Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Babalar Katliamn Unutmadk..

Trabzonspor Kongre yesi
    selokal61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.09.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Angry Babalar Katliamn Unutmadk..

33 Babalarl'nn acs yrekleri dalad
    Erzincan'n Kemaliye ilesi Babalar kynde 5 Temmuz 1993 tarihinde PKK terr rgt tarafndan gerekletirilen saldrda 33 vatandan ehit edilmesinin 14. yl dnm, Babalar kynde dzenlenen trenle anld. Katliamn zerinden 14 yl gemesine ramen, Babalar'da yreklerde halen ehitlerin acs yaanyor.

Erzincan'a 204 kilometre uzaklkta bulunan, Barasor Vadisi'nin en son ky olan Babalar'a, 5 Temmuz 1993 tarihinde eli kanl PKK terr rgt yesi 100 kiilik grup gelerek, yats namaznda bulunan kyn erkeklerini bir alanda toplad. Kyde kadn, ocuk ayrm yapmadan meydanda yaklak 1.5 saat terr rgtnn propagandasnn yaplmasnn ardndan, erkekler kyn 100 metre uzaklnda ki kavaklk blgeye gtrlrek katledilmiti. Terr rtnn gerekletirdii saldrda, 29 kii kuruna biri ocuk 4 bayanda yaklan evlerde diri diri yanarak can verdi. Bu hunhar saldnn zerinden tam 14 yl geti ama Babalar'llar halen bu katliam unutmadlar.

Bu kalle basknda ehit olan tm vatandalarmza Allahtan rahmet yaknlarna Allahtan sabr- cemil diliyorum... Kahrolsun Pkk
    Bu kalle basknla ilgili gerekli bilgileri bu linkten bulabilirisiniz..

http://www.basbaglar.com/
    milyonlarin askisin

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

btn ehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum onlarn intikam alnacak er ge

Trabzonspor Kongre yesi
    TSelif - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.04.2005
    Nereden
    Trabzon

ALLAH bir daha byle eyler yaatmasn
    Hepsinin ruhu ad olsun
    "-Ben ALLAH'n adaletine inanyorum.." Onur Recep Kvrak!

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    39

sivas n rvandr..
    kamptan kaan terristlerin intikam szleri kyde sa kalanlar tarafndan anlatlr..

ama ne gariptir ki sivas durmadan gndemde iken babalar gndeme getirmez kolayna..

ikisi de rezillik...

Yama - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

bu vaheti yapanlarn insan olduklarn sanmyorum.
    ehitlerimize ALLAH'tan rahmet diliyorum.....

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Sadece onu deil yaptnz hi bir pislii unutmadk terristler....

Hesap gn ok yakn....
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre yesi
    Klnkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Alnt desertstrom61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ama ne gariptir ki sivas durmadan gndemde iken babalar gndeme getirmez kolayna..
    Enteransandr. Katliamlara merakl olanlar insan haklarndan dem vuranlar szbirlii etmicesine bu katliam azlarna almazlar. Yazklar olsun hepsine.

lenlere bir kez daha cenab- hak'dan rahmet diliyorum.

" tahminen 100 kiinin gerekletirdii belirlenen Babalar Katliam davasnn sadece iki sana verilen 14 ve 3,5 yllk mahkumiyet cezalaryla kapatlmtr. Abdullah calan ise itiraflarnda Babalar basknn PKK'l Dr. Baran'n Sivas olaylarna misilleme olarak gerekletirdiini sylemiti.
    Konu Klnkolu tarafndan (06.07.2007 Saat 12:52 ) deitirilmitir.
    Trabzonspor √
    Hseyin Avni Aker|Hayri Gr|Halit Ziya Kurbeti|amil Ekinci|Dozer Cemil|enol Gne|
    ki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

omer61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    30

KPR kitabnda da bu katliam anlatodu.. vali recep yazcolu dnemindeki bir katliam.. kahrolsun pkk!!
    "Ben bir mzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin tesinde ben bir devrimciyim." Kazm KOYUNCU

Trabzonspor Kongre yesi
    Badalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Onca ocuu ksz ve yetim brakanlar,onca kadn dul brakanlar insan olamazlar.Afyon yutmu hayvanlar, ne istediniz onca masum insandan?Allahnzdan bulasnz, iki dnya da yznz glmesin...

