Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 74 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Unutmayın Ve Uyanın...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Reha abi yine coşmuşsun, hayat böyle bazen sevinç, bazen keder... Ancak yazının bazı kısımlarında hızını alamamışsın biraz salladın gibi Güzel yazı oldu, tebrikler. Özlemişim böyle yazıları okumayı.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Can Tuna Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Müthiş yazmışsın.

@FLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

inadına atay aktuğ
    Trabzon'da dogan Kanuni Sultan Süleyman
    Padişahlar arasında en uzun süre ve en çok topraga sahip olandır
    çünkü o da bizim gibi BİZE HER YER TRABZON demiştir .

ÖmerFarukYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yeter Artık Harekete Geçmenin Zamanı

--------------------------------------------------------------------------------

İlk Once Butun Trabzonsporlu Kardeşlerime Allahtan Sabır Diliyorum.

Arkadaşlarım

Biz Trabzonsporun Taraftarlarıyız. Trabzonsporu Oluşturan Öğelerin En Önemli Parçalarından Birisiyiz.

Trabzonsporu Bizim Kadar Seven Kıskanan Trabzonspor İçin Bizim Kadar Üzülen Ağlayan Olmaz Olamaz.

Peki Madem Oyle Nie Elimizden Sadece Forumlara Yazmak Geliyor.Nie kafamızdaki Onca Mantıklı Fikri

Faaliyete Geçirmeyelim.

Nasıl Mı Olacak

Söyliyeyim

Kocaelispor Taraftarları Yönetim rezaletliklerinden Bıkıp Başkanlığa Kendi Adaylarını Koydular

Ve Onu Seçtiler Şimdi İstedikleri Kocaelisporun İsmine Yakışır Adayları İkna Edip Kendileri Yeniden Oy

birliğiyle seçip Başkanlığa Oturtuyorlar

Ama Başkanla Sözleşme İmzalıyorlar Eger İstemedikleri Bir Durum Olursa Oy birliğiyle İndiriyorlar.
    (Tabi Sadece Uye Taraftarlar)

Bu bizde Nasıl Olur Derseniz

Bizde aynısını Yapabilirsek Yaparız Artı Yönetimde Bizden Taraftar Temsilcileri Bulunur Ve Taraftarların Görüşlerini Yonetime Soyler

Bilmiyorum Çok mu Uçuk Kaçık Düşünüyorum

Trabzonsporumuzun Son zamanki Durumlarından mı Çatlaklaştım Onuda Bilemem Ama Ben Artık Sıkıldım

Biz Trabzonspor Taraftarlarıyız

Trabzonsporu Oluşturan Degerlerın %70 80 niyiz

Yapabiliriz Gibi Duruyor Ama Once Taraftar Gruplarının Tek Bi Düşünce Altında Birleşmesi Gerekiyor

Ben Gene Yazıyim Dedim

Zaten Elimden Baska Bişe Gelmiyor

Artık Geri Yorumlar Size Kalmış

Gene Soyluyorum Hakkımızda Hyırlısı Neyse O olsun

Saygılarımla

EĞİTİM ŞART!!!

Şahin Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Reha abi eline koluna yüreğine sağlık. Bir vaka ancak bu kadar açık net özetlenir.

Malesef takımımız vaka durumunu almıştır.

Bende oğluma takımımı tutturabilmek için elimden geleni yapmama rağmen başaramadım. Son yıllardaki halimizi gördüğümde ise iyi ki daha fazla ısrar etmemişim dedim kendi kendime. Benim üzüntümü iyi ki o çekmeyecek der oldum kendi kendime.
    TRABZONSPOR.

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Bu güzel yazı için teşekkürler kardeş.Gerçekten çok güzel olmuş duygularımızı aktarmışsın bu yönetim siyasetle geldi bizim gücümüzle gidecek inşALLAH.

smertkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Standart Yürekten sevmek

Trabzonspor sevgisi herhalde başka anlatılamazdı.
    Hakkında şikayet edilen yönetim ile TD ve destekçileri artık bizden Mantıklı Sevmemizi bekliyorlar.
    İş Mantıklı sevmek olunca Üç ezikleri sevmek bize göre daha önde geliyor.25 yıl dile kolay saman alevi başarılar hariç ne durumdayız.Sayılar ortadadır.Mantıkta basittir 1>0
    Biz ise körü körüne, tutkuyla seviyoruz ve Trabzonsporu Trabzonspor yapanda bu tutku.Bizim için bu sevgide Mantık yok.

Stad projesini tutturmuşlar gidiyorlar, Caminin süsü cemaati olduğuna göre Stadın süsüde herhalde martılar olmayacaktır.

