Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Baþbaðlar Katliamýný Unutmadýk..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selokal61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Angry Baþbaðlar Katliamýný Unutmadýk..

33 Baþbaðlarlý'nýn acýsý yürekleri daðladý
    Erzincan'ýn Kemaliye ilçesi Baþbaðlar köyünde 5 Temmuz 1993 tarihinde PKK terör örgütü tarafýndan gerçekleþtirilen saldýrýda 33 vatandaþýn þehit edilmesinin 14. yýl dönümü, Baþbaðlar köyünde düzenlenen törenle anýldý. Katliamýn üzerinden 14 yýl geçmesine raðmen, Baþbaðlar'da yüreklerde halen þehitlerin acýsý yaþanýyor.

Erzincan'a 204 kilometre uzaklýkta bulunan, Barasor Vadisi'nin en son köyü olan Baþbaðlar'a, 5 Temmuz 1993 tarihinde eli kanlý PKK terör örgütü üyesi 100 kiþilik grup gelerek, yatsý namazýnda bulunan köyün erkeklerini bir alanda topladý. Köyde kadýn, çocuk ayrýmý yapmadan meydanda yaklaþýk 1.5 saat terör örgütünün propagandasýnýn yapýlmasýnýn ardýndan, erkekler köyün 100 metre uzaklýðýnda ki kavaklýk bölgeye götürülürek katledilmiþti. Terör örütünün gerçekleþtirdiði saldýrýda, 29 kiþi kurþuna biri çocuk 4 bayanda yakýlan evlerde diri diri yanarak can verdi. Bu hunhar saldýnýn üzerinden tam 14 yýl geçti ama Baþbaðlar'lýlar halen bu katliamý unutmadýlar.

Bu kalleþ baskýnda þehit olan tüm vatandaþlarýmýza Allahtan rahmet yakýnlarýna Allahtan sabr-ý cemil diliyorum... Kahrolsun Pkk
    Bu kalleþ baskýnla ilgili gerekli bilgileri bu linkten bulabilirisiniz..

http://www.basbaglar.com/
    milyonlarin askisin

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bütün þehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum onlarýn intikamý alýnacak er geç

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ALLAH bir daha böyle þeyler yaþatmasýn
    Hepsinin ruhu þad olsun
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

sivas ýn rövanþýdýr..
    kamptan kaçan teröristlerin intikam sözleri köyde sað kalanlar tarafýndan anlatýlýr..

ama ne gariptir ki sivas durmadan gündemde iken baþbaðlarý gündeme getirmez kolayýna..

ikisi de rezillik...

Yamaç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

bu vahþeti yapanlarýn insan olduklarýný sanmýyorum.
    Þehitlerimize ALLAH'tan rahmet diliyorum.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sadece onu deðil yaptýðýnýz hiç bir pisliði unutmadýk teröristler....

Hesap günü çok yakýn....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý desertstrom61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ama ne gariptir ki sivas durmadan gündemde iken baþbaðlarý gündeme getirmez kolayýna..
    Enteransandýr. Katliamlara meraklý olanlar insan haklarýndan dem vuranlar sözbirliði etmiþcesine bu katliamý aðýzlarýna almazlar. Yazýklar olsun hepsine.

Ölenlere bir kez daha cenab-ý hak'dan rahmet diliyorum.

" tahminen 100 kiþinin gerçekleþtirdiði belirlenen Baþbaðlar Katliamý davasýnýn sadece iki sanýða verilen 14 ve 3,5 yýllýk mahkumiyet cezalarýyla kapatýlmýþtýr. Abdullah Öcalan ise itiraflarýnda Baþbaðlar baskýnýný PKK'lý Dr. Baran'ýn Sivas olaylarýna misilleme olarak gerçekleþtirdiðini söylemiþti.
    Konu Külünkoðlu tarafýndan (06.07.2007 Saat 11:52 ) deðiþtirilmiþtir.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Þamil Ekinci|Dozer Cemil|Þenol Güneþ|
    Ýki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

omer61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

KÖPRÜ kitabýnda da bu katliamý anlatýodu.. vali recep yazýcýoðlu dönemindeki bir katliam.. kahrolsun pkk!!
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Onca çocuðu öksüz ve yetim býrakanlar,onca kadýný dul býrakanlar insan olamazlar.Afyon yutmuþ hayvanlar, ne istediniz onca masum insandan?Allahýnýzdan bulasýnýz, iki dünya da yüzünüz gülmesin...

Katliam denilince akla nedense hep Sivas gelir,ya da birileri bunu bizim aklýmýza hep getirir.Baþbaðlarý ben sadece bir kaç Erzincanlý minübüsün arkasýnda ''Baþbaðlarý unutmadýk'' þeklinde yazan afiþlerde görmüþtüm.

