Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Unutmayın Ve Uyanın...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Unhappy Unutmayın Ve Uyanın...

Her şey 2 ay önce inatla gitmek istemediğim "psikiyatrist'e" mecburen gitmemle başladı.Öyle ya eskilerin "deli doktoru" dediği , yenilerin "yaşam koçu" dedikleri hekimler di bunlar , ee bizde eski kafalıyız; kulp'u doktora "deli doktoru" diyerek taktık.
    Ne yaşadıysam anlattım.Bir ümit şifa bekliyorum hekimden...Beyfendi her 20 kişiden birinde görülen yeni çağın hastalığı "panik atak" olduğumu söyledi.Bu duruma gelmemin sebebleri arasında fazla hassasiyet, sinir, alınganlık,stres ve üzüntü var...Bir ara doktora bizim "keltoş'u" şikayet ettim, sinirden maç seyredemez oldum dedim.Adam güldü.Dedi ki "artık kullanacağın anti deprasanlarla beraber , seni üzen kişi ve olaylardan da uzak duracaksın" dedi. Yani hayatımın gidişhatını sağlığım açısından değiştirmeliymişim....Tam da bunun üzerine "galati sendromu" yaşanınca ve bende buna tanıklık edince ilaçların miligramını biraz daha arttırdım.Malum Trabzonluysan 20 mg bile kesmez bünyeni....

Senede bir defa adam akıllı yazarım.Bazen uyarır, bazen bağırır, bazen kavga ederim; tıpkı hayatla olduğu gibi...O yüzden belki bu takımı tutmuşum;40 senedir gerçekle kavga ettiği gibi...

Beni tanımıyanlarınız için kısa bir biyografi vereyim; 34 yaşındayım 4,5 yaşında Doğukan adında bir oğlum var.Aslen Arnavut'um.1 yaşından itibaren beni büyüten Farazlu babam sayesinde Trabzonsporlu oldum.Ve hep Farozlu Reha olarak kaldım.Kim sorarsa sorsun Trabzon , farozluyumdur; ölene dek...

1989 yılından itibaren İstanbulda ki "gurbetçi gençler " gurubuna katıldım.Yaklaşık 17 senedir maça giderim; aynı arkadaşlarımla, öyle ki birbirimizi maçtan maça görürüz.Daha sonra ÇAKIR kardeşim 1999 yılında "kuzey yıldızlarını" kurduğunda sitenin ilk üyelerindendim.Eline ve yüreğine sağlık bugün bu noktaya gelineceğini o zaman görmüştüm.

Burada çok adamla çok renkdaşla kavga ettim.Her zaman Trabzonumun iyiliği içindi tartışmalar...Fakat beni hasta etme derecesine getiren "zorlu ekonomik şartların" yanında "trabzonumun" da bu hastalıkta pay sahibi olması artık limitin sonuna geldi.

Eşim hep derki "Trabzonspor bizden daha değerli değil mi?" "Hayır oğlumdan değil ama senden evet" derim.Ama bugünlerde 4,5 yaşındaki oğlum bana akıl almaz bir şeyler söyledi."Baba sen bana kızıyosun ama ben Feneri tutucam"....Ulan noluyo dedim, savaşı kayıp mı ediyorum? (yani Fenerli k.pederimle olan savaş) Oysa onlar çocuğu hiç zorlamıyorlar....Gerek yok ki; her yerde 100.yıl marşı çalıyo, bizimki çok sevmiş şarkıyı.Anasının cebi bile öyle çalıyormuş daha yeni duydum.Fenerin F sini bilmeyen eşim 40 yıllık fenerli olmuş.Dedim ya her yerde onlar var.Gazetede , televizyonda, sokakta Fenerium da, mağazada Fenerium da, radyo da marşlarda, yollarda bayraklarda....Allah aşkına biz 4,5 yaşında olsak bunları görüp te ne yapardık?
    Oysa oğluma gururla gösterebileceğim büyük bir alış -veriş mağazasının içinde bir TS CLUP yok artık...Ne TV haberi, ne yollarda bayrak, ne radyolarda marşlar...Oysa nevresiminden,donuna kadar resmi ürünlerle donattığım oğlumu İstanbul gibi bir şehirde yapayalnız kalmanın verdiği çaresizlikle Fenere kaptırmak üzereyim....Hala sen Fenerli olamazsın diyorum."tamam" baba diyor ama nerde peki bizim Trabzonspor?

