Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkülerimiz & Yörelerimiz

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Bülbülüm Altýn Kafeste(Selanik Türküsü)
    Yöre:Rumeli

Bu Türkü M.Kemal Atatürkümüzün En Sevdiði Türkülerden Biridir Bugüne kadar gelmesinde Ulu Önderin Büyük katkýsý vardýr Derleyen M.Kemal Atatürktür..

Bülbülüm altýn kafeste
    Öter aheste aheste
    Ötme bülbül yarim haste
    Ah neyleyim þu gönlüme
    Hasret kaldým sevdiðime
    Ben sana dayanamam yarim ben sana aldanamam
    Ben sana dayanamam yarim ben sana katlanamam
    Bülbülleri har aðlatýr
    Aþýklarý yar aðlatýr
    Ben feleðe neylemiþim
    Beni her bahar aðlatýr

Erkan Oður üstad Ve Cihat Aþkýnýn Kemanýyla Kendinizden Geçeceksiniz .....

Erkan Oður (sözlü)

Konu OYýlmaz tarafýndan (28.09.2007 Saat 16:30 ) deðiþtirilmiþtir.
    Kazimiþi gzas vorert

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Ege türkülerine bayiliyorum.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli.

Oðuuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Yaþ
    39

aþýk veysel_benim sadýk yarim kara topraktýr

yok bir sitemim hayatta hersey kýsmet...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Kerkük Kalesi-Fatih Kýsaparmak

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Altýn Hýzma Mülayim
    Altýn hýzma mülayim
    Seni Hak'tan dileyim
    Yaz günü temmuzda
    Sen terle ben sileyim
    Gün gördüm, günler gördüm
    Seni gördüm þad'oldum

Altýn hýzma incidir
    Gömleði nar incidir
    Benim lal olmuþ dilim
    Ne dedim yar incinir
    Seni gördüm þad'oldum
    Altýn hýzma tumaða
    Yanaþýp al yanaða
    Güzel gel görüþelim
    Men gidirem ýraða
    Seni gördüm þad'oldum

Yöre:Kerkük

Abdurrahman Kýzýlay

Kazimiþi gzas vorert

Gülþen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Yukarýda yer alan Altýn Hýzma türküsü Nida Tüfekçi tarafýndan 1970 yýlýnda derlenmiþ ve pek çok müzisyen tarafýndan söylenmiþtir. Kaynaklar öyle diyor.
    Ruhi Su'nun "Ankara'nýn Taþýna Bak" adlý albümünde de yer alýr. Bir çok kiþi tarafýndan türkünün günümüze kadar en iyi yorumlanýþý olarak görülür. Ben de bu fikre katýlýrým.

Bütün türküler güzeldir. Tabiattýr, hayatýn ta kendisidir. Salt müzik deðildir. Ve bu ülkenin elle tutulan hazinesidir.

Aþaðýdaki türkü hikayesinden anlaþýldýðý kadarýyla Erzincan yöresine ait bir türkü... Türkmen Gelini diye de geçiyor türkünün adý.

Odasýna vardým gayfe piþirir (Yandým Hudey)
    Rivayet odur ki;

Seferberlik yýllarýnda askere alýnanlar, ya çok uzun yýlar sonra döner ya da hiç dönmezlermiþ. Hele bu gidilen yer Yemen ise, geri dönme ihtimali hemen hemen hiç olmazmýþ. Çünkü gidenlerin çok azý sað olarak geri dönüyormuþ. Erzincan’dan bir delikanlý, uzun yýllar sevdiði kýzla nihayet evlenir. Gelinle bir hafta bile birlikte kalmadan, askere alýnarak Yemen'e gönderilir. Bunun üzerine hem gelin hem de kendisi çok üzülür, ama; çare yoktur, vatan hizmetine gidilecektir.

