Sayfa 1 Toplam 303 Sayfadan 1 2 3 11 51 101 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7564 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ersun Yanal | Teknik Direktör

KUTADGU
    Ziyaretçi

Standart Ersun Yanal | Teknik Direktör

sanırım bu bölümde de yeni hocamızın bir başlığa ihtiyacı var...

Diyorum ki...

İnşallah Trabzonspor'a faydalı olursun Ersun Hocam...

Konu Mehdi tarafından (31.01.2008 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.

KUTADGU
    Ziyaretçi

İlk haberi de ben ekleyeyim izninizle bu başlığa...

Anlamı itibariyle önemli bir haber diye düşünüyorum..

Yanal müzemizi ziyaret etti

Yeni Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, kulübümüzün tarihi başarılarının sergilendiği müzeyi ziyaret etti. TSClub mağazamızı gezen Yanal, Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Nizamettin Algan'la da tanıştı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen imza töreni sonrası Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Sadri Şener Merkezi’ndeki müzemizi ziyaret eden Yanal, kulübümüzün tarihi ve müzede yer alan kupalar hakkında bilgiler aldı.

Yanal son olarak Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan’ı makamında ziyaret etti. Yanal’a başarılar dileyen Algan, “Kulübün ilk gününden itibaren buradayım. Müzemiz başarılarla dolu. Ama yeniler içinde boş yerlerimiz hazır. Trabzonspor’u anlatmaya gerek yok. Zaten siz biliyorsunuz. Bunun sonucunda da helvayı da yapmak size düşüyor” dedi.
    Kulüpte oyuncu yapısının sürekli değiştiğini dile getiren Algan, “Son 1.5 yılda 30 oyuncuyu gönderip yerine 30 oyuncu aldık. Geride bıraktığımız 3 yıla baktığımızda sürekli oynayan 5 oyuncuyu sayamıyoruz. İnşallah bu düzelir. Dışarıdan ilk 18 girebilecek adam almak yanlış. Kendi değerlerimize biraz daha önem vermeliyiz” diye konuştu.
    Trabzonspor’un uzun yıllardır çektiği şampiyonluk hasretine kavuşması için kendisinin de elinden geleni yapacağını belirten Yanal, “Burası diğer yörelerden çok farklı. Trabzon futbolla yatıp futbolla kalkıyor. Tabi diğer alanlarda da oldukça başarılılar. Bu insanların beklentilerine karşılık vermek gerekir. Zaten Trabzonspor’un şampiyon olması durumunda Türkiye’de sosyal bir ihtilal olur. Bizde elimizden geldiğince iyi bir yapı kurup insanlara güzel futbol izletmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.
    Görüşme sonrası yeni Teknik Direktörümüz Ersun Yanal kendisine Trabzonspor tarihini anlatan kitap hediye eden Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan’ın elini öpmesi takdir topladı.

Konu KUTADGU tarafından (27.10.2007 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Samsun

Ersun Yanal (Tam adı Kazım Ersun Yanal) (d. 17 Aralık 1961 Buca, İzmir) Türk teknik direktör.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü mezunudur. Burada teknik direktörler Mesut Bakkal ve Tevfik Lav ile arkadaşlığı başlamıştır.

Çalıştırdığı takımlardaki hücum futbolu anlayışı ile dikkat çeken Ersun Yanal Vestel Manisaspor'dan istifa ettikten sonra hiç bir takımı çalıştırmamıştır. Yanal Vestel Manisaspor'dan önce Denizlispor, Gençlerbirliği, Ankaragücü ve Türk Milli Takımı'nı çalıştırdı. Gençlerbirliği ile UEFA Kupası'nda Blackburn Rovers, Sporting Lizbon ve Parma'yı eledi. Çeyrek Final oynamayı başardı ve o sezon kupayı alan Valencia CF takımına elendi. Ligi 3. bitirmeyi başardı.
    Vasiyet ; Bordo Mavi mezar taşı
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA İSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAĞIMIZ OLMADIĞI GİBİ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERİR ''

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet bu başlık gerekliydi, teşekkürler Kutadgu.İzninle başlıkta ufak bir değişiklik yaptım.

