Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 6 7 8
Toplam 177 adet sonuctan sayfa basi 176 ile 177 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçmiþ Olsun Kenan Sofuoðlu

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý mitnide61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yarýþa düþük tempoda baþladý, bir ara 11. sýraya geriledi ama son 3 turda yaptýðý atakla 6.sýrada tamamladý,sakatlýðý geçmesine raðmen istenilen düzeyde deðil,artýk son 2 yarýþý'da sað salim tamamlayýp,seneye daha iyi bir takýmda daha iyi yerde görürüz inþ...
    yine de fena degil yaaa o kadar kolay degil ilk senesinde büyük basari, bence, en üst seviyede olmasini istiyorum rossi ile beraber ^^
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Y.Çuvalcý61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    36

Kenan Sofuoðlu'ndan keskin dönüþ!

Milli motosikletçi Kenan Sofuoðu, Moto2 kategorisindeki mücadeleyi býrakarak, daha önce iki kez dünya þampiyonu olduðu Supersport Þampiyonasý'nda yarýþma kararý aldý
    Bu sezon Moto2 kategorisinde ilk kez yarýþan milli motosikletçi Kenan Sofuoðlu, Moto GP kariyerine ara vererek, daha önce iki kez dünya þampiyonluðu yaþadýðý Dünya Supersport Þampiyonasý'nda mücadele etme kararý aldý.
    Moto GP'nin bir alt dalý olan Moto2'de sezonu 59 puanla 17'nci sýrada tamamlayan Sofuoðlu, AA muhabirine yaptýðý açýklamada, 2012 sezonunda tekrar Dünya Supersport Þampiyonasý'nda yarýþma kararý aldýðýný söyledi.
    Motosiklet Federasyonu yöneticileriyle görüþerek böyle bir karar aldýðýný ve Kawasaki tarafýndan desteklenen Lorenzini Kawasaki takýmýyla yeni sezon için anlaþma saðladýðýný belirten Kenan Sofuoðlu, ''Kawasaki ile anlaþtýk. Bu yýl Moto2'de kötü bir sezon geçirdim. Moto2'de bir yýl daha kaybetmek istemiyorum ve bu nedenle daha önce yarýþtýðým kategoriye dönme kararý aldým. Lorenzini Kawasaki takýmýyla Dünya Supersport Þampiyonasý'nda yarýþacaðým. Moto2'de kalabilmem için çok güçlü bir takýma ihtiyacým vardý. Ancak, istediðim gibi bir takým olmadý. Kawasaki ise bugüne kadar baþarýlý bir pilot ile çalýþmadý. Kawasaki'yi motosikletinden ya da ekibinden dolayý seçmedim. Eðer Kawasaki'yi dünya þampiyonluðuna taþýrsam, onlar da beni dünyaya tanýtmýþ olacak. Geniþ bir sponsorluðu var. Ayrýca Kawasaki dünyada tanýnýyor'' diye konuþtu.
    Sofuoðlu, Moto2'nin dýþarýdan gözüktüðü gibi güzel bir kategori olmadýðýný savunarak, ''Moto2 yarýþmalarýnýn daha hýzlý olduðu sanýlýyor. Aslýnda Dünya Supersport Þampiyonasý, daha hýzlý yarýþlarýn olduðu bir kategori. Gelecek sezonun daha güzel olacaðýný düþünüyorum. 2011'i ise kayýp bir yýl olarak görüyorum'' dedi.
    Moto2'de yarýþabilmek için 650 bin euro ödeme yapýlmasý gerektiðini anlatan milli motosikletçi, ''Dünya Supersport Þampiyonasý için 350 bin euro ödeme yapacaðýz. Ödeme planýný federasyonla konuþarak kararlaþtýrdýk'' diye konuþtu.
    Bu sezon yarýþtýðý Tecnomag-CIP ile kötü bir sezon geçirdiðini anlatan Kenan Sofuoðlu, ''Yarýþta düþme hakkým bile yoktu. Çünkü, düþtüðüm zaman takýmýn motosikleti toparlayacak parasý yoktu. Sponsorlarýný kaybetmiþti'' ifadelerini kullandý.
    Milli motosikletçi, gelecek sezon yeniden yarýþacaðý Dünya Supersport Þampiyonasý'nda, 2007 ve 2010 sezonunda dünya þampiyonluðu yaþamýþtý.

Dilerim yeni sezonda herþey istediðin gibi olur kenan baþarýlarýnýn devamýný seni podyumda, istiklal marþýmýzý dinletmeni caný gönülden istiyoruz,Ýnþallah yani takýmýnda þampiyon olup,ardýndan motogp'de boy göstermeni bekliyoruz.
    1996 yýlýnda 12 yaþýndayken þampiyonluðu kaçýrdýðýmýz için kendini incir aðacýna asan þehidimiz MEHMET DALMAN 'Igördün mü Kazým?Hopa’ya giderken Zigana daðlarý'na bakan gözlerinle bak ona. Söyle ona: ''Mehmedim 22 oldu þampiyon olamadýk ama þampiyonluk için uþaklar hala uðraþýyor''

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)