Geçende bir kanalda TS cincon 5-3 maçını izledim. Yenmerk başkaydı ama Sahada Futbol vardı, Selahahttin bie top oynuyordu.Takım Ortasahadan tereyağından kıl çeker gibi çıkıyordu. Kevin Campell takımı eline almış Ona Vugrineçte katılınca hucum zenginliği vardı. Abdullah soldan yaptığı bindirmeler kesstiği toplardan fazlaydı.Mehmet Zengin bile Sağdan bindirme yapıyordu.

Şimdi senin kel diye andığın futbol dehası Ersenden Kevin Campell, Aymandan Vugrineç çıkarmaya çalışırken yetmiyor.Abdulklahı görmüş bir seyirciye Cellaleddini yutturmaya çalışıyror.Takım Futbol oynayamıyor orta sahadan çıkamıyor.Kanat bindirmesi yok.

Seyircide Zaten Bu Mantıklı Sevgi beklentisini hissetmiş olacakki; Son maçtaki Tezahüratı böyleydi

Sevdim Seni bir kere başkasını sevemem
    Deli diyorlar bana desinler değişemem

Adımız deliye çıksada Gerçekten delirsekte seni Sevmekten Vaz geçmeyeceğiz Trabzonspor.

Seni Yürekten seveceğiz, Eski sevdaluklar gibi ve bizim sevdamız hiç bir zaman direkten dönmeyecek.
    Ayrıntı meselenin ta kendisidir.

anaras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bizi takan yönetim yokki. adam gibi trübünde tepki dahi veremiyoruz. versekte etkili değil. adamlar tiii ye bile almıyor taraftarı. umurlarında bile değil takım hepsi cebini düşünmenin derdinde.

Semih GÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Eskiden içimde taşıdığım bir olgu vardı yeri dolmayacak kadar büyükve büyüorduda şimdi bakıyorum o olgu yerini alışkanlıkların devamı şeklini aldı...Olgudan eser kalmadı şimdilerded tüylerimi ürperten geçmiş yıl videoları...
    isyandı şimdi aciz oldu...
    38 yıldır olduğu gibi yine buradayız,
    Küllerinden doğmanı bekliyoruz...?
    " Gülüşümüzü astık intehar koğuşlarına,ya ölelim yada görelim artık...?.."

capa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

çok güzel yürekten bir yazı ve doğru tespitler

teşekkürler
    12 Eylül ihtilalini niye yaptılar biliyor musunuz?
    - Trabzonspor'u durdurmak için.(Nihat Genç)
    Darbe sırası bizde...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Arkadaşlar yazı güzel ama mesajı alamıyoruz sanırım. "Yazı çok güzel hebe hebe" deyip geçiyorsunuz. Bu takımı gerçekten seviyorsanız kafa kafaya verip bir şeyler yapmalıyız.

"Biz ne yapabiliriz ki" diyorsak eğer taraftarlığınızı ve takım sevginizi gözden geçirin derim.

Artık Hareket zamanı. Pasifize edilmiş afyon bağımlıları gibi tüm bu olanları oturup köşemizden mi izleyeceğiz yani? Bu sayfalardan organize edilip yayılacak büyük bir hareketle bence yönetime sesimizi daha net duyurur, taraftarın bu takımın gerçek sahibi olduğunu onlara gösterebiliriz. Bu forumdaki akl-i selim insanları düşündüğümde muhtemel bir "toplu" hareketin sonuçları beni heyecanlandırıyor açıkçası.

Hareket zamanı!

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

reha abi çok doğru yazmışsın.maalesef çok üzücü olsa da yazdıkların bunlar trabzonsporumuzun gerçekleri.
    özellikle oğlun konusunda ne kadar hassas olabileceğini ve durumu anlıyorum.inanılmaz zor bir durum.
    ama biz böyle anca yatan,yeri gelince laf atan ama icraattan kaçan taraftarla bir yere varamayız!

benim hafızam iyi değil pek hatırlayamam.zamanında ogün bizde kaptanken bir cenaze namazında saldırıya uğramıştı nedendi hatırlatan olabilir mi acaba?
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Takım tutmak farklı, adam tutmak farklı...

Kasım Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Üstadım çocuğun inşallah fenerli olmaz ne diyeyim..
    cinconun UEFA kupasını aldığı dönemler benim de küçük kardeşimin yeni yeni konuşmaya başladığı zamanlardı..
    Günün birinde evde bir galatasaray diye nida ettı ki sormayın..
    Zor caydırdık..
    Ama şimdi düşünüyorum da arkadaşları ile maç muhabbeti ederken onu Trabzonsporlu yaptığım için acaba bana ara ara söver mi arkamdan?
    Sövse haksız mı?
    Facebook

Sakin çocuk KHE

coskun0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı eren_ayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok mükemmel bir yazı yazmışsın abi eline yüreğine sağlık.Herşeyi çok güzel analiz etmişsin.Üstüne şöylenecek bir söz yok tüm trabzonspora gönül verenlerin okuması gereken bir yazı olmuş...

