Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Yl 2023 Lider lke Trkiye.....

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Standart Yl 2023 Lider lke Trkiye.....

Sevgili Bmn yeleri.

Forumumuz her ne kadra sportif amalarla kurulmu olsada hayat sadece spor ekseninde dnmek yanl olur. Zaten bunun iinde "Serbest Krs" ad altnda dier dncelerimizi de beyan edebileceimiz bir topik yaplm.

Bildiinizi zere 2023 tarihi bizim iin Cumhurietimizin 100 yl olmas nedeniyle byk bir anlam tayor. M. K. Atatrk ' n bize gsterdii " Muasr Medeniyetler seviyesi ve onun zeri " hedefimiz olmal bu yolda elimizden geleni yapmalyz. Bu amala bende bu bal atm.

Burada lkemizin sorunlar zm nerilerini ytartacaz. Ancak sizlerden ricam konunun siyasi olarak istismar edilmemsi ve kiilere ynelik saldr alan olarak kullanlmamas. Bu ok nemli ltfen ama ltfen siyaseti konumuz dnda brakalm.

lk dosyamz " Enerji " olacak. Ancak konuya balamadan nce siz deerli artkadalarmnda fikirlerinden faydalanmak isterim. Bu yzden sizin fikirlerini aldktan sonra dosyalarmz tek tek aacaz.

2023 te lider lke Trkiye iin el ele
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Ali Can - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.03.2007
    Nereden
    Bursa
    Ya
    33

2023 Te Trkye En y Ben Sanmiyorum Der Devletlerde Buna Gzm Yumcak
    ~ stanbul Teknik niversitesi Metalurji ve Malzeme Mh ~
    ~Twitter ~

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Alnt bordomavilican Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    2023 Te Trkye En y Ben Sanmiyorum Der Devletlerde Buna Gzm Yumcak

Sevgili kardeim.

Karcann birisi Kabe yollarna dm. Niyeti hac olmakm.
    Dier arkada onla dalga gemi:

- Bir yola bak bir sendeki bacaklara bu csse ile bu bacaklarla olmaz bu i demi.

Karca :

- Belki Kabeye giderim belki gidemem ama en azndan o yolda lrm cevabn vermi.
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    37

Daha ayrntl bir eyler yazmak isterdim ama imdilik unu sylemek istiyorum.Bu yzylda mcadelenin enerji mcadelesi olacan dnyordum ama iklimde meydana gelen deiiklikler nedeniyle su sorunu ortaya kt.Bizim tatl su kaynaklarmz fazla olmasna ramen bu sorun bizi de ilgilendiriyor.nk bana gre su kaynaklarna fazlasyla sahip olan Trkiye,komu devletlerle bu kaynaklarn paylamnda ciddi sorunlar yaayacaktr.zellikle Frat ve Dicle nehirleri vastasyla Irak,Suriye bata olmak zere blge devletleriyle olumsuz mnasebetler kuracaz.likilerimiz gerginleecek blgede sevilmeyen lke olacaz.Ticaret gelirlerimiz belki bu yzden azalacak.Musul ve Kerkk gibi blgelerdeki soydalarmz korumda imdikinden daha fazla zorlanacaz.Bu kaynaklar barcl yollardan istedii gibi kullanamayan devletler belki de bizim iin ciddi gvenlik sorunlar oluturacaklar.

Sonu olarak Trkiye Devleti bu asrda belki lider lke olma mcadelesi verecek ama bu mcadele komu devletlerle olan ilikilerimizin boyutu ve nitelii ile pekala bir varolma mcadelesine dnebilir.

MarceloTS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.09.2006

Lider lke olmak m?artlar biliyoruz gidiat iyi deil.yimser olmaya gerek yok herey ortada.Liderlik deil bu yarta tutunabilmek bile Trkiye iin baardr..

Evet belki bor batandaki lkeler arasnda lider oluruz zate de yleyizde resmiletiririz..
    7-7-7-7-7-7-7

Trabzonspor Kongre yesi
    antagonist - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Ben bu mitsizlie den arkadalar anlayamyorum...Daha dorusu "Kendini kk grme" kompleksinden (tevazu deil) artk kurtulalm.

Burada yazan arkadalarn ou gen arkadalar.Yani 2023'n sz sahipleri olacak arkadalar.Kendimize mi gvenmiyoruz?Tarihimizde bu tr eyler mevcut deil mi,yoksa tarihimizi mi bilmiyoruz?

