Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 110 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Fikir - Dnce Arenas

OYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Standart Fikir - Dnce Arenas

Bu konuda gncel her trl konudan eletirimiz nerimizleri paylamak spor , politika , ekonomi vb. konularda dncelerimizi aktarmak eletireceiniz konu zerine bir takm fikir ve neri retmek ,sorunlarmza are bulacak konular zerinde tartalm istedim Tabi bu tartma birbirimizi kracak incitecek ekilde , Bmn tarafndan ceza alacak boyutlara ulamadan yaplmas en byk temennim..

Not:Birbirimizi krmadan Argolamadan Olursa gzel olur teekkrler
    Konu OYlmaz tarafndan (25.05.2008 Saat 16:28 ) deitirilmitir.
    Kazimii gzas vorert

yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Alnt A.Alper Yce Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bu forumda siyaset yasak.Burada siyaset yaplmayacan garanti edersen yazalm bir iki ey.
    Siyaset gayet gzelce tartlabilir yanlz nasl ; Ben ucuyum yok bucuyum Byle deil Sorunlar tartlmal Objektif bakarak Asalm keselim mantyla deil. Neyse Uygun grlmesse kapatlabilir demitim sevgilerle..
    Kazimii gzas vorert

Cyzio - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    58

Haydi burann siftah benden olsun. yesi olduum baka bir gruba yazdm bir fikir yazm sizlerle paylaaym:

Epeydir kafam kurcalayan bir mevzuyu sizlerle paylamak istiyorum. Bakalm sizlerin grleri ne olacak?

Korku ve tembellik... .

nsanolunun bu iki zelliinin, bilim ve teknolojinin bugnlere gelmesinde en nemli iki etken olduunu dnyorum. Eer iimizde korku ve tembellik duygular olmasayd, dnya kesinlikle bugnk halinden ok daha gerilerde olurdu.

Korkuyla balayalm: Korkularn en banda, tabii ki lm korkusu geliyor. Bir baka deyile, hayatta kalabilme mcadelesi. Sapandan ok-yaya, kltan tfee, tanktan topa, her trl silahn icadnda, aslnda insanolunun korkakl yatyor. Eer aslandan korkmuyorsan, gidip yanna kol gcnle ldrsn; uzaktan ok atarak deil. Ya da dmanndan korkmuyorsan, gs gse arprsn. Dikkat ederseniz, btn silahlar, hep rakibini gitgide daha uzaktan ldrebilme zerine gelimektedir. Kl bile, hasmnz, kendi uzunluu kadar, sizden uzak tutar.

Maaralardan balayarak, konutlarda yaama isteinin orijininde vahi hayvanlardan korkmak yatmyor mu? Sorarm size, bugn dnyann en grkemli yaplarndan biri olan in Seddi'nin inasna ne yol amtr? Trk korkusu.

Paratonerin icad, yldrm korkusundan deil midir? Veya ok daha geni bir perspektifle bakarsak, tp ilminin hastalk korkusundan dolay bugnlere gelebildiini gremez miyiz?

renciler bile snavlara kt not alma ve dolaysyla kalma korkusuyla alrlar.

Gelelim tembellie:

cadlarn gelimesinde, korku kadar nemli yer tutan bir baka duygu da tembellik duygusudur ki, aslnda onun da temelinde gene korku yatar: Var olan enerjiyi kaybetme korkusu. Yani insanlar, alar boyunca hep "Ben bu ii nasl daha kolay yaparm?" sorusunun cevabn aramlardr ki; bu da net bir ekilde "Daha fazla nasl tembellik yapabilirim? " sorusuyla edeerdir.

Attan uaa kadar btn tat aralar, yrmekten imtina etmemizden bulunmu zmler deil midir? Veya kalorifer sobann, elektrikli ampul gazya lambasnn, amar ve bulak makineleri elle ykamann yerini daha tembel ii olduklar iin almamlar mdr?

Uzaktan kumanda bile bal bana bir tembellik abidesi saylmaz m?

