Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 94 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Futbolcularýmýzýn Kendini Geliþtirmesi

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Standart Futbolcularýmýzýn Kendini Geliþtirmesi

Ne olursa olsun Kayseri Macinda görüldiki is Futbolcular'da bitiyor. 100 % Golleri atamasan en iyi Teknik Direktörü getir bir ise yaramaz. Herzaman diyorum bize gelen Antrenör Futbolculara sadece Kondisyon degil Sut Teknigini, Orta yapmayi vs. bunlari ögretmesi lazim. Allah askina Maclarimiza bakin bireysel yetenekleri olanlardan haric (Yattara/Ceyhun/Gökdeniz) kimse ne orta yapabiliyor dogru dürüst nede Kaleye sut cekebiliyor.

Hergün Resmi Siteye girip bakiyoruz: Antreman Programi - Gruplar halinda kosmak, 5/2 topla oynama, Cift Kale Mac baska birsey okumadim simdiye kadar. Birkere haber yaptilar (sanirim pisman oldular) Antremanda Futbolcular orta calismasi yaptilar bilmem kac yüz orta geldi sadece 5-6 gol olmus. Gülermisin aglarmisin. Bunlar hemde Profesyonel...

Bizim Futbolcularin hepsinde yetenek var yoksa Profesyonel olmazlardi herhalde. Ama imza atildimi Paralar geldimi artik daha kipirdama yok. Neden Antremanlardan sonra eskiden Hami Abi gibi kendilerini gelistirmek icin birseyler yapmiyorlar. Gökdeniz'e üzülüyorum onu cok seviyoruz ama hala son vuruslarinda bir gelisme yok. Umut desen ayni, Yattara keza öyle.

Ceyhun ilk Macinda süper bir Gol atti ama üzerine birsey katmadi. Frikik oluyor 40 kisi topun basinda. Kac sene oldu Frikik ve ya Korner atisi oldugu zaman heycanim yok daha eskisi gibi. Cünkü biliyorum ya Kaleci cok rahat alacak Topu yada Defans kolaylikla uzaklistaracak.

Ingiltere, Ispanya, Italya Liglerinde Maclara bakiyorum adamlar karsi karsiya kaliyor cok rahat Gollerini atiyorlar. Biz nerede hata
    yapiyoruz ? Bizim Futbolcularimizin onlardan neyi eksik ?

Insallah Ersun Hoca Antreman Programin'da degisiklikler yaparda Fubolcularimiz kendini gelistirmek adina bir adim daha atmis olurlar.
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Ýtalya,Ýspanya,Ýngiltere,Almanya ve Hollanda

Oradaki oyuncularla türkiyede ki oyuncular arasýndaki 3 fark var.

1) Profosyonellik

2) Ýþini severek yapmak.

3) Çalýþmak,Çalýþmak ve Çalýþmak ( Kendini Geliþtirmek )
    Büyük Takým Büyük Futbolcularla Olur !..
    Real Madrid
    Manchester United
    twitter.com/TSerdarSx

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Sen Trabzonspor'lu futbolcunun yerinde olsan kendini geliþtirebilir misin? Para bol, yerin garanti. Gelen oyuncu gideni aratýyor, mentalite aþýðý adý altýnda bir takým acayip teknik direktörler yönetimindesin sana hayranlar... Profesyonelce düþünmeyen insanlar etrafýný sarmýþ... Rekabet yok... Böyle bir ortamda kendini geliþtirebilir misin?
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

iþ teknik direktördede bitiyor.. bakýn ne kadar orta actýk kayseri macýnda (30 a yakýn) 10 kiþi oynamamýza ragmen..

