Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 97 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dizilerden Nefret Edenler Buraya!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

İlk önce avrupadan ithal sit-com'lar ile aldılar tozumuzu...
    Sonra çocuklara yönelip büyülü, renkli, cicilibicili diziler geldi...
    Dönem dizileri anlattıkları dönemin özellikleri ile birlikte milenyumuda harmanladılar konularında ki akıllar iyice karışsın...
    Derin devlet öyle derindi ki ine ine bitiremediler, derin devleti sığ sulara çıkaramadılar...
    Töre, namus, insan ilişkileri, agalık vs gibi konular sürekli işlendi, ah Asmalı Konak ah...

Önce hiç istenmemesine ragmen "Yogun istek üzerine" dediler, verdiler.
    Sonra devir değişti bir yeni bir eski bölümden verdiler,
    verdikçe verdiler ki niye vermesinler izleyende vardı, tiryakisi olanda...
    Reklamları kurtarmak için özet diye tekrar sürdüler.
    Ana haber öncesi ve sonrası en yogun reklam pazarını İngiliz, İtalyan, G.Amerikalılarla doldurdular...
    Bir sezonda yüzlerce farkı dizi ve binlerce bölümle kafamızı ütülediler ki devam edecektir hızla...
    En absürd dizinin bir bölüm maliyeti yaklaşık 80.000 dolar ile ifade ediliyor ki varın gerisini siz düşünün...
    Reklam gelirlerini ise ne ben söyleyim ne siz sorun, günün birincileri prime-time de parayı götürüyor biz ise izliyoruz
    Trabzonspor kültürünü yaşa, yaşat, öğret...
    İşte BMN!*

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Diziler sayesinde evlerde ne kitap okuma, ne sohbet, ne cocuk egitimi, ne isti$are, ne AHLAK kaldi...

istisnalar haric hicbiri Türk Aile kültürünü yansitmiyor ! Batili'lar her$eyi ile örnek aliniyor ve empoze edilmeye cali$iliyor...

5. Sinif ögrencisi gidip Sinif arkad$ina 50.000 dollar deyip güya $aka yapiyorsa cidden durumumuz hic iyi degil !!!

!
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Futbolun sosyal uyuşturuculuk vasfı tamamen ortadan kaldırılamasa da kişiye sağlam bir ahlaki ve kültürel alt yapı kazandırılarak ferdi planda dengelenebilir. Belki çok kişiye saçma gelecek ama ben TV dizilerini çok daha tehlikeli buluyorum. Gerçekliğin tahrif edilmesinden, merak duygusunun sömürülmesine, yanlış rol modellerden taklit ve örnek almanın felaketlerine kadar pek çok sakınca barındırıyorlar. Tam bir edilgenleştirici.

Günlük hayattan tarihe kadar her şey çarpıtılarak meta ve bağımlılığa dönüştürülüyor. Aralardaki reklâmların beyne kazıdığı şeyleri saymıyorum bile. Kahkaha efektli komedi dizilerinin Pavlov usulü klasik şartlandırmalardan hiçbir farkı olmadığını söylesem herhalde bir çok insan hakaret ettiğimi düşünecek ama yapı tamamen aynı.

Neyse bu konu hakkında bir dizi yazı yazmak gerek.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Alıntı Poetricus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üzerinde çalıştığım bir makale vardı ama 6 aydır ilgilenmedim. Nereye kaydettiğimi bile unuttum. Bir gün biterse yayınlandığı yer akademik bir dergi mi olur yoksa bu forum sayfaları mı Allah bilir.
    Hocam o zaman bilahare biz derginin adını alırız sizden

Can,haklısın yine ve yeniden

Uyutma ve avutma dışında bir de 'alıştırma' özelliği var dizilerin.En olmadık ilişkiler,en olmadık yaşantılar normalleştirilerek,sıradanlaştırılarak sunuluyor izleyiciye.Zehir akıtılıyor damarlardan içeri yavş yavaş...Toplum olarak genel anlamda ahlak değerlerimize uymayan bir çok şey önemli oranda TV ve tabi ki diziler ile,diğer bir çok etmenle birlikte zihnimize 'olağan'mış gibi yerleştiriliyor.Dün 'Olmaz!'' dediğimize bugün ''Olabilir''...Yarın belki de ''Normal canım''...Böyle böyle değişiyor değerler,bakış açısı,sınırlar belki...
    Konu Gamze tarafından (05.11.2007 Saat 00:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: Fazladan 'dahi' anlamında 'de' eki :))

