Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 280 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 40. Yýlýmýzda Þampiyon Olacaðýmýza Ýnananlar Buraya

Harun_ayar_ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    31

Standart 40. Yýlýmýzda Þampiyon Olacaðýmýza Ýnananlar Buraya

TRABZONUM SEN 40. YILINDA ÞAMPÝYONSUN

BORDO--MAVÝ 1967

hayal gibi ama inanýyorum ben
    Nick'ine sahip çýk kampanyasý byunus = yns61

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

O zaman ben gideyim

her sene inanýyoruz ama olamýyoruz sorun orda
    Nick'ine sahip çýk kampanyasý byunus = yns61

eminbayram - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

iyide 40.yýl geçmedimi?olursak 41.yýlda þampiyon oluruz.

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

olursa olur havasýndayýz
    kadromuz teknik direktörümüzün nekadar yetersiz olduðunu biliyorum
    ama bu ziya hep böyle rezil oynatýp büyük puanlar topluyor buadamýn balý çok fazla

geçen senenin 2. yarýsýnda yun oynamadn enfazla ðuan toplayan takým olduk

bakacaz kendimizi biliyoruz görücez

ahamitokutan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

adam gibi yönetim gelirse belki.tabi aralýka kadar en az puan kaybý yapmak þartýyla.yoksa hayal ötesi.
    from BOGAZIÇI

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

inanmak istemiyorum.. inandimmi cok uzuluyorum olamadigimiz zaman, inanmadan olursak heralde daha cok sevinirim .... . Ama yine de inaniyorum
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

61OKTAY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

þampiyonluk ümitle,inançla,sevgiyle ve disiplinle gelir....
    BIRDE ZIYANIN GITMESI VE YONETIMIN DEGISMESEYLE
    BENCE BIRI TUTMAZSA BIRI TUTAR YANI SAMPIYONLUK GARANTI
    BENÝM SEVDAM SANA
    BORDO MAVÝM

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

2 maç kazandýk þampiyon olduk hee.bu kadroyla en fazla 10 hafta.en ii ihtimalle 3. oluruz.
    Özkan SÜMER

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

baþlýðýn Nörö Albayrak ile 40.yýlda Þampiyonluða Ýnanýyormusunuz Þeklinde deðiþtirilmesini talep ediyorum.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

pek umudum yok çok zor gibi ama neden olmasýn bizde bu lide oynuyoruz

amour_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

olalýmda 40. yýl 41. yýl önemli deðil yeterki bu sene olalým ama bu futbolla çok zor

hüseyin toraman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    53

Þampiyon Olacaðýz

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doðan, spor61'in sorularýný cevaplarken, özellikle kendi yaþamý ve Türk futbolu ile ilgili bilinmeyenleri açýkladý. Doðan, Türk teknik adamlarýn Avrupalý meslektaþlarý ile kýyaslamasýnda ilginç tespitlere dikkat çekti.

- Aileniz yanýnýzda yok. Çocuklarýnýz öðrenimlerini sürdürüyor ve babalarý yanlarýnda yok. Siz otelde kalýyorsunuz, bu yaþamýnýza hangi boyutlarda yansýyor.?

“Teknik Direktörler ailelerini bir yere getiremiyorlar ama bu konuda ben þanslýyým. Çok kýsa bir dönem Ýstanbul'dan ayrýldým. 8 yýllýk bir dönem Ýstanbulspor'da yardýmcý antrenörlük yaptým ondan önceki dönemde bir sene Ýstanbul'da Beþiktaþ takýmýnda oynadým bu nedenle hep ailemle beraberdim. Ankaragücü'ne 3 yýllýk oyuncu olarak gittiðimde çocuklarým küçüktü henüz okula baþlamamýþlardý. O yüzden çocuklarýmý yanýmda götürdüm. Kocaelispor'a gittiðimde de çocuklarým yanýmdaydý. Fakat okul baþladýðý anda mecbursun çocuðunu yanýnda götüremiyorsun bu birçok olumsuz etki yapýyor. Türkiye'de de Teknik Direktörlerin maalesef 2-3 haftada görevine son verilebiliyor. O zaman senede belki 1-2 kere yer deðiþtirmiþ oluyorsun, tabi bu da özellikle çocuklarýn üzerinde olumsuz bir etki yaratýyor. Tabi bizde isteriz ki Avrupa' da ki meslektaþlarýmýz gibi skorlarý birinci planda tutmadan 5-6 senelik bir anlaþma olsa her kez ailesini yanýnda götürür, ama Türkiye'de bu böyle deðil.”

-Türk teknik adamlarýn Avrupalý meslektaþlarý ile kýyaslamasýný yaptýnýz. Bunu biraz açarsak bunun için hangi kriterleri ön planda tutuyorsunuz?

