Sayfa 38 Toplam 38 Sayfadan BirinciBirinci ... 28 36 37 38
Toplam 945 adet sonuctan sayfa basi 926 ile 945 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lösemi ve Lösev

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Sametim
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

socrates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yazdiklarini okudum...

Samet.in bizde hatirasi yerine gelecege umudu kalabilseydi keske...

rahat uyu Samet
    Konu socrates tarafından (26.08.2014 Saat 19:59 ) değiştirilmiştir.
    onur, emek, başkaldırı...
    kendine karşı #direnTRABZONSPOR
    LiverpoolFC

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ah be Samet, ne yazacağımı bilemeyerek. Zaman zaman saçmalayarakda olsa konuşmaya çalışıyordum. İyiki tanıdım, koca yürekli hayalperest Adam. Rabbim mekanını cennet eylesin.
    zαFєя kєskiη --- !!!!αVη! αkєя αskiηα!!!!

"Bugün Trabzonspor için ne yaptın?"

Mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Alıntı Samet Türkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gece yine 12 yaşında yaşadığım ve yendiğim hastaligin ilk gunu geldi aklima. Tedavimiz ayni. Benim ki tedavi olursan olumcul olmasa da kanserdi ve Çernobil magdurlariyla ayni seyleri yasadim.

99'da bir sabah uyandim ve annem hemen "Samet dur bakayim o göğsündeki şişlik nedir öyle" dedi. Hemen gelip elleriyle okşamaya başladı. Hastahaneye gidelim dedi. Ben de dert etmedim tabi. Baska derdim vardı ; Mahalle macinda sadece ben Rivaldo olabiliyirdum ve o gün yine bir maci vardi bizim sokakta "kaleci Rivaldo" efendinin

Neyse fakultede filmler,tomogeafiler,ultrasonlar derken bezmis bir hâlde doktorun odasinin onunde sonuclari beklemeye basladik. Yas daha 12 . İlaclar yazilsa da maca yetissem !

Kapi biraz acikti. Doktor uzun uzun filmlere bakti duvardaki isikta. Sonra bir doktor daha girdi. Sonra bir tanesi daha. Ve hocalari da geldi. Yasayanlar bilir; cok sayida doktor sizin sonucunuza bakiyorsa bir sıkıntı var demektir. Odada cok rahat 7-8 doktor vardi. 10 dk falan kapi kapali kaldi. Sonra kâgitkar kollarindan tasar vaziyette bir tanesi kapiya cikti. Beni isaret ederek "Hemsiree ! Personeel ! Bu cocugun acilen kemoterapi almasi gerekiyor ! Hemen odaya cikarip damar yolu acin" dedi.

Zaten bunu duyunca vücut olacaklari anliyor mu nedir hafif bir aglamakli gibi oluyorsunuz.Dolan gozlerle ne yapacaklar bana dercesine bakışlar ." Acilen kemoterapi almasi gerekiyor ! ...... "

Yuruyecek halde olmama ragmen nedense sedyeyle goturuldugumu hatirliyorum. Basimdaki cokca doktordan bayan olan bir tanesi teselli gibi alnimi ve sacimi oksuyordu. Sonucta gogsumde olan seyi o iyi biliyordu.

Daha ilk gunu uzunca bir serum posetinde sari bir ilac getirdiler. Hic unutmam acayip midemi bilandirmisti. O kadar agir ilacti ki daha o aksam yardimla gittim lavaboya. İste mac oynamaktan o zaman kestim umudu.

Kisaca gogsumde tumor olmustu. 12 ve 15 yas arasini sorduklarinda aklima ilk o uzun sari ilac poseti ve uzgunum ama basliyoruz Samet dercesine gelen o ağır mide bulantisi gelir.

Ne ilkel tedaviydi ama ; tahlil icin kucucuk cocugun gogsunden uyanik halde ucu makasimsi igneyle parca aliyorlardi ! Ne de olsa yildiz gemisi Atilganimiz yoktu ve temassiz tedaviyi bilmiyorduk

Çok sukur yendim onu. O tedavinin yan etkisi 10-15 yil sonra bir cesit losemi oluyorsunuz. Onu da oldum ve takmayip,mutlu olarak yine yendim cok sukur. Zordu tabi.

