Sayfa 1 Toplam 100 Sayfadan 1 2 3 11 51 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2492 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Son Dakika Haberleri | (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!)

tirabzonli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyon

Standart Son Dakika Haberleri | (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!)

Yönetici arkadaşlara teşekkürler. Artık haberlere buradan devam edelim
    Konu tirabzonli tarafından (05.07.2007 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Afyon

STOPERE İHTİYACIMIZ VAR'
    Yabancı oyuncu transferiyle ilgili ise Doğan, "Eğer Trabzonspor şampiyonluğa oynayacaksa stopere ihtiyacı var. Biz yönetim kurulu ile çok uyum içerisinde, bir birimizi anlayarak çalışıyoruz. Onun için de hiç polemiklerle uğraşacak halimiz yok'' dedi. (AA)

Nereden
    Afyon

Tolga korkusu

İdmanda Ersen Martin'le girdiği ikili mücadele sakatlanan Trabzonspor kalecisinin ağrılarının devam ettiği, Vllaznia ile oynanacak İnter Toto Kupası maçı öncesi durumunun ciddi olduğu belirtildi. Tolga, “Yürümekte bile zorluk çekiyorum” dedi.

Trabzonspor'da Vllaznia maçı öncesi Tolga şoku yaşanıyor. Ersen Martin'le idman sırasında yaşanan bir pozisyon sonrası sakatlık geçiren genç kalecinin sakatlığının devam ettiği belirtildi. Belindeki ağrıların devam ettiğini söyleyen Tolga “Yürümükte bile zorlanıyorum. Aldığım darbe sonucu belimin sağ tarafında inanılmaz ağrılar var” dedi.

DOKTORLAR SEFERBER

Bir an önce iyileşip sahalara dönmek istediğini belirten Tolga, “İyileşmek için elimden geleni yapıyorum. İnşallah fazla bir şeyim yoktur” dedi. Kulüp doktorlarının genç kaleciyi Vllaznia maçına yetiştirmek için seferber olduğu belirtildi. Formayı alabilmek için kıran kırana mücadele eden futbolcuların hırsı, Teknik Direktör Ziya Doğan'ı tedirgin etti. Doğan oyuncularına birbirlerini sakatlamamaları konusunda uyarılarda bulundu.

yenişafak

Nereden
    Afyon

TRABZON'DA HARAKETLİ GÜNLER!..

Trabzonspor yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürürken, Bordo Mavili kulübün iki önemli ismine transfer teklifleri geldi..

Trabzonspor'un orta alandaki iki yıldızı Ayman ve Hüseyin'e teklif var..

Bordo Mavili ekibin orta sahasının iki önemli isminden biri olan Milli futbolcu Hüseyin Cimşir'e, Fatih Tekke'nin de Zenit forması ile mücadele ettiği Rusya liginin iddialı takımlarından Rubin Kazan takımı resmi teklif yaptı.. Trabzonspor'a 3 milyon euro bonservis bedeli teklif edilirken, kulüp bu teklifi kabul etmedi..

AYMAN'A İÇİN GELİYORLAR!..
    Bu arada Trabzonspor'un geçtiğimiz sezon ara transferde Gençlerbirliği'nden transfer ettiği Mısırlı yıldızı Ayman'a da eski takımı Zemalek'in talip olduğu öğrenildi.. Ayman için kulübe resmi teklifini sunan Mısır kulübünün, pazar günü Türkiye'ye gelerek bu oyuncu için yönetimle masaya oturacağı bildirilirken, konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Ayman, Maraton.Com.Tr'ye şunları söyledi ; "Benim böyle bir tekliften haberim var.. Sanırım hafta sonu kulüple görüşmek için gelecekler.. Ancak ben Mısır'a gitmeyi düşünmüyorum"..

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER
    Can KARYAĞDI / Osman ALTUNTERİM

TORUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı tirabzonli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    STOPERE İHTİYACIMIZ VAR'
    Yabancı oyuncu transferiyle ilgili ise Doğan, "Eğer Trabzonspor şampiyonluğa oynayacaksa stopere ihtiyacı var. Biz yönetim kurulu ile çok uyum içerisinde, bir birimizi anlayarak çalışıyoruz. Onun için de hiç polemiklerle uğraşacak halimiz yok'' dedi. (AA)

ERDİNÇ, STEPANOV, RİSP, ÇAĞDAŞ, SELİM, HÜSEYİN Az kaldı onbiri kuracaksın. Helal hocam bir stoper daha alırsan takımda eksik kalmaz. Tam nokta transfer yapmış olursun.

Forvete eski fenerli lusyano, Forvet arkasınada bizden giden Tolga geldimi takım tamadır.

Kim tutar seni Ziya HOCAM. Ziya DOĞAN Teknik Direktör TRABZON ŞANPİYON

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Almanya Birinci Ligi, Bundesliga'da oynayan en genç futbolcu unvanını elinde bulunduran Nuri Şahin, Hollanda ekibi Feyenoord ile anlaştı. Teknik Direktör Thomas Doll'un, bu futbolcuyu düşünmediği belirtmesinden sonra, ilk hocası Bert Van Marwijk devreye girdi ve genç yıldızı kaptı!

Nuri Şahin kararını verdi ve Feyenoord'u seçti!

İki sezon önce müthiş bir patlama yaşayan ve futbol kamuoyunun gündemine oturan genç futbolcu, büyük sorunlar yaşamaya başladığı kulübü Borussia Dortmund ile yolarını ayırdı. Geçen sezonun ortasında göreve elen Teknik Direktör Thomas Doll'un gözüne girmeyi başaramayan Nuri, geçtiğimiz günlerde başlayan kampta da Doll'ün fikrini değiştiremedi ve Şahin son olarak Feyenoord ile anlaşmaya vardı.

