Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 94 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Futbolcularýmýzýn Kendini Geliþtirmesi

Yavuz Hasan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

bencecok guzel bi baslik ve cok guzel bi soru disardan gelen ve alt yapidan yetisen futbolocular kendilerini ne kadar gelistiriyorlar
    ...olay sonzuza dek yaþamak deðil,esas olay hayatla barýþýk olmak...

temel_yilmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

bunun en büyük örneði geseli ardadýr mesela ilk çýktýðý zamana bakýn medyadaki beyanlarýna iþte ben iþçi çoçuðuyum ben böyleyim ben þöyleyim bu beyanýný verdikten çok deðil 2 ay sonra bodrumda kýzlarla görülmüþ ve son altý aydýr futboluna bir artý ekleyememiþtir türkiyede futbolcularýn hepsi bu kafada mesela ibrahim üzülmez celaleddin koçak adam evde yalnýz kaldýmý düþünüyodur senede þu kadar para kazanýyorum n gerek var geliþmeye birde bu durumun aksi var trabzonsporlu futbolcularda býrak geliþmeyi gitgide nasýl bozuluruz onu yapýyorlar biliyorlar çünki 10 maç yatarým bir maç oynarým mantýðý bkz:ceyhun yani olayýn özü þu büyük hedeflere büyük düþünen insanlarla varýlýr trabzonspor büyük düþünüyor ama beraberliðe prim isteyen futbolcularý var sen n kadar düþünürsen düþün

sanatik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Kendini gelistirmek sözkonusu olunca nedense aklima topu ayaginda hangi sebeple olursa olsun tutamayip sürekli hakem ile mac boyunca tartisan ceyhun. Sampiyonlar liginde bir futbolcu topu ortalama maximum 2 saniye sakliyor ceyhun bey. Ayrica hakem simdiye kadar hangi kararini degistirdiki hep onunla ugrasiyorsun ? Üstelik yanindakileride kendin gibi yapdin dünki macda.
    "Sir, I say that justice is truth in action." Benjamin "Dizzy" Disraeli

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý temel_yilmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bunun en büyük örneði geseli ardadýr mesela ilk çýktýðý zamana bakýn medyadaki beyanlarýna iþte ben iþçi çoçuðuyum ben böyleyim ben þöyleyim bu beyanýný verdikten çok deðil 2 ay sonra bodrumda kýzlarla görülmüþ ve son altý aydýr futboluna bir artý ekleyememiþtir türkiyede futbolcularýn hepsi bu kafada mesela ibrahim üzülmez celaleddin koçak adam evde yalnýz kaldýmý düþünüyodur senede þu kadar para kazanýyorum n gerek var geliþmeye birde bu durumun aksi var trabzonsporlu futbolcularda býrak geliþmeyi gitgide nasýl bozuluruz onu yapýyorlar biliyorlar çünki 10 maç yatarým bir maç oynarým mantýðý bkz:ceyhun yani olayýn özü þu büyük hedeflere büyük düþünen insanlarla varýlýr trabzonspor büyük düþünüyor ama beraberliðe prim isteyen futbolcularý var sen n kadar düþünürsen düþün
    Ceyhun örnegi iyi olmamis bence. Ceyhun'u Trabzonspor'a gelmeden öncede takip eden birisi olarak Ceyhun'un istikrarsiz biri oldugunu biliyorum. Ankaragücü'ndede 1 mac oynayip 1 mac oynamiyordu. Ama örnegin Celaleddin Senol Hoca döneminde herkesin begenisini toplamis (neden Milli davet almiyor dedirtmisti) ama ne olduysa Anorthosis faciasi sonrasi baslayan kriz döneminde her gecen gün siradanlasmistir.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mesela Umut Bulut geldiði gün nasýlsa þimdide öyle....

