Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 110 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fikir - Düþünce Arenasý

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Arkalardan gelen güzel bir baþlýk

Ben kendi adýma obezite ve dolayýsýyla diabet için fast food'dan çok bilgisayar ve televizyon karþýsýnda oturmayý suçluyorum. Eskiden çocuklar dýþarý çýkar saklambaç, kovalamaca oynarlardý þimdi saatlerce bilgisayar baþýnda oturup Call of Duty ile adam öldürüyorlar Bu önemli bir sýkýntý bence. Yalnýz tabi ki bu demek deðildir ki fastfood masumdur. Arasýra yemek insanýn hoþuna gidiyor lakin sadece 1 tane hamburgerin içinde insanýn 1 günlük almasý gerektiði kadar enerji var. Düþünün artýk..
    Konu Ömer SEVÝNÇ tarafýndan (27.02.2008 Saat 00:23 ) deðiþtirilmiþtir.
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý Eomer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkalardan gelen güzel bir baþlýk

Ben kendi adýma obezite ve dolayýsýyla diabet için fast food'dan çok bilgisayar ve televizyon karþýsýnda oturmayý suçluyorum. Eskiden çocuklar dýþarý çýkar saklambaç, kovalamaca oynarlardý þimdi saatlerce bilgisayar baþýnda oturup Call of Duty ile adam öldürüyorlar
    Bu konuda pediatri stajýnda bir sunum hazýrlamýþtým. Televizyon izlemek ve internet gerçekten de obezite yapýyor ama bilgisayar oyunlarý obezite yapmýyor. Ýlginç, deðil mi?

Yalnýz tabi ki bu demek deðildir ki fastfood masumdur. Arasýra yemek insanýn hoþuna gidiyor lakin sadece 1 tane hamburgerin içinde insanýn 1 günlük almasý gerektiði kadar enerji var. Düþünün artýk..
    Fastfood, gerçekten de acýlý ve erken bir ölüme yol açar. Fastfood yerine kuru meyve tüketin.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alýntý Kokturk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu konuda pediatri stajýnda bir sunum hazýrlamýþtým. Televizyon izlemek ve internet gerçekten de obezite yapýyor ama bilgisayar oyunlarý obezite yapmýyor. Ýlginç, deðil mi?
    Bunu hiç duymamýþtým ve çok þaþýrdým açýkçasý.

Belki oyun oynarken duyulan heyecandan dolayý sempatik sistemin aktivasyonuna baðlý olabilir..
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

) Adolf Hitler (Almanya, 1939 - 1945) : 12,000,000 mülteci / kamplarda 2 milyon ölü -kayýp

2) Mao Tze Dong (Çin, 1966 - 1969) : 11,000,000 kiþiye kültürel asimilasyon / toplama kamplarýnda sayýsý belli olmayan ölü ve kayýplar

3) Ýspanyol ve Amerikalý Kaþifler 1492-1800 : 7,972,000 ölü / kayýp

4) Hideki Tojo (Japonya, 1941-1944) : 5,000,000 ölü/ kayýp

5) Pol Pot (Kamboçya, 1975-1979) : 1,700,000 ölü

6) Kim Il Sung (Kuzey Kore, 1948-1994) : 1.600,000 mülteci ve toplama kamplarýnda ölü / kayýp

7) Menghitsu (Etopya, 1975-1978) : 1,500,000 ölü / kayýp

8) Charles DeGaulle (Cezayir, 1954-1962) : 1,000,000 ölü / kayýp

9) Yakubu Gowon (Biafra, 1967-1970) : 1,000,000 ölü / kayýp

10) Leonid Brezhnev (Afganistan, 1979-1982) :

900,000 ölü / kayýp

11) Jean Kambanda (Ruanda, 1994) : 800,000 ölü / kayýp

12) Ýngiliz Krallýðý (Avustralya, 1849-1938) : 719,000 ölü / kayýp , 100 bin mülteci

