Sayfa 2 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 347 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gece Yolcularý'ndan Takýmýmýza Marþ

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

Þarkýyý maçta çaldýlar çok güzel olmuþ gerçekten yanlýz bir eleþtirim olacak: Trabzonspor Marþý hiç kemençesiz olur mu!!!
    Teþekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen þehitlere hediye ettiðin 2010 TÜRKÝYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Albayrak Bey ve saz heyeti ne diye paracýklarýný harcayýp marþ yaptýrmaya gerek duydu ki? Kalplerinden geçeni yazsalar þu marþý elde ederlerdi en azýndan:

Mazinde sömürülecek bir tarih yatar
    Yaaaþa Trabzonspor

Laz Müteahhitlerin cebi seninle dolar
    Yaaaþa Trabzonspor

Ne mutlu seni soyana
    Yaaaþa Trabzonspor

Yaaaþa Trabzon, Trabzon, Trabzonspooorrr

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Vay anasýný sayýn seyirciler.
    Çeþit olsun ne zararý var. Tribünleri coþturuyor iyi güzel bir tane de bundan olsun. Hatta tribünleri en coþturabilecek bir marþ olmuþ. Kazým'ýn marþlarý var evet tam bize göre de nedir hazmedemeyiþiniz anlamadým ki. Bir marþtan yola çýkýp nerelere varmýþsýnýz. Ben mi çok safým millet mi çok fesat anlamadým gitti.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Yöresel ezgilerin mutlaka bulundurulmasýna dair de ben sýkça dile getirilen bir þey söyleyeyim; Trabzonspor sadece Trabzon'a ve Karadeniz'e sýkýþtýrýlamaz.Trabzonspor ulusaldýr,evrenseldir.Gülmeyin,Romanyalý bayan taraftarýmýz bile var,bizzat TSira olarak haberleþmekteyiz.Maça bile gitti garibim Yani kemençesiz tulumsuz da marþ olur.Ben de bunu farklý bir renk olarak görüyorum. Sözlerin içi boþ dediðim gibi,ezberden söylenmiþ.Bir þey anlatmýyor.Ama olmasý gerektiði gibi coþkulu,heyecan verici.Marþ iþte.
    Konu Gamze tarafýndan (29.07.2007 Saat 03:09 ) deðiþtirilmiþtir.

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yok þimdi yemek yiyeceðim diye yönetimin davuluna omuz verecem
    Hala benim derdimi anlayamadýnýz deðil mi. Ben artýk sportif baþarý vb þeylere inanmýyorum. O yüzden herkes gibi sinirlenmiyorum. Neden inanmýyorum çünkü hep ayý þeyleri yaþýyoruz ve bu kýsýr döngüden çýkmak için tesisleþme lazým diyorum. O yüzden stat diyorum. O yüzden önemli diyorum. Bizim milletin zihniyeti deðiþmiyor belki yapýlarý deðiþtirirsek insanlarýn zihinleri de deðiþir. Trabzonspor atýlým yapmalý tesis anlamýnda, sportif baþarýnýn daha sonra kediliðinden geleceðine inanýyorum. Aksi durumda bu kýsýr döngü hep devam edecek Ali'yi kov Veli'yi getir, Veli'yi kov Deli'yi getir nereye kadar. Bu nedenle bunlar stat yapacaz diye geldi, yapacaklar inþallah, stat dediler ben 5 sene hiç bir þey istemiyorum dedim, yapýn dedim, her türlü desteði vereceðim dedim. Aralýk'ta kongre mi var. Gideceðim stat için Nuri Albayrak adaysa ona deðilse stat iþine öncelik veen varsa ona vereceðim. Bu kadar da açýk yazýyorum. Sportif baþarý kýsa süre için belki kitleleri sevindirir, yönetimleri rahatlatýr, ancak stat projesi ve diðer projelerle uzun vadede Trabzonspor kazanacak. O yüzden ben kýsa heycanlar vaz geçtim, ebedi mutluluðu arýyorum
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Ali Sýrrý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