Hep derim , kemoterapi alan insanlar bir nebze yasayan Kazımlar'dır. Hastahanede ilgili bolumde onlari dinleyip kitap bile yazabilirsiniz.

Hastaliklari takmayip,umursamayip mutlu olmak kadar ilaclara yardimci olan baska bir besin kesinlikle yok.

E bir de getirisi oldu yine ilk gunlerde bu hastaligin bana. Sinif ogretmenim ogrenince dayanamamis ve daha zaman olmasina ragmen karnemi cikartip takdir belgesiyle hastahaneye getirmisti. Hepsi 5 ! Ögretmenim bari 1-2 tane 4 koysaydiniz. Acikcasi tam ayik olamamama ragmen hic inandirici olmadigini dusunmedim degil

Dolmustum bu gece,yazmak istedim yine. İste boyle hikâyeler var hastahanelerde.

Allah hâla mucadele edenlere sifa versin.

Telefondan yazdim,hatalar hoş görüle.
    Tribünde Küfüre HAYIRRRR!!!!!!!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporluluk onuru bu işkenceyi yenecek !

Ne mutlu Türküm diyene !

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bu gece yine 12 yaşında yaşadığım ve yendiğim hastaligin ilk gunu geldi aklima. Tedavimiz ayni. Benim ki tedavi olursan olumcul olmasa da kanserdi ve Çernobil magdurlariyla ayni seyleri yasadim.

99'da bir sabah uyandim ve annem hemen "Samet dur bakayim o göğsündeki şişlik nedir öyle" dedi. Hemen gelip elleriyle okşamaya başladı. Hastahaneye gidelim dedi. Ben de dert etmedim tabi. Baska derdim vardı ; Mahalle macinda sadece ben Rivaldo olabiliyirdum ve o gün yine bir maci vardi bizim sokakta "kaleci Rivaldo" efendinin

Neyse fakultede filmler,tomogeafiler,ultrasonlar derken bezmis bir hâlde doktorun odasinin onunde sonuclari beklemeye basladik. Yas daha 12 . İlaclar yazilsa da maca yetissem !

Kapi biraz acikti. Doktor uzun uzun filmlere bakti duvardaki isikta. Sonra bir doktor daha girdi. Sonra bir tanesi daha. Ve hocalari da geldi. Yasayanlar bilir; cok sayida doktor sizin sonucunuza bakiyorsa bir sıkıntı var demektir. Odada cok rahat 7-8 doktor vardi. 10 dk falan kapi kapali kaldi. Sonra kâgitkar kollarindan tasar vaziyette bir tanesi kapiya cikti. Beni isaret ederek "Hemsiree ! Personeel ! Bu cocugun acilen kemoterapi almasi gerekiyor ! Hemen odaya cikarip damar yolu acin" dedi.

Zaten bunu duyunca vücut olacaklari anliyor mu nedir hafif bir aglamakli gibi oluyorsunuz.Dolan gozlerle ne yapacaklar bana dercesine bakışlar ." Acilen kemoterapi almasi gerekiyor ! ...... "

Yuruyecek halde olmama ragmen nedense sedyeyle goturuldugumu hatirliyorum. Basimdaki cokca doktordan bayan olan bir tanesi teselli gibi alnimi ve sacimi oksuyordu. Sonucta gogsumde olan seyi o iyi biliyordu.

Daha ilk gunu uzunca bir serum posetinde sari bir ilac getirdiler. Hic unutmam acayip midemi bilandirmisti. O kadar agir ilacti ki daha o aksam yardimla gittim lavaboya. İste mac oynamaktan o zaman kestim umudu.

Kisaca gogsumde tumor olmustu. 12 ve 15 yas arasini sorduklarinda aklima ilk o uzun sari ilac poseti ve uzgunum ama basliyoruz Samet dercesine gelen o ağır mide bulantisi gelir.

