Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basýn ve Emre Belözoðlu - Milli Takým

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Standart Basýn ve Emre Belözoðlu - Milli Takým

Dosyasý kabarýk !..

Bu Emre'nin kaçýncý vukuatý? Emre bu hareketi kime yaptý? Bu hareketi yaptýðý öne sürülen kiþinin yanýtý ne oldu? Emre ceza alacak mý? Ýþte Türk futbolunun bir numaralý gündem maddesi:

EURO 2008 Elemelerinde üstüste kaybettiði puanlarla büyük avantaj yitiren ve özellikle Malta beraberliði sonrasý aðýr eleþtiriler alan Milli Takýmýmýzda Macaristan maçý öncesi Fatih Terim'in spor basýnýna yönelik yaptýðý "Ders almam ders veririm" açýklamasýyla gerilim daha da yükselmiþti.

Bir yanda basýnda yapýlan eleþtiriler giderek aðýrlaþýyor ve zaman zaman sýnýrlarý zorluyor, diðer yanda da Milli Takým cephesinin komutanýndan ayný üslupta yanýt geliyordu.

Bu gergin ortamda çýkýlan Macaristan maçýnda elde edilen 3-0'lýk galibiyet, Norveç-Yunanistan maçýndan çýkan beraberlik ve Bosna'nýn Moldova'ya yenilmesi aslýnda Milli Takýmýmýzý yeniden zirveye yaklaþtýrmýþtý. Bu sonuçlarýn ardýndan gerilim düþecek ve hem kamuoyunda hem de basýnda Ay Yýldýzlýlara oluþan tepki azalacaktý. Ancak olmadý. Türk futbolunun en yetenekli isimlerinden biri olan ancak son yýllarda sabýka dosyasýný sürekli kabartan Emre Belözoðlu'nun maç sýrasýnda Basýn Tribünü'ne yaptýðý çirkin el hareketi ortamý daha da gerdi.

DOSYASI KABARIK
    Emre Belözoðlu, öðrencisi olduðu Hagi sayesinde var olan yeteneklerini daha da geliþtirmiþ, Galatasaray'ýn efsane yýllarýndan Fatih Terim'in ona tanýdýðý þans ve duyduðu güvenle Türk futbolunun en önemli isimlerinden biri haline gelmiþti. 2000'de UEFA zaferinin ardýndan Avrupa kulüplerinin gözdesine haline gelen Emre, Okan Buruk ile berabir Inter'e transfer olmuþ ama bunu yaparken Galatasaray'a para kazandýrmadýðý gerekçesiyle sarý kýrmýzýlý camianýn hedefi olmuþtu. Kimine göre Emre yýllardýr parasýný tam alamadýðý Galatasaray'da profesyonelce davranýp Inter'e gitmiþ, kimine göre ise 17 yaþýnda kendisine o önemli formayý emanet eden Galatasaray'a ihanet etmiþti.

Avrupa macerasý pek de Emre'nin istediði gibi gitmedi açýkçasý. Inter gibi büyük bir kulüpte her zaman göz önünde olan bir isim olarak kalsa da zaman zaman istemediði mevkiilerde oynadý, zaman zaman yedek kulübesinde oturdu. Emre ayný kaderi þu anda da Newcastle United'da yaþýyor.

Ancak bundan da önemlisi Emre'nin sürekli yükselen agresifliði. UEFA Kupasý Yarý Final 2. maçýnda Leeds önünde gördüðü kýrmýzý kartla UEFA Finali'nde oynama þansýný kaçýran Emre, özellikle hakemlere karþý olan tavrýyla sýk eleþtirilen bir isim olmuþtu. Hatta bu yönüyle öðrencisi olduðu Hagi'ye bile benzetilen Emre'nýn sabýka dosyasý son yýllarda daha da kabardý.

Ýsviçre ile oynadýðýmýz olaylý maçtan sonra 4 maç ceza alan Emre, daha bu cezasýný doldurmadan Ýngiltere'de ýrkçýlýkla suçlandý. Neyse ki Emre bu suçlamadan aklandý ve futbol hayatý boyunca kara bir leke taþýmaktan kurtuldu.

MÝLLÝ FORMAYA SAYGISIZLIK
    Millilerin Gökhan Ünal'ýn attýðý golle 1-0 öne geçmesinin ardýndan takým arkadaþlarýnýn sevincini bir yana býrakýp Basýn Tribünü'nün önüne gelen Emre, kolunda taþýdýðý kaptanlýk pazubandýný, yýllardýr Avrupa'da forma giymenin getirdiði -ya da getirmesi gerektiði- olgunluðu, göðsündeki Ay Yýldýzý, herþeyi bir yana atýp asla mazur görülemeyecek o hareketi yaptý.