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

1-Kurtlar Vadisi : Kocatepe Mahallesi'nde Mimar Kemal Lisesi bahçesindeki gömleğine kadar siyah giyinmiş sigara içen erkek çocukları yüzünden bu diziden nefret ediyorum.
    2-Sihirli Annem : Hitap ettiği yaş grubundaki çocukları dini anlamda zehirleyen bir dizi.Benzerleri de öyle.
    3-TRT'deki 300-500 bölümlük diziler : Ne anlattığını anlayamıyorum.Bu dizilerde oyunculuğa küçücük bir çocuk olarak başlayıp kocaman delikanlı olarak da hala aynı dizide oynayan kişiler var.Burada oynayan sanatçılar sanatlarını geliştirmeye çalışmıyorlar.Nasıl olsa paralarını aldıkları için mi acaba?
    4-Acı Hayat : Acı Hayat'tan nefret etme sebebim başroldeki oyuncunun oynadığı karakterin karaktersizliği.

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tam Anlamıyla Sanal Uyuşturucu Bu İzlenmelikler...
    Önce TRABZONSPOR

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

gecenler bir Bürokrat Hükümeti a$iri derecede ele$tiriyor...

- Sunucu Bomba soruyu soruyor efendim, siz bu kadar ele$tiriyorsunuz-bunu Halk görmüyormu bakin yine onca oy aldilar...

--> nasil görsünler efendim, TV'lerde 42 tane dizi var-haftasonlari desen hep futbol, Halk napsin

*
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

KOMŞULUK İLİŞKİLERİ BOZULUR’ DİYE KÖYE ELEKTRİK İSTEMEDİLER

RİZE’nin Çamlıhemşin ilçesi Şenyuva köylüleri, komşuluk ilişkilerini ve yayla köylerinin güzelliğini bozacağı gerekçesiyle Şal yaylasına elektrik bağlanmasını karşı çıktı.

Haberin tamamı;
    http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=308152
    Sen ağlat biz severiz seni...
    Aşkın rengi:BORDO-MAVİ
    ts_mania

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Köprü dizisini bende çok beğniyordum, ancak o diziyi artık asla izlemiyorumm

DİZİDE PKK'LILARAI İNSAN YANDAŞIYMIŞ GİBİ MASUMLARA ZARAR VERMYEN BİRİLERİ GİBİ GÖSTERİYORLAR ÇOK SİNİR OLUYORUM BİZLERİ NASIL GERİZEKALIYERİNE KOYABİLİYORLAR ANLAMIŞ DEĞİLİM
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hey gidi...Çocukluğumda bi tane Brezilya dizisini hiç kaçırmıyormuşum.Bir gün tam da dizi saatine bizim elektrikler kesilmiş,ben de ağlamaya başlamışım. Bizim ev tam,Bağcılar-Güngören sınırında.Bizim Güngören'de elektrik yok,Bağcılar'da var.Bunun üzerine,babaannem beni alıp Bağcılar ilçe sınırlarındaki bir komşuya diziyi izlemeye götürmüş.

"Şimdilerde dizilerle aran nasıl?" diyecek olursanız,ben de size "Televizyon gördüğümüz mü var?" derim.

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Alıntı Mirac ÇİFTÇİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sektörün kısmen içerisinde olarak, üzülerek söylüyorum ki,
    Belli başlı bir kaçı hariç geriye sayabileceğimiz dizilerin tek işlevi Türk halkını eglendirirken uyutmak ve avutmaktır...
    Nede güzel söyledin.

Discovery Channel, National Geographic kanalları,1-2 Tv kanalın haberleri ve spor harici televizyona bakmam.
    Adam diziyi seyrediyor cehresi değişip evrim geçiriyor.Takım giyer gömlekten iki düğme açar saçlarıda geri tarayıp birde kirli sakal bıraktımı Polat alemdar gibi ağır abi kesilir piyasada.(Bu birçok dizi için söylenebilir)İnsanların dizi seyredip eğlenmesi başka,etkilenip öyle olmadığı halde o moda geçmesi başka.Olaya bu yönden bakılınca hayata kattığı bir şey yok.(kendimce)

Düşünün normal bir sinema filmi ortalama 120 dk,bu dizilerin birinin bir bölümüde nereden baksan o kadar,günde ortalama tv'ler 15 dizi oynuyorsa buda haftada piyasaya 15 sinema filmi çıkaracak potansiyel demek böylesine yoğun bir çalışma ortamından ne kadar kalite ve oyuncu yeterliliğinden bahsedilebilir.

