Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Batı bizi neden sevmez?

kingfisher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow Batı bizi neden sevmez?

1930 yılında Hitler'den kaçarak Türkiye'ye gelen Yahudi asıllı Alman Prof. Dr. P. Neumark (Hukuk ve İktisat fakültelerinde hocaların hocası olarak ders vermiştir) ile bazı öğrencileri Boğaziçi'nde bir geziye çıkarlar. Nakleden avukat da bu toplantı içindedir. Talebelerden biri şu soruyu sorar: “Avrupa bizi neden sevmez hocam?” Prof. Neumark'ın cevabını cep defterine kaydeden avukat bu belgeden şunları okumuştu:

“Çok samimi olarak itiraf edeyim ki, Avrupalılar Türkleri gerçekten sevmezler ve sevmeleri de mümkün değildir. Türk ve İslam düşmanlığı asırlardır kilisenin ve Hristiyanların en küçük hücrelerine kadar sinmiştir. Sebeplerine gelince, not ediniz:

1- Avrupalılar sizleri Müslüman olduğunuz ve İslamiyeti yaydığınız ve Müslümanları asırlarca himaye ettiğiniz için sevmezler...

2- Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeği çok iyi bilirler. Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz. Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekirdi. Osmanlı arşivi kasıtlı olarak çürütüldü ve imha edildi.

3- Dün Avrupa'nın pazarı idiniz. Şimdi Avrupa'yı pazar yapmaya başladınız.

4- En az 400 yıl Avrupa'nın sırtında ve ensesinde at koşturdunuz.

5- Selçuklular Anadolu'yu, Osmanlılar ise Balkanlar ve Orta Avrupa'yı Hristiyan Haçlılara mezar ettiler.

6- Sizi silah ile yenemeyenler, kendilerine benzeterek, milli ve manevi değerlerinizden kopararak yendiler ve hakimiyet sağladılar. Giyiminizden yaşantınıza kadar her şeyi kendilerine benzettiler. Ahlaki değerlerinizi yıprattılar. Ve sonra kendi içinizde sizi bölmeye başladılar.

7- Selçuklu ve bilhassa Osmanlı canını, kanını ve malını İslamiyet uğruna feda etmeseydi Kuzey Afrika Orta Doğu Hristiyan ülkesi olurdu. Ve belki İslamiyet Hicaz'da azınlık olarak kalırdı. Batı her yerde İslamiyeti kendi inançlarına göre kanalize etti. Ama Osmanlı Asr-ı Saadet devrindeki inancı devam ettirdi.

8- Kilise size kin kusmaktadır. Sebepleri yukarıdadır.

9-Ben İstanbul'a geldiğimde Türkiye'de 2 üniversite vardı. Şimdi 19'a çıktı. Osmanlı devrinde medreseler köylere kadar yaygın idi. Her medresede bilim vardı. İlk denizaltıyı Osmanlı yaptı. Sizin haberiniz yok ama Avrupalı biliyor.

10- Sizler milli kimliğinize dönerseniz Avrupa'nın medeniyeti ve refahı yıkılır. Ama Batı size bu imkanı vermez...”

WERTHeR
    Ziyaretçi

Abartmamak lazım

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hepsine katılıyorum

kübraTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hepsi yüzde yüz dogru.Almanyada yasadigimiz icin bunu daha iyi görebiliyoruz.

WERTHeR
    Ziyaretçi

Bu ne demek çıkaramadım

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Az bile yazılmış. Fakat biz hangi ülkeleri örnek alıyoruz(!)...Niçin örnek alıyoruz(!)...Bu örnek alma sonucu kazandıklarımız kaybettiklerimizden daha mı değerli(!)...
    FxY

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu maddeye katılmıyorum.Avrupaya ne satıyoruz?Tarım ürünü.Onlar bize arabalarını, telefonlarını satıyo, bankalarımızı, fabrikalarımızı alıyo.

WERTHeR
    Ziyaretçi

Ben bu yazıyı daha önceden bir kitapta okumuştum. Biraz milliyetçi söylemleri olan bir kitaptı. Bundan dolayı ben böyle şeylere itibar etmem. Bu tür şeyler sadece bizim sırtımızı sıvazlamaktan ibarettir. Siz aslansınız siz kaplansınız siz yaparsınız demektir. Yemezler

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ben başka bir forumda okumuştum bu yazıyı . doğruluk payı nedir bilmiyorum ama avrupalıların bizi sevmediği kesin birşey .

Turgut Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kendi Milletini öven bir yazıya bu kadarda önyargılı yaklaşılmaz.Bazı kısımlarına ya da hepsine katılmayabilirsiniz.Ama yemezler ne demek.Yazının amacı ne?Siyasi çıkar mı var bu yazıda, yada ekonomik bir rant mı sağlayacak bu yazının okunmasından, yozlaşan değerler ve milli kültürümüzden uzaklaştığımızın yüzümüze vurulması neden bu denli önyargıya itiyor.

Size 3 gün önce tanık olduğum ufak bir olayı anlatayım.Gece saat 11 gibi balkona çıktım biraz hava almak için.Sokakta 6 7 tane yaşları 5 8 arası değişen kızlı erkekli bi grup ufaklık gördüm.Oyun oynuyorlardı.Oyunları şu sırayla her biri şarkı söylüyor(sesi güzel olmayan dans ediyor) diğerleri juri üyesi olup puan veriyor.Bu neslin haline güler misin? ağlar mısın?