Emre'nin bu hareketi gereken tepkiyi gördü. Hem Türkiye Spor Yazarlarý Derneði hem de Profesyonel Futbolcular Derneði Milli oyuncuyu sert bir þekilde kýnadý. Bu kýnamalarýn hemen ardýndan Emre'den bir açýklama geldi. Emre bu hareketi Basýn Tribünü'ndeki herkese deðil tek bir kiþiye yaptýðýný söylüyordu. Belözoðlu'nun bu sözleri için genel kaný þuydu: "Özrü kabahatinden büyük"

HAREKET KÝME?
    Emre'nin bu garip savunmasýnda kastettiði kiþi kimdi? Aslýnda bunun çok da önemi yoktu, Türk sporunun önde gelen kiþilerinin, binlerce taraftarýn, milyonlarca televizyon izleyicisinin önünde yapýlan bu hareket, "Herkese yapmadým. O kendini biliyor." diye geçiþtirilebilecek bir hareket deðildi. Ancak yine de herþeye raðmen Emre'nin böylesine gözü kara ve terbiyeden uzak bir þekilde hareket etmesinin nedeni olan kiþinin kim olduðu büyük merak konusu olmuþtu. Bu ismi Hürriyet Gazetesi Televizyon Eleþtirmeni Cengiz Semercioðlu açýkladý: Mehmet Demirkol

DEMÝRKOL NE YAZMIÞTI?
    Mehmet Demirkol Malta beraberliði sonrasý sert bir yazý kaleme almýþtý. Macaristan maçýndan bir gün önce yayýnlanan yazýsýnda Emre için þunlarý söylemiþti:

Emre'siz bir mili takým
    Bir performansý eleþtirmek o performansý sergileyen kiþinin hayattaki varlýðýný, yaptýðý her þeyi eleþtirmek anlamýna gelmez. Bu yüzden Emre'nin Malta maçýndan sonra "Bu ülkenin yaþadýðý baþarýlarýn hepsinde biz varýz" açýklamasý manasýzdýr. Bu söyledikleri büyük bir yetenek olan Emre'nin hayatý anlamada yaþadýðý güçlükleri de anlatýyor aslýnda. Bunun sonucu olarak neden 4 yýldýr sýfýr performansla oynadýðýný!

Emre'nin milli takýma katkýsý sýfýr. Oynadýðý kulüplerde vazgeçilmez olamýyor. Sürekli hocasýnýn bile anlamadýðý sakatlýklar yaþýyor.

Ne Inter, ne de Newcastle'da direkt oyuncu olamadý. Olaðanüstü yeteneklerine raðmen manþetlere futboluyla deðil, önce Ýsviçre maçýndaki olaylar, sonra da 'Irkçý tavýrlar' soruþturmasýyla çýktý. Her seferinde ülke halkýndan yardým istedi ve tüm ülke ayaða kalktý. Peki bunlarýn sonunda Emre'de bir geri dönüþ var mý?

Hayýr, gün geçtikçe daha sýradan bir futbolcu oluyor. Maalesef ne acý ki bu böyle!
    Ve bu performans ortadayken Emre vazgeçilmez olduðunu, eleþtirilmez olduðunu düþünüyor!
    Emre çok zamandýr, performansý açýsýndan güvenilmez bir oyuncu. Bir milli takým onun geçmiþteki, 6-7 yýl önceki performansýna göre þekillendirilemez. Artýk milli takým o yokmuþ gibi kurulmalý. O ve Yýldýray'a göre þekillendirilecek bir takým yarý yolda kalýr. Çünkü ne zaman saðlýklý olacaklarýný bilmek olanaksýz?

Peki bunu Terim yapabilir mi? Galatasaray'a geldiðinde hiç düþünmeden Ýlyas ve Ceyhun'u silebilen Terim bunu bugün niye yapamýyor? Ýkinci Galatasaray seferinde Hakan'ý istemeyen Terim, 4 yýl sonra nasýl oluyor da Hakan'sýz bir milli takým yapamýyor? Bu takým futbol performansý kriterlerine göre mi yapýlýyor, yoksa baþka faktörler mi var?

DEMÝRKOL'UN TEPKÝSÝ DE SERT OLDU
    "Emre'nin hareket çektiði yazar" olduðu öne sürülen Mehmet Demirkol, bugün bir kez daha Emre'yi kaleme aldý. Demirkol'un bu seferki yazýsý çok daha sertti:

Terbiyesizliðin kaptaný
    O terbiyesiz adam 27 yaþýnda. 11 yýldýr uluslararasý arenada. 2 büyük ligde oynadý. 44 kez A Milli. Ýsviçre maçýnda rakip kovalayan, Ýngiltere'de hakkýnda ýrkçýlýk soruþturmasý açýlan, nihayet sahada milli formayla ve kaptanlýk bandýyla hareket çeken adam benim milli takýmýmýn kaptaný. Özür dilemiþ. Týpký TSYD'nin açýklamasýndaki gibi ben de kabul etmiyorum.