renkdaşıma katılmamak elde degil...abiii helal olsun herseyi cok güzel ozetlemişsin ..v uralım artık yumruklarımızı masaya...seni tebrik ediosum abiii
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA İSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAĞIMIZ OLMADIĞI GİBİ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERİR ''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Angry Unutmayin

Alıntı 10 numara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ------------------------------------------------------------------------

Tüm Trabzonspor taraftarının duygularına tercüman olan bir yazı...çok güzel olmuş ancak şaşırdığım birşey var poetricus - farabi gibi yorumlarıyla sitenin duayenlerinden olan kardeşlerimizin yorumlarını bu başlıkta göremedim...

neden acep

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
    Burada pek sevildiğimi söyleyemem,ondandır belki,canları sağolsun; Bu arada duygularımı paylaşan ve fikir üreten tüm dostlara sevgiler,Sana da Gamze...Heralde yazıyı okuyan tek bayan sen oldun...

Sonumuz kötü ama yapacak bir şey bulamıyorum en azından benim kafa sağlığım şu an ona müsait değil...Şu Gürcistan maçında bile gördük ki , başımızda Z.D olduğu sürece bu takım ilk 4 e bile giremez...

Yapılacak tek şey ilk Ankara maçında toplu bir protesto gerçekleştirmek, umarım Sivas maçından kazara alınacak olumlu bir sonuç;bazı şeylerin üzerini örtmez...

..
    Akşam çocuğumun boğazından geçen lokmayı sindirebilmesidir TRABZONLU oluşum!

Semih58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sevdim seni bir kere başkasını sevemem
    Deli diyorlar bana desinler değişemem desinler değişemem
    TRABZONSPOR'um.

Çok şeyden pişmanlık duydum Bir tek TRABZONSPOR'dan duymadım.Yaşım 40 hala gözümün önünde Ali Kemal'ler,Necati'ler,Güngör'ler var.
    Ben seni unutmak için sevmedim TRABZONSPOR'um.
    Baskalari ile ugrasmak kendinle ugrasmaktan daha kolaydir.
    Kobra

ayvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Van

Standart LÜtfen Okuyunn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DİKKAT DİKKAT DİKKAT DİKKAT DİKKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(gençts'den mehmethan'ın yazısından alınmıştır)

İŞTE YAZI

1- Dünyada kendi evinde en uzun süre yenilmeyen tek takım 90 maç üst üste

1975-76 sezonunda 7.hafta altay maçı 1-2
    1981-82 sezonunda 18.hafta zonguldak maçı 1-3

2- İlk italyan takımını biz eledik avrupa kupaları' nda. Perugia..

3- fenerin 7 sene 4 ay içerde dışarda tam 22 maç bizi yenememesi iki takim arasindaki bir rekordur.

4- Ali Sami Yen'de gs'ye avrupa kupaları dahil hiç kimse 5 tane gol atmamıştı... Biz atana kadar tabi

5-Bizim Liverpool' u yendiğimiz sene liverpool 2 kere yenilmiş, biri bize biride ligde..

NOT: Senesi tüm dünya, avrupa kupasında finalin adı TS - Liverpool olacak diyormuş ama erken eşleşmişiz Liverpool o sene katıldığı tüm kupaları almış

6-Trabzonspor'un şampiyonluğu tarihe geçti

1979-1980 sezonunda sampiyon olan Trabzonspor tarihe geçti?

Bordo-mavili ekip, 1979-80 sezonunda 30 maçta kaydettiği 25 golle 0.833'lük gol ortalamasıyla "dünyanın en negatif şampiyonu" ünvanını elde etti. Negatif şampiyonluk sıralamasında ikinci sırada bir Orta Afrika ülkesi olan Senegal'in Jeanne d'Arc takımı yer alıyor. 2000-01 sezonunu sampiyon tamamlayan Jeanne d'Arc, 26 maçta 22 gol atmiş ve 0.846'lik ortalamayla Trabzonspor'u izledi. 1985 yılında Brezilya şampiyonluğunu kazanan Coritiba'nın 29 maçlık bilançosunda 12 galibiyet, 7 beraberlik ve 10 yenilgi bulunuyor. 3. sırada bulunan Sambacılar, bu maçlara 25 gol sığdırırken, 0.862'lik ortalama tutturmus. 4. sırada bir Isveç takımı bulunuyor. 1998 yılında şampiyonluk kazanan AIK'in 26 maçta attıgı 25 gol, ortalamalara 0.962 olarak yansımış. 5. sırada 1983-84 sezonunda Katar Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Al-Rayyan bulunuyor. Katar ekibi, 12 maça 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi sığdırırken, 15 gol atmış ve 1.25'lik ortalama tutturmuş.

