Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 183 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şansal-Erman & Nuri Albayrak

 1. #1
  sarman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.03.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  2,899

  Standart Şansal-Erman & Nuri Albayrak

  Şansal bey bugünkü köşe yazısına başkanımızı eleştiriler yağdırmış hoş eleştirilerin çoğu haklı ama neden şimdi bu eleştiriler. Neden hepsi şimdi yapılıyor sizin zorunuzamı gitti yeni yayın hakları ihalesi istenmesi sizin çıkarlarınız tehlikeye mi girdi. Ama siz bir durun önce Ulusoy var önce o bir insin yerinden ardından yeni federasyon başkanı gelsin hemen peşine size gelir sıra. Yani anlıyacağınız siz 2. olmadı 3. sıradasınız.

  2 Sorumda ben size soram Şansal Bey.

  1- Bu federasyon ile yapılan gizli antlaşma için Haluk Bey e ne kadar yedirdiniz.
  2- Yayın gelirlerini ucuza kapatmak nasıl bir duygu.

  Çıkarlarınıza ters düşmeyelim yoksa bizi karalama kampanyası başlatırsınız dimi. Sizler yokmusunuz sizler ne leş yiyicilersiniz. Sizler çıkarcı kişilersiniz.

  Şansal Beyin Yazısı ( Eleştirilerin bir bölümü haklı)

  sansal.buyuka@aksam.com.tr

  Şansal Büyüka
  Akıl tutulması

  Bizde alışkanlıktır. Özelliği ve becerisi sınırlı olan başkanlar, her kötü gidişte, adresi şaşırtmak, saklanmak için yeni hedefler, yeni kulvarlar belirlerler. Kırk yıldır tanığız buna. Akıl tutulması gibi bir şey bu.

  Bu halkanın son zinciri de Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak oldu. Albayrak önceki gün yaptığı basın toplantısında “Yeni ihale istiyoruz, yayıncı onun için bize tavır aldı” demiş...

  Başkan’ın bu sözlerine kargalar bile güldü...

  Neyse, Başkan’a soralım...

  1- UEFA ön eleme grubu maçlarınızı yayınlamak için tek bir talip bile çıkmazken, bu maçları kim yayınladı. Cevabı verelim. Lig TV. Bu yayınlar için ne kadar ödedi. Cevabı gene biz verelim: Çuvalla.

  2- Trabzonspor camiasında Başkan’a karşı müthiş bir tepki var. Trabzonspor’u taparcasına sevmekten başka bir duygu taşımayan Trabzonsporlu bu kadar tepkiyi acaba neden gösteriyor? Bu kadar tepkinin arkasında da bir neden mi var? Başkan bunu düşündü mü?

  3- Başkan’ın hukuktan haberi yok mu? Yoksa iktidara yakınlığı ile hukuku teslim alacağını mı düşünüyor. Digitürk’ün yayın sözleşmesinin hukuken eksiksiz olduğunu, bunu bizzat Kulüpler Birliği toplantısında, sözleşme döneminde Federasyonda görevli olan, şimdinin Fenerbahçe kulübü ikinci başkanı Şekip Mosturoğlu söylemedi mi? Bu görüşe Kulüpler Birliği’nin hukukçu Genel Sekreteri Yunus Egemen ile hukukçu başkanlar da katılmadı mı?

  4- Hukuken bozulması mümkün olmayan yayın sözleşmesi, diyelim ki delindi, yayıncı elindeki anlaşma gereği “yürütmeyi durdurma kararı” almaz mı? Türkiye’de lig maçlarının yayını durmaz mı?

  5- Yayıncının geçerli olan sözleşmesine rağmen, bu anlaşma bozulursa, yayıncının açacağı en az 3 milyar dolarlık zarar ziyan davasının sorumluluğunu Nuri Albayrak mı üstlenecek?

  6- “Güçlüyüz, hukuku da teslim alırız” diyorsanız, öyle düşünüyorsanız, yayıncının yabancı ortaklarının uluslararası mahkemelerde açacağı davaların sonuçlarına nasıl katlanacaksınız?

  7- Trabzonspor’un yeni ihale ile daha fazla kazanacağını söylüyorsunuz. Oysa birçok kulüp başkanının “Trabzonspor havuzdan fazla para alıyor. Bunu indirmemiz gerekir” dediğinden, bu konuda kulis yaptığından haberiniz yok mu?

