Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hisseli Bonservis!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Standart Hisseli Bonservis!

Neden Anadoluda sivrilen topçuları,mevcut kulüplerinden yarım bonservisle almıyoruz.?

Şartlar detaylar için güzel fikirler ortaya çıkar inşallah.

Mesela %30'u kulübünde kalsın,satış durumunda rakamın %30'u eski kulübe.

Yetiştirme parası gibi.

Holosko bu şeklide transfer edilebilir.%50 ile.

Thedoors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu tip transfer şeklini vitrin özelliği olan takımlar yapar,bizim maalesef ki şuanda vitrin takım özelliğimiz yok..avrupa yollarına çok sık uğramıyoruz son yıllarda..malum...
    ''Hırçın,bıçkın,asi ve dimdik duran bu Karadeniz çocukları,sadece sahilde değil,açık denizde de boğuştular.''

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Avrupa'ya çok uğramasak da son yıllarda Avrupa'ya en çok futbolcu gönderen kulüp biziz.

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı A.Alper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avrupa'ya çok uğramasak da son yıllarda Avrupa'ya en çok futbolcu gönderen kulüp biziz.
    Benim Fatih Tekke ve Marcelinho disinda hatirladigim yok . Baska gönderdikmi?
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Önceki yıllarda Hami,Şota,Arçil.Bu zamanlardan Stepanov ve dediğin gibi Fatih ile Marcelinho.

Nereden
    Almanya

Dogru Stepanov'u unutmusum. Digerlerini hatirlayacak kadar da geriye dönmedim
    Karadeniz'e Özgürlük!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Selim55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dogru Stepanov'u unutmusum. Digerlerini hatirlayacak kadar da geriye dönmedim.
    Hadi canım sen de, o "topçu değildi."

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ersen Martin
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

Evet Ersen Martin'i unutmuşuz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı A.Alper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceki yıllarda Hami,Şota,Arçil.Bu zamanlardan Stepanov ve dediğin gibi Fatih ile Marcelinho.
    Tolga Seyhan'ı da Shaktar'a satmıştık.Nerden geri geldiyse...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Fabiano Eller şuan A.Madrid gibi bir takımda Mista, Reyes, Maniche gibi adamlarla oynuyor.. Bide bu var.. Stepanov Porta gibi bir kulüpte oynuyor.. Kim demiş vitrin özelliğimiz yok?
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Nereden
    Almanya

Alıntı Poetricus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi canım sen de, o "topçu değildi."
    Haklisin. Mental eksikleri coktu. Sehri begenmemisti gitmek istiyordu.

Tolga Seyhan, Fatih Tekke, Fabiano Eller, Marcelinho, Milan Stepanov, Ersen Martin

Baya cok göndermisiz. Üstelik Stepanov'u 1'e alip 3'e satarak vitrinden ziyade marka oldugumuzu göstermistik.
    Karadeniz'e Özgürlük!

Nereden
    İstanbul

Alıntı Luckdown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fabiano Eller şuan A.Madrid gibi bir takımda Mista, Reyes, Maniche gibi adamlarla oynuyor.. Bide bu var.. Stepanov Porta gibi bir kulüpte oynuyor.. Kim demiş vitrin özelliğimiz yok?
    Ben ...şöyle ki;

Fabiano Eller'in atletico'ya nasıl gittiğini hepimiz biliyoruz,Trabzonspor'a gelirkenki beklentilerimizi,geldikten sonraki yorumlarla karşılaştırdığımızda ortaya takımda istediğimizi alamadığımız,yabancı kontenjanı boşaltmak için nerdeyse 2 yıla yakın Internacional takımına kiralık verdiğimiz bi futbolcu çıkıyo ortaya,genellemeyi baz alarak konustugum için istenmeyen bi adamın yurt dışında iyi bi kulüpte oynamasından kendi payıma nema biçmem vitrin takım olma adına...