13) Suharto (Doðu Timor, 1976-98) : 600,000 ölü /kayýp

14) Saddam Hüseyin (Iran ve Kuzey Irak 1980 -1990 : 600,000 ölü / kayýp

15) Yahya Khan (Pakistan, 1971 ve Banglades,1990 : 500,000 ölü / kayýp

16) Savimbi (Angola, 1975-2002) : 400,000 ölü / kayýp

17) Molla Ömer - Taliban (Afganistan, 1986-2001) : 400,000 ölü / kayýp

18) Idi Amin (Uganda, 1969-1979) : 300,000 ölü / kayýp

19) B.Mussolini (Etopya,Yugoslavya 1936) : 300,000 ölü / kayýp

20) Danimarka (Danimarka 1945) : 250,000 Alman Mülteci ölüme terk edildi

21) Mobutu Sese Seko (Zaire, 1965-1997) : 250,000 ölü / kayýp, 200 bin mülteci

22) Charles Taylor (Liberya, 1989-1996) : 220,000 ölü / kayýp

23) Foday Sankoh (Sierra Leone, 1991-2000) : 200,000 ölü / kayýp

24) Amerika (Almanya Dresden,1943-1945) : 200,000 sivil ölü (Dresden'e sýðýnan siviller)

25) S. Milosevic (Yugoslavya,1992-96) : 180,000 ölü / kayýp

26) Michel Micombero (Burundi, 1972) : 150,000 ölü / kayýp

27) Amerika (Hiroþima-Nagazaki 1944) : 135,000 ölü atom bombasi lie bu þehirler yok edildi

28) Almanya (Namibya 1891) : 117,000 ölü / kayýp, 15 bin mülteci

29) Hassan Turabi (Sudan, 1989 - 1999) : 100,000 ölü / kayýp

30) Richard Nixon (Vietnam, 1969 - 1974) : 70,000 ölü / kayýp

31) Papa Doc Duvalier (Haiti, 1957-1971) : 60,000 ölü / kayýp

32) Marcos (Filipinler) : 50,000 ölü / kayýp

33) Hissene Habre (Çad, 1982-1990) : 40,000 ölü / kayýp

34) Vladimir Ilich Lenin (Rusya, 1917-1920) : 30,000 mühalif infaz edildi

35) Francisco Franco (Ýspanya) : 30,000 mühalif infaz edild

36) Lyndon Johnson (Vietnam, 1963-1968) : 30,000 ölü / kayýp

37) Hafýz Esad (Suriye 1980-2000): 25,000 ölü / kayýp

38) Khomeini (Iran, 1979-1989) : 20,000 ölü / kayýp

39) Eski Yugoslavya (1995 Bosna-Hersek) : 15 ölü, 7500 kayýp, 45 bin mülteci

40) Paul Koroma (Sierra Leone, 1997) : 6,000 ölü / kayýp

41) Usama bin Ladin(Dünya çapýnda,1991-2001) : 4,000 ölü / kayýp

42) Augusto Pinoþe (Chile, 1973) : 3,000 ölü / kayýp

43) Efrain Rios Montt (Guatemala) : 2,000 ölü / kayýp

44) Sierra Leone : 80,000 mülteci, kayýp rakamý belli deðil

45) Kýbrýs Cumhuriyeti (1912 - 1974) : 25,000 sivil mülteci,1000'ni aþkýn ölü, 100 ingiliz ölü

46) Yunanistan (Batý Trakya,1923-1990) : 400,000 mülteci evlerin terk etti

47) Bulgaristan (1970-1989) : 360,000 mülteci kültürel asimilasyon sonucu evlerin terk etti, 1000 kiþi toplama kamplarýna alýndý

48) Norveç 1920-1930 : Tatar göçmenleri kýsýrlaþtýrma ve toplama kamplarýnda izole etme

49) Amerika -Felluce 2004 : Devam ediyor
    Kazimiþi gzas vorert

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Bunlar Dünyadaki belli baþlý kanýtlanmýþ soykýrýmlar Dünyada bu kadar kanýtlanmýþ soykýrým varken neden tek bir kanýtý olmayan ermeni soykýrýmýný kabul ediyorlar bu bir oyun mu ! Yoksa yeni bir senaryomu ,Büyük Ortadoðu projesinin baþlangýcýmý !
    Bu kadar soykýrým var bir tek anýt dikilmezken dünyanýn hemen hemen her yerinde sözde Ermeni soykýrýmý anýtý var bu durum beni hoþnut etmiyor ...
    Konu OYýlmaz tarafýndan (06.03.2008 Saat 17:17 ) deðiþtirilmiþtir.
    Kazimiþi gzas vorert

