Sayfa 3 Toplam 108 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 53 103 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2688 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Öðrenci Seçme Sýnavý ve Sistemi

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Alýntý Misina Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    açýköðretim için herhangi bir bölümden barajý aþmak yeterli.barajý aþmýþ görünüyorsun.açýk öðretim alýrsýn
    Açýköðretimi alýrým ama 4 yýllýðýný alabilirmiyim?

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

abi konu baþlýðýnda anlatým bozukluðu yapmýþsýn öss sýnavý olmaz öss zaten sýnavdýr
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Hüdai Pervaneli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

buarda 47 bin kisi sifir cekmis

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Misina Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    abi konu baþlýðýnda anlatým bozukluðu yapmýþsýn öss sýnavý olmaz öss zaten sýnavdýr

Ne bileyim caným,alýn ÖSS'de sizin olsun ÖSS sýnavýnýzda, hatýrlamak istemiyorum o günleri.
    Düzelttim baþlýðý.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Ba®ýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu
    Yaþ
    38

Alýntý Külünkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Ne bileyim caným,alýn ÖSS'de sizin olsun ÖSS sýnavýnýzda, hatýrlamak istemiyorum o günleri.
    Düzelttim baþlýðý.
    abi bak yine anlatým bozukluðu var Öss öðrenci seçme sýnavý demek zaten bi sýnavý kelimesine gerek yok

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý python Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Açýköðretimi alýrým ama 4 yýllýðýný alabilirmiyim?
    4 yýllýk barajýný yani 185 i aþmýþsýn 4 yýllýk açýköðretim alabilirsin.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

evet mühendisler þöyle bi gelsin... kimler makina seçecek bnm seçtiðim gibi bir zamanlar
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

Ba®ýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu
    Yaþ
    38

bu makinacýlýðý icat edeni bi bulsam

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Yunus Emre AYAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Alýntý m@rdi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    190,513 ??? emi misin???
    evet ham puan o okul puanýyla birlikte her özel universitede istediðim bölüme giriorum...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

Standart Fakülte Anasayfasýndan

ÖSS’NÝN EN ÝYÝLERÝNÝ TÜRKÝYE’NÝN EN ÝYÝ HUKUKÇULARI YAPMAK ÜZERE 82 YILLIK BÝRÝKÝMÝMÝZLE HAZIRIZ
    Yüce Atatürk tarafýndan kurulmuþ olan, Cumhuriyetin ilk yükseköðretim kurumu Ankara Hukuk Fakültesi:
    - Dinamik, dünya ve Türkiye düzlemlerinde yayýnlarýyla ve diðer bilimsel çalýþmalarýyla tanýnan seçkin akademik kadrosuyla;
    - Dünya standartlarýnýn da üzerinde iþlevsel ve rahat bir çalýþma ortamý saðlayan, otomasyona geçmiþ çok zengin uzmanlýk kütüphanesiyle;
    - Türkiye'nin en prestijli hukuk dergileri arasýnda yer alan ve elektronik ortamda da tam metin olarak yayýnlanan Türkçe ve yabancý dilde dergileriyle;
    - Uzman öðretim elemanlarý tarafýndan verilen mesleki yabancý dil dersleriyle;
    - Uzmanlaþmaya yönelik zengin seçimlik ders listeleriyle;
    - Öðrenciye açýk bilgisayar ve internet odalarýyla;
    - Þýk okuma ve dinlenme mekanlarýyla;
    - Öðrencinin hizmetine sunulan Üniversitemizin kapalý olimpik havuzu, spor tesisleri, tenis kortlarý ve konforlu yurt imkanlarýyla;
    - Cumhuriyetimizi þekillendiren profesörlerin ders verdiði, Cumhurbaþkanlarýnýn, yüksek mahkeme baþkanlarýnýn, üyelerinin, baþbakanlarýn, bakanlarýn, yüksek bürokratlarýn, ülkemizin her köþesinde fedakarca hizmet veren binlerce hakim, savcý ve avukatýmýzýn eðitim gördüðü tarihi binalarýyla;

sizleri bekliyor.
    Ezberinize deðil, muhakeme yeteneðinize güveniyorsanýz, çalýþmaya ve baþarmaya kararlýysanýz, biz, sizi en iyi yapmaya hazýrýz.