Top tekniðini bitirici gol vuruþlarýný 1 gr bile geliþtirmedi.. halbuki genç öðrenmeye çokmeyyilli ama ayný.. kýzýlaðaç odunu gibi hiç yontulmaya gelmiyor.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

sanatik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

umut bulutu anlamakda zorluk cekiyorum. Aslinda basarili olmak isteyen bir görünümü var. Bir seyler yapmak istiyor ama santrofor olarak cok tehlikesiz. Orada ne yapacagi rakip tarafindan belli olmayan birisi oynamasi gerek. O kadar kisa süre icinde ilerlermi süpheliyim. Bizim yönetim tekkeyi satip umut´u yerine almak ile kocaman bir hata yapdi. Umut´u ancak yetistirmek icin alabilirdin ama rüya aleminde bunlar belli olmuyor, 24 saat yasayan stadt rüyasi gibi.
    "Sir, I say that justice is truth in action." Benjamin "Dizzy" Disraeli

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Dün Serdar Balinin bazý sözleri çok hoþuma gitti diyorki

"öyle saç uzatmakla aðabeylerine benzemeye çalýþmayýn.öyle havaya girmeyin hemen önce futbol olarak benzeyin sonra onlarý yaparsýnýz...

dün ergini Büyük Orhan misali saçlarýný dalgalandýrarak koþarken bu laflar aklýma geldi. Paf takýmda bile oynayan oyuncularýn havasýndan yanlarýndan geçilmiyor. oysa %890ý arsinsporu bile aþamýyorlar....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    39

Türk futbolcusumu kendini geliþtirecek...Türk oyuncular çok amatör ruhlu...Mantýk deðiþmedikce zor!!!

Kasým Hilal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Eðer bir futbolcu kendini geliþtiremiyorsa bunun suçu kendinde aranabilir..
    Haki iki-üç olsun bu sayý..
    Trabzonspor'da son dönemde hemen hemen hibir oyuncu kendini geliþtiremiyor ki..
    Misal Tolga..
    Yeteneði bence tartýþýlmaz ama üzerine bir þey koyamýyoruz..
    Bence bunu futbolculardan çok teknik heyette aramalýyýz..
    Ya da altyapýda..
    Facebook

Sakin çocuk KHE

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr poetricus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý KHE Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eðer bir futbolcu kendini geliþtiremiyorsa bunun suçu kendinde aranabilir..
    Haki iki-üç olsun bu sayý..
    Trabzonspor'da son dönemde hemen hemen hibir oyuncu kendini geliþtiremiyor ki..
    Misal Tolga..
    Yeteneði bence tartýþýlmaz ama üzerine bir þey koyamýyoruz..
    Bence bunu futbolculardan çok teknik heyette aramalýyýz..
    Ya da altyapýda..
    Ana hatlarýyla katýlýyorum ama Tolga'nýn kendisinde arasak daha iyi olur.
    Benim fakültede talebem. Yetenekleri konusunda da sizinle hemfikirim. Kendisiyle bu konularý defalarca konuþtum, bu kafa yapýsýyla kendisini geliþtiremez.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Alýntý Poetricus Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ana hatlarýyla katýlýyorum ama Tolga'nýn kendisinde arasak daha iyi olur.
    Benim fakültede talebem. Yetenekleri konusunda da sizinle hemfikirim. Kendisiyle bu konularý defalarca konuþtum, bu kafa yapýsýyla kendisini geliþtiremez.
    tolga nýn kendisini yetenek olarak geliþtirememesi bir yana , fiziksel olarakta hiç geliþememiþ , ayný beþ sene önceki hali ,çocuk gibi duruyor , olgunlaþamamýþ.

adherent_1
    Ziyaretçi

Bu konu baþlýðýný açan arkadaþa teþekkürler. Genelde Türk fotbolcusunun ve özelde de Trabzonspor'lu birçok oyuncunun gerçekleþtiremediði "kendini geliþtirme" konusu hakikaten çok mühim bir konu. Hep birlikte senelerden beri þahit oluyoruz Gökdeniz'in son vuruþlarýnýn ne kadar kötü olduðuna, yine Hüseyin'in kaleyi tutan bir þutunun olmasýnýn bir mucize olduðuna... Þimdi de Umut ve Ceyhun'un kötü oyunlarýndaki istikrarýna þahit oluyoruz. Ne pas yüzdemiz, ne de kaleyi bulan þut yüzdemiz geliþmiþ durumda.

