Sayfa 11 Toplam 27 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 21 ... SonuncuSonuncu
Toplam 652 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Büyük Türk Mustafa Kemal Atatürk!

Muhammet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Benim temennim Türkiye Cumhuriyeti vatandaþý her bireyin, bu ülkeyi, milleti ve devleti seven her bireyin Atatürkçü olmasýdýr.
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Fatih Ersoy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý Muhammet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim temennim Türkiye Cumhuriyeti vatandaþý her bireyin, bu ülkeyi, milleti ve devleti seven her bireyin Atatürkçü olmasýdýr.

Düþün mü, konuþ mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

Berk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    32

* 1996 da haiti cumhurbaþkaný öldüðünde mezar taþýna þunu yazdýrmýþ ;Bütün ömrüm boyunca TÜRKÝYE'nin lideri MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ü anlamýþ ve uygulamýþ olmaktan mutlu öldüm yazdýrdýðýný biliyormuydunuz.

* ATATÜRK'ün dünyada baþöðretmen sýfatlý teklider olduðunu.

*Bir geomerti kitabý yazdýðýný.
    *Üçgen,açý,dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (TÜRKÇE) isim babasýnýn bizzat Mustafa Kemal olduðunu.

* Norveççe'de ATATÜRK gibi olmak diye bir deyimin olduðunu.

* 'Atatürk'' çiçeði'nin adýný, çiçeði bulan Wanderbit Üniversitesi
    profesörlerinden doktor Kirk Landýn`in koyduðunu ve bu çiçeðin tüm dünyada
    bu isimle üretilip satýldýðýný

*Yunan baþkomutaný Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baský olmadan her
    Cumhuriyet bayramýnda Atina'daki Türk büyükelçiliðine giderek, Atatürk`ün
    resminin önüne geçtiðini ve saygý duruþunda bulunduðunu

**Bir röportajda Birleþmiþ Milletlere üye olmayý düþünüyor musunuz?" diye
    sorulduðunda "Þartlarýmýzý koyarýz, kabullerine baðlý. Biz müracaat etmeyiz
    üye olmak için, davet gelirse düþünürüz" dediðini ve bunun üzerine BM
    yasasýnýn deðiþtirildiðini ve üyeliðe davet edilen ilk ülkenin Türkiye
    Cumhuriyeti olduðunu,

*1938'de, General McArthur'un en zor, en problemli, en buhranlý döneminde,
    danýþman, senatör ve bakanlarýndan oluþan yüz yirmiden fazla kiþiye; "Þu
    anda hiçbirinizi deðil, büyük istidadý ile Mustafa Kemal'i görmek için
    neler
    vermezdim" dediðini,

*1938'de Ata`nýn ölümünde Tahran gazetesinde yayýnlanan bir þiirde;
    "Allah bir ülkeye yardým etmek isterse onun elinden tutmak isterse baþýna
    Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildiðini

*2000'de ABD Baþkaný'nýn milenyum mesajýnda; '' Milenyumun hiç þüphe yoktur
    ki tek devlet adamý Mustafa Kemal Atatürk'tür. Çünkü o yýlýn deðil asrýn
    lideri olabilmeyi baþarmýþ tek liderdir" denildiðini,

*2005'de Amerika'nýn en ünlü ekonomistlerinden birisi olan Mr. Johns`un
    önerisinin "Türkiye ekonomiyle savaþta bir tek Atatürk'ü örnek alsýn yeter"
    olduðunu,

**2006'da ise AB Uyum yasalarý gereðince devlet dairelerinden Atatürk
    resimlerinin kaldýrýlmasýnýn istendiðini,
    BÝLÝYOR MUYDUNUZ!!!
    ''Belki hiç birþey yolunda gitmedi ama hiçbir þey de beni yolumdan etmedi." | ECG