Askere giden delikanlýdan uzun bir zaman haber alýnamaz. Bunun üzerine kendisinin öldüðüne kanaat getirilir. Bir süre sonra da bu delikanlýnýn babasý, oðlunun hanýmýný, yani gelinini kendisiyle evlenmeye ikna eder ve geliniyle evlenir.
    Aradan birkaç sene geçer. Delikanlý bin bir türlü meþakkatten sonra askerliðini bitirerek Erzincan'a döner, köyüne gider. Evine varýr ki, hanýmý ev damýnda hamur yoðuruyor. Hanýmý kendisini görünce þaþkýnlýk geçirir ve aðlamaya baþlar. Delikanlý hanýmýna sevineceði yerde neden aðladýðýný sorar. Hanýmý iki gözü iki çeþme, durumu olduðu gibi delikanlýya anlatýr. Delikanlý bu durum karþýsýnda, beyninden vurulmuþa döner. Delikanlýnýn baþýna gelenlere köy halký da çok üzülür. Bu acýklý durumu, delikanlýnýn aðzýndan, aþaðýdaki türkü ile dile getirirler.

Türkünün buraya konulma sürecinden orta halli bir mizah kitabý çýkar
    Konu Gülþen tarafýndan (03.10.2007 Saat 00:14 ) deðiþtirilmiþtir.
    Sadece Trabzonspor!

Samet Türkmen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    36

keklik gibi kandýmý süzmedim,murad alýp doya doya gezmedim. Erzincan

videonun forumda gösterilme kodlarý neydi ?

Ekleme: Hallettik
    Konu Gamze tarafýndan (03.10.2007 Saat 00:07 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: tamamdýr :D

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

arkadaslar bahçede yeþil çýnar die bi türkü var celal güzel ses süper söylüo yýllardýr arýyorum tam olarak bulamadým türküyü.dinleyin bence bulmaya çalýþýn süperrr...
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Türkünün Adý:Arda Boylarýnda Kýrmýzý Erik
    Yöresi:Rumeli
    Derleyen:Nihat Kaya

Türkünün Hikayesi Þöyledir ;

Tekirdaðýn Kayý köyünden Genç bir Kýz ve bu kýzýn bir sevgilisi vardýr fakat kýzýn ailesi , Ýstemeye geldiklerinde kýzýný bu gence vermezler Ayný köyden bir baþka gençle Evlendirilmesine karar verirler Düðün gelip çatar kýna gecesi kýza kýna yakarlar gelin bu evliliðe karþý olduðu için ertesi gün sabaha karþý uyurken kendini denize atar Halk arasýnda, genç kýzýn arkasýndan sevgilisininde kendisini öldürdüðü Söylenmektedir...

Çok sevdiðim bu Türküyü Þükriye Tutkundan Dinliyelim ;

Kazimiþi gzas vorert

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Sen gelmez oldun

Yöresi:Azerbaycan
    Kaynaðý mahlasý:Elekber Tagiyev

Zengin kültürümüzden bir türkü daha

Konu OYýlmaz tarafýndan (30.04.2008 Saat 14:27 ) deðiþtirilmiþtir.
    Kazimiþi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Dersini almýþ da ediyor ezber

Yozgat yöresi türküsü

Yozgat þehri 1760 yýlý baþlarýnda Bozok Yaylasýnýn, yeþillik, etrafý ormanlarla çevrili içinde binbir çeþit kuþun ötüþtüðü bir sahada kurulurken; Yozgat halký o zaman yarý göçebe ve sürülerini besleyerek hayvancýlýkla uðraþýr, hayatlarýný bu yoldan saðlarlardý. Bu ozanlarýn çoðunluðunu Sorgun ilçesindeki ozanlarýmýz oluþturmaktadýr.

Bozok yaylasýnda otlayan bu sürülerin birini de Sürmeli Bey adýnda bir Türkmen Yörüðü otlatýrdý. Halk tarafýndan sevilen bu yanýk sesli halk ozaný elinde kavalý, sýrtýnda sazý Yozgat'tan Akdaðmadeni'ne uzanan ormanlarýn içinde sürüsünün içinde dolaþýrdý. Bazen bir çamýn dibine rastlanýr. Sazýnýn tellerini konuþturur bazen bir derenin kenarýnda kavalýný çalar, aþýk olduðu gönlünün sevgilisini düþünürdü.O sevgili ki güzelliði Bozok yayla'sýna yayýlmýþ, ahu gözlü, sürmeli kaþlý, ay yüzlü bir dilberdi. Babasý bir Türkmen beyi idi ve çok sert bir adamdý. Sürmeli Bey, ailesini salarak, babasýndan sevdiðini istetir, maðrur adam, kýzýný bir çobana vermeye yanaþmaz. Araya beyler, aðalar girer ama boþuna, bir türlü gönlü olmaz kýzýn babasýnýn ve iki sevgili birleþemezler.