Cenab-ı Allahım öyle bir yönetim nasip etti ki bize ; eskileri kibrit çöpüyle arar olduk.Oysa Hazret Özkan ve Atay beyi en çok eleştirenlerden biriydim.Meğerse Atay beyin tek ve en büyük suçu Ş.L arifesinde paraya kıyıp 2-3 takviye yapmamasıymış.Hatırlayın 2003 yılını Trabzonun en zirveye çıktığı ,bizim bahçelievlerdeki TS CLUP'un nerdeyse her saat dolu olduğu günler, Trabzonun lig maçlarını hayranlıkla kafelerde izleyen 50-60 başka takım taraftarlarını,Fatihimi, Symek'i, Gökdeniz'i, Yattara'yı; kupa golcümüz Mehmet yılmaz'ı, Fenerin belalısı Lee young'u; müthiş üçlü tolga-erdinç ve Emrahı....Hatırlayın Atay beyin kurumsallaşma hamlelerini, Sn.Burak Gürdal'ı ; marka değerini arttıran reklamları, harkesin hayranı olduğu Kappayı,ürün bazında en çok satan formaları; en profosyonel ve baskısı en çok tüketilen dergiyi; borsaya açılışı ve o güzel göz yaşartan reklamı; yeniden TRABZONSPOR'U beyinlere kazıtılan dönemi...Ve 2-3 transfer uğruna , 4-5 milyon dolar krediden kaçmak uğruna Anartosisle başlayan çöküşü.............

Unutmayın yıldız vaadiyle umut dolu gözlerele oy atılan "başkanı" unutmayın Fatihi,Symek'i, Lee'yi, Step'i...Unutmayın Ş.L finali görmüş Türkiyedeki tek topçu Musampayı oynatmayı beceremiyeni, Unutmayın Yattara'yı soğutup, psikolojisini bozup taraftarın önüne atanı; Unutmayın M.keçeli 'nin Musampa dan daha iyi olduğunu iddaa edeni; Unutmayın Smyekin gittikten sonra "keltoş" hakkında dediklerini, Unutmayın Step'in ve Akyel'in dediklerini; Unutmayın Ayman kazığını, araştırın Ayman'la akrabalığını malum kişinin yoksa Ayman gümüşhaneli mi? Unutmayın Risp gibi binlerce Trabzonda genç olduğunu; Unutmayın Ali güzeldal'ı,Cem Demir'i; Unutmayın size unutturulacak Enis'i, Yunus'u , Yusuf'u ve nicelerini; Unutmayın stad maketlerini; Unutmayın 24 saat yaşayan hayalet stadları; Unutmayın "başkanınızın" başbakanla ahbaplığını,; Unutmayın ahbaplık adına verilen Fener maçlarını; Unutmayın "misafir takım seyircisi mağdur edilmiştir" diyene sandıkta cevap verenleri, bugün başımıza musallat edilen "başkanı" yıldız vaadiyle başımıza koyanları , amaçları Trabzon ve Trabzonsporu bitirmek olanları ve bunun için en güzel yöntem olan "içten çökertmeyi" bugüne kadar başarıyla uyguluyanları;UNUTMAYIN BAŞKANIN GERÇEK YÜZÜNÜ, GERÇEK NİYETİNİ,SEVDİĞİMİZE SİYASET BULAŞTIĞINI, SEVDİĞİMİZE ZİHNİYET BULAŞTIRILDIĞINI UNUTMAYIN....Unutmayın siyaset yapıyor diye kırdığımız büyük, güzel ve mert insan Ünal'ı ; Unutmayın Ünal'ın para yı değil futbolu tercih ettiği için bize geldiğini....Unutmayın dünyası küçük, korkak, kapasitesi dar, şovenist, yıldız düşmanı, ön libero manyağı, beşiktaşlı T.D UNUTMAYIN........Daha sayamayacağım bir çok şeyi,kişiyi ve olayı ben unutsamda siz UNUTTURMAYIN!!!!

