Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Dnyaca nl arkc Bob Dylan; "Anneannem Trabzonlu"

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Standart Dnyaca nl arkc Bob Dylan; "Anneannem Trabzonlu"

BOB DYLAN KARADENZL IKTI

Dnyaca nl arkc Bob Dylan ile Fransz yazar MarcLevy'in, kendi yaptklar aklamalar sonucu atalarnn Trk olduu ortaya kt.
    Dnyaca nl arkc Bob Dylan, 'Trk kkenliyim, anneannem Trabzonlu" dedi. Fransz yazar Marc Levy de, "Byk babam zmirli, nl zmir asansrn o yaptrd" aklamas yapt.

Bob Dylan 2004 sonbaharnda yaynlanan Chronicles adl otobiyografisinde Trk asll olduunu yazd. nl Amerikal arkc anlarnda atalarnn stanbul'dan Kazman'a, oradan da Trabzon ve Odessa'ya g ettiini anlatyor.
    1960'l yllarn protestocu arkcs Bob Dylan, hayatn ve 40 yl akn meslek yaamn anlatmak iin yayneviyle anlat l kitap dizisinin ilk cildinde "Bykannem Trabzonlu'ydu ve soyad da Krgz'd" diyor.
    Yayncs David Rosenthal 304 sayfalk Chronicles adl kitab srad olarak niteliyor. Dylan kitabnda Kazmanl olan bykannesini ve dedesinin Trabzon'dan Gney Rusya'da bir liman kenti olan Odessa'ya, oradan da Amerika'ya geldiklerini yazyor. Bykbabas deri ve kundura iiyle urayormu
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

Yasin N. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.03.2007
    Nereden
    Samsun
    Ya
    44

Ben her zaman unu diyorum, kardelerim dnyann soyaacn karsalar eminimki herkes Trabzonludur. muhakkak slalesinin balangc Trabzondan geer ama muhakkak.
    mzam yok parmak bassam olurmu ?

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    40

byle bir mevzu dou illerimizin birinde yine vard... hatrlayamadm hangi yabanc olduunu ama byle bir olay nceden de mevcuttu..
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

Cem Akyz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.07.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

ladin de babaannem Trk demidi
    Trabzonspor bizim varolma,bu dnyaya gnderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Ali Can - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.03.2007
    Nereden
    Bursa
    Ya
    33

Alnt livera61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ladin de babaannem Trk demidi
    bu tarafn da dnmek lazm
    ~ stanbul Teknik niversitesi Metalurji ve Malzeme Mh ~
    ~Twitter ~

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

Madem Trabzonlusun o zaman repertuarna bir de Karadeniz trks al.yle bedavaya Trabzonluyum demek olmuyor.
    Yav dnsenize Bob Dylan Wembley de davuklar pulli pulli yi sylyo.
    Sen alat biz severiz seni...
    Akn rengi:BORDO-MAV
    ts_mania

Forumdan Uzaklatrlmtr poetricus - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Bir dnem dnya da Trk olmak moda oldu. Meluncan Kzlderililerinin, Elwis Presley ve Abraham Lincoln'n Trk olduu idia edildi. 1992'de ismini u an hatrlayamadm bir Fransz tarihisinin rklarn yeryzndeki maceras ile ilgili yapt bir aratrma nl Le Figaro gazetesinin manetinde; "Eyvah, Atalarmz Galiba Trk!" ifadesiyle yer ald. Bu arada bizim tarihiler, sosyal bilimciler bo durur mu? Sanki byle bir eye ihtiyacmz varm gibi, btn Kzlderililerin Trk olduu, bilinmeyen tarihin teknik imknlaryla pek akla yatmasa da, Bering Boazn geerek Amerika'ya gittikleri sylendi. Ardndan nka ve Aztek uygarlklar hatta Mayalar bile Trk yapld. Bir dnem Smerleri Trk sayan, ardndan Hititleri Trkletirip "Eti" adyla biskviye dntrerek yiyen anlay hala capcanl. Sahi biz atalarmz yer miydik? Bu arada baz gazete ve dergilerin kysnda kesinde "Atom bombasn yapan ekipte Trk bilim adamlarnn yer ald" sylendi. nallah yalandr. Az kald Hz. Adem'in de Trk olduu ispat edilir.

Bob Dylan otobiyografisinde anneannesinin Trabzonlu olduunu sylemi. Ne var bunda? Bu biz Trkleri ya da Trabzonlular ycelten bir ey midir? kendimizi birelerinin tasdikine muhta grme anlayndan ne zaman vaz geeceiz. Bir Avrupal mslman oluyor kyamet kopuyor. Anadolu'da milyonlarca mslman var. Bu gidile sarn, mavi gzl, ngilizce konuan bir mehdi bulmamz yakndr. Bob Dylan aslen olduunu sylemi. Ee, ne olacak? Trkiye'de binlerce Trabzonlu var. Onlarn deerini bilmek varken bu olay bu kadar abartmann lemi ne?