Bundesliga'da forma giyen "en genç futbolcu" unvanını almasını sağlayan ve kendisine çok güvenen Dortmund'dan da eski çalıştırıcısı Bert Van Marwijk'in devreye girmesiyle birlikte Hollanda ekibi ile el sıkışan Nuri, Cuma günü sağlık kontrolünden geçecek ve 1 yıllık kiralık anlamayla kariyerine Hollanda'da devam edecek.

18 yaşındaki futbolcu Kicker dergisine yaptığı açıklamada Dortmund için, "Kadroya girmek benim için çok güç olacak ama mutlaka birgün bu takımı yönlendirebileceğim" ifadesini kullandı. Kulüp Menajeri Michael Zorc ise yaptığı açıklamada, bu futbolcuyu kiralamayı düşündüklerini söylemiş ve "Nuri'nin gelişmesinde kiralamak yarar sağlayacaksa, buna hazırız", ifadesini kullanmıştı.

Bu arada Türkcell Süper Lig kulüplerinden çok iyi teklifler aldığını doğrulayan Nuri, "Ama Türkiye'ye gitmeyi düşünmüyorum", açıklamasını yaptı.

Geçmişte Arsenal gibi kulüplerden resmi teklif alan Nuri'nin Feyenoord ile anlaşmasıyla birlikte, genç yıldız hakkındaki soru işaretleri de ortadan kalkmış oldu.

Kadrosunu Nuri ile iyice kuvvetlendiren Feyenoord, Bundesliga'dan daha önce de Makaay ve Wolfsburglu Hofland'ı transfer etti.
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

Nereden
    Afyon

Aytekin Akay Ajansspor.com

Trabzonspor noter transfer edecek!
    Noterin günlüğüne bakın: Ana sahadaki idmana gidecek, Musampa, Jabi, Yattara için ayrı ayrı zabıt tutacak. Koşacak PAF takımın sahasına Jun top sektiriyor mu? Aman Allah'ım, tempoya bak. Sever Ziya hoca koşan adamı…

Elin İstanbullu’su, Lincoln, Cisse ve Roberto Carlos’ları transfer ederken, Trabzonspor noter mi transfer ediyor diye sorabilirsiniz? Etmiyor, yalnız, bu transfer döneminde ne orta sahaya 10 numara, ne de kaleye kaleci… Sezon başlamadan, ivedilikle, kadrolu bir noter Trabzonspor bünyesine katılmalıdır.

Neden noter?
    Biiiiiir! Sadece Musampa tek başına noteri hak etti… Gelişi faullüydü zaten… Gelişinde meymenet yoktu ki, oynayıp da hayrı dokunsun… Kaç maç oynadığı belli değil, kaç idmandan kaytardı, devre arası ülkesinden geç mi geldi? Gazetecilere yaptığı parmak işaretleri, tesislerde ve şehirde yaptıkları ayrı bir muamma… En son, nerede olduğu belli değil…(Sahi bu adam Trabzon’dan ayrılınca ülkesine mi gidiyor çok merak ediyorum. Bence adını bildiğimiz bir ülkesi yok) Şimdi bu adama kondisyoner ya da tercümandan önce bir noter lazım be kardeşim… Al kadrona bordrolu bir noter, gezsin peşinde bakalım gittiği yerde kalıyor mu? Öyle her istediğinde parmağını yukarı kaldırabiliyor mu? Her gün tesislere sırf bu adam için noter geliyor, zabıt tutuyor… Eğer, bonservisi elinde olan bir noterin olsaydı, Kiki, böyle kikirdeyemezdi işte…

Devam ediyorum;
    Bu yabancı oyuncuların adedidir, hep geç gelirler ama Türkiye’de geç gelirler… Yattara Trabzonspor’un değil de, Milan’ın oyuncusu olsa, Milan’ın kampına bir gün geç katılamazdı… Tabii orası Milan, Trabzonspor değil, tabii oranın patronu Ancelotti, Ziya Doğan değil…

Hazır noter transfer etmişken Yattara’ya da göz kulak olur… Onun da notere ihtiyacı var… Şimdi bunlara bir de Jabi eklendi… Yahu, millet, bu Jabi geçen sezon Erdinç, Tolga’nın oynadığı ligde top oynamadı mı? Ve aynı dönemde izne çıkmadılar mı? Adnan ile aynı gün anlaşma imzalamadı mı? Adnan’ın Bolu’da imanı gevrerken, Jabi’nin Fransa’nın Cannes sahillerinde ne işi var? Tolga ile Erdinç zamanında kampa katılıyor da Jabi kardeşin imtiyazı ne?
    Noterin bakacağı kişi sayısı etti mi üç...

Ceyhun kardeşe de noter lazım… O da nerede ne yaptığını Ziya Doğan’a değil, notere anlatmalı... Ahan da yazdım, Ceyhun, Fenerbahçe’de olsa, sezon başı kampının birinci günü birinci antrenmanda olurdu. Haa Ankaragücü, ha Trabzonspor değil mi diye düşünüyorsa ben bilemem? O kendisine kalmış…

Ve Tomas Jun… Başlı başına hukuk bürosuyla çalışsanız ancak.
    Yine de aynı noter, bu arkadaşa da bakabilir… Adamın ağzından duyduk ‘Bir daha Trabzon’a gitmem’ diye… Gitti, çünkü tapu orada… Ziya Doğan da, hiç hesapta olmayan Jun’u karşısında görünce, ‘Git altyapıya çalış’ dedi… Belli, bu adamı düşünmüyor ama bu adamın altyapıda çalışıp çalışmayacağını kim bilecek? Ya çalışmaya gitmez de, ‘çalıştım’ derse… Bir önemi yok da, iş yine notere düşüyor…

