Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 92 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erkan Ocaklı ve Çernobil

m@rdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Allah acil şifalar versin

Alıntı Süleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Önümüzde kanserin en önemli nedeni olan sigara var...Bu konuya eğilmek daha mantıklı,üstelik de sigara kullanımını önleyebilmemiz mümkün...

Süleyman'a hak vermemek elde değil bu konuda. Çernobil için yaplabilecek pek bir şey yokken,kendi elimizde olan SİGARA ile ölüme atlıyoruz insanlık olarak.
    TSira- Şükran
    "Ne mutlu "insanım" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karşılık verene."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[QUOTE=Süleyman;976827]
    Önümüzde kanserin en önemli nedeni olan sigara var...Bu konuya eğilmek daha mantıklı,üstelik de sigara kullanımını önleyebilmemiz mümkün...

Ve alkol.
    “Nerelerin aktığını tek tek bildiriniz...” “Efendim, musluklar hariç her yan akıyor!"Artık sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Trabzonspor Kongre Üyesi

Enes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ALLAH acil şifalar versin
    Söylesem tesiri yok
    Sussam gönül razı değil.
    adrenalinn

İHSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Allah'tan acil şifalar diliyorum...
    avatar: şike soruşturmasını yürüten özel yetkili savci Mehmet BERK.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Allah acil şifalar versin, kendisi en çok değer verdiğim sanatçılardan biridir...

cemilsezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Allah acil şifalar versin, seni çok seviyoruz
    GÖZLERİNDEKİ KARADENİZDE BOGULMAK İSTİYODUM AMA OLMADI BİZE DÜŞEN GÖZLERİNDE DEGİL YOKLUGUNDA KAYBOLMAK MIŞ

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

Acil şifalar dilerim,tez zamanda iyileşir umarım.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladı
    "7"

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana çocukluğumda Karadeniz müziğini sevdiren insandır kendisi.. Allah acil şifalar versin..
    amin
    amin
    amin
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

sayın yönetici arkadaşlar karadeniz müziğinin duayenlerinden Erkan Abimize bayramda bir ziyaret yapılamaz mı?

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ALLAH acil şifalar versin inşaallah

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın yönetici arkadaşlar karadeniz müziğinin duayenlerinden Erkan Abimize bayramda bir ziyaret yapılamaz mı?
    Yapılamaz.Çünkü yanına kimse gidecemeyecek kadar sağlığı kötü durumda.

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Yine mi ya...?

Yoruldum artık...

Lanet olsun elinde çay bardaklarıyla gövde gösterisi yapan zihniyete!!!

Sigaranın da çok büyük katkısı var elbette kanser olayına,hem de önemsenmeden geçilemeyecek kadar büyük bir katlkı bu..Ama mekan Kardeniz olunca,insan sigaradan daha önce başka şeyler düşünüyor işte!!!

Acil şifalar dilerim Erkan abim...Sen tutun hayata!!!
    "Orada birisi farklı yürüyordur."

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

o zihniyete üniversitelerde bu olayın incelenmesi yasaklayan ç.başkanına

Nissan
    Ziyaretçi

Allah acil sifalar versin.

yine mı bu kanser ya ........ ALLAH acıl şifalar verir inş. hayırlısıyla eskı sağlığına tekrar kavuşur inşallah

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı LazanisT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılamaz.Çünkü yanına kimse gidecemeyecek kadar sağlığı kötü durumda.
    ama siz buraya yazdıktan sonra nette bazı yerlere baktım, hanımı "kanser değil o" demiş...durum hakikaten bu kadar vahim mi?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geçenlerde Emrah yazmıştı galiba, İngiltereye giderken annesinin bir terliği siyah bir poşete sarması onun bayağı canını sıkmıştı.Zira İngiltere'de siyah poşetle ülkeye girmeye teşebbüsten, 2 saat sorguya çekilmiş!!! Meğersem bu siyah naylon poşetlerin içerisinde % 7 gibi bir asbest oranı mevcutmuş!...Bilindiği üzere asbest maddesi çok büyük oranda kansere sebebiyet vermektedir.

Yani anlaşılacağı üzere çarşıda pazarda meyve sebze alırken kesinlikle siyah poşete aldığınız ürünleri koydurmayın.Pazarcılar ucuz olduğu için siyah poşeti tercih ediyorlar.Onlar içinde önemli olna maliyeti düşürmek...

Eskiden bu kanser denen hastalık bu kadar değildi.Eskiden pazar alışverişleri file ile yapılırdı.Naylon poşet diye bir şey yoktu.Bakkalarda ise gazete kağıtlarından kese kağıtı yapılırdı.Ya da düz renkli kağıttan kese kağıtı yapılırdı.Hatta bu kese kağıtını ben bile yapıyordum.Hamurdan tutkal yapardık.Kağıtları katlar sonrada güneşe kurumaya bırakırdık.Hemde çok sağlıklı idi...

Tabi kanser Karadenizde arttığı doğrudur.Ama sadece Karadenizde değil arkadaşlar,yediğimiz gıdaların ilaçlı ve hormonlu olması bile kansere etkendir.Sigara içenler,içmeyenlere göre daha fazla risk altındadır.Çernobilinde etkileri muhakkak vardır.Benim annemde bu hastalıktan rahmetli olmuştur.Hemde 1990 yılında yani Çernobil faciasından 4 yıl sonra, hakkın rahmetine kavuşmuştur.

