Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Senol Gunes:"Uzun ince bir yoldayiz"

Senol Hocanin asagidaki aciklamalari kafasinda bir yol haritasi cizdigini ve basariya inandigini gosteriyor. Ve ifade ettigi misyon ezik kokenli teknik direktorlerden farkli olarak karadeniz insanin yapisinida hitap ediyor. Taraftarinda ders almasi dilegiyle.

Senol Günes "Silahimiz Çalismak"
    Teknik Direktörümüz Senol Günes, basariyi bir yolculuk olarak gördügünü belirterek, "Sampiyon olursak yolculugun sadece bir adimini tamamlariz" dedi.

Kamp yaptigimiz Gloria Otel'de düzenledigi basin toplantisinda basarili ve uyumlu bir ekiple çalisacagini belirterek, "Bugün benim için heyecanli bir gün. Tartisacagiz, dogrulari bulacagiz ama asla kavga etmeyecegiz. Burada herkese is düsüyor. Bu gücü ortaya koyacagiz. Sloganimiz, "Gelecek geçmisten önemli ve degerlerlidir" diyen Senol Günes sözlerini söyle sürdürdü:

"Gelecegin planlarini yapacagiz, basarili da olacagiz. Bu basarinin içinde herkesin bir rolü olacak. Bir senaryo çizecegiz. Bu senaryonun içinde herkes olacak. Eski düsünceleri bir kenara birakacagiz. Fikirlere bagli olarak çalisacagiz. Hedefimiz Avrupa'da yarisir bir takim olmak. Övünmekten çok çalisacagiz. Son 3 yilda Trabzonspor yükselen bir deger. Yönetime
    tesekkür ediyorum. Yaris devam ediyor. Kamuoyunun beklentilerini biliyoruz. Ilk yaridaki puanimiz iyi. Siralamadaki yerimiz oyuna göre eksik. Bu kadro geregini yapti. Artik biz üzerine katki yapmaliyiz. Bu kadroyu yaristiririz. Ancak yeni güçlere ihtiyaç var. 3 oyuncu alacagimiza bir oyuncu alalim, ekonomik kayba ugramayalim. Transfer konusunda paramizi dikkatli ve ekonomik kullanmak istiyoruz. En iyi oyuncuyu almak zorundayiz. Basariyi bir yolculuk olarak görüyoruz. Sampiyon olursak yolculugun sadece bir adimini tamamlariz. Bir sairin dedigi gibi, 'Uzun ince bir yoldayiz.'"

Günes, Sampiyonlar Ligi'nde sampiyon olarak yer almak istedigimizi belirterek, "Hedefimiz budur. Avrupa'da mutlak surette olmaliyiz. Futbolcularimla konusuyorum. Her maçta 3 puan istedigimi söylüyorum. O amaçla sahaya çikmamiz gerektigini söylüyorum. Duygulu ve basarili olan bu ekibin savunmasinda problem yok, orta saha ve forvetinde eksikler var. Bunlari gidermemiz gerek" dedi.

Senol Günes, kendini orkestra sefi gibi gördügünü de ifade ederek, "Nasil bir ses istiyorsak, renk istiyorsak ona göre çalismaliyiz. Nasil bir ses gelsin ki bu herkesi mutlu etsin. Iste o ses geldigi zaman futbol seyri artacak. Sahada cosku olacak. Duyuyorum ki bazen taraftarlar kendi oyuncusuna tepki gösteriyor. Kendi oyuncusuna tepki gösteren bir anlayisi görmek istemiyorum. Oyuncu mutlu olmali. Taraftardan anlayis, hosgörü ve destek bekliyorum. Hiçbir seyi kendi haline birakmayacagiz. Yarisirken bir adim daha fazla atabilmek için her seyi yapacagiz. Avni Aker'de rakibi baski altina almaliyiz, kendi oyuncumuzu degil. Bu konuda herkesle diyalog kuracagiz. Bu önemli silahi kullanacagiz. Yeni düsüncelerle degisecegiz. Bu degisimde medyayi da yok sayamayiz. Biz kimseyle kavga etmek istemiyoruz. Aksine tartisarak bir yere varmak istiyoruz. Trabzonspor bunda mesafe alacaktir. O zaman çok daha güçlü olacagiz. Büyüyen bir Trabzonspor istiyoruz. Daha fazla elestiriye evet ama önce saygi bekliyoruz. Silahimiz çalismaktir. Bu alti ayda kendimizi taniyarak yarisin içinde olacagiz. Bu alti ay içinde çok iyi seyler yapacagiz. Yalniz sabir anlayis ve destek bekliyoruz. Bunlari oturtursak inanin daha iyi olacagiz. Çok yetkiler pesinde olmayi seven birisi degilim. Sorumluluk aldik. Su anda kamuoyunun beklentisi var. Önce takimi iyi yerlere çikarmak her alanda çekirdek olusturuyoruz" dedi.