Fakültemizi ziyaret etmek ve merak ettiðiniz konularda bilgi almak isterseniz Fakülte Sekreterimiz Ýrfan ÖZTÜRK (319 13 95), Dekan Yardýmcýlarýmýz Prof. Dr. Gülin GÜNGÖR ve Doçent Dr. Ali ULUSOY (319 25 78) ile görüþebilirsiniz.
    Saygýlarýmýzla.

Ümit Küçük - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

arkadaslar bakýn yazýyorum rahat okumak istiyosanýz hacettepe fizik müh.ve elektirik elektronýk müh. odtu makina muh. insaat muh.fizik böl. yazmayýn bunlar adamý deli ediyor cok calýsmanýz lazým calýsmayý sevmeyen bu okullardan hele hele bu bölümlerden uzak dursun mühendislik isteyen arkadaslar bence sizde bu kararlarýnýzý býr daha gözden gecirin cünkü mühendislik artýk ölmek üzere türkiyede ciddi ciddi týp düsünün bence veya diger saglýk branslarý onlarýn önü baya acýk

Ümit Küçük - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

birsey daha söylim genc kardeslerime önce bir gecmis olsun hepinize artýk bu isin en kolay yaný ama sakýn puanlara bakarak tercih yapmayýn puanlar cok yanýltýr insaný her zaman yüzdelik diliminize ve türkiyedeki sýralamanýza bakýn ona göre tercih yapýn isteyen arkadaslar bana özel den ulassýn daha fazla bilgi verebilirim bu konuda baya bilgim vardýr tekrar gecmis olsun hepinize

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

puaným 358.318 türkiye sýralamam 4745 say 2 için

istediðim yerlere girebilirim muhtemelen.
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Alýntý Bartuð13 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Hayýrlý olsun kardeþ...Emeðinin karþýlýðýný alacak olmana sevindim.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

eyw abi saðolasýn
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

WERTHeR
    Ziyaretçi

Ne etti habu bizim uþaklar Ýyi puanlar almýþlardýr inþallah. Bana bakýn samsun filan yazmayýn yazanýda engelleyin giriþ var çýkýþ yok valla

Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Tebrikler. ODTÜ Ýnþaat'a girersin bu dereceyle. Gazi'yi de ikinci tercihe yaz bence. Oradaki arkadaþlar öneriyor. Eðitimi gâyet iyiymiþ ve piyasada da burayý bitirenler tutuluyormuþ.
    Stand-upçý baþkan istemiyoruz!

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

7 yýl aradan sonra bu senenin sorularýna bakayým dedim. Sosyal 1 diye bi þey neyse baþladým çözmeye güzel kebap kolay. Neyse bitti 3 yanlýþ çýktý. Sonra Sosyal 2'yi çözmeye baþladým. One kazýk, direk bilgi istiyorlar. Baya kastýrdý ordan da 7 yanlýþ çýktý. 7 senede ne çok þey deðiþmiþ baya kopmuþum olaydan bu sene ÖSS'ye tekrar girip hayýrlýsý Ýstanbul'da güzel bir bölüm kazanmak istiyorum. Çocukluktan beri Tarih bölümünü istemiþtim. Bilmem bu bünye ikinci bir üniversiteyi kaldýrýr mý ama Tarih bölümünde ýsrarcýyým. Kaç net lazým bu yeni sisteme göre Ýstabul'da tarih kazanmamýz için.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

yaranozlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

yeni sistem beni de þaþýrttý, ben de 1. bölümde bütün sorularý yaptým, yalnýz matematiðin 2. bölümü de eskilere nazaran çok kolay, ÖYS kýsýmlarý hariç. Bu kadar kolay geometri sorularý þaþýrttý beni, Fen de keza kolay sayýlýrdý.(2.bölüm) Yalnýz sosyal ve türkçede dondum kaldým. Aþýrý ezbere dayalý bilgi istenmiþ. Ýyi ki bu sýnava girmedim derken öðrendim ki sayýsal öðrenci bunlarý cevaplamýyormuþ. Gerçi yeniden baþlasam eðitim hayatýma eþit aðýrlýkçý olurdum da, kýsaca sorular þaþýrttý beni.

