Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ziya Dogan ve Kongre'den sonra yapilmasi gerekenler

TSKara61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Standart Ziya Dogan ve Kongre'den sonra yapilmasi gerekenler

Evet arkadaslar. Ziya Dogan'in istifasindan sonra bence Trabzonspor icin yeni bir sayfa acilmistir. Bu sayfa esasinda yapilacak Kongre'den sonra tamamen basliyacak olsada bence simdiden uzun zamandan beri gerekilen revizyonlar baslamali. Sizce Trabzonspor'un yeniden kalkinmasi ve gucunu gosterebilmesi icin yapilmasi gerekenler nedir. (Bilmiyorum yoneticiler bu basligi ne kadar gerekli bulur. Ben gelecek icin yapilacak planlari kapsayan bir baslik bulamadigim icin bu konuyu acma geregi hissetdim. Gereksiz bulursaniz, kilitleyebirlsiniz veya diger mevcut konularlan birlestirebilirsiniz).

Neyseee. Gelelim yapilmasi gerekenlere:
    -Saglam bir yonetim'in gelmesi.
    -Bu yonetimlen uyum icinde olan bize hem basari getirecek hem de guzel futbol oynatacak bir teknik direktor
    -Klub'un borc problemine acil bir cozum bulunmasi
    -Kadro'nun tamamen revizyondan gecirilip yeniden kurulmasi

1. Saglam bir yonetim'in gelmesi.

Bunun uzerinde fazla durmayacagim. Aralik (?) ayinda yapilacak kongre'de umarim aradigimiz yonetim gelir. Bu yonetim'in hem futbol'dan hem de yonetmekten anlamasi gerek. Her konuda, gerek TFF'len iliskisiyle, kulubun hakkini savunmakla (bkz: Sivas olaylari), gerek kulubun yonetilmesiyle (bkz: TS Club, Forma Hazirlanmasi, borc), gerek kulubumuzun medya'ya yansimasiyla (bkz: basin toplantilari, yonetim icindeki cekismeler), ve en onemlisi gerek takimin futbol bransinlan ilgili her mevzusuyla (bkz: transferler, teknik direktor, ligde ve avrupada basarili olmak) her konuda becerikli ve basarili olmali.

2. Bu yonetimlen uyum icinde olan bize hem basari getirecek hem de guzel futbol oynatacak bir teknik direktor

TS gibi buyuk bir takimin hedeflerini bilecek, bizi en iyi sekilde temsil edecek, takimi motive edip yonetebilecek, ve hem goze guzel gelen hem de basarili futbol oynatan bir teknik direktor lazim. Bence bu TD kongre'den sonra goreve getirilmeli. Diger turlu yonetimlen uyum problemi cikabilir. Bence gundemimizde sadece 2 isim olmali

-Ersun Yanal: Bence tartisilmaz bir isim. Hem Avrupa'da hem Turkiye'de elde ettigi basarilar belli. Birde Fatih Terim'den sonra Milli Takimi kotu yonetti diyebilecek kimse kalmamistir artik. Her zaman futbol'un dunya gundemini takip eden birisi, ve bu sebepten her zaman modern futboldan haberi olan birisi. Bunun ustune gittigi her takimda guzel ve genc kadro kurmus ve her zaman guzel futbol oynatmis birisi. Mesela Vestel Manisa. Holosko, Zelenka bu transferlerin hepsi Ersun Yanal yaptirdi ve hepside cok basarili cikti. Sonra Arda Turan, Caner Erkin, Nizamettin Caliskan, Sezer Ozturk, Selcuk Inan bunlar hep genc ve yetenkli futbolcular ve hepsini Ersun Yanal kesfetti. Trabzon gibi alt yapi potansiyeline sahip bir takimda acaba ne yildizlar yetistirir. Milli Takimda bile yeni ve genc kadro kurmustu. O altin cagimizdan sonra, resmen Milli Takimi yeniden kurdu.

-Abdullah Avci: 17 yas alti Milli Takimlan oynadigi guzel futbol ve elde ettigi basarilar inkar edilemez. IBB'de basarili olduguna gore demekki bu adamda is var. Bide gelecege parlak bir hoca. Trabzonspor'a uygun birisi.

3. Klub'un borc problemine acil bir cozum bulunmasi

Bu sorun insallah gelecek yonetimlen duzelir. Bir kulubun para yapmasi gereklidir. Sonucta artik futbol bir para oyunu. Parasiz bir kulupsen, zengin kuluplerlen bas edemezsin. Yeni yonetimin yaratici fikirlerlen bi sekilde para yapmasi lazim. Bi onemli faktor daha alt yapi. Alt yapimizdan futbolcu yetistirip artik bunlardan kar yapmamiz lazim. Bu cok onemli. Hem yeni Gokdenizler, Fatih Tekkeler, Huseyinler yetistirip bu tip futbolcularin uzun yillar boyunca kulubumuze hizmet etmeleri lazim. Hemde bu futbolculardan finansal bi sekilde yararlanmamiz lazim.