Senede bir yazarım; uyarırım, kızarım, kavga ederim ama beni bilen bilir ben Adam'ım ; ben orda doğmasamda Uçaktan stadı görüp ağlayanım; ben onun uğruna coplananım, ben onun uğruna yaralananım,ben onun uğruna binlerce kilometre kat edenim, ben onun uğruna hastalanan sağlığını kaybedeninim, ben sizim , ben Trabzonluyum ama ONLAR DEĞİL...ONLAR BİZİ BÖLMEK İÇİN, BİZİ YIKMAK İÇİN GETİRİLDİ....UYANIN VE MASAYA ARTIK YUMRUĞUMUZU VURALIM.....

Sabırla okuyan herkese kucak dolusu sevgi ve saygılar...

REHA DİLEGE
    Konu Reha tarafından (03.08.2007 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.
    Akşam çocuğumun boğazından geçen lokmayı sindirebilmesidir TRABZONLU oluşum!

Kobalas61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ah be abi cocugunda sucu yok ki
    sen hem 3.lig takımlarına elen her sene hezimet yaşa
    artı seni görmezden gelen bir medya olsun
    cocukta haklı be abi
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

greywolf kardeşim çok güzel bir yazı olmuş.
    inşallah 11 aralıkra bu yönetimden kurtulacaz.t.d. de zaten bi kaç yenilgi sonrası postalanır.
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

baba ne yapıyorsun ya.trabzonlu savaş kaybedermi.töbe valla olmaz.aslanımın feneri tutması olamaz.bu savaşı bende verdim.fenerli kayınpedere karşı.rakip bile olamadı.tolunay 11 yaşıda ve aslan gibi olması gerektiği yerde.sıra paşada daha 3 yaşında bile değil ama yaşı geldiğinde olması gereken yerde olacak.trabzonluya kolayı tutmak yakışmaz.o zaman kimle inatlaşacağız hangi gururdan hangi onurdan bahsetceğiz.
    olmaz baba asla olmaz gözünü seveyim.

kalavara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

öncelikle bir imza da benden yazına. sonrası ise yine hüzün.çok zamandır trabzonsporun eski videolarını izliyorum. oradaydım belgeseline bakıyorum hep. ve öyle gururlanıyorum ki anlatamam.ama şimdiki halimize bakınca yüreğim kapkara oluyor...
    herşeye rağmen trabzon benim sevdam.

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Yazinin tamamini okudum. Malesef icinde bulundugumuz durum bu. Her sey o kadar kisa süre icerisinde degisti ki. Atay Aktug döneminde saygi duyulan kaliteli bir takimdik. Masa basi oyunlarla sampiyonlugumuz engellenmese sampiyon da olacaktik. Olamamamiza ragmen herkez sampiyonlugu kimin hak ettigini biliyordu. Kisacasi her sey cok farkliydi. Senin de dedigin gibi kalitemiz formalarimiza bile yansimisti.
    Simdi ise gözlerine bakinca baskalnlik ve yöneticilik vasfi tasimadigina kanaat getirtecek insanlar var ve durumumuz ortada. Siradan bir kulüpten mazimiz disinda ne farkimiz kaldi? Ben hayatimda ilk kez fe-be, bejeke ve ge-se'nin maclarinin haricinde diger takimlarin da gelecek hafta kimlerle oynayacaklarini takip ettim. Cünkü onlarla puan yarisi icine girecek kadar düsürmüslerdi bu kulübü.
    Artik sadece adimiz kaldi. Bu gidisle o da kalmayacak. Trabzonspor düsmani medya kulübümüzün ismini anmayarak ismini de unutturmaya calisiyor. Oglun insallah fe-be li olmaz.
    Yazinda tek begenmedigim bölüm "Kavga ederim" cümlesi oldu. Biz burada kavga edersek düsünlerimizi nasil paylasiriz? Kavga oluyor diye, düsüncelerini istedikleri gibi yazamiyorlar diye forumlara katilmayan binlerce Trabzonspor taraftari var bu sitede. Herkez kavga edebilir ama bir sonuc cikmaz. Bu kulübe gönül vermis isek gönüldaslarimizla burada güzelce yazismak zorundayiz. Yeri geldigi zaman kavganin en okkalisini yaparim agzim da cok bozuktur ama kesinlikle burada gönüldaslarima, renkdaslarima kötü bir sey yazmadim. Biz burada kavga edersek nasil olur bu isler burada? Sana kisa sürede sifa diliyorum. Allah baska bir rahatsizlik vermesin.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli.