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

bu konu 2-3 sene nce deilmiydi imdi nerden kt bu

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Alnt Poetricus Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bir dnem dnya da Trk olmak moda oldu. Meluncan Kzlderililerinin, Elwis Presley ve Abraham Lincoln'n Trk olduu idia edildi. 1992'de ismini u an hatrlayamadm bir Fransz tarihisinin rklarn yeryzndeki maceras ile ilgili yapt bir aratrma nl Le Figaro gazetesinin manetinde; "Eyvah, Atalarmz Galiba Trk!" ifadesiyle yer ald. Bu arada bizim tarihiler, sosyal bilimciler bo durur mu? Sanki byle bir eye ihtiyacmz varm gibi, btn Kzlderililerin Trk olduu, bilinmeyen tarihin teknik imknlaryla pek akla yatmasa da, Bering Boazn geerek Amerika'ya gittikleri sylendi. Ardndan nka ve Aztek uygarlklar hatta Mayalar bile Trk yapld. Bir dnem Smerleri Trk sayan, ardndan Hititleri Trkletirip "Eti" adyla biskviye dntrerek yiyen anlay hala capcanl. Sahi biz atalarmz yer miydik? Bu arada baz gazete ve dergilerin kysnda kesinde "Atom bombasn yapan ekipte Trk bilim adamlarnn yer ald" sylendi. nallah yalandr. Az kald Hz. Adem'in de Trk olduu ispat edilir.

Bob Dylan otobiyografisinde anneannesinin Trabzonlu olduunu sylemi. Ne var bunda? Bu biz Trkleri ya da Trabzonlular ycelten bir ey midir? kendimizi birelerinin tasdikine muhta grme anlayndan ne zaman vaz geeceiz. Bir Avrupal mslman oluyor kyamet kopuyor. Anadolu'da milyonlarca mslman var. Bu gidile sarn, mavi gzl, ngilizce konuan bir mehdi bulmamz yakndr. Bob Dylan aslen olduunu sylemi. Ee, ne olacak? Trkiye'de binlerce Trabzonlu var. Onlarn deerini bilmek varken bu olay bu kadar abartmann lemi ne?

Hocam sizi bilmiyorum ama dnya apnda bir mzisyenin aslen Trabzonlu olmas, Trkiye'ye ve Trklere bak asnn pek te iyi olmad bir ortamda bunu sylemesi benim ahsen ok houma gitti.

Ayrca Bob Dylan'n aslen Trabzonlu olmasyla gurur duymak, lke snrlarndaki binlerce, milyonlarca Trabzonluya gereken deeri vermeye engel mi? Bence deil..
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

Ne mutlu Trabzon'luyum diyene
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

Ankara l Temsilcisi Snmez zl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    39

Alnt Poetricus Nickli yeden Alnt Mesaj gster

u yorumu burada grmek gerekten sevindirici. Forumlarda bakasnn yorumunun altna "Katlyorum" tarz iletiler eklemek cidden sevmediim bir eylemdir. Fakat bu yoruma gerekten "katlyorum".

Trkln ycelmesi iin birilerinin Trk olduunu iddiaya, ispata ihtiya yoktur. Ayn durum Trabzonlular iin de geerlidir elbette.

Konu ile ok alakasz gibi duracak ama bir cmlenize erh dmek istiyorum. "Bu gidile sarn, mavi gzl, ngilizce konuan bir mehdi bulmamz yakndr." cmlesinde yer alan "sarnlk-mavi gzllk" ibaresinin yabanclk belirtisi olarak gsterilmesi pek ho durmam. zerinden geer nemsemezdim ama birileri bunu Atatrk'n Trk olmadna(!) iaret olarak sunmas ile karlatmz oluyor. Belirteyim dedim...

Sayglar.
    "Trabzonluluktan aldm zevki hibir eyden almadm. Belki FM... Ama yok lan, Trabzonluluk daha gzel..."

Trabzonspor Kongre yesi
    Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2004
    Nereden
    Samsun
    Ya
    46

nemli olan bence Bod dylann bunu sylemi olmas.Beratnda dedg gb dunyaca unlu br sarkcnn bunu soylemes bence de iyi bir ey.

ztrk Adem - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.09.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

uy da dalayum oga o nasl 1 cuzelluk da usaga bak bell tohumu bzden kmn k bzden delk
    Rejime el koyamadgmz anda bile,yn vermeye devam ederiz.(KUZEYN OCUKLARI)

STANBUL AREL NVERSTES

yelik tarihi
    06.08.2006
    Nereden
    Trabzon

Alnt ts_mania Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Madem Trabzonlusun o zaman repertuarna bir de Karadeniz trks al.yle bedavaya Trabzonluyum demek olmuyor.
    Yav dnsenize Bob Dylan Wembley de davuklar pulli pulli yi sylyo.
    ok gzel olur gerekten

Cem Akyz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.07.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

bize gzel bir mar yapsa ne gzel olur he ingilizce olsun arada kemenede olsun
    Trabzonspor bizim varolma,bu dnyaya gnderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

Bakiyorum ucmaya basladik Kimbilir birdaha ne zaman tekrarlar Trabzon'lu oldugunu.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

mali uzuner - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.12.2005
    Nereden
    Aksaray
    Ya
    43

evet ya bu ne srat adam hemen tarafatarda yaptnz yaknda bmn yeside yaparsnz hem trabzonlu olupta trabzonsporun taraftar olmayan onca s..........z varken...