  8- Yayıncının çeşitli kuruluşlarıyla kulüplere her yıl tam 285 milyon dolar gibi rekor bir para dağıttığından haberiniz yok mu?

  Sorulacak daha çok soru var. Şimdi dönelim Başkan’ın yönetimine ve sorulara devam edelim:

  9- Trabzonspor’u kaç para borç yükü ile teslim aldınız ve borcu bugün ne kadar? Atay Aktuğ yönetimi döneminde Borsa’ya açılan kulüp hisselerinden sizin yönetiminize ne kadar para kaldı ve bu para ne oldu?

  10- Erman Toroğlu’nu “Trabzonspor’da çok başlı yönetim var” dediği için eleştiriyorsunuz. Yalan mı? Bugüne kadar yönetiminizden 6 üye istifa etmedi mi?

  11- Başkanlığa seçilirken, genel kurul üyelerine ve Trabzonspor camiasına verdiğiniz sözlerden hangisini yerine getirdiniz. Söz verip yerine getirdiğiniz tek vaadiniz var mı?

  12- Trabzonspor’un son simgesi Fatih Tekke’yi para için sattınız. Aldığınız parayı ne yaptınız? Fatih Tekke’nin yerini nasıl doldurdunuz?

  13- Trabzonspor’a parasını cebinizden ödeyerek bir yıldız oyuncu alacağınızı söylediniz. Aldınız mı? Aldıysanız parasını cebinizden mi ödediniz? Ödediyseniz bunu kulübün karar defterine geçirttiniz mi?

  14- Trabzonspor en fazla oyuncu alan, en fazla oyuncu satan kulüp unvanını sizin döneminizde kazanmadı mı?

  15- Trabzonspor’a gelip, futbolunun üstüne bir gram koyan futbolcu oldu mu? Marcelinho’yu niye tutamadınız, niye oynatamadınız? Ankaragücü’nde harikalar yaratan Ceyhun’a Trabzon’da ne oldu? Denizli’de oynarken milli takım kapılarını zorlayan Mustafa Keçeli nerelerde? Gençlerbirliği’nde hayranlık uyandıran Ayman niye böyle sıradan bir oyuncu oldu? Başkanlığınız döneminde Trabzonspor’un futbol dünyasına sunduğu tek futbolcu var mı?

  16- Her fırsatta “hocamızın arkasındayız” derken, sezon başında bu ülkenin önde gelen hocalarından birine teklif yapmadınız mı? Kulübünde aldığı parayı bile sorup soruşturup öğrenmediniz mi? Teklif yaptığınız hocadan “sözleşmeli antrenörünüz varken bana teklif yapmanız doğru olmaz” cevabını almadınız mı?

  17- Her şey bir yana, şu son Ersen Martin olayı bile, kelimenin tam anlamıyla yönetici acemiliği değil mi?

  18- Başkanlığa seçilirken söz verdiğiniz yeni stat projesi ne oldu? Bir arpa boyu yol aldınız mı? Kartal’daki benzin istasyonunu ne yaptınız? Üç aylık görev süreniz kalmasına rağmen Kartal’daki benzin istasyonunu 16 yıllığına kiraya verme girişiminiz, Trabzonspor’un yarınlarını ipotek altına almak olmuyor mu?

  19- Haluk Ulusoy’un Başkan seçilebilmesi için sabahlara kadar çalıştınız. Bunun karşılığında Ulusoy federasyonundan hatırlı-torpilli kararlar mı bekliyorsunuz? Trabzonspor-Sivas maçıyla ilgili lehinize bir karar çıksaydı, Ulusoy’a aynı tavrı takınır mıydınız?

  20- Ulusoy federasyonu Trabzon lehine karar vermesine rağmen, Tahkim Kurulu bunu bozdu. Ulusoy’dan Tahkim Kurulu’na müdahale etmesini mi beklediniz? İşlerin bu kadar keyfi yürüdüğünü mü sanıyorsunuz?

  21- Sorulacak daha çok soru var ama son bir soru: Başkan olduğunuz günden beri Trabzonspor’un hayrına tek bir iş yaptınız mı? Yaptıysanız ne yaptınız? Trabzonspor’un yararına yaptığınız gösterebileceğiniz, söyleyebileceğiniz tek bir işiniz var mı Başkan...