Bana göre bu durumun iki büyük sebebi var: Birincisi futbolcularýmýzýn kendilerini iþlerine vermeyip, eksik yönlerini tamamlayacak çalýþmalarda bulunmamasý. Yani futbolcularýmýzýn gereken istek ve azmi göstermemeleri. Halbuki futbolcularýmýz, aldýklarý paralarýn hakkýný ve özellikle de üzerlerindeki formanýn hakkýný vermeye gayret etmiþ olsalar þimdi bu durumda olmazlardý. Ýkincisi ise;gerekli donanýma sahip antrenör ve yöneticilerimizin olmayýþý. Eðer bunlara zamanýnda sahip olsaydýk, Umut ve Hüseyin topa vurduðunda en azýndan kaleyi tutturur, Gökdeniz harcadýðý çok net pozisyonlarýný gole çevirir, Ceyhun bencil oynamaz, Yattara yok yere kýzrmýzý kart görmez vs. kýsacasý her futbolcumuz kendine verilen görevi en iyi þekilde yerine getirmeye çalýþýrdý.

Ama ne yazýk ki kendini geliþtiremeyen oyuncularýmýzla yola devam ediyoruz. Bakalým zaman ne gösterir...

býraz teknýk býraz tecrube gerekýyor. defans tam olarak oturmadý ký her hafta baskasý var ya jabý ya erdýnc ya ferhat tam olarak býrbýrýne de alýsamadýlar ama olsun bunlarda olabýlecek seyler ýnsallah daha ýý maclar ýzlerýz
    Bizim rahat edemediðimiz yerde kimse istirat edemez. keyfe keder alayýna gider TS'li gencler.........

yaranozlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

ilk yazýyý yazan arkadaþý tebriik ediyorum, çok güzel yazmýþ. Hakkaten bi takým hiç mi ileri gidemez. Bütün futbolcular ne taktiksel olarak ne de beceri olarak ileri gidemiyor. Orta yapmka bu kadar zor mu, frikik atmak bu kadar zor mu? çok enteresan bir durum. Hüseyin, 20 yýldýr top oynuyosun, þuttan kaç gol attýn Allah aþkýna, bu derece zor mu þut çekmek, ama çalýþmýyorsun ve korkuyorsun. Güvenin yok, sonuç ortada. Çalýþmak güven açýsýndan çok önemli, ayný tip oyunu oynayarak bir yere varýlmaz. Bu takýmda çok var bu tip topçular...
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

Ba®ýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu
    Yaþ
    38

eðitim þart!..

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Thumbs down

Þu bizim habire böbürlendiðimiz altyapýmýzdan son yýllarda çýkan genç yeteneklerimize þöyle bir baksak kimleri sayabiliriz ki

Hüseyin, Hasan, Tayfun, Ergin, Tolga, Ali Þen, Ufukhan, Yusuf diye gidiyor.. Ama hangisinin gerçek anlamda bir yetenek olduðu da tartýþýlýr. Ýleride belki Yusuf ama þu an için bence hiçbirisi..

Benim unuttuklarýmý isteyen arkadaþlar ekleyebilir tabii ki ama ben veya bir baþkasý unutabiliyorsa pek de isim yapamamýþ demektir zaten

Üstelik aklýma, Sebat' a verdiðimiz ya da kiraladýðýmýz onca futbolcu ile Sebat' ýn ligden lige nasýl da paldýr küldür düþtüðü de geliyor..

Eee peki biz hangi alt yapýmýz ile övünüyoruz?

Son on yýlda Türk Futbolu' na kimi kazandýrabildik?

Gerçekten de Türkiye' nin Brezilyasý olma özelliðimizi hala sürdürebiliyor muyuz?

Paf takýmýmýzýn son yýllardaki durumu ne durumdadýr?

Ümit Milli Takýmý' nda tek bir futbolcumuz dahi görev yapýyor mudur acaba?

Yoksa bizler, birileri tarafýndan bir yandan köreltilip diðer yandan da uyutuluyor muyuz???
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr poetricus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Great White Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þu bizim habire böbürlendiðimiz altyapýmýzdan son yýllarda çýkan genç yeteneklerimize þöyle bir baksak kimleri sayabiliriz ki?
    Üstat,
    Ýstersen þöyle bir soru daha soralým?
    Altyapýya oyuncu nasýl seçiliyor; kriterler nelerdir?
    Saçma geliyor deðil mi? Altyapýya futbolcu seçmenin kriteri ne olabilir ki diye geçiyor içinizden. Geçmesin. Durum gerçekten çok ama çok farklý.

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Dün Alman, Ingiltere ve Ispanya Liglerinin Maclarina baktim hemen hemen ayni pozisyonda kaliyor adamlar ama onlar 100 % Gole ceviriyorlar. Bizimkiler Profesyonel diye geziniyorlar haa 1-2 kere sansinda olmaz atamasin ama Denizli Macindada gördük Kalenin 10 m önünde topa vuruyor bizimkiler ya auta gidiyor yada top rahatlikla Kalecide kaliyor.

