Hesaplipazar
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Teknik Direktr Genel Kurul Semeli

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Lightbulb Teknik Direktr Genel Kurul Semeli

Sevgili BMN ve Trabzonspor'lu kardelerim,

Bu konuyu sizin grlerinize amak isterim

Teknik direktrn genel kurulda seimle ibana gelmesinin birok adan kulplerin nn aacana inanyorum

* Madem ki teknik direktr, ynetim kurulundaki ynetici gibi, takmdan sorumlu bir yneticidir,
    * Madem ki teknik direktr deiimleri ynetim kurullarnn bir kurtulu silah oluyor,
    * Madem ki istikrar isteniyor,

O halde teknik direktrler genel kurul vastasyla seilerek ibana getirilmeli. Bylece hem gelecek ismin herhangi alelade bir isim olmas engellenir, daha saygn, kendini ispat etmi, nceden aratrlm, elenmi, elit isimler ibana gelir, hem de camiann geni katlm ve onayyla tasdiklenir. Bylece ynetim kurullar karsndaki pasif teknik direktrlerin yerini de birbirini dengeleyen yneticiler alr ve futbol iin atmann azalaca bir "Gler dengesi" meydana gelir. Ayn zamanda ise, camia setii bu kiiye grevi sresince destek vermek konusunda sorumluluk almak durumunda kalr

rnein, ynetime aday olan yneticiler, takmn bana getirecei teknik direktr adaylarn da ilan ederler, ancak teknik direktrnn de seildii ortamda seimi kazandklar resmiyet kazanr, bakan adaynn teknik direktr aday kazanamazsa bu "Gvensizlik oyu" yerine geer ve seim tekrarlanr. Teknik direktrn deitirilmesi ise olaanst genel kurula balanr

Bu yolla adaylar, kendilerine oy verecek genel kurul yelerinin sadece kendileri iin deil ayn zamanda teknik direktr aday iin de oylarna ihtiya duyacaklardr. Bylece teknik direktrlerini iyi seecek, hedeflerini daha salkl kuracak, en ufak bir baarszlkta ise teknik direktrlerini gnah keisi ilan edemeyeceklerdir.

Sonu olarak; camiay btnletirmede, kontrol mekanizmasnda ve taraftarn kulb kendisiyle daha fazla zdeletirmesinde byk faydalar dokunacana inandm bu sistem, Trabzonspor ve Trk futboluna nerimdir, grlerinize sunarm
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Samet Yildirim - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.09.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    31

bence iyi olmaz cnk genel kurul secdigi zaman 100 kisi ister 50 kisi istemez o istemeyenler eger ilerde hakli cikarsa ozaman sorunlar cikar gruplasma olur ve TS zarar verir ve basariziz oldugu zaman sorumlulugu kim alacak hoca gndermek icin genel kurul toplantisi mi yapilacak??!?!?! bana sorarsaniz MANEGER gelir ve transfer hoca konusunu o haleder almanyada oldugu gibi...
    ...TRABZONSPOR...
    "Bize Her Yer Trabzon"

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Gruplama, seilen ynetimlere kar zaten olmuyor mu? Gruplamann nedeni olamaz bu nerdiim. Sadece Trabzonspor'u ynetiyorsa birileri, bunlara teknik direktr de katmak, teknik direktr de genel kurula setirmenin hem demokrasi hem de ynetim ileyii adna daha salkl olaca kanaatindeyim, en azndan dengeler ve birliktelik konusunda ciddi artlar salanr

tuncii - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.05.2006
    Ya
    33

barcelona gibi byk takmn taraftar isterse ynetimi durdurabilmekerdir adamlar takmn ynetimini resmen olmasa da taraftara yklemiler onlar istedigi zaman bakan koltugundan alabiliyorlar biz de neden yok bu takm nuri'nin degil ya babas gelip dikmedi ya takm buraya onu buraya getirende bizlerdiz onu gtrecek olanda bizler olmalyz hoca meseleside bence byle olmal neden biz secmiyoruz ynetim o hocay getirmiyor
    Bizim rahat edemediimiz yerde kimse istirat edemez. keyfe keder alayna gider TS'li gencler.........