Katliam denilince akla nedense hep Sivas gelir,ya da birileri bunu bizim aklmza hep getirir.Babalar ben sadece bir ka Erzincanl minbsn arkasnda ''Babalar unutmadk'' eklinde yazan afilerde grmtm.

Madmak oteli mze olsun diyen dantellere sormak lazm...Babalar ne yapacaz?
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERR!...

ilhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.01.2007
    Nereden
    zmir

Yaptklar hangi pislii unuttuk ki bu vatan olmayan erefsizlerin!

Babalarda hayatn kaybeden tm insanlarmzn ruhlar ad olsun mekanlar cennet olsun.
    Trke, Turkche olmasn! Dilimizi koruyalm! Trkeye 29 harf yeter!

Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde apkam, dnyann drt bir yann geziyor ve stadyumlarda yalvaryorum:
    Tanr rzas iin, gzel bir ma ltfen!
    Eduardo Galeano

"haneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

zafer6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

Btn ehitlerimize ALLAH rahmet eylesin

hainler cezasn ekecek
    Ne Olmu ampiyon Olamadysak,,,
    Hayallerimizi Satmadk'ya,,,

Rza OLAK - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    Giresun
    Ya
    47

Yine bu gnlerde Sivas gmdemde ancak Babalar hatrlayan bir zat- muhterem ne yazkki yok.....Hain saldrda ehit olan vatandalarmz saygyla anyor Allahtan rahmet diliyorum....

skender - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Bal grnce hem ok ardm hemde gurur duydum...

Babalardan haberi olan o kadar az insan varki, hatta yle sylebelirim babalar bilipte bunu dile getirebilecek o kadar az insan varki...

ki katliamdan sessiz sedasz olandr babalar...

Ama ok kr bmn bunada el att...
    Eskiden Sungu61 idi ....

OYlmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Allah rahmet eylesin tm ehitlerimize pkk krt,trk,alevi dinlemiyor kardeliimizi kimse bozamaz katledilen 33 vatandamz rahmetle anyoruz ...
    Kazimii gzas vorert

yelik tarihi
    12.04.2007
    Nereden
    stanbul

vallah bende ilk defa duyuyorum bunu..
    Allah rahmet eylesin

Dursun Kaplan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.12.2005
    Nereden
    Ankara

Kaybettiimiz vatandaLarmzn mekanLar cennet oLsun inaLLah..

Pkk erefsizLeri, it soyLar ise hepinizin sonu bi ...... ukuru unutmayn...
    ~ Yzmzn yreimizle beraber glmsedii an dr mutluluk. ~

Harun-61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    37

Alnt zafer6161 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Btn ehitlerimize ALLAH rahmet eylesin

hainler cezasn ekecek

AMIN
    AMIN
    AMIN
    *
    * Azdan kan sz muallakta kalmaz, ya sa tarafa yazlr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dnya adamn ALLAH adam yapma Sanat'dr ~

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    30

ekiszlkte okuduum ve grlerine aynen katldm bir yazy paylamak istiyorum burda.

islami ve muhafazakar kesimin, len 33 vatandan kan zerinden laiklerle ve solcularla hesaplatklar katliam. katliam terr rgt pkk yapmtr. yani yaplan aklamalar byledir. aalka bir eylemdir, barbarlktr, ve sonuta bir terr eylemidir. pkk buna benzer yzlerce eylem gerekletirmitir. fakat bu katliama siyasi hesaplamada ayr bir anlam yklenmitir. sivas katilam'ndan hemen sonraya denk gelmesi nedeniyle, "sivas iin knz yrttnz, bunu da knasaza" demektedir islami ve muhafazakar kesim. maalesef bu da ayr bir souk hesaptr. katliam yapan pkk'dr. pkk bir terr rgtdr. sivilleri ldrmek zere kurulmu, sivilleri ldrerek bym, dehet saarak gelimitir ve her durumda-ortamda knanm, terr rgt olarak adlandrlm, alglanmtr. sivasta'ki 33 insan ldren ise halktr. bildiimiz vatandatr. tabii ki daha fazla kafa yorulmas gereken bir durumdur, sivas katliam. "pkk da babalar katliamn yapt. hadi bu defeterleri kapatalm, oluyor byle eyler" demek gerekten vicdanszlktr. eer bir kentte kendi halinde yaayan insanlar bir oteli kuatp iindekilerle birlikte yakyorlarsa ve bunu kahkahalar eliinde izliyorlarsa, bu zerinde dnlmesi gereken, ciddi ciddi ele alnmas gereken bir durumdur. lkede baka bir terr rgt de cinayetler iliyor diye geitirilemez. kald ki terr rgt iin tm devlet seferber olmu iken, ve bu konuda lkede bir gr ayrl bulunmaz iken, sivas katliam sonrasnda "oteli kuatan vatandalarmza zarar gelmemitir", "tahrik vard canm" aklamas bile yaplmtr. bu iki olay kar karya koymak ve "hadi bunu da knayn" demek acayipliktir. bu lkedeki insanlar her terr eylemini resmi bir bildiriyle knamak durumunda deildir. nk bu i bir sre sonra "unlar eylem yapt u taraftan knama gelmeli", "bunlar eylem yapt bu taraftan knama gelmeli" gibi hesaplara dnr ve konunun z, tartlmas gereken asl nokta iyice flular.
    "Ben bir mzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin tesinde ben bir devrimciyim." Kazm KOYUNCU