4. Kadro'nun tamamen revizyondan gecirilip yeniden kurulmasi

Kadromuz nerdeyse her bolgesinde buyuk eksikler var. 3 yil onceki efsane kadromuzdan bugune bakarsak 1 tane ileri adim atmis degiliz. Tersine geriye dogru gitmisiz. O donemki kadroya bi bakalim.Kuvvetlendirmesi gereken bolgeler:

Kaleci, Sagbek, Solbek, Syzmkowiak gibi 1-2 futbolcu daha, Sol Kanat, Fatih Tekke'ye destek olcak forvet

Simdi bugunki kadromuza bakalim

Tolga Zengin, Jefferson de Oliviera Galvao, Ahmet Şahin

Selim Akbulut, Lars Fredrik Risp, Eyüp Kadri Ataoğlu, Çağdaş Atan, Celaleddin Koçak, Adnan Güngör, Daouda Jabi, Emre Hızarcı, Erdinç Yavuz, Musa Büyük, Ferhat Çökmüş, Serkan Balcı, Tayfun Cora, Tolga Seyhan

Yusuf Kurtuluş, Ayman, Ceyhun Eriş, Gökdeniz Karadeniz, Hasan Üçüncü, Hüseyin Çimşir, İbrahima Yattara, Mustafa Keçeli

Ergin Keleş, Tomas Jun, Umut Bulut, Ömer Rıza

Kuvvetlendirmesi gereken bolgeler: Kaleci, Sagbek, Solbek, Stoper, Sol Kanat, Syzmkowiak gibi 2-3 tane futbolcu, 2 tane forvet

Yani gordugunuz gibi 3 yil icinde o kadar transfer yapildi ama hic bir tane ihtiyacimizi gidermedik aksine ihtiyaclarimiz artti. Yani bu kadrodan sampiyonluga oynayan bir takimda oynabilecek futbolcular anca sunlardir:

Risp ?, Çağdaş Atan, Daouda Jabi ?, Ceyhun Eriş, Gökdeniz Karadeniz, Hüseyin Çimşir, İbrahima Yattara

Jeff, Tolga Z, Erdinç, Musa, Ferhat, Tayfun, Ayman, Hasan, Yusuf, Mustafa, Ergin, Tomas Jun, ve Umut bence sadece yedek olarak BELKI durabilir. Diger herkez ya kiralik ya da bonservisiyle yollanmali.

O zaman demekki acil bi sekilde bu takima takviye yapilmasi lazim

Kaleci: Martinez, Serkan, Genclerden Gokhan, Vega
    Defans: En azindan 1 tane Stepanov gibi defansin bel kemigi olabilecek stoper
    Sag Bek: Insallah Jabi yeterli olur bu bolge icin. Zaten Super Lig'e baktigimda super bir transfer edilecek bir futbolcu goremiyorum. Belki G.Birliginden Mehmet Nas olabilir.
    Solbek: Ne firsatlar kacirdik. Vederson, Hakan Balta, Volkan Yaman...Ayni sagbek gibi gundemde cok super bir futbolcu yok. Ankaragucunde fena bir sol bek yok. Ismi Murat 1-2 kez izleme sansi buldum. Murat Ocak'ta fena degildi.
    Libero: Kadromuzun en guclu yeri
    Sag Kanat: Yattara, Gokdeniz. Yine saglam sayilir.
    Sol Kanat: Gokdeniz sol kanatta oynaya bildigi icin acil bir takviye lazim degil. M. Keceli ne kadar son zamanlar iyi oynasada yine alternatifler lazim. Aklima yine bir isim gelmiyor. I. Akin olabilir. Keske Mehmet Topuz olsa.
    Orta Saha: Bu bolgeye Syzmkowiak gibi futbolcular lazim. Kadromuzda su an sadece Yusuf var orta sahada topu dagitabilecek. Ozer Hurmaci'yi kaptirdik. Olabilecek isimler Bilal, Volkan Arslan, Selcuk Inan, Nizamettin Caliskan. Tabii bunlar isimizi gormez Bilal ve Volkan haric hepsi iyi bir alternatif olur. En iyisi disardan bu bolgeye takviye etmek. Mesela Riquelme
    Forvet Arkasi: Bence Ceyhun yeterli. Ama takimda Mehmet Cakir'i gormek isterim.
    Forvet: Keske Gokhan Unal'i alsak. ama o olmayacagina gore baska isimlere bakmak gerekir. Benim begendigim futbolcular Sinan Kaloglu, Diawara, Adriano, Tum veya Mbesuma (Bursasporda cok suratli zenci bir forvet ismini simdi hatirlayamadim), Mehmet Yildiz, Balili

------Martinez/Vega/Serkan--------
    -Jabi---Stoper----Stoper---Solbek-
    ----------------------------------
    -------------Huseyin--------------
    --------------Bilal-----------------
    Yattara------Ceyhun------Gokdeniz
    ------------------Sinan/Balili-------
    -------M.Yildiz/Diawara/Adriano----

Yedekler: Tolga, Erdinc, Tayfun, Cagdas, Ayman, Volkan Arslan, Umut

Nereden
    Almanya

Rada Prica denen adami 1.5 milyon dolara alamadik biliyorsun degil mi?

turgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

hocam sende çok istemişsin yaaa
    BMN | ANTALYA
    Gemi mil ile olur Sevda dil ile Güzeller çok var ama Meyil birine olur...!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)