Kasm Hilal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.07.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    37

yi de hadi seildi diyelim biri..
    Nasl anlaacaksn adamla?
    Facebook

Sakin ocuk KHE

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    30

Alnt tuncii Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    barcelona gibi byk takmn taraftar isterse ynetimi durdurabilmekerdir adamlar takmn ynetimini resmen olmasa da taraftara yklemiler onlar istedigi zaman bakan koltugundan alabiliyorlar biz de neden yok bu takm nuri'nin degil ya babas gelip dikmedi ya takm buraya onu buraya getirende bizlerdiz onu gtrecek olanda bizler olmalyz hoca meseleside bence byle olmal neden biz secmiyoruz ynetim o hocay getirmiyor
    Evet Kulp yeleri belli bir sayida imza toplayip Secim maddeli genel kurul ilan edebilse cok gzel olur. Neyse konu dagilmasin hoca fikri bence gayet mantikli.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    30

Alnt KHE Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Nasl anlaacaksn adamla?
    Ynetim anlassin 7-8 kisiyle yeler secsin
    Konu Mayls tarafndan (05.10.2007 Saat 19:25 ) deitirilmitir.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

Y.Sert - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.07.2005
    Nereden
    Isparta

Alnt KHE Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Nasl anlaacaksn adamla?
    deminden beri bu soruyu nasl sorsam diye dnyorum.
    beni zahmetten kurtardn.saolasn.
    N e K T !

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Alnt yomrali73 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    deminden beri bu soruyu nasl sorsam diye dnyorum.
    beni zahmetten kurtardn.saolasn.
    Siyasi bir cevap deil ama nmzde bir Cumhurbakann halk m sesin rnei var. Eer Cumhurbakann halk seerse hkmet ile nasl anlaacak? Elbet anlaacaklar, artk demokrasilerde herkes birbiriyle anlaabiliyor. Yeter ki denge ve sorumluluk snrlar iyi ayarlansn. Misal. Siyasete kaymazsa konu sevinirim

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    15.10.2006
    Ya
    58

Isler iyi gitmedi, tekrar genel kurul toplanip kovma veya devam kararimi alacak?

Ondan sonra birde Futbolcu transferleri icin genel kurul toplanir ...

Bence cok yanlis bir yntem, imkansiz...

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

ok doru dedin. kide bir gelen ynetimler iin de, gelen teknik direktr iin de genel kurullar toplanmamal. Ancak baka bir are kalmamsa genel kurullar toplanmal. Seilen yneticiler iyi aratrlp seilmeli. Yneticileri hem idari anlamda sayyoruz. Oysaki asl yneticiler iin teknik yan ile ilgilenenler. Yani teknik direktrleri ynetici kabul edersek hem iletiim kuvvetlenir, hem de camiadaki yeri daha belirginleir

Y.Sert - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.07.2005
    Nereden
    Isparta

bir sorun var yanlz.
    bakann ynetimini yanl seen delegelerin(nuri albayra setiler ya) hocy yanl seme ihtimalleri yokmu.
    rnein bmn de yaplan ankette lazaroninin yerine kim gelsin anketinde ziya doan yzde 22 oy ald. yani birinci sradayd.
    yani oy kullanma hakkmz olsayd bizde yanl seim yapm olacaktk.
    Konu Y.Sert tarafndan (06.10.2007 Saat 02:51 ) deitirilmitir.
    N e K T !