Ersun Hoca insallah bu olaya bir el atar. Antremanlarda sabah aksam kosuyorlar tabi Kondisyon en önemli faktör bir futbolcuda ama Umut Kardesimiz gibi sabaha kadar kos dur, Mactada öyle, Kaleyi tutturup Gol atamadin mi 3 puanda gelmiyor sana.
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Üstat,
    Saçma geliyor deðil mi? Altyapýya futbolcu seçmenin kriteri ne olabilir ki diye geçiyor içinizden. Geçmesin. Durum gerçekten çok ama çok farklý.
    Ayiptir söylemesi Yaz Dönemi bu ise bakan Arkadas veya Arkadaslar iyi para kiriyor. Ne hediyeler ne paralar aktariliyor Adamlara bir görseniz. Öyle olmasaydi suan sadece Gökdeniz ile övünmezdik...
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

Emiroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý FANATIK61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ayiptir söylemesi Yaz Dönemi bu ise bakan Arkadas veya Arkadaslar iyi para kiriyor. Ne hediyeler ne paralar aktariliyor Adamlara bir görseniz. Öyle olmasaydi suan sadece Gökdeniz ile övünmezdik...
    Aynen dediðin gibi.Alt yapý,pislik kokuyor !

Örnek mi : Ahanda ZÝDAN ! dediðim CEMRE ! nerede ? 40 Metreden Topu üst direkte patlatan ÇAÐDAÞ nerede ? Yeni Tekke ! Diye düþündüðüm Yavuz Nerede ? ! ! ! Zidanýn aklý + Yusuf'un liderliði + Ceyhun sert þutlarý + Tekke'nin top saklama becerisi = Emre Hamzaoðlu Nerede ?

Nerede mi ? Torpilleri yoktular,çýkamadýlar ! ! ! B u kadar BASÝT !

Hangi kendini geliþtirmesi !
    Kendini geliþtirmeli(!). Hiç bir futbolcu Trabzonspor'dan üstün deðildir(!). Yeniden yapýlanalým(!). Özümüze dönmeliyiz(!). Transferi kapattýk(!).

Emiroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Üstat,
    Hocam Tek kriter TORPÝL ! Alt yapýmýz þu konumdayken aksini iddia eden,ya yavuz selim ortamýný bilmiyordur,ya da onlardan biridir !

-ki,bu PÝS! insanlarýn 1 tanesi bizim mal sahibimiz,diðeri yan dükkan komþumuz,DÝÐERLERÝ ise ayný mahalle de SÖZDE ! abimizdir...
    Kendini geliþtirmeli(!). Hiç bir futbolcu Trabzonspor'dan üstün deðildir(!). Yeniden yapýlanalým(!). Özümüze dönmeliyiz(!). Transferi kapattýk(!).

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Alt yapýda herhengi bir yöneticinin yada eski yöneticinin tanýdýðý yada akrabasý olmayan futbolcu varmý.Þahsen zannetmiyorum.Benim bildiðim bir kaç isim var.Böyle olduðu sürece gökdenizle epey daha idare edeceðimizi benziyor.

Kokuþmuþluk orda baþlýyor.Zaten þehrin eðitim alt yapýsýda buna eklenince futbolculardan maçlardan sonra önümüzüdeki maçlara bakýyoruzdan baþka bir þey beklemek hayalcilik olur.

Not: Trabzonda yapýlan bir araþtýrmada þehrin en büyük problemi ne? sorusuna 'Eðitim' Verilen 8 þýk içerisinde En son sýrada yer almýþtýr.Yani þehre göre eðitim diye bir problemimiz yok.
    Konu LazanisT tarafýndan (11.11.2007 Saat 14:26 ) deðiþtirilmiþtir.

Erkut Ay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    42

yetenek yokki geliþtirsin istek ve beceri birbirine uymuyor......

guci 29 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

Ýnananlar var mý acaba?
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin ömrünü yedi senelerin...

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

altyapimiz torpilli, muasebede torpil var, futbolcu izleme beceriksiz. böyle önemli yerlerin basina yabanci isimler gelse nasil olur. mesela avrupadan bir altyapi sorumlusu, musasebeden sorumlu, üstün kisiler getirilebilir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)