Hesaplipazar
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Ankara 11 Eyll' yaamaktan kurtuldu.

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Standart Ankara 11 Eyll' yaamaktan kurtuldu.

Ankara muhtemel bir faciann eiinden dnd. Shhye'de ok katl bir otoparkta vito marka minibs iinde 300 kg. TNT-Sodyum Nitrat maddesi ele geirildi. Blgede alnan geni gvenlik nlemlerinin ardndan, patlayclar etkisiz hale getirildi.

Ankara'y faciann eiinden dndren bombann "Gbre bombas" olarak bilinen sodyum nitrat olduu belirlendi.

4 SAATTE ETKSZ HALE GETRLD

Shhiye’deki ok katl otoparkta "patlayc madde ykl" ara bulundu. Ara dedektr kpeklerin tepki vermesi zerine tespit edildi. Polis otoparkn evresinde bulunan Aksu Caddesi, Tuna Caddesi ve Marmara Soka’n yaya ve ara trafiine tamamen kapatt.

evredeki binalar da anonslarla boaltld. Bu arada, emniyet yetkilileri uzaktan kumandayla patlatmaya kar gereken sinyal engelleyici sistemi kurdular.

Ankara'daki Kurtulu Otapark'ndaki bomba ykl aracn iinde 300 kilogram TNT-Sodyum Nitrat patlayc madde olduu belirlendi. Bu imdiye kadar ele geirilen en yksek oranda patlayc oldu.

Bomba imha ekipleri, 4 saat sren almalar sonunda patlaycy etkisiz hale getirmeyi baard.

PAZARA MAL GETRDM

Bir grg tan, sz konusu minibsn sabah saat 06.00 sralarnda kimlii tespit edilemeyen bir kii tarafndan otoparka getirildiini ve otopark grevlisine “pazara mal getirdiini” beyan ederek brakldn iddia etti.
    Ekiplerin imha almalar srd srada otopark iletmecisi ve grevlileri, ifadeleri alnmak zere emniyete gtrld.

ELEKTRONK KALKANLA KORUNDU

Arataki bombann uzaktan kumanda ile patlatlmas tehlikesine kar elektronik bir kalkan oluturuldu. Jammer'la (kartrc cihaz) kontrol altna alnan blgeye uzaktan elektronik sinyal gnderilmesi engellendi.

ASIL HEDEF BAKA

Ankara'nn Kurtulu semtinde bulunan bir ok katl otopark'ta bulunan bombann etkisiz hale getirilirken, konuyla igili ilgin bilgilere ulalyor.

Soruturmay yrten emniyet birimleri, almann istihbari olduunu ifade ederken, asl hedefin ise bir baka nokta olduunu kaydettiler.

KAMERA YOK

Vito minibsn yerinin belirlenmesine ilikin detaya girmekten kanan emniyet yetkilileri sadece, "alma istihbari bir alma. Aylardr yaplan bir ortak alma sonucu belirlendi. Ama irtibatlar ve ayrntlar henz kesinlemi deil" dediler.

Kurtulu Otopark'nn 2.katna braklan bombann bu sabah 05.30 ile 06.00 arasnda park edildiini bildiren emniyet yetkilileri, binada da kamera olmadn sylediler. Civarda ayrca Mobesse kamerasnn da bulunmadn syleyen emmniyet yetkilileri, "Sabah namazndan hemen sonra getirilmi. Otoparkn giriin bir st blmndeki yere park edilmi" diye konutular.

ASIL HEDEF BELL DEL

Bu arada Terrle Mcadele ubesi yetkilileri, "Malesef hedef buras deil. Biz burann bir aktarm noktas olduunu dnyoruz. nk ama bu nokta olsayd brakp gitmezlerdi" dediler.

Ayrca El Kaide'nin bu tip intihar saldrlarnda taeron tayc kullandn ifade ederek, "Arac buraya getirenle, saldry yapan ayn kii olmayacakt diye tahmin ediyoruz. Kzlay'da bulunan kamu binalarndan birine ynelik olarak tasarlanan saldr iin, aktarm noktas olarak buraya getirildii ynnde alyoruz" diye konutular.

