Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Basn ve Emre Belzolu - Milli Takm

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Standart Basn ve Emre Belzolu - Milli Takm

Dosyas kabark !..

Bu Emre'nin kanc vukuat? Emre bu hareketi kime yapt? Bu hareketi yapt ne srlen kiinin yant ne oldu? Emre ceza alacak m? te Trk futbolunun bir numaral gndem maddesi:

EURO 2008 Elemelerinde stste kaybettii puanlarla byk avantaj yitiren ve zellikle Malta beraberlii sonras ar eletiriler alan Milli Takmmzda Macaristan ma ncesi Fatih Terim'in spor basnna ynelik yapt "Ders almam ders veririm" aklamasyla gerilim daha da ykselmiti.

Bir yanda basnda yaplan eletiriler giderek arlayor ve zaman zaman snrlar zorluyor, dier yanda da Milli Takm cephesinin komutanndan ayn slupta yant geliyordu.

Bu gergin ortamda klan Macaristan manda elde edilen 3-0'lk galibiyet, Norve-Yunanistan mandan kan beraberlik ve Bosna'nn Moldova'ya yenilmesi aslnda Milli Takmmz yeniden zirveye yaklatrmt. Bu sonularn ardndan gerilim decek ve hem kamuoyunda hem de basnda Ay Yldzllara oluan tepki azalacakt. Ancak olmad. Trk futbolunun en yetenekli isimlerinden biri olan ancak son yllarda sabka dosyasn srekli kabartan Emre Belzolu'nun ma srasnda Basn Tribn'ne yapt irkin el hareketi ortam daha da gerdi.

DOSYASI KABARIK
    Emre Belzolu, rencisi olduu Hagi sayesinde var olan yeteneklerini daha da gelitirmi, Galatasaray'n efsane yllarndan Fatih Terim'in ona tand ans ve duyduu gvenle Trk futbolunun en nemli isimlerinden biri haline gelmiti. 2000'de UEFA zaferinin ardndan Avrupa kulplerinin gzdesine haline gelen Emre, Okan Buruk ile berabir Inter'e transfer olmu ama bunu yaparken Galatasaray'a para kazandrmad gerekesiyle sar krmzl camiann hedefi olmutu. Kimine gre Emre yllardr parasn tam alamad Galatasaray'da profesyonelce davranp Inter'e gitmi, kimine gre ise 17 yanda kendisine o nemli formay emanet eden Galatasaray'a ihanet etmiti.

Avrupa maceras pek de Emre'nin istedii gibi gitmedi akas. Inter gibi byk bir kulpte her zaman gz nnde olan bir isim olarak kalsa da zaman zaman istemedii mevkiilerde oynad, zaman zaman yedek kulbesinde oturdu. Emre ayn kaderi u anda da Newcastle United'da yayor.

Ancak bundan da nemlisi Emre'nin srekli ykselen agresiflii. UEFA Kupas Yar Final 2. manda Leeds nnde grd krmz kartla UEFA Finali'nde oynama ansn karan Emre, zellikle hakemlere kar olan tavryla sk eletirilen bir isim olmutu. Hatta bu ynyle rencisi olduu Hagi'ye bile benzetilen Emre'nn sabka dosyas son yllarda daha da kabard.

svire ile oynadmz olayl matan sonra 4 ma ceza alan Emre, daha bu cezasn doldurmadan ngiltere'de rklkla suland. Neyse ki Emre bu sulamadan akland ve futbol hayat boyunca kara bir leke tamaktan kurtuldu.

MLL FORMAYA SAYGISIZLIK
    Millilerin Gkhan nal'n att golle 1-0 ne gemesinin ardndan takm arkadalarnn sevincini bir yana brakp Basn Tribn'nn nne gelen Emre, kolunda tad kaptanlk pazubandn, yllardr Avrupa'da forma giymenin getirdii -ya da getirmesi gerektii- olgunluu, gsndeki Ay Yldz, hereyi bir yana atp asla mazur grlemeyecek o hareketi yapt.