Bizim taraftarýmýz hiç birþeyden memnun olmaz. Yöresel þeyleri dinlemek güzel, onlarla avunmak güzel. Kazým koyuncu kadar olmasa da güzel. Karþýlaþtýrmayý bir kenara býrakýp þarkýnýn anlamýna ve sözlerine bakýn arkadaþlar.. Boþ atýp tutmak deil iþimiz.. Di mi?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Bordo mavidir renklerimiz
    Zaferlerle büyür sevgimiz
    Trabzonum senin yanýnda
    Gururla çarpar yüreðimiz

Seninle,fýrtýnam bu yolda hep seninle
    Nerde olursan hep seninle
    Durma yürü kalbim seninle
    Þampiyon Trabzonum benim
    Karadeniz Fýrtýnam benim

Avrupa'da destanlarýn var
    Hiç yýlmayan taraftarýn var
    Gönlümüzde bir ateþ gibi
    Trabzonsporun aþký var

uni_Külünkoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

yaaa birazdaha salam organizasyonla taraflarlara sunulup olsa buiþ cok güzel olcak ama iþte yapýlacak biþey kalmamýþ sununmuþ bile 40 yýl marþýmýz hayýrlý olsun
    Bizi Eskiler Tanýr, Yeniler Örnek Alýr, Tanýmayanlar ise Ýbret Alýr...!!:cool:

Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

kötü deðil
    Siyasetin "bizden olduðu sürece" yer aldýðý, karþýda olduðu zaman "siyasete bulaþtýðý" büyük kulüp/taraftar camiasý Trabzonspor

MarceloTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

bence güzel olmuþ herkesin zevki baþkadýr karþamam ama þahsen beðendim
    7-7-7-7-7-7-7

Ýskender Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

iðrenç olmuþ

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Güzel olmuþ.En azýndan yönetim birþeyi akýl edebilmiþ.

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

Alýntý GaMZe61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yani kemençesiz tulumsuz da marþ olur.Ben de bunu farklý bir renk olarak görüyorum. Sözlerin içi boþ dediðim gibi,ezberden söylenmiþ.Bir þey anlatmýyor.Ama olmasý gerektiði gibi coþkulu,heyecan verici.Marþ iþte.
    Trabzonspor'umuz bilindiði gibi Trabzon'u temsil eden en büyük kuruluþtur.Trabzon demek Horon demek Kemençe demektir.Ne kadar güzel bir þarký olsada, sabahtan beri kaç defa dinlediðimi unutsam da bu marþýn kemençesiz oluþu bir - noktadýr.Saygýlar...
    Teþekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen þehitlere hediye ettiðin 2010 TÜRKÝYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

y@vuss - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38

ÇoÞkulu OlmuÞ Ýnsani Çosturuyor GÜzel OlmuÞ......
    BU VATAN BÖLÜNMEZ BU BÖYLE BÝLÝNE
    BU VATAN UÐRUNA HAZIRIZ ÖLMEYE
    APO'NUN ÝTLERÝ SABRIMIZ KALMADI
    GURBETÇÝLER GELÝYOR S..... ANANI!!!!
    ÞEHÝTLER ÖLMEZ BU VATAN BÖLÜNMEZZZZZ!!!!!!!!

okan6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

bence çok kötü olmuþ trabzon spor ruhu olmayan kiþilerden ancak bu kadar olurdu ayný yönetim gibi
    iþkenaz

Harun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Müzik hoþ sözler boþ.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Ýþte aradýðým adam. Hoþgeldin Harun abi.Az önce seni konuþtuk bu konu üzerinden.Ben dedim ki ''En basitinden Harun abiyi düþünelim,Çankýrýlý ve kemençeden hoþlanmýyor.'' diye bu marþýn kemençeliler arasýnda ayrý bir renk olduðunu konuþtuk.Trabzonspor tüm taraftarýný kapsayacak bir þeyler de yapmýþ olmalýydý marþ adýna.Yaptýlar,evrensel müziðe uygun olmuþ.

Furkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

daha hareketli ve marþ gibi bi marþ bekliyorum bakalým inþallah o da olucak.ayrýca illa kemençe filan diyenlere de katýlmýyorum bi de marþ fenerin yüzüncü yýl marþýndan sonra çoook sönük kalmýþ

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Edis'in o eþsiz sesi müziði biraz çekilir kýlýyor. Ritmler ve partisyonlar iyi olmakla beraber þarký sözleri 40.yýlýný yaþayan bir kurum için gerçekten yetersiz.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Alýntý Harun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Müzik hoþ sözler boþ.
    Katýlýyorum.Sözleri çok basit kalmýþ ama müzik insaný coþturuyo.

Onur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu
    Yaþ
    37

Ben beðendim. Çok güzel olmasada beðendim...
    FxY

Harun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Alýntý GaMZe61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýþte aradýðým adam. Hoþgeldin Harun abi.Az önce seni konuþtuk bu konu üzerinden.Ben dedim ki ''En basitinden Harun abiyi düþünelim,Çankýrýlý ve kemençeden hoþlanmýyor.'' diye bu marþýn kemençeliler arasýnda ayrý bir renk olduðunu konuþtuk.Trabzonspor tüm taraftarýný kapsayacak bir þeyler de yapmýþ olmalýydý marþ adýna.Yaptýlar,evrensel müziðe uygun olmuþ.
    Ýnsanlarý anlamak zor gerçekten.Trabzon'da bir hafta kaldým hiç bir mekanda kemençe sesi duymadým.Ýstanbul'da ne açlýyorsa o çalýyordu.Ve herkeste memnundu.Trabzon'da ruh kalmamýþ ki marþta ruh olsun
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

fen degýl ýyý de degýl ned ýcegýmý býlmýoyurm
    ''Suç yokken suçlu arayanlar suç varken suçluyu bulamýyor'' Þenol Güneþ

eski nick:Emres61

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Müzikaliteyi beðenip, arkasýna bakmamak da bir düþüncedir elbette, sorgulayamam.

Dediðim gibi, Gece Yolcularý'ný sever ve dinlerim. Ama üç ay önce Fenerbahçe'ye marþ yazan bir gruba gidip "bana da bir tane yazsana" demek de ancak yýllardýr kulübümüzü çürüten "küçük Fenerbahçeleþtirme"ci yöneticilere mahsus bir özentiliktir.

Marþ isterse çok güzel olsun, umrumda deðil. Bir kulübe, ki folklorüyle, kültürüyle, kimliðiyle, misyonuyla nev-i þahsýna münhasýr bir kulübe marþ yazmak öyle herkesin yapabileceði bir iþ deðildir.

En azýndan azcýk midesi olan da para karþýlýðýnda bas bas Fener diye baðýran bir gruba gidip yine para karþýlýðýnda Trabzon marþý yazdýrmayý düþünmez, aklýndan bile geçirmez. Endüstriyel futbolun adý batsýn!

Trabzonspor evrensel bir kulüptür deniyor; harf harf, kelime kelime doðru bir ifadedir. Ancak bu nedenle kalkýp da üzerine kurulduðun deðerleri, ilkeleri, kimliði yadsýrsan, bunun adý evrensellik deðil, yabancýlaþmadýr. Eh biz de bu kavrama aþina sayýlýrýz.

Trabzonspor marþý bir Volkan Konak, bir Kazým Koyuncu müziði gibi olmalýdýr. Yani, özünü yadsýmadan ulusala, evrensele eriþebilmek. Kemençe'nin yanýna elekto gitarý, çelloyu, bas gitarý, piyonuyu koyabilmek.

Seven sever, kimseye laf edemem. Ancak ben bu "marþý", kulübümüzü yýllardýr içten içe kanser gibi çürüten Ýstanbul takýmlarýna özenmek, küçük Fenerbahçeleþmek hastalýðýndan ayrý tutamam.

Sýrada ne var, formayý sarý-laciverte çevirmek mi? Hoþ, yeni sezon formamýzda en azýndan laciverti yakaladýk, bordoyu da sarý yaparýz anasýný satýyým, kim sallar.

Ömer Bayrambaþ37 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

býrakýn ya ne marþý takýmmý var ortada 23 yýldýr þampiyon olamayan takýmýn neyine marþ.kimi kandýrýyorlar? marþla uðraþacaklarýna adam gibi takým yapsýnlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)