7-Türkiye Süper Lig tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle yurt dışına futbolcu satan Türk takımı

8-Bütün şampiyonluklarını TÜRK Teknik direktörlerle alan tek TÜRK takımı.

A.Suat Özyazıcı:4
    Özkan Sümer:2

9- Şampiyonluklarının tamamında kadrosunun tamamı Türk olan tek takımı
    SEZON 1975 - 1976

TRABZON SPORUN KADROSU :Mustafa, Şener, Kadir, Necati, Cemil, Bekir, Faruk, A. Yavuz, Ali Kemal, Hüseyin, Mehmet Cemil, Ahmet, Turgay SEMERCİOĞLU, Necmi, Serdar, Şenol GÜNEŞ, Tuncay, Güngör, Engin, İhsan, Hüsnü Özkara
    DERECE : Şampiyonluk
    ----------------------------------------------------------------------
    SEZON : 1976 - 1977
    TRABZON SPORUN KADROSU : Şenol, Turgay, Necati, Kadir, Cemil, Bekir, Ali Yavuz, Hüseyin, ali Kemal, Necmi, Ahmet, Güngör, Selahattin, Serdar, Mehmet, Cemil, Engin, Ünsal, Hüsnü, Eyüp, Tekin
    -------------------------------------------------------------------------
    SEZON : 1978-1979
    TRABZON SPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Necati, Hüsnü ÖZKARA, Mustafa, Tuncay, Yaşar, Mehmet EKŞİ, Serdar BALİ, Necdet, Selahattin, Cengiz, Orhan, Ahmet Ceylan, Hüseyin, Güngör ŞAHİNKAYA, Levent, Faruk
    SEZON : 1979 - 1980
    TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Arif, Hüsnü, Mustafa GEDİK, Yaşar, Güngör, Selahattin, Tuncay, Levent, Galip, Serdar BALİ, İskender GÜNEN, İsmail, Cemil, Ahmet CEYLAN, Cengiz, Necati ÖZÇAĞLAYAN, Faruk
    SEZON : 1980 - 1981
    TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Necati, Hüsnü, İbrahim, Arif, Güngör, Şenol USTAÖMER, Sinan, Mustafa, İskender, Ahmet, Tuncay, Cemi, Ali, Osman DENİZCİ, Bahattin GÜNEŞ, Yşar, Selahattin, Levent, Faruk
    SEZON : 1983 - 1984
    TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay SEMERCİOĞLU, Necati, Bahattin GÜNEŞ, Şenol USTAÖMER, Lemi ÇELİK, Osman DENİZCİ, Hasan VEZİR, Hasan ŞENGÜN, Kemal SERDAR, K. Osman, Güngör, İsmail HAKKI, Sinan, İhsan, İsmail, Mustafa, Mehmet, Gökhan, Levent

10- Türkiyede en uzun gol yemeyen kaleci ünvanı şenol güneşindir. Gol yememe rekoru 1129 dakikadır.

11- 9 sezonda 6 şampiyonluk 3 ikincilik aldığını bilmeyen yoktur

12- Süper lige çıktıktan 1 sene sonra şampiyon olan tek takım

13- En az gol yiyerek (6 gol) şampiyon olan tek takım

14- Avrupa maçlarında galibiyet sayısı mağlubiyet sayısından daha fazla olan tek takımız.

15- Türk takımlarının Avrupa Mücadelelerinde elde ettiği EN FARKLI GALİBİYET
    6-0 Trabzonspor-FK Vllaznia

"Büyüklüğümüzü Tartişanlara Örnekler"

--Eskiden Trabzonspor maçlarını izlemekten sıkılırdık çünkü hep rakip kaleciyi izlerdik. (TURGAY SEREN)

--Eskiden Avni Aker'de korner kullanan takım kendini başarılı sayardı. (RIDVAN DİLMEN)

-- Futbolculuk dönemimde Avni Aker'e çıkarken ayaklarım titrerdi. (Samet Aybaba)

--"Liverpool Hatırası"

1976-1977 Sezonu Sampiyon Kulüpler Kupasi Sampiyonu Liverpool o sezon Trabzonspor'la oynadigi ilk maçı 1-0 kaybetmiş, ikinci maçta Trabzonspor'umuz yine iyi bir oyun ortaya koymus fakat tecrübesizligine yenilerek sahadan 3-0 mağlup ayrılmıştı. Liverpool Teknik Direktörü BoGörüşürüz Paisley'in Ingiltere'deki maçtan sonra Ingiliz gazetecilerle basın toplantısı:

"Gördünüz işte bu takıma yenilmiştik, Bugünde yenilebilirdik, Allah'tan tecrübesizdiler. Bu maçtan sonra kupayı alacagimiza inaniyorum. Sanmıyorum ki bir daha böyle bir takım karşımıza çıksın..."