Emre'nin bu hareketi gereken tepkiyi grd. Hem Trkiye Spor Yazarlar Dernei hem de Profesyonel Futbolcular Dernei Milli oyuncuyu sert bir ekilde knad. Bu knamalarn hemen ardndan Emre'den bir aklama geldi. Emre bu hareketi Basn Tribn'ndeki herkese deil tek bir kiiye yaptn sylyordu. Belzolu'nun bu szleri iin genel kan uydu: "zr kabahatinden byk"

HAREKET KME?
    Emre'nin bu garip savunmasnda kastettii kii kimdi? Aslnda bunun ok da nemi yoktu, Trk sporunun nde gelen kiilerinin, binlerce taraftarn, milyonlarca televizyon izleyicisinin nnde yaplan bu hareket, "Herkese yapmadm. O kendini biliyor." diye geitirilebilecek bir hareket deildi. Ancak yine de hereye ramen Emre'nin bylesine gz kara ve terbiyeden uzak bir ekilde hareket etmesinin nedeni olan kiinin kim olduu byk merak konusu olmutu. Bu ismi Hrriyet Gazetesi Televizyon Eletirmeni Cengiz Semerciolu aklad: Mehmet Demirkol

DEMRKOL NE YAZMITI?
    Mehmet Demirkol Malta beraberlii sonras sert bir yaz kaleme almt. Macaristan mandan bir gn nce yaynlanan yazsnda Emre iin unlar sylemiti:

Emre'siz bir mili takm
    Bir performans eletirmek o performans sergileyen kiinin hayattaki varln, yapt her eyi eletirmek anlamna gelmez. Bu yzden Emre'nin Malta mandan sonra "Bu lkenin yaad baarlarn hepsinde biz varz" aklamas manaszdr. Bu syledikleri byk bir yetenek olan Emre'nin hayat anlamada yaad glkleri de anlatyor aslnda. Bunun sonucu olarak neden 4 yldr sfr performansla oynadn!

Emre'nin milli takma katks sfr. Oynad kulplerde vazgeilmez olamyor. Srekli hocasnn bile anlamad sakatlklar yayor.

Ne Inter, ne de Newcastle'da direkt oyuncu olamad. Olaanst yeteneklerine ramen manetlere futboluyla deil, nce svire mandaki olaylar, sonra da 'Irk tavrlar' soruturmasyla kt. Her seferinde lke halkndan yardm istedi ve tm lke ayaa kalkt. Peki bunlarn sonunda Emre'de bir geri dn var m?

Hayr, gn getike daha sradan bir futbolcu oluyor. Maalesef ne ac ki bu byle!
    Ve bu performans ortadayken Emre vazgeilmez olduunu, eletirilmez olduunu dnyor!
    Emre ok zamandr, performans asndan gvenilmez bir oyuncu. Bir milli takm onun gemiteki, 6-7 yl nceki performansna gre ekillendirilemez. Artk milli takm o yokmu gibi kurulmal. O ve Yldray'a gre ekillendirilecek bir takm yar yolda kalr. nk ne zaman salkl olacaklarn bilmek olanaksz?

Peki bunu Terim yapabilir mi? Galatasaray'a geldiinde hi dnmeden lyas ve Ceyhun'u silebilen Terim bunu bugn niye yapamyor? kinci Galatasaray seferinde Hakan' istemeyen Terim, 4 yl sonra nasl oluyor da Hakan'sz bir milli takm yapamyor? Bu takm futbol performans kriterlerine gre mi yaplyor, yoksa baka faktrler mi var?

DEMRKOL'UN TEPKS DE SERT OLDU
    "Emre'nin hareket ektii yazar" olduu ne srlen Mehmet Demirkol, bugn bir kez daha Emre'yi kaleme ald. Demirkol'un bu seferki yazs ok daha sertti:

Terbiyesizliin kaptan
    O terbiyesiz adam 27 yanda. 11 yldr uluslararas arenada. 2 byk ligde oynad. 44 kez A Milli. svire manda rakip kovalayan, ngiltere'de hakknda rklk soruturmas alan, nihayet sahada milli formayla ve kaptanlk bandyla hareket eken adam benim milli takmmn kaptan. zr dilemi. Tpk TSYD'nin aklamasndaki gibi ben de kabul etmiyorum.

