Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sessiz Çýðlýk...

olimpus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49

Standart Sessiz Çýðlýk...

Dile kolay 23 yýllýk bir þampiyonluk özlemine karþýn hala yýkýl-a-mayan bir taraftar kitlesiyiz bizler. Her koþulda iyiyi alkýþlayan kötünün karþýsýna abide olarak çýkan bir taraftar. Hak eden kim olursa olsun gerçekleri açýk açýk konuþabilen taraftarýz. Biz kendi taraftarý olduðumuz takýma dahi yalakalýk yapamayacak kadar onurluyuz aslýnda...

Son zamanlarda yaþanýlan geliþmelerin getirisi olarak popülaritesini kaybeden bir taraftar kitlesi imajý ile karþý karþýyayýz. Sivas maçýný bulunmaz bir fýrsat sayýp üzerimize gelen medya; aslýnda, farkýnda olmadýðýmýz bir olguyu içimize kazýyor adeta. TRABZONSPOR'lu olmaktan utanýr hale getiriliyoruz. Yaþanan olaylarýn getirisimidir bilinmez ama bir gerçek var ki eskisi kadar BORDO-MAVÝ forma göremiyorum sokaklarda. Baþkalarýný yargýlamadan önce -TRABZONSPOR'lu olmaktan utanýyormuyuz diye- kendimizi sorguya çekmemiz gerekmiyor mu ? Bir spor klübünden desteðini çekmiþ sponsor firmayý ya da benzeri olaylarý yazýlý olarak protesto etmek tabii ki gereklilik arz ediyor. Ama bunun kadar etkili bir yöntem olarak günün her anýnda TRABZONSPOR'lu olduðumuzu haykýrmamýz gerekiyor. Biz sussakta giyindiðimiz o muhteþem renkler ÇIÐLIK olarak anlatacak ne demek istediðimizi. Anlamak istemeyenlere de kafasýný çevirmek, gözlerini kapatmak düþecek elbet...

Þu an itibarý ile, -çok zaruri durumlar haricinde- evden çýkarken üzerimde TRABZONSPOR taraftarý olduðumu haykýracak birþeyler bulunacak. Ayný hassasiyeti sizlerden de bekliyorum. Hadi Arkadaþlar hep beraber bir SESSÝZ ÇIÐLIK atalým, bu adaletsiz arena da...
    Söz konusu VATAN ise gerisi teferruattýr...

Erdinç Dilek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    48

onlarýn de istedði bu inanýn, karþýmýzda öyle sinsi öyle kötülüðümüzü ve bizler isindirmek isteyenler varki, bence bu fýrtýnalý günlerde bu kiþileri iyi tanýmak adýna dah asaðduyulu olmayý öneriyorum,bizi bu topraklar dýþýna atmak için çalýþýyorlar sanki, hala daha onlarý korkutuyoruzdemek n egüzel, madem korkutuyoruz saðduyulu olmalýyýz, olmalýyýz ki korkmaya devam etsinler....
    TrabZonguldaklý...

Karadað06 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

ewet son gunlerde medya cýgrýndan cýktý
    spor yorumcularu cýgrýndan cýktý
    trabzonspor-sývasspor maçýný yada býr baska macý yorumlarken
    sanký býr turkýye-isviçre yada türkiye yunanýstan maçý gýbý yorumluyorlar
    .:'TraBz0nSp0r':.
    X ANTÝ istanbul X

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Güzel fikir aslýnda. Hafta sonu hepimiz sokaða formalarýmýzla çýkabiliriz. Bu istanbul yalakasý basýnýn dahi ilgisini çeker. Hatta meydan parkýnda toplanýp tezahürat dahi yapabiliriz. Adýný da Herþeye Raðmen Ýnadýna Trabzon koyabiliriz.
    hepsi bu kadardýr; adý yaþamak...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Medyanýn üzerimize geldiði doðrudur. Ama bu sadece bugün deðil, en baþarýlý olduðumuz ve tek bir yabancý oyuncu oynatmadan, Ýstanbul züppelerine derslerini verdiðimiz zaman da böyleydi. Aradaki büyük fark, artýk bizim elimizin eskisi kadar güçlü olmadýðýdýr.

