Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 110 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fikir - Düþünce Arenasý

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Standart Fikir - Düþünce Arenasý

Bu konuda güncel her türlü konudan eleþtirimiz önerimizleri paylaþmak spor , politika , ekonomi vb. konularda düþüncelerimizi aktarmak eleþtireceðiniz konu üzerine bir takým fikir ve öneri üretmek ,sorunlarýmýza çare bulacak konular üzerinde tartýþalým istedim Tabi bu tartýþma birbirimizi kýracak incitecek þekilde , Bmn tarafýndan ceza alacak boyutlara ulaþmadan yapýlmasý en büyük temennim..

Not:Birbirimizi kýrmadan Argolaþmadan Olursa güzel olur teþekkürler
    Konu OYýlmaz tarafýndan (25.05.2008 Saat 15:28 ) deðiþtirilmiþtir.
    Kazimiþi gzas vorert

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Alýntý A.Alper Yüce Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu forumda siyaset yasak.Burada siyaset yapýlmayacaðýný garanti edersen yazalým bir iki þey.
    Siyaset gayet güzelce tartýþýlabilir yanlýz nasýl ; Ben þucuyum yok bucuyum Böyle deðil Sorunlar tartýþýlmalý Objektif bakarak Asalým keselim mantýðýyla deðil. Neyse Uygun görülmesse kapatýlabilir demiþtim sevgilerle..
    Kazimiþi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Haydi buranýn siftahý benden olsun. Üyesi olduðum baþka bir gruba yazdýðým bir fikir yazýmý sizlerle paylaþayým:

Epeydir kafamý kurcalayan bir mevzuyu sizlerle paylaþmak istiyorum. Bakalým sizlerin görüþleri ne olacak?

Korku ve tembellik... .

Ýnsanoðlunun bu iki özelliðinin, bilim ve teknolojinin bugünlere gelmesinde en önemli iki etken olduðunu düþünüyorum. Eðer içimizde korku ve tembellik duygularý olmasaydý, dünya kesinlikle bugünkü halinden çok daha gerilerde olurdu.

Korkuyla baþlayalým: Korkularýn en baþýnda, tabii ki ölüm korkusu geliyor. Bir baþka deyiþle, hayatta kalabilme mücadelesi. Sapandan ok-yaya, kýlýçtan tüfeðe, tanktan topa, her türlü silahýn icadýnda, aslýnda insanoðlunun korkaklýðý yatýyor. Eðer aslandan korkmuyorsan, gidip yanýna kol gücünle öldürüsün; uzaktan ok atarak deðil. Ya da düþmanýndan korkmuyorsan, göðüs göðüse çarpýþýrsýn. Dikkat ederseniz, bütün silahlar, hep rakibini gitgide daha uzaktan öldürebilme üzerine geliþmektedir. Kýlýç bile, hasmýnýzý, kendi uzunluðu kadar, sizden uzak tutar.

Maðaralardan baþlayarak, konutlarda yaþama isteðinin orijininde vahþi hayvanlardan korkmak yatmýyor mu? Sorarým size, bugün dünyanýn en görkemli yapýlarýndan biri olan Çin Seddi'nin inþasýna ne yol açmýþtýr? Türk korkusu.

Paratonerin icadý, yýldýrým korkusundan deðil midir? Veya çok daha geniþ bir perspektifle bakarsak, týp ilminin hastalýk korkusundan dolayý bugünlere gelebildiðini göremez miyiz?

Öðrenciler bile sýnavlara kötü not alma ve dolayýsýyla kalma korkusuyla çalýþýrlar.

Gelelim tembelliðe:

Ýcadlarýn geliþmesinde, korku kadar önemli yer tutan bir baþka duygu da tembellik duygusudur ki, aslýnda onun da temelinde gene korku yatar: Var olan enerjiyi kaybetme korkusu. Yani insanlar, çaðlar boyunca hep "Ben bu iþi nasýl daha kolay yaparým?" sorusunun cevabýný aramýþlardýr ki; bu da net bir þekilde "Daha fazla nasýl tembellik yapabilirim? " sorusuyla eþdeðerdir.

