Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Miniconomy, eðlenerek öðrenmek!

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Standart Miniconomy, eðlenerek öðrenmek!

Benim cok severek oynadigim bir oyunu size tanitmak istedim. www.miniconomy.nl , www.miniconomy.com Oyun 2 tane hollandali kardes tarafindan kuruldu ve buyudukce buyudu... Hollanda da bazi okullar da katiliyorlar bu oyuna, economi agirlikli derslerde... Oyunun formati soyle: 3 tane Ülke var, 3 ulkenin de ayri ozellikleri var, o ulkenin icerisinde de sehirler var... ve onlarin da ayri ayri ozellikleri (dez) avantjlari var.... 3 haftalik bi period var, o 3 hafta icinde ticaret yaparak zenginlesmeye calisiyorsun... bu bolumu anlatmak biraz zor, deneyip gormek lagzim.. Ilk bu oyuna girdigimde zaten nerdeyse birdaha donmemek uzere gidiyordum... Tesadufen biraz daha kaldim ve birdaha kopamadim...

Ha, ticaret bana gore degil diyorsaniz.... Politika ya da atilabilirsiniz... 3 haftalik period bittiginde secimler oluyor ve parlamentoyu seciyorsun.. Partiler falan kurabiliyorsun.. Polis olabiliyorsun, avukat.. hakim, ogretmen (bu kurslar hollandaca oldugu icin simdilik size gore degil, yeterince talep olursa cevirtiririm ben ).. Period daha yeni bitigi icin oyuna suan giremesiniz, cumartesi basliyor oyun... hersey resetleniyor.... Bu onumuzdeki period parlamentoya girme hakkini kazandim (secildim) .. Bakan olmaya calisacagim... Oyun simdilik ingilizceye cevirildi, ama onumuzdeki aylar Turkce ceviri yapmayi da dusunuyor oyun kurucusu... Siz de uye olursaniz bu dusuncesini hizlandirabilir....

Sadece ingilizceni gelistirmek istiyorsaniz bile bu oyun tam size gore... Hollandaca da ogrenebilirsiniz orda)).... Kayit olmak isteyenler bana belirtsinler sehirler/ulkeler hakkinda detayli bilgiler veriyim... Oyun hakkinda screen shot lar da koyacagim buraya daha detayli ogretmek icin... (belediye secimleri de var, sehirlerin belediye baskanlari seciliyor).

---

biraz karisik oldu, anlamadiginiz / merak ettiginiz birsey variysa aciklik getirebilirim...

Oyuna girdiginde boyle bir ekran karsina cikiyor (Kayit olduktan sonra) Siyah halka: Para ni gosteriyor bu ulke de ISH lerle ticaret yapiliyor... 1000.00 ish ile basliyorsun... ve 100 benzin ile, her alisverisinde benzin azar azar azaliyor... (pembe halka) Sari halka da: Urunleri gosteriyor, Sol tarafta Warehouse= urunlerin burda depolaniyor ve burdan magzana aktariyorsun...
    Stockmarket= Borsa, burda hisse alip satabiliyorsun hisseler bir sehir de nekadar ticaret yapildigina gore artiyor veya iniyor... ilk baslarda uzakdurmak lagzim, bir kac period analiz yaparak gecirebilirsin ...
    Search For Resourches= burdan hammade cikartabilirsin.. ilk once bir yer alman lagzim sonra buraya gidip malzemelerle istedigi n hammadeyi cikartabilirsin..
    Lot Market= bu cok onemli burda yer alabiliyorsun, magza yapabilmek icin yolun kenarinda olmasi lagzim aldigin yerin... hammade cikartmak icin de uygun yer bulman lagzim... oyuna basladiginiz zaman daha detayli yardim ederim..
    Export Import= Export olarak da okuyabilirsin... oturdugun sehrin belediye baskani , yol yada park yapmak icin buraya isteklerini koyuyor... ve burdan da cok para kazanabilirsiniz...
    My Property
    Street= burda magzalar bulunuyor, kendi magzan da burda bulunacak.. Lagzim olan urunleri burdan alabilirsin , yada rakip fiyatlara bakarak kendi fiyatlarini dusurebilirsin yada artirabilirsin. ( Birisinden yuklu miktarda urun alacagin zaman mutlaka o kisiyle konusmaya calisin.... Indirim yapacaktir.. )
    Map= harita, oturdugun sehrin haritasi gozukuyor... hammadeler degisik degisik renklendirildi... ona gore basip en uygun yerden yer alabilirsin... yada dogrudan bir yol kenarindan bir yere basip alabilirsin (tabi satiliksa)
    My Property= kendi yer ve binalarini gosteriyor... Burdan yerlerine gidip satabilirsin, yada ayar yapabilirsin magzana...
    Build= burdan cesitli binalar yapabilirsin, bir ev, magza, club, para odersen oyuna ve oyunda basariliysan banka veya liman..... En onemlisi magza...

