Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Divan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Samet Yildirim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Standart Divan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Kulübümüzün 19. Olağan Divan Genel Kurulu Toplantısı Zorlu Grand Oteli Balo Salonu'nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Başkanımız Nuri Albayrak ve yönetim kurulu üyelerimiz, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamattin Algan, eski başkanlarımızdan Salih Erdem, Ahmet Celal Ataman ve Atay Aktuğ'un yanı sıra divan üyeleri katıldı.

Başkanımız Nuri Albayrak toplantıda yaptığı konuşmada Trabzonspor'un geleceğini daha ileri ufuklara taşımak için toplandıklarını belirterek, ''Geride bıraktığımız süreçte sıkıntıları tek tek anlatmaya gerek yok. Takımı aldığımız zaman moralmen bitmiş bir ekip vardı. Silbaştan yeni bir kadro ve takım oluşturmaya çalıştık. Yeniden yapılanmanın vermiş olduğu sıkıntılar, ayrıca şehrimizde yapılan gerek oyuncularımıza yapılan saldırılar gerekse Hrant Dink ve Santaro cinayetleri takımımızı ve kentimizi etkilemiştir'' diye konuştu.
    Trabzonspor'u aldıkları süreçte kulüpte denge yapısının olmadığını ifade eden Albayrak, şöyle konuştu:
    ''Sürekli yükselen açık vardı. Biz geldikten sonra Trabzonspor Kulübü'nde bulunan sporculara ne iyileştirme yaptık ne de yüksek maliyetli sporcular aldık. Yüksek maliyetli sporcuları satarak daha düşük maliyetli sporcuları aldık. Yönetime geldikten sonra aldığımız ve sattığımız hiçbir sporcudan zarar etmedik. Bu dengeyi sağlayabilmek için yüksek ücretli sporcuları satarak daha düşük dengeli takım oluşturmaya çalıştık.''
    Yeni gelir kaynakları elde edilmediği takdirde kulübün kendisini taşıma şansı olmadığını belirten Albayrak, yönetim olarak yeni çalışmalarının olduğunu ve bunları bildireceklerini belirtti.

''Yıldız Sözümüzü tuttuk''

Albayrak, Marcelinho'yu alarak yıldız sözünü yerine getirdiklerini belirterek, şöyle devam etti:
    ''Bu oyuncuyu sattıktan sonra tüm parası kulübün kasasına girmiştir. Bunu aylarca yıllarca söylememize rağmen sürekli herkes konuşuyor, basın gündeme getiriyor. Biz de bunları tekrar söylemek zorunda kalıyoruz. Fatih Tekke ve Milan Stepanov'u sadece iyi teklifler geldiği için değil burada kalmak istemedikleri için sattık. Özellikle Fatih Tekke, takımımızın kaptanıydı. Sözleşmesi bitiyordu. Uzatmak istemediği söyleyince bizde satışına karar verdik.''

''Standın müjdesini vermek istiyorum''

Albayrak, 2011 yılında yapılacak gençlik oyunlarının Trabzon'u gözde bir kent yapacağını belirterek, ''Bunun için herkes taşın altına eline sokması lazım. Şu anki stat mevcut haliyle olimpiyatları kaldıracak bir düzeyde değil, ayrıca Trabzonspor gibi dünya markası olan bir kulübe yetmiyor. 24 saat yaşayacak bir stadın müjdesini vermek istiyorum. Başbakanımız ile görüşmelerimizde stat yeri tahsisi son aşamada olduğunu söylemek istiyorum.''
    Albayrak, benzin istasyonu projesinin de sonuçlandığı ve kulübe peşin olarak 15 trilyon lira para gireceğini ve ileriki 10-15 yılda da 15 trilyon lira ile 30 trilyon liralık gelir sağlanacağını belirtti.

''Şahsıma kimse zarar veremez”

Albayrak, kendisini Trabzonspor'un sahibi gören ve menfaat sağlamanın dışında hep almış bazı kişileri uyarmak istediğini kaydederek, şöyle devam etti:
    ''Herkesin haddini bilecek. Geldiği yerin neresi olduğunu ve niçin konuştuğunu bilecek. Maalesef seçim öncesi olur olmaz Trabzonspor'u kulübü zedeleyici şeyler basında yer alıyor. Benim şahsıma kimse zarar veremez. Trabzonspor'a yakışır ne futbolcusuna kamuoyuna camiasına yakışmayacak sözler bizleri spor camiasına ailesini üzmektedir. Haddini bilmez arkadaşlarımız çıkıyor konuşuyor, ne konuştuğunu da bilmiyor. Sağolsun basın mensubu arkadaşlarda manşetten veriyorlar. Bunlar bana değil Trabzonspor camiasına zarar verdiğini bilinmesini istiyorum. Önemli olan konuşmak değil icraat yapmaktır. Bunun için herkes konuştuğunu bilecek. Masallara da karnımız tok. Bunlara da kimsenin inandığı yok.''