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý BerkTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir röportajda Birleþmiþ Milletlere üye olmayý düþünüyor musunuz?" diye
    sorulduðunda "Þartlarýmýzý koyarýz, kabullerine baðlý. Biz müracaat etmeyiz
    üye olmak için, davet gelirse düþünürüz" dediðini ve bunun üzerine BM
    yasasýnýn deðiþtirildiðini ve üyeliðe davet edilen ilk ülkenin Türkiye
    Cumhuriyeti olduðunu,
    BÝLÝYOR MUYDUNUZ!!!
    Bir kaç defa okumuþtum bunu. Aklýma takýlan; Birleþmiþ Milletler 1945'te kuruldu. Birisi beni aydýnlatabilir mi?
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Yok Selim Wilson ilkeleri gereðince 1. Dünya Savaþý sonrasýnda Milletler Cemiyeti kuruldu. 1945'te de ismi deðiþti Birleþmiþ Milletler oldu sanýrým..
    Konu Ömer SEVÝNÇ tarafýndan (22.01.2009 Saat 18:38 ) deðiþtirilmiþtir.
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Evet araþtýrdým biraz, Milletler Cemiyeti'ne davet edilen tek ülkeyiz. Fakat bu cemiyet BM kadar etkin deðilmiþ sanýrým.
    Karadeniz'e Özgürlük!

Berk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    32

Milletler Cemiyeti ülkeler arasý adalet ve barýþý saðlamak için kurulmuþ ancak daha sonra amacýndan sapmýþtýr ve Avrupalý güçlü devletlerin tekeline girmiþtir, görüyoruz ki hala deðiþen biþey yok..
    ''Belki hiç birþey yolunda gitmedi ama hiçbir þey de beni yolumdan etmedi." | ECG

Mustafa ÖZDEMÝR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

atam senin býraktýðýn millet maalesef sana layýk olamýyor

Emirhan Makul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Baþvekil Ýsmet Ýnönü davet edildiði Rusya'dan Bulgaristan yolu ile dönüyordu. Yine o ara Bulgaristan'la aramýz iyi deðildi. Bulgar komitacýlarý Sofya'daki Türk sefaretini sarmýþ, Ýsmet Paþa'ya suikast yapmak üzere dýþarýya çýkmasýný bekliyorlardý... Bulgar hükümetinin dikkati çekildi..Bulgar hükümeti bililtizam (inadýna,bile bile) umursamadý. Bunun üzerine keyfiyet Ankara'ya bildirildi, ilgililer toplanýp, aralarýnda müzakere etti... Bir çare araþtýrýldý...Tatminkar bir tedbir bulunamadý...Atatürk'e danýþmaya karar verdiler... Atatürk sordu;

"Siz ne düþünüyorsunuz?"

" Bulgaristan'ý iktisaden tazyik edeceðiz... Þiddetle muhtaç olduðu bazý maddeleri satmamakla tehdit edeceðiz" Atatürk güldü ve;

"Telefonu verin bana" dedi... Donanmaya emir verdi... Ertesi sabah Yavuz zýrhlýsý Ýzmit'den Varna'ya gitti... Yüzbir pare top attý... Evlerin camlarý kýrýldý, herkes yataklarýndan heyacanla fýrladý... Bulgar hükümeti telaþlandý... Amiral, 'Türkiye Baþvekili Ýsmet Paþa'yý almaya geldiðini' söyledi... Bulgar Hükümeti Ýsmet Paþa'yý Sofya'dan Varna'ya zýrhlý trenle, ihtimam ve muhafaza altýnda getirdi... Bando ile merasim yaparak, Yavuz'a uðurladý..Amiral, kýrýlan camlarý ödeyip, Baþvekili Türkiye'ye getirdi...

Kaynak (Avni Altýner/ Her yönüyle Atatürk)
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatýdýr.

onur-ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Atam izindeyiz...

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Tatil yapa yapa bu hale düþtük zaten
    - Eomer -

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    34

Bütün dünya bilsin ki benim için tek yanlýlýk vardýr. Cumhuriyet yanlýlýðý, düþünsel ve sosyal devrim yanlýlýðý...
    Atam izindeyiz.

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý Eomer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tatil yapa yapa bu hale düþtük zaten
    Herkes laf yerine icrat yapsaydý bugün Atatürk'ün býraktýðýndan çok daha ileride olurduk.