özellikle gençlerimiz bir parlýyor sonra kaybolup gidiyolar iyi bir antreman programý uygulanmalý.
    Nick'ine sahip çýk kampanyasý byunus = yns61

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    38

ziyadoganla zaten gelismeleri imkansizdi. simdi ersun yanal ile bakicaz kendilerini gelistirebiliceklermi. yoksa bir umut ankaragucunde guzel goller atiyordu. bize geldi tutukluk yasiyor. neden ? ziya zaten 8 defansif 3 hucum adam oynatiyordu, yani antremandada bu oyuncular uzerine yogunlasiyordu. diger oyuncularin kendini gelistirmesi zaten imkansizdi. yogunlastigi defans yada defansif oyuncular kendilerini gelistirdimi hayir, bir ayman hasan ne kadar gelisirki? bakalim simdi neler olucak. benim umudum var.
    Konu ÖzGür Ayar tarafýndan (28.10.2007 Saat 14:02 ) deðiþtirilmiþtir.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    38

Tecrübeli teknik adam, ayaðýnýn tozuyla çýktýðý ilk idmanda uyguladýðý programla saha içinde takým oyununun nasýl oynanacaðý ve yardýmlaþmanýn nasýl yapýlmasý gerektiði konusunda ilk mesajlarýný verdi. Oyuncularýndan pas yapmalarýný ve kiþisel becerilerini ön plana çýkartarak takým oyununa katkýda bulunmalarýný isteyen Ersun Yanal, oyuncularýndan sahada rahat ve kendilerinden emin hareket etmelerini istedi.

========

ziyadogan doneminde kac kere boyle haber okuduk ? ziya hic oyunculardan sahada rahat kendilerinden emin olmalarini istedimi acaba ? kisisel becerilerini on plana cikartmalarini istedimi acaba? hatrick yapan umutu elestirmisti kendisi.

BOZOHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

topa vuramayan 5 metreye pas atamayan pas atarken topun þidettini ayarlayamayan bir tek bile þut kaleye tutturamayan futbolcular topluluðu kaç takýmda vardýr diye merak ediyorum.
    KAHROLSUN LÝG TV !!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Umut yýllardýr futbol oynuyor ama topa ne zaman kafa vuracaðýný....

Topu ayaðýnda nasýl tutacaðýný ....

nasýl adam geçeceðini bilmiyor.......

futbolunda 5 yýl öncekinden hiç bir geliþme yok.. kendini geliþtirmiuyor....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

TheRapZoNe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kendini gelistirmenin yani sira beyinde de bir seyler olmasi lazim.

Thedoors - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

sözleþme imzalamadan önce bi röportajýnda okumuþtum Ersun hocanýn..Belçikadaki alt yapý metabolizmasýný çok beðendiðini,yetenekli oyuncularýn üzerinde harcanan emeðin takdire deðer olduðunu,yeteneksizlerle uðraþýlmadýðýný söylemiþti...hasýlý...hasan,ayman,hüseyin ..vb.....altýn semerde vursan deðiþmez.....önemli olan yeteneklileri bulup bunlarýn üzerinde çalýþýlmasý..kadromuzda kaçtane yetenekli futbolcu var...bi düþünmem lazým...saygýlarýmla..
    ''Hýrçýn,býçkýn,asi ve dimdik duran bu Karadeniz çocuklarý,sadece sahilde deðil,açýk denizde de boðuþtular.''

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Ofans yönü çok olan bir takým deðiliz. Eldeki becerikli futbolcularýmýzýn son vuruþlarda yetersizliðinden çok þansýzlýðýnýnda olduðunu düþünüyorum.

Umut'un yerinde olsam antrenman sonrasýnda gider derim Jefferson'a geç kaleye þut çekeyim. Sen kendini geliþtir bende kendimi geliþtireyim
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Konunun içeriðiyle pek alakasý olduðu söylenemez ama konu baþlýðýndan çaðrýþým yaptý heralde, anlatmadan geçemeyeceðim..