Attan uçaða kadar bütün taþýt araçlarý, yürümekten imtina etmemizden bulunmuþ çözümler deðil midir? Veya kalorifer sobanýn, elektrikli ampul gazyaðý lambasýnýn, çamaþýr ve bulaþýk makineleri elle yýkamanýn yerini daha tembel iþi olduklarý için almamýþlar mýdýr?

Uzaktan kumanda bile baþlý baþýna bir tembellik abidesi sayýlmaz mý?

Haydi size bir itirafta bulunayým: Ben de oldukça ödlek ve bir o kadar da tembel biriyimdir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Çok güzel yazý tespitler orjinal yanlýz Herkes teknolojiye hayran kalýr ben karþýyým .. Karþý olduðumuz zaman ilkçaðdamý yaþýyorsun derler tembelliðin en büyük nedeni teknolojinin geliþmesidir kanser ve binbirtürlü hastalýðýn tek nedeni teknolojidir Atom bombasý ve çeþitli silahlar üretilmesi teknolojinin eseridir bunun sonucunda milyonlarca masum insan ölmektedir Bir örnek yaný baþýmýzda yaþanan çernobil faciasý hayla etkileri sürüyor bi diðer örnekte hiroþima ve nagazakideki teknolojinin getirdiði facialar Örnekten bol bir þey yok haaa Teknolojiye tamamenmi karþýyým hayýr Ýnsanlýða faydalý olan her türlü teknolojiye açýðým Misal Týbýn geliþmesi ... Hayatýmýzý teknolojiye uyarlarsak Baþarý bizden kaçar
    Kazimiþi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Güzel...

Baþka görüþ belirten çýkmayacak mý?

m@rdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Cyzio hocam yazýnýzda çok güzel tesbitlerde bulunmuþsunuz ve sonunda belirtmiþsiniz.

Alýntý Cyzio Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Haydi size bir itirafta bulunayým: Ben de oldukça ödlek ve bir o kadar da tembel biriyimdir.
    Bu itiraf bence tabiatýn çizdiði sýnýrlarýn size dar geldiðinin göstergesi. Korku ve tembellik kelime anlamýyla bakýldýðýnda insana itici gelen,kabullenilemeyen kavramlar. Ancak her ikisinin sonuçlarý da doðru kullanýldýðý taktirde sýnýrlarýn ortadan kalkmasýna, keþif gücünün doyumsuzluðuna yol açmakta. Ýnsanoðlu ürettiði ie yetinmeyip,hep daha ilerisi için çalýþýyor,tembellik için daha fazla çalýþýyor.( Aslýnda birilerinin tembelliði için birileri çok fazla çalýþýyorda diyebiliriz.)
    Öcü gibi görünenler aslýnda ufkumuzun açýlmasýna vesile oluyor ,denilebilir.

Son olarak bence korku ve tembelliðin getirdiði teknoloji insanlarý daha da yenilmez kýlarken ,daha da yalnýzlaþtýrýyor. Sizce?
    TSira- Þükran
    "Ne mutlu "insaným" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karþýlýk verene."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Sevgili m@rdi;

Tesbitlerin ve ifadelerin çok güzel, teþekkür ederim. Ama þu alttaki,

Alýntý m@rdi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

.... tembellik için daha fazla çalýþýyor
    hem çok isabetli, hem de ironik. Klavyene saðlýk.

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Neden insanlar þehir apartman hayatýnda bribirlerini tanýyamamaktan, düzgün komþuluk iliþkileri kurulamadýðýndan dem vurur dersiniz? Korkudan, evet korkudan... Taþra hayatýnda evler birbirinden uzaktadýr, bu yüzden insanda mahremiyetinin ihlal edileceði duygusu uyanmaz, fakat apartmanda komþularla fazla yüzgöz olmanýn bu ihlale sebebiyet vereceðinden korkulur... Bence insanýn tabiatý bu, nerede o eski komþuluklar filan demeyiniz