Ne ilkel tedaviydi ama ; tahlil icin kucucuk cocugun gogsunden uyanik halde ucu makasimsi igneyle parca aliyorlardi ! Ne de olsa yildiz gemisi Atilganimiz yoktu ve temassiz tedaviyi bilmiyorduk

Çok sukur yendim onu. O tedavinin yan etkisi 10-15 yil sonra bir cesit losemi oluyorsunuz. Onu da oldum ve takmayip,mutlu olarak yine yendim cok sukur. Zordu tabi.

Hep derim , kemoterapi alan insanlar bir nebze yasayan Kazımlar'dır. Hastahanede ilgili bolumde onlari dinleyip kitap bile yazabilirsiniz.

Hastaliklari takmayip,umursamayip mutlu olmak kadar ilaclara yardimci olan baska bir besin kesinlikle yok.

E bir de getirisi oldu yine ilk gunlerde bu hastaligin bana. Sinif ogretmenim ogrenince dayanamamis ve daha zaman olmasina ragmen karnemi cikartip takdir belgesiyle hastahaneye getirmisti. Hepsi 5 ! Ögretmenim bari 1-2 tane 4 koysaydiniz. Acikcasi tam ayik olamamama ragmen hic inandirici olmadigini dusunmedim degil

Dolmustum bu gece,yazmak istedim yine. İste boyle hikâyeler var hastahanelerde.

Allah hâla mucadele edenlere sifa versin.

Telefondan yazdim,hatalar hoş görüle.
    Zamanında bir yazısını okuyup tanımıştım çok tanımama rağmen tüylerim diken diken oldu..Bu yazıda gözlerimde doldu..Biz yine bir nebze Allah ailesine sabır versin çok zor çok..

Mustafa Ulutaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

Standart Lösemi ve Lösev

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun kardeşimizin.

cewat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Lösemi ve Lösev

Öyle kahpe bir hastalık ki, böyle güçlü adamları bile tuş edebiliyor.

Mekanın cennet olsun güzel gönüllü renktaş.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sadece Trabzonspor..

katre-i.matem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ne aci hatiralar.. yarim kalan hayaller.. derin bir offf cekiyor insan.. kelimeler kifayetsiz artik..
    ...6 Aralık 2015...

Takvim yapraklarında "Trabzonspor'un Hacıosmanoğlu İşgalinden Kurtuluş Günü" olarak not edilecek kadar önemli ve müjde dolu bir gündür.

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Belki iyileştin, bu vücudtan temizlenip gittin ama giderken bütün heyecanları ve umutları da götürdün. Herşeye tam da yarısında "Dur!" dedin.

Herşeye engel oldun hayat. Belki de önyargı duvarları ördün çevreme.. Bravo!

Neyse hoşçakalın. Sizle paylaşmak güzeldi yine de...
    Hoşçakalamadık Samet
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Belki iyileştin, bu vücudtan temizlenip gittin ama giderken bütün heyecanları ve umutları da götürdün. Herşeye tam da yarısında "Dur!" dedin.

Herşeye engel oldun hayat. Belki de önyargı duvarları ördün çevreme.. Bravo!

Neyse hoşçakalın. Sizle paylaşmak güzeldi yine de...
    Seninle paylaşmak da güzeldi Samet' im. Tüm paylaştıkların için hakkını helal edersin inşallah.

Bize senden kalan bir kaç kelam, bir tutam anı, bir de mücadelen. Gözün arkada kalmasın.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

duyurukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir

Uludağ Üniversitesi Hemotoloji bölümünde tedavi görüyordum şampiyon olduğumuz sene ve kan alıyordum 2 haftada bir. Son maç olan Karabükspor maçı Pazar günü ve Pazartesi kesinlikle kan almam gerekiyor yoksa baygın halde olacağım.