  ***

  Biz Trabzonspor’da Salih Erdem, Şamil Ekinci gibi başkanları da gördük. Önlerinde ceket ilikledik. Onlar, saygınlıklarıyla, itibarlarıyla, bilgileriyle, birikimleriyle, kültürleriyle Trabzonspor’u ikinci ligden birinci lige çıkarttılar. Şampiyonluklara ambargo koydular. Trabzonspor’un adını, o unutulmaz ekiple birlikte, o unutulmaz seyirci ile birlikte tarihe yazdılar.

  Peki siz ne yaptınız Başkan, Trabzonspor için siz ne yaptınız, hangi çiviyi çaktınız Başkan? Duyuyorum ki, yeni seçim döneminde gene aday olacakmışsınız. Size hayırlı işler Başkan. Trabzonspor camiasına engin sabırlar dilerim.  Demirlek’e maç yok mu?

  TAHKİM Kurulu, Trabzonspor-Sivas maçı ile ilgili verdiği kararlarla, bir anlamda maçın hakemi Bülent Demirlek’i de akladı. O zaman Bülent Demirlek’i daha fazla kızağa çekmek haksızlık olmaz mı? Unutmayın “geç kalmış teselli idamdan sonraki affa benzermiş.”  Lütfen ateşkes

  Gündemde derbi var, gündemde başka şeyler var, şimdi bunun sırası mı diyebilirsiniz? Ama ekim ayı ile birlikte ülkenin futbol gündemi bir kez daha ulusal takıma kilitlenecek.

  İki hafta sonra Turkcell Süper Lig’de maç yok. Ulusal takımın önce Moldova, sonra Yunanistan ile iki kader maçı var. Dört gün içinde iki kader maçı.

  Bu maçları kazanırsak, bu maçları kayıpsız kapatırsak, son düzlüğe (Norveç ve Bosna maçları) büyük bir avantajla gireceğiz.

  Kabul edelim ki, ulusal takımın son dönemlerdeki performansını gördükten sonra, rakip kim olursa olsun “rahat kazanırız” diyemiyoruz. Zaten futbolda böyle bir anlayış yok.

  O zaman ülke olarak şu iki maça çok iyi hazırlanmamız lazım. Ancak son Malta ve Macaristan maçlarının ardından kavgalar, suçlamalar, tartışmalar, özel yaşama saldırılar arasında ulusal takım konusuna geçici olarak noktayı koymuştuk.

  Şimdi sayfayı yeniden açıyoruz. Kimin içinde yarım kalmış bir hesap, köpürmüş öfkeler, rövanşist duygular, intikam ateşi varsa, lütfen 15 gün için “ateşkes” yapsın...

  Kimin kiminle görülecek hesabı varsa, lütfen 15 gün sonraya bıraksın. İntikam hesaplarını rafa kaldırsın...

  Hoca, mezar kazmasın. Federasyon yetkilileri Emre’nin sırtını sıvazlayıp “Aferin koçum, diğer koluna da bir kaptanlık bandı takacağız” diye yanlışa prim tanımasın. Medya, alnına bir utanç belgesi gibi yapışan dedikoduları bırakıp Fatih Terim’in ailesini bu işe asla karıştırmasın. Kimse kendini kusursuz sanmasın, eleştirilerden alınmasın. Bu ulusal takım hepimizin. Dört gün içinde Moldova ve Yunanistan engellerini hasarsız geçersek bilin ki finallerdeyiz. Sadece ulusal takım olarak değil, ülke olarak finallerdeyiz.

  Çok sıkıntılar çektik. Umut avucumuzun içinden kaçtı, geri geldi. Bu umudu yeşertirsek, yeşermesine katkı sağlarsak, bu işten hepimiz karlı çıkarız.

  Bu ulusal takım ne kadar Fatih Terim’in ise, bu ulusal takım ne kadar Emre’nin ise, bir o kadar da medyanın... Bir o kadar da bu ülke insanının... Ay-yıldız hepimizin...

  En acımasız savaşlarda bile insanlık insafa gelip “ateşkes” yapıyor. Biz niye yapamayalım. Hiç olmazsa 15 gün için “ateşkes”...  Liderlik üstüne...

  Bazen aklıma esiyor, beğendiğim özdeyişleri sıralıyorum. Bugünkü özdeyişler liderlik ve yöneticilik üstüne. Kim üstüne alınırsa. Hani demişler ya “anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul-zurna az” diye. İşte öyle bir şey.

