Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 73 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Trabzon Fikir Kulbnn Manifestosu

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Post Trabzon Fikir Kulbnn Manifestosu

Baka Bir Trabzonspor Mmkn

Trabzon Fikir Kulb, "Baka Bir Trabzonspor Mmkn" balyla stanbul TSYD'de aklama yapt.

Trabzon Fikir Kulb, kulbn her anlamda kt ynetilmesine 'Gen Trabzonsporlular Rahatsz' kyla cevap verdi.

Aklamada Aralk kongresinin deiimin oylanaca kongre olaca, khnemi, tek tipi, duraan, paylamclktan uzak, gelimeleri kavrayamayan ve onlardan korkan, statkocu "Derin Trabzon'a, kar "Gen Trabzon'un" Ba kaldrdr.

Gen Trabzonsporlular Rahatsz

Trabzon Fikir Kulb, Aralk ayndaki Trabzonspor kongresinin deiimin oylanaca kongre olmasn ynnde aklama yapt.

Trkiye Spor Yazarlar Dernei (TSYD)nin Levent'teki genel merkezinde 'Gen Trabzonsporlular Rahatsz' sloganyla yaplan aklamada yirmi senedir baarszlk reten anlayn sona ermesini ve deiim frsatnn karlmamas gerektii ifade edildi. Aklamada u ifadeler yer ald:
    “eyrek asra varan baarszlklarn ardndan gelinen nokta hi te i ac deildir. Trabzonspor gibi bir camiay ynetenlerin vizyonsuz, programsz ve insan kayna gereksinimlerinden yoksunluu bizi her geen gn karamsarla sevk etmektedir. Bu sebeplerle nmzdeki Aralk aynda, yine ayn zihniyetle yaplacak kongreyle, 22 yllk baarszlk hikayelerine bir halkann daha eklenmesinin endiesini tamaktayz. Trabzonspor'un ampiyon olmak iin sahada karsna kan 11'in dnda yenmesi gereken baka 11'ler, federasyonlar, hakemler, aalar, paalar, brokratlar, legal, illegal ne kadar g hepsini bilmesi ve ona gre oynamas gerekmektedir. Onu byk yapan gemiteki bu gleri alaa etme misyonudur. Trabzonspor'un byklndeki en byk etkenlerden biri de, gemite yaad hatalardan ders almasndan gelir. Hakszl veya kty savunmak Trabzonspor'un belki o gnn kurtarr ama geleceini yok eder. erefli bir tarihi mirasn evlatlar olarak biz buna izin veremeyiz.”

Trabzon Fikir Kulb, Aralk ayndaki kongreye ynelik manifestoyu da basna datt. Manifestoda 'Baka Bir Trabzonspor Mmkn' anlaynn nemine dikkat ekildi… Manifestoda u ifadeler yer ald:

• Sabah erken kalkann aday olma cretini kendinde bulmasna ve Trabzonspor'un srtndan bir yerlere gelme arzusundaki kiilere “Orada dur!” demektir.

• “Stajm stanbul kulplerinde yaptm. Param da var evrem de. Verin Trabzon'u aha kaldraym” diyenlerin nn kesmektir.

• Bu manifesto Trabzonspor'a yeni ufuklar aabilecek hi bir projesi olmad halde Trabzonspor gibi bir markann bana gelebilmek iin gereklemesi imkansz szler vererek gz boyamay adet haline getirenlere “Bu i yle yaplmaz Tabzonspor'u ynetmek effaflk, denetlenebilirlik ve hesap verebilirlik ilkelerini benimseyen, toplumda sayg uyandran liderler ve onlarn kuraca fonksiyonel ekiplerle olur diyenlerin sesidir.
    • Tabzonspor'u dkkn iletmek sanan zihniyetin, kulbn kapsndan ieri girememesi gerektiinin ilandr.

• Kendi futbolcusunu transfer ederek, dnya kulbn dnyaya rezil edenlerin, kk ama benim olsun anlay ile Trabzonspor'u kendi dnyalarna hapsedenlerin, Trabzonspor'un byklnn ve anlamnn, kazand ampiyonluklardan geldiini zannedenlerin tasn taran alp gitmelerinin ilandr.

• Trabzon'a hapsedilmeye allan Trabzonspor byklnn Trabzon'a smayacann, Trabzonspor'un kapsndan ieri genlerin, kadnlarn, bilimin, akln ve profesyonelliin girmesi gerektiinin haykrdr.

