Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 128 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fatih Tekke: Keþke bu Þampiyonluðu Trabzon'da yaþasaydým

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Standart Fatih Tekke: Keþke bu Þampiyonluðu Trabzon'da yaþasaydým

Fatih Tekke'nin formasýný giydiði Zenit St. Petersburg, Rusya Birinci Ligi son maçýnda Saturn'ü 1-0 maðlup ederek Spartak Moskova'nýn iki puan önünde þampiyonluk ipini göðüsledi.
    Zenit St. Petersburg'un baþarýlý oyuncusu Fatih Tekke ilk 11'de sahaya çýktýðý þampiyonluk maçýnýn 25. dakikasýnda sakatlanarak oyundan çýkmak zorunda kaldý. Türk yýldýz, sakatlanmasýndan sonra büyük üzüntü yaþarken, gelen þampiyonlukla sevince boðuldu. Þampiyonluktan dolayý mutluluk gözyaþlarý döken Fatih Tekke, "Keþke bu þampiyonluðu Trabzonspor'da yaþasaydým. Ama kýsmet deðilmiþ. Þampiyonluk gurbette bile olsa çok güzel duyguymuþ. Böyle bir coþkuyu daha önce hiç hissetmemiþtim." diye konuþtu. Zenit, deplasmanda oynadýðý Saturn maçýna hýzlý baþladý. Tribünlerin çoðunu dolduran taraftarlarýn desteðiyle sahaya çýkan Zenit, 15. dakikada Radek Sirl ile 1-0 öne geçti. Maçýn son bölümlerinde ev sahibi ekibin geliþtirdiði ataklar sonuç getirmeyince Zenit, maçý 1-0 kazandý ve 61 puan ile 23 yýl aradan sonra þampiyonluða ulaþtý. Ýkinci sýradaki Spartak Moskova'nýn Dinamo Moskova'yý 2-1 maðlup etmesi þampiyonluða yetmedi. Son maçýnda Hasan Kabze'nin takýmý Rubin Kazan'ý 1-0 maðlup eden CSKA Moskova ligi üçüncü sýrada bitirdi. Son maçýný 3-1 kazanan FK Moskova, 4. sýrayý alarak lig tarihindeki en büyük baþarýsýna imza attý. Öte yandan A Milli Takým'ýn 17 ve 21 Kasým tarihlerinde oynayacaðý Norveç ve Bosna Hersek maçlarýnýn aday kadrosunda da olan Fatih Tekke'nin durumunun Türkiye'ye döndükten sonra yapýlacak kontroller sonrasýnda belli olacaðý belirtildi.
    Ýbrahim Þahin / Moskova12 Kasým 2007, Pazartesi

Teþekkürler ADMIN!!!

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

keþke Fatih keþke. Ne muhteþem olurdu. Fatih Tekke seslerini þuan duyar gibiyim.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

kivancpehlivan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Yaþ
    39

ahhh ah keþke.

þampiyonluk görüntüleri var mý tekke ne yapmýþ merak ettim

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

zenitin de 23 yýldýr þampiyon olamadýðýný 2 hafta önce öðrendim.o günden beri neden trabzonda yaþamadý diye iç geçirip duruyorum her ismini duyduðumda.
    ah ah.
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

Kocaeli Ýl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    49

ÝnþaALLAH seneyede bizimle þampiyonluk yaþarsan kaptan

TheRapZoNe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sampiyonlugu bu sene Zenit"te yasadi, umariz seneye Bremen"de(su anki bilgiler oraya gidecegi dogrultusunda) de yasar

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Alýntý körfezli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ÝnþaALLAH seneyede bizimle þampiyonluk yaþarsan kaptan
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Erkut Ay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    41

çok istiyorsan devre arasýnda gelir Trabzonsporu þampiyon yapma hedefine muvaffak olursun kutluyorum kendisini...............

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

ah ah keþke....
    Konu pReN@_61 tarafýndan (12.11.2007 Saat 17:22 ) deðiþtirilmiþtir.