Eer bu ahlak yoksunu adam, bir daha milli takm formas giyerse, onu aran da bu sua, bu terbiyesizlie ortak olacak. Eer bu adama bir ceza verilmez stne de prim alrsa bu ahlak yoksunluunu federasyon da stne alacak. Ya ma kaybetseydik ne olacakt? Kime ekecekti o hareketi, koridorda Macar m kovalayacakt? Yoksa mixed zone'da muhabir mi dvecekti? Onu ngiltere'de buradakinden 5 kat fazla eletiriyorlar. Yapabilecek mi oradaki basna ayn eyi? Bekliyorum. Bir gn oynarsa grrz herhalde.

NE YAPILMALI?
    imdi en ok tartlan konu bu. Bugn hangi gazeteyi asanz Emre'nin ar biimde eletirildiini grebilirsiniz. Emre'nin Milli Takm'a artk alnmamasn isteyen de var, ceza almasn isteyen de var, bu konuda Fatih Terim'i sulayan da var. Ancak ne olaca kimse bilemiyor. Daha dorusu hemen herkes tahmin edebiliyor ama yine de "Belki bu sefer" diye umut ediyor
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

isaret parmagi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Ya
    35

tutulacak, dokunulacak yeri kalmam vck vck bir spor basn ve birbirinden garip ilikilerin dnd bir spor dalnda, el kol hareketi ekmi bir zbdk adamdr. emre ve mesela pascal nouma gibi adamlarn hatas, tepkilerini aka gstermektir. oysa bu iler byle olmaz. kap arkalarnda, masa balarnda klp bakanlarna ikayet ederek; "taraftar" denen mafyavari oluumlara hedef gstererek; arabasnn iinde kaleci dverek falan yaplr. emre'nin denyoluu, bunu renmemi olmasdr.

gene de sorulmas gereken asl soru, hakaretin nerde balayp nerde bittiidir. mesela, doru drst okuma yazmas olmad halde, bir genel yayn ynetmeninin damad olduu iin spor yazar "yaplm" birinin varl m asl hakarettir? yoksa, gencecik yata bu spora kilitlenip "birikimli" olmas zaten mmkn olmayan birinin fkeyle, gazla falan yapt el kol hareketleri mi?

iyi, emre'nin ipini ektik. sistem temizlenecek mi? o klp eyyamcs, o bakanlardan direktif ve maa alan, o sahibinin sesi gazeteciler gidecek ve yerine bu ii adam gibi yapacak vicdan sahibi birileri gelecek mi?

olay, yle baa byle tarak olaydr yalnzca. tuvalet kadndan kale izgileri yapp hakem ipi eken bir oluum, el kol hareketi ekilmesini de anlayla karlamaldr. ben de emre'ye katlyor ve sa kolumun bilek blgesini yle bir yaladktan sonra, parmaklarmn d ksmn sol avucumun iine koyuyor ve hzla ne doru ittirirken "rraaaak!" diye bir ses kartyorum. ve erefli trk basnna da "kn kardeim u sporla aramzdan!" diyorum.

ayrica kimse kusura bakmasin ama gorunen su kadroda mecburen oynatilacak futbolcu. turk milli takimi yetenekli oyunculara sahiptir ama deneyimli oyunculara sahip degildir. ayrica adam sirf dunya kupasinda formda olabilmek icin gidebilecegi o kadar ust duzey takim varken, ilk onbir sorunu yasamayayim diyerek newcastle gibi adi var kendi yok bir takima gidiyor, milli takim dunya kupasindan olunca verdigi bu transfer kararinin tamamen "evdeki hesap carsiya uymadi" moduna geliyor, kariyerinde hata yapmis oluyor, motivasyonu cokuyor, bu dandik takimda bu moralle tek basina dunyalari kurtaramiyor, yedege cekiliyor, kadroya alinmiyor, yas 27 artik yapabilecegi son bir dogru transfer hamlesi var, adam kara kara dusunuyor, ve sen turk basini olarak milli takim icin kendi kariyerini mahveden bir futbolcuyu bu durumda oldugu icin yerin dibine sokuyorsun. yapmamasi gerekirdi ama ben gayet mutlu oldum o hareketi gorunce. taraf tutuyorum ayrica, evet.
    Konu isaret parmagi tarafndan (14.09.2007 Saat 13:17 ) deitirilmitir.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

Emre'ye kzamyorum.Bu sahtekar sonuca gre davranan basna ben de aynsn yapardm.

yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Alper , Bir milli mata kolunda kaptanlk pazubant varken yapar mydn bunu gerekten ?