  # “Başkalarını yönetenler, önce kendilerinin ustası olmalıdır.” (Philip Massinger)

  # “Büyük adamların heykelleri, hayattayken, üzerine atılan taşlardan yapılır.” (Jean Cocteau)

  # “İnsan yükseğe çıktıkça, pantolonundaki yamanın görünme ihtimali artar.” (Cenap Şahabettin)

  # “İyi oyuncular bulmak kolaydır. Zor olan onları birlikte oynatabilmektir.” (Casey Stengel)

  # “Başsız bir kalabalıktan hiçbir hayır gelmez” (Machiavelli)

  # “Liderlik insanları heyecanlardırmaktır” (Valerie A. Zeithaml)
  Konu sarman61 tarafından (28.09.2007 Saat 08:55 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Vegas
  Ziyaretçi

  Standart

  Guzel yazmis Sansal, hakli da...

 3. #3
  Trabzonspor Kongre Üyesi

  Yönetim Kurulu
  Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.09.2004
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  40
  Mesajlar
  7,424

  Standart

  Yazının altına imzamı atarım..

  Birşeyler eşelemek istersek muhakkak Şansal Büyüka'ya giydirecek birşeyler buluruz.. Muhakkak Trabzonspor'a karşı yaptığı hataları buluruz ancak bu yazı Trabzonspor'un nasıl yönetildiğini -daha doğrusu yönetilemediğini- tüm çıplaklığıyla gözler önüne sermesi açısından çok güzel bir yazı..Şansal Büyüka'nın ellerine sağlık..

  Ayrıca yayın hakları konusunda usulsüzlük olduğuu sanmıyorum.. Doğan Grubu'na sormak lazım ihale yapıldığı sırada neredeydiler.. Nuri Albayrak'a da sormak lazım; yayın gelirlerini arttırmaktan başka düşündüğü birşeyler de var mı acaba, Doğan grubuyla ilişkileri geliştirmek, onlara yaranmaya çalışmak falan..
  Konu Berat tarafından (28.09.2007 Saat 09:11 ) değiştirilmiştir.
  Güçlülerin İktidarına Karşı; Trabzonspor!

 4. #4
  sarman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.03.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  2,899

  Standart

  Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Altına imzamı atarım..Bu yazıya o başlık pek gitmemiş bana göre.. (Konuyu açan arkadaşın yazdığı başlıktan bahsediyorum )
  Hocam farkındaysan bende haklı dedim. Ama neden şimdi. Neden şimdi bu eleştirisi yazıldı. Bugüne kadar susup neden şimdi bunları konuşma gereksinimi duydular. Sebebi ortada yayın ihalesi hakkında yapılan eleştiri. Benim eleştirim damarınıza bastığımızda mı konuşacaksınız yönünde. Yani onları dokunduğumuz zaman mı böyle yazacaksınız. Bugüne kadar Nuri Albayrak ordaydı. Demekki Nurİ Albayrak lig tv yi övse o zaman şansal bey Nuri Albayrağı destekleyecek ti dimi. Ben buna karşıyım. Burda yazdığı yazının büyük bir kısmı doğru ama neden şimdi yazı bunları.

 5. #5

  Rıza ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  18.01.2005
  Nereden
  Giresun
  Yaş
  51
  Mesajlar
  2,775

  Standart

  Haksız değil adam.Durup dururken neden yayın ihalesi konusu gündeme geliyor.İhale yapılırken şimdi ortaya çıkanlar nerdeydi? Başkan hakkında söylediklerinde yerden göğe kadar haklı.
  +1967

 6. #6
  sarman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.03.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  2,899

  Standart

  Alıntı apache61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Haksız değil adam.Durup dururken neden yayın ihalesi konusu gündeme geliyor.İhale yapılırken şimdi ortaya çıkanlar nerdeydi? Başkan hakkında söylediklerinde yerden göğe kadar haklı.
  +1967
  Sayğıdeğer abicim yanlışın var yayın ihalesini federasyon ile yayıncı kuruluş arasında uzattı. Önceki antlaşmada öyle bir madde varmış buna dayanarak uzatmış. Yani yeni bir ihale yapılmadı. Ama Yanlış yaptılar kulüplerin kazançları ve giderleri ortada. Buna göre davranıp yeni koşullara göre tekrardan ihale yapılması gerekiyordu.