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Hay1699, Komþuluk demiþsinde doðru demiþsin Size bir örnek vereyim dedikodu gibi olmasýn Bizim bir komþu var her bayram kapýsýnýn önüne yapýþkanlý kaðýt asar o kaðýtta yazan þu Çocuk uyuyor rahatsýz etmeyin 3 Günlük bayram boyunca Bu kaðýt asýlý durur Bayram bitince çocuðu bayram uykusunda kalkar :P Malesef Komþuluk denen bir þey yok aman Beni görmesin sonra bana gelir aman þöyle aman böyle Ayný apartmanda oturupta daha birbirine bir selam vermemiþliði olan adamlar var Ben isterimki Bakkal Hüseyin amcama balkondan seslenim Komþumla Ýçli dýþlý olayým sabahlarý o bana kahvaltý getirsin akþamlarý ben ona yemek getireyim Dizilerde olur ya Þeker eksik biraz alabilirmiyim ben Böyle komþuluk isterim Þimdiki Komþuluklar menfaatine göre Bugün iþine yararsa tamam Yarýn iþe yaramaz At köþeye gitsin Herkes Modern olmuþ sözde modernlikte komþularla Görüþmemekmiþ Napalým Moda Böyleymiþ !!
    Kazimiþi gzas vorert

KUTADGU
    Ziyaretçi

ben de küçük bir toplama yapayým bahsedilen konularla ilgili.

Necip Fazýl Kýsakürek'in çok vurucu bir cümlesi var bahsedilen konu üzerinde.

Müsadenizle.

" Bu evde herkesin müthiþ bir yalnýzlýða düþmesi için, bu kadar çokluk olmasý kafi gelmiþti"

Sanýrým herkesin yalnýzlýðýnýn sebebi kalitesiz çokluk ve kalitesiz çokluktan kaynaklanan güvensizlik.. Toplayýp toplumun korkusu diyelim düþtüðümüz duruma.. Sonra bu duruma ne kadar az kiþinin gerçekten karþý çýktýðýný yorumlayalým. Sanýrsam hiç denecek kadar.

Baþlamalý bir yerden ama nerden...

Nereden
    Adana

Bayraðýmýz bu tavýrlarý hak ediyor mu?

Bir süredir her evin balkonundan,apartmanlarýn gövdelerinden,arabalarýn arka camlarýnda,iþyerleri kapýlarýndan uðruna canlar feda etttiðimiz bayraðýmýz asýlý durmakta. Yaðmurda,çamurda,güneþin en kýzgýn olduðu anlarda,kýsaca gece gündüz uzunca süredir oradalar.

Her yanda ay-yýldýzýmýz ,her yanda bize birþeyler anlatýryor. Peki onu öylece asýlý tutarak ne olmasýný bekliyoruz. Renginin solmasýný,yaðmur sularýndan nasibini alarak eskimesini mi,günlük giysiymiþ gibi anlamýný yitirmesini mi ?

Vatan millet uðruna tepki vermek için bayraðýmýzý dalgalandýrmak hepimizin boynunun borcu,ancak ona gerektiði deðeri vermeden öylece boynu bükük býrakýp pencere perdesi muamelesi yapmak kabul edilebilir deðil.

Tepki yerinde ve dozunda verildiðinde yerine ulaþýr. Bayraðýmýzýn günlerdir uygunsuz koþullarda asýlý kalmasýný ,gündelik birþeymiþçesine anlam yitirmesini istemiyorum.Daha duyarlý davranmamýz gerektiðini düþünüyorum.

Saygýlarýmla...
    TSira- Þükran
    "Ne mutlu "insaným" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karþýlýk verene."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Sevgili m@rdi;

Yazýn bayaðý etkili oldu. Sonunda bayraklar makul bir seviyeye geldi. Aslýnda bildiðim kadarýyla, sen haklýsýn. Yani bayrak asmak (devleti temsil ettiði için), belirli kural ve yönetmeliklere tabiidir. Geliþigüzel bayrak asýlamaz. Bu konuda bir bilgisi olan varsa ve bizi aydýnlatýrsa, sevinirim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Sevgili m@rdi;

Yazýn bayaðý etkili oldu. Sonunda bayraklar makul bir seviyeye geldi. Aslýnda bildiðim kadarýyla, sen haklýsýn. Yani bayrak asmak (devleti temsil ettiði için), belirli kural ve yönetmeliklere tabiidir. Geliþigüzel bayrak asýlamaz. Bu konuda bir bilgisi olan varsa ve bizi aydýnlatýrsa, sevinirim.
    Türk Bayraðý Kanunu