Haydi size bir itirafta bulunaym: Ben de olduka dlek ve bir o kadar da tembel biriyimdir.
    Ne yazk ki ok eskilerden 1-2 ma yapmz diye biliyorum...imdi o zaman yanllara imza atan kiiler yznden biz de ikeci mi oluyoruz ? Bu ii gelenek haline getiren 1-2 kulp haricinde kuluplere srekli ikeci unvan vermek ne derece doru?
    Cengiz ubuku

yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

ok gzel yaz tespitler orjinal yanlz Herkes teknolojiye hayran kalr ben karym .. Kar olduumuz zaman ilkadam yayorsun derler tembelliin en byk nedeni teknolojinin gelimesidir kanser ve binbirtrl hastaln tek nedeni teknolojidir Atom bombas ve eitli silahlar retilmesi teknolojinin eseridir bunun sonucunda milyonlarca masum insan lmektedir Bir rnek yan bamzda yaanan ernobil facias hayla etkileri sryor bi dier rnekte hiroima ve nagazakideki teknolojinin getirdii facialar rnekten bol bir ey yok haaa Teknolojiye tamamenmi karym hayr nsanla faydal olan her trl teknolojiye am Misal Tbn gelimesi ... Hayatmz teknolojiye uyarlarsak Baar bizden kaar
    Kazimii gzas vorert

yelik tarihi
    25.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    58

Gzel...

Baka gr belirten kmayacak m?
    Ne yazk ki ok eskilerden 1-2 ma yapmz diye biliyorum...imdi o zaman yanllara imza atan kiiler yznden biz de ikeci mi oluyoruz ? Bu ii gelenek haline getiren 1-2 kulp haricinde kuluplere srekli ikeci unvan vermek ne derece doru?
    Cengiz ubuku

m@rdi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.12.2006
    Nereden
    Adana

Cyzio hocam yaznzda ok gzel tesbitlerde bulunmusunuz ve sonunda belirtmisiniz.

Alnt Cyzio Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Haydi size bir itirafta bulunaym: Ben de olduka dlek ve bir o kadar da tembel biriyimdir.
    Bu itiraf bence tabiatn izdii snrlarn size dar geldiinin gstergesi. Korku ve tembellik kelime anlamyla bakldnda insana itici gelen,kabullenilemeyen kavramlar. Ancak her ikisinin sonular da doru kullanld taktirde snrlarn ortadan kalkmasna, keif gcnn doyumsuzluuna yol amakta. nsanolu rettii ie yetinmeyip,hep daha ilerisi iin alyor,tembellik iin daha fazla alyor.( Aslnda birilerinin tembellii iin birileri ok fazla alyorda diyebiliriz.)
    c gibi grnenler aslnda ufkumuzun almasna vesile oluyor ,denilebilir.

Son olarak bence korku ve tembelliin getirdii teknoloji insanlar daha da yenilmez klarken ,daha da yalnzlatryor. Sizce?
    TSira- kran
    "Ne mutlu "insanm" diyene. Ne mutlu "Trk'm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karlk verene."

yelik tarihi
    25.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    58

Sevgili m@rdi;

Tesbitlerin ve ifadelerin ok gzel, teekkr ederim. Ama u alttaki,

Alnt m@rdi Nickli yeden Alnt Mesaj gster

.... tembellik iin daha fazla alyor
    hem ok isabetli, hem de ironik. Klavyene salk.
    Cengiz ubuku

hay1699 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    Bursa

Neden insanlar ehir apartman hayatnda bribirlerini tanyamamaktan, dzgn komuluk ilikileri kurulamadndan dem vurur dersiniz? Korkudan, evet korkudan... Tara hayatnda evler birbirinden uzaktadr, bu yzden insanda mahremiyetinin ihlal edilecei duygusu uyanmaz, fakat apartmanda komularla fazla yzgz olmann bu ihlale sebebiyet vereceinden korkulur... Bence insann tabiat bu, nerede o eski komuluklar filan demeyiniz

yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Hay1699, Komuluk demisinde doru demisin Size bir rnek vereyim dedikodu gibi olmasn Bizim bir komu var her bayram kapsnn nne yapkanl kat asar o katta yazan u ocuk uyuyor rahatsz etmeyin 3 Gnlk bayram boyunca Bu kat asl durur Bayram bitince ocuu bayram uykusunda kalkar :P Malesef Komuluk denen bir ey yok aman Beni grmesin sonra bana gelir aman yle aman byle Ayn apartmanda oturupta daha birbirine bir selam vermemilii olan adamlar var Ben isterimki Bakkal Hseyin amcama balkondan seslenim Komumla li dl olaym sabahlar o bana kahvalt getirsin akamlar ben ona yemek getireyim Dizilerde olur ya eker eksik biraz alabilirmiyim ben Byle komuluk isterim imdiki Komuluklar menfaatine gre Bugn iine yararsa tamam Yarn ie yaramaz At keye gitsin Herkes Modern olmu szde modernlikte komularla Grmemekmi Napalm Moda Byleymi !!
    Kazimii gzas vorert

KUTADGU
    Ziyareti

ben de kk bir toplama yapaym bahsedilen konularla ilgili.

Necip Fazl Ksakrek'in ok vurucu bir cmlesi var bahsedilen konu zerinde.

Msadenizle.

" Bu evde herkesin mthi bir yalnzla dmesi iin, bu kadar okluk olmas kafi gelmiti"

Sanrm herkesin yalnzlnn sebebi kalitesiz okluk ve kalitesiz okluktan kaynaklanan gvensizlik.. Toplayp toplumun korkusu diyelim dtmz duruma.. Sonra bu duruma ne kadar az kiinin gerekten kar ktn yorumlayalm. Sanrsam hi denecek kadar.

Balamal bir yerden ama nerden...

yelik tarihi
    02.12.2006
    Nereden
    Adana

Bayramz bu tavrlar hak ediyor mu?

Bir sredir her evin balkonundan,apartmanlarn gvdelerinden,arabalarn arka camlarnda,iyerleri kaplarndan uruna canlar feda etttiimiz bayramz asl durmakta. Yamurda,amurda,gnein en kzgn olduu anlarda,ksaca gece gndz uzunca sredir oradalar.

Her yanda ay-yldzmz ,her yanda bize bireyler anlatryor. Peki onu ylece asl tutarak ne olmasn bekliyoruz. Renginin solmasn,yamur sularndan nasibini alarak eskimesini mi,gnlk giysiymi gibi anlamn yitirmesini mi ?

Vatan millet uruna tepki vermek iin bayramz dalgalandrmak hepimizin boynunun borcu,ancak ona gerektii deeri vermeden ylece boynu bkk brakp pencere perdesi muamelesi yapmak kabul edilebilir deil.

Tepki yerinde ve dozunda verildiinde yerine ular. Bayramzn gnlerdir uygunsuz koullarda asl kalmasn ,gndelik bireymiesine anlam yitirmesini istemiyorum.Daha duyarl davranmamz gerektiini dnyorum.

Sayglarmla...
    TSira- kran
    "Ne mutlu "insanm" diyene. Ne mutlu "Trk'm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karlk verene."

yelik tarihi
    25.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    58

Sevgili m@rdi;

Yazn baya etkili oldu. Sonunda bayraklar makul bir seviyeye geldi. Aslnda bildiim kadaryla, sen haklsn. Yani bayrak asmak (devleti temsil ettii iin), belirli kural ve ynetmeliklere tabiidir. Geliigzel bayrak aslamaz. Bu konuda bir bilgisi olan varsa ve bizi aydnlatrsa, sevinirim.
    Cengiz ubuku

Trabzonspor Kongre yesi
    antagonist - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Sevgili m@rdi;

Yazn baya etkili oldu. Sonunda bayraklar makul bir seviyeye geldi. Aslnda bildiim kadaryla, sen haklsn. Yani bayrak asmak (devleti temsil ettii iin), belirli kural ve ynetmeliklere tabiidir. Geliigzel bayrak aslamaz. Bu konuda bir bilgisi olan varsa ve bizi aydnlatrsa, sevinirim.
    Trk Bayra Kanunu