Noterin günlüğüne bakın: Ana sahadaki idmana gidecek, Musampa, Jabi, Yattara için ayrı ayrı zabıt tutacak. Koşacak PAF takımın sahasına Jun top sektiriyor mu? Aman Allah’ım, tempoya bak. Sever Ziya hoca koşan adamı… Noterin de kondisyonu iyi olanını bulacaksın…

Sağlık kurulu gibi hukuk kuruluna da ihtiyaç var gibi görünüyor… Bir noter hakkaten yetmez bu işleri görmeye…

Elli futbolcu var. 10 tanesini göndermişsin. Kalmış 40 oyuncu… Öyle ya da böyle, üç 11 çıkar bu takımdan… Her sabah yoklama yapsan ancak… En iyisi getir noteri, geleni, gelmeyeni, geç kalkanı, Akçaabat köfte yemeye gideni, ‘Ganita’da çay içip döneceğim’ diyen herkesi ona emanet et…

Anlattıklarımdan sonra notere ne kadar ihtiyaç olduğunu anladınız sanırım. Bir de yöneticilere noter lazım olduğunu düşünün bakalım. Yöneticiliği düşenler, yedekken asıl olanlar, sonra da başkan yardımcılığına yükselenler derken yönetimdeki hareketliliğin de noter tespitine ihtiyacı var.
    Alın aklı başında bir noter, Ziya hocayı da rahatlatın kendiniz de rahatlayın. Adam, takım mı çalıştırsın, bu sorunlu adamlarla mı uğraşsın… Bundan sonraki kongrelerde yönetmeye talip olanlar, -eğer böyle yöneteceklerse- listelerinde bir noter ya da hukuk adamı bulundursunlar…

Thedoors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

MARTİNEZ MÜJDESİ

SAKARYASPOR’DAN KOLOMBİYALI İÇİN VİZE ÇIKIYOR

Sakaryaspor Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu, kaleci Martinez’in transferi konusunda yurt dışından ve Trabzonspor’dan teklif aldıklarını ve bu teklifleri değerlendirdiklerini söyledi. Hacıeyüpoğlu, kaleci Martinez’in kampa dahil olacağını belirterek, “Martinez’in transferi için Trabzonspor ile anlaşmak üzereyiz” şeklinde açıklama yapması Trabzonspor’da sevinç yarattı.

kaynak:karadenizhaber.com

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Trabzonspor yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürürken, Bordo Mavili kulübün iki önemli ismine transfer teklifleri geldi.. Tıklayın!..

Trabzonspor'un orta alandaki iki yıldızı Ayman ve Hüseyin'e teklif var..

Bordo Mavili ekibin orta sahasının iki önemli isminden biri olan Milli futbolcu Hüseyin Cimşir'e, Fatih Tekke'nin de Zenit forması ile mücadele ettiği Rusya liginin iddialı takımlarından Rubin Kazan takımı resmi teklif yaptı.. Trabzonspor'a 3 milyon euro bonservis bedeli teklif edilirken, kulüp bu teklifi kabul etmedi..

AYMAN'A İÇİN GELİYORLAR!..
    Bu arada Trabzonspor'un geçtiğimiz sezon ara transferde Gençlerbirliği'nden transfer ettiği Mısırlı yıldızı Ayman'a da eski takımı Zemalek'in talip olduğu öğrenildi.. Ayman için kulübe resmi teklifini sunan Mısır kulübünün, pazar günü Türkiye'ye gelerek bu oyuncu için yönetimle masaya oturacağı bildirilirken, konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Ayman, Maraton.Com.Tr'ye şunları söyledi ; "Benim böyle bir tekliften haberim var.. Sanırım hafta sonu kulüple görüşmek için gelecekler.. Ancak ben Mısır'a gitmeyi düşünmüyorum"..

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER

Şuayip Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Manşet Haber
    Teknik Direktör Ziya Doğan: Şampiyonluğun en güçlü adayıyız
    Teknik Direktörümüz Ziya Doğan Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, “Bu sezon şampiyonluğun en güçlü adayıyız” dedi.
    Doğan toplantıda kendisine yöneltilen sorulara şu yanıtları verdi:

Soru: Gerede kampında yönetimden 4 oyuncu daha istediniz. Ancak yönetim transferi kapattığını söyledi. Siz daha sonra yerli oyuncu alabileceğinizi dile getirdiniz. Şu an son durum ne? Transfer kapandı mı yoksa devam mı ediyor? Ayrıca lige bu şekilde başlanırsa herhangi bir başarısızlıkta sizin tavrınız ne olur?

Hiç oyuncu almadan da transfer kapanabilir. Bu yönetimle aramızda problem olduğunu göstermez. Yönetim kurulumuz ve transfer komitemizle görüşmelerimiz uyumlu bir şekilde devam ediyor. Sürekli görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bekleyin göreceksiniz. Oyuncu alınacağını biliyorum. Basın önünde transfer yapılmaz. Ayrıca transfer yapamasak da sorun değil. İnsanlar bunu kullanarak bizi birbirine düşürmek istiyor. Kulübün menfaatleri doğrultusunda gerekeni yapacağız. Şu an ben başarısız olacağımızı düşünmüyorum. Aksine hep başarılı sonuçlar almayı planlıyorum.

Soru: Vllaznia maçında Gökdeniz, Umut ve Hüseyin’den yararlanacakmısınız?

Kadroda 30 oyuncu bulunuyor. Tüm futbolculardan faydalanacağım. Ben sezon sonunda yapılan toplantıda lig şampiyonluğunun takımın geleceği açısından çok önemli olduğunu bu nedenle İntertoto’da genç bir kadroyla mücadele edebileceğimiz düşüncesini yönetime sundum. Ama tüm kulvarlara önem verelim sonucu çıktı. Şu anda bu doğrultuda çalışmalar sürüyor. Gerede kampında milli oyunculara izin verdik. Ama bu oyuncuları teknolojinin de yardımıyla takip ettik. Gerede’de yer alan arkadaşları kadar hazır durumdalar. Verilen programlara harfiyen uydular. Oyuncularımın mantalitesi çok iyi durumda. Türkiye’de mantalite anlamında sorunlar olduğunu görüyoruz. Ama benim oyuncularım bu konuda bir hayli mesafe kat etmiş durumdalar. Belli zamanda yaşadıkları tecrübeler onların bu sezona daha sağlıklı bakmasını sağlıyor. Bu verilerin sonucunda tam anlamıyla hedefe kilitlenmiş durumdayız.