smail Alkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.04.2007
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    54

*22 Ocak 1987 Hakkari, Uludere ilesi, Ortaba ky katliam.
    *23 Ocak 1987 Midyat, Bayburt kyleri, Efeler mezras katliam.
    *20 Haziran 1987 merli ilesi, Pnarck ky katliam. (16 ocuk, 6 Kadn, 8 Erkek, Toplam 30 Kii)
    *20 Austos 1987 Siirt, Klkaya ky katliam. (14 ocuk, 10 Erkek, Toplam 24 kii)
    *12 Ekim 1987 Rezzuk mezrasnda saldr ve ldrme (Toplam 13 kii)
    *14 Eyll 1989 PKK, kard retmenleri kuruna dizdi.
    *22 Mart 1990 Elaz'da 9 mhendis, ayrlk PKK rgt militanlar tarafndan ldrld.
    *11 Haziran 1990 Ayrlk PKK rgt rnak'n evrimli kyn basarak 27 kiiyi ldrd. lenlerden 12'sinin ocuk, 7'sinin de kadn olduu akland. PKK'l terristlerle kan atmada 4 korucu ehit oldu
    *22 ubat 1987 rnak Uludere ilesine bal Tadelen kynde ehit edilen 14 vatanda ...
    Bu listeyi sayfalarca uzatmak mmkn.
    Kanl pkk nn 1984’teki ilk eylemi olan emdinli ve Eruh saldrlarndan gnmze kadar yapt katliamlar buraya tamaya kalksak sayfalarmz yetmez.
    Karmzda eli kanl bir terr rgt var ve bizler devletin her bireyi her vatanda her kurumu topyekn bu pkk denen illeti bertaraf edebilmek iin mcadele etmekle ykmlyz.
    Askeri dada , polisi ehirde kamu kurum ve kurulular grevleri ve sorumluluklar erevesinde,sivil toplum rgtleri ellerinden geldii lde bu illetle mcadele etmek durumundadr.
    Burada en byk grev dalarda tm zorluklara ramen gerektiinde -45 lerde,gerektiinde glgede +45 derecelerde amansz bir mcadele iine giren ve gzn krpmadan bu vatan iin cann seve seve kahpe mermiye gs geren gvenlik kuvvetlerimizdedir.
    kinci en nemli grev ise,yllardr hain terr rgtnn tm abasna,tm katliamna,tm yldrmalarna kar nice gencecik meslektalarn ehit veren ancak asla ve asla ylmyarak tm zorluklar,imkanszlklar la bouarak,gerektii yerde kendi maayla rencisine kalem defter alabilecek kadar kutsal bir grev yapan oradaki ocuklarmz yani geleceimizi bizlere hazrlyan eitimcilerimiz,retmenlerimizdedir.
    Peki biz gerektii zaman akama sabahlara kadar net banda zaman geiren,lafa-geyie sra geldiinde mangalda kl brakmyan bizlere grev dmyormu ?
    Tabiiki dyor...
    G.Douda binbir zorluklarla ve tm olumsuzluk ve imkanszlklarla mcadele edip oradaki ocuklarmz eitmeye ve bu lkeye kazandrmaya alan retmenlerimizin yardm feryatlarna bizler elimizden geldiince 10-20 ye 50 ye bakmadan yardmc olarak onlarn bu abalarna destek olabiliriz.
    Her ehit haberinde kahrolan ve terr rgtne lanet okuyan bizler,
    Her ehit cenazesinde 10 binlerle meydanlar dolduran bizler,
    Her ehit cenazesinde yreimizden bir para kopmuasna gzyalarna boulan bizler..
    Ate dt yeri yakar beyler...
    Hepimizin yapaca bireyler var,
    Buyrun BMN nin rnak-uludere-enoba Org.Fevzi Trkeri lk.Okulu Yardm Kampanyasna http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9269

NOT : Bu yazy ayn zamanda ad geen balada koydum...
    Konu smail Alkan tarafndan (01.07.2008 Saat 16:26 ) deitirilmitir.
    Son aa kesildiinde,
    Son nehir kirlendiinde,
    Son balk avlandnda, te O zaman parann yenmediini anlayacaksnz...