Eðer bu ahlak yoksunu adam, bir daha milli takým formasý giyerse, onu çaðýran da bu suça, bu terbiyesizliðe ortak olacak. Eðer bu adama bir ceza verilmez üstüne de prim alýrsa bu ahlak yoksunluðunu federasyon da üstüne alacak. Ya maçý kaybetseydik ne olacaktý? Kime çekecekti o hareketi, koridorda Macar mý kovalayacaktý? Yoksa mixed zone'da muhabir mi dövecekti? Onu Ýngiltere'de buradakinden 5 kat fazla eleþtiriyorlar. Yapabilecek mi oradaki basýna ayný þeyi? Bekliyorum. Bir gün oynarsa görürüz herhalde.

NE YAPILMALI?
    Þimdi en çok tartýþýlan konu bu. Bugün hangi gazeteyi açsanýz Emre'nin aðýr biçimde eleþtirildiðini görebilirsiniz. Emre'nin Milli Takým'a artýk alýnmamasýný isteyen de var, ceza almasýný isteyen de var, bu konuda Fatih Terim'i suçlayan da var. Ancak ne olacaðý kimse bilemiyor. Daha doðrusu hemen herkes tahmin edebiliyor ama yine de "Belki bu sefer" diye umut ediyor
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

isaret parmagi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

tutulacak, dokunulacak yeri kalmamýþ výcýk výcýk bir spor basýný ve birbirinden garip iliþkilerin döndüðü bir spor dalýnda, el kol hareketi çekmiþ bir zýbýdýk adamdýr. emre ve mesela pascal nouma gibi adamlarýn hatasý, tepkilerini açýkça göstermektir. oysa bu iþler böyle olmaz. kapý arkalarýnda, masa baþlarýnda klüp baþkanlarýna þikayet ederek; "taraftar" denen mafyavari oluþumlara hedef göstererek; arabasýnýn içinde kaleci döverek falan yapýlýr. emre'nin denyoluðu, bunu öðrenmemiþ olmasýdýr.

gene de sorulmasý gereken asýl soru, hakaretin nerde baþlayýp nerde bittiðidir. mesela, doðru dürüst okuma yazmasý olmadýðý halde, bir genel yayýn yönetmeninin damadý olduðu için spor yazarý "yapýlmýþ" birinin varlýðý mý asýl hakarettir? yoksa, gencecik yaþta bu spora kilitlenip "birikimli" olmasý zaten mümkün olmayan birinin öfkeyle, gazla falan yaptýðý el kol hareketleri mi?

iyi, emre'nin ipini çektik. sistem temizlenecek mi? o klüp eyyamcýsý, o baþkanlardan direktif ve maaþ alan, o sahibinin sesi gazeteciler gidecek ve yerine bu iþi adam gibi yapacak vicdan sahibi birileri gelecek mi?

olay, öyle baþa böyle tarak olayýdýr yalnýzca. tuvalet kaðýdýndan kale çizgileri yapýp hakem ipi çeken bir oluþum, el kol hareketi çekilmesini de anlayýþla karþýlamalýdýr. ben de emre'ye katýlýyor ve sað kolumun bilek bölgesini þöyle bir yaladýktan sonra, parmaklarýmýn dýþ kýsmýný sol avucumun içine koyuyor ve hýzla öne doðru ittirirken "þrraaaak!" diye bir ses çýkartýyorum. ve þerefli türk basýnýna da "çýkýn kardeþim þu sporla aramýzdan!" diyorum.

ayrica kimse kusura bakmasin ama gorunen su kadroda mecburen oynatilacak futbolcu. turk milli takimi yetenekli oyunculara sahiptir ama deneyimli oyunculara sahip degildir. ayrica adam sirf dunya kupasinda formda olabilmek icin gidebilecegi o kadar ust duzey takim varken, ilk onbir sorunu yasamayayim diyerek newcastle gibi adi var kendi yok bir takima gidiyor, milli takim dunya kupasindan olunca verdigi bu transfer kararinin tamamen "evdeki hesap carsiya uymadi" moduna geliyor, kariyerinde hata yapmis oluyor, motivasyonu cokuyor, bu dandik takimda bu moralle tek basina dunyalari kurtaramiyor, yedege cekiliyor, kadroya alinmiyor, yas 27 artik yapabilecegi son bir dogru transfer hamlesi var, adam kara kara dusunuyor, ve sen turk basini olarak milli takim icin kendi kariyerini mahveden bir futbolcuyu bu durumda oldugu icin yerin dibine sokuyorsun. yapmamasi gerekirdi ama ben gayet mutlu oldum o hareketi gorunce. taraf tutuyorum ayrica, evet.
    Konu isaret parmagi tarafýndan (14.09.2007 Saat 13:17 ) deðiþtirilmiþtir.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

Emre'ye kýzamýyorum.Bu sahtekar sonuca göre davranan basýna ben de aynýsýný yapardým.

