Sayfa 11 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 372 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: EUROBASKET 2007 / Şampiyon RUSYA

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı e'3' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niye öksüz olsun kı yensekte yenılsekte onlar bızım takımımız,boyle dusunceler cok yanliş
    orda öksüz değil öküz yazıyor
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Takım tutmak farklı, adam tutmak farklı...

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mehmet inanılmaz kötüydü.Kaya iyi oynarken kenara alınıp uzunca bir süre oyuna girmemesinin sebebini hala anlamış değilim.Hidayet elinden geleni yaptı eli sakat olmasına rağmen.Hidayet'in bu maçtaki isteği Mehmet'te de olmuş olsaydı herşey çok farklı olurdu diye düşünüyorum.
    -1461 TRABZON-

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Biz burda ne kadar laf döksek,hakaret etsek sonuçta rezil olmuş bi şekilde turnuvaya veda ettik.

Söylenecek çok şey varda,onuda tanyeviç ve oyuncular söylesin..

prestij maçında fransayı yeneriz insallah..

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tanyevic'i kesinlikle anlami$ degilim...

oyuncu secimleri, oyuncu degi$iklikleri vs. ne yapmak istedigini anlayamadim...

malesef Avr. $ampiyonasi Hüsran ile sonuclandi...

not 1: febe, Aydin Örs'ü cok ariyacak :-)
    not 2: Yigiter Ulug Baseketbol'u cok iyi bilen bir Insan, fakat Yorumcluluk sadece Istatiklerden ibaret degil..bu i$i yapamiyor !!!
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Nereden
    İstanbul

"Sonuna kadar burdayım"

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İtalya'ya yenilerek çeyrek finale çıkma şansını kaybeden (A) Milli Basketbol Takımı'nın Antrenörü Bogdan Tanjeviç, geleceğiyle ilgili olarak ''Benim için sözleşmem devam ediyor, sonuna kadar buradayım'' dedi.
    Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tanjeviç, maça çok iyi başlamalarına rağmen 2. periyottan itibaren savunmada yetersiz kaldıklarını söyledi.
    Tanjeviç, ayrıca gösterdiği başarılı performanstan dolayı da Hidayet Türkoğlu'nu kutladı. Hidayet ise ''İyi başladık ama kötü bitirdik'' ifadesini kullanırken, takım olarak iyi bir performans sergilediklerini ancak sonucu getiremeyip elendiklerini söyledi.

10.09.2007
    Kaynak: AA
    -1461 TRABZON-

Nereden
    Trabzon

Alıntı özge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Sonuna kadar burdayım"

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İtalya'ya yenilerek çeyrek finale çıkma şansını kaybeden (A) Milli Basketbol Takımı'nın Antrenörü Bogdan Tanjeviç, geleceğiyle ilgili olarak ''Benim için sözleşmem devam ediyor, sonuna kadar buradayım'' dedi.
    Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tanjeviç, maça çok iyi başlamalarına rağmen 2. periyottan itibaren savunmada yetersiz kaldıklarını söyledi.
    Tanjeviç, ayrıca gösterdiği başarılı performanstan dolayı da Hidayet Türkoğlu'nu kutladı. Hidayet ise ''İyi başladık ama kötü bitirdik'' ifadesini kullanırken, takım olarak iyi bir performans sergilediklerini ancak sonucu getiremeyip elendiklerini söyledi.

10.09.2007
    *

Nereden
    İstanbul

hüsran-döküldük iyice

dinceraydogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ahh İbo yaktın bizi
    Atamadın son dakkada bomboş üçlüğü
    Elveda Trabzon Merhaba Ankara

Nereden
    Ankara

bilmiyorum şimdi yanmak ne derece işe yarar ama.
    slovenya ilk çeyreği almanya karşısında 30-9 önde kapattı.
    burda dayak yiyen bir almanya son maçta amaçsız bir italyaya da yenilebilirdi eğer biz kazansaydık.
    tanjevici suçlu görüyor herkes,kendisi hariç!
    turgay demirel bu işe el atmalı
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Nereden
    İstanbul

Marca: ''En formsuz Tanjevic''

İspanyol spor gazetesi Marca,35. Avrupa Basketbol Şampiyonası ile ilgili yaptığı değerlendirmede, A Milli Basketbol Takımı'nın antrenörü Bogdan Tanjeviç'i ''Formsuz antrenörlerin kralı'' olarak gösterdi.

