Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dozer Cemil’in Penaltısı

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Allah rahmet eylesin.Biz o günleri göremedik ama onlarla ne kadar gurur duysak azdir.[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]onlar için.

Saygilarimla,

okan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
    <T>
    <TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
    <TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bazen babam amcam oturdukmu konu belli zaten trabzon spor onlar basliyorlar anlatmaya dozer cemili, ali kemali anlatirken kendilerinden geçiyor bizse on günlere en yakin hamiyi yakaladik iyiki hami gibi bir futbolcuyu görmüsüm yoksa fitbolcu görmeden ölecektim biz onlari asla unutmuycaz </TD></TR>
    <TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
    <TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
    <DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Nereden
    İstanbul

O sene Liverpool avrupa sampiyonu olmustu ve sampiyonluga giden yolda tek bize yenilmislerdi ve o zaman liverpool avrupanin efsane takimiydi yani gunumuzde bir turk takiminin barcelonayi veveya chelsea yi yenmesi gibi bir durum tabi yenen biz olunca simdi bile istanbul basini galibiyeti abartmiyor eger yenen fener olsaydi liverpool hala bahsediliyor olurdu

miragef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CEMİL USTA

Yüreğini sahaya koymanın ustasıydı o... Cemil Usta yazıyordu nüfus kağıdında... Gönüllerin kağıdında ise; Dozer Cemil, Kaptan Cemil, Takoz Cemil yazılıydı... Ellerinin üstünde sayısız kupa havaya kalktı. Ama onun insanlığı ve alçakgönüllüğü hiç havalanmadı. Trabzonspor sevdasıyla sahaya çıkar, Avni Aker’in çukurlarını bile ezbere bilen bir dozer gibi mücadele ederdi sahada...

1969-70 sezonunda kadroya alınmış 1978-79 sezonunda veda etmişti Trabzonspordaki kaptanlığına. Efsane kadronun ilk şampiyonluk mücadelesinde ter dökmüş, yokluk çekmişti... Hayatını kaybettiği 15/03/2003 tarihinde, mahallesindeki bir cadde üzerinde yere yıkılırken, sanki hala o dönemlerin yokluğuna dair izler vardı.... Cebinden çıkan 5 milyon 750 bin lira, yıkılmaz denen Cemil’in yıkılışına şahitlik ediyordu sessizce. Trabzonspor tarihinde 2 şampiyonluk yaşayan ve yaşatan Dozer Cemil, “yapayalnız ölmekten korkuyorum” demişti yöresel gazetelerin birine verdiği röportajda. O çok sevdiği Trabzonspor maçlarına gidememesinin sebebini ise “Kuyruklarda beklemek ağırıma gidiyor” diye yanıtlıyordu!

Büyük kaptana vefa gösterilemedi hayattayken. Halbuki o, Liverpool’un “Pulini” alırken Clamence’yi ters köşeye yatıran penaltı vuruşu ile İngilizlerin bile dikkatini çekmişti. Trabzonspordaki yönetimler ve taraftarlar, Usta’ya dikkat etmedi. Bu küçük yazı, Dozer Cemil’in Trabzonspor tarihine bıraktıklarının yanında hiçbir anlam ifade etmese de, bordoyüreklerin minnet ve vefa borcu olarak bu sayfada yer alması bakımından önemli. 52 yaşında hayata gözlerini kapayan yıkılmaz Dozer’in anısına... ruhu şad mekanı cennet olsun...

Gökhan Uzunoğlu
    Konu miragef tarafından (25.05.2007 Saat 12:42 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Nur Icinde Yatsin
    Bugün dünden akıllı değilsen kayıptasın!

kuzey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

DOZER Cemil'e Allahtan Rahmet diliyorum...ruhun şaad olsun...
    Kuzeyde AKÇAABATLI Horoncu

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dozer Cemile Allahtan rahmet diliyorum ve miragef yazından dolayıda sana çok tşk ediyorum şu bir gerçekki biz değerlerimizi unuttuk

kutoz
    Ziyaretçi

Geçen gün geldi yine aklıma... Dozer Cemil... Efsane takımı yaratanlardan birisi. Hayata gözlerini yumduğundaysa cebinde 5 milyon TL. vardı... Bugünse trilyonları alanların, takımı getirdiği noktaya bakın...