Tatil olayýný çok iyi biliyoruz gerçekten
    Karadeniz'e Özgürlük!

EMRAH ERTEMOÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Þampiyonluk gibi özlüyoruz seni Atam..
    FOREVER TRABZONSPOR
    1461
    TS rh (-)

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alýntý Selim Aydýn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkes laf yerine icrat yapsaydý bugün Atatürk'ün býraktýðýndan çok daha ileride olurduk.

Tatil olayýný çok iyi biliyoruz gerçekten
    Türk milleti zekidir Selim. Ama herkes kendini en zeki sanýyor. Bu zekalarý kendi çýkarý için kullanacaklarýna ülke için kullansalar þimdi herþey çok farklý olurdu.

Devleti soymak için bulunabilecek her türlü yöntemi buluruz biz. Ama devleti nasýl 1 adým daha ileri götürürüz? Kimse buna kafa yormaz. Herkes banane ben mi kurtaracaðým bu ülkeyi havalarýnda.

Sen kurtaracaksýn tabi ki. Sen kurtaracaksýn, ben kurtaracaðým, biz kurtaracaðýz.

Artýk kimse topla tüfekle gelmeyecek ülkeye saldýrmak için. Kültürle gelecek. Sinemayla gelecek. Ekonomi ile gelecek. Okuyacaksýn. Öðreneceksin. Biz gerektiði zaman her türlü savaþta ülkemizi herþeyimizle savunuruz diye bir þey yok artýk. Eskide kaldý onlar. Artýk ülkeni savunmak demek, kitap okumak demek. Bilgili olmak demek.

Saðcýsý, solcusu, Akplisi, Chplisi hepimiz böyleyiz ne yazýk ki. Ama hepimiz de böyle olmadýðýmýzý iddia ederiz iþin garibi..
    Konu Ömer SEVÝNÇ tarafýndan (16.03.2009 Saat 11:48 ) deðiþtirilmiþtir.
    - Eomer -

Ozan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Alýntý Eomer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Devleti soymak için bulunabilecek her türlü yöntemi buluruz biz. Ama devleti nasýl 1 adým daha ileri götürürüz? Kimse buna kafa yormaz. Herkes banane ben mi kurtaracaðým bu ülkeyi havalarýnda.

Sen kurtaracaksýn tabi ki. Sen kurtaracaksýn, ben kurtaracaðým, biz kurtaracaðýz.

Artýk kimse topla tüfekle gelmeyecek ülkeye saldýrmak için. Kültürle gelecek. Sinemayla gelecek. Ekonomi ile gelecek. Okuyacaksýn. Öðreneceksin. Biz gerektiði zaman her türlü savaþta ülkemizi herþeyimizle savunuruz diye bir þey yok artýk. Eskide kaldý onlar. Artýk ülkeni savunmak demek, kitap okumak demek. Bilgili olmak demek.

Saðcýsý, solcusu, Akplisi, Chplisi hepimiz böyleyiz ne yazýk ki. Ama hepimiz de böyle olmadýðýmýzý iddia ederiz iþin garibi..
    Katýlýyorum tamamen