Bir de gerek OKSde gerek ÖSSde yerlerde sürünüyoruz. OKSyi inceledim 35. olmuþuz Trabzon olarak. Özellikle kýzlar çok zayýf. (41.) Moralim bozuldu neden böyle diye. ÖSSde de o kadar birinci arasýnda Yomra Fenden kimse yok. Bu çok önemli deðil ama yine de görmek isterdim.

Bir de tavsiye vereyim, Türkiye birincisi de olsanýz Boðaziçiyi seçmeyin, hadi seçtiniz Makineyi seçmeyin. Yoksa benim gibi 2 senedir yazýn 1 gün bile tatil yapamazsýnýz. Yaz programý bellidir. (Yaz okulu+staj) Lanet olsun...
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

m@rdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Tebrikler,güzel bir puanla güzel bir gelecek gelir umarým. Hayýrlý olsun
    TSira- Þükran
    "Ne mutlu "insaným" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karþýlýk verene."

WERTHeR
    Ziyaretçi

Alýntý Emorfo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    7 yýl aradan sonra bu senenin sorularýna bakayým dedim. Sosyal 1 diye bi þey neyse baþladým çözmeye güzel kebap kolay. Neyse bitti 3 yanlýþ çýktý. Sonra Sosyal 2'yi çözmeye baþladým. One kazýk, direk bilgi istiyorlar. Baya kastýrdý ordan da 7 yanlýþ çýktý. 7 senede ne çok þey deðiþmiþ baya kopmuþum olaydan bu sene ÖSS'ye tekrar girip hayýrlýsý Ýstanbul'da güzel bir bölüm kazanmak istiyorum. Çocukluktan beri Tarih bölümünü istemiþtim. Bilmem bu bünye ikinci bir üniversiteyi kaldýrýr mý ama Tarih bölümünde ýsrarcýyým. Kaç net lazým bu yeni sisteme göre Ýstabul'da tarih kazanmamýz için.
    Ben o istediðin bölüme 2 yýl dayanabildim sonra býraktým gel sende kýyma kendine

The Legend - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

makine mühedisliðini tercih etmeyi düþünenler aþaðýdaki yazýdan bölümle ilgili özet bilgi edinebilirler. özellikle çalýþma alanlarý kýsmýna dikkat edin.

Makine Mühendisliði :

Her türlü mekanik sistemlerin ve enerji dönüþüm sistemlerinin tasarýmý geliþtirilmesi ve üretiminin planlanmasý konularýnda eðitim ve araþtýrma yapýlýr. Geniþ bir çalýþma alanýna sahiptir. Özel sektörde ve kamu sektörüne ait fabrika veya iþyerlerinde her türlü mekanik sistemlerin, gaz ve buhar tirbünlerinin, pistonlu kompresörlerin, nükleer reaktörlerin, içten yanmalý motorlarýn, soðutma, havalandýrma, ýsýtma sistemlerinin tasarýmýnda çalýþýlabileceði gibi, serbest çalýþma imkaný da vardýr.

Programýn Amacý: Makine mühendisliði programý, her türlü mekanik sistemlerin ve enerji dönüþtürüm sistemlerinin tasarýmý, geliþtirilmesi ve üretiminin planlanmasý konularýnda eðitim ve araþtýrma yapar.

Programda Okutulan Belli Baþlý Dersler: Makine mühendisliði programýnýn ilk yýlýnda matematik, fizik, kimya, geometri, teknik resim gibi temel dersler okutulur. Daha sonraki yýllarda, termodinamik, ýsý transferi, akýþkanlar mekaniði, mekanik, makine elemanlarý, makine tasarýmý, nükleer enerji ve enerji dönüþtürüm sistemleri konularýnda dersler, kuramsal ve uygulamalý olarak verilir.