Cemil Ağabeyimize bir vefa borcumuz var arkadaşlar. Mezarına gidilip, neler yapabileceğimiz araştırılmalı. Gerekirse, aramızda yapacağımız bir kampanya ile mezarını onartım, başına da bir futbolcu heykeli koyup, her yıl ölüm yıldönümünde mezarının başında, onu anma töreni yapmalıyız.

Sahadakiler vefasız olabilir, yöneticiler vefasız olabilir, takım arkadaşlarından bazıları vefasız olabilir. Ama bizlerin vefasız olma hakkı yoktur. Bu konu hakkında birşeyler yapalım...

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı AkcaabatliTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su gunleri goremedimya yanarim ona yanarim...
    böyle giderse daha hiç bir zaman da göremeyeceğiz
    Teşekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen şehitlere hediye ettiğin 2010 TÜRKİYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Okulda sunum yaparken TS'u seçmiştim konu olarak.Hoca,anlatmaya başladığımdan bir süre sonra ''Bana şampiyon takımdan 4 kişi say'' dedi muzip muzip...Cemil dedim...Dozer Cemil!Bir babamın anılarından tanırım onu,bir de cenazesinden...Allah gani gani rahmet eylesin...

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

mekanı cennet olsun.alla rahmet eylesin.ağlatmayun adami da bi kere de
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Takım tutmak farklı, adam tutmak farklı...

Canİlker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzincan

trabzonspor büyük değildir diyenlerin bunlardan haberleri var mı acaba

Yusuf BALCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Thumbs down

Alıntı miragef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CEMİL USTA

Yüreğini sahaya koymanın ustasıydı o... Cemil Usta yazıyordu nüfus kağıdında... Gönüllerin kağıdında ise; Dozer Cemil, Kaptan Cemil, Takoz Cemil yazılıydı... Ellerinin üstünde sayısız kupa havaya kalktı. Ama onun insanlığı ve alçakgönüllüğü hiç havalanmadı. Trabzonspor sevdasıyla sahaya çıkar, Avni Aker’in çukurlarını bile ezbere bilen bir dozer gibi mücadele ederdi sahada...

1969-70 sezonunda kadroya alınmış 1978-79 sezonunda veda etmişti Trabzonspordaki kaptanlığına. Efsane kadronun ilk şampiyonluk mücadelesinde ter dökmüş, yokluk çekmişti... Hayatını kaybettiği 15/03/2003 tarihinde, mahallesindeki bir cadde üzerinde yere yıkılırken, sanki hala o dönemlerin yokluğuna dair izler vardı.... Cebinden çıkan 5 milyon 750 bin lira, yıkılmaz denen Cemil’in yıkılışına şahitlik ediyordu sessizce. Trabzonspor tarihinde 2 şampiyonluk yaşayan ve yaşatan Dozer Cemil, “yapayalnız ölmekten korkuyorum” demişti yöresel gazetelerin birine verdiği röportajda. O çok sevdiği Trabzonspor maçlarına gidememesinin sebebini ise “Kuyruklarda beklemek ağırıma gidiyor” diye yanıtlıyordu!

Büyük kaptana vefa gösterilemedi hayattayken. Halbuki o, Liverpool’un “Pulini” alırken Clamence’yi ters köşeye yatıran penaltı vuruşu ile İngilizlerin bile dikkatini çekmişti. Trabzonspordaki yönetimler ve taraftarlar, Usta’ya dikkat etmedi. Bu küçük yazı, Dozer Cemil’in Trabzonspor tarihine bıraktıklarının yanında hiçbir anlam ifade etmese de, bordoyüreklerin minnet ve vefa borcu olarak bu sayfada yer alması bakımından önemli. 52 yaşında hayata gözlerini kapayan yıkılmaz Dozer’in anısına... ruhu şad mekanı cennet olsun...

Bu yorum farklı bir taraftar sitesi kurucularından Gökhan Uzunoğlu'na aittir. yazı 25 Ekim 2005 tarihinde yazılmış ve köşe yazısı olarak yayınlanmıştır.

ancak emek hırsızı bu arkadaş yazıyı sanki kendi yorumu gibi yazmış ve emeğe saygısızlık etmiştir. ayrıca aynı yorumu bir de konu açarak bildirmiş ve konusu buraya yönlendirilerek kilitlenmiş. onun da linki şu;
    http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5474

altına alıntı olduğunu bile yazamayacak kadar aciz ve yüzsüz olan bu kişi ile ilgili gerekenin yapılmasını rica ediyorum. Ayrıca aynı yazı www.eksisozluk.com sitesinde bordomavi.net'ten alıntıdır denilerek yayınlanmış. bordomavi.net'in böyle bir şeye ihtiyacı yok. Emek hırsızlarına gereken tepkinin verileceğini temenni ediyorum.