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Soykýrým konusunda ABD epeyce sâbýkalýdýr, hattâ Adolf Hitler'e bile ilhâm vermiþlerdir. "Sakatlarýn" toplumdan "temizlenmesi", öjeni, fikrini Adolf'a ABD'deki uygulamalar öðretmiþtir. Kavgam'da bu tip uygulamalar açýk açýk övülmüþtür.

Yalnýz, soykýrýmcý listesi yapacaksak Stalin'i atlamamak, hattâ listenin en baþýna yazmak gerekir. Onun döneminde 20 milyon kadar Türk'ün yok edildiði, daha fazlasýnýn sürüldüðü bilinmektedir. Stalin'in sürdüðü Kýrým tatarlarý'nýn çok ufak bir kýsmý ülkelerine dönebildi, Ahýskalýlar ise dönemedi.

demir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    42

Arkadaslar Sabredin Allahýn yardýmý ve Fethi geliyor ...!
    Turkýyede adalet 12 yasýnda kýz cocugudur, O nun da kendý Rýzasý vardýr.... Turk mahkemeleri..

"Adaletýn Temelý Mulktur"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Standart Biz Aslýnda Neyi Tartýyoruz?

Genel kanýnýn aksine, erkekle güzellik yarýþmasý seyretmekten pek de hoþlanmazlar. Önceleri bu durumu sýrf kendime mahsus bir durum zanneder, biraz da üzülürdüm. Ama samimiyetlerinden þüphe duymayarak konuyu açtýðým pek çok hemcinsimden, ayný cevabý duyunca, bu konuda tek olmadýðýmý anladýðým gibi, büyük bir çoðunluk grubunda yer aldýðýmý da fark ettim.

Ayný þekilde (ama bu sefer azýnlýkta olarak), dansöz seyretmekten de zerre kadar haz etmem. Katýldýðým herhangi bir etkinlikte ortaya dansöz çýkmasý en büyük kâbuslarýmdan biridir.

Evet; böyle ilginç bir giriþ yaparak, güzellik yarýþmasýna geri dönelim. Güzellik yarýþmalarýnýn, etik bir yarýþma olmadýðý konusunda sanýrým ittifakla anlaþýrýz. Zira bir takým insanlarýn sadece Allah vergisi özellikleriyle (yoksa siz “Barýþ’ýn hâkim olduðu bir dünya istiyorum” gibi mesajlarýn birincilikte rol oynadýðýný mý iddia ediyorsunuz?), bir yarýþa sokulup bir sýralamaya tâbi tutulmalarý, bana hiç de asil bir iþ gelmiyor. Ne yarýþanlar açýsýndan, ne de bu kararý verenler açýsýndan.

Öte yandan, insanlara son derece sportmence yarýþlarmýþ gibi görünen spor müsabakalarý da, bence aynen güzellik yarýþmalarý gibi, insanlarý kendilerinin belirleyemeyeceði derecelere sokuyor. Çünkü aynen güzel bir yüz veya mevzun bir vücut gibi, atletik bir vücut ve yapýlý kaslar da insanýn kendi tercihi olmayan özelliklerindendir. Bu durum eðer inançlý bir insansanýz Allah vergisi; deðilseniz, doðal yetenek olarak adlandýrýlabilir. Her ikisinde de, sizin gayret göstermeden elde ettiðiniz bir özelliðiniz olarak karþýnýza çýkar.

Yani insanlarý güzelliklerine göre tasnif etmek ne derece yanlýþsa; güçlerine, kuvvetlerine ve süratlerine göre tasnif etmek de o derece yanlýþtýr, bana göre. Veya güzellik yarýþmalarýna doðru gözlerle bakmayan bizler; iþ zekâ oyunlarýna gelince, neden olumlu bir hâle bürünürüz? Zekâ da aynen güzellik gibi, Allah’ýn kullarýna hangi kýstaslarý kullanarak daðýttýðýný bilemediðimiz ve bilemeyeceðimiz bir lütfu deðil midir?