Soru: Vllaznia maçına takım hazır mı?

Rakibi izlettik. 3 A, 2 Ümit oyuncusu olan, kontratak futbolu iyi uygulayan ciddi bir takım. Benim mantığımda hiçbir rakibi küçümsemek yok. Şu anda rakip bizden daha hazır durumda. Sezonu erken açtık. Ama şu ana kadar hiç maç yapmadık. Bizim için özel bir müsabaka gibi olacak. Benim tek korkum ilk kez maç oynayacak olmamız. Tam anlamıyla sezon öncesi hazırlıklarını yapamadık. Hazırlıklarımızda sürekli çabukluk çalışması yapıyoruz. Oyuncularımızın tecrübesi, mantalitesi ve taraftarlarımızın desteğiyle turu geçeriz diye düşünüyorum. Ama herkes bu takımı yüzde 100 hazır beklemesin. 9 günlük antrenmanla her yönden hazır olamayız.

Soru: Dün yaşanan Yattara olayıyla ilgili olarak ne diyeceksiniz?

Şu ana kadar ben futbolcumu kamuoyunda hiç satmadım. Gerekeni yüzlerine söyledim. Yattara kendisine verilen programa uymadı. Kendisi bizim için çok önemli bir oyuncu. Geçen sezon tam çalışamamıştı. Bu sene beklentilerim büyüktü. Ama o verilen programı uygulamadı, kampa katılmadı, son 4-5 gün telefonlara bile bakmadı. Sezon sonunda ülkesine giderken çok iyi diyaloğumuz vardı. Ben her şeyi Yattara’yı kazanmak adına yapıyorum. O da beni ve kendisine katkılarımı iyi biliyor. İdman eksiğini tamamlayana kadar çalışmalarını sürdürecek. Ben bu kulübe ilk geldiğimde ‘aklını kullanırsan dünya yıldızı olursun’ dedim. Ben asla ona ‘hain’ demedim yazanları kınıyorum. Yattara arkadaşlarına karşı daha dikkatli davranacak. Özür diledi. İnşallah lige kadar hazır hale gelip takımına büyük katkılar yapacak.

Soru: Takımda 7 yabancı var. Bu problem hakkında ne söyleyeceksiniz?

Elimizdeki mevcut yabancı kontenjanını boşaltırsak yabancı oyuncu alacağız, olmazsa yerliye yöneleceğiz. Trabzonspor şampiyon olacaksa stoperinde orta sahasında forvetinde fazla oyuncular olacak. Yönetim kuruluyla uyum içerisindeyiz. Biz şu an önümüzdeki intertoto maçına konsantre oluyoruz. Buradan avantajlı bir skorla ayrılacağız. Bu müsabakada her oyuncuma şans verebilirim.

Soru: Jabi konusunda son gelişmeler neler?

Jabi dün akşam gelecekti ama vize sorunu olmuş bugün gelmesini bekliyoruz. Kendisiyle gelince konuşacağız. Bizi tanıyacak.

Doğan basın toplantısının son bölümünde şu değerlendirmeyi yaptı: “Takımımdan memnunum. Çok çabuk takım oyunu oynayan bir Trabzonspor ortaya çıkacak. Trabzonspor şampiyonluğun en güçlü adayı ama içimizde şampiyonluğa inanmayan hiç kimse kalmayacak. Ben bunu oyuncularıma baştan söyledim sorumsuzluk istemiyorum” dedi.
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadaşlık Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! Çünkü Bülbül Güle, Karga Çöplüge Götürür:

yaranozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ofspor Salonunda yapılan voleybol müsabakasında, bayan millilerimiz rakibi Bulgaristanı seyircinin de desteğini arkasına alarak üstün bir oyunla 3-0 yenerek, grubunu da lider bitirerek Rusyanın rakibi olmuştur. Bu maç da yarın yine OF Spor Salonunda oynanacaktır. Maçları TRT3 ten takip edebilirsiniz...
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

Nereden
    İstanbul

GALATASARAY GÖKHAN'I RESMEN İSTEDİ
    Gençlerbirliği Genel Menajeri Cem Onuk, genç sağ kanat oyuncusu Gökhan Gönül'ü Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ın İlhan Cavcav'dan resmen isteğini açıkladı. 06 Temmuz 2007 Cuma 00:38Cem Onuk, Beştepe İlhan Cavcav Tesislerinde takımın son durumu ve kadro dışı bırakılan Engin Baytar hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın oyuncuları Gökhan Gönül'ü İlhan Cavcav'dan resmen isteğini belirten Onuk, "Fakat rakam telafuz etmediler. Basında çıkan rakamlar gerçeği göstermiyor. Draman dışında başka oyuncusatmak niyetimiz yok. Avrupa kupalarında yer olacak bir kadro oluşturmak istiyoruz. Bir kaç yıldır özlenen kadromuzu oluşturup taraftarımızı memnun etmek istiyoruz. Genç oyuncularımızı tutacağız " dedi.

"ENGİN'İ DİSİPLİNSİZ DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI KADRO DIŞI BIRAKTIK"
    Öncelikle Engin'in kulübe gelmemesinin kendisinin sorunu olduğunu belirten Onuk, "Engin'in kulübe gelmemesi kendi sorunudur. Normalde antrenmana çıkması gerekir. Sonuçlarına katlanır. Almanya'dan geç döndü. Antrenmana geç katıldı. Zaman zaman disiplinsiz davranışları oldu. Bunun üzerine bir karar verdik. Bu karar teknik kadronun verdiği bir karardır." dedi.

