Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Allah" Lafzýnýn "Týbbi" Yararlarý

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Exclamation "Allah" Lafzýnýn "Týbbi" Yararlarý

Hollandalý bir bilim adamý ve psikolog olan Vander Hoven Allah kelimesini oluþturan harflerin sýrrýný bulduðunu açýkladý. Profesör Hoven’in hastalar üzerindeki araþtýrmasýnýn sonucu ise þöyle..

Hollandalý bir psikolog olan Vander Hoven Kur’an okumanýn ve Allah kelimesini tekrar etmenin hastalar ve saðlýklý insanlar üzerindeki etkilerini bulduðunu açýkladý.

Hollandalý profesör üç yýldan beri bir çok hasta üzerinde araþtýrma ve çalýþmasýný yaparak yeni buluþuna ulaþtýðýný söyledi.

Hastalarýndan bazýlarýnýn Müslüman olmadýðýný, bazýlarýnýn da Arapça bilmediðini belirten Hoven hastalarýna Allah kelimesini öðrettiðini söyledi.

Alýnan sonucun çok mükemmel olduðunu, özellikle depresyon ve tansiyon hastalarýnda çok daha iyi sonuçlar verdiðini belirtti.

Profesör Haven Allah kelimesini oluþturan harflerin psikolojik hastalarýn üzerindeki etkilerini açýkladý.

-Allah kelimesinin ilk harfi olan –A- harfi solunum sisteminden direk çýkýyor ve nefes almayý düzenliyor.

- Damaktan söylenen –L- harfi ise, (Arapçada çýkarýldýðý þekilde) dil hafifçe damaðýn üst kýsmýna dokunuyor ve çene kýsa bir duraklamayla birlikte ayný iþlem tekrarlanýyor.(Ýki –L- harfi olduðu için) Bu iþlem nefes alýp vermeyi rahatlatýyor

- Son harf olan –H- harfi çýkartýlýrken akciðer ve kalp arasýnda bir iliþki oluþuyor ve iþlem sonucunda kalp atýþlarý düzeliyor.

Bu araþtýrmayý yapan Hollandalý profesör Müslüman deðil, fakat Ýslam ilimlerine ilgi duyan ve Kur’an-ý Kerim’in sýrlarýný araþtýran bir psikolog.

.
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

yakýnda müslüman olur o profesör harf harf incelemiþ ilginç nerden gelmiþ aklýna .
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Profesör açmýþ gözlerini bulmuþ kaynaðýný...
    Allah nasip eder inþ. onada hidayeti...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

e bu duruma göre Yallah kelimeside ayný etkiyi yapar geliyor bana.
    hatta içinde A, L ve H harfi olan her kelime saðlýklý yaþam kaynaðý gibi bir þey.

Barýþ Manço'nun hal hal þarkýsýný söylesem yeterli olur sanýrým.
    Konu tigin tarafýndan (08.11.2007 Saat 17:59 ) deðiþtirilmiþtir.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

Yazý için teþekkürler.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökhan Bozyiðit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    38

Alýntý tigin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    e bu duruma göre Yallah kelimeside ayný etkiyi yapar geliyor bana.
    hatta içinde A, L ve H harfi olan her kelime saðlýklý yaþam kaynaðý gibi bir þey.

Barýþ Manço'nun hal hal þarkýsýný söylesem yeterli olur sanýrým.
    Hasan abi baþta Y olunca olmuyor.

Yazý için çok çok teþekkürler, bu haberin yabancý bir kaynaðý varsa oradan da okumak isterim.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

gökhan, yabanci bir kaynagi vardir elbet fakat bende ba$ka bir forum'dan alip ekledim...

kusura bakma
    *

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Daha önceden Prof. Dr. Eric Shaydullin ve Prof. Dr. Hans von Aiken gibi rezâletleri hatýrladýðým için hemen araþtýrdým ve bizim "van der Hoven" efendinin nerede çalýþtýðýný bulamadým. Birkaç "Prof. van der Hoven" ve "Prof. van der Hoeven" buldum ama hiçbirisi psikoloji profesörü deðil.

Bu tip senaryolarý yazarak insânlarý dînden îmândan soðutuyorlar ve alay konusu oluyorlar.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

Yaþ
    37

Bu yazý senaryo olsa kime ne zararý var?