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

keþke be tekke keþkee...baþka nedenebilirki keþkeee...
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Nereden
    Samsun
    Yaþ
    58

Geri dönsün bize artýk.......

Öztürk Adem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

ya ole dersýn sýmdý fatih abicim ýnsallah o gunlerýde goruruz
    Rejime el koyamadýgýmýz anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYÝN ÇOCUKLARI)

ÝSTANBUL AREL ÜNÝVERSÝTESÝ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Futbolcu olarak olmasada teknik direktör olarak bir gün yaþayacaksýn inþallah

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

kaptaným geri dön yap bizi þampiyon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Fatih Tekke kararýný verdi!
    Trabzonspor'da oynadýðý baþarýlý futbol ve attýðý gollerle hâlâ Bordo-Mavili taraftarlarýn dilinden düþmeyen yýldýz futbolcu, ilk defa yaþadýðý þampiyonluk duygusunu ve geleceði ile ilgili tüm planlarýný sýcaðý sýcaðýna anlattý. Ýþte spor kamuoyunun merakla beklediði Fatih Tekke'nin Zaman gazetesinden Ýbrahim Þahin'e çarpýcý açýklamalarý...

- Trabzonspor'da yaþayamadýðýn þampiyonluðu Rusya'da yaþadýn. Neler söyleyeceksin?
    "Bu yýl Rusya ligi çok çekiþmeli geçti. Son haftaya Spartak Moskova'nýn önünde lider girdik. Deplasmanda Saturn'u 1-0 yenip þampiyon olduk. Zenit de Trabzonspor gibi 24 yýl þampiyon olamýyordu. Trabzonspor'da yaþayamadýðým þampiyonluðu burada yaþadým. Keþke Trabzonspor formasýyla da bu sevinci yaþayabilseydim."

- Sahada nasýl sevineceðini bilmeyen bir Fatih Tekke vardý sanki...
    "Trabzonspor'da üç defa kupa kazandýk. Birçok kez galibiyet sonrasý sevinçlerimiz oldu. Ama þampiyonluk yaþayamamýþtým. Bir de Türkiye'de deðil Rusya'da þampiyon oluyorsunuz. Sakat sakat oynamýþým. Hakemin son düdüðünden sonra nasýl sevineceðimi cidden bilemedim. Ama çok güzel bir duygu."

- Bu þampiyonluðu Trabzonspor formasýyla neden yaþayamadýn?
    "Benim hayatýmdaki en önemli hayalim Trabzonspor'da þampiyonluk yaþamak ve kupayý kaldýrmak ve bunu taraftarlarla yaþamak. Bunun olmasý için takýmýn iyi olmasý lazým. Güçlü bir ekibin olmasý lazým. Zenit'in þampiyonluk sevincinde taraftarlarýn bakýþ açýsý çok farklýydý. Bizde bu futbol kültürü çok farklý. Ýnsanlar bunu görmüyorlar ya da görmek istemiyorlar. Þampiyonluðun özellikle Trabzonspor için yaþanabilir olmasý oranýný düþürüyor. Ben bunu birçok kez Trabzonspor'da hoca ve yöneticilerle konuþtum. Çok yanlýþ ifade olsa bile Trabzonspor'da þampiyon olmayý futbolun üzerinde görüyordum. Bunun için fikirlerimizi söylüyorduk. Gelecekte inþallah bunu yaþarýz."

- Trabzonspor'un son durumu sence nasýl?
    "Maalesef 1,5 yýldan beri yani uzak kaldýðým dönemde ileri gidiþten ziyade geriye gidiþ var. Bu her anlam için geçerli. Fakat bu düzelebilir. Sadece bunun için samimi olmak gerekir. Yoksa Trabzonspor'u tutan her kiþi kalbini bu takýma vermiþ kiþilerdir. Bunun için güven verilmesi lazým. Güven ve samimiyet olduðunda bizim camianýn baþarýlý olacaðýna inanýyorum."