Madde 3 - Bayrak, kamu kurum ve kuruluþlarýyla yurt dýþý temsilciliklerine ve kamu kuruluþlarýyla gerçek ve tüzel kiþilerin deniz vasýtalarýna çekilir. Yurt içinde ve yurt dýþýnda yetkililerin araçlarýna takýlýr. Bayrak çekilirken ve indirilirken tören yapýlýr. Bayrak törenlerinin gereken biçimde yapýlmasýndan o mahaldeki yetkili amirler sorumludur.
    Kamu kurum ve kuruluþlarýnda Türk Bayraðý sürekli çekili kalýr.
    Bayraðýn; nerelerde daimi olarak çekilmeyeceði, hangi kapalý yerlere konulacaðý, nerelere fon olarak takýlacaðý veya asýlacaðý, kamu kurum ve kuruluþlarýndan baþka yerlerde ne zaman ve nasýl çekileceði, Türk Silahlý Kuvvetleri yüzer birliklerinde ve Türk Bandýralý ticaret gemilerinde Bayrak çekme ve indirme zamanlarý ile Bayrak çekilirken ve indirilirken yapýlacak törene iliþkin hususlar, tüzükte gösterilir.

Madde 7;

Türk Bayraðý, yýrtýk, sökük, yamalý, delik, kirli, soluk, buruþuk veya layýk olduðu manevi deðeri zedeleyecek herhangi bir þekilde kullanýlamaz.Resmi yemin törenleri dýþýnda her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere,örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basýlan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eþyaya Bayraðýn þekli yapýlamaz. Elbise veya uniforma þeklinde giyilemez.
    Hiçbir siyasi parti, teþekkül, dernek, vakýf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluþlarý dýþýnda kalan kurum ve kuruluþun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teþkil edecek þekilde kullanýlamaz.
    Türk Bayraðýna sözle, yazý veya hareketle veya herhangi bir þekilde hakaret edilemez, saygýsýzlýkta bulunulamaz.Bayrak yýrtýlamaz, yakýlamaz, yere atýlamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanýlamaz.

Bu Kanuna ve tüzüðe aykýrý fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruþturma yapýlýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Çok teþekkürler, Süleyman.

Tam hatýrladýðým gibi. Sayende aydýnlandýk.

Nereden
    Adana

Süleyman teþekkürler,ilgili maddeleri paylaþtýðýn için. Maddeleri tam bilmediðimden ilk yazýyý yazarken bahsetmemiþtim. Cyzio hocam,makul seviye henüz bizim bulunduðumuz yere ulaþamadý.Hala devasa bayraklar yaðmur,çamur,fýrtýna,güneþ koca binalarýn gövdelerinde asýlý durmakta. Ýlk gün ki renklerini özler oldular.(malumunuz Adana'nýn havasý dengesiz,bir güneþ bir yaðmur...)
    TSira- Þükran

Ömer TOPAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    42

[quote=Ts_oSe_61;1001331]Hay1699, Komþuluk demiþsinde doðru demiþsin Size bir örnek vereyim dedikodu gibi olmasýn Bizim bir komþu var her bayram kapýsýnýn önüne yapýþkanlý kaðýt asar o kaðýtta yazan þu Çocuk uyuyor rahatsýz etmeyin 3 Günlük bayram boyunca Bu kaðýt asýlý durur Bayram bitince çocuðu bayram uykusunda kalkar :P [quote]