Her zaman bakalarn vmeye baylrz."Arkada,u Japonlar var ya....Ya hele u srailli'ler..."vs.vs...Laf dnp dolap kendimize geldiinde "Bu tr eyler ancak Trkiye'de olur...Biz yata almz." vs.gibi klielemi laflar...Bu laflar da sanki bakalar tarafndan kulaklarmza fslndanm,biz de azmza dolamz.

Gnde yarm ekmekle bu lkeyi kurtaranlarn torunlarndan ben mitliyim,her ne kadar biraz dezenformasyona uratlm olsalar da.

Saz bizim elimizde,besteyi nasl yaparz,oras bize kalm.
    Konu antagonist tarafndan (25.08.2007 Saat 16:21 ) deitirilmitir.

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

enerjide suda artk ok nemli Trkiye bu iki konuya vakf olursa iyi bir gc olabilir ama ok zor gzkyor bizi istemeyen ok devlet var zira

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    37

Balk kapatlmasn bence yararl.Sadece siyasi mesaj ieren iletiler silinsin.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    26.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Bu memlekette brokrasi diye de bir ey var.Heh siyasilerin ok yanl yaptn dnyorsan okursun Anayasa Mahkemesi'nin yesi olursun,Dantay yesi vs. olursun.imdiden "Yolumu kesiyorlar." diye bahane retmenin manas yok.

Son sz:"Trk ocuu atalarn tandka daha byk iler yapmak iin kendinde kuvvet bulacaktr."M.Kemal ATATRK
    Konu Selman tarafndan (25.08.2007 Saat 18:54 ) deitirilmitir.

MarceloTS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.09.2006

Trk ocuu yapar eder diyorsun ama artk ou gen yozlayor yozlatrlyor tarihinden haberi yok..
    Konu Selman tarafndan (25.08.2007 Saat 18:54 ) deitirilmitir.
    7-7-7-7-7-7-7

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    26.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt MarceloTS Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Trk ocuu yapar eder diyorsun ama artk ou gen yozlayor yozlatrlyor tarihinden haberi yok..
    Sylediine katlyorum,o zaman genlii tarihten haberdar etmek de bizim grevimiz.
    Konu Selman tarafndan (25.08.2007 Saat 18:55 ) deitirilmitir.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    37

Burada lkemizin sorunlar zm nerilerini ytartacaz. Ancak sizlerden ricam konunun siyasi olarak istismar edilmemsi ve kiilere ynelik saldr alan olarak kullanlmamas. Bu ok nemli ltfen ama ltfen siyaseti konumuz dnda brakalm.
    Bu konu yararl bir konu ltfen ilk mesaj dikkate alalm.Buras siyasi bir platform deildir.

Trabzonspor Kongre yesi

sbay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.12.2004
    Nereden
    Trabzon

8 veya 9. kalknma planda 23 yllk...2023 iin hazrlanm....lke vizyonu ile alakal....hazrlklar imdiden balad yani.
    .........::::l cApiTaNo::::.......

OYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Merak etmeyin 2023 yllarnda 3.dnya sava kacak Savan nedeni ise Susuzluk olacak .. yani Su sava olacak Ktye doru gidiyoruz Kyametin alametleri tek tek kyor sonumuz kt
    Kazimii gzas vorert

Selman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2006
    Nereden
    stanbul

Sizlerinde tahmin ettii gibi siyasi ierikli mesajlar silinmitir, silinmeye devam edilecektir.

Balk Yl 2023 Lider lke Trkiye.

Gelin gemite siyasilerin yapm olduklar yanllar yerine, gelecekte Trkiye olarak neler yapmalyz onu konualm...

femalkocoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.05.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Mordern Osmanli
    Ak sadece bordomaviymi

)-: Yarim sende varmidur oy benum gibi sevdaluk :-)

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul

Enerji asndan bakarsak petrol borular stratejik konumumuzu glendiriyor. Hazar petrollerine, Irak petrollerine yakn konumumuz byk avantaj. Bunun dnda dnyada gitgide azalan petrol kaynaklar yznden zorluk ekilecek. lkemizde olduu dnlen ve henz kartlmam yataklara sahip olduumuz dnlyor. Yine ok deerli bor, uranyum ve benzeri madenlerimiz vardr.

