlýktan çýkmasa ne olur sanki. Bizim kültürümüzde böyle saçma bir davranýþ ,askerlikten kaçmak var mý? Ýlk Türk devletinden beri vatana borç olarak bilinir. Bunu hala kavrayamayanlar olabiliyor. Tarihini geçmiþini bilmeyenin veya deðerlerini unutanýn bunlarý söylemesi normal.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uðurtan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Ben demek istediðini gayet iyi anladým.. Böyle Trabzonlu böyle hemþehrim olmaz.. Bizim örfümüz bu deðil... Ýstemiyorum defolsun alman olarak yaþasýn..
    Bir Gün Mutlaka Aslýna Döneceksin. Dönmek Zorundasýn. Bu Senin Genlerinde var...

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Büyük ayýp yaptý..

Artýk bir hiç gözümde. ( Bu o'nun umurunda olmasa bile.. )
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nuray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36

bu baþlýða baktýðýmda yok caným dedim demez nede olsa bizden biri biz ki milliyetçiliði vatan sevgisi hep en üst seviye olan bir coðrafyanýn insanlarýyýz okudum ve durumu anladým ayýp etmiþ densiz bir konuþma gözümzden düþtü yaþamýn kýyýsýnda filminide sevmedim
    "Türklüðün vicdaný bir, dini bir, vataný bir.
    Fakat hepsi ayrýlýr, olmazsa lisaný bir..."

HarekeTSÝRAsi bizumdur!

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Alýntý bordoylamavi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Fatih Akýn, Ýsviçre’deki Basler Zeitung gazetesinin kültür ilavesine yaptýðý açýklamada “Ben Türkiye’de askerlik yapmak zorundayým. Ama bunu istemiyorum. Zorlama olursa vatandaþlýktan çýkarým. Ben elime silah almaktansa bir parça kaðýttan feragat etmeyi tercih ederim. Tabi bu benim kimliðim elimden alýnýyor anlamýna gelmez" demiþti.
    Tepkiler gayet doðal tabii ki ama baþlýk da biraz yanýltýcý olmuþ sanki..

Adam orada askerliði Türkiye' de yapmak istemiyorum dememiþ. Nerede olursa olsun askerlik yapmaya, daha doðrusu elime silah almaya karþýyým demiþ..

Açýkçasý saðlýklý bir erkeðin silah altýna girmek istememesi ve vatani bir hizmet olan askerlik görevinden kaçmaya çalýþmasý bence de hiç hoþ deðil.

Fakat sýrf bu þekilde düþünüyor diye neredeyse vatan haini gibi görülmesine de gerek yok bence. Eleþtirilecekse korkak ve biraz da efemine davrandýðý için eleþtirilebilir belki Ama bir insan eline silah almadan da ülkesine faydalý olup, vatanýný sevebilir

Sonuçta bu da, profesyonel askerlik sisteminin olmadýðý ülkelerde sýkça rastlanan ve hiç de þýk olmayan durumlardan bir tanesi..
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Sistem insanlara farklý düþünceler empoze edebilir.
    Burada çevresel faktörler, yaþayýþ, gelenekler vs önemlidir.
    Bildiðim kadarý ile Fatih Akýn Yurtdýþýnda yetiþmiþ ve eðitim almýþ birisi bu baðlamda düþünecek olursak, oranýn yaþam þartlarý, kültürleri ve insanlara verdikleri ile Türkiyeyi kýyaslamamak gereklidir. Kaldý ki askerliðin deðil silahlanmanýn karþýtý olduðunu söylüyor. Yani inandýðý belirli deðerler milletinden uzakta kalmanýn etkisi ile vücudunu sarmýþ durumda.
    O kadar abartýlmaya deðecek bir durum deðil bence.
    Kendi gözümden bakýnca paralý adamlarý 1 ay yaptýklarý askerlikse býrakýn adam hiç gitmesin yahu.
    En azýndan yürekli þekilde sisteme karþý gelmesini biliyor.
    Trabzonspor kültürünü yaþa, yaþat, öðret...
    Ýþte BMN!*

Nuray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36

Bildiðim kadarý ile Fatih Akýn Yurtdýþýnda yetiþmiþ ve eðitim almýþ birisi bu baðlamda düþünecek olursak, oranýn yaþam þartlarý, kültürleri ve insanlara verdikleri ile Türkiyeyi kýyaslamamak gereklidir.

bu konuda kesinlikle size katýlmýyorum benmde bir çok yakýným var yurt dýþýnda yaþayan belkide bizden de milliyetçi çünkü dýþardan bakýnca daha da çok artýyor bu sevgi baðlýlýk adýn oluyor çünkü
    bu bahne edilemez kesinlikle nerde yaþadýðý deðil nerden geldiðidir önemli olan
    "Türklüðün vicdaný bir, dini bir, vataný bir.
    Fakat hepsi ayrýlýr, olmazsa lisaný bir..."