Bu konuda basn hakldr Emre hakldr olay deil bu. Ben olaya kim hakl kim haksz diye bakmyorum.

" Ben sporcunun zeki,evik ayn zamanda da ahlaklsn severim. " Mustafa Kemal ATATRK

Bir milli takm kaptanna yakmayan ve tasvip edilmeyecek bir hareket.

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Eduardo Galeano

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

Ben milli takm kaptan deildim ama u halimle aynn yapardm diyorum.Milli takm kaptan olsaydm ... Bilemiyorum.O ok ayr bir sorumluluk ve sadece kaldrabilenler bu sorumluluun altna girebilmeli.

Mayls - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    30

Kime olursa olsun yapilmamasi gereken bir hareket. stte Ilhan abininde hatirlattigi "Ben Sporcunun zeki cevik ve ayni zamanda ahlaklisini severim" szn unutmamamiz lazim. zel hayatinda istedigini yapsin Emre ama milli formayla sahaya ciktiginda kisiligi ve zel hayati soyunma odasinda kalmistir. O sahada Emre degil Milli bir Futbolcumuz oynuyor. Milletimizi temsilen ciktigi sahada byle bir hareket yapmasi hos degil.
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e zgrlk!

Erbay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Bu ayp senin FATH HOCA
    Fatih Terim'in gsterdii hedefe (!) yine en nde Emre kotu. Kavgayla beslenen Milli Takm saha iindeki sorunlar yok sayyor.

Ne svire ma, ne de alnan ar ceza, Milli Takm' sanal dman yaratmaktan alkoydu

KAVGA ettik. Ar ceza aldk. Ama grnen o ki ders almadk. Zaten Fatih Terim de �Ben ders almam� diyerek bu tezi glendirmiyor mu? Rakipten ve kazanlacak baardan daha ok kafalarda yaratlan �dman� milli motivasyon arac oluyor her seferinde. leri doru adm atmak gerekirken srekli bir mehteran bl havas... ki ileri, bir geri... Hatta bazen iki ileri, iki geri... Olduumuz yerde sayyoruz.

Kavgayla beslenen ve motive olan bir Milli Takm istemiyoruz. nk Milli Takm, lkenin temsilcilerinden oluur. Byle temsil edilmek ho bir grnt deil. 16 Kasm 2005�teki svire mandan sonra ilk kez seyircili bir ortamda Trkiye�de sahaya kan Milliler sahada �Nasl arpa boyu ileri gidilmez� adl oyunu sergilediler. Malta manda alnan beraberlik sonras medyann hakl serzenii, kafalardaki �dman� yine canlandrd: Medya... Macaristan man ancak byle varolmayan bir dman canlandrarak kazanabileceini dnen �kriz yneticileri� nce kampta gazeteleri oyuncularn nne attlar sonra da �kn oynayn. Gsterin size eletirenlere� gazyla zerilerinde Milli Takm formas olan futbolcular �gazla� sahaya srdler.

BAROLDE EMRE

NE tesadf ki kendisine gsterilen hedefe ate eden yine Emre Belzolu�ydu. svire manda da tnele doru en nde ve hmla koan o deil miydi? Yoksa biz yine hakszlk (!) yapp onu bakasyla m kartryoruz? Basn tribnne doru yapt �Aln bu da size� iaretini anlayla karlamak mmkn deil. Ya bir sonraki mata Emre gol karr ve basn tribn kalkp topluca ayn hareketi Emre'ye yaparsa? Kald ki o Emre, ngiltere'de rklk sulamalar yaplrken Trk medyasndan destek almam myd?

Emre Belzolu uzun zamandr Trkiye'deki futbol ortamn beenmediini belirtiyor. Her rportajnda, sz ona her geliinde Trkiye�de oynamann bir ikence olduunu sylyor. Ama bu durumu dzeltmek yerine kazann altna biraz daha odun atacak davranlar sergiliyor. talya'da oynam, ngiltere�de aktif olarak futbol oynayan Emre'nin lkeye katk yapmas beklenirken, seviyeyi daha da aaya ekmesi ona hi yakmad. Bu lkede ona gsterilen sevgi ve futboluna duyulan inan byk. Ondan beklenen, bunlara ayn oranda cevap vermesi, kaptanlk bandna uygun davranmas.