Stepanov konusu ambiyane bi tavırla Tanrı'nın Trabzonspora bahşettiği volelerden birisidir,en azından ben öyle düşünüyorum.O kadar ucuz maliyette ve bi okadar kaliteli bi adam bide marco vardı sanırım..ki marco da bi istanbul takımına gitti..yurt dışına deil..baska bulabildikmi?..ben hatırlamıyorum...

Vitrin özelliğine sahip olmak sadece yurt dışına futbolcu göndermek deildir,takımın kendine ait avrupada belirli bi bilinirliği olmalı,bi saygınlığı..mecvut durumda bunların hiçbirisi olmadığı için ekşi bi gerçeği yazmak çokda absürd olmasa gerek...saygılarımla....
    ''Hırçın,bıçkın,asi ve dimdik duran bu Karadeniz çocukları,sadece sahilde değil,açık denizde de boğuştular.''

Ekşi değil ama eksik gerçek diyelim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Thedoors Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ...şöyle ki;

Fabiano Eller'in atletico'ya nasıl gittiğini hepimiz biliyoruz,Trabzonspor'a gelirkenki beklentilerimizi,geldikten sonraki yorumlarla karşılaştırdığımızda ortaya takımda istediğimizi alamadığımız,yabancı kontenjanı boşaltmak için nerdeyse 2 yıla yakın Internacional takımına kiralık verdiğimiz bi futbolcu çıkıyo ortaya,genellemeyi baz alarak konustugum için istenmeyen bi adamın yurt dışında iyi bi kulüpte oynamasından kendi payıma nema biçmem vitrin takım olma adına...

Stepanov konusu ambiyane bi tavırla Tanrı'nın Trabzonspora bahşettiği volelerden birisidir,en azından ben öyle düşünüyorum.O kadar ucuz maliyette ve bi okadar kaliteli bi adam bide marco vardı sanırım..ki marco da bi istanbul takımına gitti..yurt dışına deil..baska bulabildikmi?..ben hatırlamıyorum...

Vitrin özelliğine sahip olmak sadece yurt dışına futbolcu göndermek deildir,takımın kendine ait avrupada belirli bi bilinirliği olmalı,bi saygınlığı..mecvut durumda bunların hiçbirisi olmadığı için ekşi bi gerçeği yazmak çokda absürd olmasa gerek...saygılarımla....
    Nasıl gittiği çok önemli değil.. Nasıl alındığıda.. Burde mevzu geçen konu Trabzonspor'a bir futbolcu iyi bir sıçrama yapmak için gelirmi? Türkiye'de Avrupa'ya en çok biz topçu yolluyoruz şu aşamada..(genelde deil şu son zamanlarda) bu bir vitrin demektir..

A.Madrid gibi bir takımda oynuyor olması yeterlidir.. Internacional de kariyerine önemli bir şampiyonlukta eklemiştir.. Ayrıca adamın kötü olduğunu da düşünmüyorum.. Yanlış zamanda yanlış transfer stratejisi doğrultusunda kötü bir takıma geldi.. Ve varlık gösteremedi.. Şuan elinde bulunan 5-6 stoper adamı üst üste koy Eller kadar bileklerine hakim oyun kurabilcek bi adam çıkmaz.. Avrupalı buna bakıyor.. Geriden oyun kuramayan bir stoperin hiçbir özelliği yok demektir.. Çünkü birçok teknik direktörden yıllardır duyduğumuz üzere Türkiye liginde hamal, kabzımal'dan bile stoper yaratırım diyorlar.. Çünkü malesef bizim ülkemizdeki stoper anlayışı kafa topu vurdurma, önde sert bas, ayağına gelen topu dağa taşa vur..

Neyse konu sapıyor.. Ben hala vitrin olduğumuzda ısrarcıyım.. Bu illa yabancı değil genel olarak..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Luckdown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl gittiği çok önemli değil.. Nasıl alındığıda.. Burde mevzu geçen konu Trabzonspor'a bir futbolcu iyi bir sıçrama yapmak için gelirmi? Türkiye'de Avrupa'ya en çok biz topçu yolluyoruz şu aşamada..(genelde deil şu son zamanlarda) bu bir vitrin demektir..