 7. #7
  Trabzonspor Kongre Üyesi

  Yönetim Kurulu
  Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.09.2004
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  40
  Mesajlar
  7,424

  Standart

  Başkanımız nasıl bu kadar emin olabildiyse "Yeni ihale istediğimiz için aleyhimize yayın yapıyorlar" dedi.. Sivas maçıyla ilgili karar konusunda sadece LigTv değil bütün medya bize yüklendi, herkes aleyhimize tescil için uğraştı.. Sen kalkıp basın toplantısında tüm basının içinden Erman Toroğlu'nu, Lig Tv'yi ayırıp suçu onlara yıkmaya çalışırsan kaşınıyorsun demektir.. Şansal Büyüka'da bu hakkını kullanmış, iyi de kaşımış.. Başkan bu yazıyı okuyunca rahatlar(!) artık..

  Bence "Bu gerçekler neden şimdi yazıldı?" sorusunun cevabı bu; Nuri Albayrak kaşındı da onun için..

  Alıntı sarman61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hocam farkındaysan bende haklı dedim. Ama neden şimdi. Neden şimdi bu eleştirisi yazıldı. Bugüne kadar susup neden şimdi bunları konuşma gereksinimi duydular. Sebebi ortada yayın ihalesi hakkında yapılan eleştiri. Benim eleştirim damarınıza bastığımızda mı konuşacaksınız yönünde. Yani onları dokunduğumuz zaman mı böyle yazacaksınız. Bugüne kadar Nuri Albayrak ordaydı. Demekki Nurİ Albayrak lig tv yi övse o zaman şansal bey Nuri Albayrağı destekleyecek ti dimi. Ben buna karşıyım. Burda yazdığı yazının büyük bir kısmı doğru ama neden şimdi yazı bunları.
  Güçlülerin İktidarına Karşı; Trabzonspor!

 8. #8
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.05.2004
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  56
  Mesajlar
  5,640

  Standart

  Bana görede Şansal Büyüka haklı,
  Sen önce kendi bulunduğun camiayı yönetmeyi bileceksin,Ondan sonra sağa sola satasacaksın,
  Sen 30 saniye kalmış bir maçı bitirtmekten aciz bir adamsın neyi konuşuyorsun.
  Sivasın Başkanı hakem odasına karargah kurmuşken,Tüm Türkiyedeki medyayı etki altına almışken,Sen Nuri Efendi Oturduğun yerden olayları izliyorsun,
  Sivas Başkanı ve Teknik direktörü ile,Sivaslı Oyunculara ceza verilmediğinde sesini çıkartmıyorsun,
  Maçı tekrar ederler,yada lehimize tescil ederler diye bekliyorsun,Beklediğin karar çıkmayınca Kime sataşacağını bilmiyorsun.
  madem Lig Tv haksızlık yapıyordu,Sivas Maçından önce ligler başlamadan nerdeydin.
  Neden İntertoto Kupa maç yayınını DSMART a vermedinde Lig Tv ye verdin.
  Ben Bu konuda KESİNLİKLE ŞANSAL a katılıyorum,Yazdıklarının bir çoğunada imza atarım.
  SABIRLA BEKLEDİK AVRUPADA UEFA CAS TA KİTAPTA YAZANLAR OLDU
  BEKLİYORUZ ÜLKEMİZDE KİTAPTA YAZANMI YOKSA KİTAPSIZLARIN DEDİĞİMİ OLACAK

 9. #9
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.02.2005
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  10,124

  Standart

  Ellerine sağlık helal olsun

 10. #10
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.05.2004
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  56
  Mesajlar
  5,640

  Standart

  Alıntı sarman61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sayğıdeğer abicim yanlışın var yayın ihalesini federasyon ile yayıncı kuruluş arasında uzattı. Önceki antlaşmada öyle bir madde varmış buna dayanarak uzatmış. Yani yeni bir ihale yapılmadı. Ama Yanlış yaptılar kulüplerin kazançları ve giderleri ortada. Buna göre davranıp yeni koşullara göre tekrardan ihale yapılması gerekiyordu.
  Hukuka aykırı bir durum varsa versin Mahkemeye,Fedarasyonu dava etsin,
  Sivas maçını Uefa Fifa nezdinde mahkeme kapılarına götürsün,Aynı hakemin GS-FB maçını örnek delil olarak koysun,Sivaslı Oyuncuların ceza almayışını Başkan ve Teknik direktörün ceza almayışını Taşısın uluslar arası mahkemelere,Fedarasyona karşı Atak başlatsın görelim Nurinin Büyüklüğünü.
  SABIRLA BEKLEDİK AVRUPADA UEFA CAS TA KİTAPTA YAZANLAR OLDU
  BEKLİYORUZ ÜLKEMİZDE KİTAPTA YAZANMI YOKSA KİTAPSIZLARIN DEDİĞİMİ OLACAK

