Sayfa 2 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 347 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gece Yolcuları'ndan Takımımıza Marş

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şarkıyı maçta çaldılar çok güzel olmuş gerçekten yanlız bir eleştirim olacak: Trabzonspor Marşı hiç kemençesiz olur mu!!!
    Teşekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen şehitlere hediye ettiğin 2010 TÜRKİYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Erman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Albayrak Bey ve saz heyeti ne diye paracıklarını harcayıp marş yaptırmaya gerek duydu ki? Kalplerinden geçeni yazsalar şu marşı elde ederlerdi en azından:

Mazinde sömürülecek bir tarih yatar
    Yaaaşa Trabzonspor

Laz Müteahhitlerin cebi seninle dolar
    Yaaaşa Trabzonspor

Ne mutlu seni soyana
    Yaaaşa Trabzonspor

Yaaaşa Trabzon, Trabzon, Trabzonspooorrr

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vay anasını sayın seyirciler.
    Çeşit olsun ne zararı var. Tribünleri coşturuyor iyi güzel bir tane de bundan olsun. Hatta tribünleri en coşturabilecek bir marş olmuş. Kazım'ın marşları var evet tam bize göre de nedir hazmedemeyişiniz anlamadım ki. Bir marştan yola çıkıp nerelere varmışsınız. Ben mi çok safım millet mi çok fesat anlamadım gitti.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Yöresel ezgilerin mutlaka bulundurulmasına dair de ben sıkça dile getirilen bir şey söyleyeyim; Trabzonspor sadece Trabzon'a ve Karadeniz'e sıkıştırılamaz.Trabzonspor ulusaldır,evrenseldir.Gülmeyin,Romanyalı bayan taraftarımız bile var,bizzat TSira olarak haberleşmekteyiz.Maça bile gitti garibim Yani kemençesiz tulumsuz da marş olur.Ben de bunu farklı bir renk olarak görüyorum. Sözlerin içi boş dediğim gibi,ezberden söylenmiş.Bir şey anlatmıyor.Ama olması gerektiği gibi coşkulu,heyecan verici.Marş işte.
    Konu Gamze tarafından (29.07.2007 Saat 03:09 ) değiştirilmiştir.

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yok şimdi yemek yiyeceğim diye yönetimin davuluna omuz verecem
    Hala benim derdimi anlayamadınız değil mi. Ben artık sportif başarı vb şeylere inanmıyorum. O yüzden herkes gibi sinirlenmiyorum. Neden inanmıyorum çünkü hep ayı şeyleri yaşıyoruz ve bu kısır döngüden çıkmak için tesisleşme lazım diyorum. O yüzden stat diyorum. O yüzden önemli diyorum. Bizim milletin zihniyeti değişmiyor belki yapıları değiştirirsek insanların zihinleri de değişir. Trabzonspor atılım yapmalı tesis anlamında, sportif başarının daha sonra kediliğinden geleceğine inanıyorum. Aksi durumda bu kısır döngü hep devam edecek Ali'yi kov Veli'yi getir, Veli'yi kov Deli'yi getir nereye kadar. Bu nedenle bunlar stat yapacaz diye geldi, yapacaklar inşallah, stat dediler ben 5 sene hiç bir şey istemiyorum dedim, yapın dedim, her türlü desteği vereceğim dedim. Aralık'ta kongre mi var. Gideceğim stat için Nuri Albayrak adaysa ona değilse stat işine öncelik veen varsa ona vereceğim. Bu kadar da açık yazıyorum. Sportif başarı kısa süre için belki kitleleri sevindirir, yönetimleri rahatlatır, ancak stat projesi ve diğer projelerle uzun vadede Trabzonspor kazanacak. O yüzden ben kısa heycanlar vaz geçtim, ebedi mutluluğu arıyorum
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Ali Sırrı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bizim taraftarımız hiç birşeyden memnun olmaz. Yöresel şeyleri dinlemek güzel, onlarla avunmak güzel. Kazım koyuncu kadar olmasa da güzel. Karşılaştırmayı bir kenara bırakıp şarkının anlamına ve sözlerine bakın arkadaşlar.. Boş atıp tutmak deil işimiz.. Di mi?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Bordo mavidir renklerimiz
    Zaferlerle büyür sevgimiz
    Trabzonum senin yanında
    Gururla çarpar yüreğimiz

Seninle,fırtınam bu yolda hep seninle
    Nerde olursan hep seninle
    Durma yürü kalbim seninle
    Şampiyon Trabzonum benim
    Karadeniz Fırtınam benim

Avrupa'da destanların var
    Hiç yılmayan taraftarın var
    Gönlümüzde bir ateş gibi
    Trabzonsporun aşkı var

uni_Külünkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yaaa birazdaha salam organizasyonla taraflarlara sunulup olsa buiş cok güzel olcak ama işte yapılacak bişey kalmamış sununmuş bile 40 yıl marşımız hayırlı olsun
    Bizi Eskiler Tanır, Yeniler Örnek Alır, Tanımayanlar ise İbret Alır...!!:cool:

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

kötü değil
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

MarceloTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence güzel olmuş herkesin zevki başkadır karşamam ama şahsen beğendim
    7-7-7-7-7-7-7

İskender Çakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

iğrenç olmuş

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Güzel olmuş.En azından yönetim birşeyi akıl edebilmiş.