Üzüntüsünden sürüsünü býrakan Sürmeli Bey alýr sazýný eline beþçamlar mevkiinde kendine bir dergah kurar. Aþkýný, yanýk türküleriyle daðlara aðaçlara anlatýr. Küser otaðýna, obasýna ve Akdaðlar'a kadar uzanan çamlarýn arkasýnda onu bir daha gören olmaz. Dertli kavalýna üflediði, iþli sazýna söylettiði nameler kalýr geriye. O gün bu gündür dillerde yankýlanýr Sürmeli Bey'in türküleri.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

"Türkü Bar" adý altýnda çok tuhaf mekanlarýn açýlmasýyla türkülerden iyice soðudum.

Lakin; sevdiðim bir türküyü söylemeden geçmiyeyin. "Keklik Gibi Kanadýmý Süzmedim"
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Rengahenk Türküler 3 adlý albüm, bu sýralar benim favorim. Dinlendiriyor, eðlendiriyor, seyahat ettiriyor...

CD 1

Hacel Obasi - Sevcan Orhan
    Acem Kizi - Halil Yalciner
    Ip Attim - Sibel Asaduryan
    Erzurumda Cevirdiler Yolumu - Ilyas Ekinci
    Ben Bu Yil Yarimden Ayri Duseli - Seda Bingol
    Mapushane Icinde Yaniyor Gazlar - Serhad Rasa
    Yigidim Aslanim - Ilkay Akkaya
    Babuba - Ozgur Akdemir
    Carsambayi Sel Aldi - Gulseven Medar
    Kirmizi Bugday - Nihal Salda
    Sivas Ellerinde Sazim Calinir - Sinem Eroglu
    Su Kislanin Kapisina - Sema Erdogan & Ozgur Taylan Tutan
    Fincanin Etrafi Yesil - Taylan Cansizoglu
    Sitem - Nurettin Rencber

CD 2

Basindaki Yazmayi - Seda Bingol & Kerim Yagci
    Dostum Dostum - Taylan Ozgur Olmez
    Cokertme - Suavi
    Selanik - Sibel Asaduryan
    Cift Jandarma - Aytekin Kaya
    Beyaz Giyme Toz Olur - Seda Bingol
    Oglan - Gulseven Medar
    Dere Geliyor Dere - Ozlem Demir,Tulay Coskun,Sidenur Yuce Tore
    Kesani - Samet Kolemen
    Sarardim - Ozgur Akdemir
    Nesini Soyleyim - Serhad Rasa
    Ramo - Grup Gunyuzu
    Uyandim sabah ile - Neyzen Kemal Unal
    Zindani Tastan Oyarlar (Siir) - Suavi
    Trabzonspor kültürünü yaþa, yaþat, öðret...
    Ýþte BMN!*

ummufarah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    38

Türklülerden zevk almak gerçekten ayrýcalýktýr.Ucube Batý müziklerine ve para kaygýsýyla hazýrlanmýþ laf kalabalýðý þarkýlara inat, arkasýnda müthiþ bir kültür yatan candýr türküler.Adres vermek umarým yasak deðildir çünkü bu siteden herkesin faydalanmasýný istiyorum.

http://www.turkulertube.com

Semih58 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Sana Hasret Sana Vurgun Gönlümüz
    Neredesin Mavi Gözlüm
    Nerde Nerde Nerdesin Dost
    Bu Gemi Bu Karadeniz
    Sarý Saçlým Mavi Gözlüm

Ararým Ýzini Dolmabahçeden
    Bir Daha Dönmezmi Bu Yola Giden
    Ýçimde Sen ,Gözümde Sensarý Saçlým Mavi Gözlüm

Kurban Olam Yürüdüðün Yollara
    Kara Peçe Yakýþmýyor Kullara
    Uyan Bak Bizim Hallara
    Sarý Saçlým Mavi Gözlüm

Bulutlar Terinden, Daðlar Kokundan
    Sarhoþtur Sevdiðim Mahsuni Bundan
    Bir Daha Gel, Gel Samsundan
    Sarý Saçlým Mavi Gözlüm