HarekeTSÝRAsi bizumdur!

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Yalnýz içimdeki þeytan beni dürterek aklýma þunu da getirmiyor deðil

Bu Orhan Pakmuk gibi, Elif Þafak gibi bazý sanatçýlarýn özellikle en kritik dönemlerde yapmýþ olduklarý bu türden çýkýþlarýn altýnda da bir takým tezgahlarýn dönüp dönmediðinden emin olamýyor bazen insan

Sonuçta bunlarýn her biri Avrupa' da eðitilip o coðrafyanýn çýkarlarý yönünde kullanýlýyor olabilirler de..

Rahmetli Attila Ýlhan çok dikkat çekerdi bu türden durumlara..

"Önce aydýnlarýnýzý ele geçirirler" derdi durmadan..

O yüzden insanýn da aklýna gelmiyor deðil ama günahýný da almak istemem kimsenin
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Alýntý Nuray Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bildiðim kadarý ile Fatih Akýn Yurtdýþýnda yetiþmiþ ve eðitim almýþ birisi bu baðlamda düþünecek olursak, oranýn yaþam þartlarý, kültürleri ve insanlara verdikleri ile Türkiyeyi kýyaslamamak gereklidir.

bu konuda kesinlikle size katýlmýyorum benmde bir çok yakýným var yurt dýþýnda yaþayan belkide bizden de milliyetçi çünkü dýþardan bakýnca daha da çok artýyor bu sevgi baðlýlýk adýn oluyor çünkü
    bu bahne edilemez kesinlikle nerde yaþadýðý deðil nerden geldiðidir önemli olan
    Ben bunu söylerken genelleme olarak söylemedim. Belki yaþadýgý çevrenin ona verdiðpi bir etkidir bu. Yani örneðin bir Alman, Fransýz, Ýsveçli yada Iraklý ile Türk'ün askerlik anlayýþý bir olmayabilir demek istedim.
    Aonuçta eðitim almýþ, sanat ile ugraþmýþ bir birey kendisi, okuduðu kitaplar, dünya görüþü onun bu sözlerinin sebebi olabilir.
    Hem askerlik yapmak milliyetciliðinde kesin kez kanýtý deðildir kiþisel görüþüm bu eletteki.
    Trabzonspor kültürünü yaþa, yaþat, öðret...
    Ýþte BMN!*

Tekke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Standart Aradým bulamadým:(

Alýntý bordoylamavi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ünlü yönetmen Fatih Akýn: Türkiye'de askerlik yapmam

kaynak milliyet.com.tr

Aradým bulamadým, ben de yeni konu açtým, özür dilerim.

"Bu adamin TRABZONSPOR belgeseli çekmesini istemiyorum. Bir insan baska bir millete mensup olabilir, ama hangi milletten olursa olsun MILLETÝNÝ inkar eden HAÝN olur. Hain olan Türklere de ödül bol olduðu için, orhan pamuk haysiyetsizini örnek alýp ödül peþinde koþan biri olmuþ bu adam. Yazýk..."
    Ülke, 3 büyütülmüþ ile eski efsane arasýnda yarýþýn olduðu ve kayýrýlanlarýn kazandýðý bir arenaydý. Kayrýlmadan büyük birþey kazanýldýðýnýn tek ýspatý Trabzonspor idi ve yine yaptý, bu çok büyük bir iþ, baþaranlarýn baþarýsý dünya çapýnda bir iþ!

bordoylamavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

"Görüþüm deðiþmedi, Türkiye'de askerlik yapmam"

'Elime silah almaktansa, bir kâðýt parçasýndan vazgeçerim' diyen Fatih Akýn, sözünün arkasýnda olduðunu söyledi

