Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TEMA Vakfý -Aðaçlandýrma - Erozyon'a DUR! - Suyunuzu Boþa Harcamayýn...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Geçen hafta arabayla Trabzondan istanbula gelme imkaným oldu.Gelirken samsun dan öteye inanýn dehþete düþtüm.Yol boyu bize eþlik eden dereler ,çaylar,ýrmaklar hepsi kurumuþ.Ýnanýlýr gibi deðil.Yemyeþil olmasý gereken pirinç tarlalarý bile kurumuþ.Ýnþallah herkez bu sususluk olayýný ciddiye alýr.Bu arada yýllardýr küresel ýsýnmayla ilgili bir taraflarý yýrtýp sesini duyurmaya çalýþan AÇIK RADYO programcýsý ve yayýn yönetmeni ÖMER MADRA'ya saygýlarýmý sunuyorum..
    Konu LazanisT tarafýndan (06.08.2007 Saat 17:07 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayþe Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Kendimi bildim bieli iki þeyi kullanýrken hep dikkat etmiþmidr. Allah bunlarýn gereksiz yere harcamasýný bana sormayacak su ve elektirk.Yýllrca evdekiler dahi hep uyarmýþýmdýr.ve kullanýrken çok dikkat etmiþimdir.Bu tasaruf tedbilerine alýþmak bana hiç zor gelmedi zaten alýþmama gerek yok dikkat ettiðim için.o yüzden buna býraz daha duyarlý olallým.Sadece bir gün susuz kaldýðýnýzý düþünün. yada.Bir gün ihtiyaçlarýnýzý için hiç su harcamadan giderin bakýn o zaman ne kadar deðerliolduðun anlayacaksýnýz.o yzüden hep beraber alacaðýmýz tedbirlerle bunun önüne geçebiliriz.
    Ýçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

cuneytr
    Ziyaretçi

su kesintisi,hayat kesintisi,hastalýk ve saygýdeger kesinti sahipleri ve madurlarý....türkiyenin baskentinde bir 21. yy ayýbý....su yok,sorumlu yok suclu yok....borulardasn patlayan sular,hastalýk ve maduriyet....tasarruf,yagmur duasý ve ankarayý terk edin! nutuklarý...tankerler,halkýn cektigi sorunlarý kendileri de cekmeyen sorumlular,metro,tünel,park...geliþmekte olna bir ülke ve onun baskenti...su kesik baska ne denebillir ki?...

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Standart http://www.smsmese.org/

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Ýþlem tamam.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Bu baþlýðý daha önceden ben açmýþtým anck TEMA baþlýðý ile birleþtirilmiþti...

Ýþte baþlýk: http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5512

Ýþte benim mesajým: http://forum.bordomavi.net/showpost....8&postcount=10

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

olsun beaah.1 tane aðaca 1000 tane baþlýk feda olsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Konular birleþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Suyunuzu boþa harcamayýn kampanyasýnýn reklam filmi.

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

iþlem tamamdýr

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

dinine sýký sýkýya baðlý birisi olmasam da, (tahmin ederim) günahlarým sevaplarýmý katlasa da; elimden geldiðince zaman zaman bir þeyler paylaþmaya çalýþýyorum sizlerle... iþte yine her biri baþlý baþýna bir mucize olan ayetlerden biri, sanýrým fazla söze gerek yok:

Mülk Suresi, Ayet 30

De ki: "Söyleyin bakalým: Suyunuz çekiliverse, size kim temiz bir akar su getirir?"

elbette yetkilililer önlemlerini alacak, elbette kaynaklarý tasarruflu kullanacaðýz ancak yaðmurun (suyun) bir "rahmet" olduðunu da unutmamak lazým... "yaðmur duasý"ný komik bulanlar; "rahmet"in ancak "dua" ile isteneceðini unutmamalýlar...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

bu arada nihayet yaðmur yaðdý... sabah dolmuþtan indim... baktým baya ýslanýyorum... ama hiç acele etmedim ofise girmek için... ýslanmayý özlemiþim doðrusu...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Ýstanbul’a su saðlayan barajlarda, kente yaklaþýk 68 gün yetecek kadar su kaldý.