Sanýrým FourFourTwo'nun 2. ya da 3. sayýsýydý, çok popüler arkadaþlýk sitelerinden birine üye olan futbolcularla ilgili bir haber yapmýþlardý..Bu tip sitelerde profil doldurulurken karþýlaþýlan bir soru da "En beðendiðiniz söz?" dür.. Bizim Feridun Sungur'un en beðendiði söz þuymuþ; "Yedim Torasan incirini, kýr gönlünün zincirini"

Trabzonspor'da oynayan oyuncular altyapýdan itibaren her bakýmdan -kültür,sanat,edebiyat,felsefe, vs.- donanýmlý hale getirilmeliler.. Amiyane tabirle "Ot" gibi yetiþip, futbolcu olmanýn en büyük avantajýný yine amiyane tabirle "karý-kýz ortamý" olarak hissetmemeliler..
    Güçlülerin Ýktidarýna Karþý; Trabzonspor!

oguzkoc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Alýntý Berat Tekke Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Konunun içeriðiyle pek alakasý olduðu söylenemez ama konu baþlýðýndan çaðrýþým yaptý heralde, anlatmadan geçemeyeceðim..

Sanýrým FourFourTwo'nun 2. ya da 3. sayýsýydý, çok popüler arkadaþlýk sitelerinden birine üye olan futbolcularla ilgili bir haber yapmýþlardý..Bu tip sitelerde profil doldurulurken karþýlaþýlan bir soru da "En beðendiðiniz söz?" dür.. Bizim Feridun Sungur'un en beðendiði söz þuymuþ; "Yedim Torasan incirini, kýr gönlünün zincirini"

Trabzonspor'da oynayan oyuncular altyapýdan itibaren her bakýmdan -kültür,sanat,edebiyat,felsefe, vs.- donanýmlý hale getirilmeliler.. Amiyane tabirle "Ot" gibi yetiþip, futbolcu olmanýn en büyük avantajýný yine amiyane tabirle "karý-kýz ortamý" olarak hissetmemeliler..
    allah razý olsun berat çok caným sýkkýndý güldürdün beni
    VERENA (KIRANKAÞ)

CanÝlker - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzincan
    Yaþ
    40

bizde parayý alan baþlýyo yatmaya. nolacak celoya yýlda 1 trilyon verirsen adam daha top oynarmý hayatýnda kazanamayacaðý parayý 1 yýlda kazanmýþ zaten. 1-2 sene sonra gider trabzondan o aldýðý paralarla bizde kara talihimizle baþbaþa kalýrýz. bu sadece bir örnek ,,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Ben maçlardan sonra yapýlan röportajlara takýlmýþ durumdayým

Çok mücadele ettik,iyi oynadýk,oyunun kontrolü bizdeydi,þanssýz bir gol yedik,saha kötüydü,önümüzdeki maçlara bakýyoruz.Deðiþik tek bir kelime söyleyeni alnýndan öpmek için ahtým var.Sabýrsýzlýkla bekiyorum

oguzkoc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Alýntý LazanisT Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben maçlardan sonra yapýlan röportajlara takýlmýþ durumdayým

Çok mücadele ettik,iyi oynadýk,oyunun kontrolü bizdeydi,þanssýz bir gol yedik,saha kötüydü,önümüzdeki maçlara bakýyoruz.Deðiþik tek bir kelime söyleyeni alnýndan öpmek için ahtým var.Sabýrsýzlýkla bekiyorum
    bu konuda inan bende çok düþünceliydim ve þimdiye kadar cümlelere dökmemiþtim. öncelikle sana teþekkür ederim. evet takýmda bu büyük bir eksiklik. konuþmasýný bilmeyen bir sürü futbolcumuz var. isimlerini vermeyelim ayýp olur. fakat herþeye raðmen tamamen sýfýr deðiliz. ceyhun bu konuda çok iyi..fakat o bugün var yarýn yok. ve en çok sevindiðim isim ise kalecimiz tolga. hem trabzonlu hem genç ve hemde ilerideki kaptanýmýz olacaðý için tolgayý bu konuþma konusunda gerçekten beðeniyorum. ayrýca þimdiye kadar röportaj yapmasada ferhatýnda baþarýlý olabilceði inancýndayým
    VERENA (KIRANKAÞ)

Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

aslýnda bu olay sadece futbolcularla sýnýrlý deðil.. ülke insaný olarak hemen her iþimizi "idare eder" biçimde yaptýðýmýzdan futbolcularýmýzda ki bu olduðu yerde sayma durumunuda yadýrgamýyorum. gönül isterdiki açýlýþ maçýný yaptýðýmýz gürcistan u21 takýmýnýn frikiklerde uyguladýðý gibi bir taktiðimiz falan olsa. onlardan örnek verdim çünkü hepimizin burun kývýrdýðý bir takým deðil mi?
    Siyasetin "bizden olduðu sürece" yer aldýðý, karþýda olduðu zaman "siyasete bulaþtýðý" büyük kulüp/taraftar camiasý Trabzonspor

Mert Zaman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

bizim futbolcularýmýzýn hepsi gelismis sadece oynatmayý bilmiyorlar bakalým ersun yanal ne yapacaak
    #50 Jackson Avelino Coelho
    #7Miroslaw Szymkowiak
    #61 Ýbrahima Yattara

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr beratiabi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    54

Sevgili Badaloðlu kardeþim bana Ersun Hocaya destekle ilgili bir mesaj göndermiþti alýntý ile birlikte bende þimdi bir alýntý ile bu konuya deðinmek istedim. Sevgili Hamza Mýsýr'ýn bir yazýsýndan bu konu ile alýntýyý sizlere aktarýyorum takdir sizlerin.

SERDAR ÖZKAN VE TRABZONSPOR’UN GENÇLERÝ

Serdar Özkan... Geçen sezon bu zamanlarda Sebat'ta oynuyordu. Þimdi Beþiktaþ ve A Milli Takým'ýn yýldýzlarý arasýnda gösteriliyor. Beþiktaþ'ta bu sezon en büyük patlamayý kuþkusuz Serdar Özkan yaptý .Mircea Lucescu döneminde A takýma yükselen ancak düzenli olarak her sezon baþýnda kiralýk gönderilen genç futbolcu Ertuðrul Saðlam ile adýndan söz ettirdi. Geçen yýl önce Sebatspor, daha sonra da Samsunspor’da görev yapan 20 yaþýndaki yýldýz, kamptaki performansýyla Saðlam’ýn gözüne girdi. Önce Beþiktaþ formasýný sýrtýna geçiren Serdar, Siyah-Beyazlýlar’ýn deðiþmez ismi oldu.150 bin YTL’lik yýldýz sanýrýz Trabzonspor’un gençlerine de ders veriyor. Bordo-Mavili takýmda bir çok genç iþte bu þekilde kaybolup gitti.

Bugün Emre Hýzarcý Arsinspor’a gittiði için formasýný kulübeye atabiliyor,takým arkadaþlarýný beðenmiyor.Yusuf Kurtuluþ Ýntertoto’da iki þut çekti diye yürümesi deðiþti..Ergin Keleþ hakeza öyle.Bu özellikler Türk futbolcusunun genetik yapýsýnda var. “Olmadan oldum” misali.

Eee öyleyse, deðil Arsinspor yakýn gelecekte hemen yakýnýnýzdaki Kaþüstüspor’da oynarsýnýz.

Ne dersiniz, iki topa vurup kasýlmaktan yürüyemeyen gençler..

Size bu Ziya az yapýyor bile.

ÝÞTE BÝZÝM GENÇLERÝMÝZÝN KENDÝNÝ GELÝÞTÝRME YÖNTEMLERÝ

Emiroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Bu " kendini geliþtirmeli " ve de " baþka takýma kiralanýp piþmesi saðlanabilir "

Bu ikisinden daha çok uyuz olduðum bir þey varsa o da Cælættin dir !

Arkadaþlar ne geliþtirmesi yaa ? Adamýn yeri garanti ! Parasý sýcak ve her an yastýðýnýn altýnda !

Siz olsanýz,hoca idmaný bitirdikten sonra " gel bakayým Jeff,biraz 1 e 1 çalýþalým " der misiniz ?