Yukarıdaki yazıya gelince, ne buraya yazanı tanıyorum, ne yahudi profesörü, ne de avukatı ama şunu söyleyim;
    arasından bir iki madde seçip yemezler bunlar böyledir demek mi daha yerindedir yoksa şu şu maddelerde haklılık payı var demek mi daha yerindedir.
    Elbette mümkün değil ama, herşey gönlünüzce olsun.

WERTHeR
    Ziyaretçi

şu anda çıkmam lazım geniş bir zamanda uzun uzun yazacağım bu konu hakkında. Yanlış yerlere çekiliyor dediklerim...

İHSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

türkün türkten başka dostu yoktur """ diyebilir miyiz? bence deriz
    avatar: şike soruşturmasını yürüten özel yetkili savci Mehmet BERK.

Nereden
    İstanbul

Neden sevsinler ki?Hiç bi nedenleri yok Tamamen farklıyız Ortak nokta yok
    Eh, son yıllarda hızla onlara benze(til)meye başladığımız düşünülürse
    Bu hızla gidersek yakın zamanda sevebilirler bizi!..

kübraTs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Türkün gercekten türkten baska dostu yoktur bunu ben kendim yasayip görüyorum. Mesela okulda,derste hoca konumuzla alakasi olmadigi halde sürekli türkiye avrupa birligi ermeni soykirimi konularini aciyo ve biranda herkes türkiye hakkinda öyle bir konusmaya basliyo ki,sanki türkiye iran,3.dünya ülkesi bile deniliyo. Isimi gücümü, dersimi birakip bunlarla ugrasiyorum. Insanin deli olmamasi elde degil.

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emre Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu maddeye katılmıyorum.Avrupaya ne satıyoruz?Tarım ürünü.Onlar bize arabalarını, telefonlarını satıyo, bankalarımızı, fabrikalarımızı alıyo.
    senin dediğin zaten maddeyle aynı oluyo onların bizden aldığı şey sadece tarım pazar olarak sadece onu verebiliyoruz yani ama eskiden herşeyi bizden alıyorlardı.Bizim onlardan aldığımız şeyler çok daha fazla olduğu için biz onları pazar gibi görmeye başladık işte.*Alınan şeyler gelince konuya aklıma bişey geldi Bütün Dünya Türkiye hariç uçak lastiklerini Konyadaki(İli tam hatırlamıyorum) fabrikadan alıyor Türkiye ise yurtdışından*

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

3. madde dışında hepsine katılıyorum.

omer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

böle bişiyi milliyetçi kesimlerin uydurduğunu düşünüyorum..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazım KOYUNCU

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı omer61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani Batı'nın bizi sevmediği uydurulma birşey.

Aslında doğrusun Avrupa bizim için neler feda etmez.Bizi o kadar ki çok seviyor. Hatta AB'ye almak için kaçıncı kez geldiler Ankara'ya bizimkilerde nazı bırakıp girmeliler artık...
    Konu Onur tarafından (14.07.2007 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.
    FxY

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Uydurmamı diyorsun Seni dertlerinle baş başa bırakıyorum avatarından belli uydurma lafını neye göre söylediğin
    Kazimişi gzas vorert

ahmetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sevmesse sevmesinler bende onları sevmiyorum zaten
    BORDO MAVİ Asil rengiyle, KaraDeniz Fırtınası,Gerçek Efsane Başkaldırışın Destanı,İhtilal =TRABZONSPOR

omer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani Batı'nın bizi sevmediği uydurulma birşey.

Aslında doğrusun Avrupa bizim için neler feda etmez.Bizi o kadar ki çok seviyor. Hatta AB'ye almak için kaçıncı kez geldiler Ankara'ya bizimkilerde nazı bırakıp girmeliler artık...
    batı nın bizi sevmediği uydurma demedim!! AB ye ve amerikaya sonuna kadar karşıyım ben.. emperyalistlerle yapılan işbirliklerin karşıyım!! bunları alman prof. ' un fln sölediine inanmıyorum bu yazılanlrı milliyetciler yazmştr die düşünüorm..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazım KOYUNCU

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

batı nın bizi sevmediği uydurma demedim!! AB ye ve amerikaya sonuna kadar karşıyım ben.. emperyalistlerle yapılan işbirliklerin karşıyım!! bunları alman prof. ' un fln sölediine inanmıyorum bu yazılanlrı milliyetciler yazmştr die düşünüorm..
    beyin hücrelerinde eksiklik sezdim bir an basmakalıp sağdan soldan duyduğun laflarla burada milleti birbirine katmak delikanlılığa sığmaz.

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Avatarındaki fotoğraf her şeyini belli ediyor lütfen saçmalassan iyi edersin milliyetçiler yazmışmış ......
    Kazimişi gzas vorert

aysegul61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar sevsinler ya da sevmesinler tartışılıcak bir mevzu olduğunu düşünmüyorum.Karşılıklı dialoglarda giderek sertleşmeye başladı yakında konu kapanır!!!
    HİÇKİMSEDEN FAYDA BEKLEME,FAYDAYI KENDİNDE ARA
    istediğini söyleyen,istemediğini işitir.

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

çok da lazımdı sanki batının sevmesi yada sevmemesi..

adamlar herşeyi bizden öğrendikleri için sevmemeleri normaldir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)