AA muhabirinin ÝSKÝ verilerinden derlediði bilgiye göre, kente su saðlayan ve toplam 863 milyon 770 bin metre küp su tutma kapasitesine sahip olan barajlardaki mevcut su hacmi 131 milyon 696 bin metre küpe, doluluk oraný da yüzde 15,25’e indi.

Kentin yaðýþ döneminde beklenen yaðýþlarý almamasý nedeniyle Ömerli, Darlýk, Elmalý, Terkos, Alibey, Büyükçekmece, Sazlýdere, Istrancalar, Kazandere, Pabuçdere ve Yeþilçay’daki su miktarlarý alarm vermeye baþladý.

Toplam 34 milyon 140 bin metre küp su tutma kapasitesine sahip olan Alibey, 16 milyon 420 bin metre küp su tutma kapasitesine sahip Kazandere ile 54 milyon 600 bin metre küp su tutma kapasitesine sahip Pabuçdere barajlarý tamamen kururken, 148 milyon 940 bin metre küp su tutma kapasitesi bulunan Büyükçekmece ise kurumanýn eþiðine geldi. Büyükçekmece Baraj Gölü’nde 5 milyon 593 bin metre küp su kaldý.

Doluluk oraný Ömerli Barajý’nda yüzde 12.55’e, Darlýk’ta yüzde 23.10’a, Elmalý’da yüzde 40,59’a, Terkos’ta yüzde 31,08’e, Sazlýdere’de yüzde 18,18’e, Istrancalar’da ise yüzde 20,49’a düþtü.

Ýstanbul’a dün verilen günlük 1 milyon 937 bin 691 metre küp su dikkate alýndýðýnda kentin yaklaþýk 68 günlük suyu kaldý.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bildiðim kadarý ile en geç 1 ay içinde anadolu yakasýna su getirecekelr....

asýl sorun avrupa yakasýnda ve ankarada......
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Ýstanbul’da Büyükþehir Belediyesi ile Türkiye Erozyonla Mücadele, Aðaçlandýrma ve Doðal Varlýklarý Koruma Vakfý (TEMA) tarafýndan yürütülen "Suyunu Boþa Harcama" kampanyasýnda 3 ayda 18 milyon ton su tasarrufu yapýldý.

Büyükþehir Belediye Baþkaný Kadir Topbaþ, Elmalý Barajý’nda düzenlediði basýn toplantýsýnda, kampanyanýn ilk 3 ayýnda alýnan sonuçlarý deðerlendirdi. Su tasarrufuna gösterdikleri hassasiyetten ötürü Ýstanbullulara teþekkür eden Topbaþ, tasarruf çaðrýlarý öncesinde 2 milyon 350 bin ton olan günlük su tüketiminin þimdi 1 milyon 950 bin tona düþtüðünü söyledi. Topbaþ, "Kaynaklarýmýz azaldý ve yüzde 15’ler seviyesine indik. Melen Çayý’nýn birinci etabýný getirmeye çalýþýyoruz. Ondan da yýlda 285 milyon metreküp su saðlayacaðýz. Tabii bunlar yetmeyecek. Daha çok tasarrufa ihtiyacýmýz olacak" dedi. Topbaþ þöyle konuþtu:

"Barajlardaki rezerv kapasitemiz 1 milyar 70 milyon metreküp. Barajlardan yýllýk tüketimimiz, 750 milyon metreküp. 9 ay önce su tasarrufu yapýlmasý konusunda bazý söylemlerimiz oldu. Bugüne kadar yapýlan tasarruflar toplamý 35 milyon metreküp. Bundan sonra da TEMA’yla birlikte bu ikazlarý yapacaðýz."

