Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dogu Asya Depremi Yardim Fonu

Guests
    Ziyaretçi

Arkadaslar;

Hepinizin bildigi gibi Dogu Asya'da yüzbinlerce insan öldü ve milyonlarcasi evsiz kaldi.Allah(c.c)'dan gelen bu dogal afete yapabilicegimiz hiçbirsey yoktu ama simdi geriye kalan milyonlarca evsiz için durum farkli.Yapabilicegimiz çok sey var.Tüm dünyadaki insanlar gibi elimizden geleni yapmaliyiz.

Kizilayin baslattigi kampanya ile Dogu Asyadaki depremzedelere yardim toplaniyormus(ben de bu gece ögrendim su ana kadar yardim edebilecegim bir organizasyon ariyordum)

Bu organizasyona katilmak istiyenler herhangi bir bankadan 2868 nolu hesaba para yatirabilir,ya da faturali hatli telefonlardan(avea,turkcell,telsim) 2868'e bos mesaj atarak 5 YTL(5.000.000TL)yardimda bulunabilirler(kontürlü hatlardan olmuyor).Kizilayin 1999 depremindeki yetersizligi ve Kizilay depolarinda çürüyen yardimlar beni de çok düsündürdü ama Kizilayin sitesinde yapilan yardimlardan nerelere ne kadar ödendigine dair herseyi bulabilirsiniz.Kizilaybu yardimlari bizzat yerinde yapiyormus ve bu kampanyayi devletin denetiminde yapiyor.

www.kizilay.org.tr adresinden de yardimlariniziiletebilirsiniz.

Bizim basimiza da ayni durum gelebilirdi.Içine düsücegimiz çaresizligi,ve aciz durumudüsünmenizi istiyorum.Milyonlarca müslüman orada aç susuz yasarken benim fazLadan yedigim bir lokma ekmek bana haramdir!

Lütfen duyarli olalim ve Türk insaninin duyarliligini tüm dünyaya gösterelim ve en önemlisi müslüman kardeslerimize yardim edelim elimizden geldigi kadariyla.

Son olarak çok net:Bu topic herhangi bir nedenle silinirse ayni anda üyeligim de silinsin

Guests
    Ziyaretçi

ben turkcelle gönderdim mesaj

Nereden
    Avrupa Diğer

turkcel e msaj gondermek en kolayi mesaji tum trabzonsporlular gondersin

SAOL KARDES, BU DUYARLI DÜSÜNCELERINDEN DOLAYI SENI TEBRIK EDIYORUM. BEN BOLU DA YASIYORUM AKRABALARIMIN ÇOGU DÜZCE NIN KAYNASLI ILÇESINDELER 12 KASIM 1999 DÜZCE DEPREMINDE 2 DAYIMIN OGLUNU 2 AMCAMIN OGLUNU VE DAHA BIRCOK AKRABAMI KAYBETTIM O ACININ NASIL BIRSEY OLDUGUNU ÇOK YAKINDAN BILIYORUM.CENAB-I ALLAH(C.C) IN RAHMETI ÜZERLERINDE OLSUN ONLARI CENNETINE NASIP EYLESIN. ÖLENLER ÖLDÜ ANCAK HAYAT DEVAM EDIYOR GERIDE KALANLAR BIR DILIM EKMEGE BIR BARDAK SUYA MUHTAÇ HALDEYDILER DISARIDAN GELEN YARDIMLAR OLMASA INANIN ÇOK DAHA KÖTÜ DURUMDA OLABILIRLERDISIMDIDEDOGU ASYA DEPREMINDE HAYATTA KALANLARIN NELER ÇEKTIGINI ÇOK IYI ANLAYABILIYORUM.ONLARIN BU ZOR GÜNLERINI ATLATABILMELERI VE HAYATLARINI DEVAM ETTIREBILMELERI YÖNÜNDE ELIMIZDEN GELDIGI KADAR SENIN BU ÇAGRINA CEVAP VERIP ONLARDAN BU YARDIMLARIMIZI ESIRGEMEMEMIZ LAZIM. BEN SAHSIM ADINA ÜZERIME DÜSEN GÖREVI EN IYI SEKILDE YERINE GETIRECEGIME SÖZ VERIYOR VE HERKESI BU GÖREVLERINI YERINE GETIRMELERI IÇIN DAVET EDIYORUM..