Engin'i kesinlikle kaybetmek istemediklerini belirten Onuk, "Engin arkadaşımızı kaybetmek istemiyoruz. Yetenekli bir oyuncumuzdur. Takımda görmek istiyoruz. Engin daha çoçuk. Biz onun abisiyiz affederiz onu. Sözleşmesini imzalamadı diye bir insanı asamazsınız ki. Sözleşmesini uzatır veya uzutmaz. Bu onun demokratik hakkı." diye konuştu.

Onuk ,"Almanya'da bilet göndermemize rağmen dönmedi. Disiplinsizde sıkıntıları var.Onlarda üst üste gelince zaten aldığımız bir karardı. Bunu gerekçe göstermek doğru değil. Tesadüf oldu." şeklinde konuştu.

yaranozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ilhan parlak fenerbahçede.... sırada mehmet topuz varmış.

Skyturk haber bülteni
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

zeki gursoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

musampa kovulmuş....
    noterce kampa ve hazırlık çalışmalarına katılmadığı tespit edilen musampa sözleşmesi tek taraflı fesh edilerek kovuldu.Ayrıca durum ueffa nezdindede şikayet edilecekmiş..
    kaynak: internet haber
    .... yok, sadece takım değil; bir yaşam biçimidir Trabzonspor!

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Musampa yandı / fotomaç

Musampa yandı

Bordo-mavili yönetim, Gerede kampına ve antrenmanlara katılmadığını notere tespit ettirdiği Hollandalı yıldız futbolcuyu FIFA'ya şikayet edecek.

Dosyası hazırlandı
    Trabzonspor
    başına dert olan Musampa'dan nihayet kurtulmanın çaresini buldu. Trabzonsporlu yöneticiler, ülkesine gidip izini kaybettiren ve tatil yaptığı öğrenilen Kongo asıllı Hollandalı oyuncunun sözleşmesi dün noter kanalıyla tek taraflı fesh ettirdi. Oyuncunun dosyası FIFA için hazırlanıyor.

Takımın en kötüsü

Geçen sezon sol kanada ilaç olsun diye alınan ama takımın en kötüsü olan Kiki Musampa ile 1 yılda 1 milyon 870 bin YTL'ye anlaşmıştı. Bonservis ücreti verilmeyen siyahi oyuncunun menajerlerine 200 bin euro ödendi. Bordo-mavililer böylece Kiki'ye hem alacaklarını ödemeyecek, hem kontenjan açacak.Dönmeyen Hollandalının sözleşmesi feshedildi.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    İstanbul

Martinez bitebilir

Sakaryaspor Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu, Kolombiyali kaleci Martinez için Trabzonspor ve yabancı bir takımla görüştüklerini doğruladı. Hacıeyüpoğlu "Trabzon ile her an anlaşabiliriz" açıklamasıyla transfere yeşil ışık yaktı.

Ba®ış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Trabzonspor Intertoto'ya yabancı değil!

Turkcell Süper Lig'i 4. sırada bitirerek Türkiye'yi Intertoto Kupası'nda temsil etmeye hak kazanan Trabzonspor, daha önce bir kez katıldığı bu kupada yarı finale kadar çıkma başarısını göstermişti

Trabzonspor, 1999-2000 yılında 2. turdan itibaren katıldığı Intertoto Kupası'nda İtalya'nın Perugia takımı ile karşılaşmış, ilk maçı kendi sahasında 2-1 kaybetmişti. Bordo-mavili ekip, 2. maçta ise 3-0 hükmen galip gelerek yarı finale çıkmıştı. Yarı finalde Almanya'nın Hamburg takımı ile Hüseyin Avni Aker'de 2-2 berabere kalan Karadeniz temsilcisi, 2. maçta rakibine 4-1 mağlup olarak bu kupaya veda etmişti.

1967 yılında kurulan Trabzonspor bugüne kadar Avrupa Kupası maçlarında 21 ülkeden toplam 38 takımla mücadele etti. Avrupa'nın güçlü takımlarıyla eşleşen Bordo-mavili ekip, Şampiyon Kulüpler Kupası'nda 1976-77 sezonunda Liverpool'u, 1983-84 sezonunda İnter'i yenme başarısı göstermişti. 1991-92 ve 1994-95 sezonunda UEFA Kupası'nda 3. tura kadar yükselmeyi başaran Trabzonspor, 1990-91 sezonunda Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nda İspanyol devi Barcelona'yı mağlup etmeyi başarmıştı.

40 yıllık tarihinde 76 kez Avrupa kupalarında mücadele eden Trabzonspor, oynadığı maçlarda 29 galibiyet, 29 mağlubiyet alırken, 18 kez de sahadan beraberlikle ayrıldı. Bordo-Mavililer, bu maçlarda rakip fileleri 101 kez havalandırırken, kendi kalesinde de 115 gol gördü.

Bordo-mavili Karadeniz temsilcisi, son olarak geçen sezon UEFA Kupası'nda Güney Kıbrıs'ın Apoel takımını 1-1 ve 1-0'lık skorlarla eleyerek 1. turda İspanyol temsilcisi Osasuna ile eşleşmişti. Trabzonspor, kendi evinde oynadığı ilk maçta rakibiyle 2-2 berabere kalmış, rövanş maçında ise 0-0 beraberlikle kupadan elenmişti.