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

“2/B Arazileri Satýlmasýn” Ýmza Kampanyasý

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Sayýn Baþkan ve Üyeleri
    Sayýn Baþbakan
    Sayýn Çevre ve Orman Bakaný

Baþýmýz dertte.
    Dünya ýsýnýyor, iklimler deðiþiyor, afetlerin sayýsý ve þiddeti artmaya devam ediyor.

Dünyamýz çölleþmeye, açlýða, susuzluða doðru giderken doðal dengeler bozulurken çözüm, yeþil örtüyü korumak ve geniþletmektir.

Ama biz ne yapýyoruz ?
    Nefes almamýzý saðlayan, topraklarýmýzý, suyumuzu koruyan, binlerce canlýnýn yaþam kaynaðý, yuvasý ormanlarýmýzý korumamýz gerekirken sözde “yasal” yollardan satmaya çalýþýyoruz.

Ormanlarýmýz satýlýk deðildir.
    Anayasaya aykýrý, ulusa ait ormanlarý satýþa çýkararak mülkiyet hakkýný hiçe sayan ve orman talanýnýn önünü açan 2 B orman arazilerinin satýþýna geleceðimiz ve çocuklarýmýz için hayýr diyoruz.

Ormanlarýmýzýn satýlmamasý hep orman kalmasý için; aþaðýda imzasý bulunan biz Ülke Gönüllüleri, baþta TBMM Baþkanýmýz, Baþbakanýmýz ile Çevre ve Orman Bakaný olmak üzere Yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bütün üyelerinden, iliþikte yer alan 2 B ile ilgili çözüm önerilerimizi dikkate almalarýný, 2 B orman arazilerinin satýlmamasýný ve tekrar 2 B’lerin yaþanmamasý için gereken önlemleri almalarýnýz istiyoruz.

Detaylý Bilgi için Týklayýnýz...

Gereken ilgiyi gösterelim arkadaþlar!!!
    Bir Gün Mutlaka!!

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ya ankara çok kuraktý kuruduk kaldýk susuzluktan valla ama bu aralar az biraz yaðýyor.bu kýþ bol yaðýþlý geçer umarým.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Sular kuruttuk ormanlarý kestik. ulen insanoðlundn daha zarar veren varmý doðaya.

süne zararlýsý için bile ilaç var.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Bu arada Türkiye dünyada en fazla aðaç dikilen üçüncü ülkeymiþ