• Masaya vurmay marifet sayanlarn deil, yaptklaryla kiilerin fikirlerini deitirebilen, elde ettii baarlar ile herkesi susturup kendilerine hayran brakabilecek itibarl ynetimlerin zamann geldiinin ayak sesleridir.

• Bu manifesto kifayetsiz ellerde kimliksizletirilen Trabzonspor ve Trabzonsporluluk deerlerine sk skya bal yeni nesil Trabzonsporlularn “Deerlerimizle Deiim” istiyoruz sylemini bayraklatrma hareketidir.

Trabzon Fikir Kulb

Ben de bu yaznn altna imzam atyorum.
    keyif adam ..

yelik tarihi
    25.08.2005
    Ya
    41

sper de hala ortada adam gibi bi aday yok ahmet aaolundan ses yok.Mantk bunlar gitsin de kim gelirse gelsin olmamaldr.Adam gibi biri gelmelidir.Duruuyla karizmasyla Trabzonsporun tad Trabzonsporu tayabilecek biri olmaldr.ki kelimeyi bi araya getiremeyen biri deil her haliyle kltrl bilgili ve bilimsellii inan ve Gerekten bu renklere gnl veren biri olmaldr ama kim???

Forumdan Uzaklatrlmtr poetricus - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt sortom Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Sper de hala ortada adam gibi bir aday yok Ahmet Aaolu’ndan ses yok. Mantk bunlar gitsin de kim gelirse gelsin olmamaldr. Adam gibi biri gelmelidir. Duruuyla karizmasyla Trabzonspor'un tad Trabzonspor’u tayabilecek biri olmaldr. ki kelimeyi bir araya getiremeyen biri deil her haliyle kltrl bilgili ve bilimsellii inan ve Gerekten bu renklere gnl veren biri olmaldr ama kim?
    yle birini bulursanz bana da haber verin!

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Sani ener
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    39

bi de darbe yapalm m

Misina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Alnt m_fatih_y Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bi de darbe yapalm m
    yapalm Nuri i Devirip Yeni Sistem Oluuncaya kadar Takm Biz Ynetelim
    Traktrlerle Trkler Gesin Alt Bamdan Mezarln,
    Seher Aydnlnda Taze nsan Yank Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre yesi
    Mira Atalay ifti - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.03.2006
    Nereden
    zmir

Yahu Gen Trabzonsporlular Rahatsz nasl bir balktr yle
    Neyse forumda bu aralar Sani ener ismi dolamaya balad, neden?
    Yoksa Berat'a Amerikalardan tyolar m geliyor
    Bende rahatszm galiba
    Trabzonspor kltrn yaa, yaat, ret...
    te BMN!*

yelik tarihi
    12.08.2006
    Nereden
    stanbul

Eer yeniden bakan olmak isterlerse bu adamlarn karsna kolay kolay doru dzgn aday kartmazlar.

skender akmak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.02.2007
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    33

nuri ynetiminin karsna tek listeyle gl bir trabzonla gidilmesi lazm tek liste trabzonsporu aha kaldrr

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

Sani ener kim. ilk defa duyuyorum?
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Alnt forever61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Evet bu ismi ortaya atanlar cevap verin bakalm.
    Sayn LazanisT yle radyolara telefonla balanp bu ismi ortaya atmakla olmuyor, aklama bekliyoruz.
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Bizim Beratlarn komusuymu
    Bizim mahallede de var bir komumuz. Hseyin amca, acayip fanatiktir. Ben bakan olsam yle yapardm, byle yapardm der durur. Onu da bakan yapalm ltfen
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Ayrca bu fikir kulb byle arada kar aklama yapar da kongrede ne gibi gleri var bilmiyorum. Byle yapacaz edecez diyorlar da kim bu fikir kulbnn elemanlar anlamadm gitti. Ka kiiler ka tane kongre yeleri var.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Mustafa AYDIN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    45

Sadece genlermi rahatsz,7 sinden 77 sine herkes rahatsz,hele hele Trabzonspor un aal gnlerini grenler bitmi durumda,Aalar yerinden sken frtnadan eser kalmad buna yrek dayanr m ?
    Gllerin iktidarna kar TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt forever61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Sani ener son dnemde ald havaliman ihaleleri ile gndeme gelen TAV irketinin orta ve CEO sudur. Sadri enerinde kardeidir. Zengin olmasna zengindir ancak Trabzonsporluluu ne ldedir ynetimde grev alrm bilmiyorum...