Enerjiden baka su byk nem kazanacaktr. Gelecekte bu blgede savalar/atmalar/anlamazlklar su zerine kacaktr. Bu vesileyle silahl kuvvetlerimize geersem "Vizyon 2023" projesine, anladm kadaryla bir kalknma projesi, sahip kan bir kurumdur. Ar-Ge faaliyetlerini arttrarak teknoloji n planda az sayda ama gnn artlarnda etkin olabilecek profesyonel ordu iin almalarn srdrmektedir
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Forumdan Uzaklatrlmtr poetricus - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Trk tarihi dikkatle incelendiinde 80 ile 120 yl arasnda deien periyotlarda byk dnmler yaad grlr. Bu devlet-i l-i Osman'da dahi az ok byleydi. Cumhuriyetimizin 100. ylna denk gelen 2023'teki Trkiye'yi imdiden tahmin etmek g. Zira ok ksa srelerde devasa deiikliklerin olduu bir dnemdeyiz.

Benim tahminim ana hatlaryla iki eyden biri olur:
    1. Birileri bizden "eski Trkiye" diye bahseder; yani oktan parsellenmi, tkenmi bir lke oluruz.
    2. Tarihi liderlik misyonumuzu fark eder, kabullenir ve lider lke oluruz. Artk bizi hesaba katmadan hibir plan yaplamaz olur.

Bu lkenin bir evlad olarak btn temennilerim, dualarm, abalarm phesiz ikinci seenek iin. Ama birincinin belirtilerini de grmezden gelemiyorum maalesef.

KUTADGU
    Ziyareti

Zannetmiyorum ki strateji ile yol alyoruz..

Gnlk hevesler uruna oluturulan politikalarla bir km dahi yol alacamz da dnmyorum....

Neler yapmamz gerektii sorusuna da sanrm en belirgin cevap..

ok istememiz gerektiidir. ok istemeliyiz ki yola salam balayalm...

bundan sonra aklma gelen en nemli unsur ise gemiten iyi beslenmektir. Gemiimizi unutarak yapacamz her hamle belirsiz olan gelecee bir kara nokta daha drecektir.

Yaplacaklar elbette bunlarla snrl deil, Dnya katrajna iyi bakmal ve gelecekte oluacak olan dnyay iyi grmeliyiz. yle ki 20 ylla snrl olmayacak bir bak oluturmalyz...

Genel ereve ierisinde zellikle enerji piyasasna yaknlmz iyi deerlendirmeli ve zellikle gelecek yzylda deerinin deceini tahmin ettiim petrol politikalarndan daha ziyade doalgaz ve su politikalarn hayata geirmeliyiz..

Serbest pazar olarak kurulan ve i gc ticaret paylamn hedef alan Avrupa Birlii hedefinden u andaki konumu itibariyle derhal vazgemeliyiz. Siyasi nedenlerden ok, ekonomik ve de stratejik olarak Ab'nin girdii klme gsterilebilir bu savmn ayna olarak da..

Son olarak.. Dengeli ve ibilir bir i politika, bunun yannda haysiyetli ve de ayaklar yere basan bir d politika.

Lancet_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.01.2006
    Nereden
    Kahramanmara

Alnt femalkocoglu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Mordern Osmanli

nasl bi laf bu anlamadm dorusu...fatihin yavuzun kanuninin osmanlsnn imdiden daha modern olduunu rahatlkla syleyebilrim...modernlik dediiniz ey ilk nce kafalarda olacak....

Lancet_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.01.2006
    Nereden
    Kahramanmara

Alnt Poetricus Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Trk tarihi dikkatle incelendiinde 80 ile 120 yl arasnda deien periyotlarda byk dnmler yaad grlr. Bu devlet-i l-i Osman'da dahi az ok byleydi. Cumhuriyetimizin 100. ylna denk gelen 2023'teki Trkiye'yi imdiden tahmin etmek g. Zira ok ksa srelerde devasa deiikliklerin olduu bir dnemdeyiz.

Benim tahminim ana hatlaryla iki eyden biri olur:
    1. Birileri bizden "eski Trkiye" diye bahseder; yani oktan parsellenmi, tkenmi bir lke oluruz.
    2. Tarihi liderlik misyonumuzu fark eder, kabullenir ve lider lke oluruz. Artk bizi hesaba katmadan hibir plan yaplamaz olur.