Madýmak oteli müze olsun diyen dantellere sormak lazým...Baþbaðlarý ne yapacaðýz?
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Yaptýklarý hangi pisliði unuttuk ki bu vataný olmayan þerefsizlerin!

Baþbaðlarda hayatýný kaybeden tüm insanlarýmýzýn ruhlarý þad olsun mekanlarý cennet olsun.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

Bütün þehitlerimize ALLAH rahmet eylesin

hainler cezasýný çekecek
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

Rýza ÇOLAK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    51

Yine bu günlerde Sivas gümdemde ancak Baþbaðlarý hatýrlayan bir zat-ý muhterem ne yazýkki yok.....Hain saldýrýda þehit olan vatandaþlarýmýzý saygýyla anýyor Allahtan rahmet diliyorum....

Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Baþlýðý görünce hem çok þaþýrdým hemde gurur duydum...

Baþbaðlardan haberi olan o kadar az insan varki, hatta þöyle söylebelirim baþbaðlarý bilipte bunu dile getirebilecek o kadar az insan varki...

Ýki katliamdan sessiz sedasýz olanýdýr baþbaðlar...

Ama çok þükür bmn bunada el attý...
    Eskiden Sungu61 idi ....

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Allah rahmet eylesin tüm þehitlerimize pkk kürt,türk,alevi dinlemiyor kardeþliðimizi kimse bozamaz katledilen 33 vatandaþýmýzý rahmetle anýyoruz ...
    Kazimiþi gzas vorert

Nereden
    Ýstanbul

vallah bende ilk defa duyuyorum bunu..
    Allah rahmet eylesin

Dursun Kaplan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kaybettiðimiz vatandaþLarýmýzýn mekanLarý cennet oLsun inþaLLah..

Pkk þerefsizLeri, it soyLarý ise hepinizin sonu bi ...... çukuru unutmayýn...
    ~ Yüzümüzün yüreðimizle beraber gülümsediði an’ dýr mutluluk. ~

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Alýntý zafer6161 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bütün þehitlerimize ALLAH rahmet eylesin

hainler cezasýný çekecek

AMIN
    AMIN
    AMIN
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

ekþisözlükte okuduðum ve görüþlerine aynen katýldýðým bir yazýyý paylaþmak istiyorum burda.

islami ve muhafazakar kesimin, ölen 33 vatandaþýn kaný üzerinden laiklerle ve solcularla hesaplaþtýklarý katliam. katliamý terör örgütü pkk yapmýþtýr. yani yapýlan açýklamalar böyledir. aþaðýlýkça bir eylemdir, barbarlýktýr, ve sonuçta bir terör eylemidir. pkk buna benzer yüzlerce eylem gerçekleþtirmiþtir. fakat bu katliama siyasi hesaplaþmada ayrý bir anlam yüklenmiþtir. sivas katilamý'ndan hemen sonraya denk gelmesi nedeniyle, "sivas için kýçýnýzý yýrttýnýz, bunu da kýnasaýza" demektedir islami ve muhafazakar kesim. maalesef bu da ayrý bir soðuk hesaptýr. katliamý yapan pkk'dýr. pkk bir terör örgütüdür. sivilleri öldürmek üzere kurulmuþ, sivilleri öldürerek büyümüþ, dehþet saçarak geliþmiþtir ve her durumda-ortamda kýnanmýþ, terör örgütü olarak adlandýrýlmýþ, algýlanmýþtýr. sivasta'ki 33 insaný öldüren ise halktýr. bildiðimiz vatandaþtýr. tabii ki daha fazla kafa yorulmasý gereken bir durumdur, sivas katliamý. "pkk da baþbaðlar katliamýný yaptý. hadi bu defeterleri kapatalým, oluyor böyle þeyler" demek gerçekten vicdansýzlýktýr. eðer bir kentte kendi halinde yaþayan insanlar bir oteli kuþatýp içindekilerle birlikte yakýyorlarsa ve bunu kahkahalar eþliðinde izliyorlarsa, bu üzerinde düþünülmesi gereken, ciddi ciddi ele alýnmasý gereken bir durumdur. ülkede baþka bir terör örgütü de cinayetler iþliyor diye geçiþtirilemez. kaldý ki terör örgütü için tüm devlet seferber olmuþ iken, ve bu konuda ülkede bir görüþ ayrýlýðý bulunmaz iken, sivas katliamý sonrasýnda "oteli kuþatan vatandaþlarýmýza zarar gelmemiþtir", "tahrik vardý caným" açýklamasý bile yapýlmýþtýr. bu iki olayý karþý karþýya koymak ve "hadi bunu da kýnayýn" demek acayipliktir. bu ülkedeki insanlar her terör eylemini resmi bir bildiriyle kýnamak durumunda deðildir. çünkü bu iþ bir süre sonra "þunlar eylem yaptý þu taraftan kýnama gelmeli", "bunlar eylem yaptý bu taraftan kýnama gelmeli" gibi hesaplara dönüþür ve konunun özü, tartýþýlmasý gereken asýl nokta iyice flulaþýr.
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