Ne geliþtirmesi allah aþkýna ? O dönem Hami ile bitti !
    Kendini geliþtirmeli(!). Hiç bir futbolcu Trabzonspor'dan üstün deðildir(!). Yeniden yapýlanalým(!). Özümüze dönmeliyiz(!). Transferi kapattýk(!).

lakerta - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    42

Kusura bakmayýn ama bana belki kýzabilirsiniz ama symek marco musampa gibi oyuncularý yönetim neden aldý??? bence yönetimin en iyi iþiydi ama teknik heyette sorun vardý.ve teknik heyet futbolcuyu mutlu etmeliki futbolcu istekli hevesli ve hýrslý olsun...farkýndaysanýz 2 yýldan beri takýmýn baþýndaki o þahýs pasif durgun ve sanki yorgun bir takým yarattý,fantazi gelebilir ama adam intikam aldý gitti.Bence olay futbolcunun teknik heyetle beraber geliþiminden kaynaklanýyor,feridun,ferhat,tolga gibi oyuncularýmýz ersun yanal veya þenol güneþ hocalarýn eðitimi ve yol göstermeleriyle kendilerini geliþtirecekler.Gökdeniz,ceyhun ,yattara ve umut gibi oyuncularýmýzda kendilerine güvenleri gelip son vuruþ ve daha cesur paslaþmalarýný bizlere izlettireceklerdir.

Tüm Trabzonspor taraftarlarýna yeni dönemde baþarýlar ve mutlu günler...
    HERYERDE YILDIZ VARDIR AMA AY BIR TANEDIR.....

sarman61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

@LazanisT güzel bir noktaya deðindin. Bende maç sonrasý ropörtajlarý dinlerken hep futbolcunun nasýl konuþtuðuna dikkat eder. Ýki kelimeyi bir araya getiremeyen tipleri görünce sinir olurum. Ama gel görki bazý futbolcular var karþý tarafa anlatmak istediðini çok güzel anlatýyor kelimeleri tek tek seçerek aðzýnda laf gevelemeyerek karþý tarafýn ve kendini dinleyenlerin canýný sýkmadan konuþabiliyor. Size bir iki örnek vereyim. Beþiktaþlý Mustafa Doðan ve Hasan Kabze bu iki kiþi gerçekten güzel konuþuyor.

Bizim takým da da Celalettin çok güzel konuþur hane Hasan dan iyi olmasýn

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

Valla þimdi mesaj yazdýðým kutuda aþaðýda bordo zemin üzerine beyaz harflerle yazýlmýþ 'Geliþmiþ Moda Geç' türü bir ikon mevcut... Futbolcularda da olsa böyle bir özelik de kendi kendilerine týklayýp geliþmiþ moda geçiverseler keþke.. ama maalesef.. yetenekli oyuncu vardýr, görev adamý vardýr.. görev adamý kendini ne kadar geliþtirirse geliþtirsin yetenekli oyuncu olamaz ancak daha iyi bir görev adamý olur.. yetenekli oyuncu da çalýþýrsa bir Messi çalýþmazsa bir Yattara olur mesela...
    Takýmýmýzda halihazýrda Gökdeniz-Yattara-Ceyhun dýþýnda dördüncü bir adam sayamadýðým için ben pek kendilerini geliþtirmeleriyle ilgilenmiyorum doðrusu.. Yetenekli olanlarýn sürekliliðinin saðlanmasý daha evladýr.. Bu arada cidden kadroya girenler içinde saydýðým üçlü dýþýnda en teknik 4. adam Mustafa Keçeli'dir herhalde.. (Yusuf kadroya giremiyor onu saymadým) hesap edin artýk kendini geliþtirme iþini
    #7 King of Kings

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Takim sut calismasi lazim bol bol.
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

mensure 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Ruh yok ruuhhhhhhhhhhhh !
    Trabzonspor'um senin için ölürüm!..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)