LER Y GTMYOR

KRZ ynetimi, ipleri germek, sanal dman hedef gstermek, kaos yaratmak ve bunu motivasyona evirmek olarak alglanmamal. nk sahadaki stres, kaldrabilecek orann kat kat zerine ktnda, futbolcu yanndaki arkadana bile pas veremez, dnme yetisini kaybeder ve hata zerine hata gelir. Her zaman sko hakem bulmak da kolay deil. Bir anlk akl tutulmas srasnda Zoltan Gera kaleciyi gemek yerine topa vursa ve Macaristan goln atsa, nn'de man sonu gelir miydi? svire ile yaplan play-off manda yaananlar ne abuk unuttuk.

Fatih Terim basnn eletirilerini ciddiye almyor ve bunlardan ders kartmyorsa, zeletiri yapmaldr. nk iler iyi gitmiyor. Daha EURO 2008'e katlmay garantilemedik. Bu futbolla da, Malta rneindeki gibi her ma potansiyel puan kayb tehlikesi sz konusu. Sorunlarmz kesinlikle saha darsnda deil. Saha ierisinde. Bunu zecek insan da Milli Takmlar Ba Sorumlusu Fatih Terim. Terim hem kendi hazrlklarn hem de oyuncularn kalan 4 malk motivasyonunu futbol sahasnn ierisini dnerek yapmal. Kavga etmek, kavgayla beslenmek eskiden belki baar getiriyordu ama artk kaos yaratmaktan baka bir ie yaramyor.

Emre: O hareket herkese deil, bir kiiye!

MACARSTAN manda ilk gol sonras basn tribnne doru �kol� hareketi yapan futbolcu Emre,zr kabahatinden byk dedirten bir aklama yapt. te Emre'nin zr ve savunmas:O hareket, hibir ekilde Trk basnna ve basn tribnne ynelik deildi. Genel olarak o tribndeki bir kiiye yaplan bir hareketti ve o kii kendini biliyor. Bugne kadar ve zellikle yurt dndaki hakl mcadelemde beni yalnz brakmayan ve desteini esirgemeyen ok deerli spor basnna byle bir davran iinde bulunmam sz konusu bile olamaz.

Vatan
    Konu Erbay tarafndan (14.09.2007 Saat 15:10 ) deitirilmitir.

Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..

Aye Aygn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Ben size Macarlar yenemezsiniz demedim

Macaristan manda kaptan Emre Belzolu'nun golden sonra 'hareket ektii' spor yazar Mehmet Demirkol, yine Fatih Hoca'y ve Emre'yi sert biimde eletirdi.
    14 Eyll 2007 Cuma 12:08

Mehmet Demirkol/Milliyet
    Ben size Macarlar yenemezsiniz demedim...

Gera oyundan atlm. Terim 4. hakemin stne yryor: Elini kaldrp iki ve kart hareketleri yaparak. Atlm adam bir defa daha attracak. Hakem 'atld gidiyor' diyor muhtemelen. nk Gera'y gsteriyor da anca sakinleiyor Terim. Hadi heyecanna verelim hocann. Unutalm gemiteki olaylar. Rakibe zaten verilen krmz karta bu kadar kendini kaybeden hocam, penalt ve Hakan'a krmz kart ksayd ne yapard? Dnmeyelim. Ama iin futbol ynn dnelim. Malta'dan yediimiz goln ayns sonumuz oluyordu neredeyse. Faul yap, sonra uyu. Bir de bak ki, rakip kalecinle kar karya. 3 gnde ayn acayip pozisyondan 2 tane veriyoruz. Aln size ders!.

'Ders almam ders veririm'
    Biz renmeye az. Ama sorarak renmek en iyisi. Soralm o zaman: Malta mandaki kadro nerede? Toraman neden yedekte? Forvet hatt tamamen neden deiti? Ayhan neden 11'de. Hamit neden orta sahann gbeinde deil. Dorusu buysa. Ders nerede?

Trk Milli Takm, Dnya Kupas katlmcs olmayan tek grupta mcadele ediyor. skoya, Polonya, rlanda, Romanya gibi yksek formlu takmlar da yok grupta. Ne var peki Mhyre, Nikopolidis, sko hakem Dougal...
    Peki futbol var m? Kurtarc bir mparator olan Terim'in bildik sihirli dokunular var m?