Not: sarý saçlým mavi gözlüm yazýn, google arayýp dinleyin,büyük keyif duyacaðýnýza inanýyorum.
    Baskalari ile ugrasmak kendinle ugrasmaktan daha kolaydir.
    Kobra

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Bu öykü Malkara köylerinden alýnmýþ olup belli bir kiþinin dilinden yazýya geçirilmiþ deðildir. Çevrede herkes tarafýndan bilinen bir öyküdür. Söylentiye göre, çok eskiden köyün birinde Zeynep isimli çok güzel bir kýz vardýr. On altýya yeni bastýðýnda Zeynep'i köylerindeki bir düðünde aþýrý (yabancý) köylerden gelen Ali isimli bir genç görür. Ali Zeynep'i çok beðenir ve köyüne döndüðünde kýzýn babasýna hemen görücü gönderir. Zeynep'i Ali'ye verirler. Kýsa bir zaman sonra düðünleri olur. Ali, Zeynep'i alýp aþýrý köyüne götürür.

Zeynep'in gelin gittiði köy ile kendi köyü arasý üç gün üç gece çeker. Bu kadar uzak olduðundan dolayý Zeynep, anasýný babasýný ve kardeþlerini tam yedi yýl göremez. Bu özlem Zeynep'in yüreðinde her gün biraz daha büyüyerek dayanýlmaz bir hal alýr. Köyün büyük bir tepesinde bulunan evinin bahçesine çýkarak kendi köyüne doðru dönüp için için kendi yaktýðý türküyü mýrýldanýr ve gözleri uzaklarda sýla özlemini gidermeye çalýþýrmýþ.

Oysa kocasý, Zeynep'in bu özlemine pek aldýrýþ etmez. Kaldý ki eski sevgisi de pek kalmadýðýndan kendini fazlaca horlamaya, eziyet etmeye baþlar. Sonunda bu özlem ve kocasýnýn horlamasý Zeynep'i yataklara düþürür.

Gün geçtikçe hastalýðý artan Zeynep'in düzelmesi için, köyden gelip gidenler de anasýnýn babasýnýn çaðrýlmasýný salýk verirler. Baþka çare kalmadýðýný anlayan Zeynep'in kocasý da anasýna babasýna haber vermeye gider. Altý gün altý gecelik bir yolculuktan sonra bir akþamüstü Zeynep'in anasý babasý köye gelirler, Zeynep'i yatakta bulurlar. Periþan bir halde Zeynep hala türküsünü mýrýldanmaktadýr. Ayný türküyü anasýna babasýna da söylemeye baþlar. Çevresindeki bütün köy kadýnlarý duygulanýp gözyaþý dökerler. Annesi fenalýklar geçirir ve bayýlýr.

Zeynep hasretini giderir, giderir ama artýk çok geç kalýnmýþtýr. Bir daha onmaz, sonu ölümle biter. Herkes Zeynep için gözyaþý döker. Ýþte o gün bu gündür bu türkü ayrýlýðýn türküsü olarak söylenip durur.

Türkü�nün Orijinal Sözleri:

Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasýnlar,
    Aþrý Aþrý Memlekete Kýz Vermesinler
    Annesinin Bir Tanesini Hor Görmesinler,

Uçan Da Kuþlara Malûm Olsun, Ben Annemi Özledim.
    Hem Annemi Hem Babamý, Ben Köyümü Özledim.

Annemin Yelkeni Olsa Açsa Da Gelse,
    Babamýn Bir Atý Olsa Binse De Gelse,
    Kardeþlerim Yollarý Bilse De Gelse.

Uçan Da Kuþlara Malûm Olsun, Ben Annemi Özledim.
    Hem Annemi Hem Babamý, Ben Köyümü Özledim.

Yöre: Edirne
    Kobra

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Yöre: Aydýn

Genç Osman Marþýný dinle..

Çok eskilerde bir kimsenin Askere alýnmasý için býyýðýnda tarak durmasý þartmýþ. Bugün bile Anadolu'nun bir çok yerinde bir gencin olgun topluluða girmesi için býyýðýnda tarak durmasý þartýna uyulurmuþ...