güzel bir konu bence...çok güzel bir þeydir komþuluk...Peygamber efendimiz (S.A.V.) hadisleri vardýr bu konuda..."Mesela Komþusu açken tok yatan bizden degildir" ne güzel bir söz....Ama günümüzde bunlar pek kalmadý diyorsun...Þükrediyorum halime ki bizim burda yok böyle bir þey...Öyle bir mahalle ev apartmanýmýz var ki bazýlarý gündüzleri anahtarlarýný kapý üzerinde býrakýr...annem yokken girerim alt komsuya dalarým mutfaga ne var ne yok yerim ben ayse yenge derim olmazz der sen otur ben hazýrlarým...doyurur karnýmý cýkarým....Çok güzeldir ortam....Bakkalý terzisi berberi kahvecisi ile süper.....Annem evde yokken kumaþ pantolonlarý terzi ütüler, bazen arabayý uygunsuz yere çekerim aksam gelirim yerinde yok, anne araba nerde bilmem biri geldi anahtarý verdim gitti, kim o anne berber cocuk her halde giderim oraya araba nerde suraya cektim ama bakkal mehmet amcaya lazýmmýþ, bir yere gitti..ve gözlerimdeki mutlulugu görseniz...hurda da olsa o araba umdurmda degil...Annem samimiyete güvenip anahtarý verebiliyorsa, berber samimiyete dostluga güvenip, emaneti emanet verebiliyorsa, bakkal gönül rahatlýgý ile söylemeden atlayýp gidebiliyorsa iþini görmeye ne mutlu bana....Yan apartmana üniversiteli kýz ogrenciler taþýnýyor...Eþyalarý gelmiþ bir kamyonetle iki de hamal geldi pazarlýk yapýyorlar...Kahveci geldi hamallara hadi size eyvallah baska iþ bakýn.uþaklar toplanýn hoppp 10 dakikada eþyalar evde...sonrasý bayanlarýn kýzlara bir þey býrakmamýslar..annem dolaplarný bile yerleþtirmiþ ne güzel bir duygu bu....ve bunu gibi bir çok örnekler...Bazen maçlara baþka kahveye giderim..ee mahalleye gidince ne içersen iç yok para almýyo dövsende almýyo...dugunlerde cenazelerde, berberinden terzisine çýragýndan ustasýna herkez hali hazýrda son ana kadar durur hizmet eder, eglenir agllar...iþte benim mahallem iþte ölmeyen komþuluklar...
    volkannn KOYDUK MU ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

@Cyzio ve m@rdi,ben teþekkür ederim.

Efendim,ben de ortaya bir konu atmak istiyorum.

Ýnsanoðlunun hayatýnýn devamý için beslenme çok önemli.Peki ama kaçýmýz saðlýklý besleniyoruz?Yediklerimize dikkat ediyor muyuz???Büyüklerimizden hep duymuþuzdur;ekmeðin karneyle alýndýðý,þekerin bulunamadýðý günleri...O zamanlar sorun açlýktý,þu an ise sorun obezite.Maalesef ki Türk halký gittikçe obezleþiyor...

Yaklaþýk 4 haftadýr çocuk hastalarý kliniðinde staj alýyorum.Polikliniðe gelen 10 çocuktan en az 2-3'ü obez...Bu çocuklarýn 5 yaþýnda olduðunu düþünürsek;bu arkadaþlarýn yaklaþýk 35 yaþlarýnda kalp krizi geçirme ihtimali çok yüksek.Ve ne yazýk ki genç yaþlarda geçirilen kalp krizleri çok ama çok tehlikeli...

Þu formüle göre kendinizi test edebilirsiniz:

Vücut kitle indeksi=Aðýrlýk(kg)/Boyun Karesi(metre)

20'den düþük: Düþük kilolu
    20-25.9 arasýormal kilolu
    26-29.9 arasý :Kilolu
    30'dan yüksek:Obez (aþýrý kilolu)

Sizlere sorum;kendimize,çocuklarýmýza dikkat ediyor muyuz?
    Konu antagonist tarafýndan (22.11.2007 Saat 02:18 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Adana

Süleyman güzel bir konuya deðinmiþsin

kýsacýk hayatýmýn deðiþik evrelerinde hep þiþmanlýktan dem vuranlarý hiç anlamamýþýmdýr. Kilo dediðin nedir ki?Bünyenin istediðini deðil yetecek kadar olaný ye olsun bitsin,iki günde týð gibisin
    (Bence,temmuz-aðustos döneminde memleketimin en güzel yaylalarýnýn birinde tereyaðý-kaymak-mýsýr ekmeði bir de çay dörtlüsünün bana kazandýrdýðý hediyelerdir;kilo.Sonrasý malum iki ayda uzun gayretler sonucunda bünyeye dahil olunanlar 2 hafta içerisinde henüz ispatlanamamýþ nedenler yüzünden terk-i diyar eylerler.)Hayatým boyunca hep 20 'nin altýnda oldum halada öleyim

Obezler için diyet programlarý,yað aldýrma operasyonlarý,egzersizler,titreterek yað eriten kemerlerhatta hamam kývamýnda eþofmanlar mevcut,peki ya hep zayýf olanlar.Onlar için ne var?