Madde 3 - Bayrak, kamu kurum ve kurulularyla yurt d temsilciliklerine ve kamu kurulularyla gerek ve tzel kiilerin deniz vastalarna ekilir. Yurt iinde ve yurt dnda yetkililerin aralarna taklr. Bayrak ekilirken ve indirilirken tren yaplr. Bayrak trenlerinin gereken biimde yaplmasndan o mahaldeki yetkili amirler sorumludur.
    Kamu kurum ve kurulularnda Trk Bayra srekli ekili kalr.
    Bayran; nerelerde daimi olarak ekilmeyecei, hangi kapal yerlere konulaca, nerelere fon olarak taklaca veya aslaca, kamu kurum ve kurulularndan baka yerlerde ne zaman ve nasl ekilecei, Trk Silahl Kuvvetleri yzer birliklerinde ve Trk Bandral ticaret gemilerinde Bayrak ekme ve indirme zamanlar ile Bayrak ekilirken ve indirilirken yaplacak trene ilikin hususlar, tzkte gsterilir.

Madde 7;

Trk Bayra, yrtk, skk, yamal, delik, kirli, soluk, buruuk veya layk olduu manevi deeri zedeleyecek herhangi bir ekilde kullanlamaz.Resmi yemin trenleri dnda her ne maksatla olursa olsun, masalara krslere,rt olarak serilemez. Oturulan veya ayakla baslan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eyaya Bayran ekli yaplamaz. Elbise veya uniforma eklinde giyilemez.
    Hibir siyasi parti, teekkl, dernek, vakf ve tzkte belirlenecek kamu kurum ve kurulular dnda kalan kurum ve kuruluun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin n veya arka yznde esas veya fon tekil edecek ekilde kullanlamaz.
    Trk Bayrana szle, yaz veya hareketle veya herhangi bir ekilde hakaret edilemez, saygszlkta bulunulamaz.Bayrak yrtlamaz, yaklamaz, yere atlamaz, gerekli zen gsterilmeden kullanlamaz.

Bu Kanuna ve tze aykr fiiller yetkililerce derhal nlenir ve gerekli soruturma yaplr.

yelik tarihi
    25.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    58

ok teekkrler, Sleyman.

Tam hatrladm gibi. Sayende aydnlandk.
    Cengiz ubuku

yelik tarihi
    02.12.2006
    Nereden
    Adana

Sleyman teekkrler,ilgili maddeleri paylatn iin. Maddeleri tam bilmediimden ilk yazy yazarken bahsetmemitim. Cyzio hocam,makul seviye henz bizim bulunduumuz yere ulaamad.Hala devasa bayraklar yamur,amur,frtna,gne koca binalarn gvdelerinde asl durmakta. lk gn ki renklerini zler oldular.(malumunuz Adana'nn havas dengesiz,bir gne bir yamur...)
    TSira- kran

mer TOPAL - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2007
    Nereden
    Samsun
    Ya
    39

[quote=Ts_oSe_61;1001331]Hay1699, Komuluk demisinde doru demisin Size bir rnek vereyim dedikodu gibi olmasn Bizim bir komu var her bayram kapsnn nne yapkanl kat asar o katta yazan u ocuk uyuyor rahatsz etmeyin 3 Gnlk bayram boyunca Bu kat asl durur Bayram bitince ocuu bayram uykusunda kalkar :P [quote]