- Trabzonspor'dan ayrýlalý yaklaþýk 1,5 yýl olmasýna raðmen tribünlerde hâlâ 'Fatih Tekke' tezahüratlarý yapýlýyor...
    "Biz bu camiayla doðduk, bu camiayla öleceðiz. Taraftarla çok iyi bir iliþkim vardý. Unutmayacaklarýný bilmem benim için çok güzel bir duygu. Ne hikmetse kendi futbolumu benim anlatmam kendi adýma doðru deðil. Öyle bir noktaya geldi."

- Kendini yalnýz hissettiðin anlar oluyor mu?
    "Burada Hasan Kabze var. Geldikten sonra çok iyi iþler yaptý. Bir Caner var. Rusya'da dýþarýda oynayan kendi oyuncularýna aþýrý destek var. Bizim ülkemizde hiç böyle bir durum yok. Bir gün çýkýyorlar Fatih kadro dýþý kaldý deniyor. Bizde olmayan þeyler yazýlýp konuþuluyor. Hatta kötü þey olsa da yazsak deniyor. Son bir ay içerisinde inanýlmaz iþler yaptým. Takýmýn þampiyon olmasýnda özellikle son haftalarda büyük katkým oldu."

- Yani size medya gerektiði kadar sahip çýkmýyor mu demek istiyorsun?
    "Ýstanbul'dan giden oyuncu Avrupa'da oynamayan arkadaþlarýmýz var. Her an onlar konuþuluyor. Biz hiç konuþulmuyoruz. Milli Takým için de ayný þeyler söz konusu. Ýki yýl önce en fazla gol atan oyuncuyduk. Biz Milli Takým'a çaðrýlmadýðýmýzda kimse bir þey söylemiyor. Ama maalesef bazý þeylerin tekelinden kurtulamýyoruz. Biz yurtdýþýnda rahatýz. Bizleri sevenlerin dýþýnda, Türkiye'deki diðer insanlarýn da bize sahip çýkmasýný istiyoruz."

- Nuri Albayrak, "O günün þartlarýnda Fatih'i satmamýz gerekiyordu, sattýk. Gerekirse yeniden transfer ederiz." diyor...
    "Fatih Tekke'nin yeniden Trabzonspor'a dönmesini gerçekten isteyen insanlar vardýr. Ýþin gerçekçilik boyutu yani transferin olabilirliði þuanki þartlarda zor gibi görünüyor. Burada aþýrý derecede beni býrakmak istemeyen yönetim, hoca ve arkadaþlarým var. 4-5 ay önce ýsrarla gitmek istediðimi söylüyordum. Birçok sebebi vardý bunun. Bunlara raðmen kulübe teþekkür ediyorum. Türkiye'de böyle bir þey söylemiþ olsaydým, kovulurdum. Bunu da söylememin sebebi; forvet gol atmak zorunda. Ama oyun sisteminden dolayý çok gol atamýyoruz. Ben de oyunumu sonuca yansýtamadýðýmdan söylemiþtim."

- Rusya'dan ayrýlma yönündeki fikrin deðiþti mi?
    "Þampiyon olmak çok güzel. Lig lideri olduðumuz için önümüzdeki yýl direkt Devler Ligi'ne katýlacaðýz. Buradan baþka bir yere gidip orada yeniden baþlamak ne kadar doðru olur bilmiyorum. Futbolun içerisine bakýldýðýnda yine ayrýlmayý düþünebilirim. En azýndan þu an için böyle bir durum yok. Avrupa'dan çok iyi bir takýmdan teklif gelirse, kulübün menfaati doðrultusunda en az böyle olabilir."

- Fenerbahçe'ye transferin konuþuluyor..?
    "Konuþuyorum suç, konuþmuyorum suç. Bu konuda kimseye açýklama yapmadým. Doðrusu neyse onu söyleyen biriyim. Þu an için F.Bahçe dahil, Türkiye'deki herhangi bir takýma dönmeyi düþünmüyorum. Türkiye'nin durumuna bakýyorsun, futbol olarak iyi durumda deðil. Türkiye þu an için kafamda yok."