DOGRU SÖYLÜYORSUN BU TOPICIN KESINLIKLE SILINMEMESI LAZIM

ISMAIL BOLUEdited by: isotrabzon

Guests
    Ziyaretçi

Isotrabzon destegin için tesekkürler arkadasim.Ne kadar çok kisiye ulassak o kadar iyidir.Duyarsiz kalmiyalim

Guests
    Ziyaretçi

Anlasilan kimse okumuyo topici.Geyik olsa herkes burda olurdu ama.

Biz böyleyiz iste basimiza gelmeden anlamiyoruz.

Neyse topicin okunmasi da yeterli diyicem ama 46 kisi okumus sadece.Topicin basligini 'Trabzonun kizlari' yapip girenlere süpriz yapmak isterdim ama bu saatten sonra topic konusunu degismez herhalde.

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bir arkadasim hatta kanka bile diye bilirim. 450 Euro yollamis. maasinin yarisindan fazlasi ettigi halde sirf insani duygular yüzünden hareket ettigi için onu buradan tekrar kutluyorum[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

Helal olsun.Burdan biri degil di mi?

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Buradan Birisi[img]smileys/smiley2.gif[/img]

evet arkadaslar bu kampanyaya destek vermek insani görevimizdir (tabi insani duygulari olanlara söylüyorum) onun için burda iste okulda çarsida pazarda herkese bu kampanyaya destek vermesi için yönlendirelim unutmayalim dünya hali bu, bugün onlarin basina gelenleryarin bizim basimizada gelebilir...

Isteyenler felaketin gerçek resimleri için www.ogrish.com aDRESine baksin ancak site rotten.com'dan daha mide bulandirici.Ona göre.

Analyzer
    Ziyaretçi

Bu basligi açan Scholes arkadasima tesekkür ediyorum. 5 ytl bile olsa yardim yardimdir. Yukarida arkadaslarin belirttigi gibi 2868'e bos mesaj yollayarak bile 5 ytl'lik bir yardimda bulunabiliyoruz. Yardim etmek bu kadar kolayken yardimdan kaçmayalim artik lütfen.Ayrica bankalarin 2868 hesap numarasiyla açtiklari kizilay yardim fonu hesaplari var. Oralara da para aktarabiliriz. Is bankasi internet bankaciligini kullananlar, asagidaki bagis butonuna basarak yardimda bulunabiliyorlar. Ihmal etmeyelim. Trabzonspor taraftarlarina da bu yakisir.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Bu konu gerçekten önemli, devletimiz tam anlamiyla "hüsran" yasatti. O kadar yerlerde Arama-Kurtarma ekipleri kuruldu. Kizilay'da reform yapildigi söylendi. -Ancak harekete geçmek için hep baska ülkelerin öncülük etmesini bekledik. Daha sonra da "yapmis olmak için" orada bulunduk, yardimlar yaptik. Medyamizin hali daha da içler acisi. Ancak yeni yeni uyanmaya basladilar.

Ama bir gerçek vardir ki, olayin sicakligiyla yasadigimiz duygular ile su anki duygular birbirini tutmaz. Olayi ilk duydugumda "fiili olarak orada birseyler yapabilirmiyim?"diye düsünmeme ragmen, bu istiyak bir düsünceden ileriye gidemedi.Su an ise elimizden gelen bankaya yoluyla ya da sms yoluyla katkida bulunmak.

Haydi arkadaslar; uzaklarda bir yerlede muhtaç olan birinsana "bir ögün yemek gönderin".

Guests
    Ziyaretçi

www.ogrish.com daki resimlere baktim.Midem kalkti çok ürkütücügörüntüler var.Ruhlari sad olsun

Bu konu ile ilgili duyarli davranip bu topigi açan,ve yazilari ile konunun öneminin altini çizen tüm arkadaslarimi kutluyorum. Ates düstügü yeri yakar dense de,biz bu atesi çok yasadik,17 Agustos depremi, Bolu'daki depremler ve Karadeniz'deki sel felaketi ile yasamini kaybeden bir çok vadandasimiz ve yakinimiz oldu.