Türkiye A Milli Basketbol Takımı oyuncularının her birinin bireysel olarak ''gösteri yapan, iyi basketbolcular'' olduklarını belirten Marca, ''Türk Milli Takımı ağaç gibi bir takım ama Tanjeviç'e karşı! Antrenör oyuncularla kontak kurmayı başaramadı, bu her maç görüldü. Tanjeviç'in Türkiye'deki geleceği karışık ve bir kasırganın ağzında'' ifadelerini kullandı.

Marca gazetesi ayrıca, Türkiye'nin 35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nınbaşında favorilerden biri olarak gösterildiğini ancak bekleneni veremediğini yazdı.

Peker: ''Yenilgiyi hazmedemiyorum''

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda İtalya'ya yenilerek çeyrek finale veda eden A Milli Basketbol Takımı'nın oyuncusu Kaya Peker, ''Yenilgiyi hazmedemiyorum'' dedi.

Maç sonrası basına açıklama yapan milli basketbolcu, ''Son şansımızı da yitirdik. Bu şekilde maç kaybetmemeliydik. Oyunun kontrolü bizdeydi. Bu kadar farklı birinci ve ikinci yarı olmamalıydı'' diye konuştu. Çok üzgün olduğunu ifade eden Kaya, turnuvada alınan kötü sonuçlarla ilgili olarak, hiç bir basketbolcunun bu sonuçları hak edecek kalitede olmadığına inandığını söyledi.

Antrenör Bogdan Tanjeviç ile ilgili bir soruya ise Kaya, ''Bu konuda konuşmak benim işim değil. Herkes televizyondan maçı görüp kendi kararını verebiliyor'' diye yanıt verdi.

Hidayet Türkoğlu da iyi başladıkları maçı kazanmaları gerektiğini belirterek, ''Her iki takım içinde iyi bir maç olduğunu düşünüyorum. Biz daha iyisini yapmaya çalıştık. Fakat sonuçta kazananlar onlar oldu'' dedi.

Antrenör Tanjeviç de ''Büyük olasılıkla en iyi maçımız oldu. Ama Bulleri'nin oyunu, oyun kapasitesi bizim sistemimizi bozdu. Rakibimizi tebrik etmekten başka bir şey yapamam'' diye konuştu.
    -1461 TRABZON-

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kesinlikle hoca gitmeli takıma katkısı sıfır milletin takımları nasıl oynuyor bide bizimkiler italya maçı en iyi maçımızmış ona göre italyanlarda bizim gibide ondan öyle olmasaydılar zaten öyle olmazdı maalesef dediklerimiz çıktı fransada rahat geçer bizi böyle olmamalıydı hiç değilse geleceğimizi kurtaralım

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

gitmek gibi düşüncesi yokmuş ha; sn burayı başka ülkeyle karıştırdın galiba...!

memet okur bir vatan hainidir...!
    hidayete teşekkür ediyorum turnuva boyunca elinden geleni yaptı ama super yıldız olmadığı için kazanmamıza yararı olmadı

Tiko18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Tanjevicde kimse suc bulmasin. Adamin karrieri ortada. En iyi antrenörlerden biri. Kabahat bizim burnu havada olan sözümona Megastarlarimizda!!!!!!!!!!!!!!!!! .
    Konu Gamze tarafından (11.09.2007 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Tiko18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanjevicde kimse suc bulmasin. Adamin karrieri ortada. En iyi antrenörlerden biri. Kabahat bizim burnu havada olan sözümona Megastarlarimizda!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Tanjevic'in saçma değişikliklerine ne demeli peki?İyi oynayan Kaya'yı çıkarıp uzun bir süre kenar da bekletti.Mehmet kötü oynamasına rağmen hep sahadaydı.Ve şuan aklıma gelmeyen bir sürü şey.
    Konu Gamze tarafından (11.09.2007 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntıyı düzenledim Özgecim
    -1461 TRABZON-

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

"Sonuna kadar burdayım"

10.09.2007
    Arkadaşlar bilin bakalım bu açıklamalar kimin açıklamalarına benziyor?

Nereden
    Ankara

Alıntı özge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanjevic'in saçma değişikliklerine ne demeli peki?İyi oynayan Kaya'yı çıkarıp uzun bir süre kenar da bekletti.Mehmet kötü oynamasına rağmen hep sahadaydı.Ve şuan aklıma gelmeyen bir sürü şey.
    ne ciddiye alıyorsun özgecim?
    aynısının ziya doğan taraftarları da var.boşver sen.tanjevicin yanlışlarını her maç konuştuk.1,5 aydır neler yapmadığı ortada.tüm spor yazarları konuşuyor.bütün dünya basını yazıyor.basketboldan az da olsa anlayan,oynayan biliyor.sen boşver takılma.