Gereken Nitelikler: Makine mühendisliði programýna girecek ve makine mühendisliði alanýnda çalýþacak kiþinin üstün bir akademik yeteneðe, hayal gücüne ve yaratýcýlýða, uzay iliþkileri yeteneðine ve el becerisine sahip; matematik, fizik, teknik resim ve tasarý geometri ile ilgili ve bu alanlarda baþarýlý bir kimse olmasý gereklidir.

Mezunlarýn Kazandýklarý Ünvan ve Yaptýklarý Ýþler: Makine mühendisliði bölümünden mezun olanlara "Makine Mühendisi" ünvaný verilir. Makine mühendisi, çalýþtýðý kurumun yapýsýna göre, her türlü mekanik sistemlerin, gaz ve buhar tribünlerinin, pistonlu kompresörlerin, nükleer reaktörlerin, içten yanmalý motorlarýn, soðutma, ýsýtma, havalandýrma sistemlerinin tasarýmýný yapar, geliþtirir. Bunu yaparken kullanýþlýlýk ve ucuzluk faktörlerini göz önünde bulundurur.

Çalýþma Alanlarý: Kalkýnma çabasýnda olan ülkemizde, diðer teknik elemanlar gibi makine mühendislerine de ihtiyaç duyulmaktadýr. Ancak ülkemizde teknoloji üretimi henüz yeterli düzeyde olmadýðýndan makine mühendisleri bilgi ve becerilerini kullanabilecekleri iþ alanlarý bulmakta zorluk çekmektedirler.
    elbet bir gün toprak olup gideceðiz...
    TRABZONLU DOÐDUK TRABZONSPORLU ÖLECEÐÝZ...
    legends never die ...

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

Alýntý m@rdi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tebrikler,güzel bir puanla güzel bir gelecek gelir umarým. Hayýrlý olsun
    Alýntý Kokturk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tebrikler. ODTÜ Ýnþaat'a girersin bu dereceyle. Gazi'yi de ikinci tercihe yaz bence. Oradaki arkadaþlar öneriyor. Eðitimi gâyet iyiymiþ ve piyasada da burayý bitirenler tutuluyormuþ.
    sevgili abilerlim teþekkür ederim.inþaat dýþýnda bir iki bölüm daha kafamda vardý ama onlara hiç bakmadan direk odtü inþaat yazmayý planlýyorum
    zaman ne getirir bilinmez ama tek tercih yapabilirim.

m@rdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

1)Abi deðil abla

2) Ne olur ne olmaz tek tercih yapma,mutlaka alternatiflerin olsun
    TSira- Þükran
    "Ne mutlu "insaným" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karþýlýk verene."

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Alýntý The Legend Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Mezunlarýn Kazandýklarý Ünvan ve Yaptýklarý Ýþler: Makine mühendisliði bölümünden mezun olanlara "Makine Mühendisi" ünvaný verilir. Makine mühendisi, çalýþtýðý kurumun yapýsýna göre, her türlü mekanik sistemlerin, gaz ve buhar tribünlerinin, pistonlu kompresörlerin, nükleer reaktörlerin, içten yanmalý motorlarýn, soðutma, ýsýtma, havalandýrma sistemlerinin tasarýmýný yapar, geliþtirir. Bunu yaparken kullanýþlýlýk ve ucuzluk faktörlerini göz önünde bulundurur.
    Bu seneden itibaren diplomalarda Makine Mühendisi deðil,Makine Mühendisliði bölümünden mezun kiþi ünvaný verilmeye baþlandý, "Yetkin mühendislik" programýna altyapý kapsamýnda .Mühendislik tercih edecek arkadaþlarý öyle güllük gülistanlýk bir üniversite hayatý beklemediðini de hatýrlatmak isterim .Herkesin gönlüne göre olsun
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)