Yeni gelecek olan hocaya mektup başlığına hocanın ilk işi "önce müzeyi gezmek sonra tarihimizi okumak olmalı demiştim".

İlk adım ve açıklamalar gayet yerinde, özlemiştik.Başarılar Hocam.

Nereden
    Trabzon

Kendisi Trabzonsporumuzun alışılagelmiş hırçın futbol yapısını en iyi uygulayacak olan teknik direktördür kanımca. Ayrıca son yıllardaki en büyük eksikliğimiz olan transfer konusunda da özel çalışmaları olduğunu biliyorum ve ona başarılar diliyorum. Şu aşamada benim kendisinden tek beklentim sahada yense de yenilse de başı dik duran Trabzonspor' u geri getirmesidir.
    Konu Egemen Yılmaz tarafından (27.10.2007 Saat 21:57 ) değiştirilmiştir.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

yanal hoca inş çok faydalı olursun takıma yaa çok ihtiyacımız buna.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Samet Yildirim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ersun Yanal sana sonuná kadar destek...insallah $ampiyonluk gelir bu sene olmasa bile seneye..
    ...TRABZONSPOR...
    "Bize Her Yer Trabzon"

recep_oflu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

valla ben açıkçası Ersun Yanal'ı istiyodum o oldu umarım faydalı olur çok sevindim.
    forumtayfa

Nereden
    İstanbul

Basarilar dilerim hocam

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ersun yenalın ilk sayfasında benimde mesajım olsun onu en çok isteyenlerin başında ben varım ersun hoca sana güveniyoruzzz al götürr biziiiiii hakettiğimi yere gerçii haketmek lazım ama neyse saldır ersun pardon saldırttır ersunnnnnn
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sevgili hocam hoşgeldin. Açıklamalarında bizim beklentilerimizi anladığını görüyorum. Aslında yıllardır Trabzonspor'un vizyonuna uyan bir hoca varsa o da Ersun Yanal'dır. Umarım şansı da yanında olur ve kendisindeki potansiyeli klübümüzün imkanlarıyla birleştirip bizi başarıya götürür. Ligtv programlarında tüm ligi her açıdan analiz eden ve iyi bilen bir hoca olarak tecrübelerini ve tespitlerini takıma kolaylıkla aktarabileceğini tahmin ediyorum. Kolay gelsin hocam.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Muhammed KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

inşallah kardeşler inşallah.en büyük temennimiz başarı.destekliyoruz yeni hocamızı
    devamı gelsin mi gelsin çok özledik çünkü...

Terzioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Sadece su görüntüyü görmek icin 2 yildir bekliyordum...rüyalarim gerceklesti...hosgeldin Ersun hoca...sana güvenim sonsuz kesinlikle inaniyorum sana...bu takimi biri ayaga kaldirirsa bu sensin...costur bizi hocam...
    Konu Terzioğlu tarafından (30.10.2007 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.
    "CHAMPIONS AREN'T MADE IN THE GYMS. CHAMPIONS ARE MADE FROM SOMETHING THEY HAVE DEEP INSIDE THEM - A DESIRE, A DREAM, A VISION" - MUHAMMAD ALI -

Terzioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ersun Yanal'ın kariyerini biraz daha yakından tanımak isteyen bu yazıyı okuyabilir:

1998-1999 sezonunda Denizlispor, 5 grup ve 50 takımlı 2.ligde 18 maçta 57 gol atarak “en çok gol atan takım” ve “2.grup lideri” sıfatlarıyla play-off’a yükseliyor. Play-off grubunda da 18 maçta 42 gol atarak yine “en çok gol atan takım” sıfatıyla averajla ikinci sırada yer alıp 1.lige çıkıyor. Takımın teknik direktörü Ersun Yanal…
    Aynı Denizlispor 1999-2000 sezonuna da fırtına gibi giriyor. 9.hafta sonunda ligin zirvesinde ligin yeni takımı Denizlispor var. Takım 20.haftaya kadar sürekli ilk beşte yer alıyor. 25 maç sonunda Ersun Yanal yönetimle anlaşmazlığa düşüp görevinden ayrılıyor, o sezon Denizlispor ligi sekizinci sırada bitiriyor.
    2000-2001 sezonunda Ankaragücü’nün başına geçen Ersun Yanal, bol gol atıp bol gol yiyen, ancak yine göze hoş gelen oyun tarzıyla 65 gol atıp 59 gol yiyen takımını 56 puanla altıncı yapıyor. Dahası, sezonun bitimine iki hafta kala rakibi Fenerbahçe ile aynı puanda zirveyi paylaşan Galatasaray’ı teşvik primi iddialarının ortaya atıldığı maçta deplasmanda yenerek şampiyonluktan ediyor.
    2001-2002 sezonunda da istikrarını koruyan Ersun Yanal ve Ankaragücü, çok başarılı bir sezon geçiriyor. 53 puan ve o sezonun şampiyonu Galatasaray’dan 3 gol farkla 72 golle en çok gol atan ikinci takım olarak ligi üç İstanbul takımının ardından 53 puanla dördüncü bitiriyor. O yıl ligde tüm sezon dikkate alındığında şu istatistikler de dikkat çekici:
    Antalyaspor-Ankaragücü (1-8): En çok gol atılan maç, en farklı galibiyet (deplasman ve genel)
    Ankaragücü-Malatyaspor (6-0): En farklı galibiyet (iç saha)
    Kocaelispor-Ankaragücü (4-4): En gollü beraberlik

2002-2003 sezonunda Ersun Yanal Gençlerbirliği’nin başında son yıllarda görülmemiş bir başkaldırıyla zirveye ortak oluyor. Ligin bitimine beş hafta kala zirvenin yalnızca dört puan gerisinde. O hafta Gençlerbirliği oyuncularına dördü son dört dakikada olmak üzere toplam sekiz sarı kart gösterildiği ve Altay’ın son dakika golüyle beraberliği kurtardığı İzmir deplasmanında Ersun Yanal ve öğrencileri Türk futbolundaki birtakım gerçeklerle ve güçlerle yüzyüze gelip tüm coşkularını kaybediyor. Matematiksel şampiyonluk şansını son üç haftada kaybedip UEFA Kupası’yla “yetinmek” zorunda kalıyor. Türkiye Kupası’nda final oynuyor. Ancak değişmeyen birkaç durum var: Sezonun en çok gol atan takımı, 76 golle, üstelik şampiyon Beşiktaş’tan 13 gol fazlasıyla Gençlerbirliği. Maç sonuçlarına baktığımızda 4-1, 5-1, 1-4, 3-3 gibi skorların yanında 5-4 (Malatyaspor maçı), 2-7 (Samsunspor ve Adanaspor maçları) gibi skorlar futbolseverleri şaşırtmıyor. Bunun adı “Hücum Futbolu Çılgınlığı”..
    Kadrosundan birkaç kritik oyuncuyu kaybeden Ersun Yanal, 2003-2004 sezonunda Türkiye liginde göreceli olarak başarısız bir yıl geçiriyor, ancak takımı yine Türkiye Kupası’nda finale çıkıyor ve UEFA Kupası’na gitmeye hak kazanıyor. Gençlerbirliği sezonu son haftada aldığı beraberlikle yedinci yerine onuncu sırada bitiriyor ve en çok gol atan dördüncü ekip oluyor. Ligin tersine UEFA Kupası’nda elde ettiği başarılı sonuçlarla Blackburn Rovers, Sporting Lizbon ve Parma gibi kalburüstü takımlara yenilmeden üç tur geçiyor, daha sonra kupayı kazanan Valencia’ya ilk maçta turnuvadaki tek yenilgisini tattırarak ancak ikinci maçtaki uzatmada boyun eğiyor.
    Sezon ortasında durumu kötü giden Fenerbahçe’ye transferiyle gündeme gelince Gençlerbirliği’ndeki tüm konsantrasyonunu kaybeden Ersun Yanal, bu olayın üzerinden henüz birkaç ay geçmişken ve sözleşmesi devam ederken sezon bitmeden Türk Milli Takımı’nın başına geçiriliyor. İstanbul takımı yöneticileri birkaç yıl öncesinin başarılı takımının iskeletini oluşturan Ahmed Hassan, Okan Koç, Serkan Balcı, Deniz Barış, Veysel Cihan gibi futbolcuları transfer etmek için başlarına akbaba gibi üşüşmüşken Yanal’ın milli takıma transferi olaya tuz biber ekiyor ve belki de bir efsane başlamadan sona eriyor.
    Ama insanların, özellikle Ankaralı futbolseverlerin kafalarında “Ersun Yanal futbolu” olarak adlandırılabilecek bir kalıp var. Bu, sonuç ne olursa olsun, iyi futbol sergileyerek oyunu çirkinleştirmeden, göz zevkini okşayan futbol. Bu yıl herhangi bir maçta birkaç yıl öncesinin Ankaragücü ya da Gençlerbirliği maçlarında izleyenlerin aldığı keyfi alan gerçek bir sporsever var mıdır? Hiç zannetmiyorum.