Evet gerçekten de öyle oluyor ve Liverpool o yıl Şampiyon Kulüpler kupasını müzesine götürüyordu. Üstelik Trabzonspor'a 1-0 kaybettiği maçın dışında tüm maçları kazanarak...

Ingiliz Gazeteciler Liverpool'un aldığı kupa sonrası şu yorumları yaptılar:

"Evet Avrupa'nin en büyüğü Liverpool fakat, en büyüğü yenen tek takim Trabzonspor'u da kutlamak gerekir"...

Trabzonspor'un 36 Yilda Kazandığı Kupalar

Türkiye Ligi : 1975-76, 1976-77, 1978-79
    1979-80, 1980-81, 1983-84
    (toplam 6 kez)

Türkiye Kupasi : 1976-77, 1977-78, 1983-84 1991-92, 1994-95, 2002-2003, 2003-2004
    (toplam 7 kez)

Cumhurbaşkanlığı Kupası: 1975-76, 1976-77, 1977-78, 1979-80, 1982-83, 1994-95
    (toplam 7 kez)

Başbakanlık Kupası: 1975-76, 1977-78, 1984-85 1993-94, 1995-96
    (toplam 5 kez)

"Nasıl Mi Büyük Olunur?" İşte Böyle

1975-76 Sezonu İlk Şampiyonluk Hatırası:

Dönemin Ünlü Milliyet Gazetesi Politika Yazari Öysan Öymen Trabzonspor'un Fenerbahçe'yi yendigi maçtan sonra gazetedeki "Politika Kazani" köşesinin ismini ilk kez "Spor Kazani" olarak değiştirir ve "Düzen Değişti" başlığı altında şu yazılara yer verir...

-Böyyük takim,Böyyüüük Kulüp.. Nedir?

- Fenerbahçe,Besiktas,Galatasaray...Yani üç büyükler...Anlayacağınız İstanbul takımları...Diktatörler gibi ömür boyu başımızın tacı kalmak istiyorlar...

- Neden?

- Çünkü hep onlar şampiyon olacak, yıllarin monopolü değişmeyecek, alışılmış düzen yıkılmayacaki, bozulmayacak yıllar önce kadastrosu yapılan puan cetvelinin üst kademelerindeki mukaddes Mulkiye'ye onlardan başkası yaklaştırılmayacak...Ama ne oldu...

- İstanbul nire, Trabzon nire?

- Nire ama, işte Karadeniz'in sahil kentinde Hamsi ve Mısı unu kokan bir el bu düzeni değiştirdi...Yaşa TRABZON...İste gerçek şampiyon...

Mesela bi kaç örnek vermek gerekirse hangi takim 10 yilda 6 şampiyonluk kazanmiş, hangi takım 1 sezon boyunca sadece 6 gol yiyerek şampiyon olmuş..
    16-Avrupa'da bir turda en fazla gol atan Türk takımı
    (Trabzonspor:6-0Vllaznia, Vllaznia:0-4: Trabzonspor)
    varsa yoksa

BORDO MAVİ

cyberentalpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı xxtrabzon61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DİKKAT DİKKAT DİKKAT DİKKAT DİKKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(gençts'den mehmethan'ın yazısından alınmıştır)

İŞTE YAZI

1- Dünyada kendi evinde en uzun süre yenilmeyen tek takım 90 maç üst üste

1975-76 sezonunda 7.hafta altay maçı 1-2
    1981-82 sezonunda 18.hafta zonguldak maçı 1-3

2- İlk italyan takımını biz eledik avrupa kupaları' nda. Perugia..

3- fenerin 7 sene 4 ay içerde dışarda tam 22 maç bizi yenememesi iki takim arasindaki bir rekordur.

4- Ali Sami Yen'de gs'ye avrupa kupaları dahil hiç kimse 5 tane gol atmamıştı... Biz atana kadar tabi

5-Bizim Liverpool' u yendiğimiz sene liverpool 2 kere yenilmiş, biri bize biride ligde..

NOT: Senesi tüm dünya, avrupa kupasında finalin adı TS - Liverpool olacak diyormuş ama erken eşleşmişiz Liverpool o sene katıldığı tüm kupaları almış

6-Trabzonspor'un şampiyonluğu tarihe geçti

1979-1980 sezonunda sampiyon olan Trabzonspor tarihe geçti?