 11. #11
  sarman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.03.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  2,899

  Standart

  Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Başkanımız nasıl bu kadar emin olabildiyse "Yeni ihale istediğimiz için aleyhimize yayın yapıyorlar" dedi.. Sivas maçıyla ilgili karar konusunda sadece LigTv değil bütün medya bize yüklendi, herkes aleyhimize tescil için uğraştı.. Sen kalkıp basın toplantısında tüm basının içinden Erman Toroğlu'nu, Lig Tv'yi ayırıp suçu onlara yıkmaya çalışırsan kaşınıyorsun demektir.. Şansal Büyüka'da bu hakkını kullanmış, iyi de kaşımış.. Başkan bu yazıyı okuyunca rahatlar(!) artık..

  Bence "Bu gerçekler neden şimdi yazıldı?" sorusunun cevabı bu; Nuri Albayrak kaşındı da onun için..
  O zaman medya eleştiriyi hak ediyor öyle değilmi, haksızmıyım. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile giderlerse çok fazla yaşayamazlar. Biz onlara dokunmazsak hiç sesleri çıkmayacak ama dokunursak ortalığı ayağa kaldırıacaklar. Ama bu gelişmelerin ardından bir tane kovana çomak sokulacaktı oda erman ve şansalın kovanı oldu. Gerçi Şansalın yazısı ilede kalmadı bu olay haberiniz olsun lig radyoda sabah program yapan Mehmet Ayan da başkanı eleştiriyor.

 12. #12
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.02.2005
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  10,124

  Standart

  Trabzonspor başkanı hakkında bir gazeteci bu kadar rahat yazabiliyorsa o başkanın ağırlığını siz düşünün.

 13. #13
  Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.01.2005
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  36,346

  Standart

  7- Trabzonspor’un yeni ihale ile daha fazla kazanacağını söylüyorsunuz. Oysa birçok kulüp başkanının “Trabzonspor havuzdan fazla para alıyor. Bunu indirmemiz gerekir” dediğinden, bu konuda kulis yaptığından haberiniz yok mu?

  Yazı, haddini aşmış. Trabzonspor başkanı demek, Trabzonspor camiasını temsil eden kişi demektir. Ucu Lig-Tv'ye dokundu diye dünya kadar eleştiri saymış. İyi bir gazeteci bunun üzerine herzaman gider. Ama nedense bu eleştiriler sanki karşılık verilircesine şimdi yapılıyor, bu samimi değil. 7. maddede de bu sınırın aşıldığı açıkça ortada. İlk önce Trabzonspor başkanına ceketini iliklemeye devam etmeli, sonra diğer başkanına dediği gibi "Sayın başkan" demesini bilmeli. Evet biz eleştiriyoruz ama dışardan yapılan bu eleştiriler, hele ki konu sırf çıkarlarına dokunuyor diye karşı tehdit olarak algılabiliyorsa bu yanlış
  Konu Travelair tarafından (28.09.2007 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.
  Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
  Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
  Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
  Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

 14. #14

  Rıza ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  18.01.2005
  Nereden
  Giresun
  Yaş
  51
  Mesajlar
  2,775

  Standart

  Alıntı chovy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Trabzonspor başkanı hakkında bir gazeteci bu kadar rahat yazabiliyorsa o başkanın ağırlığını siz düşünün.
  Olsa Olsa 60/70 kilodur en fazla....düştüğümüz duruma bakarmısınız? becerisizliğimizin faturasını başkalarına yıkmaya çalışan bir başkanımız, hiç bir halttan anlamayan bir hocamız ve bir çoğununun posası çıkmış ve futbol hayatlarının son demlerini yaşayan futbolcucuktan oluşan bir takımımız var ve biz daha sabrediyoruz.Capello efendiu röportajında "sabır taşı olsa çatlardı" demiş kendisi için. Sanıyorum Trabzonspor taraftarı için söyleyecekti lafı da dili sürçtü her zamanki gibi

 15. #15
  Yavuz Hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.02.2007
  Nereden
  İzmir
  Mesajlar
  5,084

  Standart

  helal olsun hocam
  ...olay sonzuza dek yaşamak değil,esas olay hayatla barışık olmak...