POLS KPEKLER BULDU

Olay yerine gelen Ankara Valisi nal, konuyla ilgili olarak gazetecilere yapt aklamada, 11 ve 12 Eyll'n hassas gnler olduunu, bu nedenle bu gnler ncesinde polisin il genelinde yaygn gvenlik nlemleri aldn, bu faaliyetlere uzman ekipler ve detektr kpeklerin katldn belirterek, unlar syledi:

DNMEK DAH STEMYORUM

Vatandalarmz iin gemi olsun diyorum. Tabii bunun eyleme dnmesi halinde neler olacan dnmek dahi istemiyorum. Gerek duyarsak daha detayl aklamay, bilgiler netletikten sonra yapacaz. Sahte plakal minibs zerinde u anda almalar sryor.''
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    33

Polisimiz istihbaratmz var.Allah raz olsun.Herkesin ii rahat etsin.

kingfisher - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.09.2006

hi sorma ya Allahtan buldular yani

OYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

ok ak bir Pkk eylemi Allah Kahretsin sizi Bu terr bitecek ya bamz vereceiz ya da 1 taneniz kalmayana kadar sizi yok edeceiz Bu terr bitecek Bitmeli .. !!! Vatann kk bir tan bile size vermeyeceiz Vatan Blnmez..
    Kazimii gzas vorert

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

Walla bu bence PKK ya hi benzemiyor...Bu denli patlayclar genelde El kaide ii....Allah trk polisine zeval vermesin

serdar61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Antalya

el kaide mi pkk m? yoksa amerikam? pehh!!

Nissan
    Ziyareti

Bir internet sitesindeki yorumda okudum. Birkac gun once Israil'e Turk topraklarina biraktigi yakit tanklarini sormusuz, henuz cevapta gelmemis. Acaba bir goz dagi mi verdiler?

merFarukYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

buyuk ihtimal pkk dr

Polisimizide tebrik ediyorum bu arada

ETM ART!!!

Bartu13 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.04.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

ben insanlarmz tebrik ediyorum.ne garip yaratklar var?

evleri boalm polis inenler hemen evin nnde gn yapyor sanki.soru soruyolar korkmuyor musunuz,hala burdassnz?yok korkmuyorum napalm diyo.

orada olay yerine yaklap bakan adama soruyolar ne yapyorsunuz niye burdasnz? ne biliyim millet topland biz de toplandk diyor.

millet yryerek otoparka kyor.soruyorlar arabanz m var niye geldiniz? merak ettik bakmaya geldik,arabamz falan yok diyo glerek.

merak kediyi ldrr de byle salaklar niye ldrmez anlamyorum.bu tip yaratklar lkemizde bulunuyorken imdi patlama olsa allah korusun ve bunlar lse zlr msn?ben bilmiyorum.
    HADDN BLEN MERTTR,VATAN BLNMEZ TEKTR,CUMHURYET NDE CUMHURYET KURAN NAMERTTR!NE MUTLU TRKM DYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BNYAMN KAHRMAN,AHMET MUHAMMET DEMREL VE MESUT KELE!SZ H UNUTMAYACAIZ!21.12.2009

Takm tutmak farkl, adam tutmak farkl...

Trabzonspor Kongre yesi
    tigin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    41

Alnt lhan Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Soruturmay yrten emniyet birimleri, almann istihbari olduunu ifade ederken, asl hedefin ise bir baka nokta olduunu kaydettiler.

"alma istihbari bir alma. Aylardr yaplan bir ortak alma sonucu belirlendi. Ama irtibatlar ve ayrntlar henz kesinlemi deil"

burada kaln olarak iaretlediim noktalara dikkat edersek bu olayn ortaya karlmasnda baka lkelerle ibirliine gidildiini anlayabiliriz.

kimin ii olduunu sorgulamaktan ok asl u soru nemli. bu kadar patlaycy bir lkeye sokanlar yada lke snrlar ierisinde temin edenler nasl olmuda hi farkedilmemi yada olay son anda engellenebilmi.