“Sivas maçında yaşananlar bizi yaraladı”

Ligin ilk haftasındaki Sivasspor maçında talihsiz bir olay yaşandığını ve bunun kendilerini yaraladığını ifade eden Albayrak, şöyle konuştu:
    ''Ortamın bu kadar gerilmesini sağlayan Federasyonu da tebrik etmek istiyorum. Maçtan sonra yaşanan çifte standartların dışında, manisa kasımpaşa maçı öncesi de tam fiyaskoydu. Maçın sabahı ya tescil açıklandı ya da cezalar belirlendi. Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum. bu sezen geçen sezon uyguladığı çifte standartlar, federasyonun uyguladığı çifte standartlar yapıldı. Geçen sezon hakem hataları halen daha sürüyor.''
    Başarıya giden yolda anahtar kelimelerin birlikte olmak ve iletişim ağını güçlendirmekten geçtiğini belirten Albayrak, '' Şanlı başarılarla dolu 40. yılda başarı için tek vücut ve yürek olalım'' diye konuştu.

Başkanımız Nuri Albayrak’ın konuşması sonrası divan kurul üyelerimiz söz alarak konuşma yaptılar.

Bali: "Katkıları olanlara teşekkür edilmeli"

Trabzonspor Divan Kurul Üyesi Serdar Bali, Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Başkan Albayrak'a benzin istasyonu ve tesis projesinde attığı sağlam adımlardan dolaya teşekkür ediyorum. Ancak bunun için geçmişte de hizmet verenlere teşekkür edilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Üner: "İyiyi ve kötüyü söylemek zorundayız"

Divan Kurulu Üyelerinden Taylan Üner'de Albayrak'ın konuşmasının geçmiş yönetimleri eleştirmekten ileriye gitmediğini belirterek, "Sayın başkanın amacı üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? Birlik ve beraberlik her yapılana onay vermek değildi. Albayrak'tan rica ediyorum, lütfen biraz daha ciddi olun. Biraz daha ciddi yönetim istiyoruz. Kendinizden önceki insanların bir şeyler yaptığını kabul edin. Biz iyi yaptıklarınız için sizi şükranla anacağız ancak kötüleri de söylemek zorundayız" diye konuştu.

Bu konuşmaların yanısıra sırasıyla kürsüye gelen Divan Genel Kurul üyeleri Erdoğan Turgay, Ali Kemal Başaran, Mehmet Cevahir, Metin Tosun çeşitli konulardaki görüşlerini dile getirdiler.

Sayitoğlu "Gerekli dersleri çıkardık"

Divan Kurulu'nda söz alan konuşmacılara cevap veren Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu, tüm eleştirileri dikkatle dinlediklerini söyledi. Sayitoğlu kulüpte bir tüzük tadilatı yapmak konusunda çalışmalarının olduklarını belirterek, "Burada konuşulanlardan hep ders çıkardık. Trabzonspor'da kalmak istemeyen her futbolcuyu gönderebiliriz. 'Gitmek isteyen tüm futbolcular satılacak mı" diyen Serdar Bali'de futbolculuk döneminde takımdan giden futbolcular arasında yer alıyor. Formanın sıcaklığını kavrayamayan olaya sadece ekonomi diye bakan futbolcunun bize katacağı çok şey olamaz. Biz futbolcu ekibiyle Aralık ayında tekrar masaya oturup sözleşmelerini masaya yatıracağız. Tabi bunu biz değil, herkes yapmalı. Gökdeniz'le de oturur konuşuruz, kalmak isterse anlaşırız" dedi. Sayitoğlu, 55 günde Trabzonspor'un alın teri olan üç puanın aldığını belirterek, "Federasyona biz o tepkiyi koymasak biz bugün burada çok farklı şeyleri konuşuyor olurduk. Eğer Federasyona tepki koymasak farkı tepkiler alırdık. Bundan eminim" dedi.

Trabzonspor, Divan Kurulu üyesi Hasan Ünertan, duygusal bir konuşma yaptı. 90 yaşında olduğunu söyleyen Ünertan, "Bir daha belki burada olurum olmam, ama Trabzonspor'un bir şampiyonluk daha yaşamasını istiyorum" dedi. Başkanımız Albayrak toplantı sonrası Günerkan'ın yanına giderek bir süre sohbet etti.

...TRABZONSPOR...
    "Bize Her Yer Trabzon"

guci 29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

''Önemli olan konuşmak değil, icraat yapmaktır''
    Başkan'dan çarpıcı ve ilginç açıklamalar!
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin ömrünü yedi senelerin...

Öztürk Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sonuc yıne husran
    Rejime el koyamadıgımız anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYİN ÇOCUKLARI)

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

turgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

zaten onlardan bişiy de bekleyen yok kii şu saatten sonra trabzona gökten nou camp bile inse yaranamazlar
    BMN | ANTALYA
    Gemi mil ile olur Sevda dil ile Güzeller çok var ama Meyil birine olur...!!!

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

albayrak kongre yaklaşınca katıldın da daha önce niye gelmedin bırak bu işleri çoçuk değiliz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)