Nereden
    Trabzon

Ziya Dogan + Tanyevic = Mantalite $ampiyonlari

.
    *

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı AvniAker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ziya Dogan + Tanyevic = Mantalite $ampiyonlari

.
    düşünceleri aynı kaderleride aynı olacak birisi çok yakında biriside aralıkta gidici...!
    Konu Bülent Bayraktar tarafından (11.09.2007 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

Super 12 adam simdi ne oldu.......

Turkiyede'ki Spor anlayisi bu kadar gene sinifda kaldik sagolsun ulker ve ulker gibi spora yatirim yapanlar

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Anlamıyorum anlamıyorummmmm !!! nedir bu son dakikalardaki gelenek sonlara doğru geldiğimizde herkes ünlü olmak peşinde Bundan sonraki Fransa maçında Turkcell reklamını şöyle yapması lazım Resmi iletişim sponsoru Turkcell Artık 12 dev adamdan Şeref galibiyeti ister !!
    Kazimişi gzas vorert

Tiko18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Tanyevici Ziya Dogana benzeten arkadaşlarasadece gülüyorum. Adam kendini kanitlamiş Z.D. ise hayatta hic bir basarisi olmayan kazmanin teki. Tanjevici elesdirenler fenerb.Ülkerin bu seneki Euroleague maçlarıni seyretsinler.
    Konu Gamze tarafından (11.09.2007 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir.

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yenilgiyi hazmedemiyorlarmış birileri..

Kazanmak için ne yaptın ki..

yersiz bi yorum yapmış birileri

Nereden
    İstanbul

''SORUMLULUK BANA AİT''

İtalya'ya yenilerek çeyrek final şansını kaybeden A Milli Takımı'da antrenör Bogdan Tanjeviç, bir açıklama yaparak ''Sorumluluk bana ait ve omuzlarımda'' dedi. Görevine devam edip etmeyeceğine Federesyon'un karar vereceğini belirten Tanjevic takımda revizyon yapmayı düşünmediğini de belirtti.

Türk Milli Takımı'nın şampiyonadaki performansıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tanjeviç, ''Sorumluluk bana ait, omuzlarımda. Bu oyunun başlıca kuralı. Federasyonun bana sunduğu şartlar çok iyi, oyuncular maksimum şekilde çalıştılar buna şüphe yok ve davranışları çok iyiydi. Milli formayı seven halkın desteği arkamızdaydı. Beklenen iyi sonucu elde etmek için gerekli tüm koşullara sahiptik'' diye konuştu. Takım olarak hazırlık dönemini iyi geçirdiklerini ama bunu turnuvaya yansıtamadıklarını kaydeden Tanjeviç, ''Eğer federasyon devam etmemi isterse ben devam ederim. Bu açık. Eğer bana güveniyorlarsa, oyuncu seçim, oynatma sistemime güveniyorlarsa... Ben sorumluluk sahibi birisiyim. Bırakmak, bu gömleği çıkartıp aklanmak kolaya kaçmak olur. Bunu yapmam'' ifadelerini kullandı.

''TAKIMDA KALIP KALMAYACAĞIMA FEDERASYON KARAR VERİR''
    Milli takımda bundan sonra görev alıp almamasıyla ilgili kararı, Basketbol Federasyonu'nun belirleyeceğini belirten Tanjeviç, ''İstifa etmeyi hiç düşündünüz mü?'' sorusuna ise, ''Hayır. Bunu bir kere yaptım her zaman yapılmaz'' cevabını verdi.

Sırp antrenör, ''Sözleşmeniz ne zaman sona eriyor'' şeklindeki soruyu ise, ''Bunu federasyona sorun. Ben geldiğimde 3 yıllık sözleşme imzaladım daha sonra sözlü olarak bunun 2010'a kadar devam edeceğini söyledik. Ama tam cevap veremem. Bunu Basketbol Federasyonu'na sormak gerekir. Türkiye'deki basketbolu ben değil federasyon yönetiyor'' diye cevaplandırdı.

Oyuncular ile antrenör arasında polemik olduğu iddialarına da cevap veren Tanjeviç, ''Sanmıyorum. Ben sorun görmüyorum. Sadece normal şeyler oldu. Bir antrenör, oyuncuları teşvik etmek için bağırır, çağırır her idmanda buna benzer şeyler olur. Ama aramızda kavga olmamıştır'' dedi.