Bu sezon Intertoto Kupası'na katılma hakkını elde eden Trabzonspor, Avrupa kupaları maçlarında ilk kez bir Arnavutluk takımıyla karşılaşacak. Bordo-mavili ekip, Pazar günü saat 19.00'da Arnavutluk'un FK Vllaznia takımını Hüseyin Avni Aker Stadı'nda konuk edecek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Kombine kartlarımız satışa sunuluyor 06.07.2007 11:36:00

Takımımızın 2007-2008 sezonunda oynayacağı Turkcell Süper Ligi, Fortis Türkiye Kupası ve Avrupa Kupası müsabakaları için geçerli olacak kombine kartları 9 Temmuz pazartesi günü satışa sunulacak.
    Buna göre; kombine kart sahibi olmak isteyen taraftarlarımız aşağıdaki bedelleri ödeyeceklerdir.

- VİP - 1 Tribünü : 2.000 YTL.
    - VİP - 2 Tribünü : 1.000 YTL.
    - Kapalı Numaralı Tribün: 500 YTL.
    - Maraton Özel Tribünü : 300 YTL.
    - Maraton Tribünü : 200 YTL.
    - Kale Arkası Tribünü : 100 YTL.
    - 6 Kişilik loca (üst) : 500 YTL.(Kişi başı)
    - 8 Kişilik loca (alt) : 1.000 YTL.(Kişi başı)

Söz konusu bedellerde aidat borcu bulunmayan kulüp üyelerimize yüzde 20 indirim uygulanacaktır.
    Kombine kart satışlarında üye olmayan taraftarlarımıza peşin ödemelerdeki indirim oranı ise yüzde 10 olarak belirlendi.
    İsteyen kombine kart sahipleri ödemelerini kredi kartına 5 taksit yaptırmak suretiyle de gerçekleştirebilecekler.
    Kartlar 9 Temmuz 2006 Pazartesi günü Trabzonspor Sadri Şener Sosyal Tesisleri’ndeki idari binamızdan satışa sunulacaktır.
    VIP 1, VIP 2 ve Kapalı Numaralı Tribün kartlarından satın alan taraftarlarımız 1 yıl ücretsiz dergi aboneliğine hak kazanacaklardır.

KOMBİNE KART ALANLARA 40. YIL HEDİYESİ

1 Adet Seat Cordoba 1.4 TDI STYNANCE

(VİP 1, VİP 2, Kapalı Numaralı tribün ve loca kombine kartı alan taraftarlarımız arasında çekilecek kurayla)

1 Adet Seat İbiza 1.4 ELEGANCE

(Maraton Özel, Maraton, Kale Arkası tribün kombine kartı alan taraftarlarımız arasında çekilecek kurayla)

Önemli Uyarılar: Geçtiğimiz yıl kombine kart sahibi olan taraftarlarımız 19 Temmuz tarihine kadar kulübümüze başvurmaları halinde eski yerlerini alma hakkını koruyacaklardır. Taleplerini bu tarihten sonraya bırakacak taraftarlarımız yerlerini kaybedebileceklerdir. Loca kartı alan taraftarlarımıza çekiliş için farklı bir numara verilecektir.

Trabzonspor Yönetim Kurulu

İrtibat telefonlarımız
    0462 – 326 67 96
    0462 - 326 56 05
    Bu yolda asla yalnız yürümeyeceksin!

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti.” K.K.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Kuzey Amerika

Trabzon favori

Intertoto Kupası 2'nci tur ilk maçında Arnavutluk temsilcisi Vllaznia'yı konuk eden Trabzonspor, sahasında net bir galibiyet alıp işi ikinci maça bırakmayacaktır.

Trabzonspor'da erken açılan sezonun ardından futbolcular maça hazır. Kampa geç katılan Yattara'nın oynaması beklenmiyor. Jun ve Musampa da Doğan'ın kafasındaki yeni sezon kadrosunda yok.

Amerika Kupası'nda da çeyrek final heyecanı başlıyor. A Grubu'nda mücadele eden Venezuela ve Uruguay bu kez çeyrek finalde eşleştiler. Ev sahibi Venezuela turnuvanın sürpriz çıkışını yaparak A Grubu'nu lider tamamladı ama yarı finale çıkması kolay değil. Turnuvanın başlangıcında grubun favorisi olarak gösterilen Uruguay'ınsa performansı hayal kırıklığı yarattı. Maçın sonucunun 90 dakikada belirlenemeyeceği kanaatindeyim.

Amerika Kupası'ndaki diğer bir çeyrek final eşleşmesi de B Grubu'nun iki temsilcisini karşı karşıya getiriyor. Grupta Şili'yi 3-0'la geçen Brezilya, çeyrek finalde de bu başarıyı tekrarlayabilecek güçte.

Rıdvan Dilmen
    rdilmen@milliyet.com.tr

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti.” K.K.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Kuzey Amerika

Trabzonspor Hüseyin'i bırakmıyor

Rus Kazan'dan teklif alan Hüseyin'e bordo mavili yönetimden izin çıkmadı.
    6 Temmuz 2007 10:17

TRABZONSPOR kaptan Hüseyin Çimşir’i isteyen Rus temsilcisi Rubin Kazan’ın teklifini kabul etmedi. Bordo-Mavililer’in Rubin’in Hüseyin için önerdiği 3 milyon euroyu çok az bulduğu ifade edildi.

spor3.com

Nereden
    Uzak Doğu

A minik takımımız finallerde
    A minik takımımız, Sakarya'da gerçekleştirilen 2006-2007 sezonu Türkiye Minikler Şampiyonası çeyrek final müsabakalarında grubunu birincilikle tamamlayarak 7-8 Temmuz tarihleri arasında Bolu'daki yarı final ve final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Kafile Başkanlığını Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Özke'nin yaptığı takımımız grubundaki son maçında Gaziantep B.Ş.Bld Spor’u Y.Emre ve Ünal’ın attığı gollerle 2-0 mağlup ederek grup birincisi oldu.

Bugünü izinli olarak geçirecek takımımız finallerde Galatasaray, Gençlerbirliği ve Samsunspor ile mücadele edecek.