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Gercekten güzel yazi, bir nefeste okudum. Trabzonlu cocuklar genellikle akli bazi seyleri kavramaya basladiginda tekrar Trabzonsporlu oluyor. Fakat Trabzonlu olmayipta Trabzonsporu tutan benim gibiler gittikce azalir bu gidisiatla. Yasadigim sehirde beni uzaktan taniyan cok kisi Trabzonlu olmadigimi duyunca sasirirlar. Ben seni Trabzonlu bilirdim derler. Okadar kanima islemis.

Bu yönetimin bize kaybettirdigi "prestij" dir. Bu kazanilmasi kolay olmayan birseydir! Fakat size bir ornek vereyim, 2000 yilinda GS UEFA kupasini kaldirirken Ispanyanin en köklü takimlarindan biri olan Sevilla ikinci lige dusuyor. 7 yil sonra GS nerde Sevilla nerde herkes goruyor. Bugun ezikler ortalikta cirit atiyor belki ama inaniyorumki bizide bekleyen guzel gunler var.
    Kücük beyinlerin yönettigi büyük takimdir, Trabzonspor!

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ah ah harbi ya atay aktuğ varya kralmışta biz paralı burjuvanın yıldız gazına gelmişiz

ulan keske gene atay gibi biri gelse mesela AHMET AĞAOĞLU

EĞİTİM ŞART!!!

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Birazdan gülen yüzleriyle savunmaya geçer istikrarcı arkadaşlar. Hatta o kadar güler yüzlüdürler ki kendi kendinizden kuşku dahi duyarsınız acaba hakatende ben mi çok paranoyaklaştım diye
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Eren Uğur Ayar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Çok mükemmel bir yazı yazmışsın abi eline yüreğine sağlık.Herşeyi çok güzel analiz etmişsin.Üstüne şöylenecek bir söz yok tüm trabzonspora gönül verenlerin okuması gereken bir yazı olmuş...

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Reha abi yine mükemmel yazmışsın.Trabzonumuzu senede 3/4 kere görmek nasip oluyor bizlere, fakat öyle soğutulduk öyle rezil edildik ki bu gurbetlik bile önüne geçemiyor bazen.Bir insan takımına küser mi? gel gör işte nasıl küstürüldüğümüzü,biz bu haldeyken daha neyin ne olduğunu bilmeyen çocuklar ne yapsın,onları kim ayakta tutsun.onları kim yöneltsin Trabzonspora,eriyoruz,bitiyoruz durdursun birileri...
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Sencer Bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gercekten güzel yazi, bir nefeste okudum. Trabzonlu cocuklar genellikle akli bazi seyleri kavramaya basladiginda tekrar Trabzonsporlu oluyor. Fakat Trabzonlu olmayipta Trabzonsporu tutan benim gibiler gittikce azalir bu gidisiatla. Yasadigim sehirde beni uzaktan taniyan cok kisi Trabzonlu olmadigimi duyunca sasirirlar. Ben seni Trabzonlu bilirdim derler. Okadar kanima islemis.

