Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dogu Asya Depremi Yardim Fonu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet, ben is bankasindan da denedim, 2 dakika sürmüyor... Hadi bakalim, maximum bagislar baslasin...

Burada Abd'de ilk baslarda teredut olsada medya ilk defa gercekleri yansitinca halk yardim etmeye basladi. Ozellikle ogrenciler ve sivil kuruluslar Bush'dan daha once davrandilar.

Yukarida arkadaslarin dedigi gibi deprem gecirmis bir ulke olarak , insanlarin halini daha iyi anlamamiz lazim. Sanirim Senol Gunesde Trabzonspor camiasina buradan ornek olmus. Benim teklifim bu yardim isini dogu asya ile sinirlamayalim, turkiyede sivillerin deprem konusunda egitiminede ciddi anlamda baslayalim. Cunku deprem sonrasi gec olabiliyor. Bu acidan gerekli derslerin cikarilmasi dilegiyle

Guests
    Ziyaretçi

[QUOTE=hauptstrasse]

trabzonspor taraftari olarak orada bir koy yada ilcenin kardes ilce yapilmasi ve trabzon genelinde bir organizasyonla sectigimiz kardes sehirin halkina kendi gucumuz oraninda destek olunmasi fikrini ortaya atiyorum hem boylece yardimlarimizin direkt insanlara ulastigina emin oluruz hemde gercek anlamiyla felakette birey olarak aktif hale geliriz!

[QUOTE]

Çok ütopik geliyo arkadasim söylediklerin.Yapmak isterse insanlar yapilmiycak gibi degil ama sms ile yardim etmeyi beceremeyen bir toplumdan böyle birsey beklemek hiç mantikli degil

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bu konuda Bülent abinin sitemi son derece hakli. Önce kendi üzerime düsen payi aliyorum. Umarim herkes de alir. Maalesef bu olayda millet olarak sinifta kaldik. Son günlerde kampanyalar artti. Herkes elinden ne geliyorsa katki yapmali. Geç kalinmis degil. Bu felaketlere yabanci olmayan bir millet olarak bize daha fazla görev düsüyor.

Konunun hassasiyetine dikkat çektigi için Bülent abiye ben de tesekkür ediyorum.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

hayalperestlikle ne lakasi var arkadasim bu konunun!

oraya yapilan yardimlar ayni turkiyedeki gibi devletin eline gecince kimi bolgelerdeki halka ulastirilmiyor! ornegin endonezyada yada bir baska ulkde ayrilikci gerillalarin kontrolundeki bolgeye devlet insani yardim malzemesi ve yardim ekiplerini tasiyan araclari salmiyor! sivil kuruluslarda bu duvari asabilmek icin direkt insanlara yardim edebilmenin yolunu onlara 40 gunluk erzak vermek yerine ornegin balikci teknesi yaptirip vermekle buluyor! hem bu yolla tekne yapimcisi orda is imkani buluyor hemde balikci teknesiyle eski yasamina donebilmenin en kisa yolunu kullaniyor!

yok mu bmn de 6 kisi! olusturulur bir kurul merkezi trabzon yada ankara olacak sekilde! 4000 kisiyiz! ortaya cikabilecek rakami sizler dusnun artik! utopuk demek biraz agir kaciyor! sms yazamayan arkadaslarada diyecek soz bulamiyorum artik;-)

benimkisi bir oneriydi hani bizde de balikcilik hamsi olayi falan varya;-)

simdi akli evvelin biri trabzonda bir tekne ustasinatekne siparisi falan vermesin diye de not duseyim bari;-)

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı hauptstrasse Nickli Üyeden Alıntı

turkiyenin de diger musluman ulkeler gibi bu felaket karsisinda olusan uluslararasi dayanasmaya uzak kalmasi dusundurucu?

halbuki daha 6 yil once ayni felaketin benzerini bizler bu ulkede yasamisken ve bir cok yardim eli bize uzatilmisken simdi suskunca olanlari seyretmek biraz garipsedigim bir durum?

almanyada yasiyorum ve burdan bir ornek vermek gerekirse halkin cesitli organizasyonlarla topladigi yardim yaklasik 300 milyon eurodan fazla ve devletin yaptigi yardim sadecenakit olarak 500 milyon euro ve kimi kuruluslar(kizilkac,sinir tanimayan doktorlar vs) bu tutarindisinda. turkiyeye bakinca ne halkimizdna ne de devletten bir hareketlilik yok!

bu cok uzucu bir sey! trinidat tobago bile yaptigi yardimla siralamada bir cok ulkeden onde giderken insan uzulmedne edemiyor!

ayrica bir cok ulke yardimi bir prestij olarak goruyor! ornegin ilk anda tepkisiz kalan amerika inanilmaz ic ve dis tepki sonucu bolgede aktiv hale geldi ve yardimlarini her gecne gun katlayarak artiriyor!

orada yasananlari sanirim en iyi dunyanin bu yarisinda bizler anlayabiliriz diye dusunuyorum ancak anladigimiza dair bir tepki gorebilmiste degiliz!

bizler burda bir sekilde elimizdne geldigince kampanyalara maddi oalrak katkida bulunmaya calistik! en gulunc olani ise kaldigim yurtta bari bir aksamligina bu hayir isi icin acmis olmamiz oldu! o aksamki tum geliri denizdeprimi icin sinir tanimayna doktorlara bagisladik! o aksam sanirim hepimiz olabildigincve icmeye ve yemeye gayret gosterdik!

yani sizin anlayacaginiz her ne sekilde olursa olsun elimizi tasin altina sokmak zorundayiz! orda yasananlari hepimiz gorduk ve hala goruyoruz! umarim bu tur seyler dunyanin hic bir bolgesinde hic bir halkin basina gelmesin!

bizim neler yapabilecegimize gelince!

sizlere bir sey anlatmak istiyorum!

bu bolgelerde yasayan insanlarin temel gecim kaynagi ya balikcilik yada turuizm!

balikcilikla yasamlarini saglayanlarin en buyuk kayiplari teknelerini kaybetmek olmus! trabzonspor taraftari olarak orada bir koy yada ilcenin kardes ilce yapilmasi ve trabzon genelinde bir organizasyonla sectigimiz kardes sehirin halkina kendi gucumuz oraninda destek olunmasi fikrini ortaya atiyorum hem boylece yardimlarimizin direkt insanlara ulastigina emin oluruz hemde gercek anlamiyla felakette birey olarak aktif hale geliriz! bu tur bir organizasyon icine girilme fikri bmn de kabul gorurse ben burda her turlu bilgiyi toplayip sizlere iletmeye hazirim!(hangi sartlarda ve nasil kardes koy,kasaba bulabilecegimiz vs)

almanyada su anda bu ve benzeri yapilanmalar mevcut ve bu yolla yardimlarin direkt insanlara ulastirilmasi hedefleniyor! hepinizin dusuncelerini ivedilikle ogrenmek dilegiyle...

salicakla kalin

abi almanya hükümetinin 500 milyon ? vermesine aldanmayalim...isin icinde is var, yardimdan fazla politik isler. devlet para veriyor ama yeni yapilanma icin alman isadamlari oradaki evler, okullari v.s yapacaklar, yani verilen para yine baska yoldan geri gelecek...yoksa almanya nasil okadar parayi versin, zaten batmis durumda...hartz v.s :-)

arkadaslar 2868 isi çok kolay. yarim dakikada mesaji gönderiyorsunuz...

ben oalya bir de farkli açidan yaklasacagim... aci felaketten 1-2 hafta önce tarhi hocamiz derste konu icabi olacaklardan habersiz deprem bölgesi ile ilgili birseyler anlatmisti bize...

hoca bize Osmanli Devleti'nin vaktinde bu bölgedeki ülkelere yardim yaptigini, bu sebepten dolayi o bölgede Türkler olarak çok sevildigimizi, oradaki insanlarin Türkleri kendilerine kardes gibi gördüklerini,ordaki nüfusun çok büyük çogunlugunun müslüman oldugunu, ayrica yakin tarihteki bir savasta o bölgenin Türkiye'ye Amerika'dan korkmadanyardim ettigini söylemisti...

aci felaketi duydugumda aklima ilk olarak hocamizin bu anlattiklari geldi...

müslüman olsunlar veya olmasinlar, Türkleri sevsinler veya sevmesinlerAsya'da aci çeken ve hayattan hiçbir beklentileri kalmamis insanlar var...

tekrar söylüyorum mesajla yardim yöntemi çok kolay... gsm operatörünüz ne olursa olsun 2868'e bos mesaj göndererek 5YTL karsiliginda yardimda bulunuyorsunuz...

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı yattara11 Nickli Üyeden Alıntı

tekrar söylüyorum mesajla yardim yöntemi çok kolay... gsm operatörünüz ne olursa olsun 2868'e bos mesaj göndererek 5YTL karsiliginda yardimda bulunuyorsunuz...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dogu Asya Depremi'yletüm dünya büyük bir drami yasadi. Yüzbinlerce insanincanini alan, milyonlarcasini da evsiz birakan bubüyük felaketeinsanlarin bu kadar duyarsiz kalmasi da en az afetin kendisi kadar üzücü aslinda.Yasadiklari cografya yönünden sansli olduklari için bu afetin kurbani olmayan milletlerin hatta hiçbir ekonomik sorunu olmayan gelismis ülkelerindeprem bölgesine yaptiklari yardimlarinbu kadar yetersiz ve komik düzeyde olusu insanin kanini donduruyor.

Oradaki insanlarbizler için çok küçük sayilacak seylereyasamlarini sürdürebilmek için büyük ihtiyaç duyuyorlar. Bizim de ülke olarak çok yakin bir geçmiste benzer bir felaketi yasadigimizi aklimizdan çikarmadan hepimizin elimizden geldigince yardim kampanyasina destek olmasi gerekiyor.

Cep telefonlarimizdan 2868'e birbos mesaj göndererek deprem bölgesine 5 milyon TL yardimda bulunmak hiçbirimiz için çok zor degil. Haydi BMN, afetzedelereelimizden geldigincedestek verelim. Bu hepimizin görevi...

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benim ilgimi çeken Tsunaminin ardindan daha 1 hafta geçmemesine ragmen diskolarin açik olmasi

Guests
    Ziyaretçi

Kanal 7'yi açin su an arkadaslar. Deniz feneri endonezyada...

Guests
    Ziyaretçi

Arkadaslar Deniz Feneri ekibi Endonezya Açe'de.Dün canli yayinda 600 kisiye 500'er euro yardim ettiler.Bu para onlarin yeni is kurmalari için yeterli bir miktarmis endonezyada.Yüzlerindeki sevinc hüzün karisimi ifade çok anlamliydi.Türklerden 'Kardeslerimize tesekürler' diye bahsettiler yardim alanlar.Imkani olan arkadaslar bayramda yardimlarimizi elimizde geldigince arttiralim.Yakinlarindan yoksun geçiricekleri ilk bayramda elimizden geldigince yardim edelim onlara.

Faturali hatti olmayanlar için bir baska yol daha;

Deniz Feneri ekibi bayram boyunca Endonezya Açe'de olucak.Onlara Deniz Feneri araciligiyla yardim edebilmek için telefon numaralari:

Ist(Anadolu):0 216 527 10 80

Ist(Avrupa): 0 212 414 60 60

Ankara: 0312 309 85 80

Izmir: 0 232 478 03 33

Yardimlarinizi esirgemeyin

Guests
    Ziyaretçi

2 tane gönderdim turkcell'e fatura 50 milyonu geçti herhalde[img]smileys/smiley5.gif[/img]

valla ne yalan soyliyeyim sadece cep telefonundan mesaj attim elden gelen bu allah geride kalanlara sabir versin

Guests
    Ziyaretçi

Arkadaslar bu bayramda onlari yalniz birakmayalim.Imkani olanlar arttirsin yardimlari.Yalniz geçirdikleri ilk bayramda yanlarinda olalim

bayramda bu durumda olmalari çok aci

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Çebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

20 Ocak 2005 ? Çogu çocuk ve kadin, onbinlerce felaketzedeye yardim eli uzatmak için geç degil. 2868?e kisa mesaj göndererek veya bankalardaki hesap numaralarina para yatirarak, sizler de katkida bulunabilirsiniz.

Kizilay?dan alinan rakamlara göre; banka subelerine yatirilan paranin miktari 6 milyon 867 bin 602 Yeni Türk Lirasi?na yükseldi. Cep telefonlarindan kisa mesajlarla yapilan yardimlar da artiyor. Su ana dek Turkcell, Avea ve Telsim?e atilan mesaj sayisi 312 bin 580?e yükseldi. Yardim miktari da, 1 milyon 827 bin 900 YTL?ye yükseldi.
    Çogu çocuk ve kadin, onbinlerce felaketzedeye yardim eli uzatmak için geç degil. 2868?e kisa mesaj göndererek veya bankalardaki hesap numaralarina para yatirarak, sizler de katkida bulunabilirsiniz.

KAMPANYAYA CEP TELEFONUNDAN 5 YTL BAGIS YAPMAK IÇIN
    TURKCELL - AVEA - TELSIM
    Numara 2868-Bos mesaj atmak yeterli. Yardim kampanyasina artik kontörlü hatlardan da katilmak mümkün.
    Kampanyaya katilan bankalarin bagislar için hesap numarasi da yine 2868...

Para yatirilabilecek hesaplar

? Alternatif Bank: Elmadag Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Akbank: Taksim Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Denizbank: Elmadag Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Finansbank: Ankara Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Garanti Bankasi: Ankara Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Koçbank: Beyoglu Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Türkiye Is Bankasi: Taksim Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Ziraat Bankasi: Etimesgut Sube - 40437140 no?lu hesap

Guests
    Ziyaretçi

Koca Türkiyeden yardim için düzenlenen en büyük kampanyaya Kizilayin kampanyasinasadece ve sadece 9 milyon YTL.Yaklasik 7 milyon dolar.

Michael Schumacher tek basina 10 milyon dolar bagisladi.Bu kadar miyiz beyler yaziklar olsun bize(Türkiye''ye)!.Benim asil tepkim zengin kesime.Orta halli insan ne yapsin elinden geldigince yardim ediyor.Zengin kesim yardim etse miktar bu kadar olmazdi yaziklar olsun onlara!

herkes 2868 e bos msj. çeksin .bos geçmeyelim arkadaslar.unutmayin kurtulus savasi yillarinda endonezyada halk para tpplayip göndermisti vefa borcumuzu ödemenin zamanidir.

Kizilay?dan alinan rakamlara göre; banka subelerine yatirilan paranin miktari 8 milyon 26 bin 317 Yeni Türk Lirasi?na yükseldi. Cep telefonlarindan kisa mesajla yapilan yardimlar da artiyor. Su ana dek Turkcell, Avea ve Telsim?e atilan mesaj sayisi 448 bin 398?i buldu. Kisa mesaj yoluyla yapilan yardimin parasal karsiligiysa; 2 milyon 544 bin 35 Yeni Türk Lirasi.
    Böylece Kizilay kampanyasinda toplanan bagis 10 milyon 570 bin 352 YTL?ye yükseldi.
    Bölgede, yardim bekleyen onbinlerce felaketzedeye, sizler de yardim eli uzatmak isterseniz, 2868?e kisa mesaj gönderebilir ya da bankalardaki hesap numaralarina para yatirabilirsiniz.

KAMPANYAYA CEP TELEFONUNDAN 5 YTL BAGIS YAPMAK IÇIN
    TURKCELL - AVEA - TELSIM
    Numara 2868-Bos mesaj atmak yeterli. Yardim kampanyasina artik kontörlü hatlardan da katilmak mümkün.
    Kampanyaya katilan bankalarin bagislar için hesap numarasi da yine 2868

Para yatirilabilecek hesaplar

? Alternatif Bank: Elmadag Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Akbank: Taksim Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Denizbank: Elmadag Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Finansbank: Ankara Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Garanti Bankasi: Ankara Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Koçbank: Beyoglu Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Türkiye Is Bankasi: Taksim Sube - 2868 no?lu hesap
    ? Ziraat Bankasi: Etimesgut Sube - 40437140 no?lu

-----------------------

BMN'den en azindan 2868'e msjatmayan kalmasin arkadaslar.....Herkes elinden geldigince biseyler yapsin....Haydi bakalim[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

Ahmet saolasin kardesim

Elimizden geleni yapalim hala geç degil yardimlar toplaniyo...

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

EWET ARKADASLAR CEP TELEFONLARINA SARILMAYA DEWAM EDELIM lütfen hatirlatmak çok iiyidir haydi bmn elinden gelenin en iyisini yapmaya çalis...........

elimizden geldigi kadar yardim edelim. cepten mesaj atmak da çok iyi oturdugumuz yerden yardim yapaliriz. Herkesin gereken ilgiyi göstermesi çok güzel.

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Fatih ve Yattara Destek Için Oynayacak
    Türkiye Futbol Federasyonu tarafindan organize edilen ?Insanlik Için Toptan Destek? kampanyasi kapsaminda, Asya felaketinde zarar görenlere yardim maçi için aday kadroya çagrilan futbolcular belli oldu. Milli Takimlar Teknik Direktörü Ersun Yanal tarafindan belirlenen aday kadroda Süper Ligde mücadele eden kulüpleri temsilen 18 takimin kaptanlari ve ligin en genç 3 oyuncu ile Türkiye?deki yabanci uyruklu 22 futbolcu yer aldi.

Takimimizdan kaptan Fatih Tekke ve Ibrahima Yattara da kadrolara dahil edildi. Aday kadrolarda bulunan diger oyuncular söyle :

Süper Lig Karmasi

Rüstü Reçber, Ümit Özat (Fenerbahçe)
    Bülent Korkmaz, Cafercan Aksu Galatasaray
    Fatih Tekke Trabzonspor
    Serhat Gürpinar Denizlispor
    Ramazan Kursunlu Besiktas AS
    Kürsat Duymus Ç.Rizespor
    Mert Korkmaz Malatyaspor
    Erhan Namli Gaziantepspor
    Ümit Bozkurt, Ali Öztürk Gençlerbirligi
    Yasin Çelik Konyaspor
    Serkan Aykut Samsunspor
    Saffet Akyüz B.B.Ankaraspor
    Burhan Saatçioglu Diyarbakirspor
    Hakan Kutlu MKE Ankaragücü
    Saffet Akbas Istanbulspor AS
    Serkan Damla, Ilhan Parlak Kayserispor
    Muzaffer Bilazer A.Sebatspor

Yabancilar Karmasi

Alexandro De Souza, Marco Aurelio Fenerbahçe
    Stjepan Tomas, Rigobert Bahanag Song Galatasaray
    Ibrahima Yattara Trabzonspor
    Roman Kratochvil, Souleymanou Hamidou Denizlispor
    Oscar Eduardo Cordoba, John Carew Besiktas AS
    Gustavo Andres Victoria, Bashir El Tabie Abdülhamit Ç. Rizespor
    Marcel Mbayo Kibemba Malatyaspor
    Tarik Ibrahim Muhammed El Tabib Gaziantepspor
    Josip Skoko Gençlerbirligi
    Giani Stelian Krita Samsunspor
    L.Da Silva Wederson, Jaba B.B.Ankaraspor
    Goran Stavrevski Diyarbakirspor
    Jean Emmanuel Effa Owondo MKE Ankaragücü
    Alexander Yordanov Istanbulspor AS
    Samuel Johnson Kayserispor
    Claude Armel Bakadal A.Sebatspor

2 Subat Çarsamba günü BJK Inönü Stadi?nda oynanacak olan karsilasmada, Süper Lig Karmasi?nin basinda Ersun Yanal, Yabancilar Karmasi?nin basinda ise Christoph Daum, Gheorghe Hagi ve Vicente Del Bosque sahaya çikacak. Karsilasmanin tanitimi ile ilgili basin toplantisi tüm teknik direktörlerin katilimi ile 31 Ocak tarihinde saat 12.30?da Ceylan Intercontinental Otel?de yapilacak. Maçin bilet fiyatlari Kale Arkasi Tribünler 5 YTL, Kapali Tribün 10 YTL, Numarali Tribün 15 YTL olarak belirlendi. Karsilasmaya gelecek seyirciler biletlerini saklamalari sartiyla 9 Subat?ta Atatürk Olimpiyat Stadi?nda Türkiye ? Tunus A Milli takimlari arasinda oynanacak UEFA Meridyen Kupasi Gala Maçi?ni da izleyebilecek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.