Þimdi pek çoðunuz, “Ýnsan pek çok özelliðini çalýþarak geliþtirebilir; yani iþin içine gayret giriyor.” þeklinde itirazlarda bulunabilirsiniz. Ama çalýþkanlýk da insana genlerinden gelen bir özellik deðil midir? Siz hiç küçüklüðünde tembel olup da büyüyünce çalýþkan olan birini gördünüz mü?

Bu düþünce beni zaman zaman çok rahatsýz eder. Yani, sýnavlarla öðrencileri tartmak acaba bizim gerçekten hakkýmýz mý? Ve aslýnda neyi tartýyoruz? Öðrencilerime sýk sýk, sýnavlarda tartýlanýn kendileri deðil, kâðýda yazdýklarý olduðunu söylerim. Çünkü pek çok kereler karþýlaþmýþýmdýr ki; o konuyu çok iyi bildiðine emin olduðum öðrenciler sýnavda yapamamýþ, o kadar iyi olmadýðýný bildiðim öðrenciler de, sýnavda bir yolunu bulup, sonuca ulaþmýþlardýr. Birinci grup kalýr, ikinci grup geçer.

Öte yandan bu dünyada bu iþin maalesef ideal bir çözümü de yok. Yani insanlarý gene bu minval üzere tartmaya devam edeceðiz.

Great White - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Cool

Alýntý Cyzio Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þimdi pek çoðunuz, “Ýnsan pek çok özelliðini çalýþarak geliþtirebilir; yani iþin içine gayret giriyor.” þeklinde itirazlarda bulunabilirsiniz. Ama çalýþkanlýk da insana genlerinden gelen bir özellik deðil midir? Siz hiç küçüklüðünde tembel olup da büyüyünce çalýþkan olan birini gördünüz mü?
    Hocam tartýþma ortamýný daha baþlamadan gene bizzat kendiniz bitirivermiþsiniz

Bizlere itiraz edebileceðimiz bir açýk kapý dahi býrakmamýþsýnýz ki..

Ama gene de "Çalýþkanlýk özelliði daha sonradan çevre ve yaþam þartlarýnýn saðlamýþ olduðu olumlu ya da olumsuz etkenler neticesinde ekstra bir motivasyon ile belki saðlanabilir" þeklinde düþüncemi belirteyim
    "söylediklerin kimseyi rahatsýz etmiyorsa hiçbi' þey anlatmýyorsun demektir"

GW

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Çalýþkanlýkla ilgili bir gen yok, varsa da ben duymadým. Çalýþkanlýk, eðitimle kazanýlan bir haslet.

Bana göre spor yarýþmalarý da okul sýnavlarý da -katýlýmcýlarýn çalýþma þartlarýnýn eþit olduðunu var sayarsak- son derece âdil. Elbette ki aç kalmamak için gece yarýlarýna kadar çalýþan birisini sýnavda baþarýsýz olduðu için suçlayamayýz ama zekâsýnýn yetersiz olduðu savýyla çalýþmayan bir öðrenci kalmayý sonuna dek hak ediyordur. Benzer þekilde; elinde kendini geliþtirme imkâný varken ýsrârla ayný golü yiyen kalecinin, rakipleri antrenman yaparken barlarda dolaþan atletin, sigara ve alkol alan bir sporcunun elbette baþarýsýz olmasý gerekiyor.

Çok çalýþmak kadar doðru çalýþmak da önemli. 100 metre koþucusu hýzlanmak yerine kondisyon çalýþýrsa baþarýsýz olmaða mahkûmdur ve bu da son derece âdildir.

Nereden
    Ýstanbul

Cool

Eee?

Bu kadar mýydý?

Hazýr uykum da yokken tartýþacak konu bulsun bari birisi

GW

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Eh, madem arzu ettiniz; biraz daha uzatayým.

Ben sayýn Özkan'ýn aksine çalýþkanlýðýn eðitimle alýnmadýðý taraftarýyým. Öyle olsa, hiç bir eðitim görmemiþ çalýþkan köylüleri hiç göremezdik. Belki "gen" lafýný yanlýþ kullandým; "karakter" diyelim.