“Türkiye de ki antrenörler çabuk emekli olmasý lazým, çünkü çok yýpratýlýyorlar. Belki ben iddia ediyorum Avrupalý meslektaþlarýmýzda bu sistemin çok daha iyi oturduðuna inanýyorum. Avrupalý meslektaþlarým için söylüyorum onlarýn 10 yýlda yýpranmasý bizim 1 yýlda yýpranmamýza bedel. Tabi bu mantalite oturmadý. Türkiye'de bugün için demiyorum ama ben kendimi emekli yapmaya hazýrým. Çok uzun süre yapmayacaðým. Bazý hedeflerim var ve bu hedeflerimi yakaladýðým anda emekliye ayrýlmayý düþünüyorum. Biraz inatçý kiþiliðim var. Çok þeyler yapabileceðimize ve baþarabileceðime inanýyorum. Bu hedefleri yakaladýðým anda da zirvede emekliye ayrýlmayý düþünüyorum. Yani zirvede. Avrupa'da baþarýlý olmak cok zor deðil, çok farklý bir futbol oynanmýyor. Türkiye ligi çok önemli bir lig haline geldi ama Türkiye'de takýmlar sistemi daha oturtamadý. Günümüzde bakýyorum geçmiþ yýllara göre Anadolu takýmlarý daha sistemli daha planlý. Bir þeylerde artýk uyandý. Türk toplumu onun içinde bu ligler kötü diye bahsediyorlar aslýnda bu ligler kötü deðil, Anadolu takýmlarý dengeyi saðladý daha düzenli daha prensipli oyun anlayýþýyla devam ediyor. Ben iddia ediyorum geçen sene ki gibi çok farklý lig olacak.

- Trabzon büyük baþarýlara imza atmýþ bir il ve ayný paralelde 40 yýllýk mazisi olan Trabzonspor var. Burada þartlar ve olanaklar sizi zorluyormu. Kentin zorlu sizce varmý.?

“Trabzon, Türkiye liglerinde en zor çalýþýlacak yer. Bunu bütün dünya kabul etti. Sadece ben deðil gelen yabancý oyuncular içinde geçerli. Arþivlere bakarsanýz ondan da net anlaþýlýr. Tabi bunun sebepleri var, bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi baþarýyý gören bir il ve camiadasýnýz, çýtayý yükseltilmiþ, Karadeniz insaný biraz hýrslý hep baþarý istiyor. Bu baþarý da zamanýn da yakalanmýþ þimdi artýk baþarýsýzlýk büyük baský oluþturuyor, gerek oyuncu gerek teknik adam üzerinde baský oluþturuyor. Ýþte bu baskýlarý kýrarsan çok çok önemli iþ yapmýþ olursun, bu da bir þekilde kýrýlýr. Takýmý zirveye oynatmak ve þampiyon yapmakta daha kolaylaþýr. O zamanda da bu çektiðin sýkýntýlarýn mükafatýný manevi anlamda çok fazlasýný alýrsýn. Trabzon'un dünya da hiç bir yerin de böyle bir þeyle karþýlaþacaðýný düþünmüyorum sokaktaki her insan Trabzonspor'la yaþýyor bu çok doðru bir þey deðil, aslýnda insanýn yaþam þekli olur. Avrupa'da insanlar maça sadece o gün bir eðlence gibi gidiyor. Yendi yenildi hic önemli deðil, mutlaka yenmek istiyor ama yenilgiyi de dünyanýn sonu gibi görmüyor. Ama Trabzon'da da yenildiði zaman hayat duruyor ve insanlar küsüyor. Burada bir eksiklik var o eksiliði gidermek lazým onu da medyanýn daha bilgi akýþýný halký eðitim anlamýnda çok daha yardýmcý olmasý lazým. Sonuçta yaptýðýn spor üç ihtimalli. Bunu kabul etmek lazým. Yenilgi suç deðil bunu insanlara anlatmak lazým, bilinçli bir toplum meydana geldiðinde o camianýn üzerinden baskýlar kalkar.

-Teknoloji Dünya'da futbolu ne kadar etkiliyor. Teknolojik bilgiler çalýþma prensiplerinizin hangi boyutunda. Siz, Dünya futbolunu hangi kriterlerde takip ediyorsunuz. Mektepli alaylý ayrýmý konusunda ki düþünceniz?