O dönemlerde aklımda kalan Tarım ve köy işleri bakanı Cahit Aral (yanlış hatırlamıyorsam) tv kameralarının önünde bir basın toplantısı yaparak çay içmişti.Ve halkıda normal çay içmeye teşvik etmişti.Oysa yıllar sonra tonlarca çayı devlet imha etmişti.Yani bir nevi devletin bir bakanı zamanında sorun yok derken ondan sonra gelen bakan ise bu çaylar radyasyonlu diyebilmiştir.

Çernobil adını ilk duyduğumuzda ne olduğunu anlamamıştık.Herkes birbirine bakıyordu,bu Çernobil neyin nesi idi?radyasyon nedir?İnsan vücuduna değmeden zarar verebilecek bu şeyde neyin nesi idi?Bu konularda daha sonraları anladık ki; insanlar bölgede kanserden ölüm oranları artacaktı.Eskiden köyde biri öldüğü zaman felancı öldü dediler mi, kimse bunun kanserden öldüğünü anlamazdı ki!!!Sadece öldü olurdu bunun adı, kanser hiç olmamıştır.Felç olmuştur, ince hastalık olmuştur ama kanser olmamıştır.Akşam yattı sabah eceli ile öldü derlerdi...

Geçmiş olsun Erkan ağabey...
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geçmiş olsun.

mali uzuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray

geçmis olsun erkan agabey. allah acil sifalar versin.

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Karadeniz'de çernobilin etkisi yok diyenlere üzücü bir haber daha.Araklı'da yeni öğretmen olmuş bir kardeşimiz kanser'den hayatını kaybetti.Sigara kullanmayan birisi sigaradan mı öldü? Tabi canım.Kanserin 50 türlü nedeni var.

Nuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

en sevdiğim sanatçı diyebilirim nasıl üzüldüm anlatamam Allahım şifasını versin
    "Türklüğün vicdanı bir, dini bir, vatanı bir.
    Fakat hepsi ayrılır, olmazsa lisanı bir..."

HarekeTSİRAsi bizumdur!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Geçmiş olsun Ancak kanserin en büyük sebebi sigaradır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

4 kasım'da Taksim Atatürk Kültür Merkezinde ERKAN Ocaklı'ya Yardım ve destek konseri düzenlenecektir

Biletler 50 ytl

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı LazanisT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 kasım'da Taksim Atatürk Kültür Merkezinde ERKAN Ocaklı'ya Yardım ve destek konseri düzenlenecektir

Biletler 50 ytl
    peki ssati konusunda bilginiz var mı?

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Erkan Ocaklı hayata direniyor

Karadeniz müziğinin unutulmaz sesi Erkan Ocaklı yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor

Karadeniz müziğinin unutulmaz sesi Erkan Ocaklı yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor

Karadeniz müziğinin unutulmaz sesi Erkan Ocaklı yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. İstanbul'da pankreas kanseri dolayısıyla tedavi gören ünlü türkücünün durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yaklaşık bir buçuk ay önce gazetemize verdiği son röportajında vefasızlıktan yakınan Ocaklı “Bir klibim bile yok” demişti.

İstanbul'da pankreas kanseri dolayısıyla tedavi gören ünlü türkücünün durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yaklaşık olarak bir bucuk ay önce gazetemize verdiği son röportajında vefasızlıktan yakınan Ocaklı “Bir klibim bile yok” demişti.

İşte yaşam mücadelesi veren Erkan Ocaklı ile yaptığımız son röportajda Ocaklı'nın söyledikleri:
    “Karadeniz müziği değişmiş ve çok gelişmiş, cağın şartlarına uymuş. Gurup sazlar, kemençeler önemli yenilikler geldi. Sanatçıların en çok beğenilenini halk belirler. Sanatçı yıllarca unutulmayan ve hatırlanandır. Festivallerin daha da fazla yapılması lazım. Bu festivaller uyuyan Karadeniz'i uyandırdı. 58 yaşındayım, 37. yılıma geldim. ATV, Kanal D kemençeyi içeriye sokmazdı. Bölgemizin televizyonlarından Allah razı olsun. Bizim bütün çocuklarımızı deşifre ettiler, gözler önüne serdiler. Festivallerle Karadeniz oynuyor, coşuyor artık. Karadeniz görünüyor. Festivalleri masraf kapısı olarak düşünmemek lazımdır. Büyük bir reklâm. Bir şeyin tanıtımı çok önemlidir. Getirisi çoktur.

ÖLENE KADAR MÜZİĞE
    DEVAM

Ölene kadar müziğe devam edeceğim. Maalesef Karadenizli sanatçılarımızı Dünya entegrasyonu içerisinde lanse edecek hiçbir firmamız yok. Karadenizli sanatçıları tanıtacak diye düşündüğümüz büyük firmalar yetersiz kaldı. İki arkadaşımız var, birisini Urfalı lanse etti, diğerini Malatyalı. Bu çok üzücü bir şey. Ben 35. yılımda bir Oflu'ya, birde Köprübaşılı arkadaşıma armağan oldum. Kadıköy'lü bile beni zor görüyor, televizyonlara bile göstermiyorlar. Tanıtıma önem vermiyorlar. 37 yıldır Erkan Ocaklı'nın bir klipi bile yok. Böyle bir insana nasıl klip çekilemez. Beni sömüren firma 5 milyar harcayıp neden klip çekmiyor? Ben güzelliğimi emek verdiğim kasetçi ve firmalardan almam lazım. Halk bana domates atarsa işte o zaman Erkan Ocaklı bitmiştir. Ben yırtık pantolonla türkü söylemem. Öyle alıştım edep, terbiyem bu. Gençler öyle söylüyor ona da saygım var.
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)