Saygılarımla...

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ne yazık yaaa..böyle bir görüntüye sahip değiliz...işte trt nin o zamndaki tebiyesizliği...biz liverpool gibi dünya devi ile oynuyoruz...ama maçtan tek bir görüntü bile yok ne iş yaaa

Alıntı bordoyurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yorum farklı bir taraftar sitesi kurucularından Gökhan Uzunoğlu'na aittir. yazı 25 Ekim 2005 tarihinde yazılmış ve köşe yazısı olarak yayınlanmıştır.

ancak emek hırsızı bu arkadaş yazıyı sanki kendi yorumu gibi yazmış ve emeğe saygısızlık etmiştir. ayrıca aynı yorumu bir de konu açarak bildirmiş ve konusu buraya yönlendirilerek kilitlenmiş. onun da linki şu;
    http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5474

altına alıntı olduğunu bile yazamayacak kadar aciz ve yüzsüz olan bu kişi ile ilgili gerekenin yapılmasını rica ediyorum. Ayrıca aynı yazı www.eksisozluk.com sitesinde bordomavi.net'ten alıntıdır denilerek yayınlanmış. bordomavi.net'in böyle bir şeye ihtiyacı yok. Emek hırsızlarına gereken tepkinin verileceğini temenni ediyorum.

Saygılarımla...
    evet arkdaşım bu bir alıntı olabilir .. ben bunu hatırladığım kadarıyla yazan kişinin belli olmadığı.. veya senin tabirinle emek hırsızın kendi sitesine koyduğu bir yerden aldım .. arkadaşım birşeyler yazmadan önce düşünelim. hakaret etmeden önce düşünelim..

ve bu Cemil Usta için yazılmıştır kendim için oraya koymadım. Senin öncelik le bunu düşünmen lazımdı. saygılarımla

Nereden
    İzmir

evet arkdaşım bu bir alıntı olabilir .. ben bunu hatırladığım kadarıyla yazan kişinin belli olmadığı.. veya senin tabirinle emek hırsızın kendi sitesine koyduğu bir yerden aldım .. arkadaşım birşeyler yazmadan önce düşünelim. hakaret etmeden önce düşünelim..

ve bu Cemil Usta için yazılmıştır kendim için oraya koymadım. Senin öncelik le bunu düşünmen lazımdı. saygılarımla
    altına alıntıdır yazamayacak kadar acizmisiniz? bunu okuyan alıntı olduğunu anlayabilecek mi sizce?

altına alıntıdır yazamayacak kadar acizmisiniz? bunu okuyan alıntı olduğunu anlayabilecek mi sizce?
    Arkadaşım dediklerimi anlayamıyacak kadar saf mısın sen...
    insanları sorgusuz yargılama .. Bu yaptıklarınlada , acizlik senin boynunda gezdirdiğin bir madalyon dur
    Konu miragef tarafından (23.05.2007 Saat 11:37 ) değiştirilmiştir.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yazık yaaa..böyle bir görüntüye sahip değiliz...işte trt nin o zamndaki tebiyesizliği...biz liverpool gibi dünya devi ile oynuyoruz...ama maçtan tek bir görüntü bile yok ne iş yaaa

nasıl olmaz ben izlerim o penaltı golünü canım sıkıldıkça isteyen olursa buraya da koyabilirim olmazsa siz arayın google ya da youtube ts belgeseli diye çıkacaktır

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

link yazdım diye hatırlıyorum ama arazi olmuş ...
    Konu A.Alper tarafından (26.05.2007 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir.

Samet Berber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

nerde o günleeerrr.... ah ah !!!