Gelelim öbür örneðinize: Takýmýnýzda çok çalýþkan olduðu iddia edilen bir Hüseyin'i mi görmek isterdiniz, yoksa sabaha kadar barlarda dolaþan ama sahada döktüren, futbolu Allah vergisi olan, kendiliðinden hiç bir þey katmayan Sergen'i mi?

Þimdilik bu kadar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Sevgili Great White;

Gözlemlerime göre, çalýþkanlýk kesinlikle geliþtirilemiyor.

Nereden mi biliyorum ? Söylemesem olmaz mý ?

vurgun_kiz_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    42

Eh, madem arzu ettiniz; biraz daha uzatayým.

Ben sayýn Özkan'ýn aksine çalýþkanlýðýn eðitimle alýnmadýðý taraftarýyým. Öyle olsa, hiç bir eðitim görmemiþ çalýþkan köylüleri hiç göremezdik. Belki "gen" lafýný yanlýþ kullandým; "karakter" diyelim.

Gelelim öbür örneðinize: Takýmýnýzda çok çalýþkan olduðu iddia edilen bir Hüseyin'i mi görmek isterdiniz, yoksa sabaha kadar barlarda dolaþan ama sahada döktüren, futbolu Allah vergisi olan, kendiliðinden hiç bir þey katmayan Sergen'i mi?

Þimdilik bu kadar.
    size katilmamak mumkun degil.
    YASAMAK BIR AGAC GIBI TEK VE HUR VE BIR ORMAN GIBI KARDESCESINE===>TSira YasemiN<===

Nereden
    Ýstanbul

Cool

Tabii ki çalýþkanlýk hissi eðitim ile elde edilebilecek bir kavram deðildir..

Öyle olsaydý hamallar ya da taksiciler baþýmýza doçent kesilirlerdi

Bu konu fazla uzayabilecek bir potansiyele sahip deðil..

Herkes asgari müþterekte antrakt kalmýþ sayýlýr

GW

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Alýntý Great White Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bu konu fazla uzayabilecek bir potansiyele sahip deðil..

Herkes asgari müþterekte antrakt kalmýþ sayýlýr
    Haklýsýnýz.

Alýntý vurgun_kiz_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

size katilmamak mumkun degil.
    Bakýn sevgili vurgun_kiz_61 bana katýlmýþ bile.

Nereden
    Ýstanbul

Cool

Sevgili Great White;

Gözlemlerime göre, çalýþkanlýk kesinlikle geliþtirilemiyor.

Nereden mi biliyorum ? Söylemesem olmaz mý ?
    Hocam vereceðiniz spesifik örneði az çok tahmin edebiliyorum

Ama örneðin çok rahat ve gevþek bir hayat sürerken tembel tembel ortalýkta gezinen bir insan elindeki imkanlarý kaybettiðinde þartlarýn zorlamasý sonucunda daha çalýþkan olmasý yönünde bir motivasyon kazanabilir sanki..

Ha tam tersi olup miskin miskin bir köþede pinekleyerek yaþamýna devam da edebilir tabii ki ama burada iþin içine mizac da giriyor maalesef

Son olarak; hemen hemen ayný þeyleri söylüyoruz aslýnda..

Tartýþmýþ olmak için tartýþmaya gerek yok bence de

Bu arada biz de hemen hemen ayný þeyleri yazdýk ama Vurgun Kýz bize katýlmadý nedense
    Konu Great White tarafýndan (31.03.2008 Saat 01:17 ) deðiþtirilmiþtir.

GW

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Yalnýz, þimdi aramýza katýlan m@rdi'den güzel görüþler bekliyorum. Bakalým beni haklý çýkaracak mý?

m@rdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Cyzio hocam güzellik yarýþmasý ile alakalý yazýnýzý tamamen okuyamadým ancak gözüme çarpan " çalýþkanlýk geliþtirilemiyor" sözünüze katýlmakla beraber ,karakterlerden geldiðine inandýðým "çalýþkanlýðýn " bakýmsýzlýk sonucu köreldiðine inanýyorum.