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı GaMZe61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani kemençesiz tulumsuz da marş olur.Ben de bunu farklı bir renk olarak görüyorum. Sözlerin içi boş dediğim gibi,ezberden söylenmiş.Bir şey anlatmıyor.Ama olması gerektiği gibi coşkulu,heyecan verici.Marş işte.
    Trabzonspor'umuz bilindiği gibi Trabzon'u temsil eden en büyük kuruluştur.Trabzon demek Horon demek Kemençe demektir.Ne kadar güzel bir şarkı olsada, sabahtan beri kaç defa dinlediğimi unutsam da bu marşın kemençesiz oluşu bir - noktadır.Saygılar...
    Teşekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen şehitlere hediye ettiğin 2010 TÜRKİYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

y@vuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÇoŞkulu OlmuŞ İnsani Çosturuyor GÜzel OlmuŞ......
    BU VATAN BÖLÜNMEZ BU BÖYLE BİLİNE
    BU VATAN UĞRUNA HAZIRIZ ÖLMEYE
    APO'NUN İTLERİ SABRIMIZ KALMADI
    GURBETÇİLER GELİYOR S..... ANANI!!!!
    ŞEHİTLER ÖLMEZ BU VATAN BÖLÜNMEZZZZZ!!!!!!!!

okan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bence çok kötü olmuş trabzon spor ruhu olmayan kişilerden ancak bu kadar olurdu aynı yönetim gibi
    işkenaz

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Müzik hoş sözler boş.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

İşte aradığım adam. Hoşgeldin Harun abi.Az önce seni konuştuk bu konu üzerinden.Ben dedim ki ''En basitinden Harun abiyi düşünelim,Çankırılı ve kemençeden hoşlanmıyor.'' diye bu marşın kemençeliler arasında ayrı bir renk olduğunu konuştuk.Trabzonspor tüm taraftarını kapsayacak bir şeyler de yapmış olmalıydı marş adına.Yaptılar,evrensel müziğe uygun olmuş.

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

daha hareketli ve marş gibi bi marş bekliyorum bakalım inşallah o da olucak.ayrıca illa kemençe filan diyenlere de katılmıyorum bi de marş fenerin yüzüncü yıl marşından sonra çoook sönük kalmış

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Edis'in o eşsiz sesi müziği biraz çekilir kılıyor. Ritmler ve partisyonlar iyi olmakla beraber şarkı sözleri 40.yılını yaşayan bir kurum için gerçekten yetersiz.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Harun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müzik hoş sözler boş.
    Katılıyorum.Sözleri çok basit kalmış ama müzik insanı coşturuyo.

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Ben beğendim. Çok güzel olmasada beğendim...
    FxY

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı GaMZe61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte aradığım adam. Hoşgeldin Harun abi.Az önce seni konuştuk bu konu üzerinden.Ben dedim ki ''En basitinden Harun abiyi düşünelim,Çankırılı ve kemençeden hoşlanmıyor.'' diye bu marşın kemençeliler arasında ayrı bir renk olduğunu konuştuk.Trabzonspor tüm taraftarını kapsayacak bir şeyler de yapmış olmalıydı marş adına.Yaptılar,evrensel müziğe uygun olmuş.
    İnsanları anlamak zor gerçekten.Trabzon'da bir hafta kaldım hiç bir mekanda kemençe sesi duymadım.İstanbul'da ne açlıyorsa o çalıyordu.Ve herkeste memnundu.Trabzon'da ruh kalmamış ki marşta ruh olsun
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

fen degıl ıyı de degıl ned ıcegımı bılmıoyurm
    ''Suç yokken suçlu arayanlar suç varken suçluyu bulamıyor'' Şenol Güneş

eski nick:Emres61

Erman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Müzikaliteyi beğenip, arkasına bakmamak da bir düşüncedir elbette, sorgulayamam.

Dediğim gibi, Gece Yolcuları'nı sever ve dinlerim. Ama üç ay önce Fenerbahçe'ye marş yazan bir gruba gidip "bana da bir tane yazsana" demek de ancak yıllardır kulübümüzü çürüten "küçük Fenerbahçeleştirme"ci yöneticilere mahsus bir özentiliktir.

Marş isterse çok güzel olsun, umrumda değil. Bir kulübe, ki folklorüyle, kültürüyle, kimliğiyle, misyonuyla nev-i şahsına münhasır bir kulübe marş yazmak öyle herkesin yapabileceği bir iş değildir.

En azından azcık midesi olan da para karşılığında bas bas Fener diye bağıran bir gruba gidip yine para karşılığında Trabzon marşı yazdırmayı düşünmez, aklından bile geçirmez. Endüstriyel futbolun adı batsın!

Trabzonspor evrensel bir kulüptür deniyor; harf harf, kelime kelime doğru bir ifadedir. Ancak bu nedenle kalkıp da üzerine kurulduğun değerleri, ilkeleri, kimliği yadsırsan, bunun adı evrensellik değil, yabancılaşmadır. Eh biz de bu kavrama aşina sayılırız.

Trabzonspor marşı bir Volkan Konak, bir Kazım Koyuncu müziği gibi olmalıdır. Yani, özünü yadsımadan ulusala, evrensele erişebilmek. Kemençe'nin yanına elekto gitarı, çelloyu, bas gitarı, piyonuyu koyabilmek.

Seven sever, kimseye laf edemem. Ancak ben bu "marşı", kulübümüzü yıllardır içten içe kanser gibi çürüten İstanbul takımlarına özenmek, küçük Fenerbahçeleşmek hastalığından ayrı tutamam.

Sırada ne var, formayı sarı-laciverte çevirmek mi? Hoş, yeni sezon formamızda en azından laciverti yakaladık, bordoyu da sarı yaparız anasını satıyım, kim sallar.

Ömer Bayrambaş37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bırakın ya ne marşı takımmı var ortada 23 yıldır şampiyon olamayan takımın neyine marş.kimi kandırıyorlar? marşla uğraşacaklarına adam gibi takım yapsınlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)