Yasin N. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    44

Uzun zaman oldu foruma girmeyeli bunun sebepleri farklý tabiki. Enson açtýðým baþlýklardan biridir ve açarkende en mutlu olduðum baþlýktýr. Birkaç biþey yazayým dedim bu gece, hazýr seçimlerde yaklaþmýþken tabiki her görüþe saygýmýz var fakat istisnalar hariç ve bu istisnalarýnda herkes tarafýndan bilindiði malum bir durum.
    Seçimler yaklaþtýkca meydanlar harreketlendikçe ilk baþlarda Atatürk'e karþý olan sahiplenme duygusu birden yok oldu onun yerine sen onu yaptýn ben bunu yaptým gibisinden sadece çýkar güden ve seçimlerden dolayý nemalanmak isteyen liderlerin laf salatasýyla doldu ortalýk. Ne çabuk unutuldu Atatürk' ü kimselere kaptýrmayan siyaset söylemleri, ne acý ve vahim bir durumdurki herkes büyük þehirlerin liderliðini almak, metropollerde söz sahibi olmak için büyük bir çýkar savaþýnýn içine girmiþ ama kimsenin köyleri umursadýðý ve '' Köylü Milletin Efendisidir '' diye söylenen bu büyük sözü hatýrladýðý yok, biyerlere hizmet etmekse amaç bunu ilk önce yolsuz, susuz, okulsuz ve daha birçok haktan mahrum olan o güzel köylerimizden baþlanmasý lazým çiftçiye köylüye kimse deðer vermez olmuþ ne varsa büyük þehirler ne varsa metropoller. Biraz kafalarýný çeviripte etraflarýna bakmayý bir becerebilseler o zaman anlarlar Atatürk' ün ne demek istediðini yada Efendiliðe, hizmete, ve baþarýya giden yolun nerden geçtiðini.
    Ýmzam yok parmak bassam olurmu ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Bugün 18 mart.

94 yýl olmuþ.

SAYGIYLA SEVGÝYLE MÝNNETLE RAHMETLE ANIYORUM.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Anafartalar Zaferi
    25 Aðustos 1915’ten Aðustos sonuna kadar, Müttefikler hem Seddülbahir hemde Arýburnu’nda baþarýlý olamayýnca, Çanakkale Boðazý’ný, geriden sarkarak ele geçirmek amacýyla harekete geçerler. Bu arada General Hamilton, Türk Ordusu’nun gerilerine sarkmak ve çember içine alýp yok etmek için, Büyük ve Küçük Kemikli Burunlarý arasýnda yeralan Suvla sahillerine çýkýp, Anafartalar’da üçüncü bir cephe açmaya karar verir. Hedef, Conkbayýrý ve Koçaçimentepe blokunu ele geçirerek buradan ilerleyip, çanakkale Boðazý’na inerek hakim olmaktýr.

Bu amaçla da, 9.Ýngiliz Kolordusu'nu ,6-7 Aðustos gecesi karanlýktan yararlanarak bölgeye çýkartýr. Amaç, sabah gün aðarmadan von Sanders, Saros Grup Komutanýna 7. ve 12. Tümenlerle süratle Anafartalar kesimine gitmesini ve karaya çýkan Ýngiliz birliklerine 8 Aðustos sabahý erkenden taarruz edilmesi emrini verir. Anafartalar Müfrezesi komutaný Yarbay Vilmer’e de, Saros’dan iki tümenin geliþine kadar, Ýngilizlerin ilerleyiþine engel olunmasýný emreder.
    Liman von Sanders, bundan sonra, Kurmay Albay Mustafa Kemal’i, 8 Aðustos 1915 günü saat 21.45’de, Anafartalar Grup Komutanlýðýna atar. Anafartalar Grup Komutaný Kurbay Albay Mustafa Kemal, 9 Aðustos sabahý ,12. tümenle 9. Ýngiliz Kolordusuna. 7.Tümenle de Anzak Kolordusu ile iþbirliði yapmasýna engel olmak amacýyla, damakçýlýk Bayýrý yönünde saldýrýya geçer. Her iki tümenin saldýrýlarý da baþarýlý olur. Ýngiliz Birlikleri, beklemedikleri bu karþý Türk taarruzu ile þaþkýna dönmüþ, aðýr kayýplar verirler.
    Birinci Anafartalar Muharebeleri olarak adlandýrýlan bu harekat sonunda, durum deðerlendirmesi yapan Mustafa Kemal þöyle demiþtir: “...Gerçekte, düþmanýn bir kolordusunu zayýf bir tümenimle Kireçtepe-Azmak arasýnda yenmiþ, Tuzla Gölüne kadar takip ederek orada tesbit etmiþtim.”