Bu lkenin bir evlad olarak btn temennilerim, dualarm, abalarm phesiz ikinci seenek iin. Ama birincinin belirtilerini de grmezden gelemiyorum maalesef.
    ben de 2.nin izlerini grmeye balyorum...Nihat Gencin bi sz vard...Bugne kadar biz hep birilerinin kpei olduk...gidin orda ln dediler ldk urda ln dediler ldk die...ama imdi trkiye kendi bana yeni yeni emeklemeye balad der...Belki ar bi ifade ama gerekten de le..u son dnemde yaplan iranla doalgaz antlamas mesela..lk defa Amerikaya kar yaplm ciddi bi hamle bence...ve geri adm da atlmad amerikann tepkilerine ramen..Ayn ekilde rusyada vadettiinden ek bi gaz vermeyeceini aklad tepki olarak...Bunlar nemli ben 2.seenee inanyorum...Kuzey Irak konusu da bu ynde ok nemli olacak

mer SEVN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    35

"Trkiye"
    "2023"
    "Gzel konu"
    "Her yl deien dengeler"
    "Tutarsz d dnya"
    "ok uzun bir sre"
    "Zor bir dnem"
    "nallah hayrl olur"
    Shipsiz olan memleketin batmas haktr;
    Sen ship olursan bu vatan batmayacaktr!
    - Eomer -

yelik tarihi
    12.08.2006
    Nereden
    stanbul

Bu konuyu siyaset yapmadan nasl tartacaksnz anlamadm?

yelik tarihi
    12.08.2006
    Nereden
    stanbul

2023 ylnda Trkiye' nin lider lkelerden biri olmas iin inanlmaz sramal iyiletirmeler yapmas gerekiyor ki bu gidile zellikle u anki ekonomik yapmzla maalesef olanaksz... imdi baz eyleri deitirsek 2050 yi belki yakalarz.... dikkat lider lke olmaktan bahsediliyor....

Ouzhan Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.01.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

u an mevcut olan savalarn temelinde hatta yzyllardr ana sebep olan para yatyor...bu devirde ne para kazandryor?en bata enerji kaynaklar daha sonra ise sava teknolojisi...lkemizde nkleer enerji dahil olmak zere her tr enerjiyi kullanabilmemzi salayan hammade bulunmaktadr ki bu ok ey demek...doalgaz ve petrol kuyularnn saysndaki art ihracat iin bir anlam ifade etmesede ithalata azaltma konusunda byk yarar salayacaktr kuyu saynn artrlmas iin aratrmalarn artmas gerekmektedir...dier bir husus ise su konusu...deien iklimle birlikte herey birbirne girdi yangnlar seller ktlk susuzluk hat safhada az nce bahsettiim petrl ve doalgazdan nce gelen asl hususta bu...eer insanlar hayatta kalmalar iin gerekli olan eyleri temin edemezlerse en byk sava kar bu yzden elimizdekilerin kymetini bilip suyumuz tasaruflu kullanarak zamannn gelmesini beklemelyiz...yanl hatrlamyorsam sinop civarnda ilk nkleer enerji santralmiz kurulacak..tehlikeli olmasna ramen ok yararl ve etkili bir atlm bunun gerekletirilmesi ehm dier kaynaklarn ksa srede ve ok miktarda yok olmasna engel olur ayn zamanda kullanmayacak olsakda nkleer silah retimi ile caydrc gcmz artrmalyz...geri bu yaklam dnyay yaanmaz bir hale getirecektir ama dnya y bu gce sahip olan eller ynetmektedir...nkleer hammadeleri iyi ileyip yararl kullanarak daha az madde ile daha fazla enerji retebilir ve savunmamz glendirmi oluruz hatta ve hatta olas nkleer silahlanma yarnda elimizde bulundurduumuz hammadeleride iyi bir siyaset ve hamle ile lkemize kar ettirecek ekilde para kazanabilirz...son nokta ise bor.hepimizn bilip duydugu meseledir gelecein muhtemel enerji kaynann bor oluu....ve hemen hemen herkeste iyi bilir ki boru ilenmemi halini ok ucuz fiyatat satp ilenmi halini ok pahalya almz..bu fiyatlarda da oynama yaplmal...yazlanlar elbet baz gler tarafndan engellenecektir ite bu yzden bu planlar hkmetin ba kaldrma becerisi ve yumrugunu masaya vurma gcne bal olarak deiecektir..neden olmasn?neden trkiye geliip lider lkeler arasnda yer almasn almanya 2 dnya savana ramen nerelere geldi onlar yapyorsa biz niye yapmayalm...
    ...anti-klie timi...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)