Kaybetmekten korkma; bireyi kazanman iin baz eyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiinde deil, vazgetiinde yenilirsin.

yelik tarihi
    05.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

sivasta'ki 33 insan ldren ise halktr. bildiimiz vatandatr. tabii ki daha fazla kafa yorulmas gereken bir durumdur, sivas katliam.

bunu kabul etmiyorum byle samalk olmaz, halk nasl bu ekilde yarglayabilirsin...

Sivas ve Babalar' birlikte anmazlar nedense; oysa ikisi de tek bir olay, tetikiler farkl olsa da, rgtleyen ayn merkez.. Aslnda iki davann birletirilmesi gerekirdi. Ama bunu tek bana ele alp, kar taraf sulamaya kalkanlar, aslnda bu cinayet rgt ile eylem birlii iinde hareket etmektedirler.. Yoksa ne Babalar'dan dolay sokaktaki Alevi yurtta, ne Sivas'tan dolay Snnileri sulamak mmkn deildir. Bunlar bizi birbirimize drp, bizim kanlarmz ve gzyalarmz zerine kendilerine iktidar ve servet retmek isteyen evrelerin piyonlardr sadece. Farkldrlar, ya da deiller, onu bilmem ama sonu bu. Mumcu'nun, Hablemitolu'nun, Aksoy'un ve ok'un ardndan gzya dkenlerin hali, timsahn gzyalarna benziyor..(alntdr)
    Eskiden Sungu61 idi ....

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    30

babalar'daki ehitler anlrken Sivas'a laf atlmas hi houma gitmiyor, orda da alevi yazarlarmz hayatn kaybetmitir. Ltfen orda lenlere de saygnz yitirmeyin.

Sivas katliamnn ardndan Tansu iller'in "evre halkmza bir ey olmadan bu olay atlatlmtr" tarz aklama yapmas en az bu olay kadar acdr.

yelik tarihi
    05.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Kimsenin sivas savunduu yok tam tersine insanlk trajedisi yaandnda herkez hem fikir...

Zaten sorunda burda Sivas iin herkez hemfikirken babalar kimsenin umrunda deil...

Sivas hatrladnda yrei szlayanlar babalar pkk diyerek geitiriyorsa evet bu timsah gzyadr...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.06.2008
    Ya
    29

amin mekanlar cennet ruhlar ad olsun

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    30

Alnt Sava skender Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kimsenin sivas savunduu yok tam tersine insanlk trajedisi yaandnda herkez hem fikir...

Zaten sorunda burda Sivas iin herkez hemfikirken babalar kimsenin umrunda deil...

Sivas hatrladnda yrei szlayanlar babalar pkk diyerek geitiriyorsa evet bu timsah gzyadr...
    ayn muhabbet hrant dink olaynda da olmutu. ben bunun sebebi olarak unu gryorum, artk yle bir hale geldikki pkk olaylarna alr olduk maalesef. ama bir sivas katliamn halkn yaptnn dnlmesi bir mara katliam bunlar olaan d olaylar olduu iin aklda kalyorlar. tabi halk yapt derken devletin kkrtmasyla.. pkk denilen rgt zaten bu tarz pislik ileri yapmak iin var, o yzden gndemde kalmyor.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    23.06.2008
    Ya
    29

Alnt omer61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ayn muhabbet hrant dink olaynda da olmutu. ben bunun sebebi olarak unu gryorum, artk yle bir hale geldikki pkk olaylarna alr olduk maalesef. ama bir sivas katliamn halkn yaptnn dnlmesi bir mara katliam bunlar olaan d olaylar olduu iin aklda kalyorlar. tabi halk yapt derken devletin kkrtmasyla.. pkk denilen rgt zaten bu tarz pislik ileri yapmak iin var, o yzden gndemde kalmyor.

komik ve daha komik

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)