Forumdan Uzaklatrlmtr poetricus - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Nuri Albayrak' da genel kurul sememi miydi?
    Yanl bakan ve ynetim kurulunu seen delege yanl bir hoca da seebilir pekl!
    Seilmiler de atanmlar kadar haksz ve zlim olabilirler. zellikle de kendilerini seen kitleye kar. Tarih bunun rnekleriyle dolu.
    Delegenin hocay semesi ynetimi hayli rahatlatr ama sorumsuzlatrabilir de...
    Hocay delegenin setii bir kulb ynetmeye ka kii talip olur?
    Delege setii hocay birka hafta ya da birka ay sonra kovmak istediinde ynetim ne der?
    Yetkili ama etkisiz bir ynetim anlay olmaz m bu ya da yarn delege taktii de biz belirleyelim, sahaya kacak on bire biz karar verelim, transferi biz yapalm derse ne olur?

Bir limle bir kara cahilin oyu ayn deerde... Demokrasi ite...
    Siyaset mi oldu? Bence hayr.
    Konu poetricus tarafndan (06.10.2007 Saat 03:44 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Trkiye Byk Millet Meclisi'nin ana salonunun yenilenme ilemleri sonrasnda byk bir tartma ortaya kmt. Hitap yeri, milletvekili sralaryla ayn zemindeydi ve korumasz braklmt.

Derken mimara sordular, bu kadarck eyi dnemediniz mi, nerde korkuluklar, nerde yksek zemin, ya hitap eden dayak yerse? Diye. Mimarn cevab ise yle oldu: Beyefendi ben mimarm, ben Trkiye Byk Millet Meclisi hitap yerini dizayn ettim, boks ringini deil, onlar eer burda kavga edeceklerse ben ne yapaym?

Kasm Hilal - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.07.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    37

Alnt Travelair Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Siyasi bir cevap deil ama nmzde bir Cumhurbakann halk m sesin rnei var. Eer Cumhurbakann halk seerse hkmet ile nasl anlaacak? Elbet anlaacaklar, artk demokrasilerde herkes birbiriyle anlaabiliyor. Yeter ki denge ve sorumluluk snrlar iyi ayarlansn. Misal. Siyasete kaymazsa konu sevinirim

stad benim dediim anlama farkl.
    Hadi yeni ynetim kurulumuz diyelim ki Luesku'da karar kld.
    Peki adamn bize imza atacann garantisi var m?

Bu denilenin olmas iin ynetim kurulu toplanmadan nce olas isimlerle bir anlama salanmal.
    Sonra da ynetim kurulu bu isimlerden birini semeli.
    Peki hangi teknik adam bir n anlama imzalayp da senden haber bekler ki?
    Beklemez hibiri, bir an nce imza atmak ister..
    Takmn karizmasna zarar veriri byle bir karar!
    Facebook

Sakin ocuk KHE

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Benim dediim olay, futbolun daha ok profesyonellemesine vesile olacana inandm bir admdr. Anlarsan birok teknik direktr n anlamay kabul eder neden etmesin? Ama eer teknik direktrler genel kurullar tarafndan seilirse, bu profesyonel yneticilie geiin ve kurumsallamann ncln yapacaktr, nn aacaktr. Ayn zamanda teknik direktr de resmen "Ynetici" kabul edecektir. Sistemi rahatlatacaktr. Sistemin ileyiinde eksik yanlar yok mu? Tabi ki var. Ama maksat zm yemekse, imdiki sistemden ok daha yeniliki ve stn olduuna inanyorum.

Cyzio - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    58

Sevgili Travelair;

Grlerinizin pek ouna katlsam da, bu balkta sanki baya bir ayr dtk. Kendimce mahsurlu grdm taraflar yle sralayaym:

1-) Genel Kurulllar'la sezonlar genellikle birbiriyle akmaz. Yani Aralk aynda yaplan bir genel kurulda, o an bota olan iyi teknik direktr says fazla deildir. Bu yzden de, kimse "Ben gelir gelmez, falancayla anlaacam" diye taahhdde bulunamaz.

2-) Hi bir akl banda teknik direktr, olas bir klp bakanyla el skmaz. Yani mesel u anda, genel kurulda aday olacaklardan biri, Morinho'ya gidip, "Aralkta ben seilirsem seni getireceim" derse, "Peki aabey, emrin olur. Arala kadar beklerim." demesini beklemek, safdilikten teye gemez.

3-) Grev bandaki ynetim, politik olarak teknik direktrnn arkasnda durmak zorundadr. Eer grev bandaki ynetim, yeniden ynetime talipse, "Bu sefer baka birini getireceim" diyemeyeceinden, "Kendi cebimden iki dnya star getireceim" filn benzeri bo vaatlerde bulunur.

4-) Bu yntemle, her teknik direktr deiimi, yeni bir genel kurul gerektirdiinden, her istifa veya grevden alma (veya lm, grev yapamaz durma gelme gibi olaan st durumlar), bence gereksiz genel kurullara neden olur.

Selamlar.
    Ne yazk ki ok eskilerden 1-2 ma yapmz diye biliyorum...imdi o zaman yanllara imza atan kiiler yznden biz de ikeci mi oluyoruz ? Bu ii gelenek haline getiren 1-2 kulp haricinde kuluplere srekli ikeci unvan vermek ne derece doru?
    Cengiz ubuku

yelik tarihi
    24.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    58

Yazdktan sonra fark ettim: Benim 2 numaral madde, KHE tarafndan da ele alnm.
    Ne yazk ki ok eskilerden 1-2 ma yapmz diye biliyorum...imdi o zaman yanllara imza atan kiiler yznden biz de ikeci mi oluyoruz ? Bu ii gelenek haline getiren 1-2 kulp haricinde kuluplere srekli ikeci unvan vermek ne derece doru?
    Cengiz ubuku

ahmetansu61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.12.2005
    Nereden
    ngiltere
    Ya
    35

arkadalar teknik direktr halk oyuylam seiliyor. ne konuuyoruz. biz mi seiyoruz hocay. bakan ve ynetim seiyor. bu adamlar bizi dinleyip bie yapsa ilk bata istifa edrler zaten.

hocay da trabzonsporun geleceinide ancak genel kurulda oy atarak seebiliriz.
    ziya hoca zaten seimden nce istifasn ynetime verecektir. yeni ynetimde ya onaylar ya devam eder. bu iler hep byle olmutur gene byle olacak. hocayda bakanda genel kurulda seicez.
    "Bizi asagiya ekmeye alismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." zkan Smer

BMN l TRABZON

yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Ben niyetimi anlatamadm herhalde. Eer td genel kurulda seilirse katlm tabana yayma ansmz var. Gemite baa gelirsem td adaym udur diyene hi rastlamadnz m? Ben de diyorum ki bu ii biraz daha ileri boyuta tayalm: Teknik direktrler ynetici snfnda seimle ama ynetim kurulunun tavsiyesiyle greve gelsinler.

Elbette halk semiyor. Cumhurbakan rnei bir benzetmeydi, yine bir benzetmeyle Trabzonspor camiasn temsilen orada genel kurul var. Ayrca teknik direktrler, bakan adaylar tarafndan bylelikle daha zenle seilecektir. Neden? nd td aday kazanamazsa kendisi kazansa bile "Gvensizlik oylamas" yerine geecek ve seim tekrarlanacak.

Yani arkadalar, bir ie balarken gzel ynlerini dnerek balamalsnz, zahmete girmek de zaruridir. Daha sistem emeklemeye balamadan "Ya td'yi beenmez isek ne olacak?" diye sormann ilerlememize ne gibi bir faydas olacak? Beenmez isek yeniden genel kurul toplanr. Ama bunu bir oyuncak vesilesi haline getirecek bir camiamz varsa zaten hibir sistem bir yarar getiremez. Yani maksat zm yemekse ancak yararl olur diyorum. O zaman demokraside areler tkenmez diyorum. Kendi grm... Hem... Bundan kts m olur ?
    Konu Travelair tarafndan (06.10.2007 Saat 13:11 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    24.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    58

Alnt Travelair Nickli yeden Alnt Mesaj gster

... Hem... Bundan kts m olur ?
    te bunda yerden ge haklsnz.
    Cengiz ubuku

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)