Bordo-mavili ekip, 1979-80 sezonunda 30 maçta kaydettiği 25 golle 0.833'lük gol ortalamasıyla "dünyanın en negatif şampiyonu" ünvanını elde etti. Negatif şampiyonluk sıralamasında ikinci sırada bir Orta Afrika ülkesi olan Senegal'in Jeanne d'Arc takımı yer alıyor. 2000-01 sezonunu sampiyon tamamlayan Jeanne d'Arc, 26 maçta 22 gol atmiş ve 0.846'lik ortalamayla Trabzonspor'u izledi. 1985 yılında Brezilya şampiyonluğunu kazanan Coritiba'nın 29 maçlık bilançosunda 12 galibiyet, 7 beraberlik ve 10 yenilgi bulunuyor. 3. sırada bulunan Sambacılar, bu maçlara 25 gol sığdırırken, 0.862'lik ortalama tutturmus. 4. sırada bir Isveç takımı bulunuyor. 1998 yılında şampiyonluk kazanan AIK'in 26 maçta attıgı 25 gol, ortalamalara 0.962 olarak yansımış. 5. sırada 1983-84 sezonunda Katar Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Al-Rayyan bulunuyor. Katar ekibi, 12 maça 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi sığdırırken, 15 gol atmış ve 1.25'lik ortalama tutturmuş.

7-Türkiye Süper Lig tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle yurt dışına futbolcu satan Türk takımı

8-Bütün şampiyonluklarını TÜRK Teknik direktörlerle alan tek TÜRK takımı.

A.Suat Özyazıcı:4
    Özkan Sümer:2

9- Şampiyonluklarının tamamında kadrosunun tamamı Türk olan tek takımı
    SEZON 1975 - 1976

TRABZON SPORUN KADROSU :Mustafa, Şener, Kadir, Necati, Cemil, Bekir, Faruk, A. Yavuz, Ali Kemal, Hüseyin, Mehmet Cemil, Ahmet, Turgay SEMERCİOĞLU, Necmi, Serdar, Şenol GÜNEŞ, Tuncay, Güngör, Engin, İhsan, Hüsnü Özkara
    ----------------------------------------------------------------------
    SEZON : 1976 - 1977
    TRABZON SPORUN KADROSU : Şenol, Turgay, Necati, Kadir, Cemil, Bekir, Ali Yavuz, Hüseyin, ali Kemal, Necmi, Ahmet, Güngör, Selahattin, Serdar, Mehmet, Cemil, Engin, Ünsal, Hüsnü, Eyüp, Tekin
    SEZON : 1978-1979
    TRABZON SPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Necati, Hüsnü ÖZKARA, Mustafa, Tuncay, Yaşar, Mehmet EKŞİ, Serdar BALİ, Necdet, Selahattin, Cengiz, Orhan, Ahmet Ceylan, Hüseyin, Güngör ŞAHİNKAYA, Levent, Faruk
    SEZON : 1979 - 1980
    TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Arif, Hüsnü, Mustafa GEDİK, Yaşar, Güngör, Selahattin, Tuncay, Levent, Galip, Serdar BALİ, İskender GÜNEN, İsmail, Cemil, Ahmet CEYLAN, Cengiz, Necati ÖZÇAĞLAYAN, Faruk
    SEZON : 1980 - 1981
    TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay, Necati, Hüsnü, İbrahim, Arif, Güngör, Şenol USTAÖMER, Sinan, Mustafa, İskender, Ahmet, Tuncay, Cemi, Ali, Osman DENİZCİ, Bahattin GÜNEŞ, Yşar, Selahattin, Levent, Faruk
    SEZON : 1983 - 1984
    TRABZONSPORUN KADROSU : Şenol GÜNEŞ, Turgay SEMERCİOĞLU, Necati, Bahattin GÜNEŞ, Şenol USTAÖMER, Lemi ÇELİK, Osman DENİZCİ, Hasan VEZİR, Hasan ŞENGÜN, Kemal SERDAR, K. Osman, Güngör, İsmail HAKKI, Sinan, İhsan, İsmail, Mustafa, Mehmet, Gökhan, Levent

10- Türkiyede en uzun gol yemeyen kaleci ünvanı şenol güneşindir. Gol yememe rekoru 1129 dakikadır.

11- 9 sezonda 6 şampiyonluk 3 ikincilik aldığını bilmeyen yoktur

12- Süper lige çıktıktan 1 sene sonra şampiyon olan tek takım

13- En az gol yiyerek (6 gol) şampiyon olan tek takım

14- Avrupa maçlarında galibiyet sayısı mağlubiyet sayısından daha fazla olan tek takımız.