Her türlü haksýzlýða "raðmen" baþarýlý olmuþ, ülke futbolu baþýný yerden kaldýramazken, Avrupa'yý da titretmiþ bir kulübün taraftarý olarak o zamanlar söyleyecek çok daha fazla þey oluyordu elimizde.

Olan biteni, tantanayý, yaygarayý bir yana býrakýrsak, Avrupa Kupalarý'nda olmayacak takýmlara elenen tam baþarýsýz bir takým var þu anda önümüzde ve diðer yaþadýklarýmýzda (Sivas maçý gibi) Trabzonspor'u savunmak çok daha zor oluyor.

Büyük olduðumuz için Ýstanbul takýmlarýna kýyasla az, ama diðer Anadolu takýmlarýna kýyasla çok bir gelirimiz var. Þimdi sorsalar, "bu kadar geliri Anadolu takýmlarýndan fazlasýyla alýyorsunuz da, haydi Türkiyeyi geçtik, Avrupa'da nasýl bu kadar baþarýsýz oluyorsunuz?" diye, buna gururla verilecek bir cevabýmýz var mý? Bence yok.

Eskiden övündüðümüz altyapýmýz kurudu ve Ümit Milli Takýma, o da dostlar alýþveriþte görsün diyerek ancak 1 oyuncu gönderebiliyoruz. Sýfatý Trabzonlu, kendi Galatasaraylý bir federasyon baþkaný sadece kendine deðil, Trabzonspor üzerine de çekiyor þimþekleri.

Bütün bunlar bir olunca Trabzonspor'u savunmak zor oluyor.

Ama bunlarýn hepsi bir tarafa, kulübüyle övünerek onu sahiplenmek diðer tarafa. Þu anda Trabzonspor'a yöneltilen eleþtirilerin hiçbiri, özünde Trabzonspor'u "karþýlýksýz" sevenlerin suçu deðil. Kendi suçumuz olmayan bir olaylar silsilesi için, utanmak da doðru deðil. Bu nedenle bu öneriyi çok güzel buluyorum.

Zira bizler, dün vardýk, yarýn da burada olacaðýz. Yönetimler, baþkanlar, futbolcular gelip geçecek. Baþarýsýz olanlar da gelecek - gidecek, baþarýlý olanlar da.

Zaman zaman savunmak zor olsa da, utanacak bir durumda da deðiliz Allah'a þükür
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Ork Hun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

arkadaþlar haklýsýnýz
    bu eylem dikkat çekebilir
    ben de haftaya istanbuldayým
    giyeceðim formamý taksim beþiktaþ mecidiyeköy gezeceðim
    trabzonspor taraftarý olarak herþeye raðmen(yönetim t.d. basýn ..vs)baþýmýzý dik tutmalýyýz

olimpus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    49

TRABZONSPOR'un baki kalacak iki olgusunu bir araya getirelim. BORDO-MAVÝ renkler ve ONURLU TARAFTAR...

Yazýyý yazdýktan sonra oðlum ile BORDO-MAVÝ taraftar tþörtlerimizi giyinerek çarþýya gittik. Sýrtýmda taþýdýðým -her platformda uðrunda savaþtýðým- o renkler baþlangýçta içimde acaba sorusunu uyundýrmýþtý açýkçasý. Bu zamana kadar asla aþýðý olduðum bu renkler aðýr gelmedi bana. Üzerimde taþýrken boynumu eðmedim ben. Baþým dik onurumla yürüdüm her ortamda. Ondandýr ki acaba densizin biri bir söz söylerde -oðlumun yanýnda sinirlerimi tutamayýp- karþýlýk vermek zorunda kalýrmýyým tarzýnda idi bu düþünce...

Yürüdükçe, insanlarýn sözleri ile deðil gözleri ile birþeyler anlatmak istediklerinin farkýna vardým. Her yakaladýðým bakýþa -Biz hala bu arenada en onurlu en þerefliyiz düþüncelerimle- olduðunca gülen sempatik gözlerle bakmaya gayret gösterdim...