Bu yazýya kanýp(!) da Allah diyenlerin boðazý mý kuruyor?Sesi mi kesiliyor?

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Bende arastirdim, ve adam gibi bi kaynak bulamadim... Ha yalan olabilir mi ? Olabilir? Dogru olabilir mi? Olabilir.... Sakincali mi ? Bence degil!
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý A.Alper Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Sence de bir çeliþki yok mu ortada?

Allah yolunu iþaret etmek için ''yalan'' ve ''uydurma''yý seçmek ne kadar ''zararsýz''? Ne kadar doðru ve ne kadar inandýrýcý?

Bu yazýlan doðru mudur bilmiyorum,yorumumu söylediðin sözün mantýðýnýn üzerine kurdum.Yazýyla ilgisi yok.

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Bu yazýnýn senaryo olduðu ortaya çýkýnca kimi kötü niyyetliler "Sizin tüm sermâyeniz palavra ve iftirâdan ibâret." demezler mi?
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

Yaþ
    37

Hak'a batýl yoldan ulaþýlmaz.Burada haklýsýnýz.Ama biri bana kalkýp "Sizin tüm sermâyeniz palavra ve iftirâdan ibâret." derse alacaðý cevap çok basit olur ki yeri de burasý deðil.

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Bana yazida , proffesorun hollandali olup, musluman olmayip Kur’an-ý Kerim’in sýrlarýný araþtýrmasi dikkatimi cekti... cok mantiksiz..
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Yaþ
    37

Ben hiç de dindar biri deðilim ama bana asýl mantýksýz gelen Kur-an'ý Kerim de sýr olduðunun düþünülmesi.Yani bize yol göstermek için gönderilmiþ bir kitapta neden sýr olsun ki?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Sýr derken neyi kast ettiðimiz önemli Alper kardeþim.

TV'lerde saçma sapan adamlar,saçma sapan yorumlarla matematik hesaplar yapýyorlar,bilmem neyle bilmem neyi çarpýp bölüp bir þeyler uyduruyorlar ve bunlar da Kur'an'ýn þifresi oluyor;sözüm ona...

''Þurdaki 1. suredeki 100. sýradaki 'helak'' sözcüðünü alýp 10. surenin 100. sýrasýndaki ''kehf'' sözcüðüne baðlayalým,dur bakayým ne olabilir bu;maðaradakiler yok edildi diyelim.Eee nasýl baðlayacaðýz;dur bakiim,bugün maðaralarda kimler yaþýyor?Teröristler...Ahan da buldum tamamdýr,biz öyle diyelim,öyle olsun''

E yuh!Muhtemelen böyle uyduruluyordur onlar...Manaya bakmayýp,þekilcilik yapan,matematikçilik oynayanlarýn yorumlarýna inanmýyorum.Çarpýtmanýn en açýk örneðini yapýyor bunlar.Bir ara bir adam çýkýyordu programlardan birine.Sürekli saçmalýyordu hani...O geldi aklýma...Aman neyse...

Sýr diyorsak da bunu þöyle açýklayabiliriz.Kur'an-ý Kerim'in mealini okuduðunuzda çok sade cümleler olduðunu görürsünüz.Nettirler,kesindirler. ( Cümle deðil emir demek daha doðru olur aslýnda.)

''42- Hakký batýl ile örtmeyin ve hakký gizlemeyin. (Kaldý ki) siz (gerçeði) biliyorsunuz''

der Bakara suresinde.Bu tek ayet sayfalarca tefsir ( yani keþif diyebiliriz) edilebilir.Bunun üzerine öteden beri bir çok alim eserler býrakmýþtýr,söyleneni derin anlamýyla ve daha iyi anlayabilmemiz için.Daha iyi yorumlamamýz için.Sýr diyorsak;bunu kast ediyor olabiliriz gayet tabi.

Bunlar benim görüþüm elbet,ne kadar bildiðim tartýþýlýr.
    Konu Gamze tarafýndan (11.11.2007 Saat 00:08 ) deðiþtirilmiþtir.

Yaþ
    37

Sana katýlýyorum.Kiþi ismi yazmasam da anlatmak istediðim tam olarak bu.Ömer Çelakýl -isim de vereyim bari - adlý kiþinin yazdýklarý çýkýp þurada burada söyledikleri benim ve senin anlatmak istediðimiz þeyler.