Günes, Trabzon'un bir futbol kenti oldugunu ama uygulamada bazen yanlisliklar yapildigini da ifade ederek, "Rio sahilleriyle Karadeniz sahilleri birbirine benzer. Pele de kumda büyüdü biz de kumda büyüdük. Ama orda hala kumsal var. Biz kumsali ve semt sahalarini yok ederek aslinda kendimizi yok ettik. Trabzonspor ve Karadeniz insaninin genetik yapisinda futbol var. Ben A milli takimda görevdeyken bunu görüyordum. Birçok yerden gelen futbolcular hep Karadeniz kökenliydi. Bu potansiyeli kullanacagiz" dedi.

Senol Günes, Trabzonspor'la birlikte büyüdüklerini de sözlerine ekleyerek, "Trabzonspor'da 18 yasinda oynamaya baslarken kariyerim yoktu. Bu kent bana çok sey verdi. Biz beraber büyüdük. Trabzonspor'a borcumuz da yok alacagimiz da. Trabzonspor'a geldigim için pisman degilim. Sonunda bir karar verdim ve bir yola girdik. Savasacagiz. Futbol Federasyonu'yla sikintilar yasadigim dönemde antrenörlügü birakmayi da düsündüm" seklinde konustu.

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yol uzun ve mesakkatli ama basariya giden yolda dikenlerde var. Bu isin geregi ve kurali bu zaten.Çok çalismaktan baska çare olamayacagi gibi kaliteli ve yerinde transfer ile yeterli imkanlarda saglanirsa (ki en büyük ihtiyaç taraftar destegidir) basari kaçinilmazdir.ve bu uzun ince yolun sonunda 20 Yillik Hasret e dur demek neden olmasin[img]smileys/smiley2.gif[/img]

bu uzun ince yolda herkese görevler düsüyor takim kazanabilir kaybedebilirde kaybettigi zaman yuhalamak yerine onlara sahip çikalim umarim onlarda bunun farkina varirda daha çok çalisirlar hersey taraftara düsüyor birazdaha sabredelim diyecem ama sabirda kalmadiki senol hoca bu isi muhakkak bitirecek bu sene ona inaniyorum ve güveniyorum yeterki biz ona her maçta gerektigi gibi destek verelim kaybetse dahii suanda türkiyenin en iyi dünyanin 3 numarali antrenörü bizde kiymetini bilelim...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

bu yaziyi trabzonluyum diyen herkez okumak zorunda ve kenidsine buradan pay cikarmak zorunda! senol hocanin gelisi sadece yapisal anlamda degisiklere sebep olmadi bunun disinda kazandigimiz heyecani gormek zorundayiz! lige verilen arada bakiniz rakiplerimizde cit yok! galatasaray kaynayan kazan ve fenerbahcede heyecani artirmak icin baskan kendi tvlerinde dort saat konusuyor! biz ise gercek anlamda ikinci yariya yonelik cok ciddi atilimlar icindeyiz! anlasilan takim icinde ve yonetimde var oalan degisim adresini bulmus ancak ayni seyi seyirci bazinda gozlemleyebilmek icin ligin ikinci yarisini en azindan kupa macini beklemek zorundayiz!!!

senol hocanin soyledigi her cumlede bizlerin dikkate almasi gereken gelecege daircok onemli ipuclari var bunlari iyi gozlemleyip icsellestirebilirsek seyircide harekete gecen trabzonspor expresinde yerini alir! almak zorunda cunku "uzun ince bir yolda" seyirci butun bir parcasi olarak cok oenkmli bir yere sahip...

Senol Hocaya saygim sonsuz,,, cok seviyorum kendisini bu hain medya dunya kupasi sirasinda yaptiklari ile ailecek cok uzdu bizi!!

AMA TEKRAR TEKRAR SOYLUYORUM... KADRO'ya TAKVIYE SART!!!! yoksa ilk 5-6 hafta iyi sonuc sonra dusus yasanir... ARTIK SAMPIYONLUK istiyoruz YETER BITSIN BU CILE...

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ALLAH c.c yardimcin olsun Senol Hoca,,,isin coook zor...ama ins. üstesinden gelirsin...

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Güzel bir açiklama. yalniz su nokta dikkatimi çekti.

Ancak yeni güçlere ihtiyaç var. 3 oyuncu alacagimiza bir oyuncu alalim, ekonomik kayba ugramayalim. Transfer konusunda paramizi dikkatli ve ekonomik kullanmak istiyoruz.

Simdiden transfer yapmayacagiz demeye mi çalisiyorlar acaba?

Kamuoyunu alistirmak için söylememistir insallah. Çünkü Trabzonspor en az biri forvet, biri AMC(oyun kurucu ortasaha) olmak üzere 2 transfer yapmazsa SAMPIYON OMASI ÇOK GÜÇ!!!!

belki biraz ts lidir.Edited by: muharremozlu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)