Biz tabi ki teknolojiden faydalanýyoruz ama bazýlarý teknolojiden faydalanýrken reklam yapar, bazýlarý da icraat yapar yani fazla reklamýný yapmaz biz teknolojik anlamda bugünün nimetlerinden hepsinden faydalanýyoruz bilimsel anlamda her þeyi yapýyoruz. Bugün futbolcunun geliþimini takip ediyorsun bilgisayar çaðýnda bütün her þeyi idmanlarý dünyadaki geliþmeleri ve futbol federasyonunun artýk Türk antrenörlerine vermiþ olduðu seminerlerde dünyada ki tüm geliþmelerini ortaya çýkartýyorsun. Dünyada futbol nasýl oynanýyorsa Türkiye'de futbol en azýndan öyle oynanmak isteniyor ve o yolda çalýþmalar devam ediyor. Tabi ki üniversite mezunu hocamýz var. yabancý dili var geliþmeleri en azýndan üniversite bazýndan takip ediyoruz. Üniversitelerde önemli isler yapýlýyor. Spor akademileri önemli görevler üstleniyor. Futbol federasyonu her turlu yeniliðe acýk, artýk dünyadan kendini soyutlayamazsýn. Bu anlamda gereken neyse yapýlýyor. Ben konuþmalarýmda bunu söyledim ama insanlar o bolumu alýyor bir þekilde dedim birlik beraberliði saðladýðý anda þampiyonluðun en buyu adayý. Aradaki fark çok fazla. bu þartlar oluþtuðu anda en güçlü adayýz. Tam istediðimiz ortam mý, deðil ama bir gerçek var. Trabzonspor elindeki mevcut kadroya maliyeti düþük oyuncular kattý. Bu sene ilk defa bonservisli oyuncu alýnmadý. Fenerbahçe, Galatasaray takýmýnla yarýþacaksýn. Yarýþýrken þartlar eþit mý deðil, ama biz doðru isler yaparak ve kafayý kullanarak isler yapmak istiyoruz. Ýþte bu yan etkenleri bir araya getirirsek Trabzonspor þampiyonluðun en büyük adayýdýr. Bizim þartlarýmýz oluþsun biz her türlü yarýþýrýz.

ZÝYA DOÐAN inanýyor ama ben
    bu basýnla
    bu federasyonla
    bu fb li yönetimle
    inanmak istiyorum ama inanmýyorum
    Yoksula gülmedim, zenginliðe özenmedim, faþistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben Devrimci doðdum, Devrimci öleceðim..!

utkuts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    35

Hersene olduðu gibi bu senede sonsuz inancým var. Ama daha o günü göremedim Yaþ 19 oldu o duygu nedir tadamadým
    Ne bir üniversite bitirmek ne zengin olmak. Tek dileðim seni þampiyon görmek... Trabzonspor

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Ömrümde ilk defâ þampiyon olacaðýmýza inanmýyorum. Seneye olacaðýmýza da inanmýyorum. O yüzden Nuri Albayrak yönetiminin yerine gelecek yönetime fazla yüklenmememiz gerektiðini düþünüyorum. Adamlar gerçekten de enkaz devr alacaklar.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

Mustafa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doðu

her sene þampiyonluk beklerim takýmýmdan olmasada canlarý saðolsun
    Tribünde Küfüre HAYIRRRR!!!!!!!!!

Halit Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    33

40. yýlda þampiyon oluruz fakat son þampiyonluktan sonraki 40. yýlda

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Arkadaþlar bildiðiniz gibi sitemizi ziyaret eden bolca misafirlerimiz var.Daha önce de böyle bir baþlýk açýlmýþ ve kapanmýþltý.Rakip takým taraftarlarýna koz vermememiz gerektiðini düþünüyorum.Mesajlarýnýzý buna özen göstererek yazmanýzý rica ediyorum.Lakin rakiplerimizin bu sayfalara bakarak bizimle dalga geçmelerini istemezsiniz deðil mi?

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Adýmýz yeter inanmak için sebep aranýyorsa.

Gökhan Öz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38

3 tane kaliteli transferle þampiyonluðun en güçlü adayý oluruz hatta ligin son haftasý saraçoðlunda kupayý kaldýrdýðýmýzý düþünsenize

U.D.D (Uyuþturucuya Dur Diyenler)

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ýnanýyorum
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Lancet_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraþ

Alýntý nixar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    3 tane kaliteli transferle þampiyonluðun en güçlü adayý oluruz hatta ligin son haftasý saraçoðlunda kupayý kaldýrdýðýmýzý düþünsenize
    ligin son haftasý avni akerde deðil mi fener maçý???Avni Akerde kaldýralým

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý nixar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    o mümkün olmaz iþte çünkü son maç Trabzonda

Gökhan Öz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38

Alýntý husolee61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    o mümkün olmaz iþte çünkü son maç Trabzonda
    pardono zaman daha güzel iþte 96 nýn acýsý çýkar
    ben bi gün bunun olacaðýna inanýyorum fb yi sahadan sildiðimiz maçlarda hep yenildil bi gün acýsý çok kötü çýkacak ama ne zaman umarým bu sene olur

U.D.D (Uyuþturucuya Dur Diyenler)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)