Yaya geçitinin birinden henüz geçmiþtik. Bir anda En Büyük TRABZONSPOR diye bir baðýrýþ duydum. Arkamý döndüðümde siyah bir araçtan þöförün, yumruðunu sýkarak havaya kaldýrarak bana bakýp gülümsediðini gördüm. Bende ayný þekilde karþýlýk verdim. Hiç tanýmadýðým birisi ve kalabalýk bir caddenin orta yerinde baðýrmýþtý. O aný anlatmak gerçekten çok zor. Ben BORDO-MAVÝ yi giyinerek SESSÝZ ÇIÐLIK atacaðýmý düþüne dursam da, Onurlu, Þerefli bu takýmýn taraftarýnýn bir ferdi zaman ve mekan gözetmeksizin destekçisi olduðunun haykýrýþýný yaptý...

Benim anladýðým þu ki, bizler BORDO-MAVÝ renkleri giyinerek bir öncülük yapabiliriz. Birileri sokak ortasýnda haykýrýr sevgisini, birileri yarýn ayný þekilde giyinerek destek verir belki. Ama Takýmýmýza sahip çýkan duyarlý bir taraftar kitlesi olduðumuzu gösterebiliriz böylelikle...
    Söz konusu VATAN ise gerisi teferruattýr...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr beratiabi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    54

Demek ki yýllardýr beri benim yaptýðýmda bir sessiz çýðlýkmýþ aslýnda.
    Daha 3 yaþýna giren kýzým bile biliyor bordo mavi renkleri ve kendi dilince Trabzon demeyi. Evet bende sokakta gördüðüm Trabzonspor formalý küçük çocuklara sevgi gösterisinde bulunuyor adamsýn be diyerek övgüler yaðdýrýyor ve mutlu oluyorum.
    Þehirler arasý yollarda, kýrmýzý ýþýklarda arabasýnda Trabzonspor amblemi veya bayraðý gördüðüm herkese selam veriyor onlarý kornamla, el hareklerimle selamlýyorum ve hepsini bir Trabzonspor taraftarý olduðundan dolayý seviyorum.
    Trabzonsporlu olmanýn ne demek olduðunu yakýn bulduðum herkese anlatmaya çalýþýyorum. Onurun, haysiyetin öne alýndýðý paranýn arka planda geldiðini anlatmaya çalýþýyorum. Ama maalesef bu devirde herþey para demek olduðu için kalemlerini, dillerini. nam.....larýný para uðruna satan görsel ve yazýlý medyayý elimden geldiðince protesto ediyorum.
    Birçok yerlere bizim büyüklüðümüzü görmezden geldikleri için mailler atýyorum. Turkcell, Ülker, Vestel, Dsmart, Digiturk, Trt, Ntv, Atv, Show, Kanal D vs. vs. vs. imkan olsada yayýnlansa hepsinde belkide hakarete kadar varan maillerim bulunmaktadýr. Nedir bu kavgam benim çýkar saðlamakmý amacým.
    Tek amacým imzamda olduðu gibi ama nerede anlayan. Ama olsun içimdeki bu kývýlcým sizin tabirinizde Sessiz çýðlýk birgün inanýlmaz güçlü bir haykýrýþa dönecek ve ikiyüzlüleri, satýlmýþlarý, karaktersizleri saðýr edecek.
    Umarým herkesin Sessiz çýðlýðý benim çýðlýðýmdan güçlü çýkar.

bi mehmet demirkolu durdurmadýk ya daha ne diyim ben?adamý gs ye muhalif oluyo diye tek baþýna hýncal yedi yuttu yolladý kanaldan bi de bizim halimize bak!!
    bence o yönetim dene mekanizma da TRABZONSPORLULUÐUNU belli edecek birþeyler yapsýn kravatla þapkayla falan gösterseler de olur.yoksa ben zaten takarým.ki takýyorum.bu tip bir çaðrý olmasa da buradaki birçok arkadaþýmýz sanýrým çekirdek yiyen tayfadan deðil.yani sitede bu tip bir eylemin baþarýlý olma ihtimali var bence
    sevinelim diye sevmedik!!forza bordo mavi!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)