Nereden
    Uzak Doğu

TRABZONSPOR'DA ÇİFTE KRİZ!

Trabzonspor'da krizler üst üste geldi! Ziya Doğan'ın transfer istemesine rağmen Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren'in transferi bitirdik demesinin ardından, kamplara sürekli geç katılan Yattara'yla birlikte Jabi'nin de kampa katılmaması krize yol açtı

Trabzonspor'da teknik direktör Ziya Doğan'ın dün düzenlediği basın toplantısında transfer istemesi, yönetimin yaptığı, "Transferi kapattık" açıklamalarına darbe vurdu. Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, Doğan'ın görüşlerine saygı duyduklarını belirterek, "Ancak şu anda transfer çalışması yapmıyoruz" dedi.

Öte yandan Trabzonspor'da kamplara sürekli geç katılan Gineli Yattara'dan sonra yine Gineli olan yeni transfer Jabi'nin de kampa katılmaması krize yol açtı.

YÖNETİM TRANSFER YAPMAMAKTA KARARLI
    Pazar günü oynayacağı İntertoto maçında turu kapmak isteyen Trabzonspor'da transfer bilmecesi sürüyor. Yönetimin daha önce yaptığı, "Transfer kapattık" açıklamasına rağmen, Doğan'ın "Takımın hala takviyeye ihtiyacı var. Yönetimle konuştum, transfer yapacaklarını biliyorum" açıklamaları kriz yaşanmasına neden oldu. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, teknik direktör Ziya Doğan'ın yaptığı açıklamalara saygı duyduklarını ifade ederek, "Biz daha önce tranfseri kapattığımızı söylemiştik, bu doğru. Hocamızın takımda eksik gördüğü yerlere takviye istemesi de gayet normal. Ancak şu anda bir transfer görüşmemiz yok. Bu bir kriz habercisi değil. Oturup, konuşulup tatlıya bağlanacak bir durum. Hocamızla gayet uyumlu çalışıyoruz. Artık bunları aşmamız gerekiyor. Ligin başlamasına çok az bir zaman kaldı ve önümüzde bir İntertoto kupası maçı var. Onu düşünmeliyiz" şeklinde konuştu. Pişiren'in yaptığı bu açıklama yönetimin, transfer yapmama konusundaki kararlılığını gözler önüne serdi. Doğan' ın ise yönetime baskı yapıp, takviye yaptırması bekleniyor.

TARAFTARDAN DESTEK BEKLENİYOR
    İntertoto Kupası 2. ön eleme turu ilk maçında kendi sahasında Pazar günü Arnavutluk'un FC Vllaznia takımıyla karşı karşıya gelecek olan Trabzonspor'da yönetim, taraftardan destek bekliyor. Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, sezonun açılış maçında taraftarların tribünleri tıklım tıklım doldurmasını beklediklerini ifade ederek, "UEFA Kupası'na katılabilmemiz için büyük önem taşıyan bu maçta, seyircilerimizin bizi yalnız bırakmayacağını düşünüyoruz. İntertoto'dan UEFA'ya kalmak çok zor değil. Vllaznia takımını çok iyi analiz ettik. Kaliteli oyuncuları var, ancak bizim de kalitemiz ortada. Turu Trabzon'da kapıp, orada bir formalite maçı oynamak istiyoruz. Bunu rakibimizi asla hafife alarak söylemiyoruz. Kendimize olan güvenimizle söylüyoruz. Taraftar ve camia bu takımın arkasında sağlam bir şekilde durduğu takdirde, büyük başarılara imza atacağımızdan hiç kuşkumuz yok" şeklinde konuştu.

GİNELİ KRİZİ PATLAK VERDİ
    Trabzonspor'da kamplara geç katıldığı için sürekli tepki çeken, son olarak da Ziya Doğan, tarafından antrenman sahasının ortasında azarlanan Gineli futbolcu Yattara'dan sonra, yine Gineli olan yeni transfer Jabi'nin de kampa hala katılmaması Gineli krizi yaşanmasına neden oldu. Yattara'ya ağır bir ceza vermeye hazırlanan Trabzonspor'da Doğan ve Yönetim, Jabi'yi ise dinledikten sonra karar verecek.

Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, hiç bir futbolcuyu dinlemeden ön yargılı davranmak istemediklerini belirterek, "Yattara ile yaşanan küçük pürüz halledildi. Jabi'nin de kampa beklendiği sürede gelmediği ortada. Bu futbolcuyla hocamız konuşacak ve bize rapor sunacak. Önce savunmasını alacağız, sonra ne gerekiyorsa onu yapacağız" dedi.

KALEDE TOLGA ŞOKU
    İntertoto Kupasın'a as takım ile çıkmaya hazırlanan Trabzonspor'da kaleci Tolga'nın Pazar günkü maçta oynamasının zor olduğu belirtildi. Kaslarında yumuşak doku zedelenmesi bulunan Tolga'nın sakatlığının ciddi olmadığı ancak, riske edilmeyeceği belirtildi. Tolga'nın yerine İntertoto maçında kaleye Brezilyalı file bekçisi Jefferson daha yakın. Yine de Tolga hakkındaki son kararı maç saatinde Doğan' ın vermesi bekleniyor. Doğan'ın sakatlıkları geçen ancak kondisyon ve maç eksiği bulunan Erdinç ve Stepanov'u da Vllaznia maçında oynatması beklenmiyor

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Trabzon işi bitirmek istiyor
    Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, artık önlerinde yeni bir sezonun bulunduğunu, birlik ve beraberlik içinde başarılı bir sezon geçirmek istediklerini söyledi. Pişiren, yaptığı açıklamada, yönetim kurulu ve teknik heyet arasında bir sıkıntı olmadığını belirterek, ''Hiçbir sıkıntımız yok. Sadece destek istiyoruz. Artık yeni bir sezon başlıyor. Birlik ve beraberlik içinde başarılı bir sezon geçirmek istiyoruz'' dedi.