Nereden
    Ýzmir

Alper , Bir milli maçta kolunda kaptanlýk pazubantý varken yapar mýydýn bunu gerçekten ?

Bu konuda basýn haklýdýr Emre haklýdýr olayý deðil bu. Ben olaya kim haklý kim haksýz diye bakmýyorum.

" Ben sporcunun zeki,çevik ayný zamanda da ahlaklýsýný severim. " Mustafa Kemal ATATÜRK

Bir milli takým kaptanýna yakýþmayan ve tasvip edilmeyecek bir hareket.

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    Eduardo Galeano

Yaþ
    37

Ben milli takým kaptaný deðildim ama þu halimle aynýný yapardým diyorum.Milli takým kaptaný olsaydým ... Bilemiyorum.O çok ayrý bir sorumluluk ve sadece kaldýrabilenler bu sorumluluðun altýna girebilmeli.

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Kime olursa olsun yapilmamasi gereken bir hareket. Üstte Ilhan abininde hatirlattigi "Ben Sporcunun zeki cevik ve ayni zamanda ahlaklisini severim" sözünü unutmamamiz lazim. Özel hayatinda istedigini yapsin Emre ama milli formayla sahaya ciktiginda kisiligi ve özel hayati soyunma odasinda kalmistir. O sahada Emre degil Milli bir Futbolcumuz oynuyor. Milletimizi temsilen ciktigi sahada böyle bir hareket yapmasi hos degil.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Erbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Bu ayýp senin FATÝH HOCA
    Fatih Terim'in gösterdiði hedefe (!) yine en önde Emre koþtu. Kavgayla beslenen Milli Takým saha içindeki sorunlarý yok sayýyor.

Ne Ýsviçre maçý, ne de alýnan aðýr ceza, Milli Takým'ý sanal düþman yaratmaktan alýkoydu

KAVGA ettik. Aðýr ceza aldýk. Ama görünen o ki ders almadýk. Zaten Fatih Terim de �Ben ders almam� diyerek bu tezi güçlendirmiyor mu? Rakipten ve kazanýlacak baþarýdan daha çok kafalarda yaratýlan �düþman� milli motivasyon aracý oluyor her seferinde. Ýleri doðru adým atmak gerekirken sürekli bir mehteran bölüðü havasý... Ýki ileri, bir geri... Hatta bazen iki ileri, iki geri... Olduðumuz yerde sayýyoruz.

Kavgayla beslenen ve motive olan bir Milli Takým istemiyoruz. Çünkü Milli Takým, ülkenin temsilcilerinden oluþur. Böyle temsil edilmek hoþ bir görüntü deðil. 16 Kasým 2005�teki Ýsviçre maçýndan sonra ilk kez seyircili bir ortamda Türkiye�de sahaya çýkan Milliler sahada �Nasýl arpa boyu ileri gidilmez� adlý oyunu sergilediler. Malta maçýnda alýnan beraberlik sonrasý medyanýn haklý serzeniþi, kafalardaki �düþmaný� yine canlandýrdý: Medya... Macaristan maçýný ancak böyle varolmayan bir düþmaný canlandýrarak kazanabileceðini düþünen �kriz yöneticileri� önce kampta gazeteleri oyuncularýn önüne attýlar sonra da �Çýkýn oynayýn. Gösterin size eleþtirenlere� gazýyla üzerilerinde Milli Takým formasý olan futbolcularý �gazla� sahaya sürdüler.

BAÞROLDE EMRE

NE tesadüf ki kendisine gösterilen hedefe ateþ eden yine Emre Belözoðlu�ydu. Ýsviçre maçýnda da tünele doðru en önde ve hýþýmla koþan o deðil miydi? Yoksa biz yine haksýzlýk (!) yapýp onu baþkasýyla mý karýþtýrýyoruz? Basýn tribününe doðru yaptýðý �Alýn bu da size� iþaretini anlayýþla karþýlamak mümkün deðil. Ya bir sonraki maçta Emre golü kaçýrýr ve basýn tribünü kalkýp topluca ayný hareketi Emre'ye yaparsa? Kaldý ki o Emre, Ýngiltere'de ýrkçýlýk suçlamalarý yapýlýrken Türk medyasýndan destek almamýþ mýydý?