gzel bir konu bence...ok gzel bir eydir komuluk...Peygamber efendimiz (S.A.V.) hadisleri vardr bu konuda..."Mesela Komusu aken tok yatan bizden degildir" ne gzel bir sz....Ama gnmzde bunlar pek kalmad diyorsun...krediyorum halime ki bizim burda yok byle bir ey...yle bir mahalle ev apartmanmz var ki bazlar gndzleri anahtarlarn kap zerinde brakr...annem yokken girerim alt komsuya dalarm mutfaga ne var ne yok yerim ben ayse yenge derim olmazz der sen otur ben hazrlarm...doyurur karnm ckarm....ok gzeldir ortam....Bakkal terzisi berberi kahvecisi ile sper.....Annem evde yokken kuma pantolonlar terzi tler, bazen arabay uygunsuz yere ekerim aksam gelirim yerinde yok, anne araba nerde bilmem biri geldi anahtar verdim gitti, kim o anne berber cocuk her halde giderim oraya araba nerde suraya cektim ama bakkal mehmet amcaya lazmm, bir yere gitti..ve gzlerimdeki mutlulugu grseniz...hurda da olsa o araba umdurmda degil...Annem samimiyete gvenip anahtar verebiliyorsa, berber samimiyete dostluga gvenip, emaneti emanet verebiliyorsa, bakkal gnl rahatlg ile sylemeden atlayp gidebiliyorsa iini grmeye ne mutlu bana....Yan apartmana niversiteli kz ogrenciler tanyor...Eyalar gelmi bir kamyonetle iki de hamal geldi pazarlk yapyorlar...Kahveci geldi hamallara hadi size eyvallah baska i bakn.uaklar toplann hoppp 10 dakikada eyalar evde...sonras bayanlarn kzlara bir ey brakmamslar..annem dolaplarn bile yerletirmi ne gzel bir duygu bu....ve bunu gibi bir ok rnekler...Bazen malara baka kahveye giderim..ee mahalleye gidince ne iersen i yok para almyo dvsende almyo...dugunlerde cenazelerde, berberinden terzisine ragndan ustasna herkez hali hazrda son ana kadar durur hizmet eder, eglenir agllar...ite benim mahallem ite lmeyen komuluklar...
    volkannn KOYDUK MU ?

Trabzonspor Kongre yesi
    antagonist - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

@Cyzio ve m@rdi,ben teekkr ederim.

Efendim,ben de ortaya bir konu atmak istiyorum.

nsanolunun hayatnn devam iin beslenme ok nemli.Peki ama kamz salkl besleniyoruz?Yediklerimize dikkat ediyor muyuz???Byklerimizden hep duymuuzdur;ekmein karneyle alnd,ekerin bulunamad gnleri...O zamanlar sorun alkt,u an ise sorun obezite.Maalesef ki Trk halk gittike obezleiyor...

Yaklak 4 haftadr ocuk hastalar kliniinde staj alyorum.Poliklinie gelen 10 ocuktan en az 2-3' obez...Bu ocuklarn 5 yanda olduunu dnrsek;bu arkadalarn yaklak 35 yalarnda kalp krizi geirme ihtimali ok yksek.Ve ne yazk ki gen yalarda geirilen kalp krizleri ok ama ok tehlikeli...

u formle gre kendinizi test edebilirsiniz:

Vcut kitle indeksi=Arlk(kg)/Boyun Karesi(metre)

20'den dk: Dk kilolu
    20-25.9 arasormal kilolu
    26-29.9 aras :Kilolu
    30'dan yksek:Obez (ar kilolu)

Sizlere sorum;kendimize,ocuklarmza dikkat ediyor muyuz?
    Konu antagonist tarafndan (22.11.2007 Saat 03:18 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    02.12.2006
    Nereden
    Adana

Sleyman gzel bir konuya deinmisin

ksack hayatmn deiik evrelerinde hep imanlktan dem vuranlar hi anlamammdr. Kilo dediin nedir ki?Bnyenin istediini deil yetecek kadar olan ye olsun bitsin,iki gnde t gibisin
    (Bence,temmuz-austos dneminde memleketimin en gzel yaylalarnn birinde tereya-kaymak-msr ekmei bir de ay drtlsnn bana kazandrd hediyelerdir;kilo.Sonras malum iki ayda uzun gayretler sonucunda bnyeye dahil olunanlar 2 hafta ierisinde henz ispatlanamam nedenler yznden terk-i diyar eylerler.)Hayatm boyunca hep 20 'nin altnda oldum halada leyim

Obezler iin diyet programlar,ya aldrma operasyonlar,egzersizler,titreterek ya eriten kemerlerhatta hamam kvamnda eofmanlar mevcut,peki ya hep zayf olanlar.Onlar iin ne var?