Bu yönetimin bize kaybettirdigi "prestij" dir. Bu kazanilmasi kolay olmayan birseydir! Fakat size bir ornek vereyim, 2000 yilinda GS UEFA kupasini kaldirirken Ispanyanin en köklü takimlarindan biri olan Sevilla ikinci lige dusuyor. 7 yil sonra GS nerde Sevilla nerde herkes goruyor. Bugun ezikler ortalikta cirit atiyor belki ama inaniyorumki bizide bekleyen guzel gunler var.
    murat aynı duraum bendede war.bende trabzonsporluyum ama tokatlıyım benide trabzonlu biliyolarmıs.millet tokatlı oldugumu duyunca epey bi sasırdılar.tokatlıymısımda neden trabzonu tutuyormsum.millet o üc ezigi tutuyada ben en büyügünü tutmusum cokmu...bu takım kümeyede düsse basına 100tane nuride gelse trabzonsporluyum...

Ironguard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı greywolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şey 2 ay önce inatla gitmek istemediğim "psikiyatrist'e" mecburen gitmemle başladı.Öyle ya eskilerin "deli doktoru" dediği , yenilerin "yaşam koçu" dedikleri hekimler di bunlar , ee bizde eski kafalıyız; kulp'u doktora "deli doktoru" diyerek taktık.
    Ne yaşadıysam anlattım.Bir ümit şifa bekliyorum hekimden...Beyfendi her 20 kişiden birinde görülen yeni çağın hastalığı "panik atak" olduğumu söyledi.Bu duruma gelmemin sebebleri arasında fazla hassasiyet, sinir, alınganlık,stres ve üzüntü var...Bir ara doktora bizim "keltoş'u" şikayet ettim, sinirden maç seyredemez oldum dedim.Adam güldü.Dedi ki "artık kullanacağın anti deprasanlarla beraber , seni üzen kişi ve olaylardan da uzak duracaksın" dedi. Yani hayatımın gidişhatını sağlığım açısından değiştirmeliymişim....Tam da bunun üzerine "galati sendromu" yaşanınca ve bende buna tanıklık edince ilaçların miligramını biraz daha arttırdım.Malum Trabzonluysan 20 mg bile kesmez bünyeni....

Senede bir defa adam akıllı yazarım.Bazen uyarır, bazen bağırır, bazen kavga ederim; tıpkı hayatla olduğu gibi...O yüzden belki bu takımı tutmuşum;40 senedir gerçekle kavga ettiği gibi...

Beni tanımıyanlarınız için kısa bir biyografi vereyim; 34 yaşındayım 4,5 yaşında Doğukan adında bir oğlum var.Aslen Arnavut'um.1 yaşından itibaren beni büyüten Farazlu babam sayesinde Trabzonsporlu oldum.Ve hep Farozlu Reha olarak kaldım.Kim sorarsa sorsun Trabzon , farozluyumdur; ölene dek...

1989 yılından itibaren İstanbulda ki "gurbetçi gençler " gurubuna katıldım.Yaklaşık 17 senedir maça giderim; aynı arkadaşlarımla, öyle ki birbirimizi maçtan maça görürüz.Daha sonra ÇAKIR kardeşim 1999 yılında "kuzey yıldızlarını" kurduğunda sitenin ilk üyelerindendim.Eline ve yüreğine sağlık bugün bu noktaya gelineceğini o zaman görmüştüm.

Burada çok adamla çok renkdaşla kavga ettim.Her zaman Trabzonumun iyiliği içindi tartışmalar...Fakat beni hasta etme derecesine getiren "zorlu ekonomik şartların" yanında "trabzonumun" da bu hastalıkta pay sahibi olması artık limitin sonuna geldi.