15- Türk takımlarının Avrupa Mücadelelerinde elde ettiği EN FARKLI GALİBİYET
    6-0 Trabzonspor-FK Vllaznia

"Büyüklüğümüzü Tartişanlara Örnekler"

--Eskiden Trabzonspor maçlarını izlemekten sıkılırdık çünkü hep rakip kaleciyi izlerdik. (TURGAY SEREN)

--Eskiden Avni Aker'de korner kullanan takım kendini başarılı sayardı. (RIDVAN DİLMEN)

-- Futbolculuk dönemimde Avni Aker'e çıkarken ayaklarım titrerdi. (Samet Aybaba)

--"Liverpool Hatırası"

1976-1977 Sezonu Sampiyon Kulüpler Kupasi Sampiyonu Liverpool o sezon Trabzonspor'la oynadigi ilk maçı 1-0 kaybetmiş, ikinci maçta Trabzonspor'umuz yine iyi bir oyun ortaya koymus fakat tecrübesizligine yenilerek sahadan 3-0 mağlup ayrılmıştı. Liverpool Teknik Direktörü BoGörüşürüz Paisley'in Ingiltere'deki maçtan sonra Ingiliz gazetecilerle basın toplantısı:

"Gördünüz işte bu takıma yenilmiştik, Bugünde yenilebilirdik, Allah'tan tecrübesizdiler. Bu maçtan sonra kupayı alacagimiza inaniyorum. Sanmıyorum ki bir daha böyle bir takım karşımıza çıksın..."

Evet gerçekten de öyle oluyor ve Liverpool o yıl Şampiyon Kulüpler kupasını müzesine götürüyordu. Üstelik Trabzonspor'a 1-0 kaybettiği maçın dışında tüm maçları kazanarak...

Ingiliz Gazeteciler Liverpool'un aldığı kupa sonrası şu yorumları yaptılar:

"Evet Avrupa'nin en büyüğü Liverpool fakat, en büyüğü yenen tek takim Trabzonspor'u da kutlamak gerekir"...

Trabzonspor'un 36 Yilda Kazandığı Kupalar

Türkiye Ligi : 1975-76, 1976-77, 1978-79
    1979-80, 1980-81, 1983-84
    (toplam 6 kez)

Türkiye Kupasi : 1976-77, 1977-78, 1983-84 1991-92, 1994-95, 2002-2003, 2003-2004
    (toplam 7 kez)

Cumhurbaşkanlığı Kupası: 1975-76, 1976-77, 1977-78, 1979-80, 1982-83, 1994-95
    (toplam 7 kez)

Başbakanlık Kupası: 1975-76, 1977-78, 1984-85 1993-94, 1995-96
    (toplam 5 kez)

"Nasıl Mi Büyük Olunur?" İşte Böyle

1975-76 Sezonu İlk Şampiyonluk Hatırası:

Dönemin Ünlü Milliyet Gazetesi Politika Yazari Öysan Öymen Trabzonspor'un Fenerbahçe'yi yendigi maçtan sonra gazetedeki "Politika Kazani" köşesinin ismini ilk kez "Spor Kazani" olarak değiştirir ve "Düzen Değişti" başlığı altında şu yazılara yer verir...

-Böyyük takim,Böyyüüük Kulüp.. Nedir?

- Fenerbahçe,Besiktas,Galatasaray...Yani üç büyükler...Anlayacağınız İstanbul takımları...Diktatörler gibi ömür boyu başımızın tacı kalmak istiyorlar...

- Neden?

- Çünkü hep onlar şampiyon olacak, yıllarin monopolü değişmeyecek, alışılmış düzen yıkılmayacaki, bozulmayacak yıllar önce kadastrosu yapılan puan cetvelinin üst kademelerindeki mukaddes Mulkiye'ye onlardan başkası yaklaştırılmayacak...Ama ne oldu...

- İstanbul nire, Trabzon nire?

- Nire ama, işte Karadeniz'in sahil kentinde Hamsi ve Mısı unu kokan bir el bu düzeni değiştirdi...Yaşa TRABZON...İste gerçek şampiyon...

Mesela bi kaç örnek vermek gerekirse hangi takim 10 yilda 6 şampiyonluk kazanmiş, hangi takım 1 sezon boyunca sadece 6 gol yiyerek şampiyon olmuş..
    16-Avrupa'da bir turda en fazla gol atan Türk takımı
    (Trabzonspor:6-0Vllaznia, Vllaznia:0-4: Trabzonspor)
    bir kac sey ekiyim bende. Bu kel Ts ne kadar buyuk gorsun.
    ***Sota Turkiyede penalti kulanmadan gol krali olan tek futbolcudur.
    Ts nin uzaga gitmeden yakin zaman kadrosundan ornekler.