Ýsmail Alkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    58

*22 Ocak 1987 Hakkari, Uludere ilçesi, Ortabað köyü katliamý.
    *23 Ocak 1987 Midyat, Bayburt köyleri, Efeler mezrasý katliamý.
    *20 Haziran 1987 Ömerli ilçesi, Pýnarcýk köyü katliamý. (16 Çocuk, 6 Kadýn, 8 Erkek, Toplam 30 Kiþi)
    *20 Aðustos 1987 Siirt, Kýlýçkaya köyü katliamý. (14 Çocuk, 10 Erkek, Toplam 24 kiþi)
    *12 Ekim 1987 Rezzuk mezrasýnda saldýrý ve öldürme (Toplam 13 kiþi)
    *14 Eylül 1989 PKK, kaçýrdýðý öðretmenleri kurþuna dizdi.
    *22 Mart 1990 Elazýð'da 9 mühendis, ayrýlýkçý PKK örgütü militanlarý tarafýndan öldürüldü.
    *11 Haziran 1990 Ayrýlýkçý PKK örgütü Þýrnak'ýn Çevrimli köyünü basarak 27 kiþiyi öldürdü. Ölenlerden 12'sinin çocuk, 7'sinin de kadýn olduðu açýklandý. PKK'lý teröristlerle çýkan çatýþmada 4 korucu þehit oldu
    *22 Þubat 1987 Þýrnak Uludere ilçesine baðlý Taþdelen köyünde þehit edilen 14 vatandaþ ...
    Bu listeyi sayfalarca uzatmak mümkün.
    Kanlý pkk nýn 1984’teki ilk eylemi olan Þemdinli ve Eruh saldýrýlarýndan günümüze kadar yaptýðý katliamlarý buraya taþýmaya kalksak sayfalarýmýz yetmez.
    Karþýmýzda eli kanlý bir terör örgütü var ve bizler devletin her bireyi her vatandaþý her kurumu topyekün bu pkk denen illeti bertaraf edebilmek için mücadele etmekle yükümlüyüz.
    Askeri daðda , polisi þehirde kamu kurum ve kuruluþlarý görevleri ve sorumluluklarý çerçevesinde,sivil toýplum örgütleri ellerinden geldiði ölçüde bu illetle mücadele etmek durumundadýr.
    Burada en büyük görev daðlarda tüm zorluklara raðmen gerektiðinde -45 lerde,gerektiðinde gölgede +45 derecelerde amansýz bir mücadele içine giren ve gözünü kýrpmadan bu vatan için canýný seve seve kahpe mermiye göðüs geren güvenlik kuvvetlerimizdedir.
    Ýkinci en önemli görev ise,yýllardýr hain terör örgütünün tüm çabasýna,tüm katliamýna,tüm yýldýrmalarýna karþý nice gencecik meslektaþlarýný þehit veren ancak asla ve asla yýlmýyarak tüm zorluklar,imkansýzlýklar la boðuþarak,gerektiði yerde kendi maaþýyla öðrencisine kalem defter alabilecek kadar kutsal bir görev yapan oradaki çocuklarýmýzý yani geleceðimizi bizlere hazýrlýyan eðitimcilerimiz,öðretmenlerimizdedir.
    Peki biz gerektiði zaman akþama sabahlara kadar net baþýnda zaman geçiren,lafa-geyiðe sýra geldiðinde mangalda kül býrakmýyan bizlere görev düþmüyormu ?
    Tabiiki düþüyor...
    G.Doðuda binbir zorluklarla ve tüm olumsuzluk ve imkansýzlýklarla mücadele edip oradaki çocuklarýmýzý eðitmeye ve bu ülkeye kazandýrmaya çalýþan öðretmenlerimizin yardým feryatlarýna bizler elimizden geldiðince 10-20 ye 50 ye bakmadan yardýmcý olarak onlarýn bu çabalarýna destek olabiliriz.
    Her þehit haberinde kahrolan ve terör örgütüne lanet okuyan bizler,
    Her þehit cenazesinde 10 binlerle meydanlarý dolduran bizler,
    Her þehit cenazesinde yüreðimizden bir parça kopmuþçasýna gözyaþlarýna boðulan bizler..
    Ateþ düþtüðü yeri yakar beyler...
    Hepimizin yapacaðý birþeyler var,
    Buyrun BMN nin þýrnak-uludere-þenoba Org.Fevzi Türkeri Ýlk.Okulu Yardým Kampanyasýna http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9269

NOT : Bu yazýyý ayný zamanda adý geçen baþlýðada koydum...
    Konu Ýsmail Alkan tarafýndan (01.07.2008 Saat 15:26 ) deðiþtirilmiþtir.
    Son aðaç kesildiðinde,
    Son nehir kirlendiðinde,
    Son balýk avlandýðýnda, Ýþte O zaman paranýn yenmediðini anlayacaksýnýz...