Eşim hep derki "Trabzonspor bizden daha değerli değil mi?" "Hayır oğlumdan değil ama senden evet" derim.Ama bugünlerde 4,5 yaşındaki oğlum bana akıl almaz bir şeyler söyledi."Baba sen bana kızıyosun ama ben Feneri tutucam"....Ulan noluyo dedim, savaşı kayıp mı ediyorum? (yani Fenerli k.pederimle olan savaş) Oysa onlar çocuğu hiç zorlamıyorlar....Gerek yok ki; her yerde 100.yıl marşı çalıyo, bizimki çok sevmiş şarkıyı.Anasının cebi bile öyle çalıyormuş daha yeni duydum.Fenerin F sini bilmeyen eşim 40 yıllık fenerli olmuş.Dedim ya her yerde onlar var.Gazetede , televizyonda, sokakta Fenerium da, mağazada Fenerium da, radyo da marşlarda, yollarda bayraklarda....Allah aşkına biz 4,5 yaşında olsak bunları görüp te ne yapardık?
    Oysa oğluma gururla gösterebileceğim büyük bir alış -veriş mağazasının içinde bir TS CLUP yok artık...Ne TV haberi, ne yollarda bayrak, ne radyolarda marşlar...Oysa nevresiminden,donuna kadar resmi ürünlerle donattığım oğlumu İstanbul gibi bir şehirde yapayalnız kalmanın verdiği çaresizlikle Fenere kaptırmak üzereyim....Hala sen Fenerli olamazsın diyorum."tamam" baba diyor ama nerde peki bizim Trabzonspor?

Cenab-ı Allahım öyle bir yönetim nasip etti ki bize ; eskileri kibrit çöpüyle arar olduk.Oysa Hazret Özkan ve Atay beyi en çok eleştirenlerden biriydim.Meğerse Atay beyin tek ve en büyük suçu Ş.L arifesinde paraya kıyıp 2-3 takviye yapmamasıymış.Hatırlayın 2003 yılını Trabzonun en zirveye çıktığı ,bizim bahçelievlerdeki TS CLUP'un nerdeyse her saat dolu olduğu günler, Trabzonun lig maçlarını hayranlıkla kafelerde izleyen 50-60 başka takım taraftarlarını,Fatihimi, Symek'i, Gökdeniz'i, Yattara'yı; kupa golcümüz Mehmet yılmaz'ı, Fenerin belalısı Lee young'u; müthiş üçlü tolga-erdinç ve Emrahı....Hatırlayın Atay beyin kurumsallaşma hamlelerini, Sn.Burak Gürdal'ı ; marka değerini arttıran reklamları, harkesin hayranı olduğu Kappayı,ürün bazında en çok satan formaları; en profosyonel ve baskısı en çok tüketilen dergiyi; borsaya açılışı ve o güzel göz yaşartan reklamı; yeniden TRABZONSPOR'U beyinlere kazıtılan dönemi...Ve 2-3 transfer uğruna , 4-5 milyon dolar krediden kaçmak uğruna Anartosisle başlayan çöküşü.............

Unutmayın yıldız vaadiyle umut dolu gözlerele oy atılan "başkanı" unutmayın Fatihi,Symek'i, Lee'yi, Step'i...Unutmayın Ş.L finali görmüş Türkiyedeki tek topçu Musampayı oynatmayı beceremiyeni, Unutmayın Yattara'yı soğutup, psikolojisini bozup taraftarın önüne atanı; Unutmayın M.keçeli 'nin Musampa dan daha iyi olduğunu iddaa edeni; Unutmayın Smyekin gittikten sonra "keltoş" hakkında dediklerini, Unutmayın Step'in ve Akyel'in dediklerini; Unutmayın Ayman kazığını, araştırın Ayman'la akrabalığını malum kişinin yoksa Ayman gümüşhaneli mi? Unutmayın Risp gibi binlerce Trabzonda genç olduğunu; Unutmayın Ali güzeldal'ı,Cem Demir'i; Unutmayın size unutturulacak Enis'i, Yunus'u , Yusuf'u ve nicelerini; Unutmayın stad maketlerini; Unutmayın 24 saat yaşayan hayalet stadları; Unutmayın "başkanınızın" başbakanla ahbaplığını,; Unutmayın ahbaplık adına verilen Fener maçlarını; Unutmayın "misafir takım seyircisi mağdur edilmiştir" diyene sandıkta cevap verenleri, bugün başımıza musallat edilen "başkanı" yıldız vaadiyle başımıza koyanları , amaçları Trabzon ve Trabzonsporu bitirmek olanları ve bunun için en güzel yöntem olan "içten çökertmeyi" bugüne kadar başarıyla uyguluyanları;UNUTMAYIN BAŞKANIN GERÇEK YÜZÜNÜ, GERÇEK NİYETİNİ,SEVDİĞİMİZE SİYASET BULAŞTIĞINI, SEVDİĞİMİZE ZİHNİYET BULAŞTIRILDIĞINI UNUTMAYIN....Unutmayın siyaset yapıyor diye kırdığımız büyük, güzel ve mert insan Ünal'ı ; Unutmayın Ünal'ın para yı değil futbolu tercih ettiği için bize geldiğini....Unutmayın dünyası küçük, korkak, kapasitesi dar, şovenist, yıldız düşmanı, ön libero manyağı, beşiktaşlı T.D UNUTMAYIN........Daha sayamayacağım bir çok şeyi,kişiyi ve olayı ben unutsamda siz UNUTTURMAYIN!!!!