- Zenit'e transfer olduðunda hedefin 61 gol atmaktý. Ancak 10 tane atabildin.
    "Ben onu espri olsun diye söylemiþtim. Burada 2,5 yýllýk sözleþmem daha var. Futbol anlamýnda söylediðim þartlar olursa 61'i gerçekleþtirmek uzun zaman almaz. Þartlar olsaydý bu hedefimin yarýsýný atardým. Ben Fatih olarak kapasitemi biliyorsam, bunu gerçekleþtiririm."

- 3 maç sonra Milli Takým'a yeniden çaðrýldýn ama yine sakatlandýn...
    "Milli Takým'a çaðrýlýp da sakatlandýðým sayý 20'yi geçmiþtir. Bu ya tam aday kadro açýklandýktan sonra oldu ya da Milli Takým idmanlarýnda oldu. Nasip. Buna söyleyecek bir þey yok."

- Türkiye'nin Euro 2008'e gitme þansý nedir?
    "Gerçekçi konuþmak gerekirse, bizim çoktan gruptan çýkmýþ olmamýz lazýmdý. Son dönemde Milli Takým'ýmýz iyi oynamýyor. Norveç'te yine önümüzde duran bir þansýmýz var. Kolay deðil elbet. Biz nasýl Avrupa Þampiyonasý'na gitmek istiyorsak, onlar da gitmek isteyeceklerdir. Kendi sahasýnda oynayacaklar ve saha þartlarý tam onlarýn istediði gibi olacak. Onlarýn bizim yýllardýr yaptýðýmýz final maçlarýndaki hatalarý yapacaklarýný tahmin etmiyorum; ama inþallah yaparlar."

- Sen gittikten sonra Umut transfer edildi. Uzun süre gol atamýyor ve þu anda en çok eleþtirilen futbolcularýn baþýnda geliyor.
    "Umut kendini tamamladýðý zaman kendini bir yere koyar. Bu arkadaþýmýzýn birçok özellikleri var. Artý ve eksileri var. Eksiklerini tamamlasasý için bu arkadaþa sahip çýkmak lazým. Takýmdaki hoca ve arkadaþlarýn da ona yardýmcý olsun. Umut 5 maç gol atamaz, bir maçta da 5 gol atar. Atacaðýna inanýyorum. Yeter ki rahat olsun. Trabzonspor'da forma giyen bir oyuncunun rahat olmasý kolay deðil. Umut kardeþimiz karakter olarak pýrýl pýrýl biri. Ancak Umut'un rahat olmadýðý zaman 'acaba kaçýrýrsam' dediði anda atma þansý yok. Taraftardan ricam, bu arkadaþa yardýmcý olsunlar."

- Trabzon taraftarýna bir mesajýn var mý?
    "Takýmdaki oyunculara yardýmcý olsunlar. Elbette oyuncular hata yapacaklar. Taraftar baskýsý futbolcularýn daha iyi oynamasýna engel oluyor. Galatasaray maçý zor olacak. Ama Trabzonspor'un Galatasaray'ý yeneceðini düþünüyorum. Trabzon, bu maçý kazanarak, yeni bir hava ile birlikte devre arasýna gider ve orada da eksiklerini giderir."

- Açýklamalarýnda Trabzonspor'da futbolcu olarak olmazsa bile teknik kadronun içinde yer alarak bir þekilde þampiyonluk yaþayacaðýný söylüyorsun?
    "Ben herkese hep öyle söylüyorum. Futbolcu olarak yaþamayamadým; ama antrenör olarak yaþayacaðýma inanýyorum. Çünkü bunca þeyi gördükten ve yaþadýktan sonra mutlaka Trabzonspor'da þampiyonluk yaþarým."