Yabancı transferini kapadıklarını ve şu an transferi düşünmediklerini ifade eden Pişiren, ''İyi bir ekibimiz var. Takımımıza güveniyoruz. Musampa ve Tomas Jun'un durumları ileride belli olduğu zaman belki sürpriz bir transfer gerçekleştirebiliriz, ancak şimdilik öyle bir düşüncemiz yok'' diye konuştu.

Hafta sonunda UEFA İntertoto Kupası 2. Turu'nda sahalarında Arnavutluk'un FK Vllaznia takımıyla yapacakları maçın sezonun ilk maçı olduğunu kaydeden Pişiren, şöyle konuştu: ''Rakibimizi asla küçümsemeyeceğiz. İşimizi ciddiye alacağız, ama Vllaznia maçını Trabzon'da bitirip Arnavutluk'a rahat bir biçimde gitmek istiyoruz. Bu yılki hedeflerimizden biri de UEFA Kupası'na katılmak ve orada başarılı olmak. 2 turu geçerek UEFA Kupası'na katılmak istiyoruz. 12. adamımıza da ihtiyacımız var. Bu sezon sahamızda yapacağımız ilk maça taraftarlarımızı bekliyoruz. Centilmence takımlarını desteklesinler. Geçen sezon Osasuna maçını seyircisiz oynamıştık. Aynı şeylerle karşılaşmak istemiyoruz. Herkesten destek bekliyoruz.''
    Pişiren, Martinez konusunda daha önce Sakaryaspor yönetimi ile transfer görüşmeleri yaptıklarını, ancak bunlardan olumlu sonuç alamadıklarını anımsatarak, ''İstenilenler karşısında Martinez'in transferi gerçekleşmedi. Martinez'in transferi olmuyor'' diye konuştu.

Bu arada, Trabzonspor bu akşam ve yarın basına kapalı olarak yapacağı antrenmanla FK Vllaznia maçının hazırlıklarını tamamlayacak.

06.07.2007

Kaynak : AA
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

Nereden
    Afyon

Trabzonspor'da Jabi Sorunu

Trabzonspor'un Yeni Transferi Gineli Oyuncu Jabi, Sorun Çıkarmaya Başladı. 3 Kez Uçak Bileti İptal Edilip Yeniden Rezervasyon Yaptırılan Gineli Oyuncu Jabi'nin Bu Akşam Trabzon'a Gelmesi Bekleniyor. Kongo Asıllı Hollandalı Oyuncu Kiki Musampa'nın İse Bugün veya Yarın Trabzon'da Olacağı Bildirildi.

Trabzonspor'un yeni transferi Gineli oyuncu Jabi, sorun çıkarmaya başladı. 3 kez uçak bileti iptal edilip yeniden rezervasyon yaptırılan Gineli oyuncu Jabi'nin bu akşam Trabzon'a gelmesi bekleniyor. Kongo asıllı Hollandalı oyuncu Kiki Musampa'nın ise bugün veya yarın Trabzon'da olacağı bildirildi.

Trabzonspor'un Kayseri Erciyesspor'dan transfer ettiği Gineli oyuncu Jabi'nin çeşitli mazeretler uydurarak Trabzon'a gelmediği ortaya çıktı. Önce vize sorunu ortaya atarak gelmeyen, daha sonra ise çocuğunun rahatsızlığını ileri sürerek Trabzon'a dönmeyen Gineli oyuncu Jabi, Bordo-mavili takım için sorun olmaya başladı. 3. kez kendisi için rezervasyon yaptırılan uçak biletlerinin iptal olmasına neden olan Gineli oyuncu Jabi için bugün tekrar rezervasyon yaptırıldı. Fransa'dan İstanbul'a, İstanbul'dan da

Trabzon'a gelmesi beklenen Jabi'nin bu akşam Trabzon'da olması bekleniyor.

Öte yandan, yine bir sorunlu yabancı oyuncu olan Kiki Musampa'ya ise ulaşıldığı, bu oyuncunun bugün veya yarın Trabzon'da olacağı öğrenildi.

(GÖK-İY-S) (İhlas Haber Ajansı)

Nereden
    Afyon

Brezilyalı Kaleci Jefferson'dan Profesyonellik Örneği

Trabzonspor'un Brezilyalı Kalecisi Jefferson, Takımdan Gönderileceği ve Teknik Direktör Ziya Doğan'ın Kendisini Düşünmediği Şeklindeki Haberlere Aldırış Etmeden Çalışmalarını Sürdürüyor.

Trabzonspor'un Brezilyalı kalecisi Jefferson, takımdan gönderileceği ve Teknik Direktör Ziya Doğan'ın kendisini düşünmediği şeklindeki haberlere aldırış etmeden çalışmalarını sürdürüyor.

Tolga'nın sakatlanmasının ardından Arnavutluk FK Vllaznia ile oynanacak maçta kaleye geçmesi gündemde olan Brezilyalı kaleci Jefferson, iyi bir maç çıkarmak için idmanlarda sıkı bir şekilde çalışıyor. Talisiz bir sakatlık geçirdiğini ve bunun kendisini çok etkilediğini belirten Brezilyalı kaleci Jefferson, "Şimdi durumum çok iyi, takımdan ayrılacağım söylemleri ve teknik heyetin beni düşünmediğini şeklindeki yorumları tabiki ister istemez bir oyuncuyu etkiler, ama ben bundan önce olduğu gibi bundan sonra

işimi yapacağım. Görev verirlerse çıkar oynarım ve elimden gelen en iyi performansı sergilerim" ifadelerini kullandı.

(GÖK-İY-ÖZ-S) (İhlas Haber Ajansı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)