Senede bir yazarım; uyarırım, kızarım, kavga ederim ama beni bilen bilir ben Adam'ım ; ben orda doğmasamda Uçaktan stadı görüp ağlayanım; ben onun uğruna coplananım, ben onun uğruna yaralananım,ben onun uğruna binlerce kilometre kat edenim, ben onun uğruna hastalanan sağlığını kaybedeninim, ben sizim , ben Trabzonluyum ama ONLAR DEĞİL...ONLAR BİZİ BÖLMEK İÇİN, BİZİ YIKMAK İÇİN GETİRİLDİ....UYANIN VE MASAYA ARTIK YUMRUĞUMUZU VURALIM.....

Sabırla okuyan herkese kucak dolusu sevgi ve saygılar...

REHA DİLEGE

Helal olsun katılmamak eldemi? Şu nurinin avukatlığını yapan arkadaşlarda okusunlar
    ALBAYRAK, STADINI DA AL GİT! BU TAKIM SANA FAZLA BÜYÜK

Cabri61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

mükemmel olmuş.içinde olduğumuz durumu özetleyen bir yazı.biz mahallede top oynarken hami aşğıya hami yukarıya oynuyorduk.herkesin dilinde hami vardı.şimdi alex lafı dolanıyor.ayman,keçeli diyecek değiller tabi.bu iniş nereye kadar devam edecek!

^^kaplan^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi hakkatten süper yazı içinde bulunduğumuz durumu çok açık ve net bir şekilde dile getirmişsin teşekkürler üzerimize düşeni hep beraber yapmamız gerekiyorrr
    Saçı Sarı Teni Kara Bu alemde Teksin İbrahim Yattara

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Olgun Cabri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mükemmel olmuş.içinde olduğumuz durumu özetleyen bir yazı.biz mahallede top oynarken hami aşğıya hami yukarıya oynuyorduk.herkesin dilinde hami vardı.şimdi alex lafı dolanıyor.ayman,keçeli diyecek değiller tabi.bu iniş nereye kadar devam edecek!
    keçeli keçeli topun başında burdan nefis şutları var keçeli wurdu TAÇ

Diyecek halleri yok çocukların

EĞİTİM ŞART!!!

Thedoors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tek solukta okunulası bi yazı...teşekkürler..Takımın için yaptıgın fedakarlıklar,trabzonsporun gelecekteki taraftar potansiyeli ve kaybedilen saygınlık...Aklı başında her Trabzonspor taraftarının görmezden gelemiyeceği şeyler bunlar,yeterince tenkit ettiğimiz halde ki ediyoruz, bişiyler değişicekmiş gibi durmuyo benim gözümde..vecizliğine inandığım ambiyani bi cümle vardır hani..Aşağı tükürsen sakal,yukarı tükürsen bıyık..
    ''Hırçın,bıçkın,asi ve dimdik duran bu Karadeniz çocukları,sadece sahilde değil,açık denizde de boğuştular.''