''ARZUMUZU VE ENERJİMİZİ SAHAYA YANSITAMADIK''
    Türk Milli Takımı'nın şampiyonada daha iyi oynaması gerektiğini ifade eden Bogdan Tanjeviç, şunları söyledi:
    ''Takımdan daha fazla şey bekliyordum. Beklenen bir başarıyı elde edememek antrenörün sorunu. Sadece dün iyi bir oyun sergiledik belki kazansaydık şu anda başka şeyler konuşuyor olacaktık. 47 günlük çalışmadan sonra bizi belkide üçüncülüğe taşıyacak bir başarı elde edebilirdik. Devam edebilirdik. Daha iyisini yapma arzumuzu, enerjimizi gösteremedik. İlk defa İtalya maçında iyi formda olan bir takım gördük. Ama o maçta da serbest atışlardaki düşük isabet bizi cezalandırdı. Ama bu kötü olan performansımızı inkar etmemize hak sağlamaz. Kamuoyu, ülke ve biz böyle bir sonuç beklemiyorduk.''

''TAKIMDA BÜYÜK BİR REVİZYON OLMAYACAK''
    Avrupa Şampiyonası'nda alınan başarısızlıktan sonra milli takım kadrosunda ''büyük bir revizyon olmayacağını'' kaydeden tecrübeli teknik adam, şampiyonaya gelirken de revizyona gitmediklerini, sadece sezon içindeki performanslarını göz önüne tutarak yeteneklerini ölçmek ve onlarla devam edip edilemeyeceğini görmek için bazı genç oyuncuları kadroya aldıklarını ifade etti.

İtalya maçında iyi bir performans sergilemesine rağmen Kaya Peker'i yeterince oynatmadığı için yöneltilen eleştirileri de kabul eden Sırp antrenör, ''Evet haklısınız. İtalya maçında Mehmet Okur'u biraz daha dinlendirip, Kaya Peker'i özellikle oyunun sonlarında daha fazla oynatmalıydım'' dedi.

Ersan İlyasova'nın hazırlık maçlarında iyi bir performans sergilediğini ve bu yüzden sürekli ona destek olduğunu dile getiren tecrübeli antrenör, şampiyona boyunca elindeki 12 oyuncudan dokuzunu kullandığına ilişkin öz eleştiride de bulundu.

SERKAN'IN EKSİKLİĞİNİ ÇOK HİSSETTİK''
    Serkan Erdoğan'ın, kadro sistemini eleştiren demeciyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Tanjeviç, ''Eğer ben Serkan'a telefon edersem belki bana bunları söylemediğini ifade edecek. Her şeyden önce herkesin görüşüne saygı gösteriyorum. Onun eksikliğini burada çok hissettiğimi söylemek zorundayım. Takımın performansıyla ilgili bu benim küçük özürlerimden biri. Kalbim onunlaydı, insan olarak hiçbir problem yaşamadım ve sağlığı için her zaman endişelendim'' dedi.
    -1461 TRABZON-

Nereden
    İstanbul

Alıntı Bartuğ13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne ciddiye alıyorsun özgecim?
    aynısının ziya doğan taraftarları da var.boşver sen.tanjevicin yanlışlarını her maç konuştuk.1,5 aydır neler yapmadığı ortada.tüm spor yazarları konuşuyor.bütün dünya basını yazıyor.basketboldan az da olsa anlayan,oynayan biliyor.sen boşver takılma.
    Haklısın Bartuğcum.Birden o yazıyı görünce dayanamadım.Herkes Tanjevic'in yanlışlarını konuşuyor kimileri de çıkmış Tanjevic'e suç bulmayın dyor.Dediğin gibi basketboldan biraz olsa anlayan biri bunları söylemezdi.
    -1461 TRABZON-

Alıntı Tiko18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanyevici Ziya Dogana benzeten arkadaşlarasadece gülüyorum. Adam kendini kanitlamiş Z.D. ise hayatta hic bir basarisi olmayan kazmanin teki. Tanjevici elesdirenler fenerb.Ülkerin bu seneki Euroleague maçlarıni seyretsinler.
    ezikli kokusumu aldim ne

ne tanseli manteli ya Turk spor anlayisi bu kadar anlamadiysan gecdigimiz son yuz yila bakinda dahada anlamadiysaniz ne diyeyimki soyleyecek bir sey yok zaten...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)