Bu konuda tam bilgili olmadýðým çin daha fazla da konuþmak istemiyorum aslýnda.

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

2012 de kiyamet koparsa adam hakli demektir:P....
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Yaþ
    37

O adama artýk ancak Saadettin Teksoy yüz verir

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

arkada$lar, yararli bir yazi ekledik onuda tarti$ma konusu ettiniz...

Yüce Allah Hollandali Prof.'e $uan Hidayet nasip etmemi$tir bu bizide ilgilendirmez, herkese akil vermi$tir O c.c. - in$a nasip olur.
    fakat $uan dünyada Müslüman olmayan onllarca Bilim adami var, Kura-i kerim'i ve Efendimizin sav. ara$tiriyorlar.

Dinimiz mantik DINI degildir, mantiga uygun bu dindir. bu yüzden yaziyi okuyupda bu bana sacma geliyor demek, en büyük sacmaliktir, Ilim'e saygisizliktir !

hayirli geceler
    *

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

o degil de bizde bi ogretmen var tam jaoudi... Lafi oyle cevirip dolastiriyor diyor ki kurani harfi harfiye okuyan terorrist dir... teroristler oyle yapiyorlar...

AvniAker abi, benim inanmadigim tek hollandali/ musluman olmayan bir adamin bunlari arastirmasi.... inanmiyorsan neyi kanitlayacaksin ki?
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

@ karakuzu 61, karde$im - Müslüman olmayan bir Insan'in "Dini" ara$tirmasi cok normal.
    yeni bir e$ya alirken bile haftalarca ara$tiriyoruz.

onlar icin; önce ara$tirma-> sonra Iman -> sonra Teslimiyet

*

Yaþ
    37

Dinimiz mantik DINI degildir, mantiga uygun bu dindir.
    Bu cümleyi anlayamadým.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Bu cümleyi anlayamadým.
    az önce bi harf hatasi olmu$.

Dinimiz Mantik DINI degildir, Mantiga uygun bir DINDIR.

yani; biz Gayb'a Iman ederiz, mesela Cennet ve Cehenneme veya Melekler'e Iman ederiz, oysa onlari veya oralari hic görmedik, $imdi Mantimiza göre hareket edersek bu ("ha$a") sacma gelebilir bize.

bu yüzden yazdim üstdeki cümleyi.

.
    *

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý AvniAker Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    arkada$lar, yararli bir yazi ekledik onuda tarti$ma konusu ettiniz...

Yüce Allah Hollandali Prof.'e $uan Hidayet nasip etmemi$tir bu bizide ilgilendirmez, herkese akil vermi$tir O c.c. - in$a nasip olur.
    fakat $uan dünyada Müslüman olmayan onllarca Bilim adami var, Kura-i kerim'i ve Efendimizin sav. ara$tiriyorlar.

Dinimiz mantik DINI degildir, mantiga uygun bu dindir. bu yüzden yaziyi okuyupda bu bana sacma geliyor demek, en büyük sacmaliktir, Ilim'e saygisizliktir !

hayirli geceler
    Bu yazýnýn bana olmadýðýný umut ediyorum.Ama yine de aksi durum için bir cevap yazayým izninizle

Yazýnýn üzerinden konuþmuyorum.Zaten bahsettiðim de Allah lafzýnýn anlatýlan yararlarý deðil,Kur'an-ý Kerim'i ve bir takým dini ögeleri þifrelendirme mantýðý.Yukarýda da anlattým,þifreden kastým zorlama gerekçelerle alakasýz þeylerin birbirine baðlanmasýdýr.Örnekledim de yazýmda.

Konunun aslýna dönersek;namaz kýlmak üzerine de benzeri bir çýkarým okumuþtum.Namaz kýlarkenki hareketlerimizin vücut saðlýðýna katkýsý ile ilgiliydi.

Bu tür yorumlar bana -altýný çiziyorum- saçma gelmemekle birlikte,herkesçe malumdur ki asýl üzerinde durulmasý gereken; yerine getirilen ödevlerin verdiði manevi hazlar ve Allah'ýn rýzasýna mazhar olunulmasýdýr.Esas olan bunlardýr her samimi müslüman için.

Yazýdaki ve belirttiðim örnekteki çýkarýmlar da olacak muhakkak,ama o kadar da üzerinde durmayý gerekli görmüyorum.

Hollandalý profesöre de Allah hidayet versin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)