 16. #16
  sarman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.03.2006
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  2,899

  Thumbs up

  Alıntı Travelair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  7- Trabzonspor’un yeni ihale ile daha fazla kazanacağını söylüyorsunuz. Oysa birçok kulüp başkanının “Trabzonspor havuzdan fazla para alıyor. Bunu indirmemiz gerekir” dediğinden, bu konuda kulis yaptığından haberiniz yok mu?

  Yazı, haddini aşmış. Trabzonspor başkanı demek, Trabzonspor camiasını temsil eden kişi demektir. Ucu Lig-Tv'ye dokundu diye dünya kadar eleştiri saymış. İyi bir gazeteci bunun üzerine herzaman gider. Ama nedense bu eleştiriler sanki karşılık verilircesine şimdi yapılıyor, bu samimi değil. 7. maddede de bu sınırın aşıldığı açıkça ortada. İlk önce Trabzonspor başkanına ceketini iliklemeye devam etmeli, sonra diğer başkanına dediği gibi "Sayın başkan" demesini bilmeli. Evet biz eleştiriyoruz ama dışardan yapılan bu eleştiriler, hele ki konu sırf çıkarlarına dokunuyor diye karşı tehdit olarak algılabiliyorsa bu yanlış
  Bu güzel yazıya ne denebilir ki.

 17. #17
  My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.06.2004
  Nereden
  Aydın
  Yaş
  49
  Mesajlar
  21,508

  Standart

  Şansal'ın ağzına sağlık anasını satayım. Bu başkan ve yöneticileri kadar beceriksiz, ne yaptığını bilmeyen, her yaptığıyla bize zarar, ziyan veren birileri daha gelmemiştir Trabzonspor'a. Bir basın toplantısı yaptı onda bile birileriyle papaz etti bizi ya bu kadar olur.

  Şansal'ın sorduğu soruların hepsine değil, sadece ve sadece Nuri ALBAYRAK Şansal'ın 21. sorusuna cevap versin yeter.

  21- Sorulacak daha çok soru var ama son bir soru: Başkan olduğunuz günden beri Trabzonspor’un hayrına tek bir iş yaptınız mı? Yaptıysanız ne yaptınız? Trabzonspor’un yararına yaptığınız gösterebileceğiniz, söyleyebileceğiniz tek bir işiniz var mı Başkan...
  Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
  Murat

 18. #18
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.02.2005
  Nereden
  Giresun
  Mesajlar
  10,179

  Standart

  Şnsal Beyin yazısında belirtttiği her şey doğru ama zamanlama olarak yanlış.Keşke Albayrak konuşmadan bunları yazabilme cesaretini gösterseydi.

  Sn Albayrak'ıda anlamakta zorluk çekiyorum.Doğan grubunun tek amacı ellerinde kalan D smart cihazlarını satmaktır.En son Radyodan maç yayınları için ihale yapıldı.İhale 3.2 milyon dolara Alem FM tarafına kaldı.Bu ihalede Doğan Grubunun vermiş olduğu teklif 800 Bİn dolardı.Yani adamlar belki üzerlerinde kalır diye öyle bir komik teklif vermişki inanılır gibi değil.

  Madem bukadar türk futbolunu düşünüyorlar 4 yıl önceki ihalede neden boş zarf verdiler.Örnekler çoğaltılabilir.

  Birde işin diğer tarafı var Şansal'a o yazdıklarınında hesabı sorulması gerek.Hangi İstanbul takımının başkanı hakkında öyle bir yazı yazabilirdi.Trabzonspor un sahipsiz olmadığınıda bilmesi gerek.


  Bizim Başkanımızda D .smart 10 trilyon daha fazla veriyor diyor.İnsana bir yerleriyle gülerler.
  Konu LazanisT tarafından (28.09.2007 Saat 09:51 ) değiştirilmiştir.

 19. #19
  Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.02.2005
  Nereden
  Almanya
  Yaş
  33
  Mesajlar
  6,157

  Standart

  Ellerine saglik Sansal Büyüka
  Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
  Karadeniz'e Özgürlük!