Acilari derinden yasamis bir millet olarak bu konuya da duyarsiz kalmamaliyiz. SMS ile yardim önümüzdeki hafta kontürlü hatlardan da yapilabilecekmis. Hiç bir sey yapamasak da,en azindan 2868'e bir bos mesaj atalim.

Formula 1 sampiyonu 10 milyon Euro bagista bulunmus,tebrikler. Bizim ülkemizde de trilyonlari kazanan spor adamlari ve sanatçilar var. Formula 1 sampiyonunun bu davranisinin, onlara da örnek olmasini diliyorum...

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu konuda ülke olarak maalesef gereken destegi gösteremedik. Pazartesi günü Istanbul'da iett ve halk otobüslerine basilan her akbilin tüm bedeli Ace halkina gidiyor. Ortalama olarak günlük iett otobüsleri 1,5 trilyon,halk otobüsleri 1 trilyon kazaniyor. Pazartesi günü otobüsle seyahat edenler istedikleri kadar akbil basabilir ve en azindan bu sekilde katkida bulunabilir.Kisaca pazartesi günü otobüsle seyahat eden herkes basabildigi kadar akbil bassin ve bu sekilde cüzi de olsa yardimimiz dokunsun.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Sevgili arkadaslar,
    fficeffice" />
    Önce basligi açan Murat kardesime (kendisini sahsen tanimamakla birlikte, profilindeki ismini dogru kabul ederek) can-i gönülden tesekkür ediyorum.

Arkadaslar, bu konuda toplum olarak iyi bir sinav veremedigimizi bütün medya organlari günlerdir söylüyorlar. Her seferinde de utancimdan yüzüm kizariyor. Hangi yollardan yardim yapilacagini sevgili Murat zaten açiklamis. Pek çogumuzda faturali hat var, kontörlü hatlar için de önümüzdeki hafta bu sistem devreye girecek. Bu gibi durumlarda lûtfen duyarli olalim. Basi bu gibi felaketlerden kurtulmayan bir ülkenin insanlari olarak gerekli hassasiyeti gösterelim.

Bir diyet borcu olarak algilamayalim ama Açe?li müslümanlarin, o zamanin sartlarinda Kurtulus Savasi?nda bize maddi yardim göndermis olduklarini da unutmayalim.

Haydi arkadaslar, görev basina? Insanlik görevi bu, baska görevlere benzemez?

Selam ve saygi ile?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Arkadaslar,

Yani ne diyecegimi bilemiyorum. Ben yazdiktan sonra su kadar saat geçti, okunma orani bile dogru dürüst yerinden kimildamadi. Hafta sonu diye mi böyle oluyor? Iki satir yazi yazin suraya yahu... Tamam, üstünüzdeki kullanici hakkinda yorum da yapin, futbolcu bulma bilmecesi miydi neydi o baslik, oraya da yazin, geyik de yapin... Burasi taraftar sitesi, bunlarin hepsi olacak... Olacak da buraya da yazin bir seyler... Birakin yazmayi, okuma bile okumuyorsunuz... Türkiye deprem ülkesi, her an ayaginizin altindaki zemin kipirdamaya baslayabilir Allah göstermesin... Lûtfen biraz hassasiyet arkadaslar...

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

bu topici açtigi için scholese tesekkür ediyorum..hepimizin basina gelebilirdi..gereken seyleri yapalim lütfen...