Anafartalar Grup Komutaný M. Kemal muharebe arkadaþlarýyla (1915).
    Diðer taraftan yeni çýkan birliklerle güçlendirilen 9. Ýngiliz Kolordusu, Anafartalar yönünde iki kanat harekatý daha denediyse de baþarýlý olamamýþtýr. Ancak, Türkler açýsýndan bu bölgede durum, savunulmasý güç bir konum olduðu için tehlikeli sayýlýrdý. Tehlikeli durumu düzeltmek için Liman von Sanders, Kuzey Grubundaki 8 Tümeni iki alayla takviye ederek , Anafartalar grup Komutaný Mustafa Kemal’in emrine verir. Tümen karargahýna 9-10 Aðustos gecesi gelen Grup Komutaný Mustafa Kemal, takviyeli 8. Tümeni 10 Aðustos sabahý karanlýkta, sadece süngü kullanarak hücuma geçirir. Ýngilizlere çok aðýr kayýplar verdirilerek harekat baþarýlý olur. Daha sonra, savunma yapýlabilecek ek arazinin ele geçirilmesi üzerine, ulaþýlan bu ileri çizgide de destek ve güçlendirmeler yapýlarak savunmaya geçilir. Böylece, diðer bölgelerde olduðu gibi Anafartalar Bölgesinde de savaþ, boþaltmaya kadar , siper ve mevzi savaþýna dönüþmüþ olur. Diðer bir deyiþle, General Hamilton’un Ýkinci Planý da baþarýsýz olmuþ, hedefine ulaþmamýþtýr.
    Çanakkale Savaþlarý kara harekatýyla ilgili olarak belirtilmesi gereken önemli bir diðer nokta da þudur: tüm bu çarpýþmalar ve karþýlýklý saldýrýlar sýrasýnda, Türkler mertçe, dürüstçe ve kahramanca çarpýþmýþ, insancýl meziyetlerini ve güçlü kiþiliklerini sergilemiþlerdir. Ýster Seddülbahir’de, ister Suvla’da ya da, Anafartalar’da olsun durum aynýdýr. rneðin Kýzýlhaç çadýrlarý ve hastane gemileri, yaralý taþýyan botlar, ya da sedyeleri hedef alan atýþlar yapýlmamýþtýr.

Kur. Alb. Mustafa Kemal Çanakkale'de Siperde (1915)
    Tepeler Türklerin elinde olmasýna ve olumlu doða koþullarýna karþýn, düþmanýn sürekli olarak çekindiði zehirli gaz kullanýlmamýþ, su kaynaklarý zehirlenmemiþ, bu yöntemler hiçbir zaman mert ve dürüstçe bir tutum sayýlmamýþtýr. Savaþ alanýnda ele geçen esirlere ve yaralý düþman askerlerine yapýlan insancýl muameleler öyle görünüyor ki, Anzaklarý ilkin gerçekten þaþýrtmýþtýr. Çünkü, daha önce kendilerine anlatýlan , ya da Mýsýr’da karþýlaþýp hakkýnda belirli ön yargýlar ve imajlar geliþtirdikleri Türk askeri Abdul, Gelibolu Yarýmadasý’nda çok farklý bir tutum sergilemektedir.

Muhammet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bütün þehitlerimizi saygýyla anýyoruz. Çok þeyi, belki de herþeyi onlara borçluyuz. Nur içinde yatsýnlar.
    A Revolution without dancing is a Revolution not worth having.

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Minnetle anýyoruz. Onlara her þeyden fazlasýný borçluyuz. Özgürlüðümüzü borçluyuz.
    Karadeniz'e Özgürlük!

onur-ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramýnda huzurunda seni saygýyla anýyorum Paþam...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emirhan Ömeroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Bu ülkenin size ihtiyacý olduðunu düþünüyorum Atam.
    "Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasýný ezdik' baþlýðý attýlar. Gazeteleri soyunma odasýna astým. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde öyle bir güç vardý o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

ÜNAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bugün anladým ki ona olmasý gerekenden daha çok ihtiyacýmýz var.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Türk Milleti baðýmsýz yaþamýþ ve baðýmsýzlýðý varolmalarýnýn yegane koþulu olarak kabul etmiþ cesur insanlarýn torunlarýdýr. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaþamamýþtýr, yaþayamaz ve yaþamayacaktýr. ( Mustafa Kemal Atatürk )
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)