Adam i adam ii gc ok fazladr. Byle bir grevi kabul edeceini hi sanmyorum. Ancak destek babanda onunda gr alnabilir.
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

yelik tarihi
    25.08.2005
    Ya
    41

valla dnyorum dnyorum Ahmet Aaolundan bakas gelmiyor aklma. paral adam bulmakta deil bence Trabzonsporun iyi yneltildii takdirde yeterince paras var zaten.

smertkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    Samsun
    Ya
    48

Gen Trabzonsporlulkar rahatsz bal hi oturmam.

Bu bal ortaya koyanlar Trabzonsporu Tutanlarn yreinin ihtiyarlayabileceini kabul edebilirlermi?

Belki yamz 30 ya da krkn altnda ise bu bize 50-60 yaalrndaki TS taraftarnn rahatsz olmadn dnmemize mi neden oluyor.

Bir tek kuak atmas eksikti onunda ipini pazara karlm olmadm.

Trabzonsporlularn ounluu bu gidiattan rahatszdr ve Aralk 2007 kongresi yeni araylarn kongresi olacaktr. Artk eski kadrolama yerine daha geni birlikteliin saland vizyon sahibi ve projelerini oluturmu adaylar bekliyoruz.
    Ayrnt meselenin ta kendisidir.

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    35

Bilinen skntlar yinelemekten teye gemesini umuyorum aklamann yoksa periyodik olarak benzer aklamalar yaplmas mevcut durumun kanksanmasna yardmc olmaktan baka bir ie yaramaz,yaramyor.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Trkiye Kyoto'yu imzalad
    "7"

ismail-dede - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

darbe yapalm ama nce kendimize yani taraftar guruplarna yapalm ilk darbeyi btn guruplarn tek ses olmas iin harekete geelim.
    btn guruplarla asgari mtereklerde bulualm nce biz birlik olalm ynetimler taraftarlarndan g alr krk paraya blnm taraftarn ynetimi ancak bu kadar gl olur.
    bize yakan taraftar guruplar olarak iimizdeki aykr fikirleri deil ortak dmcelerimizi hedeflerimizi nmze koyup tek ses tek yrek olmaktr.benim kanaatim u biz taraftarlar bir araya gelmezsek bouna kaliteli bakan.ynetici.t.direktr aramayalm kim gelirse gelsin onlarda bize benzeyecekler bizim gibi blnecekler.YOKMU BR TRABZONSPORLU BU E NC OLACAK

yelik tarihi
    21.05.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    46