Analyzer
    Ziyaretçi

Türkiye olarak basimiza onca felaket gelmesi bizi felaketler konusunda duyarsizlastirdi anlasilan. Ben itiraf edeyim ki Dogu Asya'da yasanan felaketi yeteri kadar önemsemedim. Isyerimde YTL geçisi ile ilgili çalismalarim, master ugraslarim (sözde)o kadar yogundu ki, felaketi yasayanlar için üzülmedim bile. Kendi islerim, master çabalarim benim için ölenyüzbinlerce insandan, geride biraktiklari milyonlarca insandandaha önemliydi. Utaniyorum, yüzüm kizariyor. Kurtulus savasi gibi bir fenomeni yasamis, bize bu güzel ülkeyi bahsetmis olan milyonlarca sehidimize karsiutaniyorum. Atatürk'e karsi yerin dibine geçiyorum. Bu ülke insanini her türlü felakete karsi duyarsiz kalmaya zorunlu kilmis alçak politikalardan nefret ediyorum. Trabzonspor gibi, çakallar düzenine isyan etmis gururlu bir camianin taraftarlarinin 1 insan caninin bile Trabzonspor'dan daha önemli oldugunu anladiklarini biliyorum. 1 ytl bile yardim etmek, 1 insanin 1 ögün yemek yemesini saglamaktir. Yardima muhtaç olmak ayip degildir. Her insan yardima muhtaç olabilir. Cüzdanimizi vicdanimizin önünde tutmayalim lütfen. (Büyük Trabzonspor'un büyük taraftarlarindan olan genç arkadaslar, eger halen ögrenciyseniz ya da is ariyorsaniz bu söylediklerimi üzerinize alinmayin lütfen. Ekonomik özgürlügü olmayan insanlara yüklenmiyorum yanlis anlasilmasin. Ben de ögrenci oldum, ben de issiz kaldim. Aramizda böyle arkadaslar mevcuttur. Ne olur onlar kendini sorumlu hissetmesin. Okumaya ögrenmeye devam etsinler.)Edited by: Analyzer

turkiyenin de diger musluman ulkeler gibi bu felaket karsisinda olusan uluslararasi dayanasmaya uzak kalmasi dusundurucu?

halbuki daha 6 yil once ayni felaketin benzerini bizler bu ulkede yasamisken ve bir cok yardim eli bize uzatilmisken simdi suskunca olanlari seyretmek biraz garipsedigim bir durum?

almanyada yasiyorum ve burdan bir ornek vermek gerekirse halkin cesitli organizasyonlarla topladigi yardim yaklasik 300 milyon eurodan fazla ve devletin yaptigi yardim sadecenakit olarak 500 milyon euro ve kimi kuruluslar(kizilkac,sinir tanimayan doktorlar vs) bu tutarindisinda. turkiyeye bakinca ne halkimizdna ne de devletten bir hareketlilik yok!

bu cok uzucu bir sey! trinidat tobago bile yaptigi yardimla siralamada bir cok ulkeden onde giderken insan uzulmedne edemiyor!

ayrica bir cok ulke yardimi bir prestij olarak goruyor! ornegin ilk anda tepkisiz kalan amerika inanilmaz ic ve dis tepki sonucu bolgede aktiv hale geldi ve yardimlarini her gecne gun katlayarak artiriyor!

orada yasananlari sanirim en iyi dunyanin bu yarisinda bizler anlayabiliriz diye dusunuyorum ancak anladigimiza dair bir tepki gorebilmiste degiliz!

bizler burda bir sekilde elimizdne geldigince kampanyalara maddi oalrak katkida bulunmaya calistik! en gulunc olani ise kaldigim yurtta bari bir aksamligina bu hayir isi icin acmis olmamiz oldu! o aksamki tum geliri denizdeprimi icin sinir tanimayna doktorlara bagisladik! o aksam sanirim hepimiz olabildigincve icmeye ve yemeye gayret gosterdik!

yani sizin anlayacaginiz her ne sekilde olursa olsun elimizi tasin altina sokmak zorundayiz! orda yasananlari hepimiz gorduk ve hala goruyoruz! umarim bu tur seyler dunyanin hic bir bolgesinde hic bir halkin basina gelmesin!

bizim neler yapabilecegimize gelince!

sizlere bir sey anlatmak istiyorum!

bu bolgelerde yasayan insanlarin temel gecim kaynagi ya balikcilik yada turuizm!

balikcilikla yasamlarini saglayanlarin en buyuk kayiplari teknelerini kaybetmek olmus! trabzonspor taraftari olarak orada bir koy yada ilcenin kardes ilce yapilmasi ve trabzon genelinde bir organizasyonla sectigimiz kardes sehirin halkina kendi gucumuz oraninda destek olunmasi fikrini ortaya atiyorum hem boylece yardimlarimizin direkt insanlara ulastigina emin oluruz hemde gercek anlamiyla felakette birey olarak aktif hale geliriz! bu tur bir organizasyon icine girilme fikri bmn de kabul gorurse ben burda her turlu bilgiyi toplayip sizlere iletmeye hazirim!(hangi sartlarda ve nasil kardes koy,kasaba bulabilecegimiz vs)

almanyada su anda bu ve benzeri yapilanmalar mevcut ve bu yolla yardimlarin direkt insanlara ulastirilmasi hedefleniyor! hepinizin dusuncelerini ivedilikle ogrenmek dilegiyle...

salicakla kalin

bravets61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Senol Günes'in önerisiyle harekete geçen yönetim depremde zarar gören ülkelerin federasyonlarina karsilasma teklifinde bulunurken, futbolcular da primlerini verecek

14/01/2005

Cevap bekliyorlar
    Trabzonspor yönetimi ve teknik direktör Senol Günes depremzedelere yardim eli uzatarak, dostluk maç yapma karari aldi. Asya depreminin ardindan magdur olan ülkelere yardim etmek amaciyla dostluk maçi yapmak isteyen bordo-mavililer harekete geçerken, bu ülkelerin futbol federasyonlarindan maç talebinde bulundu. Cevap bekleyen Trabzon'da ayrica futbolcular evlerinde oynayacaklari ve 2. yarinin ilk maçi olan Kayseri sinavindan kazanacaklari pirimleri de yardim için gönderme karari aldi

Öneri Günes'ten geldi
    Günes'in önceki aksam idmanin ardindan odasinda haberleri seyrederken deprem görüntüleri karsisinda duygulandigi, yönetime ve futbolcularina bu öneriyi getirdigi ögrenildi. Sabah takimi toplayan Günes'in futbolcularina "Önümüzdeki ilk maçin primini depremzedelere gönderme karari aldim. Bu konuda ne düsünüyorsunuz?" diye sordugu belirtildi. Hocalarinin fikrine sicak bakan futbolcular da "Çok iyi düsünmüssünüz" diyerek Günes'e destek verdi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hep yolda baskasi yürürken kafasina saksi düser ve ölür zannediyoruz. Öyle degil ! Yarin "sitem etme hakki"mizi bile kullanabilmek için bugün insanligimizigöstermeliyiz. Ben yardimda bulundum, uygun olan herkesten de ayni davranisi bekliyorum...

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı bravets61 Nickli Üyeden Alıntı

Senol Günes'in önerisiyle harekete geçen yönetim depremde zarar gören ülkelerin federasyonlarina karsilasma teklifinde bulunurken, futbolcular da primlerini verecek

14/01/2005

Cevap bekliyorlar
    Trabzonspor yönetimi ve teknik direktör Senol Günes depremzedelere yardim eli uzatarak, dostluk maç yapma karari aldi. Asya depreminin ardindan magdur olan ülkelere yardim etmek amaciyla dostluk maçi yapmak isteyen bordo-mavililer harekete geçerken, bu ülkelerin futbol federasyonlarindan maç talebinde bulundu. Cevap bekleyen Trabzon'da ayrica futbolcular evlerinde oynayacaklari ve 2. yarinin ilk maçi olan Kayseri sinavindan kazanacaklari pirimleri de yardim için gönderme karari aldi

Öneri Günes'ten geldi
    Günes'in önceki aksam idmanin ardindan odasinda haberleri seyrederken deprem görüntüleri karsisinda duygulandigi, yönetime ve futbolcularina bu öneriyi getirdigi ögrenildi. Sabah takimi toplayan Günes'in futbolcularina "Önümüzdeki ilk maçin primini depremzedelere gönderme karari aldim. Bu konuda ne düsünüyorsunuz?" diye sordugu belirtildi. Hocalarinin fikrine sicak bakan futbolcular da "Çok iyi düsünmüssünüz" diyerek Günes'e destek verdi

ben de resmi sitemizde okudum bu haberi..insanin duygulanmamasi imkansiz..trabzonsporum,sizinle her zaman gurur duydum..we sonsuza dek bu böyle olacak....

Büyük felaket sonucu çok zor günler yasayan bu insanlar için,en azindan bu ay 2-3 paket daha az sigara içebiliriz diye düsünüyorum. SMS disinda www.isbank.com.tr den kredi kartinizla da yardim yapabiliyorsunuz. Ben yaptim,çok kolay oluyor...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.