Günlerden bir gün Sultan Murat Han Baðdat'a sefer açar, Anadolu'da asker yazmaya baþlanýr. Gençler yiðitler, delikanlýlar bir heycanla asker yazýlmaya koþarlar. Bunlar arasýnda henüz býyýðý bitmemiþ bir genç de vardýr. Genç Osman..

Genç osman kayýt iþlerini yapan subaya yaklaþýr, içi içine sýðmýyordur. Daha henüz býyýðý terlememiþ bir genç olduðunu gören subay:
    -Hey senin daha býyýðýn bitmemiþ sen daha çocuksun asker olamazsýn..
    Genç Osman ansýzýn kuþaðýndan çýkartýðý taraðý üst dudaðýna saplar ve subaya dönüp:
    -Nasýl dudaðýmda tarak duruyor mu?
    Bu üstün cesaret karþýsýnda artýk söz bulamayan subay onu askere yazar.

Genç Osman orduya katýlýr. Baðdat seferinde büyük kahramanlýklar gösterir, Kale kapýsýný açar,burca sancak diker, kahramanlýklarý dillere destan olur. Ne yazýk ki savaþýn þiddetli olduðu bir kesimde þehit olur..Ordu ve Anadolu halký yasa boðulur..Anadolu'da ve yeniçeri þairler arasýnda bu olay üzerine türküler yakýlýr, aðýtlar söylenir...

Türkünün Sözleri

Genç Osman dediðin bir küçük uþak
    Beline baðlamýþ ibriþim kuþak
    Askerin içinde birinci uþak
    Allah Allah deyip geçer Genç Osman of of

Baðdadýn içine girilmez yastan
    Her ana doðurmaz böyle bir aslan
    Kelle koltuðunda geliyor Kars'tan

Baðdadýn kapýsýn Genç Osman açtý
    Düþmanýn cümlesi önünden kaçtý
    Kelle koltuðunda üç gün savaþtý

Askerin ucu göründü Van'dan
    Kýlýcýn kabzasý görünmez kandan
    Baðdadýn içinde tozdan dumandan
    Toz duman içinde kaldý Genç Osman of of

Osman Þevki Uludað - Aydýn
    Kobra

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Acem kýzý görenleri kendine hayran býrakacak güzellikte biriydi..bembeyaz bir teni , simsiyah saçlarý , toprak rengi gözleri vardý..her zaman o iri gözlerini çekik çekik sürmeler süslerdi..her ne kadar çok hareketli gibi görünse de bir hüzün vardý gözlerinde..gülümserken bile gitmeyen bir hüzün....

Ali hep ovaya çalýþmaya gittiðinde görürdü onu.öyle güzeldi ki bakmaktan alýkoyamazdý kendini..bir yandan iþini yapar bir yandan da sessizce ovanýn ortasýnda açan çiçeði izlerdi...
    Acem kýzý ara sýra baþýný kaldýrýr ve Ali'nin gözlerinin içine bakardý...dudaklarýnda anlýk bir gülümseme olur , sonra baþýný öne eðerdi...bu bakýþ bu gülümseme Ali için dünyaya bedeldi..
    Geceler boyu Ali acem kýzý'ný göreceði sabahlarý bekler ve heyecandan uyuyamazdý..
    Bir gün tüm cesaretini topladý artýk onunla konuþmalýydý...uygun zamaný bekledi ve onu yalnýz kaldýðý bir an yakaladý ve dur acem kýzý korkma dedi..seni her gün izliyorum gel benim sevdiðim ol...acem kýzý'nýn gözlerinden bir damla yaþ aktý ve koþarak uzaklaþtý Ali'nin yanýndan...Ali anlam verememiþti bu gözyaþlarýna...
    O günden sonra acem kýzý hiç gelmedi...Ali korktu ona bir þey mi oldu diye...ama çok zaman sonra öðrendi ki sevdiði kýz baþka bir köye ve üstelik yaþlý bir adama baþlýk parasý için gelin verilmiþti...artýk tadý yoktu yaþamanýn...Ali günlerce ovada dolaþtý ve bu türkü döküldü dudaklarýndan her soluðunda acem kýzý diye haykýrdý...
    Acem kýzý bu türküyü duydu mu ya da Ali'nin bu türküyü kendisine yazdýðýný biliyor mu bilinmez ama bizler yýllardýr söyler ve yaþarýz bu yarým kalan sevdayý.. Türkü Nedir?