Alnt Emorfo Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ayrca bu fikir kulb byle arada kar aklama yapar da kongrede ne gibi gleri var bilmiyorum. Byle yapacaz edecez diyorlar da kim bu fikir kulbnn elemanlar anlamadm gitti. Ka kiiler ka tane kongre yeleri var.
    arkadalar,
    Ben bir Trabzon Fikir Kulb yesiyim ama burada yazacaklarmn dier arkadalarmla fikir birliine vararak yazdm eyler olmadn bu nedenle Trabzon Fikir Kulbn balamadn sadece kendi grlerimi yansttm bilmenizi isterim.
    Trabzon Fikir Kulb Trabzonlu ya da kendisini Trabzonla zdeletirmi arlkl olarak Trabzon dnda yaayan, niversite mezunu, entellektel birikimi olan, kendi iinde olduka baarl kiilerden oluan ad stnde bir fikir kulbdr.
    amac hepimizin yaamasakta kklerimizin geldii Trabzon kenti iin hibir kar gzetmeksizin faydal bir eyler yapabilmektir.
    Trabzon Fikir Kulb ile ilgili web sayfas yapm aamasndadr yaknda detayl bilgiyi bu web sayfasndan edinebilirsiniz.
    Gelelim konumuz olan Trabzonspora , Trabzon Fikir Kulb nn tek amac Trabzonspor deildir ama Trabzonsporunda ehrin lokomotifi ve markalama srecindeki en nemli unsuru olduu bir gerektir. Trabzon Fikir Kulbnde en azndan benim tandklarm
    okta iyi birer Trabzonsporludur. Uzun sredir tpk bu forumdaki bir ok Trabzonsporlu dostumuzun olduu gibi kulbn yneticilerinden ve ynetim anlayndan rahatszlk duymaktayz. Bununla birlikte Trk halknn genelinin yapt gibi rahatszlmz kendi aramzda konuarak hi bir sonu almamaktansa ''ne yapabiliriz'' i konuarak, aksiyon almaya karar verdik. Dn basn toplantsnda belirtilen manifesto ''ne yapabiliriz'' in ilk ayadr. Trabzonspor ynetiminde bakan aday kim olursa olsun en azndan u an iin yer almay dnmyoruz. lk aamada yapabileceimiz, kulbn nasl modern ve etkin bir ekilde ynetilebileceinin yol haritasn izmek ve daha sonra seilecek ynetime eitli projeler reterek destek vermektir. Burada gen yal btn Trabzonsporlulara den bir grev vardr; TRABZONSPOR' A SAHP IKMAK. Kulbn u anki yapsyla maalesef ne bizim ne de bu forumda ad geen bir ok ynetici adaynn Trabzonsporu ynetebilme ans yoktur, nk biz ve bizim gibi Trabzonspor sevdallar bizim adn ''DERN TRABZON'' dediimiz artk fosillemeye yz tutmu kiiler tarafndan engellenecektir. Bu forumda da ad bakanlk iin geen kiilerden biri yle bir ansn anlatt'' Trabzonspor un kurtuluu ile ilgili tm projeleri ieren bir dosyayla szde Trabzonsporu ok seven bu kiilerin yanna gider, ald cevap udur'' Trabzonspor byle ampiyonlar ligi finali oynayacana bizim ynetimimizde 3.ligde mcadele etsin daha iyi'' nk bu insanlar Trabzonsporu kendi mallar gibi grmekte Trabzonsporun bymesini kendi hakimiyetlerinin bitii olarak grmektedirler. Kk olsun benim olsun diyerek her geen gn Trabzonspor makasn kltenler artk an modern anlayna ayak uyduramamaktadrlar. nmzde iki seenek var; 1)Kulp bu insanlarn hegomonyasnda ad byk kendisi kk kalmaya devam edecek 2)Trabzonspor hakettii gibi ve an gerektirdii ekilde modern bir ynetim anlayyla byyecek ve dnyaya alacaktr. Trabzonspor sadece Trabzon kentinin takm deildir arkadalar, stanbul da , Ankara da, zmir de Batman da, Antalya da, Almanya da , Hollanda da , Avustralya da , ksacas dnyann her yerinde bir Trabzonsporluya rastlayabilirsiniz. Bu takm Trabzon kentinin hacmine sktrmak zamanla yok olup gitmesine seyirci kalmaktr. Szn z udur; Trabzonspor' un kurtuluu hereyden ncebir anlayn ylmaz bekisi, statkocu ve diiimden, g paylamndan, genlerden korkan ''DERN TRABZON'' dan kurtulmasyla mmkndr. Ynetimleri, teknik direktrleri deitirmek bu deiimden sonra ok kolay olacaktr. unu da zerine basarak tekrarlamak istiyorum, biz iktidar peinde deiliz, onun bunun adam hi deiliz, bi ok arkadamza yneticilik teklifleri de geliyor eitli gruplardan ama hepsine olumsuz cevap verdik nk inanmadmz bir eye srf kendimizi n plana karma uruna tamam diyemezdik. Ka kongre yemiz var??? Bunu hi dnmedik , hesaplamadkta nk amacmz hi bir zaman bir g oda haline gelmek olmad. Ltfen bizi sadece ve sadece Trabzona gnl vermi, Trabzondan uzak olmann verdii yrek szsn Trabzon ve Trabzonspor sevdasyla biraz olsun dindirme abas ierisinde olan kiiler olarak bilin. Sayg ve sevgilerimle...
    Konu Selman tarafndan (19.09.2007 Saat 15:55 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Sayn omermk verdiiniz bilgiler iin teekkrler.
    Yaznzda bahsettiiniz konularda hem fikiriz. Rasyonel dnen her Trabzonsporlu bu grlere katlyordur. Ancak yaynlanan manifesto biraz iddial ve bunu gerekletirmek iin ister istemez bir g gerekiyor. Trabzonspor'u bu kadar seviyorsak karlk beklemeden seviyoruz. Tek dncemiz kulbmz iyi ynetilsin, takmmz sahada zaferden zafere kosun. Hepimiz ayn dnyoruz, umarm bu dncelerimiz de hayata geer.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

SDanmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.06.2004
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    33

Alnt Emorfo Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    umarm bu dncelerimiz de hayata geer.
    Bunun en yakn zamanda gereklemesi lazm. Yoksa durum iyice ktleecek...
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan lgn Hamsi

Trabzonspor Kongre yesi
    tigin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

bu tr dnceler her gn defalarca bu forumda dile getiriliyor. bu yaznn fark ne?

Trabzonspor Kongre yesi
    tigin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

ayrca Gen Trabzonsporlular deyimide pek ho olmam.

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    30

Alnt tigin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ayrca Gen Trabzonsporlular deyimide pek ho olmam.
    Evet Genc Fenerbahceliler'e zeniyormusuz gibi bir durum var
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)