Ersun Yanal hakkında bazı açıklamalar:

Yusuf Şimşek, Denizlispor Kaptanı.

"Ersun Yanal büyük hocadır. Bilimsel çalışır. Sakatlıktan nefret eder. Sol ayağın sakat ise sağ ayağını çalıştırır. Futbolcu psikolojisini çok iyi bilir. Oyuncularını maça çok iyi hazırlar. Onunla çalışmak bir zevktir. Benim futbolcu olmamda en büyük etken Ersun Yanal'dır. Ailece görüşürüm."

Yaşar Güngör, Denizlispor Yrd. Ant..

"Ersun Yanal, A takıma çıktığında ben de altyapı antrenörü olmuştum. Kendisi çok değerli bir hocadır. İşini çok iyi yapar. Planlı programlı çalışır. Yenilikçi ve çağdaştır. Basma kalıp antrenör değildir. Futbolcunun performansını öne çıkartacak bilimsel antrenman programı uygular."

İlhan Cavcav, Gençlerbirliği Kulüp Bşk..

"Ersun Yanal, şu an Türkiye'deki en başarılı teknik adam. İyi işler yaptı. Zamanını kulüpte geçirdi. Futbolcuların sorunlarıyla yakından ilgilenirdi. Bizde iki yıl görev yaptı. Milli Takım'ı çalıştırdı. Türkiye'de hiç kimsenin ulaşamadığı başarıyı Gençlerbirliği'nde yakaladı. Milli Takım'da Ersun Yanal'a tahammül edilseydi, gençleştirilmiş kadrosuyla Dünya Kupası finallerine gidebilirlerdi.

Özcan Bizati, Ankaraspor Yrd. Ant..

"Maç temposunda antrenman yaptırır. Üst düzeyde, taktiksel bir teknik adamdır. Bugün Fenerbahçe'ye gidip gitmeyeceği ya da orada başarılı olup olmayacağı tartışılıyor. Kamuoyunda 'Ersun Hoca Fenerbahçe'ye hazır mı?' diye bir düşünce var. Bence asıl soru şu: Fenerbahçe Ersun Hoca'ya hazır mı? Ersun Hoca, üst düzeyde bir takımı rahatlıkla çalıştırabilir. Ancak o kulübün yöneticileri de ona hazır olmalı. Her şeyi planlı yapar. Öngörüsü yüksektir. Bilgisayar analizlerine önem verir. Rakibiyle sanal ortamda karşılaşır. Zayıf yönlerini, nerede hata yaptıklarını önceden belirler. Belirli noktalarda top kaybedilmesine tahammülü yoktur. Her maçta takımının tempolu oynamasını ister."