Clubs= oyunun social bolumu... forum gibi... Parlamento da burda bulunuyor.. Belediyelerde vs.vs.
    Newsfeed= oyun ici gelismeleri burdan takip edebilirsin, onemli gelismeler...
    Burdan asagisi fazla onemli degil, girdiginiz zaman bi bakabilirsiniz...

Live Newsfeed: benim Reklamimi gosterdigi anda screen shotu aldim ... Oy istiyorum burda :P.... Oyuna kucuk bir miktarda para odedim orda yazilar degisiyor durmadan... ve chat gorunduguu gibi ekranin altinda ortada..
    Konu Erkan tarafýndan (29.09.2007 Saat 22:56 ) deðiþtirilmiþtir.
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

crazyman_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

bir türlü konu olarak açamadým izin yok heralde bende msj olarak paylaþýyým dedim...

yetkililer konu yaparsa daha güzel olur...

aklýnda tutuyorsun site biliyor

http://www.dingobeta.com

Aklýnýzda Tuttuðunuz Nesne-Aracý 25 soruda,En Fazla 30 Soruda Bulan Site...

üye olmak gerekiyo arkadaþlar eðer olursanýz görürsünüz...
    deneyin ve görün denemek bedava

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý crazyman_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bir türlü konu olarak açamadým izin yok heralde bende msj olarak paylaþýyým dedim...

yetkililer konu yaparsa daha güzel olur...

aklýnda tutuyorsun site biliyor

http://www.dingobeta.com

Aklýnýzda Tuttuðunuz Nesne-Aracý 25 soruda,En Fazla 30 Soruda Bulan Site...

üye olmak gerekiyo arkadaþlar eðer olursanýz görürsünüz...
    deneyin ve görün denemek bedava
    Serbest Kürsü haricindeki konulara 50 mesaj attiginda baslik acabilirsin
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

serbest kürsü hariç diyorsun ama buradada ayný

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý crazyman_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    serbest kürsü hariç diyorsun ama buradada ayný
    Demek istedigim buraya attigin mesajlar sayilmiyor. Diger basliklarda toplam 50 mesaja ulastiginda konu acabiliyorsun.

Neyse konu dagildi. Paylasim icin tesekkür bile etmedik Tesekkürler
    Karadeniz'e Özgürlük!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

50 oldum gene açýlmadý

ön. diil bilip bilmediðinide yazarsan iyi olur...

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

ee bu oyunu denemek isteyen yokmu?
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý karakuzu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ee bu oyunu denemek isteyen yokmu?
    Valla ben denemeyi düsünüyorum ama yazi cok uzun geldi bana. Simdi hic okuyasim yok. 1-2 saat icinde belki
    Karadeniz'e Özgürlük!

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

hehe ok, kayit yapmadan once bana soyle... ulke ve sehirleri anlatiyim
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

ulke : cyberie sehir : eurodam (ben burdayim) burda olmak bayaa bi zor ama..
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

baslayan varmi?
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)