Hep obezler,hep obezler...Yok mu bu zayýflýktan dem vuranlara bir çare ?
    TSira- Þükran

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Benim bu konuda, oðlumla ilgili derdim: Patates ve mýsýr cipsleri. Sizleri bilmem ama, bana göre piyasadaki en tehlikeli maddeler. Sâfî kolesterol deposu. Ne güzel bir ara tamamen kesmiþtik. Ama bu sabah annesine yaptýðý bir itiraftan, yeniden ufak ufak baþladýðýný öðrendim.

Alacaðýz bir takým tedbirler artýk.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý m@rdi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Süleyman güzel bir konuya deðinmiþsin

kýsacýk hayatýmýn deðiþik evrelerinde hep þiþmanlýktan dem vuranlarý hiç anlamamýþýmdýr. Kilo dediðin nedir ki?Bünyenin istediðini deðil yetecek kadar olaný ye olsun bitsin,iki günde týð gibisin
    (Bence,temmuz-aðustos döneminde memleketimin en güzel yaylalarýnýn birinde tereyaðý-kaymak-mýsýr ekmeði bir de çay dörtlüsünün bana kazandýrdýðý hediyelerdir;kilo.Sonrasý malum iki ayda uzun gayretler sonucunda bünyeye dahil olunanlar 2 hafta içerisinde henüz ispatlanamamýþ nedenler yüzünden terk-i diyar eylerler.)Hayatým boyunca hep 20 'nin altýnda oldum halada öleyim

Obezler için diyet programlarý,yað aldýrma operasyonlarý,egzersizler,titreterek yað eriten kemerlerhatta hamam kývamýnda eþofmanlar mevcut,peki ya hep zayýf olanlar.Onlar için ne var?

Hep obezler,hep obezler...Yok mu bu zayýflýktan dem vuranlara bir çare ?
    Klio almak borç almak gibidir.

Zayýflýktan þikayet eden arkadaþlar için süper bir formülüm var. Fýndýk çubuðunu kaygan zamanda olduðu nisan mayýs aylarýnda toplayýp kabuðunu soyacaksýnýz ve kilo almak isteyen arkadaþalra günde 5 öðün uygulayacaksýnýz....

ne kilosu yaw ne mutlu size þükredin......
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Ömer TOPAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    42

aþýrýsýda zarar...yok benim anlamadýðým askere giderken kuru bir uþaktým 64 kilo gittim 76 geldim devlet baba iyi baktý bana..o gün bu gundur ne bir aþþa ne yukarý..Aman nazar degmesin o kadar da yemek yerim aksama kadar iþim icabýda otururum ne bir göbek ne kilo black abiminde dediði gibi..ne kilosu ne mutlu size þükredin
    volkannn KOYDUK MU ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Benim bu konuda, oðlumla ilgili derdim: Patates ve mýsýr cipsleri. Sizleri bilmem ama, bana göre piyasadaki en tehlikeli maddeler. Sâfî kolesterol deposu. Ne güzel bir ara tamamen kesmiþtik. Ama bu sabah annesine yaptýðý bir itiraftan, yeniden ufak ufak baþladýðýný öðrendim.

Alacaðýz bir takým tedbirler artýk.
    Tesadüf eseri çok ünlü bir markanýn cips fabrikasýnýn yanýndan geçme gafletinde bulunmuþtum.Ordan geçerkenki iðrenç koyuyu hayatým hiç bir devresinde hala duymamýþýmdýr.Bu sayede Uzun bir süre yememiþtim ama nedense markete her gittiðimde bu janjanlý paketler beni her zaman cezbetmiþtir. Oðlumu cipsten ve Coladan uzak tutmaya baþardým ama kendime dair þüphelerim var.Biranýn yanýndada çok güzel gidiyor meret
    Konu LazanisT tarafýndan (22.11.2007 Saat 11:21 ) deðiþtirilmiþtir.

Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Korku ve tembellik...

Ýlk konu ile ilgili yazýlanlar çok keyif verici idi, forumun bu kýsmýnýn müdavimi olacaðým gibi geliyor.