Nereden
    İzmir

Arkadaşım dediklerimi anlayamıyacak kadar saf mısın sen...
    insanları sorgusuz yargılama .. Bu yaptıklarınlada , acizlik senin boynunda gezdirdiğin bir madalyon dur

neyini anlamayacağım dediğinin? basbaya alıntı yaptım diyorsun ama hala besbelli görünüyor ki yazının altına alıntı yazmamışsın. alıntı yazmadığın her yazı sana ait gibi anlaşılır. asıl sen anlamıyorsun benim dediğimi.

ayrıca bu yazı ekşisözlükte de bordomavi.net ten alıntıdır diye geçiyor. bu emek hırsızlığı değil de nedir?

yine komik bir yorumla karşıma çıkacaksan hiç yazma. forumu da boşu boşuna kirletme.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bordoyürek kullanıcı adlı arkadaşım; öncelikle biraz sakin olursan sevinirim. Konuyla alakalı foruma gönderdiğin ilk ileti içerisinde suçlamak yerine, eksikliği ifade etmen daha doğru bir hareket olurdu. Sert üslubuna karşılık "miragef" gayet açık bir şekilde durumu izah etmiş. Alıntı olduğunu belirtse iyi olabilirdi mutlaka ama niyetinde yazının kendisine ait olduğunu hissettirmek olsaydı doğrudan altına kendi ismini yazardı. Olay bu kadar basitken büyütmeye hiç gerek yok.

Yaptığın bilgilendirme doğrultusunda kalemi için Gökhan Uzunoğlu'na ve yazıyı buraya taşıyarak paylaşıma açan Miragef'e teşekkürler.

Ekşisözlük'te yer alan "bmn'den alıntıdır" cümlesinin en mantıklı açıklaması da; yazıyı oraya taşıyan kişinin bu yazıyı ilk bmn'de farketmiş olmasıdır.

Sevgiler, saygılar.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Nereden
    İzmir

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bordoyürek kullanıcı adlı arkadaşım; öncelikle biraz sakin olursan sevinirim. Konuyla alakalı foruma gönderdiğin ilk ileti içerisinde suçlamak yerine, eksikliği ifade etmen daha doğru bir hareket olurdu. Sert üslubuna karşılık "miragef" gayet açık bir şekilde durumu izah etmiş. Alıntı olduğunu belirtse iyi olabilirdi mutlaka ama niyetinde yazının kendisine ait olduğunu hissettirmek olsaydı doğrudan altına kendi ismini yazardı. Olay bu kadar basitken büyütmeye hiç gerek yok.

Yaptığın bilgilendirme doğrultusunda kalemi için Gökhan Uzunoğlu'na ve yazıyı buraya taşıyarak paylaşıma açan Miragef'e teşekkürler.

Ekşisözlük'te yer alan "bmn'den alıntıdır" cümlesinin en mantıklı açıklaması da; yazıyı oraya taşıyan kişinin bu yazıyı ilk bmn'de farketmiş olmasıdır.

Sevgiler, saygılar.
    bu yazının altında sizin isminiz yazmıyor. bu yazınız alıntı olmasın sakın?

bu kişinin hala ilk mesajında yanlış yaptığını kabul etmemesi beni kızdıran şey. tamam alıntı yazmamışım unutmuşum vs dese kabul edeceğim. o mesajı düzenleyip altına alıntıdır yazsa ki nereden alıntı yaptığını bile istemiyorum. yeterki alıntıdır yazsın.

yazmış olsaydı eksisozluk'e ekleyen kişi de bilirdi bunun başka bir yerden alındığını. haksız mıyım bu konuda?

Saygılar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

bu yazının altında sizin isminiz yazmıyor. bu yazınız alıntı olmasın sakın?
    Bilmem, sence?

bu kişinin hala ilk mesajında yanlış yaptığını kabul etmemesi beni kızdıran şey. tamam alıntı yazmamışım unutmuşum vs dese kabul edeceğim. o mesajı düzenleyip altına alıntıdır yazsa ki nereden alıntı yaptığını bile istemiyorum. yeterki alıntıdır yazsın.
    Miragef, ne diyor? Diyorki; hatırladığı kadarı ile yazanın ismi belli olmadığı için bu şekilde taşımış. Alıntı olduğu da yazılabilirdi elbet. Fakat, üye olduğunuz bir foruma gönderdiğiniz ilk ileti içerisinde sorup soruşturmadan "emek hırsızı", "aciz", ve "yüzsüz" suçlamarıyla kötü bir üslup kullandınız.

Konunun daha fazla uzaltımasına gerek yoktur. Yazı sahibine de, paylaşan arkadaşımıza da tekrar teşekkürler.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)