Oynatacak oyuncu bulamıyorlar,yetersiz kişiler mecburen kadrolarda.
    Oynayanlar her an artık sette ölebileceğinden bahsediyor.
    Senaryoların yetişmediğinden dem vurup şişiriyorlar.
    İnsanları hantallaştırıp ekrana bağımlı hale getiriyorlar.
    Toplumdaki sosyal yapıyı etkileyip suça teşviği arttıdığı bile kabul ediliyor.

Yukarıdaki bu cümleleri sinema/dizi yapımcıları ve oyuncuları bir açık oturumda söyleşide ekranlardan söylüyorlar(tv8)

Sinema,Tiyatro,Gezi,Sohbet haa illaki televizyon olacaksa belgesel haber spor yarışma. Kanımca..!

KUTADGU
    Ziyaretçi

Valla dizi izlemiyorum.

Ama itiraf edeyim..
    Lost'un bütün sezonlarını dvd eşliğinde ilgi ve merakla izledim...

Evde doğru dürüst televizyon da açmam..
    Tavsiye ederim.. Sizde pek açmayın..

Küçük bir tiyatro grubumuz var...
    hafta içi akşam etkinliklerimi ona ayırıyorum..
    Daha eğlenceli, daha eğitici ve daha mesaj verici...

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Maç günleri sadece Lig Tv ye bakarım. Onun dışında Perşembe günleri " Kv Pusu " izliyorum. Televizyonla pek aram olmaz.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gönül Salıncağı !!!!

Bir dizi düşünün ki normal seyrinde devam ederken birden bire aniden üstü açık bir arabada dakikalarca fenerbahçe marşı çalınıp söyleniyor.
    Bu marşı senaryo gereği maça giderlerken mi söylüyorlar ? hayır
    Bu marşın herhangi bir konu bilgi ima çağrıştırmayla bir alakası var mı ? hayır
    Bu marş bittikten sonra senaryo gereği marşın neden söylendiği ile ilgili herhangi bir sahne var mı ? hayır

Yani parası bizim vergilerimizden çıkan devlet televizyonunda bir dizinin orta yerinde senaryo ile hiçbir alakası olmayan sadece ve sadece fenerbahçe propandası yapmak için bir sahne çekilmiş... yazıklar olsun yuh olsun !
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Çok güzel yorumlar yapılmış.Bizdeki dizilerin manevi değerlerimizi tahrip edip, milleti uyuşturmaktan başka bir görevi yok ki.
    Benim izlediğim K.V.Pusu ve 5.Boyut adlı diziler.
    İstisnalar haricinde bütün dizilerde konu mutlak aşk,flört; yaşı, başı ne olursa olsun.Mutlaka bu olacak, içki zaten en başta olacak.İçki içmeyen bir tane oyuncuya rastlamadım.Aileler hep modern, batılı bir yaşam tarzını benimsemiş aileler.
    Dinimizde haram olan şeylere bizleri alıştırmaktalar ve bunları olağan görmeye başlamaktayız.
    Eskiden liseli kızların sevgilileri ile el ele gezdiğimi olurdu.Şimdi maşallah nerdeyse, hepsi el ele sarmaş dolaş.
    Diziler de oyuncu isimlerine bakarım çoğu berk,efe,damla gibi yeni isimlerdir.Ama köpeğe isim takmaya sıra geldimi, kendi isimlerini yada benzerlerini değil de, "hüseyin" gibi bir isim takmayı tercih ederler.Bizde bu dizilere deli oluruz.
    Cesaretin bittiği yerde,esaret başlar

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ben de dizilerde hiç ama hiç hoşlanmıyorum.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Burda yazılanların tamamını okudum ilk aklıma gelense o zaman bu dizilieri kim izliyor

Yerli Hiç bir diziyi izlemek için ekstra bir çaba sarfetmiyorum.Yerli dizi olarak elimden geldiğince Avrupa Yakasını takip etmeye çalışıyordum.Son Gaffur vakasından sonra onuda bıraktım.

Yabancı olarak Cnbs_E deki akşam 21.00 den sonraki tüm dizileri izlemekten müthiş keyif alıyorum.Hiç olmasa sağlığımı bozacak kadar aptalca senaryoları yok.

Birde Lost diye bir dizi var.Onu izmeyenler varsa mutlaka seyretsin.Elin yabancısıda dizi yapıyor bizimkilerde.Farkları gördükten sonra ne kadar gerilerde olduğumuzu anlamakta zorlanmıyorsunuz.

Nuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya dizi izlemem dersem yalan olur hatta bi iki dize bağlandım kurtulamıyorum
    ama bir dizi konusunun çok dışına çıkıp artık saçmalamaya başlamışsa bir daha açmamak üzere diziyle ilgili aklımda ne varsa tarihe gömerim
    he bu arada cnbs-e de ve e2 de gerçekten güzel dizler var heroes 1. sezonda cnbs de nip/tuk iğrenç ama izleniyor e2 de artık
    onun dışında bizim dizilerden bıçaksırtı asi kurtlar vadisi
    favorilerim bunlar
    ayy avrupa yakasıyla eşref saatini unuttum
    ya ama cidden eşref saatini tavsiye ediyorum mükemmel
    Konu Nuray tarafından (06.11.2007 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.
    "Türklüğün vicdanı bir, dini bir, vatanı bir.
    Fakat hepsi ayrılır, olmazsa lisanı bir..."

HarekeTSİRAsi bizumdur!

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dizi işi saçma sapan bir hal aldı.Artık koyacak ad da bulamıyorlar.Acayip acayip adlar var.Nerde o eski dizilerMahallenin Muhtarları,Bizimkiler,Süper Baba...Şimdi diziyi beğensekte haftaya bir bakıyoruz yok.Neden?Para para para...

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dizi denince Eskiden Hatırlarmısınız Süper Baba dizisi vardı Müthiş bir diziydi Her cuma Ailece Tv yi Açar Süper Babayı İzlerdik Onun üstüne dizi tanımam Ayrıca Eskilerden Ekmek Teknesi , Çocuklar Duymasın , En son Babalar Duyar Favorilerimdi Dizi denince herkes Bırakın bunlar Boş şeyler diye söylenebilir Evet Çoğu öyledir yanlız Sosyal yaşamı ve gerçekleri anlattığı sürece Çok yararlıdır Toplumsal Konuları Rencide etmezse Tabi... Ama size tavsiyem Tiyatroya Gidin Sinema 2.planda Kalsın Herkesin Tiyatrokolik Olması lazım bu ülkede ..
    Kazimişi gzas vorert

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Elbette ki nefret ettiğimiz şeyi en az 1 kere izlemişizdir.

Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Nefret ettigim dizi Aci Hayat,

eskiden , deli yurekte cok severdim rolunu (halidaha eski bolumlere baktim mi) Kenan imirzalioglunun... ama aci hayat ta baya bi karizmayi cizdirmisti...

Dizi leri ben de pek sevmem, cnbc dizilerini rastlarsam izlerim (ya cnbc de yada hollanda televizyonunda)... Kurtlar vadisi ni kaciramam... cuma gunleri zaten mac oluyor... ara da bir avrupa yakasini izlerim (eskiisi gibi degil ama) haaaaaaaaaa yemin de hosuma gitmiyor degil yani, kopruye bakiyordum... daha bakmiyorum ama...
    Saldırın Seferoğulları
    Bordo Mavi . Net

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

elimde olsa Türkiyede Dizileri yasaklarim...ilk isim o olur..
    1967den beri Trabzonspor Ezer Gecer

Öztürk Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tum dızıler sadece ınsanımızı uyutmaktan 1 ıse yaramıo tum akılları fıkırlerı 1 kac kendını bılmezın cevırdıgı maymun dızılerıne yonelıolar ılgınc tır
    Rejime el koyamadıgımız anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYİN ÇOCUKLARI)

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Ts_oSe_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizi denince Eskiden Hatırlarmısınız Süper Baba dizisi vardı Müthiş bir diziydi Her cuma Ailece Tv yi Açar Süper Babayı İzlerdik Onun üstüne dizi tanımam Ayrıca Eskilerden Ekmek Teknesi , Çocuklar Duymasın , En son Babalar Duyar Favorilerimdi Dizi denince herkes Bırakın bunlar Boş şeyler diye söylenebilir Evet Çoğu öyledir yanlız Sosyal yaşamı ve gerçekleri anlattığı sürece Çok yararlıdır Toplumsal Konuları Rencide etmezse Tabi... Ama size tavsiyem Tiyatroya Gidin Sinema 2.planda Kalsın Herkesin Tiyatrokolik Olması lazım bu ülkede ..

evet süper baba, ekmek teknes, gerçekten severek ,izlediğim diziler arasında yer alıyordu benimde

bu arada yukarıda bir arkdaşımız işte dizilede yeni isimler kullanılıyor filan dedi berk diye , ne var bunda hem berk'in neresi yeni sorarım ona 24 yıl oldu az mı
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)