Durum böyleyken Perşembe günü kontrolümden önce doktora gittim. Perşembe bildirince ertesi gün kan veriyorlardı. Şampiyon olacağımız için oradan karayolu ile Trabzon'a kutlamalara gidecektik. Pazartesi Bursa'da olmayacağız yani

Orta yaşlı bir doktor vardı odada. Durumu söyleyince "Vayy be" dedi ve şaşkınlık ifadesi belirdi yüzünde. Ne oldu doktor bey diye sordum ve şunu dedi "Sen bugün en son gelensin" Anlamadım nasıl yani gibisine şeyler deyince ben : "Senden önce 8 tane Trabzonsporlu geldi burada tedavi olan ve aynı şeyi istedi. Sen de 9.oldun,ben olur demesem bile hepsi gidecek zaten Karabük'e dedi "

Anlatabildim umarım

Unutmadan, birçok defa izin veren annem bu sefer hasta hasta gitme dedi ve beni maça göndermedi
    mekanın cennet olsun kardeşim

Alper Calik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart LÖSEV Trabzonspor Bebişi

Benim baldızım (Nursen Hn.), İzmir Lösev de çalışıyor. Ben de forumda LÖSEV başlığından bahsedip, hatta yakınlarda kaybettiğimiz Samet ten de bahsetmiş idim (

O da bana taraftar ürününden bahsetti Lösev bebişini ben çok sevdim 25 TL fiyatı ve aldım. İlgilenenler arayıp sorabilir veya internetten de alınabiliyor.

Konu Alper Calik tarafından (12.10.2014 Saat 20:13 ) değiştirilmiştir.
    İyi ki varsın TRABZONSPOR

Alper Calik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

LÖSEV in hastanesinin açılışı yapıldı. Sağlık Bakanlığından istedikleri yatak kapasitesi ile ruhsat alamadılar ancak mevcut LÖSANTE deki yatak kapasitelerini bu hastaneye aktararak açılış yapıldı.
    http://www.losev.org.tr/v2/tr/galleries.asp?RecID=733

Allah kimseye vermesin, hastalara acil şifalar versin. Bu da daha önceki bir duyuruları:

Kamuoyuna Duyuru;

Benim tek derdim hayatımı adadığım lösemili çocuklarımdır. Lütfen siyasetten uzak durarak taraf olmayalım ve onlara zarar vermeyelim. LÖSEV bugünlere lösemili çocuklarla, annelerle beraber geldi. Yavrularıma en küçük bir zarar gelmesini istemem. Bunu ne onlar ne Allah affetmez. Ben de çocuk hematoloji uzmanıyım. Onkolog elbette kolay yetişmiyor. Devletten transfer etmeyeceğiz. Allah her zaman doğrunun ve mazlumun yardımcısıdır. Herkes günü gelince lösemili çocuklarımız ve kanser hastalarımız için gerekeni yapacaktır.

Dr. Üstün EZER
    Pediatrik Hematolog & Onkolog
    LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı
    https://www.losev.org.tr/v2/tr/duyur...423&RecID=6285
    İyi ki varsın TRABZONSPOR

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Alper Calik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim baldızım (Nursen Hn.), İzmir Lösev de çalışıyor. Ben de forumda LÖSEV başlığından bahsedip, hatta yakınlarda kaybettiğimiz Samet ten de bahsetmiş idim (

O da bana taraftar ürününden bahsetti Lösev bebişini ben çok sevdim 25 TL fiyatı ve aldım. İlgilenenler arayıp sorabilir veya internetten de alınabiliyor.

Ben de yıllar önce bunun büyüklü-küçüklüsünü almıştım,benim afacanlara.
    Sonrasında da özel günler için çıkardıkları birçok ürünlerini almaya devam ediyorum.O özel günü kutlarken Lösev'e destek vermek güzel.
    Beklemeyi bilen amacına ulaşır. JOSEPH DE VILLELE.

Kazım Bostan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Zor....

Allah tüm kanser hastalarına acil şifa versin.
    #

esra61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Küçük de olsa maddi manevi desteğinizi sakın esirgemeyin.
    Bütün hastalıklar zor ama bu hastalık apayrı.
    Rabbim tüm hastalara şifa yakınlarına sabır versin.

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dün akşam yakın bir arkadasşımın oğlu lösev den vefat etti

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı SiNo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün akşam yakın bir arkadasşımın oğlu lösev den vefat etti
    Lösemi'dir o.
    Lösev değildir.
    Hamiş

Tsli31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gönüllü üyesiyim
    ​SADECE TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)