Forumdan Uzaklatrlmtr poetricus - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt Berat Tekke Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Hocam sizi bilmiyorum ama dnya apnda bir mzisyenin aslen Trabzonlu olmas, Trkiye'ye ve Trklere bak asnn pek te iyi olmad bir ortamda bunu sylemesi benim ahsen ok houma gitti.
    Ayrca Bob Dylan'n aslen Trabzonlu olmasyla gurur duymak, lke snrlarndaki binlerce, milyonlarca Trabzonluya gereken deeri vermeye engel mi? Bence deil..
    Ben de aksini iddia etmedim Berat, sadece bu tip hadiseleri abartmamamz gerektiini syledim. Bob Dylan'n aslen Trk ve Trabzonlu olmas Trkle ve Trabzon'a deili kanaatimce ona bir eyler kazandrr.

Alnt Moyunur Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Konu ile ok alakasz gibi duracak ama bir cmlenize erh dmek istiyorum. "Bu gidile sarn, mavi gzl, ngilizce konuan bir mehdi bulmamz yakndr." cmlesinde yer alan "sarnlk-mavi gzllk" ibaresinin yabanclk belirtisi olarak gsterilmesi pek ho durmam. zerinden geer nemsemezdim ama birileri bunu Atatrk'n Trk olmadna(!) iaret olarak sunmas ile karlatmz oluyor. Belirteyim dedim...
    Belki ngilice konuma yerine, ana dili ngilice olan desem ilk ifadeler daha anlalr olurdu. Atatrk'n soyu sopu, her eyi belliyken, hadi hepsini bo verdim hayat boyunca yaptklar, eylem ve sylemleri ortadayken bu tip yaktrmalar yapanlarn iyi niyetinden bahsedilebilir mi? Ben ne yazarsam yazaym iinde fitne ve fesat olanlar kendilerine malzeme yapacak bir eyler mutlaka bulur.

Muhabbetle...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    02.07.2007
    Ya
    49

Trabzona gelsin bir mamz izlesin.Horonda oynayabilir.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    37

Ben de Trabzonluyum.

yelik tarihi
    24.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Wink Hemehrimiz Bob Dylan

http://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Dylan
    Origins and musical beginnings-kkeni ve mzikteki balangc

Bob Dylan'n asl ad Robert Allen Zimmerman (branice ismi: Zushe ben Avraham)[12], [13] 24 Mays 1941'de , Minnesota'nn Duluth kentinde dodu[14],orada ve Minnesota'nn Hibbing kentinde byd.

Bob Dylan'n biyografisini aratranlar, Bob Dylan'n baba tarafndan byk baba ve byk annesi Zigman ve Anna Zimmerman'n, Ukrayna'nn karadeniz kysndaki Odessa kentinden, 1905 ylndaki yahudi kart basklardan ABD'ye gtklerini iddia etmilerdi.[15]

Bob Dylan'n kendisi ise (2004 ylnda "Chronicles" ad altnda yaynlanan otobiyografisinde) baba tarafndan byk annesinin kzlk soyadnn Krgz olduunu, memleketinin ise Kars'n Kazman ilesi olduunu, daha sonradan Istanbul'a gtn, Istanbul'dan da ABD'ye gtn vurguluyor. Bob Dylan baba tarafndan byk babasnn ise Trabzon'lu olduunu sylyor.

Bob Dylan, anne tarafndan byk annesi ve byk babas Benjamin ve Lybba Edelstein'n ABD'ye 1902 ylnda g eden Litvanya Yahudilerinden olduunu anlatyor.

Joan Beaz ve Bob Dylan

Obi-Van
    Ziyareti

Msrdaki piramitleride aslnda karadenizli mtehayitler yapm yav aka bi yana Bob Dylan gelde Trabzonsporun bakanlna aday ol daaa

yelik tarihi
    12.08.2006
    Nereden
    stanbul

[QUOTE=Poetricus;982437]
    Bir dnem Smerleri Trk sayan, ardndan Hititleri Trkletirip "Eti" adyla biskviye dntrerek yiyen anlay hala capcanl.
    Bu cmleden karmak istediiniz anlama katlamayacam.
    Bu dnceleri (Biz Anadolu'da yaayan Trklerin ayn zamanda Anadolu'da daha nce yaayan uygarlklar da temsil ettikleri), ortaya atl nedenlerini ve mantn iyi hesaplayp yarglamak gerekir.

TS-Tiryaki - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.07.2007
    Nereden
    Giresun
    Ya
    34

bu herif kesin yahudi asilli.
    onurluyum, gururluyum nk TRABZONSPORLUYUM
    NE MUTLU TRABZONSPORLUYUM DIYENE!!!

skender - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

ansl adam m..
    Eskiden Sungu61 idi ....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)