Hep obezler,hep obezler...Yok mu bu zayflktan dem vuranlara bir are ?
    TSira- kran

yelik tarihi
    25.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    58

Benim bu konuda, olumla ilgili derdim: Patates ve msr cipsleri. Sizleri bilmem ama, bana gre piyasadaki en tehlikeli maddeler. Sf kolesterol deposu. Ne gzel bir ara tamamen kesmitik. Ama bu sabah annesine yapt bir itiraftan, yeniden ufak ufak baladn rendim.

Alacaz bir takm tedbirler artk.
    Cengiz ubuku

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt m@rdi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Sleyman gzel bir konuya deinmisin

ksack hayatmn deiik evrelerinde hep imanlktan dem vuranlar hi anlamammdr. Kilo dediin nedir ki?Bnyenin istediini deil yetecek kadar olan ye olsun bitsin,iki gnde t gibisin
    (Bence,temmuz-austos dneminde memleketimin en gzel yaylalarnn birinde tereya-kaymak-msr ekmei bir de ay drtlsnn bana kazandrd hediyelerdir;kilo.Sonras malum iki ayda uzun gayretler sonucunda bnyeye dahil olunanlar 2 hafta ierisinde henz ispatlanamam nedenler yznden terk-i diyar eylerler.)Hayatm boyunca hep 20 'nin altnda oldum halada leyim

Obezler iin diyet programlar,ya aldrma operasyonlar,egzersizler,titreterek ya eriten kemerlerhatta hamam kvamnda eofmanlar mevcut,peki ya hep zayf olanlar.Onlar iin ne var?

Hep obezler,hep obezler...Yok mu bu zayflktan dem vuranlara bir are ?
    Klio almak bor almak gibidir.

Zayflktan ikayet eden arkadalar iin sper bir formlm var. Fndk ubuunu kaygan zamanda olduu nisan mays aylarnda toplayp kabuunu soyacaksnz ve kilo almak isteyen arkadaalra gnde 5 n uygulayacaksnz....

ne kilosu yaw ne mutlu size kredin......
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

mer TOPAL - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2007
    Nereden
    Samsun
    Ya
    39

arsda zarar...yok benim anlamadm askere giderken kuru bir uaktm 64 kilo gittim 76 geldim devlet baba iyi bakt bana..o gn bu gundur ne bir aa ne yukar..Aman nazar degmesin o kadar da yemek yerim aksama kadar iim icabda otururum ne bir gbek ne kilo black abiminde dedii gibi..ne kilosu ne mutlu size kredin
    volkannn KOYDUK MU ?

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

Benim bu konuda, olumla ilgili derdim: Patates ve msr cipsleri. Sizleri bilmem ama, bana gre piyasadaki en tehlikeli maddeler. Sf kolesterol deposu. Ne gzel bir ara tamamen kesmitik. Ama bu sabah annesine yapt bir itiraftan, yeniden ufak ufak baladn rendim.

Alacaz bir takm tedbirler artk.
    Tesadf eseri ok nl bir markann cips fabrikasnn yanndan geme gafletinde bulunmutum.Ordan geerkenki iren koyuyu hayatm hi bir devresinde hala duymammdr.Bu sayede Uzun bir sre yememitim ama nedense markete her gittiimde bu janjanl paketler beni her zaman cezbetmitir. Olumu cipsten ve Coladan uzak tutmaya baardm ama kendime dair phelerim var.Birann yanndada ok gzel gidiyor meret
    Konu LazanisT tarafndan (22.11.2007 Saat 12:21 ) deitirilmitir.

skender - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Korku ve tembellik...

lk konu ile ilgili yazlanlar ok keyif verici idi, forumun bu ksmnn mdavimi olacam gibi geliyor.