A.Madrid gibi bir takımda oynuyor olması yeterlidir.. Internacional de kariyerine önemli bir şampiyonlukta eklemiştir.. Ayrıca adamın kötü olduğunu da düşünmüyorum.. Yanlış zamanda yanlış transfer stratejisi doğrultusunda kötü bir takıma geldi.. Ve varlık gösteremedi.. Şuan elinde bulunan 5-6 stoper adamı üst üste koy Eller kadar bileklerine hakim oyun kurabilcek bi adam çıkmaz.. Avrupalı buna bakıyor.. Geriden oyun kuramayan bir stoperin hiçbir özelliği yok demektir.. Çünkü birçok teknik direktörden yıllardır duyduğumuz üzere Türkiye liginde hamal, kabzımal'dan bile stoper yaratırım diyorlar.. Çünkü malesef bizim ülkemizdeki stoper anlayışı kafa topu vurdurma, önde sert bas, ayağına gelen topu dağa taşa vur..

Neyse konu sapıyor.. Ben hala vitrin olduğumuzda ısrarcıyım.. Bu illa yabancı değil genel olarak..
    Tabii herkes farklı düşünücek haliyle..bende şu aşamada vitrin takım olmadığımızı düşünüyorum..neyse...mantıklı ve güzel bi öneri hisseli bonvervis..güzel bi şekilde uygulanırsa neden olmasın...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Holosko 6 milyon euro imiş.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

raitingi sıfır bir fikir

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

galiba bu hisse işi en çok seri a da var.aslında mantıklı bişi,ama holsko konusunda pek sıcak bakılmyabilir.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Hasan Ayvenli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

en çok fm oynarken karşımıza çıkan bir durum

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Belkide bu Brezilyalılar için bu uygulama denenebilir,hem işlerine gelir kulüplerinin.

Ama kimle ve nasıl yapacaksınki?

Selçuk için bu yapılabilir,yarım bonservisle al gel,pazarlayınca bölüşürsün ,yada tamamını alırsın oynadıkça.

Paran yoksa ismin var,ama farkında değilsin.

KUTADGU
    Ziyaretçi

Olcay abi...
    Sanırım bu fikri uygun hayata geçirmek çok kolay...
    Sözleşme maddelerinde açıkça belirtiliyorsa oranlar, şartlar hukuksal bir problemi de yok...
    Ancak özellikle hedefleri küçük kulüplerden bu tip transferler yapabilmek için...
    Öncelikle benim senden daha iyi pazarım var kardeşim diyecek sportif başarılarının olması gerekir...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

patlat gökhan ünala yarım bonservisi,namın yürüsün .

%30 una patlat,eldekileride değerlendirmiş ol,seneye rubin kazana sal gitsin,para kazan dolaylı yoldan.

Dolaylı çünkü takasa verdiklerini para eder hale getirmiş ol..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Uluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Aslinda mantikli bir dusunce ama bence maddi durumu daha yerinde olan takimlarin alabilcegi bir risk bu..
    Su anda bizim yapabilecegimiz bisey degil ama ilerki yillarda yapilabilir
    Devlerin mezarı, Avni Aker Stadı

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Selçuk bu yolla alınabilir mesela.

Trabzonsporun iyi bir pazarı var.

En kötü sezonda bile futbolcu pazarlamış bir kulübüz.İyi veya kötü.

Holoskoda yapılabilirdi u mesela.

İsimler sadece örnek.
    Bir gerçektre şu;

Alıpta kıymetlendirdiğimiz topçu sayısı çok az iken;yetiştirdiklerimiz her daim cazibeli idi.

Demekki alıpta değerini artıramamışsın;haliyle riskinide tam değil yarım almış olursun.

Denenebilir.
    Konu OLCAY ÇAKIR tarafından (20.03.2008 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)