Mesut Bakkal, Gençlerbirliği Tek. Drk..

"Takımı, antrenman disiplinine ve programa uygun biçimde çalıştırır. Eleştiri yapıldığı zaman düşünür. Kritiklerin haklı veya haksız olduğuna kendisi karar verir. Tam bir aile babasıdır. Kulüp ve çağrıldığı davetler dışında zamanını ailesiyle geçirir. Futbolla yatar, futbolla kalkar. Ani sinirlenir ama çabuk geçer. Asla kin tutmaz."
    "CHAMPIONS AREN'T MADE IN THE GYMS. CHAMPIONS ARE MADE FROM SOMETHING THEY HAVE DEEP INSIDE THEM - A DESIRE, A DREAM, A VISION" - MUHAMMAD ALI -

Haluk Ongan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hocam sana güvenimiz tam...
    şenol hocadan sonra gelenleri gördük, sen onların yanında padişahsın...
    kur kadronu bu seneyi feda ettik 10. olsak da farketmez seneye şampiyonluğa oynat bizi
    hem ziyanın enkazını temizle, hem duraklamada olan kariyerini doruk noktasına ulaştır
    ara sıra futbolu senden iyi bildiğini iddia edenler çıkacaktır kaale alma onları
    yaptıkların yapacaklarının teminatıdır
    allah yolunu açık etsin

Alptuğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

ersun hoca bu ısı yapacak emınım guven tam ona bız bu kadar hıc bı teknık adama guvenmemstık basarılar ersun hocam

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bana teknik adamı belirle deseler alacağım kişi ersun hoca olurdu.bu kadar diyim
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Takım tutmak farklı, adam tutmak farklı...

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

bende ersun yanalı istiyordum başarılı olacağından şüphem yook

S@K@RON_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

Hocam Özlenen Trabzonspor'u çıkart artık Ortaya....

Nuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok fazla umut bağladım valla hocam hayırlı olsun inş bu karanlık günlerden bizi çekip kurtarmayı bilirsin
    "Türklüğün vicdanı bir, dini bir, vatanı bir.
    Fakat hepsi ayrılır, olmazsa lisanı bir..."

HarekeTSİRAsi bizumdur!

cyberentalpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Hos geldin Hocam. Bu sefer yaninda Buyuk bir camia sampiyonlugu bilen basariyi cok iyi bilen ama bunlara ac bir klup var. Sen takimini kur ve duzelt yavas yavas. Biz seninleyiz.
    13 Vitor Hugo

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Tekrardan ekran başına geçip maç izlememizi sağlasın başka bir şey istemiyorum ilk etapta.. sonrası zaten tek teknik direktörle olacak iş değil.. yönetim-futbolcu-taraftar her biri ayrı ayrı görevlerini iyi bir şekilde yaparsa ben Ersun Hoca'nın görevini iyi yapamamasından dolayı başarısızlık yaşayacağımızı sanmıyorum...
    Hayırlı olsun, başarılar..
    #7 King of Kings

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bize yarayip yaramayacagi kisa süre icinde belli olur .

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Alıntı Safakno61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bize yarayip yaramayacagi kisa süre icinde belli olur .
    ilk 3 hafta yenildi die gödnereceksek ersun hocayı hemn kovalım ersun yanalı ilk devrenin sonuna kadar yargılayamazsınız neydin ne beklion
    ii antrönr geldiği günden belli olur felsefi de saçma bir şey o daima bir şanstır
    ziyada geldiğinde çoştu sonra ....tu ama

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

belli olur merak etme

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)