Korku aslýnda korkulacak birþey deðil bence, korku insan olmanýn ik þartlarýndan korkmayandan korkacaksýn bu dünyada...
    Korkunun deðinilmeyen bir yönünüde ben dile getireyim, korku allah tarafýndan verilmiþtir içimize
    Allahtan korkmak kavramý vardýr, onu görüyorcasýna hareket etmek, adýmýný ona göre atmak, ona göre konuþmak, ona göre giyinmek,ona göre yaþamak, yani korku bir disiplindir insan hayatýnda...

Tembellik ise çaðýn hastalýðý ama oda arkadaþýmýn dediði gibi aslýnda tatlý bela..
    Þunu söylemek isterim burda Ýnsanlar artýk onca yolu çok kýsa sürede aþabiliyor,telefonla istediði kiþiye hemen ulaþabiliyor,istediði anda görüntülü görüþebiliyor, birçok hesaplamayý elektronik alanda yapýyor, fakat yinede zaman yetmiyor, yindede iþler yetiþmiyor...
    Bunlar tembellijten icad oldu ama çözmek bir kenara dursun tembel kelimesinin muhataplarý arttý...

Obeziliðe gelince denecek tek birþey var, Amerikada obez hastalýðýna harcanan para ile Dünyadaki tüm fakir ülkelerdeki açlýk sorunu ortadan kalkabiliyor...
    Eskiden Sungu61 idi ....

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

çetin altan'dan bir anektod:

Vaktiyle Ýstanbul Valisi Niyazi Aký'ya, þaka yollu sormuþtum:
    - Bizi kim idare ediyor, diye...
    Önce duymazlýktan gelmiþti.
    Ben soruda, üst üste ýsrar edince de; "sanki bilmiyor musun" der gibilerden þu yanýtý vermiþti:
    - Kime sövemiyorsan, o idare ediyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Her geçen gün kilo alan ve kelleþen ben de þu sýralar 'kilolu' psikolojisine girmiþ olanlardaným. ( Aman Allahým,yüksek sesle düþündüm de; ne vahim durumum var )

Yaz tatilinde memleketinize gidiyorsanýz lütfen kontrollü olun. 'Dikkat kilo alýnýr' ibaresi aklýnýzýn bir kenarýnda dursun. Sabahtan akþama kadar yan gelip yatma eyleminin yanýnda, memleket havasýnýn açtýðý iþtahla mideye indirilen leziz yiyecekler gün gelir baþýnýza bela olur.

Bir kere sonradan kilo almanýn ; yani ömrünce boy-kilo uyumuyla yaþayan birinin bu düzeni bozmasýnýn ilk karþýsýna çýkardýðý sorun kýyafetlerin içine girememek. ( Saðlýksýzlýk deðil yani O kadar deðil ) Daha doðru düzgün giymediðiniz bir pantolunu giymeye çalýþtýðýnýzda ýsrarla sizi dýþarý kusmasý korkunç bir durumdur. Bunun getirdiði huzursuzluk çok yönlüdür ; pantolonunuzun bir süreliðine tatile çýktýðý ve kilo aldýðýnýzýn resmen kanýtýdýr ya bu, daha ne olsun!

Neyse, iþi biraz gýrgýra aldým ama kilo problemi ciddi bir mesele esasýnda.

Kendimden pay biçeyim yine; saðlýklý besleniyor muyum? Bilemiyorum.

Kola,gazoz vs. gibi içecekleri sevmem, misafirliklerde kibarlýk olsun diye içmek dýþýnda da tercih etmem. Fast food dediðimiz yiyeceklerle de aram pek yoktur aslýnda, nadir aralýklarla yerim. Þahsen bir kahvaltý canavarýyýmdýr. Ekmek yediðim tek öðündür - çorbalar dýþýnda - Genellikle iki öðün yerim, akþam yemeklerim ekmeksiz ve daha hafif olur tabi sabah saðlam kahvaltý yaptýysam. Pek yemeklerde gözüm yok yani, kahvaltýmý yaptýrýn yeter!

Cips maalesef benim de sorunum. Onsuz bir hayat düþünemiyorum. Hakemsiz maç neyse, cipssiz hayat o benim için. ( Bu hakem Cem Papila olabilir, o yoksa sorun da yok! ) Aburum da cuburum da cipsten ibaret sayýlabilir. Baþka da kötü alýþkanlýðým yok

Bu aralar biraz çenem düþük.Yine uzattým.Ama ne güzel baþlýk bu yau!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)