Türkü'nün Sözleri

Çýrpýnýp da Þanova'ya çýkýnca
    Eðlen Þanova'da kal Acem Kýzý
    Uðrun uðrun kaþ altýndan bakýnca
    Can telef ediyor gül Acem Kýzý

Seni seven oðlan neylesin caný
    Yumdukça gözünden döker mercaný
    Burnu fýndýk aðzý kahve fincaný
    Þeker mi þerbet mi bal Acem Kýzý
    Kobra

Erdal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Yahu ne güzel baþlýkmýþ bu nasýl kaçýrdým ben...Þu anda ülke tv de meksika sýnýrýnnda müthiþ birAzeri türküsü çaldý...Kal sana gurban...Türkülerimizi her yöreden türkülerimizi dinlerken aklýma hep þu gelir; Çok çile çekmiþ bu millet çok....
    Trabzonspor taþralý olmaktan gelen ezikliðin, merkez karþýsýnda ikinci derecede veya gölgede býrakýlmýþ olmaktan sýyrýlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deðil, otantik inisiyatifin sembolüdür Ýsmet Özel

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Benim için türkülerin þahý "yeþil baþlý gövel ördek uçar gider göle karþý" diye baþlayan türküdür....Elvan elvan kokun gelir yar oturmuþ yele karþý....Sanýrým orta Anadolu türküsü....
    Trabzonspor taþralý olmaktan gelen ezikliðin, merkez karþýsýnda ikinci derecede veya gölgede býrakýlmýþ olmaktan sýyrýlmak isteyen kompleksli yaranma tutumunun deðil, otantik inisiyatifin sembolüdür Ýsmet Özel

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    50

Ve elbetteki Kerkük türküsü: Altýn hýzma mülayim....Yahu bir gün bir araya gelip türkü faslý yapsak be

Mustafa Yüksek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Erdal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim için türkülerin þahý "yeþil baþlý gövel ördek uçar gider göle karþý" diye baþlayan türküdür....Elvan elvan kokun gelir yar oturmuþ yele karþý....Sanýrým orta Anadolu türküsü....
    Erdal abi hakkaten enfes türküdür...Bir çok sanatçýdan dinledim ama Yavuz Bingöl'ün söylediði þarký listemdedir hep...
    21.12.2009 Unutmayacaðýz...
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanýyým, baþka bir kaptanýn arkasýndan, baþka bir takýmýn formasýyla sahaya çýkmam!''
    Cemil Usta
    Sen bu kentin en büyük yeminisin, en büyük inadý.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kubilay ÞAHÝN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

erkan ogur & cengiz özkan - ne feryad edersin divane bülbül

Konu Kubilay ÞAHÝN tarafýndan (31.10.2009 Saat 00:56 ) deðiþtirilmiþtir.
    Diyrým Diyrým Demiyrým Niyeda Diyecuðum ...

Bir þehir takýmýndan fazlasý...

Hasan ZAÝMOÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alýntý Erdal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ve elbetteki Kerkük türküsü: Altýn hýzma mülayim....Yahu bir gün bir araya gelip türkü faslý yapsak be
    erdal abi süper bir türkü o ya (: süper olur bir türkü gecesi
    Zuðaþi Berepe
    Çoban Express

Mustafa Önder - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    37

Yalnýz bir nokta var Türkü ve Ezgi'yi birbirine karýþtýrmamak gerek...
    Bir Türküye türkü diyebilmek için
    1-Anonim olmasý
    2-Çok uzunca yýllarýn geçmesi
    3-Halka mal olmasý
    Gerek

Kara Tren gibi popüler eserler olsun Neþet Ertaþ'ýn kendi ezgileri olsun henüz Türkü mahiyetinde eserler deðiller.
    yaþamým buymuþ meðer... sufle vermek ve unutulmak. madam! christian bir akþam balkonda sizinle konuþmuþtu, hatýrlar mýsýnýz? tüm yaþamým bu... ben karanlýk bir köþeye çekilmiþ gizlenirken, baþkalarý þöhretin busesini topluyordu. ve son nefesimde þunu söylüyorum. "moliere bir dahiyse, christian da güzeldi..."Cyrano De Bergerac

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)