1-Huseyin e yildiz diyen arkadaslar Tolunay gibi bir onliberoyu seyrettiler mi? Tolunay belkide Turkiyede bu isi layiki ile yapan ilk onlibero idi. Dikine giderdi. Unal Abdullah pasla bulusurdu.
    2-Abdullah tartismasiz bu ligin en ters ve en iyi sol kanadi idi. Ogun ise nasil takim yonetilir. Hucum is yapmayinca nasil devreye girilir herkese gostermistir. Onu birakin seyhmuz bile bazen takimda en ileride futbolcu oluverirdi.Celo ile Abdullah kiyaslamak bile komedi.
    3-Unaldan top alabilmek herhalde bir defans oyuncusu icin olumdu.Surekli tekme yerdi ama asla yere dusmezdi.
    4-Ts serbest vurus kulandigi zaman herkes heyecanla gol beklerdi.Frikik ustasi Hami den korkmayan kaleci var mi idi.
    5-Sota gibi bir gol ayagi vardi. Yattara kadar guzel hareketleri olan inanilmaz yetenek. Aslinda arcilde superdi. Iki kardes oynadigi zaman inanilmaz bir hucum gucu olusurdu.
    Sotadan sonra gelen vugrinec in kalitesinde bile su an bir hucum oyuncumuz yok.

Aslinda bu kadroya benzer bir hucum kadrosu yapilmisti. Dusunun bir kere
    Takimda orta saha Marcelinho -Musampa-Gokdeniz-yattara-syzmek Hucum Umut ve Fatih Tekke
    Bu kadro ile hucum yapsak takim daha bastan korkmaz mi?

Bu ziyan bu kadroyu ne hale getirdi. Takimda ise yaramayan bir ton defans oyuncusu var.Bu adam Ts buyuklugu hakkinda ne biliyor merak ediyoruım
    13 Vitor Hugo

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Abi mükemmel bir yazı yazmışsın ama dinleyen kim.. Takımın başındakiler inat etmişler gitmeyiz diyorlar.. Bilmiyorlar ki birşeyleri düzeltmeye çalışırlarken daha çok zarar verdiklerini..

Alıntı cyberentalpi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda bu kadroya benzer bir hucum kadrosu yapilmisti. Dusunun bir kere
    Takimda orta saha Marcelinho -Musampa-Gokdeniz-yattara-syzmek Hucum Umut ve Fatih Tekke
    Bu kadro ile hucum yapsak takim daha bastan korkmaz mi?
    Böyle bir hücüm hattını gören takım maça çıkmazdı herhalde...

Barcadan sonra en iyi hücüm hattı bizde olurdu
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

racon_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vallahi bravo kardeşim
    SİTEDE YENİYİM
    AMA YÖNETİM İSTİFA

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Unutmadiniz DeĞİl Mİ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayşe Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yazı gerçekten güzel özellikle oğlu ile ilgili kısmı dün gece aynen ben yaşadım. Trabzona tatile giden 10 yaşındaki yeğenmim telefon açıp babasına ben artık Fenerli oldum halamlara sakın deme diye bir cümle kullandı.süper kupa maçını izlemiş ve Trabzon hep yeniliyo ben ne yapayım demiş.ve Aynen donuna kadar Tsclup ürünü kullanmasına rağmen çocuklar haklı.sabahı zor ettim sabah aradım ya hala ben onu ölesine dedim tutarmıyım hiç.çocukça kendini savundu biraz sitem ettim biraz da nashita ama nereye kadar çocukları elimizde tutacağız böyle bir şeyi kaldırcak yapıyada sahip değilim ama ben mücadele edeceğim.
    İçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

rahmi_gürsoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Paylaşımın için teşekkürler, yazın çok güzel herkezin içinden geçenleri yazmışsın ağzına yüreğine sağlık. Benimde iki oğlum var biri 9 yaşında biri 4 yaşında büyüğü İlkokul 3'e geçti ve okulda Trabzonspor'lu sayılı kişilerden birisi ve bana neden herkez diğer takımları tutuyor, biz şampiyon olamıyoruz diye sorduğunda cevap veremiyorum başımı yerden kaldıramıyorum. Diyecek bir şey bulamıyorum açıkçası, 6 kere şampiyon olduk diyorum ama neden şimdi olamıyoruz diye soruyor. bizi bu hallere düşürenler utansın diyorum diyecek başka bir şey yok...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Angry Bunlarida Unutmayin...

Maçın başından itibaren futbolla alakası olmayan ve maçı çirkinleştirmeye çalışan Bülent Uygun ve topçularını UNUTMAYIN, sarı kartlar da adalet terazisini tutturamayan ve 30 sn.lik maçı tamamlatmayan hakemi unutmayın,Erseni sokup ona top atacak tek adamı oyundan alan Hocayı unutmayın, sahaya giran eşşek ve eşşekoğlu eşşekleri HİÇ UNUTMAYIN, defalarca demokratik ve legal biçimde istifaya davet edilip hala etmeyen ve sonunda taraftarı patlatan ve bu olayların ASIL sorumlusu Albayrak'ı hiç ama hiç UNUTMAYIN......................................... ........................................Hee bu arada bu senede uçtu gitti; hele onu hiç UNUTMAYIN!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)