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Alnt tigin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bu kadar patlaycy bir lkeye sokanlar yada lke snrlar ierisinde temin edenler nasl olmuda hi farkedilmemi yada olay son anda engellenebilmi.
    ve bu ara bu otoparka nasl girmi. hi mi gvenlik yok bu otoparkta. Hi mi kontrol edilmez aralarn ii.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Kamera bile yokmu. Amerika'da bu ara yakalansa lke genelinde alarm ilan edilir. pheli btn kiilere basknlar yaplr, btn para ve lojistik kaynaklarn kk kurutmak zere harekete geilirdi. Terristlerin de deer verdikleri eyler vardr. O deerlerin zerine gidilmeli. Dnyalarca insan lecek gkmz kmayacak. O terristlerin tm slalesinin evlerini balarna ykmadan bu iler dzelmez. nsan deil ki bunlar insanlktan nasiplendirelim. Halk bir yana ayrp ve onlar destekleyip deer vererek, terristlerin zerine en sert biimde gidilmesi lazm
    Konu Travelair tarafndan (12.09.2007 Saat 17:29 ) deitirilmitir.
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Karada06 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.12.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    30

hakkaten herkese byk gemi olsun ya.
    kzlayda patladgn duunsenze
    binlerce insan lebilirdi.
    canmz ne kadar tehlkede ya bu sefer olmad ama bi daha ki sefere
    bunlar dnmemek elde deil
    .:'TraBz0nSp0r':.
    X ANT istanbul X

NAL - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.09.2007
    Nereden
    Ankara

Arrow dur !

ALLAH bu lkenin menfaatlerine sayg duymayayan lkemiz zerine,insanlarmza haince planlar yapp katliam yaratmaya alanlar ve yaratanlar bildii gibi yapsn.Daha ne kadar EHT vereceiz !ne kadar masum insanmz lecek ne kadar yavrularmz yetim ,ksz kalacak!
    Konu NAL tarafndan (13.09.2007 Saat 17:50 ) deitirilmitir.

zanoylu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    Sinop
    Ya
    45

Olayn nlenmesinde emei geen herkese teekkrler.Sonularn dnmek bile korkutucu ve dehet verici.
    Kullanlan malzemeze anonyum nitrat(gbre) ok rahata temin edilebilecek bir malzeme patlamann etkili ve daha ok zarar vermesi iin TNT(lkemizde ne yazk ki buda ok rahat temin edile biliyor) ile desteklenmi,tahrip gc yksek ama yurt iinde de kolayca temin edilip hazrlana bilecek trden ama eylemi dnenler yurt d destekli olabilir.
    Ankara byk bir tehlike atlatt gemi olsun ve son olmas dilei ile.
    KMSE ,ALAK YERDE TEPE OLUPTA KENDN DA SANMASIN....!

Misina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Trabzon

istihbarat birimine ok Teekkrler.
    Traktrlerle Trkler Gesin Alt Bamdan Mezarln,
    Seher Aydnlnda Taze nsan Yank Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

bu olayin nasil oldugu hakkinda hic kimsenin bir fikri olmadigi belli.. oldu bittiye getirilen bir olay.. bir minibus varmismis. ici bomba doluymus hatta 12 tane de piknik tupu yerlestirilmis.. bilmem ne varmis diye felaketi en ust duzeye cikarmak istiyorlarmis... bir de sihhiyede kopekler arama yaparken bulunmusmus...

bunlar bana hic mantikli gelmiyor.. hele de ustune ustun kamera yokmus.. bak sen su ise.. bunu da belirtiyorlar ki biz adami bulamayiz diye..

arkadaslar ...

bu islerin oyle kolay oldugunu dusunmuyorum.. bunu kimin yaptigi hakkinda bir sey bilmiyorum bunu herkes yapmis olabilir. 12 eylulde olmasida ayri bir denklem..

goz korkutma boyama... icinde bomba oldugu falan yok... sadece halk uzerine bir korkutma ya da adres gosterme... patlama olacagi falan yoktu...
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)