Bir damla rahatlýk bile kafi gelebilir bazen pas tutmaya.
    TSira- Þükran
    "Ne mutlu "insaným" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karþýlýk verene."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Ama örneðin çok rahat ve gevþek bir hayat sürerken tembel tembel ortalýkta gezinen bir insan elindeki imkanlarý kaybettiðinde þartlarýn zorlamasý sonucunda daha çalýþkan olmasý yönünde bir motivasyon kazanabilir sanki..
    Zor, oyunu her zaman bozar.

Ha tam tersi olup miskin miskin bir köþede pinekleyerek yaþamýna devam da edebilir tabii ki ama burada iþin içine mizac da giriyor maalesef
    Ýþte söylemek istediðim tam olarak bu.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Teþekkürler, Great White;

Motivasyonunuz sayesinde köþe bayaðý þenlendi.

Allah'ým ben þimdi kendimle ters mi düþtüm ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Alýntý m@rdi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Cyzio hocam güzellik yarýþmasý ile alakalý yazýnýzý tamamen okuyamadým ancak gözüme çarpan " çalýþkanlýk geliþtirilemiyor" sözünüze katýlmakla beraber ,karakterlerden geldiðine inandýðým "çalýþkanlýðýn " bakýmsýzlýk sonucu köreldiðine inanýyorum.

Bir damla rahatlýk bile kafi gelebilir bazen pas tutmaya.
    Sevgili m@rdi;

Yazýnýn tamamýný okuyunca, sizden daha dolu bir yazý bekliyorum.

Nereden
    Ýstanbul

Teþekkürler, Great White;

Motivasyonunuz sayesinde köþe bayaðý þenlendi.

Allah'ým ben þimdi kendimle ters mi düþtüm ?
    Belki de bu saatte çalýþkan insanlar gibi ek bir iþ yapacaðýma miskin miskin PC baþýnda oturuyor olmamdandýr

GW

m@rdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Hocam çýkardýðým sonuç " Kimin terazisine göre tartýlýyoruz? Kullanýlan terazinin hassaslýðý nedir ve bu tartým neden?"

Tüm sorularýn cevabý belkide en insani duyygulardan biri "üstünlük hissi". Birilerinden bir þekilde daha iyi olduðunu bilmek kiþiyi daha rahat ettiriyordur. Ýster güzelliðiyle,ister zekasýyla,ister gücüyle,oburluðuyla (yemek yeme yarýþmalarýna itafen )...

Pek çok kýstasta kendimizi bir þekilde öne çýkarmaya çalýþýyoruz. Ve bazý uyanýklar bunu kullanarak hem kendisini hemde katýlýmcýlarý memnun ediyor.

Her iki tarafta memnunsa yapýlan yarýþýn bir mahsuru yok

Güzellik yarýþmasýna gelince,yýllardýr gencecik kýzlarýn kendilerini bir avuç kurda beðendirme çabalarýný bir türlü anlayamamýþýmdýr,anlayacaðýmýda sanmýyorum. Kardeþim güzelliðini tescilleseler ne olacak 2 aya kalmadan yerine yenisi geliyor

Not: Boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hakkýný alacaðý günde "güzelim diye ortalarda dolaþan hatunlar" hepinizden hakkýmý alacaðým

Son olarak bir öðrenci olarak "dersten çalýþarak kaldýðýmý da,yata yata geçtiðimi de " biliyorum. Motivasyonun, isteðin saðladýðý çalýþkanlýk bir yere kadar. Sürekliliðin saðlanmasý için kiþinin ruhunda biryerlerde" hýrsýn,azmin" olmasý gerekir.
    Konu m@rdi tarafýndan (31.03.2008 Saat 01:43 ) deðiþtirilmiþtir.
    TSira- Þükran
    "Ne mutlu "insaným" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karþýlýk verene."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    62

Sevgili m@rdi;

Bu güzel yazýlarýný doðrusu ya, özlemiþtim. Sýrf senin bu yorumlarýný okumak için bile, bu köþeye yazý yazmaya deðer. Hele bu sefer, iþin içine esprler de serpiþtirmiþsin ki, tadýndan yenmemiþ.

Bakalým yeni konuda ne zaman buluþacaðýz?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)