Can Yüce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yazın için çok teşekkürler reha kardeş , bu forumdaki hemen hemen herkesin dileğini yazıya güzelce dökmüşsün , ben de istanbulda yaşayan ve burada büyüyen bir trabzonsporluyum aslen de trabzonluyum , ilk orta lise üniversite hayatım hep diğer eziklerle mücadeleyle geçti hiç yılmadım umudumu yitirmedim ama artık sanırım deniz bitti
    bu yönetim ve TD malesef takımımızı sıradanlaştırmayı başardı , takımda ne oyuncu ne kalite kaldı , trabzonun öz çocukları , altyapıdan gelenler , paf tan gelen oyuncular bir şans verilmeden küstürüldü , şanlı tarihimiz son 5 yıl içinde aldığımız inanılmaz başarısız sonuçlarla doldu , örnekler o kadar çok ki devam etmek istemiyorum ...
    bu sene malesef o kadar umutsuzum ki yazıklar olsun , futboldan dahi soğudum , ilk iş ligtv yi iptal ettim , kısmetse hiç bir maça da gitmeyeceğim , zaten alış veriş yapacak TS Club da kalmadı , olanlarda da almaya değecek bişey yok , tek umudum 11 Aralık !..
    inşallah kongre yeniden doğuşumuz olacak...

can
    Asla yalnız yürümeyeceksin...

Ironguard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okuyunca albayrağa olan sinirim bir kat daha arttı
    ALBAYRAK, STADINI DA AL GİT! BU TAKIM SANA FAZLA BÜYÜK

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Hocam napmışsın sen ya! Helal Olsun. Eline yüreğine , Trabzonsporluluğuna sağlık..

Unutmayacağız! -
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

MehmeTS_ADANA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

vay be vallahi etkilenmemek elde değil.bizim takım son 25 yılda 3-4 defa şampiyon olabilseydi.adanada tuttuğum takımı sorduklarında cevap ts olunca kim bana başka takım bulamadınmı diyebilirdiki
    bizim en büyük hatamız tam iyi bi takım kurduk seneye 1-2 sağlam takviyeyle rahat şampiyonluğa oynarız dediğimizde en iyi adamlarımızı satmamız yada takımdan soğutmamız
    hami,tolga seyhan,szymek.fatih, step
    Futbol basit bir oyundur.Zor olan basit oynayabilmektir

Johann CRUYFF

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Reha abi çok çok çok etkilendim,ne kadar güzel ne kadar açık anlatmışsın.Bir nefeste okudum,göz yaşımı akıta akıta...Trabzonspor dolu yüreğine sağlık.

Kıymetlim,kutsalım,sevgilim yitiyor.Dibe vurmadan sıçrayamayız artık açık.Dibi bulduk mu yoksa hala yolumuz var mı bilmiyorum.Ama tez zamanda bu acımız dinsin istiyorum,herkes gibi.

''Küçüldük küçüldük minnacık olduk'' demişti forumdan bir üyemiz.Ne doğru demiş,ne yerinde!

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Reha kardeş,söylediklerın de o kadar haklısın ki Trabzonspor efsanesini yok etmeye çalışanlara verilecek en iyi cevap belki de.futboldan anlamayan insanların kendilerini ve takımlarını satacak kadar küçülmeleri,Trabzonspor'u amatör takımlara karşı aciz duruma getirenleri kimse görmüyor yada görmezlikten geliyorlar.elimizdeki yıldızların satılması,söz verilenlerin yapılmaması sadece oyalamadan başka bişi değildir.

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Attığımız gollerde benim gibi delice sevinen,rakipler gol attığında onları TV'den dövecek kadar ileri giden 7yaşındaki kızım ve henüz annesinin karnındaki kardeşinin bir başka takım taraftarı olma ihitimali beni ölümden beter eder.Fakat yazıdaki şartlar geçerli olduğu sürece nasıl ve nereye kadar koruyabiliriz çocuklarımızı bilemiyorum.Reha kardeşim en iyisi sen ''deli doktorunun'' telefonunu verde ...
    Beklemeyi bilen amacına ulaşır. JOSEPH DE VILLELE.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ellerinize sağlık.Çok güzel bir yazı olmuş...

Unutmayacağız...!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)