Yok! Peki ne var! zl szler: "ntikam almak istiyorsanz 2 mezar kazmalsnz". Vay anam vay! Bir sonraki basn toplantsnda delloya davet edileceiz sanrm. Sonra da silah seimi olacak herhalde.
    Baka ne var! 3 ma seyircisiz. Sorumlusu kim! Federasyonun ma ncesi yapt 'itidal ars'na baklrsa sorumlu seyirci. Halbuki svire manda seyirci ne yapt ki! Sahada, kulbede hl sorumlular. Gera'nn atlndan sonra ldran hocam ve golden sonra basn tribnne 'hareket eken' kaptanm. Ah benim gzel milli takmm.

Terbiyesizliin kaptan
    O terbiyesiz adam 27 yanda. 11 yldr uluslararas arenada. 2 byk ligde oynad. 44 kez A Milli. svire manda rakip kovalayan, ngiltere'de hakknda rklk soruturmas alan, nihayet sahada milli formayla ve kaptanlk bandyla hareket eken adam benim milli takmmn kaptan. zr dilemi. Tpk TSYD'nin aklamasndaki gibi ben de kabul etmiyorum.
    Eer bu ahlak yoksunu adam, bir daha milli takm formas giyerse, onu aran da bu sua, bu terbiyesizlie ortak olacak. Eer bu adama bir ceza verilmez stne de prim alrsa bu ahlak yoksunluunu federasyon da stne alacak. Ya ma kaybetseydik ne olacakt? Kime ekecekti o hareketi, koridorda Macar m kovalayacakt? Yoksa mixed zone'da muhabir mi dvecekti? Onu ngiltere'de buradakinden 5 kat fazla eletiriyorlar. Yapabilecek mi oradaki basna ayn eyi? Bekliyorum. Bir gn oynarsa grrz herhalde.

Bu kadarla bitiyor mu?
    Bir milli takm dnn:
    1- Oyuncular basna, dolaysyla halka konumuyor.
    2- Galibiyet primlerini kendileri belirliyor.
    Yani hesap vermek, aklama yok. Hakaret, lm tehdidi artran aklamalar, terbiyesizce el-kol hareketleri var. Acaba hayatlar boyunca babalarndan alabilmiler mi istedikleri paray? Ya da kulpleri hi onlara primi siz belirleyin demi mi? Kimin paras o? Ve eer 65. sradaki Macaristan' yenmenin dl ak ekse, 115. sradaki Malta'yla berabere kalmann cezas ne? Ya da yarn br gn Dnya Kupas'n kazanrsak Boaz Kprs'n m vereceksiniz oyunculara? Ve o zaman biz eletiride bulunduk diye Taksim Meydan'nda aslacaz herhalde.
    Baksanza bazlarn eletirmek imdiden 'gnah' statsne girdi bile.
    Ah benim Milli Takmm.
    Tebrikler. Macaristan Zaferi iin.
    Ama ben size Macaristan' yenemezsiniz demedim ki...
    imdeki Sevdan yle Byk ki.Trabzonum.

Forumdan Uzaklatrlmtr poetricus - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt A.Alper Yce Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Emre'ye kzamyorum.Bu sahtekar sonuca gre davranan basna ben de aynsn yapardm.
    Tarife kalksam ceza alrm ama ben olsam daha beterini yapardm.
    En azndan kolumu kullanmazdm.

Sacit - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.12.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

Emre bu kafayla her zaman bu tr hareketleri yapmaya msait bi oyuncu,zaten gemiine bakarsak herey ortadadr.Kiisel bi problem olabilir ama yapt hareket ok yanl,kesinlikle ceza almas lazm,yoksa uslanmaz bu adam,o da pheli ya.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

Bu hareketi neden yapm olabileceini de dnmek lazm.Kendimizi onun yerine koyalm.

yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Emre hakl basn haksz demiyorum ahsen. Basn hakl Emre haksz da demiyorum.

75-80 Milyonluk bir lkenin futbol Milli takm kaptanl yapm birisine yakmayan bir hareket.

O zaman sulu Fatih Terim.. Kime sorumluluk vereceini bilmiyor..

Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Forumdan Uzaklatrlmtr erdal6167 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.11.2005
    Ya
    40

Standart helal emre

emre nin arkasndaym, sahte basn macaristan macn sanki kendileri kazandrm havas oluturmaya calyorlar ama bu medya malta macn kaybettirmitir, bu macnda medya ile hi alakas yoktur.

Mert Zaman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.09.2006
    Nereden
    Zonguldak

emre belzolu bunu basna ypmadgn soledi ve sadece o kendini biliyor dedi???
    #50 Jackson Avelino Coelho
    #7Miroslaw Szymkowiak
    #61 brahima Yattara

Bartu13 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.04.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

yaplan hareketin yanll herkes tarafndan kabul edilmeli.emre o hareketi yapmamalyd.deil emre hi bir oyuncu yapmamal.

ama gel gelelim iin br tarafna.mehmet demirkol iin deil genel anlamda sylyorum spor medyasnn ou skor medyas aslnda.gereklere gzlerini kapatan,skora gre yorum yazan insanlar var ve ounlukta.

bir de genel medya eletirisi yapmak lazm.trabzonspor-sivas mandaki olaylar gnlerce ana haberde gsterdiler,rk sylemlerle yaynladlar,neler neler yaptlar ve saldan sonra yine konuacaklar bunu biliyoruz deil mi?
    gzel imdi bunun zerine bir emrenin hareketi aramba akamndan bu yana konuuluyor.iki gndr gazetelerde manetlerde,tvlerde her haber programnda biri balanp yorum yapyor,ceza verilsin diyor bunu da yayoruz deil mi?

sormak lazm ayn medyaya lkede inlarlar alktan krlrken,sokakta dilenen,plerde yiyecek arayan onbinlerce insan varken,daha bugn ankarada baraj doluluk oran %2,5ken,meclisteki birileri pkkya terr rgt deil sadece benim kardelerim derken,israilin uaklar bizim hava sahamza girerken,lkenin aklnza gelebilecek her kesi tek tek satlrken ve 20-25 yldan belki daha aza vatansz kalabilecekken,lkede ok byk yanllar yaplrken neredeydiniz?

tamam anladm ben siz medya mensuplar da sizin patronlarnz da o yanllar yapanlara yalakalk peindeydiniz,garibanlar grmezden gelirdiniz deil mi?

tamam belki emre o hareketi yapmamalyd ve yanlt ama siz onlardan daha da fazlasn hak ediyorsunuz.bu en byk gerek.bu olay bu kadar bytp lkenin tek sorunu yapmanz bile onu ne kadar hak ettiinizi gsteriyor zaten.yanl mym?hadi itiraf edin.

ben bi itiraf edeyim mi?ben de kolumu kzartacak kadar sert bir vurula aynsn sizlere yapmak isterdim.
    kimse kusura bakmasn
    HADDN BLEN MERTTR,VATAN BLNMEZ TEKTR,CUMHURYET NDE CUMHURYET KURAN NAMERTTR!NE MUTLU TRKM DYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BNYAMN KAHRMAN,AHMET MUHAMMET DEMREL VE MESUT KELE!SZ H UNUTMAYACAIZ!21.12.2009

Takm tutmak farkl, adam tutmak farkl...

Misina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Trabzon

emre basn ile sabrak bi oyuncu.fakat bu hareket medyann malta ma sonras fatih terim ve futbolculara yapt acmasz eletirilerin yannda biey deil.
    Traktrlerle Trkler Gesin Alt Bamdan Mezarln,
    Seher Aydnlnda Taze nsan Yank Benzin Kokusu

yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Milli takmn dnya ncl kadrosunda bulunmu , Milli takmda kaptanlk seviyesine ulam birisi kim olursa olsun ve olay ne olursa olsun bu yapt hareketi tasvip etmiyorum! Basnla bir sorunu varsa bunu bu ekilde dile getirmemeliydi. Dnyann gz bu matayd. Tasvip edilicek bir hareket deil.

Milli takm hayali olan gen futbolculara ancak bu ekilde rnek olan birisine " helal " laf bana ok tuhaf geliyor.

Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    15.10.2006
    Ya
    58

Burda bir sey unutuluyor.....

1000 kisi calistiran bir yatirimci veya bir retici nin bile vergiden sonra belkide yilda 1 milyon dolar ancak kazaniyor...
    Gelelim Futbolcularimiza.
    Vergi sorunu yok, retim sorunu yok , Hammadde bulma sorunu yok, Dolarin dsme sorunu yok, isci cikarma sorunu yok.....
    Yani sadece calisacak ve biraz topa tepcek....Sadece o kadar...