Emre Belözoðlu uzun zamandýr Türkiye'deki futbol ortamýný beðenmediðini belirtiyor. Her röportajýnda, söz ona her geliþinde Türkiye�de oynamanýn bir iþkence olduðunu söylüyor. Ama bu durumu düzeltmek yerine kazanýn altýna biraz daha odun atacak davranýþlar sergiliyor. Ýtalya'da oynamýþ, Ýngiltere�de aktif olarak futbol oynayan Emre'nin ülkeye katký yapmasý beklenirken, seviyeyi daha da aþaðýya çekmesi ona hiç yakýþmadý. Bu ülkede ona gösterilen sevgi ve futboluna duyulan inanç büyük. Ondan beklenen, bunlara ayný oranda cevap vermesi, kaptanlýk bandýna uygun davranmasý.

ÝÞLER ÝYÝ GÝTMÝYOR

KRÝZ yönetimi, ipleri germek, sanal düþmaný hedef göstermek, kaos yaratmak ve bunu motivasyona çevirmek olarak algýlanmamalý. Çünkü sahadaki stres, kaldýrabilecek oranýn kat kat üzerine çýktýðýnda, futbolcu yanýndaki arkadaþýna bile pas veremez, düþünme yetisini kaybeder ve hata üzerine hata gelir. Her zaman Ýskoç hakem bulmak da kolay deðil. Bir anlýk akýl tutulmasý sýrasýnda Zoltan Gera kaleciyi geçmek yerine topa vursa ve Macaristan golünü atsa, Ýnönü'de maçýn sonu gelir miydi? Ýsviçre ile yapýlan play-off maçýnda yaþananlarý ne çabuk unuttuk.

Fatih Terim basýnýn eleþtirilerini ciddiye almýyor ve bunlardan ders çýkartmýyorsa, özeleþtiri yapmalýdýr. Çünkü iþler iyi gitmiyor. Daha EURO 2008'e katýlmayý garantilemedik. Bu futbolla da, Malta örneðindeki gibi her maç potansiyel puan kaybý tehlikesi söz konusu. Sorunlarýmýz kesinlikle saha dýþarýsýnda deðil. Saha içerisinde. Bunu çözecek insan da Milli Takýmlar Baþ Sorumlusu Fatih Terim. Terim hem kendi hazýrlýklarýný hem de oyuncularýn kalan 4 maçlýk motivasyonunu futbol sahasýnýn içerisini düþünerek yapmalý. Kavga etmek, kavgayla beslenmek eskiden belki baþarý getiriyordu ama artýk kaos yaratmaktan baþka bir iþe yaramýyor.

Emre: O hareket herkese deðil, bir kiþiye!

MACARÝSTAN maçýnda ilk gol sonrasý basýn tribününe doðru �kol� hareketi yapan futbolcu Emre,özrü kabahatinden büyük dedirten bir açýklama yaptý. Ýþte Emre'nin özrü ve savunmasý:O hareket, hiçbir þekilde Türk basýnýna ve basýn tribününe yönelik deðildi. Genel olarak o tribündeki bir kiþiye yapýlan bir hareketti ve o kiþi kendini biliyor. Bugüne kadar ve özellikle yurt dýþýndaki haklý mücadelemde beni yalnýz býrakmayan ve desteðini esirgemeyen çok deðerli spor basýnýna böyle bir davranýþ içinde bulunmam söz konusu bile olamaz.

Vatan
    Konu Erbay tarafýndan (14.09.2007 Saat 15:10 ) deðiþtirilmiþtir.

Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayþe Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Ben size Macarlarý yenemezsiniz demedim

Macaristan maçýnda kaptan Emre Belözoðlu'nun golden sonra 'hareket çektiði' spor yazarý Mehmet Demirkol, yine Fatih Hoca'yý ve Emre'yi sert biçimde eleþtirdi.
    14 Eylül 2007 Cuma 12:08

Mehmet Demirkol/Milliyet
    Ben size Macarlarý yenemezsiniz demedim...

Gera oyundan atýlmýþ. Terim 4. hakemin üstüne yürüyor: Elini kaldýrýp iki ve kart hareketleri yaparak. Atýlmýþ adamý bir defa daha attýracak. Hakem 'atýldý gidiyor' diyor muhtemelen. Çünkü Gera'yý gösteriyor da anca sakinleþiyor Terim. Hadi heyecanýna verelim hocanýn. Unutalým geçmiþteki olaylarý. Rakibe zaten verilen kýrmýzý karta bu kadar kendini kaybeden hocam, penaltý ve Hakan'a kýrmýzý kart çýksaydý ne yapardý? Düþünmeyelim. Ama iþin futbol yönünü düþünelim. Malta'dan yediðimiz golün aynýsý sonumuz oluyordu neredeyse. Faul yap, sonra uyu. Bir de bak ki, rakip kalecinle karþý karþýya. 3 günde ayný acayip pozisyondan 2 tane veriyoruz. Alýn size ders!.

'Ders almam ders veririm'
    Biz öðrenmeye açýðýz. Ama sorarak öðrenmek en iyisi. Soralým o zaman: Malta maçýndaki kadro nerede? Toraman neden yedekte? Forvet hattý tamamen neden deðiþti? Ayhan neden 11'de. Hamit neden orta sahanýn göbeðinde deðil. Doðrusu buysa. Ders nerede?

Türk Milli Takýmý, Dünya Kupasý katýlýmcýsý olmayan tek grupta mücadele ediyor. Ýskoçya, Polonya, Ýrlanda, Romanya gibi yüksek formlu takýmlar da yok grupta. Ne var peki Mhyre, Nikopolidis, Ýskoç hakem Dougal...
    Peki futbol var mý? Kurtarýcý bir Ýmparator olan Terim'in bildik sihirli dokunuþlarý var mý?

Yok! Peki ne var! Özlü sözler: "Ýntikam almak istiyorsanýz 2 mezar kazmalýsýnýz". Vay anam vay! Bir sonraki basýn toplantýsýnda düelloya davet edileceðiz sanýrým. Sonra da silah seçimi olacak herhalde.
    Baþka ne var! 3 maç seyircisiz. Sorumlusu kim! Federasyonun maç öncesi yaptýðý 'itidal çaðrýsý'na bakýlýrsa sorumlu seyirci. Halbuki Ýsviçre maçýnda seyirci ne yaptý ki! Sahada, kulübede hâlâ sorumlular. Gera'nýn atýlýþýndan sonra çýldýran hocam ve golden sonra basýn tribününe 'hareket çeken' kaptaným. Ah benim güzel milli takýmým.

Terbiyesizliðin kaptaný
    O terbiyesiz adam 27 yaþýnda. 11 yýldýr uluslararasý arenada. 2 büyük ligde oynadý. 44 kez A Milli. Ýsviçre maçýnda rakip kovalayan, Ýngiltere'de hakkýnda ýrkçýlýk soruþturmasý açýlan, nihayet sahada milli formayla ve kaptanlýk bandýyla hareket çeken adam benim milli takýmýmýn kaptaný. Özür dilemiþ. Týpký TSYD'nin açýklamasýndaki gibi ben de kabul etmiyorum.
    Eðer bu ahlak yoksunu adam, bir daha milli takým formasý giyerse, onu çaðýran da bu suça, bu terbiyesizliðe ortak olacak. Eðer bu adama bir ceza verilmez üstüne de prim alýrsa bu ahlak yoksunluðunu federasyon da üstüne alacak. Ya maçý kaybetseydik ne olacaktý? Kime çekecekti o hareketi, koridorda Macar mý kovalayacaktý? Yoksa mixed zone'da muhabir mi dövecekti? Onu Ýngiltere'de buradakinden 5 kat fazla eleþtiriyorlar. Yapabilecek mi oradaki basýna ayný þeyi? Bekliyorum. Bir gün oynarsa görürüz herhalde.

Bu kadarla bitiyor mu?
    Bir milli takým düþünün:
    1- Oyuncularý basýna, dolayýsýyla halka konuþmuyor.
    2- Galibiyet primlerini kendileri belirliyor.
    Yani hesap vermek, açýklama yok. Hakaret, ölüm tehdidi çaðrýþtýran açýklamalar, terbiyesizce el-kol hareketleri var. Acaba hayatlarý boyunca babalarýndan alabilmiþler mi istedikleri parayý? Ya da kulüpleri hiç onlara primi siz belirleyin demiþ mi? Kimin parasý o? Ve eðer 65. sýradaki Macaristan'ý yenmenin ödülü açýk çekse, 115. sýradaki Malta'yla berabere kalmanýn cezasý ne? Ya da yarýn öbür gün Dünya Kupasý'ný kazanýrsak Boðaz Köprüsü'nü mü vereceksiniz oyunculara? Ve o zaman biz eleþtiride bulunduk diye Taksim Meydaný'nda asýlacaðýz herhalde.
    Baksanýza bazýlarýný eleþtirmek þimdiden 'günah' statüsüne girdi bile.
    Ah benim Milli Takýmým.
    Tebrikler. Macaristan Zaferi için.
    Ama ben size Macaristan'ý yenemezsiniz demedim ki...
    Ýçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr poetricus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý A.Alper Yüce Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Emre'ye kýzamýyorum.Bu sahtekar sonuca göre davranan basýna ben de aynýsýný yapardým.
    Tarife kalkýþsam ceza alýrým ama ben olsam daha beterini yapardým.
    En azýndan kolumu kullanmazdým.

Sacit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Emre bu kafayla her zaman bu tür hareketleri yapmaya müsait bi oyuncu,zaten geçmiþine bakarsak herþey ortadadýr.Kiþisel bi problem olabilir ama yaptýðý hareket çok yanlýþ,kesinlikle ceza almasý lazým,yoksa uslanmaz bu adam,o da þüpheli ya.

Yaþ
    37

Bu hareketi neden yapmýþ olabileceðini de düþünmek lazým.Kendimizi onun yerine koyalým.

Nereden
    Ýzmir

Emre haklý basýn haksýz demiyorum þahsen. Basýn haklý Emre haksýz da demiyorum.

75-80 Milyonluk bir ülkenin futbol Milli takýmý kaptanlýðý yapmýþ birisine yakýþmayan bir hareket.

O zaman suçlu Fatih Terim.. Kime sorumluluk vereceðini bilmiyor..

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr erdal6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Standart helal emre

emre nin arkasýndayým, sahte basýn macaristan macýný sanki kendileri kazandýrmýþ havasý oluþturmaya calýþýyorlar ama bu ömedya malta macýný kaybettirmiþtir, bu macýnda medya ile hiç alakasý yoktur.

Mert Zaman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

emre belözoðlu bunu basýna ypmadýgýný soledi ve sadece o kendini biliyor dedi???
    #50 Jackson Avelino Coelho
    #7Miroslaw Szymkowiak
    #61 Ýbrahima Yattara

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

yapýlan hareketin yanlýþlýðý herkes tarafýndan kabul edilmeli.emre o hareketi yapmamalýydý.deðil emre hiç bir oyuncu yapmamalý.

ama gel gelelim iþin öbür tarafýna.mehmet demirkol için deðil genel anlamda söylüyorum spor medyasýnýn çoðu skor medyasý aslýnda.gerçeklere gözlerini kapatan,skora göre yorum yazan insanlar var ve çoðunlukta.

bir de genel medya eleþtirisi yapmak lazým.trabzonspor-sivas maçýndaki olaylarý günlerce ana haberde gösterdiler,ýrkçý söylemlerle yayýnladýlar,neler neler yaptýlar ve salýdan sonra yine konuþacaklar bunu biliyoruz deðil mi?
    güzel þimdi bunun üzerine bir emrenin hareketi çarþamba akþamýndan bu yana konuþuluyor.iki gündür gazetelerde manþetlerde,tvlerde her haber programýnda biri baðlanýp yorum yapýyor,ceza verilsin diyor bunu da yaþýyoruz deðil mi?

sormak lazým ayný medyaya ülkede inlarlar açlýktan kýrýlýrken,sokakta dilenen,çöplerde yiyecek arayan onbinlerce insan varken,daha bugün ankarada baraj doluluk oraný %2,5ken,meclisteki birileri pkkya terör örgütü deðil sadece benim kardeþlerim derken,israilin uçaklarý bizim hava sahamýza girerken,ülkenin aklýnýza gelebilecek her köþesi tek tek satýlýrken ve 20-25 yýldan belki daha aza vatansýz kalabilecekken,ülkede çok büyük yanlýþlar yapýlýrken neredeydiniz?

tamam anladým ben siz medya mensuplarý da sizin patronlarýnýz da o yanlýþlarý yapanlara yalakalýk peþindeydiniz,garibanlarý görmezden gelirdiniz deðil mi?

tamam belki emre o hareketi yapmamalýydý ve yanlýþtý ama siz onlardan daha da fazlasýný hak ediyorsunuz.bu en büyük gerçek.bu olayý bu kadar büyütüp ülkenin tek sorunu yapmanýz bile onu ne kadar hak ettiðinizi gösteriyor zaten.yanlýþ mýyým?hadi itiraf edin.

ben bi itiraf edeyim mi?ben de kolumu kýzartacak kadar sert bir vuruþla aynýsýný sizlere yapmak isterdim.
    kimse kusura bakmasýn
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

emre basýn ile sabýraký bi oyuncu.fakat bu hareket medyanýn malta maçý sonrasý fatih terim ve futbolculara yaptýðý acýmasýz eleþtirilerin yanýnda biþey deðil.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Nereden
    Ýzmir

Milli takýmýn dünya üçüncülüðü kadrosunda bulunmuþ , Milli takýmda kaptanlýk seviyesine ulaþmýþ birisi kim olursa olsun ve olay ne olursa olsun bu yaptýðý hareketi tasvip etmiyorum! Basýnla bir sorunu varsa bunu bu þekilde dile getirmemeliydi. Dünyanýn gözü bu maçtaydý. Tasvip edilicek bir hareket deðil.

Milli takým hayali olan genç futbolculara ancak bu þekilde örnek olan birisine " helal " lafý bana çok tuhaf geliyor.

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Yaþ
    62

Burda bir sey unutuluyor.....

1000 kisi calistiran bir yatirimci veya bir üretici nin bile vergiden sonra belkide yilda 1 milyon dolar ancak kazaniyor...
    Gelelim Futbolcularimiza.
    Vergi sorunu yok, üretim sorunu yok , Hammadde bulma sorunu yok, Dolarin düsme sorunu yok, isci cikarma sorunu yok.....
    Yani sadece calisacak ve biraz topa tepcek....Sadece o kadar...

1000 kisi calistiran bir yatirimci veya herhangi bir Bakan onlar kadar popüler degil.
    Kendi adima söyleyeyim bakanalrin hepsini bilmiyorum, ama Futbolcularin cogunu biliyorum ....

Bu popülerligin bilindigini Futbolcu kardeslerde bilmezmi??
    Birakin Milli takimi , Amatör takimda oynayan bir 20 yasindaki gence bile bu hareketleri yakistiramam...
    Ona söyleyeck tek lafim vardir, Ogluna da öyle seyler ögetirmisin.
    Bir gün 17 yasindaki cocuk o hareketi sana yapsa, sen hoslanirmisin???

Acaba bu Futbolcularimiz, Spor bayraminda , veya stad önünde, idman sahalrinda yazilan Ben sporcunun zeki, cevik ve ayni zamanda ahlaklisini severim
    yazilarinin hicmi ne demek istedigini arastirmamislar??
    Bu kadar zamanin var, bu kadar parada var, bari biraz konusmayi, hosgörüyü, catal bicak tutmayi ögrensene?? Su anki zamanda bunu para ile ögrenebilrisin....

Futbolcularimizda malesef bu konuda pek zeka fiskiran cinsten degiler.
    Ama onlarda olan suclarin cogu Kulüp yönetenlerinde var.
    Agzi yaninca , baska Futbolcu hakkinda konusan Yöneticiler, kendi Futbolcularin ahlaksizligini koruyabiliyorsa, yakinda baska seyler daha olur...

Gol sonra herhangi hareketten dolayi kirmizi kart örnekleri vardir, hatta hakem karti göstermediyse ardindan ceza verilme örnegide vardir .
    Tümerin gecen sezon GS macinda 2.gol olduktan sonra sahaya madde atan seyiriciyi alkisladigi icin 1 mac ceza almisti hatirladigim kadari ile.
    Nouma 1.5 sene yemisti, Ülkeden gönderilmisti..
    Ceza ise ceza..

Ama bu TFF , FT, HU ve oynattiktaki belirli mahalle kabadayisi Futbolculari olduktan sonra onlar baska seyini gösterirler...

Haa, bu ara hakikatten Emre Bölezoglu kac milli macta kurtaricilik yapmistir?
    Onuda birisi aciklasin..GS den sonra Interde ve Newcastlede kac tane mac cikarmistir??

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

zaten böyle abuk sabuk spor ahlakýna uymayacak hareketler yapma potansiyeline sahip bi oyuncu olduðu için normal. emreden ne beklemeliyiz ki ?

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

çok yanlýþ bir hareket yaptý demekki ingilteredeki ýrkçý söylemler söylediði doðruymuþ isviçre maçýnda kavga bu hareket filan hiç yakýþmýyor kendisine o futboluna baksýn ilk önce

coskun0661 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

bencdee cok yanliþ býr hareket yaptii onun gibi bi rfutbolcu asla böle hareket yapmamlýydýý
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA ÝSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAÐIMIZ OLMADIÐI GÝBÝ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERÝR ''

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

ben emrenin bu hareketinin bi kiþiye özel olduðuna inanýyorum oyüzden de yadýrgamýyorum iþveþ maçýnda yaptýklarýný da orda o an kim olsa öle yapardý diye düþünuyorum zaten istiklal marþý okunurken ne kadar dolu olduklarý belliydi

Recep Çaltepe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Son derece yakýþýksýz bir hareket. Hiç bir bahanesi yok. Demek ki Emre, Milli Takým formasý ve o takýmýn kaptanlýk pazubandýný taþýyacak karakterde bir futbolcu deðil. Tek kelimeyle yazýk!

Nereden
    Ýstanbul

biseye kafasi iyi kizmis,salterler atmis,sonucta oda bi insan..ben basin'in yaptigini yalnis buluyorum cok yüklendiler

Yaþ
    49

terim gazý verdi sürdü sahaya.bu hareketi trabzonsporlu bir oyuncu yapsa gazete manþetlerimi hayal bile edemiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)