 20. #20
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  Cafer KILIÇSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  31.08.2006
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  45
  Mesajlar
  7,499

  Standart Sayın Albayrak Utanıyoruz Sizden

  Kimse kusura bakmasın ama sayın Albayrak öküzün altında buzağı arıyor

  Şansal Büyüka haklı bu konuda. Lig Tv'nın 2010 yılına kadar sözleşmesi var Federasyonla. Ve sözleşmedede bildiğim kadarıyla hukuka aykırı birşey yok. İhale yapılırken neredeydi D-Smart. Doğan gurubu futbola bir camur atıyor sayın Albayraksa sıvalıyor onu. Emin olun şu anda ihale yapılsa dahi D -Smart alamaz ihaleyi. Çünkü onların amacı sadece ortalığı karıştırmak.

  Gökdeniz'le Trabzonsporun 2010 yılına kadar sözleşmesi olduğunu varsayalım. Çıksın Aziz Yıldırım Gökdeniz'e ''Senin Trabzonsporla sözleşmen var ama biz sana daha çok vereceğiz bize gel'' dese ne kadar etik olur bu. Ne der bu konuda sayın Başkan.

  Digitürk bu konuda sonuna kadar haklı. Sayın başkan başarısızlığına kılıf aramasın.

  Son birşey; Şansal bey haklı ama Trabzonspor Başkanına bu şekilde yaklaşımı asla doğru değil.
  Konu Cafer KILIÇSOY tarafından (28.09.2007 Saat 10:19 ) değiştirilmiştir.
  ODTÜ'lü bir hocanın Trabzonspor atkısıyla dolaşan Trabzonsporlular hakkındaki yorumu;
  "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onların sevgisi, derdi bir başka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kızamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman şehirlerine küsmüş, şehirlerinden utanmış olurlar''


 21. #21
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19.07.2005
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  44
  Mesajlar
  7,803

  Standart

  doğruları yazmış olmasına rağmen haddini aşmış.
  Hayat bir gündür o da bugündür.

 22. #22
  Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.08.2004
  Nereden
  İstanbul
  Yaş
  34
  Mesajlar
  13,979

  Standart

  Şansal Büyüka çok doğru yazmış.Nuri Albayrak geldiğinden beri Trabzonspor takımına ne katkı yaptı diyor.Hiçbir şey yapmadı.Aksine daha kötü olduk.  Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

 23. #23
  Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  31.05.2005
  Nereden
  Trabzon
  Yaş
  45
  Mesajlar
  25,695

  Standart

  Şansal yazdıklarında sonuna kadar haklı. bizim başkan bilmiyomuki Lig Tv ile 2010 yılına kadar sözleşme var. madem beğenmedin zamanında kabul etmeseydin diye sorarlar adama.

  ama Şansalın aslında nekadar art niyetli olacağınıda unutmamak gerek. benim zoruma giden Trabzonspor başkanı için bukadar rahat konuşuluyor olması. düşünün şansal gibi bi adam Trabzonspor kulüp başkanı nı eleştiriyor. işin üzücü yanı sadece lafta bi başkanımız var ve adamlara konuşma fırsatı veriyor...
  2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
  Gerçek budur. ☆

 24. #24

  Standart

  dogru yazmışş
  Nick'ine sahip çık kampanyası byunus = yns61

 25. #25
  Trabzonspor Kongre Üyesi
  Şahinoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.05.2004
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  2,840

  Standart

  Şansal kim bizim başkanımızı eleştiriyo, ve sizde helal diyosunuz yani pes, Nuri ALbayrak'ı eleştirmek ona düşmemiş biz eleştiririz sadece çünki Trabzonspor'un yararını biz istiyoruz sadece, Şansal ve Erman ise uyuz oluyolar bize ve bu yazıyıda uyuz olduklarından yazmış Şansal efendi Trabzonspor'un iyiliği içinmi yazdı sandınız, Nuri ALbayrak gelmiş geçmiş en kötü yöneticidir , ama bunu leş kargalarınında malzeme yaparak başkanı değilde aslında bizi yani örtülü yoldan Trabzonspor'u hedef seçmişlerdir lütfen bunu anlayın anlayında leş kargalarını alkışlamayalım, sırf bizim beceriksiz başkana kızdığımız için eleştiri yapacaksak biz yapalım leş kargaları değil.
  DOZER CEMİL

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •