Sayfa 1 Toplam 18 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 427 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Taraftar Profili

Nereden
    Ankara

Standart Trabzonspor Taraftar Profili

Artık bazı olaylar o kadar gına getirdi ki bana bir taraftar takıma nasıl bu kadar zarar verir konusu o kadar içime oturdu ki ancak böyle bir yazı yazınca rahatlayacaktım, belki durur kendilerine sorup ne yapıyoruz biz diye sorarlar, sormazlar ya neyse.

96 yılındaki malum olaydan sonra, isyan döneminin atlatmış iyi sinyaller vermeye başlayan, Samet Aybaba, Samet Aybaba + Ziya Doğan, Ziya Doğan + İhsan Derelioğlu + Şenol Güneş , Şenol Güneş+Orhan Çıkrıkçı+Halilhodzic, Lazaroni+Ziya Doğan dönemlerindeki lig, avrupa kupası, türkiye kupası maçlarının bir elin parmaklarını geçmeyecek kadarını stadta izleyememiş ve VIP, MARATON, KALE ARKASI gibi tüm tribunlerde bulunmuş birisi olarak gözlemlerimi aktarmak istiyorum.

- Taraftar maç öncesi bağırır, her tribun(maraton,kale arkaları) takımı toplu halde, ve oyuncuları kısmende olsa tribune çağırır, ısınmasını engeller.

- Taraftar maç öncesi bağırarak yorulur, 5. dakikadan sonra sesi çıkmaz, iyi futbol varsa biraz canlanılır; ancak devre arası köfte ekmek+ayran ikilisinden sonra çekirdek moduna girilir.

- Taraftar bilet almaz, bedava biletleri satar, eldekileriyle 2 kişi girilir,

- Taraftar grupları aynı anda haraket etmez, ama toplu halde iyi küfreder.

- Taraftar futbolcuya, teknik direktöre, yönetime küfretme hakkını kendinde bulur çekinmeden bu hakkını sonuna kadar kullanır; asıl amaç rahatlamaktır, ama zaten takım kesin kötü oynuyodur.

- Takım yenik durumdaysa her hata küfürle cezalandırılır, asla kaçışı yoktur garibi 2-0,3-0 iken bile pas hatası vs durumunda futbolcuya anlamsız yere küfredilmeye devam edilir. Küfredilince yanlış pas adrese gidecek, auta giden şut gol olacak gibi gücü bitene kadar küfretmeye devam eder.

- Taraftar kombine almaz, yıldız ister

- Taraftar bilet almaz, maça gitmez ama yıldız ister

- Taraftar forma almaz, ama yıldız ister.

- 5.000 kombine satılır sonra denir ki FB carlosu aldı, bizim yıldızda Jabi, dalga geçilir, halbuki Jabi iyi topçudur, ancak taraftar futboldan bi haberdir. Ama söver yine haklıdır çünkü, FB 30.000 kombine satsa bile TS nin en az Shevchenko'yu alması gerekir.

- Bilet alıp maça gitmez taraftar, zaten bedava bilet gelir eline, onu satar, 1 biletle 2 kişi girilir sahaya ve yaptığı en iyi şeyi yapar, küfreder.

- Biletler 15-20 ytl olunca stadın yarısı boş olur, bu sefer sorumlu yönetimdir, küfreder.

- Biletler 2-5 ytl olur, stad dolar bu sefer bilet bulamaz sorumlu yine yönetimdir, küfreder.

- Bilmezki rakipleri kale arkalarını 25 ytlye satarken, bizim kapalı 20 ytldir. Ama söver yine hakkıdır çünkü.

- Taraftar gelen transferleri beğenmez, yönetime küfreder, Stepanov alındığında tanımaz ya, küfreder yönetime yıldız dedi kimi aldı, ÖZKAN ISTIFA DER, ATAY, NURİ İSTİFA der, stepanovu alındığında beğenmez, giderken arkasından göz yaşlarını silemez. Böyle gariptir taraftar.

- Kendi evladını bağrına basmaz, gol kaçırınca adamın yolu kesilir, karısının arabasının önü kesilir, yattara iki çalım yapınca 10.000 kişi bağırır yattara diye, ama koşan emek veren evladının değerini vermez.

- Yattara oyundan alınır, yeniyormuşuz gibi 3 dkda oyundan çıkar, ama yinede hoca yattarayı oyundan aldın, küfredilir.

- Hasan ile dalga geçilir, halbuki gayet iyi niyetli, koşan pres yapan keşke herkes onun kadar iyi niyetli gayretli olsa der gerçek taraftar, ama hasanın iyi niyetiyle gayreti, tribünde sakız olur. kapasitesi doğrultusunda en iyiyi yapmaya gayret eden adam aşağılanır.

- Kolay bir gol kaçıran forvet küfürü kesinlikle haketmiştir, hemen ben olsam kesin goldu buda futbolcumu denir, halbuki bunu diyen adam halısahaları ya dışardan izler, ya da defanstan ayrılmaz, ama göbeğini kaşıyarak küfretme hakkı vardır, gerekirse su şişeleriyle kendi futbolcusuna zarar verir.

- Gün gelir yolda gördüğü futbolcusunun dövmeye kalkar, hatta döver. olayları bilmeden yorum yapar. Ama o ne yapsa haklıdır o taraftardır çünkü.

- Aslında o taraftar değildir, taraftar şekline bürünmüş, bir forvet, bir taktik dehası teknik direktör ve mükemmel bir yöneticidir de bunu sadece kendisi biliyodur.

- Ankarada takımı karşılar, geldiği günden beri saç baş yolduran marcelihno sevgiden ezilme tehlikesi yaşar, ama 10 gol 10 asist yapan gökdenizin yanına giden yoktur, sessizce otobüse biner. ama o bizim evladımız ya ona sövmekde hakkımız dövmekte hakkımızdır.

- Maç başlar gol olur 5 dk TRABZON TRABZON diye bağrılır, ama 4 tribün ile birlikte yapılabilecek bordo mavi şampiyon trabzon bile yapılamaz.

- Bazı zamanlarda dikkatli dinlenilince, çekirdek sesleri yankı yapabilir.

- Taraftar, teknik direktör demiştik ya, hayatı menajerlik oyunlarından ibaret sanıp her hafta bir kadro düzer, hocayı istifaya çağırır, az görülür küfretmediği.

- Takım iyi gidiyordur, belli bir başarı taraflı tarafsız herkesin kabul edeceği matematiksel sonuçla kanıtlamış sonuçlar vardır, ama inatla bu kendisine taraftar denilen kişiler, hocaya küfreder, istifaya davet eder; başkana küfreder, istifaya davet eder; ama düşünür mü acaba? düşünmez ya.

- Son 4 yıla bakar mı acaba bunları söylerken? başarılı olarak niteleyebileceğimiz son 4 yılda 1 sezon boyunca takımın başında 1. haftadan 34. haftaya kadar kalabilen birisi olmuşmudur? ama olsun şampiyon olmak fazla teknik direktörden geçer. Ziya doğan şimdi bırakıp gitse Trabzonspor kesin şampiyon olmuştur, böyledir ve tartışılması bile söz konusu değildir.

- Taraftar hatırlamaz, teknik direktör değişliklerinin ne kadar sancılı oldugunu? hatırlamaz 04-05 sezonu 17. hafta istanbulspor maçında 90+5. dakikada yenilen ve 1-1 biten maçı, o zamanlar teknik direktör yoktur, ihsan derelioğlu elinden geleni yapar ama başarılı olamaz, herkes fener maçından bahseder ama asıl şampiyonluk nasıl ve neden gittiği hiiç tartışılmaz, gerekilirse sorun küfredilerek halledilir.

- Taraftar yapılan transferleri beğenmez. Transferleri engeller, sonra transfer yapılmıyor diye yönetime kızar, söver çünkü hakkıdır.

- Lazaroni kovulur, ziya doğan gelir, bjkyi, gsyi yener; herkes onu konuşur adam gibi adam der, helal ziya hoca büyüksün der. ama 2 maç kaybedilince hemen köstek olunmaya başlanılınır. halbuki sabretsen destek olsan ne kaybediceksin? 23ün yanına 1 yıl ekle nolacak? ama yok kraldır bunu yapan, en iyi küfredip işin içinde çıkmaktır.

- Birde taraftarın farklı bir özelliği vardır, canı sıkılınca sahaya girer, kaos yaratır. Tahriklere kapılır. ama yinede haklıdır, elinde bıçak olsa bıçaklar rakip futbolcuları, küfrünü eder rahatlar ve evine geri döner. bunun sorumlusu yine ziya doğan olur.

- Birde iddaa diye bir oyun çıkmıştır, iddaa taraftarlığı başlamıştır, Trabzonspor maçına alt oynar ama Trabzonspor 5-1 kazanır, arkadaşın kuponu yatar, başlar küfretmeye takıma, noldu kardeş yeniyoz ya?? ****** lan yenmesinler iddaa yaptım yanıtı alınır, Üst oynar bu sefer alt olur, başlar sövmeye, alt üst neysede, takım kötü dönemde vur diyarbakıra denir, ganyanı iyidir, diyarbakırın gol atmasını bekler, atarda 3-0 yenilir takıma ama o sevinir, o taraftardır, istediği olmuştur. yenmesine oynar bu sefer, ama şansızlık berabere kalır takım, halbuki iyi oynamıştır, pozisyonu boldur, ama imkanı yok kimse durduramaz iddaa fanatiğini, çünkü parası gitmiştir, başlar küfretmeye, haklıdır çünkü kuponu tutmamıştır..

- Taraftar herşeyin en iyisini kendi bilir, dedik ya hem futbolcu, hem teknik direktör hemde başkandır, o hep haklıdır, hem memnun olmak ister, memnun oluncada zevkten küfreder, ne olursa olsun o küfredecek birşey bulur, sahası kapanır takımın dert değil ne olacak ki seyircisiz oynasak der? kendine farkındadır aslında, takım seyircisiz daha iyidir, acı gerçeği görecek kapasiteye sahip değildir ama belki az da olsa bunu anlar.

- Taraftar kendi takımını çok güzel baskı altında tutar, bi pas hatası hemen uğultu başlar, halbuki takım destek bekler ateşleme bekler, ama yoktur, deplasman takımları güle oynaya gider, çünkü genelde küfürü baskıyı yiyen kendi takımımız olmuştur.

-/!!/- birde başka türlü taraftar vardır, aslında bunlardan pek yoktur ama sağda solda türü tükenmemiş 1-2 tane kalmıştır mutlaka, bu arkadaşlar küfretmez, takımına destekte verir, biletini alır, imkanı varsa kombine forma alır, ileri gider klübe üye olup aidatları ödemeye gayret eder. takımını hocasını futbolcularını iyi tanır, o iyi günde değil, kötü gündede destek için yerini alır, oyuncularını motive eder, destekler; ateşler, takım iyi giderken, yoktan sebeplerle yönetimi, hocayı göndermek için çalışmaz, çalışanlara kendini alet etmez...

ts-1967-61
    Ziyaretçi

Tebrik ederim . Trabzonspor taraftarını en iyi sekilde anlatmıssın . Ve ben galba son satırda yazdıgın taraftardanım

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

öncelikle emeğine saglık.. haklı oldugun bir cok nokta var..

ancak kaçak dövüştügün için artık yazdıklarını dikkate almayacagım..

saygılar..
    Hadi eyvallah..

Oğuzhan Görkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

fb taraftarı gibi zengin kesimin tuttuğu desteklediği bir takım değiliz...en ufak hatada para cezası kesilen bir takımız..başımıza gelmeyen kalmamıştır ve bu şampiyonsz geçen uzun yıllar taraftarn canına tak ettiği için sabretmek sennde söylediğin gibi çokta basit değildir...bu yazıyı okumadan önce senin suçladıgın kesimden olupta bu yazıdn sonra değişcek insanlar oldugunu zannetmiyorum bunun sebebi bu adam kendine böyle bir taraftarlık seçmiştir değişmesi zordur... sivas maçında bütün tribünler boşalabilrdi buda gösterirki aslında bilinçli taraftar senin sölediğin kadar az sayıda değil...trabzonspora elinden gelen yardımı yapan bir sürü taraftar war mantıksız ve çok dolaylı bir yol olacak ama maçlarına gidemediği için lig tv den maç seyredip takımına yine para kazandırır...ne yazık ki ülkemizde sadece ts de değil her takımda skor taraftarlığı wardır bunu değiştiremezsin bi yönden doğruda iyi oyna ama şampiyon olama bi yere kadar insanlar bi noktadan sonra bir sonuç görmek isterler çünkü hakları wardır...bazı konularda sen haklısın bazı konularda bu kesim taraftar...
    Konu Oğuzhan Görkan tarafından (27.08.2007 Saat 07:16 ) değiştirilmiştir.
    ...anti-klişe timi...

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bizim tribünlerimizin eskiden kendine has bir tarzı vardı.
    Neydi o ;
    Maça gelen 25000 taraftarımız 90 dakikayı pür dikkat izler,maçta o anda ne yaşanıyorsa ona göre tepkisini koyardı.İskender soldan atağa kalktığı zaman tribünlerde İskenderle birlikte atağa kalkardı,meşhur meksika dalgasının doğduğu yer aslında bizim maratondur.
    İstanbul takımlarındaki gibi lay lay lom tezahürat bizde yoktu.Biz maçı yaşayan 25-30 bin taraftara sahiptik.
    Bana sorarsanız bizim tarzımız böyle olmalı derim.Sahaya arkasını dönüp maçla ilgisini koparan amigolar ve bağırıcam diye maçtan kopan taraftarlar yerine, maçı yaşayan,her anına tepkisini koyan takımıyla bütünleşen taraftarları tercih ederim.
    İngiliz takımlarının maçlarına dikkat edin göreceksiniz benim anlattığım taraftar tipini.Adamların gözünden hiçbir şey kaçmıyor.Bir top kazanıldığında,atağa kalkıldığında,top kaybedildiğinde, faul yapıldığında kısacası her aktivasyonda sahadalarmış gibi tepkilerini koyup maçla bütünleşiyorlar.
    Bizim taraftarımızda eskiden böyleydi.
    Ben yine böyle olsun istiyorum.

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yazıyı beğenerek okudum çok güzel olmuş fakat son satırdaki taraftar profiline ulaşmamız için bi devrin sona ermesi gerek galiba

EĞİTİM ŞART!!!

afsbahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

evet doğru anlatmışsın. taraftarın büyük çoğunluğu senin de yazdığın gibi. ama 23+1 demişsin ya, o +1 sabit kalacak 23,24,25,26.. böyle gidecek bu gidişle. Her yıl sabır sabır nereye kadar?
    TRABZONSPOR'lu doğduk, öyle öleceğiz...
    Ahmet FıraTSerdar BAHAR

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hasan ve 23+1 mevzuları hariç kesinlikle katılıyorum. Küfür ve aşağılama çok yaygınlaştı aramızda, bilmeden veya bilerek oyuncularımızı,hocalarımızı,yöneticilerimizi geriyoruz...
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

futbalski60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

trabzonlu olup tsyi tutanlarla trabzonlu olmayan tsliler diye 2ye ayırabiliriz bu profili
    Trabzon SK 1967
    #8 Adam Maher

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Son derece gerekli ve doğru bir yazı.
    Ankara'da Gökdeniz her yıl ezilme tehlikesi yaşardı geçen yıl ne değiştide sessiz sedasız otobüse bindi acaba. Azıcık düşünen nedenini anlar.

Bir eklemede ben yapayım.

Trabzonspor taraftarı 2 defa deplasmana 2-3 defada maç izlenen lokal dernek vs gibisinden yere gidip maç izler.
    Sonrada ben Trabzonspor için işimden gücümden fedakarlık yaptım diye kasılır, garip garip mektuplar yazar sağa sola, aha gittim der aha geldim der, tanımadığı etmediği kişiler hakkında atıp tutar, kendini bi halt olmuş zanneder, yediremeyince kendisi gibi olduklarını o anda farkettiği kişilerin yanına sığınır. Sonra bakar ki kimse onu iplemiyor, eskiden ne güzel herkesi tanırdı - herkes onu tanırdı. Alışamaz dayanamaz geri dönmeyede gururu elvermez. Sap gibi kalır ortada öylece. Artık sanal bir yaşam formuna dönüşür.
    Konu tigin tarafından (27.08.2007 Saat 11:43 ) değiştirilmiştir.

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aynen katılıyorum taratarın çok iyi analizini yapmışsın teşekkürler..

ktü_ts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

katılmamak elde değil noktası virgülüne kadar doğru...
    YENİ KURULDUK AMA SEVDAMIZ ESKİ....
    KTÜ_TS

Nereden
    İstanbul

ts taraftarı hiç bişeyi beğenmez beğenmediği gibi elini de cebine atmaz sadece alı alın der beğenmesse istifa istifa der dünyada taraftar gücünü kullanamayan ender takımlardan biridir
    Trabzon SK 1967
    #8 Adam Maher

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ama bunlar sadece bize has birşey değil, genelinde Türk seyirci profili böyle.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

kardeş süper yazdın eline aklına sağlık..

bu yazılanların hepsi beni anlatıyor,iyisi ve kötüsü ile ama bu yönetim ve td oldukça böyle sürer.

sende alacaksın yıldız ki tribünler dolsun,şampiyonluğa oynayacaksın ki tribünler dolsun.

Nereden
    İstanbul

Alıntı aliihsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama bunlar sadece bize has birşey değil, genelinde Türk seyirci profili böyle.
    haklısın ama ts de bu oran daha fazla
    ts taraftarı az değil arkadaşlar gerçekten çok büyük güç psv,ajax,celtic,basel......vs bu külüplerden 2-3 kat daha fazla seyircisi var trabzonsporun
    Trabzon SK 1967
    #8 Adam Maher

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bunlar bilmediğimiz şeyler değil. Zaten senelerdir bunlardan gem vurmuyor muyuz?
    Senelerdir bunlardan bıktığımızı dile getirmiyor muyuz?

Burada konuşulması gereken bizi bize anlatmak değil.
    Bu malum konulara nasıl çare olabiliriz.
    Durumu nasıl düzeltebiliriz.
    Neler yaparız bunu konuşmalıyız...
    Trabzonspor kültürünü yaşa, yaşat, öğret...
    İşte BMN!*

Nereden
    İstanbul

ilk yapılacak şey tribündeki zararlı taraftarı temizlemektir yönetim bedava bilet vermeyi bırakmalı,gereksiz taraftar dernekleri kapatılmalı ki bu trabzonda bir sürü var 10 kişiyle stadda bağırmaya çalışıolar çok ilginç
    Trabzon SK 1967
    #8 Adam Maher

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Meğer ne kötü taraftarımız varmış? Meğer tek suçlu taraftarmış?

Taraftarın elbetteki hataları olacak, ama onu yönlendirmesi gereken Trabzonspor camiasını temsil eden kişilerdir, yönetimdir.

Bilmem kim şöyle yaptı Ziya Doğan suçlu oldu. Şu öyle yaptı Z.D. suçlu, bu öyle yaptı kabak Z.D.'nin oldu türü hatadan misal diğer hatayı doğru göstermek doğru değil, u kısma da katılmıyorum.

Diğer yandan aslında 5 maçlık seyircisiz cezası büyük fırsat. Trabzonspor çıkarlarını gözettiğini iddia eden taraftar grupları eğer samimilerse hepsi Trabzonspor'un başarısı için birleşir, içindeki radikal unsurları ayıklar, taraftarlığın gerekliliğini bu yeni oluşumla anayasa kabul ederler kendilerine
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ELine saqLik !.

Nereden
    Kocaeli

yukarıdan aşağıya baktım.bir fikrin yüzde yüz desteklendiği tek başlık olmuş.bravo kardeşim.eline sağlık
    TRABZONSPOR DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞEHİR TAKIMIDIR

Nereden
    İstanbul

gerçek taraftar profili iyi günde kötü günde takıma destek verendir kulüpde bir kaç kişiyi beğenmediği için takımın yenilmesini isteyende trabzonspor taraftarı değildir!!!
    Trabzon SK 1967
    #8 Adam Maher

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökçebey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben çocukken maç günleri ortahisarın dar sokakları bizim maça maçaaa çığlıklarımızla inlerdi. Abisinin vb omzuna çıkan çocuklar bayrağını sallandıra sallandıra maça giderdi. Tüm şehirde bir heyecan yaşanırdı. Takım eski şaşasını kaybedince heyecan da azaldı. Başarısızlığın kronikleşmesi sinir stres kompleksi de beraberinde getirdi.

Dünki maçı kahvede izlerken Gökdeniz'in kaçırdığı bir gol pozisyonu sonrası yanımdaki 14 15 yaşlarında bir çocuk ayağa kalkıp bağırarak ulan ..... ...... ....yım dedi. Yumruğumu sıkıp ağzının ortasına geçiresim geldi. Yukarıda anlatılan taraftar profili aslında bizim genç nesili tarif ediyor. ooovvv bak ben bağırarak küfrettim herkes bana baktı kralım ben büyüğüm hezeyanları bunlar.

Bence taraftardaki bu bozulmanın azımsanmayacak bir parçasını dejenere olan gençliğimiz oluşturuyor.
    hepsi bu kadardır; adı yaşamak...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Serdær - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

En iyi taraftar maça qeLmeyen taraftar'dIr.. !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)