1000 kisi calistiran bir yatirimci veya herhangi bir Bakan onlar kadar popler degil.
    Kendi adima syleyeyim bakanalrin hepsini bilmiyorum, ama Futbolcularin cogunu biliyorum ....

Bu poplerligin bilindigini Futbolcu kardeslerde bilmezmi??
    Birakin Milli takimi , Amatr takimda oynayan bir 20 yasindaki gence bile bu hareketleri yakistiramam...
    Ona syleyeck tek lafim vardir, Ogluna da yle seyler getirmisin.
    Bir gn 17 yasindaki cocuk o hareketi sana yapsa, sen hoslanirmisin???

Acaba bu Futbolcularimiz, Spor bayraminda , veya stad nnde, idman sahalrinda yazilan Ben sporcunun zeki, cevik ve ayni zamanda ahlaklisini severim
    yazilarinin hicmi ne demek istedigini arastirmamislar??
    Bu kadar zamanin var, bu kadar parada var, bari biraz konusmayi, hosgry, catal bicak tutmayi grensene?? Su anki zamanda bunu para ile grenebilrisin....

Futbolcularimizda malesef bu konuda pek zeka fiskiran cinsten degiler.
    Ama onlarda olan suclarin cogu Kulp ynetenlerinde var.
    Agzi yaninca , baska Futbolcu hakkinda konusan Yneticiler, kendi Futbolcularin ahlaksizligini koruyabiliyorsa, yakinda baska seyler daha olur...

Gol sonra herhangi hareketten dolayi kirmizi kart rnekleri vardir, hatta hakem karti gstermediyse ardindan ceza verilme rnegide vardir .
    Tmerin gecen sezon GS macinda 2.gol olduktan sonra sahaya madde atan seyiriciyi alkisladigi icin 1 mac ceza almisti hatirladigim kadari ile.
    Nouma 1.5 sene yemisti, lkeden gnderilmisti..
    Ceza ise ceza..

Ama bu TFF , FT, HU ve oynattiktaki belirli mahalle kabadayisi Futbolculari olduktan sonra onlar baska seyini gsterirler...

Haa, bu ara hakikatten Emre Blezoglu kac milli macta kurtaricilik yapmistir?
    Onuda birisi aciklasin..GS den sonra Interde ve Newcastlede kac tane mac cikarmistir??

Kadir - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.08.2006
    Nereden
    Eskiehir

zaten byle abuk sabuk spor ahlakna uymayacak hareketler yapma potansiyeline sahip bi oyuncu olduu iin normal. emreden ne beklemeliyiz ki ?

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

ok yanl bir hareket yapt demekki ingilteredeki rk sylemler syledii doruymu isvire manda kavga bu hareket filan hi yakmyor kendisine o futboluna baksn ilk nce

coskun0661 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.09.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

bencdee cok yanli br hareket yaptii onun gibi bi rfutbolcu asla ble hareket yapmamlyd
    ''NUFUS CZDANINDA TRABZON YAZIPTA STANBUL TAKIMLARINA GNL VERENLERLE GNL BAIMIZ OLMADII GB AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERR ''

yelik tarihi
    08.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

ben emrenin bu hareketinin bi kiiye zel olduuna inanyorum oyzden de yadrgamyorum ive manda yaptklarn da orda o an kim olsa le yapard diye dnuyorum zaten istiklal mar okunurken ne kadar dolu olduklar belliydi

Recep altepe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul

Son derece yakksz bir hareket. Hi bir bahanesi yok. Demek ki Emre, Milli Takm formas ve o takmn kaptanlk pazubandn tayacak karakterde bir futbolcu deil. Tek kelimeyle yazk!

yelik tarihi
    12.04.2007
    Nereden
    stanbul

biseye kafasi iyi kizmis,salterler atmis,sonucta oda bi insan..ben basin'in yaptigini yalnis buluyorum cok yklendiler

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    02.07.2007
    Ya
    45

terim gaz verdi srd sahaya.bu hareketi trabzonsporlu bir oyuncu yapsa gazete manetlerimi hayal bile edemiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)