Ýsmail Alkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

Standart Lütfen Çevremize,doðamýza,ormanlarýmýza ve Suyumuza Sahip Çýkalým

Bugün yani 22 Mart Dünya Su Günüdür,

Kürsel ýsýnmanýn tüm insanlýðý tehdit ettiði günümüzde tüm bireylerin çevre konusunda artýk daha duyarlý olmasý gerekmektedir.
    Dünyamýz hýzla geri dönülemez bir yokoloþa doðru yolalmaktadýr.
    Ormanlarýmýzý hýzla yokettik ve yoketmeye devam ediyoruz,
    Yeraltý-yerüstü sularýmýzý hýzla kirletiyoruz,
    Katý ve Sývý atýklarýmýzý hala daha doðaya salýveriyoruz.
    Kýsacasý yazacak çok þey var ama baþlýðý boðmadan ormanlarýmýz ve sularýmýz hakkýnda birkaç þey yazmak istiyorum.
    Gelecek yýllarda suyun petrolden daha deðerli olacaðýný bilmek için kahin olmaya gerek yok,birkaç yýldýr bunu küresel ýsýnmanýn getirdiði geliþmelerle tüm dünya olarak yaþamaktayýz,
    Ülkemiz su zengini deðil,SU FAKÝRÝ konumundadýr,gelecek 10 yýllar sonra ülkemizin nüfusu 100 milyona ulaþtýðý hesap edildiðinde kiþi baþýna düþen tatlý su miktarýmýz 1000 metreküpün altýna düþecektir,buda ülkemizin geleceði açýsýndan çok ciddi bir tehdit oluþturmaktadýr.
    Suyun basit oluþumunu hepimiz ilköðretimdeki derslerimizden biliyoruz,
    Ormanlarýmýz,suyun oluþumu için vazgeçilmezdir,ama maalesef ülkemizde ormanlarýmýz,yangýnlar, ticari deðerleri ve odun deðeri ve hammaddesi olarak görüldüklerinden hýzla yokolmaktadýrlar,bunun sonucunda kuraklýk ülkemizin üzerine bir kabus gibi çökmüþ ve önümüzdeki yýllardada daha þiddetle çökmeye devam edecektir.
    Biz karadenizliler yeþile ve akarsularýmýza alýþýk olduðumuzdan belki küresel ýsýnma bizi etkilemez diye algýlýyabiliriz ama bu çok yanlýþ,kaçkarlardaki milyonlarca yýllýk buzullar rezervi yani akarsularýmýzý besliyen damarlar diyelim geçen yýldan itibaren küresel ýsýnmanýn etkisiyle erimeye baþlamýþtýr yani stoktan yiyoruz.
    18 bin yýl önce sona eren buzul çaðýndan sonra avrupada el deðmemiþ TABÝÝ VE DOÐAL ORMAN olarak sadece karadenizdeki ormanlar kalmýþtýr,ama ne yazýkki bu ormanlarýmýzda türkiyenin her tarafýnda olduðu gibi ticari deðerleri için hýzla yokedilmektedir.
    Buradan özellikle gençlerimize seslenmek istiyorum,lütfen çevrenize,ormanlarýnýza ve sularýnýza sahip çýkýn,aðaç kesenin önüne dikilin kestirmeyin,akarsularý kirletenlere karþý durun,çevre ve çevreci örgütlere destek olun,yani kýsacasý çevre bilincinizi geliþtirin,gelecek nesillerimize temiz bir çevre,doða ve yaþanabilir bir dünya býrakmalýyýz.
    Son olarak 22 Mart Dünya Su Gününü kutluyorum..

NOT : Burada bir link vereceðim,derelerine sahip çýkan bir avuç insanýn mücadelesi,lütfen destek olalým ( www.findiklidereleri.com )
    ( yönetici arkadaþlar doða ve çevreyle alakalý bu linklerimizi silmezler sanýrým)
    Son aðaç kesildiðinde,
    Son nehir kirlendiðinde,
    Son balýk avlandýðýnda, Ýþte O zaman paranýn yenmediðini anlayacaksýnýz...

Kaybetmekten korkma; birþeyi kazanman için bazý þeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiðinde deðil, vazgeçtiðinde yenilirsin.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Duyarlý davranýþýnýz için kendi adýma teþekkür ediyorum. Þahsen elimden gelen desteði vermeye hazýrým. Ormanlarýmýz yok olmasýn yeterki.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Ýsmail Alkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

Alýntý ilhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Duyarlý davranýþýnýz için kendi adýma teþekkür ediyorum. Þahsen elimden gelen desteði vermeye hazýrým. Ormanlarýmýz yok olmasýn yeterki.
    Bende senin duyarlýlýðýna tþk ederim,
    Bu konuya KURTLAR VADÝSÝ PUSU kadar olmasa bile !!!,tüm BMN üyelerinin sahip çýkmasýný beklerdim !!!
    Konu Ýsmail Alkan tarafýndan (24.03.2008 Saat 11:10 ) deðiþtirilmiþtir.
    Son aðaç kesildiðinde,
    Son nehir kirlendiðinde,
    Son balýk avlandýðýnda, Ýþte O zaman paranýn yenmediðini anlayacaksýnýz...

Kaybetmekten korkma; birþeyi kazanman için bazý þeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiðinde deðil, vazgeçtiðinde yenilirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)