13.11.2007

Kaynak : Zaman

Tebrikler Fatih TEKKE.cok süper açýklamalar.demekki birkaç yýl sonraki Teknik Direktörümüz Kral Fatih Sultan TEKKE..
    ''ÞAMPÝYONLUK YAKIÞACAK ÞEHRÝME''

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Fatih Tekke: Keþke bu Þampiyonluðu Trabzon'da yaþasaydým

Baþýmýzda Ulusoy, Býçakçý, hakemlerimiz de Cem Papila, Bülent Demirlek gibileri olduðu için bu þampiyonluðu zaten yaþayamazdýn Fatih.
    Konu Mehmet Fýrat tarafýndan (14.11.2007 Saat 17:16 ) deðiþtirilmiþtir.

Oðuuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Yaþ
    39

Alýntý Mehmet Fýrat Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Fatih Tekke: Keþke bu Þampiyonluðu Trabzon'da yaþasaydým

Baþýmýzda Ulusoy, Býçakçý, hakemlerimiz de Cem Papila, Bülent Demirlek gibileri olduðu için zaten bu þampiyonluðu yaþayamazdýn Fatih.
    ve bu yüzdendirki o iki senede verdiðin hazzý, þampiyon olan febe, þampiyonluðunu kutlarken dahi alamamýþtýr.. seni çook seviyoruz kaptan..
    yok bir sitemim hayatta hersey kýsmet...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Standart Fatih Tekke'nin Aciklamalari...!

Lig Tv'si olanlar insallah kacirmamistir...! Ben izledim ve hatta ilk basta cok duygusal anlar oldu yaa! Fatih'in o unutulmaz anlari Trabzonspor'da..!

izlemeyenler izlesin!!! Cok guzel ve hos bir Clip olmus!... Lig Tv!

dusunceleriniz?... vallahi bence soylenecek birsey yok! Ozledik!

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=30713

K@HrY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tabiki eskiler akla gelince insan duygulanýyor arýyor ama Trabzonsporda Fatih Tekkeyle var olan veya bundan sonrada varolacak bi takým deðil o yüzden o tercihini yaptý Trabzonsporun üzerinide gereðini yapmak kalmýþtý saðolsun deðerli yöneticilerimiz beceremediler yüzlerine gözlerine bulaþtýrdýlar umarým gelecekte eski Trbazonspor ruhunu yakalarýz ve takýmalrýn korkulu rüyasý olmaya devam ederiz.
    Zambaklar En Issýz Yerlerde Açar Ve Vardýr Her Vahþi Çiçekte Gurur Bir Mumun Ardýnda Bekleyen Rüzgar Iþýksýz Ruhumu Sallar Da Durur, Ne Güzel Seni Bulmak, Bütün Yüzlerde Sonra Seni Kaybetmek, Hemen Her Yerde Ne Güzel Bineceðin, Vapur Kaçýrmak Yapayalnýz Kalmak, Ýskelelerde.. DeNiZcÝ

Muhammed KOÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

fatihi geri kazanmamýz lazim.
    devamý gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

Nereden
    Belçika
    Yaþ
    39

Alýntý Kalkinmali Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Lig Tv'si olanlar insallah kacirmamistir...! Ben izledim ve hatta ilk basta cok duygusal anlar oldu yaa! Fatih'in o unutulmaz anlari Trabzonspor'da..!

izlemeyenler izlesin!!! Cok guzel ve hos bir Clip olmus!... Lig Tv!

dusunceleriniz?... vallahi bence soylenecek birsey yok! Ozledik!

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=30713
    durusu konusmasi yetiyo baba ya baba..
    2010a kadar onu zor geri kazaniriz aci ama gercek..

TSu bu kadar seven futbolcu fazla gelmez olanlarýda yollarýz zaten ama FATÝH TEKKE unutulmaz!!!!!!!!!!

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Bunlarý da yaz Fotomaç!!!

Gerçekleride yaz!!

Büyük Kral.. Çok büyüksün..
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi

Enes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    38

daha bu forma altýnda yaþayacaðýn çok þey var kaptan...
    Söylesem tesiri yok
    Sussam gönül razý deðil.
    adrenalinn

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)