Korku aslnda korkulacak birey deil bence, korku insan olmann ik artlarndan korkmayandan korkacaksn bu dnyada...
    Korkunun deinilmeyen bir ynnde ben dile getireyim, korku allah tarafndan verilmitir iimize
    Allahtan korkmak kavram vardr, onu gryorcasna hareket etmek, admn ona gre atmak, ona gre konumak, ona gre giyinmek,ona gre yaamak, yani korku bir disiplindir insan hayatnda...

Tembellik ise an hastal ama oda arkadamn dedii gibi aslnda tatl bela..
    unu sylemek isterim burda nsanlar artk onca yolu ok ksa srede aabiliyor,telefonla istedii kiiye hemen ulaabiliyor,istedii anda grntl grebiliyor, birok hesaplamay elektronik alanda yapyor, fakat yinede zaman yetmiyor, yindede iler yetimiyor...
    Bunlar tembellijten icad oldu ama zmek bir kenara dursun tembel kelimesinin muhataplar artt...

Obezilie gelince denecek tek birey var, Amerikada obez hastalna harcanan para ile Dnyadaki tm fakir lkelerdeki alk sorunu ortadan kalkabiliyor...
    Eskiden Sungu61 idi ....

hay1699 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    Bursa

etin altan'dan bir anektod:

Vaktiyle stanbul Valisi Niyazi Ak'ya, aka yollu sormutum:
    - Bizi kim idare ediyor, diye...
    nce duymazlktan gelmiti.
    Ben soruda, st ste srar edince de; "sanki bilmiyor musun" der gibilerden u yant vermiti:
    - Kime svemiyorsan, o idare ediyor.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu

yelik tarihi
    28.01.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Her geen gn kilo alan ve kelleen ben de u sralar 'kilolu' psikolojisine girmi olanlardanm. ( Aman Allahm,yksek sesle dndm de; ne vahim durumum var )

Yaz tatilinde memleketinize gidiyorsanz ltfen kontroll olun. 'Dikkat kilo alnr' ibaresi aklnzn bir kenarnda dursun. Sabahtan akama kadar yan gelip yatma eyleminin yannda, memleket havasnn at itahla mideye indirilen leziz yiyecekler gn gelir banza bela olur.

Bir kere sonradan kilo almann ; yani mrnce boy-kilo uyumuyla yaayan birinin bu dzeni bozmasnn ilk karsna kard sorun kyafetlerin iine girememek. ( Salkszlk deil yani O kadar deil ) Daha doru dzgn giymediiniz bir pantolunu giymeye altnzda srarla sizi dar kusmas korkun bir durumdur. Bunun getirdii huzursuzluk ok ynldr ; pantolonunuzun bir sreliine tatile kt ve kilo aldnzn resmen kantdr ya bu, daha ne olsun!

Neyse, ii biraz grgra aldm ama kilo problemi ciddi bir mesele esasnda.

Kendimden pay bieyim yine; salkl besleniyor muyum? Bilemiyorum.

Kola,gazoz vs. gibi iecekleri sevmem, misafirliklerde kibarlk olsun diye imek dnda da tercih etmem. Fast food dediimiz yiyeceklerle de aram pek yoktur aslnda, nadir aralklarla yerim. ahsen bir kahvalt canavarymdr. Ekmek yediim tek ndr - orbalar dnda - Genellikle iki n yerim, akam yemeklerim ekmeksiz ve daha hafif olur tabi sabah salam kahvalt yaptysam. Pek yemeklerde gzm yok yani, kahvaltm yaptrn yeter!

Cips maalesef benim de sorunum. Onsuz bir hayat dnemiyorum. Hakemsiz ma neyse, cipssiz hayat o benim iin. ( Bu hakem Cem Papila olabilir, o yoksa sorun da yok! ) Aburum da cuburum da cipsten ibaret saylabilir. Baka da kt alkanlm yok

Bu aralar biraz enem dk.Yine uzattm.Ama ne gzel balk bu yau!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)