Kaybetmekten korkma; birþeyi kazanman için bazý þeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiðinde deðil, vazgeçtiðinde yenilirsin.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

sivasta'ki 33 insaný öldüren ise halktýr. bildiðimiz vatandaþtýr. tabii ki daha fazla kafa yorulmasý gereken bir durumdur, sivas katliamý.

bunu kabul etmiyorum böyle saçmalýk olmaz, halký nasýl bu þekilde yargýlayabilirsin...

Sivas ve Baþbaðlar'ý birlikte anmazlar nedense; oysa ikisi de tek bir olay, tetikçiler farklý olsa da, örgütleyen ayný merkez.. Aslýnda iki davanýn birleþtirilmesi gerekirdi. Ama bunu tek baþýna ele alýp, karþý tarafý suçlamaya kalkanlar, aslýnda bu cinayet örgütü ile eylem birliði içinde hareket etmektedirler.. Yoksa ne Baþbaðlar'dan dolayý sokaktaki Alevi yurttaþý, ne Sivas'tan dolayý Sünnileri suçlamak mümkün deðildir. Bunlar bizi birbirimize düþürüp, bizim kanlarýmýz ve gözyaþlarýmýz üzerine kendilerine iktidar ve servet üretmek isteyen çevrelerin piyonlarýdýr sadece. Farklýdýrlar, ya da deðiller, onu bilmem ama sonuç bu. Mumcu'nun, Hablemitoðlu'nun, Aksoy'un ve Üçok'un ardýndan gözyaþý dökenlerin hali, timsahýn gözyaþlarýna benziyor..(alýntýdýr)
    Eskiden Sungu61 idi ....

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

baþbaðlar'daki þehitler anýlýrken Sivas'a laf atýlmasý hiç hoþuma gitmiyor, orda da alevi yazarlarýmýz hayatýný kaybetmiþtir. Lütfen orda ölenlere de saygýnýzý yitirmeyin.

Sivas katliamýnýn ardýndan Tansu Çiller'in "çevre halkýmýza bir þey olmadan bu olay atlatýlmýþtýr" tarzý açýklama yapmasý en az bu olay kadar acýdýr.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Kimsenin sivasý savunduðu yok tam tersine insanlýk trajedisi yaþandýðýnda herkez hem fikir...

Zaten sorunda burda Sivas için herkez hemfikirken baþbaðlar kimsenin umrunda deðil...

Sivasý hatýrladýðýnda yüreði sýzlayanlar baþbaðlarý pkk diyerek geçiþtiriyorsa evet bu timsah gözyaþýdýr...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    32

amin mekanlarý cennet ruhlarý þad olsun

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Alýntý Savaþ Ýskender Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kimsenin sivasý savunduðu yok tam tersine insanlýk trajedisi yaþandýðýnda herkez hem fikir...

Zaten sorunda burda Sivas için herkez hemfikirken baþbaðlar kimsenin umrunda deðil...

Sivasý hatýrladýðýnda yüreði sýzlayanlar baþbaðlarý pkk diyerek geçiþtiriyorsa evet bu timsah gözyaþýdýr...
    ayný muhabbet hrant dink olayýnda da olmuþtu. ben bunun sebebi olarak þunu görüyorum, artýk öyle bir hale geldikki pkk olaylarýna alýþýr olduk maalesef. ama bir sivas katliamýný halkýn yaptýðýnýn düþünülmesi bir maraþ katliamý bunlar olaðan dýþý olaylar olduðu için akýlda kalýyorlar. tabi halk yaptý derken devletin kýþkýrtmasýyla.. pkk denilen örgüt zaten bu tarz pislik iþleri yapmak için var, o yüzden gündemde kalmýyor.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    32

Alýntý omer61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ayný muhabbet hrant dink olayýnda da olmuþtu. ben bunun sebebi olarak þunu görüyorum, artýk öyle bir hale geldikki pkk olaylarýna alýþýr olduk maalesef. ama bir sivas katliamýný halkýn yaptýðýnýn düþünülmesi bir maraþ katliamý bunlar olaðan dýþý olaylar olduðu için akýlda kalýyorlar. tabi halk yaptý derken devletin kýþkýrtmasýyla.. pkk denilen örgüt zaten bu tarz pislik iþleri yapmak için var, o yüzden gündemde kalmýyor.

komik ve daha komik

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)