NEVSAL ELEVLÝ Londra

Yönetmen Fatih Akýn'ýn "Yaþamýn Kýyýsýnda" adlý filminin galasý, Londra'daki Brunswick Merkezi'nde yer alan Renoir Sinemasý'nda yapýldý. Gösterimin ardýndan kendisine yöneltilen sorularý yanýtlayan Akýn, askerlik yapmama konusundaki düþüncelerinin deðiþmediðini belirterek, "Elime silah almaktansa, (vatandaþlýðý kastederek) bir kâðýt parçasýndan vazgeçerim" dedi.
    Sözlerinin Türk gazetelerine þehit haberleriyle birlikte ilk sayfadan yansýdýðýný ve kendisine karþý tepki oluþtuðunu belirten Akýn, bunun üzerine sözlerini yumuþattýðýný, ancak temelde görüþlerinin deðiþmediðini ifade etti. 'Yaþamýn Kýyýsýnda' filminde yansýtýlan Türkiye ile 'Duvara Karþý' filmindeki Türkiye arasýnda farklýlýklar bulunduðunun belirtilmesi üzerine Akýn, "bunun özellikle yapýlmýþ bir þey olmadýðýný, Türkiye'nin de, kendisinin de deðiþmekte olduðunu" söyledi.
    Filmlerinde Türkiye ile Almanya'daki yaþamýn birbirinin içinde göründüðünün hatýrlatýlmasý üzerine de bunun göçün deðil, küreselleþmenin doðal bir sonucu olduðunu ifade eden Akýn, bugün bir kiþinin Almanya'da Türkiye'deymiþ gibi yaþamýný sürdürebileceðini, bunu yaparken bir kelime bile Almanca bilmesine gerek olmadýðýný belirtti.

buyrun bugün milliyet.com da çýkan yazý

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayþe Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Zafer herkesi güldürdün ya helal olsun.Ama yorumuna katýlýyorum
    Ýçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

Mustafa AYDIN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    48

Alýntý Misina Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bende Ayný Fikirdeyim... Bu Millete Bu Vatana Þerefle askerlik yapýlýr fakat bu sisteme askerlik yapýlmaz.Ahmetin Mehmetin daða çýkýp savaþtýðý ortamda elin zengin zibidilerinin bodrumlarda marmarislerde kýzlarla gezmesi adaletli deðil.Eþitlikli adaletli bir sistem istiyorum.

Bu düþünceye sahip arkadaþlar lütfen bu klibi izlesin ve neden askerlik yapmamýz gerektiðini anlasýnlar,bu vataný neden canýmýzdan kýymetli bildiðimizi iyi anlasýnlar.BU VATAN 3-5 ZENGÝN ZÝBÝDÝ ÝÇÝN KAZANILMADI,Bizim için Çocuklarýmýz için ALBAYRAK göklerde dalgalansýn diye canlar feda edildi

http://www.dailymotion.com/video/x13...ssavasi_people
    Güçlülerin iktidarýna karþý TRABZONSPOR

Osman Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Yazýklar olsun sana Fatih Akýn.Öyle ödül almayla falan adam olunmuyor.Türk dediðin "Vatan için ne gerekiyorsa yaparým,bu vatan uðruna ölürüm" diyebilendir.Hele hele Trabzonluysa bunu biraz daha sert söyleyendir.Ama gördüðümüz kadarýyla sen artýk bir Alman olmuþsun.Bir daha da gelme o zaman bu ülkeye.Askerlik yapmayacaðýn bir ülkede ne iþin var senin.Git güzel Almanyanda otur rahat rahat.Sanki seni Güneydoðuya yollayacaklar da askerlik yapmam diyorsun.Türksen yapacaksýn askerliðini kardeþim.Ha yapmýyorum diyosan da vatandaþlýktan çýkarsýn olur biter.
    Colmandante

Erbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Askere gitmeyene Almanya'da ne derler bilmiyorum ama bizim orda iyi bir þey denmez.

Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

turtle61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34

þýmardý artýk askerlikte zor geliyo galiba
    =)

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Bugün çýksa biri dese ki askerlik 5 aya indi üniversite mezunlarý ise askerlik yapmayacak bir çoðumuz takla atarýz

Bunun üstüne daha bir þey söylemek istemiyorum Fatih Akýn'ýn yaptýðý iþi, duruþunu, kimliðini seviyorum onun için taraflýyým

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

yaþamýn kýyýsýnda filmini seyredenler politik görüþünü aþaðý yukarý anlar zaten ben trabzon var filmde diye görmek istedim hem kötü bir filmdi hemde trabzonluyu yerin dibine soksa daha iyiydi.küfürbaz sapýk bir trabzonlu baba karakteri vardý.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Fatih Akýn, iþin özünde ben mesleðimle memleketime daha iyi hizmet ediyorum demeye getiriyor. Fakat unuttuðu çok çok önemli unsurlar var bu efendinin. Þehit verdiðimiz gençler yaþasaydýlar kimbilir neler neler yapardý bu topraklar için.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Öztürk Adem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

adam zaten yaptýgý fýlýýmlerle turk halkýný asagalayýcý duruda gosterý o adam askerlýk yapsa ne olur yapmasa ne olur
    Rejime el koyamadýgýmýz anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYÝN ÇOCUKLARI)

ÝSTANBUL AREL ÜNÝVERSÝTESÝ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)